I fc AO/V Sepp TROPISCHE DUIKVAKANTIE? VD sten! O Western clubs gaan weer van start op 20 januari. 5e kerstrit met paarden door Soest Van de Ven Feestelijke Kleding Danscentrum g 24 en 26 januari aanvang spoedcursus Prettige Feestdagen en een gezond, gelukkig en swingend 1999 Biertjes cadeau bij nieuw Groot Belgisch bierboek Toon van der Linden (i Soest 50 jaar geleden arttöhocK I de Bedstee VAH k.09tlh CULTUUR WELZIJN PAGINA 26 2 er? u 1995> T BEHOUD 3>®N- 225,- 149," incl. BTW (O) WOENSDAG 16 DECEMBER 1998 SOESTER COURANT Activiteiten-programma Chinese jeugdfilm Kraanvogels' Zondag 20 december vanaf 11.00 uur Bekeuringen Assurantiekantoor Deelen Controles Kerstballen/kaarten expo in Molenschot PAGINA 27 Bij Toon v.d. Linden en V.d. Ven Michael Jackson schreef hét Belgisch-bierboek Koop het nu voor ff. 55,- met 4 flesjes bier t.w.v. fl. 10,- GRATIS. In Soest alleen te koop in Hartje Zuid bij: Ingezonden stukken. 'The Ice Storm' Soester Popprijs Expositie bij Mondiieder Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers •cember 1998 Want als u vóór de overstapt op ISDN, idig. U hebt altijd een u voortaan razend- t u nu slechts 249,- :m) hebt u nu al voor :el ISDN of kom vóór i gelijktijdige tfivraag ISDN lijn Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag: s Ochtends en 's middags natuureduca- tie, 's ochtends knutselen voor dames en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardagspartijtje. Vrijdag: Natuureducatie ('s ochtends) en 's mid dags de mogelijkheid voor een veijaar- dagspartijtje. Elke le en 3e vrijdag van de maand or ganiseren wij 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco, kosten f 3,- per kind en de 2e en 4e vrijdag van de maand is er 's avonds de gelegenheid om een kinderverjaardagsdisco te boe ken, ook van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmiddag: Gelegenheid om een verjaardagspartij tje te boeken van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van een verjaardagspartijtje zijn: t/m 10 kinderen f 125,-, elk kind meer f 12,50, inclusief een cadeautje voor de jarige, limonade en een zakje snoep. Maandag en dinsdag: In de ochtend en middag Natuureduca tie voor de basisscholen en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardags partijtje. Woensdag: Peuter-ouderochtend en 's middags in stuif voor kinderen uit de buurt in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Kosten f3,- per kind. DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 Woensdag 23 december In een prachtig natuurreservaat in Chi na verzorgt een sympathieke grootvader, meneer Liou, een grote groep kraanvo gel. Zijn kleinzoon Xiao Qiang heeft de liefde voor deze dieren overgenomen. Grootvader heeft de kraanvogels "Prins" grootgebracht en een jaar geleden vrij gelaten. Xia Qiang wacht met spanning het moment af dat de vogel in de lente naar het reservaat terugkeert. Een sfeervolle film vlak voor de kerst dagen. Filmduur: 85 minuten. Neder lands ondertiteld. Aanvang 14.00 uur. Scène uit "Kraanvogels". Voor de vijfde achtereenvolgende keer wordt er aanstaande zondag (20 december) een kerstrit met paarden (en/of pony's) door Soest gehouden. Er wordt om 11.00 ge start aan de Jachthuislaan. De deelnemers zullen er weer alles aan doen om de paardjes zo mooi mogelijk te versieren en een echte kerstsfeer te creëren. Ook aangespannen combinaties zijn welkom. De route is: Jachthuislaan, Park Vrede- reeretf! Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 De politie controleerde ook maandag j.I. op diverse plaatsen in Soest. Op de Dalweg werden drie automobilisten be keurd voor het rijden door rood licht. Op de Beukenlaan kregen zes fietsers een bon wegens gebrekkige of helemaal geen verlichting. Op de Van Weede- straat stonden twee auto's zonder schijf in de blauwe zone. Op de Ossendam- weg werden vier bonnen uitgedeeld voor het verboden afslaan. Aan de Zon nedauw en het Wollegras werden drie autobezitters bekeurd omdat ze hun auto op de stoep hadden gezet. Een aantal deelnemers aan de kerstrit van vorig jaar. hof, Regentesselaan, Van Straelenlaan, Korte Bergstraat, Van Mecklenburglaan, Julianalaan, Soesterengweg (speelwei de), Talmalaan, Rembrandtlaan, Prins Bernhardlaan, Beatrixlaan (plantsoen), Irenelaan, Clauslaan, Emmalaan, Prins Hendriklaan, Boekweitland, Roggeveld, Soesterengweg (speelweide), Juliana laan, Wilhelminalaan, Koninginnelaan, Regentesselaan, Park Vredehof, Jacht huislaan. Start (11.00 uur) en finish zijn bij boer derij de Willemshoeve aan de Jachthuis laan. Deelnemers kunnen ook onder weg aansluiten bij de speelweide aan de Soesterengweg (ca. 11.15 uur). Wie nog mee wil doen kan zich opgeven bij Tanja Spoelder, tel. 6025361. 609 10 09 We hebben met z'n allen steeds meer mogelijk heden voor onze ontspanning en wat belangrijker is, we maken Postcode telefoon Wij hebben een fantastische doorlopende reisverzekering waarmee u kunt gaan en staan waar en wanneer u maar wilt, zonder dat u zich ergens zorgen over hoeft te maken. Best handig dus. Wil u meer weten over de doorlopende reisverzekering? Vul dan de bon in of bel ons voor een vrijblijvende afspraak. ja. Ik wil graag meer Informatie over de doorlopende reisverzekering gebruik van. Een prima' ontwikkeling, zo'n gevoel van vrijheid. Houdt u er echter wel rekening mee dat een weekendje weg, een korte vakantie, een reisje hier of daar naartoe niet altijd zonder risico's is. U kunt voor iedere trip een aparte reisverzekering afsluiten, maar met een doorlopende reisverzekering bent u in één keer klaar. bel mij voor een afspraak stuur mij uw documentatie Stuur deze coupon (zonder postzegel natuurlijk) naar Assurantiekantoor Deelen, Antw.nr. 56, 3760 WB Soest. Soesterbergsestraat 43, 3768 EB Soest, telefoon (035) - 6031455 telefax (035) 6027624 Internet www.deelen.nl De politie hield vorige week weer diver se verkeerscontroles her en der in Soest. Op het Raadhuisplein gingen zes auto mobilisten op de bon wegens het ont breken van de parkeerschijf. Op het kruispunt Dalweg-Beukenlaan werden drie bestuurders betrapt toen ze door het rode licht reden. Ook werden daar twee fietsers bekeurd wegens ondeugde lijke verlichting. Datzelfde overkwam twee fietsers op de Weegbreestraat, waar ook nog een automobilist werd geverbaliseerd omdat hij ten onrechte op een parkeerplaats voor invaliden stond. Op vrijdag 18 december is er vanaf 19.00 uur een klein feestje in Molen schot, het SZS-zorgcentrum aan het Dalplein. In de hal en de recreatieruimte wordt dan een expositie geopend van schilderijen van drie groepen bewoners van Molenschot en de andere SZS-zorg- centra: Klein Engendaal en de Hey- bergh. De schildergroepen hebben onlangs van de Stichting Rommelmarkten Soest een bedrag gekregen voor de aanschaf van materialen. De kerstschilderingen zjn omgetoverd tot prachtig gedrukte kerst kaarten, voorzien van eigen naam, en bovendien hebben de directie en het bestuur van de SZS besloten deze kaar ten te gebruiken als officiële kerst- en nieuwjaarsgroet aan alle relaties. Het regent inmiddels al nabestellingen van deze stuk voor stuk ontroerende kaar ten, door kinderen, kleinkinderen en het personeel van de zorgcentra. Door al deze goede tijdingen kregen de kerstschilderingen een steeds feestelijker karakter en