SUPEiSI 11 Ei li OICJPIISI 1 1 En dit zijn de knallers van deze week: Charvida Aqua Indoor kiest veilige t-shirts Zwembad wijst aansprakelijkheid bijna-verdrinking van de hand HOOIJER VUURWERK Hurk Startsein voor bouw Boerenstreek II 179 698 149 T/M 24 DECEMBER 10% KORTING Ruzie met Binnenlandse Zaken over antennemast iTGJf DA Ti Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS "KERST VERS "WEEKEND B 3760 ABS7oest 1 1 i M ▼m 'M irtn) Buiten Soest' f32,- Voor bezoekers met ziekte en/of die niet kunnen zwemmen OOK VOOR KERSTVUURWERK STERRETJES ETC. EN NATUURLIJK VOORVERKOOP KOM NAAR DE COMPLEET INGERICHTE HAL A. van der Lee ciïS5El KLAREN TROMP Ook 's avonds en in 't weekend 6027493 3 Actueel 5 Actueel 2lOp Soest 15 Sport 13 Soesterberg Bijlagen Soester op straat bedreigd met mes en beroofd Wenskaarten van bezorgers op 21 en 22 december Veel opties op duurdere woningen tijdens eerste verkoopdag NEFKENS jerS soest w>e an 035-601 14 56 Tel. 06 - 53 91 12 37 Gebraden varkens filetrollade 100 gram I 70 Surimi crabsticks Magere varkens- lappen Magere varkens rollade Luxe Weihnachtstol Elstar appelen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Ton Beuken Kom kijken naar de vele cadeausets voor de Kerstman JAN SLUYTER Snel Deskundig Betrokken VAN DER MEULEN Soester Courant ByOUX pagina 2 iVan Breukelen Vast-goed Assurantiën HET VLEESCENTRUM Ossenhaas kilo39.95 M Redactie T |TWOENSDAG 16 DECEMBER 1998 ROOI 77© JAARGANG NO. 17^ Aqua Indoor gaat vanaf 1 januari aan de kassa rode t-shirts verstrek ken aan mensen die aan een ziekte of een kwaal lijden. Ook bezoekers van dertien jaar en ouder die niet kunnen zwemmen, krijgen er één in bruikleen. In zo'n t-shirt zijn ze voor de badmeesters beter te onderschei den. De t-shirts moeten bijdragen aan een betere veiligheid, maar Aqua Indoor is daarbij afhankelijk van de medewerking van de doelgroep. De bezoekers moeten zelf aan de kassa melden dat ze een ziekte of kwaal hebben of niet kunnen zwemmen. Bij vertrek dienen ze het t- shirt terug te geven. Kinderen die zwemlessen volgen, krij gen eveneens een t-shirt, maar mogen dat houden. Het is de bedoeling dat ze het tijdens elke les dragen. Afhankelijk van het zwemniveau krijgen ze een rood, geel of groen t-shirt, zodat de zweminstructeurs kunnen zien of ze wel in de goede groep verblijven en bijvoor beeld een kind met een rood shirt bij het diepe bad kunnen terugsturen naar het ondiepe gedeelte. Volgens directeur Anja van Raam is Aqua Indoor het eerste zwembad in Nederland die deze methode toepast. De maatregelen zijn het gevolg van een onderzoek naar het veiligheidsgevoel tijdens zwemlessen, dat in september werd uitgevoerd door marketingbureau Jes uit Arnhem. Aqua Indoor verstrek te de opdracht naar aanleiding van bij na-verdrinkingen in andere zwemba den in het land. Prompt werd het Soes- ter bad - op woensdag 18 'november - zelf geconfronteerd met een bijna- verdrinking. De betrokkene is 23 jaar, kan niet zwemmen en is epilepticus. "Het is de nachtmerrie van elk zwem bad. We voldoen aan alle richtlijnen, al onze toezichthouders zijn in het bezit van een EHBO- en een reanimatie- diploma en krijgen voortdurend bij- en herscholingscursussen. Meer kunnen we niet doen." Een afdoende elektronisch waarschu wingssysteem is er nog niet volgens Van Raam die met haar mede-directeur Geurt Vermeulen eerdaags wel naar Parijs gaat om een systeem met came ra's te bekijken. Los van de vraag of een