30 jaar Combi Alle. dag en feest OPRUIMING KORTINGEN TOT rs Soest ROMA Ichthuskerk kijkt uit naar een 'zwarte' Kerst Winterbraderie Van Weedestraat en kerstmarkt Hartje-Zuid groot succes MODE KERST-ACTIE BIJ ROMA 1EMU haalt ISO-certificaat - NU MET EXCLUSIEVE KERSTAANBIEDINGEN! ^0 Ziekenhuis Eemland start 'stroke unit' HANDEL WANDEL l PAGINA 19 Stap op de trein bij Renauit-dealer Stam Soestdijk 77 99 OROBLU MAGIE Panty Nu tijdelijk z voor fl. 2-5,- In verband met Inventarisatie en het omzetten van computerprogrammatuur zijn wij woensdag 30 december en donderdag 31 december gesloten. Vanaf maandag 4 januari zijn wij u graag weer van dienst. Wij wensen u prettige feestdagen kantoorefficiency GEEN AANSLUITKOSTEN 12,50 p/mnd.* WWPPI1M Zuidpromenade 15 - Soest - Telefoon 035 - 601 28 74 Speciale unit voor CVA-patient Meningen van lezers Éénrichtingsverkeer op de Smitshof Fietsster glijdt Snorfietser en automobilist onder invloed van drank Hema PAGINA 1{ WOENSDAG 16 DECEMBER 1998 SOESTER COURANT Preken voor asielzoekers in Engels en Frans Politie treedt op tegen fout parkeren in OverHees Tweedeed KNIJN Wie vergelijkt leest de Soester Courant Postcodebingo grote publiekstrekker Renault en NS slaan handen ineen Zuidpromenade 12 3768 EM Soest Telefoon: 035 - 602 35 30 Nu bij Roma Lingerie is Soest-Zuid de aantrekkelijke kerst-aanbieding (normaal fl. H>95 Per stll'c) (Actie geldt van do. .7- ^'2 l"*] Socsterbergsestraat 47a Soest. Telefoon 035 603 22 10 N MIDDEN NEDERLAND Nijverheidsweg 24A 3762 ER Soest Tel.: 035-601 01 15 Fax:035-606 20 22 ✓A.LLOFFICE Jet energiebedrijf REMU heeft het SO-14001 certificaat voor haar Bedrijfs Interne Milieuzorg be paald. Het ISO 14001 certificaat staat voor een kwaliteitsnorm van nilieuzorgsystemen. Deze week is het certificaat officieel aan de HEMU overhandigd. riet het behalen van het certificaat heeft de REMU aantoonbaar gemaakt dat zij haar milieubelasting beheerst en streeft naar continue verbetering. REMU is het eerste energiedistributiebedrijf met een gecertificeerd milieuzorgsysteem. REMU heeft de afgelopen jaren ge werkt aan de realisering van haar mi lieuzorgsysteem volgens de ISO-norm. Als uitgangspunt hanteerde zij hierbij: "Een beter milieu begint bij jezelf'. In het traject tot certificatie zijn alle be drijfsprocessen doorgelicht op efficiën tie en hun relevante milieueffecten. Deze systematische aandacht voor mi lieuzorg levert naast milieuwinst ook fi nanciële voordelen op. De Regionale Energiemaatschappij Utrecht (REMU) levert elektriciteit aan een half miljoen huishoudens en bedrij ven in midden-Nederland. Aan 170.000 klanten levert het bedrijf ook gas, aan 35.000 warmte en aan 150.000 huis houdens het signaal voor de kabeltele visie. REMU telt circa 1350 werkne f^BER RTEL^r NEC G9 Compacte GSM telefoon Eerste jaar, tweede jaar 24,95 l.c.m. 2-jarig MobiLine abonnement op het Libertel Netwerk FANTASTISCH IN FOTO EN VIDEO Voor een uitgebreide sortering camera's accessoires. FOTO - VIDEO. Aanbieding geldig tot en met 31 december1998, Prijs-, modelwijzigingen en drukfouten voorbehouden. Op is op. is standaard uitge- ,BS en 2e airbag. Op 2.3 16V en 2.8 V6 is ONDER MEERPRIJS ordeel: 4.000,-)! speciale sportieve niteerde oplage is y SI (2.3i 16V hand- Slechts 100 exem- en er gemaakt leusje van de zalm. Op donderdag 17 december vindt de officiële opening van de stroke unit in Ziekenhuis Eemland plaats. In deze speciale unit wordt acute en intensieve zorg verleend aan patiën