het resultaat daarvan is van af vrijdag in de hal en de recreatieruimte van Molenschot te zien. Ook lukte het de twee echte kerstbomen in de hal te tooien met zelfbeschilderde kerstballen. De onlangs verschenen nieuwe edi tie van De Grote Belgische Bieren (ISBN 90-5373-010-9) is geschre ven door "beerhunter" Michael Jackson. Zijn overweldigende ken nis van de Belgische bieren komt er in glashelder en soms meeslepend Nederlands over het voetlicht. Het in Nederland door uitgeverij Jan Mets uitgebrachte bierboek is hét na slagwerk voor Belgische bieren gewor den; het hoort dan ook thuis in iedere slijterij die een gespecialiseerd bierassor timent in huis heeft. Een voorproefje: "Liefhebbers van de echte Chablis uit de Bourgogne, met zijn steenachtige, gras- sige aroma's, of van de frisse, verster kende en gistachtige fino sherry, zelfs zij die van het de eetlust prikkelende, frui tige rabarberkarakter van een droge ver mout kunnen genieten, zijn vaak niet op de hoogte van de vergelijkbare com plexiteit van de kwaliteiten in een Lam- bicbier. De beste Lambics smaken zacht in het begin, worden geleidelijk harder en monden uit in een ongewoon lange afdronk." Kortom: de Britse schrijver-journalist Michael Jackson komt de eer toe specia le bieren naar het niveau van wijnen te tillen. En dat op een manier waar je dorst van krijgt. Het bierboek is in Soest voor f 55,- (in- .clusief 4 flesjes bier t.w.v. f 10,-) ver krijgbaar bij Slijterij Toon v.d. Linden en boekhandel Van de Ven in Hartje-Zuid. VOOR AL UW DRANKEN Slijterij-Wijnhandel Soesterbergsestraat 49- Tel.: 035-6012490 HARTJE SOEST ZUIDf1 Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest 035-6012419 Uit de Soester Courant van 14 December 1948 SLECHTE LECTUUR. De jeugd van vandaag heeft onze steun nodig. Deze dient niet in de eerste plaats te bestaan uit een bestraffing van de "de jeugd op de helling", maar uit be scherming tegen de grote gevaren van deze tijd. In het bijzonder dient gewe zen te worden op het gevaar van slech te boeken en films, welke maar al te gaarne gelezen en bewonderd worden. Een stel niets ontziende geldzoekers schrikt er niet voor terug boeken en ge schriften uit te geven, welke een slech te invloed op de moreel van de jeugd hebben en op ongezonde wijze prikke len. Zedepreken helpt niet, maar wij moeten onze hand reiken aan de jongelui van vandaag, die door de vervlakking en verdwazing van deze tijd dreigen te ver zinken in een moeras. Het gevaar van het slechte boek, de per fide blaadjes en de pornografische lec tuur is zeer groot en een veldtocht tegen deze rommel is dan ook hard nodig. Tot ons genoegen lazen wij dan ook een cir culaire van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, gericht aan de schoolbesturen, waarin gewaar schuwd wordt tegen het lezen van de "Beeldromans" door de schooljeugd. Deze strips zijn van een sensationeel gehalte, zij hebben totaal geen waarde voor de vorming van de jeugd en bren gen de kinderen in een sfeer van helden verering, misdaad en sensatie. De minis ter dringt er bij de leerkrachten op aan, er op toe te zien, dat de leerlingen de beeldromans niet op school brengen of onder makkers verspreiden. Deze taak van het onderwijzend perso neel kan inderdaad een stap betekenen op de goede weg, hoewel wij een "ver bod" opvoedkundig niet van grote waar de achten. Beter lijkt het ons, dat door een rustig praatje gewezen wordt op het zinloze van al die fraaie lectuur en de jeugd de weg wordt gewezen naar het betere boek, dat zeker niet "zwaar" be hoeft te zijn. Wanneer wij de jongeren aan hun lot overlaten, zoeken zij hun eigen weg, die wel