elektronische installatie bouwkundig is in te passen, vergt het een dergelijke grote financiële investering, dat gekozen is voor de t-shirts die inmiddels zijn ge test op hun 'waterbestendigheid'. In de folders zal Aqua Indoor wijzen op de aanwezigheid van t-shirts. Tot nu toe had het zwembad folders in drie talen (Nederlands, Arabisch en TUrks), Een Engelstalige folder zal daaraan worden toegevoegd. Ook bij de kassa wordt de aandacht op de t-shirts gevestigd. Vermeulen: "Maar het wrange van het verhaal is dat de mensen ook zomaar kunnen doorlopen, zonder dat wij we ten of ze iets onder de leden hebben. Gebeurt er dan iets, dan worden wij er mee geconfronteerd en voor aansprake lijk gesteld." Zo er al sprake is van aansprakelijk heid dan ligt die bij de heer Sireh zelf. Dat stelt de verzekeringsmaat schappij van Aqua Indoor naar aan leiding van de bijna-verdrinking op woensdag 18 november. Sireh, woonachtig in het asielzoekers centrum, is 23 jaar, kan niet zwemmen en lijdt aan epilepsie. Vier weken gele den kwam hij om onduidelijke reden in het diepe bad terecht, waarna hij moest worden gered. Zijn begeleidster, me vrouw J.C. Kooijman-Beem, diende korte tijd later een aansprakelijkheids claim in bij Aqua Indoor. De directie van het sport- en recreatie centrum stelt dat het niet heeft gefaald. Dat Sireh minutenlang onder water zou hebben gelegen, is overdreven. "Hoog uit één tot anderhalve minuut", zeggen Anja van Raam en Geurt Vermeulen. Ze baseren dat op het feit dat er tussen het passeren van de kassa en de eerste roep om hulp exact tien minuten waren verstreken. Op basis van testen heeft Aqua Indoor berekend dat Sireh mini maal zes minuten nodig heeft gehad om Het besluit van het College van B. en W., om niet mee te werken aan de plaatsing van een 45 tot 53 meter hoge antennemast op het Raad huisplein, heeft geleid tot ruzie met het ministerie van Binnenlandse Zaken. De projectgroep C2000 - een onderdeel van het ministerie - wil dat de gemeen te ruimte maakt voor twee van zulke masten: een op het Raadhuisplein, een aan het Zeisterspoor in Soesterberg. Over de laatste moet overigens nog on derhandeld worden met het ministerie van Defensie. Het College vindt de mast op het Raad huisplein in ieder geval al een onding (want hij wordt veel te hoog en boven dien wil C2000 hem met niemand de len) en heeft dat ook duidelijk gemaakt aan de projectgroep. "Masten worden beschouwd als lelijke objecten en dienen daarom als een noodzakelijk kwaad zo veel mogelijk beperkt te worden," staat er in de ambtelijke stukken. Het afwijzende besluit is de project groep C2000 echter geheel in het ver keerde keelgat geschoten. Daarop is een gesprek gevolgd tussen de burgemeester en twee ambtenaren van Soest en de vertegenwoordiger van C2000. Daarbij is aangevoerd dat de mast een andere functie heeft (namelijk het mobilofoon verkeer voor politie, brandweer en am bulance) dan de commerciële telecom- municatiemasten; dat het gebruik van de (commerciële) mast aan de Maatweg onbespreekbaar is; dat bedrijven even tueel wel gebruik kunnen maken van de C2000-mast, maar onder onmogelijke voorwaarden. C2000 wilde met de ge meente nog wel overleg plegen over al ternatieve plaatsen en afgesproken is nu dat de gemeente zich daarop zal bera den. C2000 heeft van de gemeente nu een soort "don't call us, we call you"-bericht ontvangen. Het College traineert de zaak dus en gaat nu eerst weer praten met de raadscommissie voor