ten die een beroerte (cerebrovascu- lair accident, CVA) hebben doorge maakt. Gemeente Soest, Tot mijn verbazing en ergernis verwacht de plaatselijke overheid al weer enige tijd dat men zich houdt aan een eenrich- tingsverkeerregeling op het parkeerter- reintje bij AH, Smitsweg/Weegbree- straat. Ik ervaar dit voorschrift als betuttelend en vind het een onnutte toevoeging aan het voortwoekerende woud van ver keersborden. Als er geplant moet wor den plant een plant. Toegegeven dat de automobilist soms roekeloos is en er om vraagt aan banden gelegd te worden, echter op bedoelde paar vierkante me ter eenrichting in te stellen heeft onge veer hetzelfde effect als plantte men dit bord op een schoolplein. Komt men aangereden na aan zijn so ciale verplichting bij de retourette te hebben voldaan, dan is het niet-inrij- denbord niet te zien vanaf de plaats van de bestuurder, tenzij deze op de juiste plaats een gat in het autodak heeft of het moede hoofd op het dashboard legt op zoek naar nog meer problemen. Mocht men, de ogen reeds op steeltjes speurend naar de begeerde parkeer plaats, ergens een rode vlek hebben op geslagen in de door zaterdagboodschap- pen benevelde hersenen, dan is deze kleurvlek direct verklaard door de knal rode brievenbus naast de thans verbo den ingang. Als men in deze tijden in staat is op een zaterdag een parkeerterrein op te rijden, zich een plaatsje te veroveren voor zijn auto, een hectische winkelronde te over leven tussen vrij rondstormende winkel karretjes en bonuspunten, tussen aan gestresste chauffeurs overgeleverde au to's door te laveren met de veroverde waar en deze in het eigen vehikel te la den, dan overheid, denkt u niet dat men dan in staat kan worden geacht het ter rein vrijelijk en op eigen verantwoording te verlaten? Denkt u niet dat het na deze uitput tingsslag, mocht men het bord al hebben opgemerkt, zinvol is om aan de bestuur der over te laten hoe hij zich, door mid del van oogcontact of telepathie, ont worstelt aan dit strijdtoneel? Toont u geen minachting voor de gemo toriseerde winkelaar door hem te dwin gen de parkeerdans uit te voeren vol gens uw voorschriften? Wat ik overigens vind van het controle ren van deze maatregel door een ernstig met uitsterven bedreigde en onder uw verantwoording functionerende soort, zal ik u vooralsnu besparen. Mevr. M.G. Engel. Met de stroke unit voorziet Ziekenhuis Eemland in de gespecialiseerde zorg en behandeling die CVA-patiënten nodig hebben. De vier bedden van deze unit zijn voorzien van bewakingsapparatuur voor de eerste (kritieke) fase van 24 tot 48 uur na het doormaken van een be roerte. Met een speciale bijeenkomst, waar de eerste resultaten van de unit worden gepresenteerd, wordt de officiële opening een feit. De stroke unit is vanaf 1 september operationeel. Gespecialiseerde ver pleegkundigen en een multidisciplinair team begeleiden de patiënt gedurende acht tot tien dagen. Men kan spreken van een 'hersenbewakingsafdeling'. Grote winst zit in het feit dat een snel le start van de revalidatie kan worden ingezet. 