eens een verkeerde kan zijn, omdat een stel onverantwoor delijke elementen in de jeugd een pracht afzetgebied voor hun rommel ziet. Nu denkt u misschien, dat het gevaar van die "beeldromans" niet zo groot is, maar dan raden wij u aan eens iets van dat moois te lezen. U zult al heel gauw tot de conclusie komen, dat hierin voor de jongeren een gevaar schuilt. Ons is een geval bekend van een knaapje van omstreeks 10 jaar, dat voor een kwartje een beeldromannetje koopt, het eerst zelf met aandacht leest en dan aan zijn vriendjes het boekje uitleent a raison van 5 cent. Wanneer hij 5 klanten heeft gehad, koopt hij een nieuw boekje en het spelletje begint opnieuw. Helaas kan men tegen de drukkers, uit gevers en verspreiders van deze "ro mans' niet strafrechtelijk optreden en evenmin kan men langs de weg van de papierdistributie het kwaad bestrijden, omdat het papier dat voor de uitgifte wordt gebruikt, op de vrije markt ver krijgbaar is. De circulaire van de minister alleen kan het niet doen en ook het onderwijzend personeel is niet in staat, met een ver bod deze rommel in school te brengen, het kwaad aan te tasten, maar voor al les moet er naar gestreefd worden voor te lichten en te wijzen op het verkeerde van al die lectuur. De ouders kunnen hierbij de helpende hand bieden door er op toe te zien wat hun kinderen lezen, wanneer men dit niet doet, zal iedere bestrijding op niets uitlopen. Het grootste effect zal echter bereikt worden, wanneer verkopers van deze stripverhalen het foutieve van hun daden inzien en de verkoop stopzetten. BONTE KRAAI? Dat 1 bonte kraai nog geen winter maakt leren we al op de schoolbanken. Mogen we deze wijsheid overbrengen op geheel ander gebied? In dit geval: Mogen we hopen, dat het bij de ene "dronken dame" zal blijven? (Soester Courant 10 Dec. 1948). Geheel gerust zijn we daar niet op. Vrouwen bezoeken tegenwoordig de cafés en "laven" zich daar aan meerdere borrels. (Arme man en kinderen! En... arme vrouw!) Lezer, wenst ook gij geen dronken man nen of vrouwen op de straat, of achter het stuur? Kies dan de beste weg daar toe: Geheel-onthouding! Daardoor vei liger verkeer, beter gezinsleven, geluk kiger maatschappij. G.O. IN DE HOEK. hierna bleef de Gemeenteraad nog bijeen voor een geheime zitting." Ik houd m'n hart vast, want dat loopt natuurlijk weer uit op aankoop van een of ander gebouw of buitengoed, om daarvan dan weer een park te maken of een cultureel centrum. We hebben meer geheime zittingen gehad en steeds kwam er zoiets uit de bus. In dat soort zaken zijn we in Soest erg voortvarend. Alleen als het jeugd betreft volgen we niet zo'n erg vlot tempo en waar de jeugd me erg na aan het hart ligt, erger ik me daar steeds weer over. Parken, waarin vermoedelijk nooit een Soester zal wandelen, stampen we uit de grond, maar aanleg van speelplaatsen voor de jeugd, waaraan een schreeu wend gebrek is, wordt aan het initiatief van buurtverenigingen overgelaten en waar die buurtverenigingen allemaal erg krap bij kas zijn, is, met alle lof voor de goede wil en het werk dat verzet wordt, dit streven gewoonlijk van korte duur. Behoorlijk gymnastiekonderwijs op de scholen bestaat niet en van een poging om ook de grotere jeugd na schooltijd gezond bezig te houden, heb ik in Soest' nooit gehoord, om de eenvoudige re den, dat er geen enkel sport- of speel terrein voor hen openstaat. Een afgezaagd onderwerp? Dat geef ik toe, maar dat is juist het droeve van het geval. Terwijl we net doen of we millioe- nen te verteren hebben en links en rechts parken dreigen aan te leggen, kan er niets voor onze jeugd af en als een der raadsleden hoe het staat