Ruimtelij ke Ordening, waarbij het College voor alsnog vasthoudt aan het zgn. "site sha- ring" (het medegebruik van de mast door commerciële bedrijven). Pas als C2000 dat accepteert wil het gemeentebestuur nog wel eens gaan kij ken of er ergens in Soest nog een ge schikte plek te vinden is. "Het voordeel voor de gemeente is dat medewerking aan nieuwe masten, voor andere bedrij ven, met meer reden geweigerd kan worden," staat er ietwat raadselachtig in het ambtelijk advies. ■D \'C SPECIALE VUURWERKHAL Vv Soesterbergsestraat 4 - achter Soest Tel. (035) 588 06 44 AL 30 JAAR SN «GRIP zich om te kleden en te douchen, alvo rens hij het zwemgedeelte betrad. Aqua indoor is van mening dat Sireh als volwassen man had moeten weten dat hij zich niet in de buurt van het diepe bad moest begeven. Vermeulen: "Hij kent het bad. Hiervoor kwam hij altijd tijdens de daluren, waarin alleen het re- creatiebad is opengesteld." Vermoed wordt dat hij in het bad is ge sprongen en het temperatuurverschil (het water is kouder dan de lucht erbo ven) een epilepsie-aanval heeft ver oorzaakt. Toen hij onder water lag, werd hij ontdekt door een vriend van het asielzoekerscentrum die wel kan zwem men. Nadat, volgens Aqua Indoor, eerst me vrouw Kooijman op onjuiste wijze met de beademing van Sireh begon, nam een toezichthouder de beademing over. De lippen van het slachtoffer waren reeds blauw geworden, maar na ongeveer tien beademingen maakte Sireh weer gelui den en kwam hij langzaam bij kennis. Het toegesnelde ambulancepersoneel nam de hulpverlening daarna over. Aqua Indoor vindt dat het niet te kort is geschoten en noemt in dat verband onder meer de complimenten die de toezichthouder kreeg van zowel de GGD-medewerkers als de politie. Komende maandag zal Sireh op bezoek komen bij Aqua Indoor. De directie heeft hem aangeboden te begeleiden om weer het water in te gaan en zal hem gratis les geven, totdat hij kan zwem men. Niet totdat hij zijn A-diploma heeft gehaald, maar totdat hij een aan tal baantjes kan zwemmen. VVVAN DENT7 accountancy L belastingadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 BESPAAR 36.000,= Zie adv. op pag. 12 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 30 makelaars Burg. Grothestraat 54 Openbaar onderwijs niet zelfstandig. Kroon stelt Soester in ongelijk. 'Zuinig zijn op monument watertoren'. Tonny en de Tensenbus. Herfsttitel WZ'49 smaakt naar meer. Geen verschuiving in eerste klasse. Edwin Vos nationaal jeugdskikampioen. Nog meer toppers in Sylvestercross. Nieuwbouw is mogelijk met ontheffing. Op 't Hoogt. Seniorennieuws. Op klaarlichte dag is een 23-jarige Soester bedreigd met een mes en ver volgens beroofd van 150 gulden. De man stapte zaterdagmiddag om streeks half drie bij winkelcentrum Smitshof uit zijn auto. Op dat mo ment stond er plotseling een jonge man naast hem, die om geld vroeg. Toen de Soester niet snel genoeg rea geerde, haalde de overvaller een mes tevoorschijn, waarmee hij stekende bewegingen in de richting van de keel van zijn slachtoffer maakte. Ver volgens hield hij het mes op de keel gericht. De Soester pakte daarom zijn portemonnee uit zijn zak, maar hield die vast. Een handlanger van de overvaller, die klaar stond met een scooter, nam 150 gulden uit de por temonnee, waarna het tweetal er op de scooter vandoor ging. De leeftijd van de twee wordt geschat op zeventien tot twintig jaar, beiden zijn van buitenlandse afkomst. Het slachtoffer dat zich