'Hoe eerder, hoe beter' is de stelling die beslist opgaat. Maarten van Gemert, neuroloog in Zie kenhuis Eemland en initiatiefnemer van de unit onderschrijft het belang van de unit: "Een beroerte is de derde doods oorzaak in Nederland. Uit wetenschap pelijk onderzoek blijkt dat de gespecia liseerde opvang van patiënten met een beroerte de kans op een goede afloop sterk verhoogt. We kunnen snellere dia gnostiek en behandeling en bovendien intensieve bewaking in de acute fase van een beroerte doen." Als gevolg van de gladheid kwam vori ge week woensdag een 19-jarige fietsster uit Soest op de Parklaan ten val. Ze werd aangetroffen door een buurtbe woonster. De ambulance bracht haar met een gebroken heup of been naar een ziekenhuis in Amersfoort. Een achttienjarige Soester is vrijdag eni ge tijd achtervolgd door de politie, om dat hij zonder verlichting reed en het stopteken negeerde. Hij was gesigna leerd op de Steenhoffstraat en werd op de Pieter de Hooghlaan klemgereden. Bij de aanhouding stelde de politie vast dat de man te veel alcohol had gedron ken. Daarvoor kreeg hij een boete van 190 gulden. Voor zowel de kapotte ver lichting als het negeren van het stopte ken moet hij 70 gulden betalen. Een 25-jarige Soester kreeg een dag vaarding, nadat hij vrijdagavond laat op de Beckeringhstraat was aangehouden in zijn auto. Hij verkeerde onder invloed van drank. Ha, de Hema is er, iedereen blij, behal ve de minder-valide mens in een elek trische driewieler èn moeders met kin derwagens want de toegangsdeuren zijn niet automatisch. En dat voor een nieuw gebouw. 't Is raar dat men daar niet aan denkt. Staan we weer buiten tot er iemand zo beleefd is om de deur open te houden. Maar u bent niet de enige hoor. Winkels en bankgebouwen met draaideuren is al helemaal onvriendelijk voor ons. Heel jammer. Mevrouw A.M. Prent De Ichthuskerk te Soest ziet als zo danig niet uit naar een witte maar naar een 'zwarte' Kerst. Sinds juli j.1. is er ook in Soest een asielzoekers centrum. Zo'n tien zwarte chris tenen en twee Islamieten bezoeken op zondagmorgen de kerkdienst voor wie de preken vertaald worden in het Engels en in het Frans. Via hun hoofdtelefoon kunnen de gas ten de dienst in hun eigen "tweede" taal volgen. Juist voor hen komt met Kerst de "git zwarte", reformatorische predikant ds. Achilles Blaize uit Londen over (voor heen te Montville, USA). Tijdens de kerstzangdienst op eerste kerstdag (25 december) die 's avonds om zeven uur begint, hoopt hij de meditatie te verzor gen. Hij spreekt over het onderwerp "Hoe de Heere mij tot het geloof bracht". Ds. R. van Kooten hoopt hem te vertalen. Aan deze avond verlenen ook het Ichthuskoor en het kinderkoor Benjamin (beide onder leiding van Mar- co den Toom) hun medewerking. Arie Kortleven hoopt het orgel te bespelen. Een goede gelegenheid om onkerkelij ke kinderen of buren uit te nodigen mee te gaan. Op tweede kerstdag, zaterdag 26 de cember, is er om tien uur een Engelsta lige dienst in de Ichthuskerk, waarin pastor A. Blaize hoopt voor te gaan. De Hollanders krijgen bij de ingang een Nederlandse vertaling van de preek- schets. Voor de Frans-sprekenden wordt de preek vertaald in het Frans. Wie hier van getuige wil zijn, is van harte welkom in de Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2a. De politie is in de afgelopen week diver se malen vermanend opgetreden tegen autobezitters, die hun voertuig half op de stoep hadden geparkeerd van o.a. de Turfstreek, Zonnedauw en Wollegras in Overhees. Vanaf volgende week blijft het niet bij een waarschuwing, maar moeten overtreders rekening houden met een proces-verbaal. De politie voert deze actie na herhaalde klachten van zowel omwonenden als de gemeente. Alweer drie jaar na het debuutalbum presenteerde de deels Soester groep KNIJN afgelopen zondag zijn tweede cd, "Als je van d'Ieren houdt". In 't Oude Raadhuys in Eemnes werd onder het genot van een