met de vi tamine-verstrekking aan de jeugd op school, wordt de raad korzelig en men verwijst hem naar het doktersrapport, dat er nog niet is. Hopelijk maakt die dokter een beetje voort, want aanstonds is het lente en heeft de vitamine-ver strekking niet veel zin meer. Gezien de ervaring met de melkverstrekking op school, stel ik me ook van dit geval niet veel voor. Een kleine beetje meer voortvarendheid in jeugdzaken vind ik, zou onze raad best aan de dag kunnen leggen. H. OEKMAN Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 J Maandag 21 december Het is november 1973 en over New Canaan, Connecticut, is de kilte neerge daald. De televisie bericht dag en nacht over het Watergateschandaal. De welva rende familie Hood lijkt slachtoffer van de jaren zestig te zijn geworden. De kloof tussen de ouders en hun kinderen lijkt onoverbrugbaar. Vader Ben Hood heeft een geheime affaire met zijn buur vrouw Janey Carver, zonder dat ze daar veel plezier aan beleven. Ben's echtge note, Elena voelt wel nattigheid, maar onderneemt geen actie. Hun twee tie nerkinderen worstelen intussen met hun eigen seksuele gevoelens. Zoon Paul is tevergeefs verliefd op een medestuden te; de veertienjarige dochter Wendy dringt haar jeugdige lichaam op aan de twee buurjongetjes Carver. In de nacht dat New Canaan wordt getroffen door een vreselijke ijzelbui, wordt duidelijk dat iedereen het spoor bijster is. De ouders gaan naar een partnerruilfeestje waar de onvrede en radeloosheid, die eerst nog onderhuids woeden, doorbre ken naar de oppervlakte. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+f7,-. Agenda: ma. 28 "Wings of the Dove". Voor het eerst in zijn rijke geschiedenis zal er in Soest een Popprijs georgani seerd worden. Deze popprijs wordt door Shock-Inn, in samenwerking met Stich ting U-Pop, georganiseerd en dient als voorronde voor het Geheim van Utrecht. Bands uit de gehele provincie kunnen zich hiervoor inschrijven. In schrijvingen moeten echter vóór 24 ja nuari binnen zijn. De finale van de Soester Popprijs vindt vervolgens plaats op vrijdag 5 maart 1999. Inschrijvingen: Artishock, t.a.v. Adriaan Muts, 06-21453907, postbus 3325, 3760 DH Soest, 035-6019577. Lingerie en damesmode Openingstijden: ma. 13.30-18.00 uur di. en do. 09.00-18.00 uur wo. 09.00-12.30 uur vrij, 09.00-20.00 uur za. 09.00-16.30 uur Rademakerstraat 11-13 Soesterberg Telefoon 0346 - 35 16 45 Gratis parkeren voor de deur! De schilders Annemei en Agnes de Zanger exposeren tot 15 februari in de winkel van Mondiieder in Soesterberg. Annemei schildert vaak intuïtief, rea geert op de eerste beelden die op doek en papier ontstaan. Ze kan geïnspireerd raken door foto's en modellen, maar ook door muziek, van Bach tot Cu baans, tot rock en punk. Voor Annemei is schilderen een groot avontuur, te ver gelijken met een reis naar onbekende bestemmingen: niet te weten hoe te be ginnen, wat onderweg tegen te komen en waar te eindigen. Op veel van Agnes de Zanger haar wer ken is een menselijk 'relaas' te vinden. Zij woonde een aantal jaren met haar gezin in ontwikkelingslanden. Indruk ken uit die tijd zijn op enkele van haar schilderijen terug te vinden. Zij drukt zich graag uit in acryl, soms in combi natie met inkt of pastelkrijt. Agnes' fas cinatie is het verhaal van de mens, waar bij - achter het uiterlijk - vaak een we reld van emoties schuilgaat. De expositie aan de Amersfoortsestraat 76 is alle werkdagen van half tien tot half zes te bezichtigen, behalve op maandagochtend. Tevens is de toonzaal geopend op zondag 27 december, 3 ja nuari en 17 januari tussen tien en vijf uur.

Soester Courant | 1998 | | pagina 27