verbouwereerd bij de politie meldde, zou maandag een fotoconfrontatie doen om te kijken of hij de eventuele daders tussen het be stand van de politie herkent. De bezorgers van de Soester Courant komen ook dit jaar natuurlijk met een kerst/nieuwjaarswens bij de abonnees aan de deur. Ze mogen de kaarten alléén op maandag 21 en dinsdag 22 december afgeven. Om misbruik te voorkomen wordt de abonnees verzocht de wenskaart in ontvangst te nemen en niet terug te geven aan de bezorger. Dit jaar hebben de feestdagen geen invloed op de verschijningsdata van de Soester Courant. De krant komt "gewoon" uit op de woensdagen 23 en 30 december. De eerste paal voor de vijftig af- bouwwoningen in de Boerenstreek zit in de grond. Steef Biesterveld gaf maandagmiddag het startsein voor de bouw van de tweede fase. Biesterveld is de voorzitter van de M4 initiatiefgroep, waarvan de leden de kopers zijn van de vijftig afbouwwonin- gen. Zij betaalden allemaal zo'n 250.000 gulden voor hun huis dat vol gend jaar wordt opgeleverd. Bij afbouwwoningen kunnen de kopers bepalen hoe hun woning wordt inge deeld en hoe bepaalde materialen wor den afgewerkt. De initiatiefgroep is daarom steeds betrokken geweest bij de ontwikkeling. De woningen voldoen aan de eisen van duurzaamheid en energie zuinig bouwen. Opties Van de duurdere woningen (550.000 tot 900.000 gulden) zijn er inmiddels zo'n vijftig verkocht. Tijdens de eerste ver koopdag voor nog eens ruim honderd woningen werden zaterdag ruim zestig opties genomen. Makelaardij Van Rou wendaal, die de verkoop coördineert, sprak van een goede belangstelling. On geveer honderd mensen kwamen naar de Boerenstreek om zich in de bouwnis te laten informeren over de woningen die langs het Veenpad worden gebouwd en volgend jaar worden opgeleverd. De mensen die geen optie namen, gingen met documentatie naar huis. Eind 1999 worden door Van Rouwen daal nog eens veertig woningen in de verkoop gedaan. De oplevering van deze huizen is in 2000. Een jaar later Steef Biesterveld van de M4 Initiatief groep sloeg maandag de eerste paal de grond in. komen de 41 huur- en 73 sociale koop woningen (191.000 tot 250.000 gulden) van Achtgoed gereed. De tweede fase van de Boerenstreek, bestaande uit on geveer 280 woningen, is dan afgerond. In de vier daaropvolgende jaren reali seert Bouwbedrijf Van de Grift, dat ook de tweede fase bouwt, nog eens 270 huizen. automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 HAiH - OARfc Kinderen Dames DE KAPSALON BIJ U THUIS Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. 100 gram kilo kilo met roomboter/amandelspijs 750 gram 995 kilo H g "Goed Wonen" Om ruimte te maken voor de nieuwe meubel- en lampencollectie 1999 hebben wij showroom model len sterk in prijs verlaagd, o.a. Artifort Gelderland Label Harvink Metaform Leolux Van 19 tot en met 24 dcc 1998 Soesterbergsestraat Sla Soest Telefoon 035 6012180 Zuidpromenade 2a Soest Telefoon 035 - 601 59 62 I □□□pi □aai Administraties en fiscale adviezen in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Zaterdag zondag IS8!i Jb.fr 19-20 december t|$lx Boordevol, vers gemaakte, kerststukken en decoraties. Voor thuis of om cadeau te geven bij uw kerstbezoek aan familie of vrienden. KERSTK00PD0RP: ons kerstkoopdorp blijft continue open tot en met 24 december. J10RRESTEINWEG 72b SOEST I TEL. 035 - 601 28 83 zie pagina 5 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar

Soester Courant | 1998 | | pagina 1