live-uitvoering van enige nummers de cd aangeboden. Zoals reeds eerder in openluchttheater Cabrio is gebleken, kan de vrolijke mu ziek van KNIJN garant staan voor een gezellige avond. De eerste cd, Mixami- tasis, was bedoeld om mensen de kans te geven een tastbare herinnering mee naar huis te nemen. Om diezelfde reden is nu ook de tweede cd te koop. Duizenden Soesters - en ongetwij feld ook velen van buiten het dorp - namen afgelopen zaterdag een kijk je bij twee evenementen, georgani seerd door de twee grootste winkel centra van Soest: de winterbraderie in de Van Weedestraat en de kerst markt in Hartje-Zuid. In beide winkelcentra hadden de winke liers hun beste beentje voorgezet. Bij de kraampjes konden de passanten volop genieten van een uitgebreid winters aan bod, demonstraties en andere activitei ten. De sfeer was gezellig en het weer Gezellige drukte op het pleintje van de Zuidpromenade. Foto: Goos van der Wilt Rondje Hartje-Zuid Komende zaterdag kan er in Hartje- Zuid gratis een ritje gemaakt worden in een arrenslee. Tussen half elf 's morgens en drie uur 's middags vertrekt de slee voor een "rondje Hartje-Zuid" bij het centrale pleintje van de Zuidpromena de. Ademloos volgt het publiek de gang van zaken bij de postcodebingo. loop van de dag ook de mensen die aan vankelijk geen trek hadden om in de regen te lopen nog hun huis uitkwamen. Op de Van Weedestraat was de postco debingo uiteraard de grote publiekstrek ker. Velen namen de gelegenheid te baat om het spelletje mee te spelen en ook de omstanders wisten zich daarmee uitste kend te vermaken. In Soest-Zuid waren er, naast de kra men van een aantal winkeliers, ook stands met kunstnijverheid als hout- draaien, kaarsenmaken en groendecora- ties en allerlei mogelijkheden om cur- Tel.: 035-6030781 consumptie. "De combinatie van een Renault Clio en een NS-jaarkaart maakt het de winnaars van de hoofdprijs mogelijk een jaar lang daadwerkelijk hun mobiliteitskeuze te maken." "Door de samenwerking met de Neder landse Spoorwegen willen we een om slag in het denken over mobiliteit te weegbrengen. Dit vergt echter een ver andering van mentaliteit en dat gebeurt niet van vandaag op morgen. Daarom zullen we in de toekomst ook de handen ineen slaan met andere aanbieders van mobiliteit", licht Osmandjian toe. "Beproef uw geluk en kom bij ons in de showroom proberen of u de Clio kunt starten", raadt mevrouw De Ruiter-Stam van Stam Soestdijk B.V. ontvangers van een contactsleutel aan. "Geen enkele bezoeker gaat met lege handen naar huis", benadrukt zij. "Iedere deelnemer krijgt een NS-dagkaart of een sportie ve Renault-rugzak cadeau." )e actie die Renault en de Nederland- e Spoorwegen op de rails hebben gezet, s onconventioneel, maar past precies in le visie van Renault op mobiliteit. Stam Soestdijk B.V.: "Renault-rijders zijn nensen die plezier beleven aan autorij- len. Helaas wordt dit plezier meer en neer bedorven door files, parkeerpro- ilemen en, in de nabije toekomst, ekeningrijden. De consument zal zich noeten herbezinnen op zijn veiVoers- lenault-dealer Stam Soestdijk B.V. »iedt tussen 9 december en 4 janua ri de sleutel tot mobiliteit. Via het lenault Magazine en een mailing ijn sleutels verspreid, waarvan er wee op een splinternieuwe Clio tassen. De gelukkige winnaars krij- ;en vanwege een unieke samenwer- ring tussen Renault en de Neder- andse Spoorwegen tevens een NS- aarkaart le klas voor twee perso- ïen. 0 60% masper

Soester Courant | 1998 | | pagina 19