\%r\ PCOB yk«< Kerstfeest voor alle oudere Soesterbergers Ie OfDienstverlening en Behulpzaamheid? De Nationale Ombudsman Nog plaats bij Kerst-Inn le kerstdag in Molenschot ^/Prettige Kerstdagen en eèl voorspoedig en gezond 1999 Ouderenhuisvestingsbeleid niet bemoedigend PAGINA 28 itv/crnt dbaar ka/.crn<! •dbaar ■kazerne; rdhaar s iril 1999 postzegel! 9 overgaat egezonden. Activiteiten Kerstmis 1998 anbo KBO WOENSDAG 16 DECEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 29 Samenwerkende Bonden van Ouderen UNIE KBO 9e JAARGANG nr. 8 Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Windows 95 ff/ff* Alleen maar geld verdienen... Openluchttheater Cabrio zoekt penningmeester Kerstkoffie met het Bentinckfonds Vóór vrijdag aanmelden bij VOS Seniorenbus 10 jaar op de weg Kerstviering bij 'Passage' (NCVB) Declaratiefonds naast 200-guIden-regeIing Soester Apotheken optimaal geautomatiseerd Kerstbingo bij w.v. 'O verhees' ZIEKTEKOSTENVERZEKERING? TELEFOON 035 - 601 32 60 De redaktie van het Seniorennieuws wenst alle lezers T. Duhen (PCOB) A. de Vries (PCOB) H. Henken (KBO) H. Koster (PCOB) Soesterberg A. Nachbahr (KBO) T. Beek (illustrator) M. van Weelden (SWOS) Tweede Kerstdag Hoezo te oud? Controle elke drie jaar gewenst Suikerziekte Vragen staat vrij! Democratie Wat is dat eigenlijk? •5? JArtj s 18 december Kerstmiddag in "Open Hof" (kerstverhaal en optre denjeugdkoor) 23 december Kersttocht naar Zuid-Limburg en daar aansluitend Kerstdiner 22 december 14.00 uur Kerstvie ring in de Mariakerk De volgende activiteiten zullen plaatsvinden in de dienstencentra van de SWOS: Dienstencentrum De Drie Eiken te Soesterberg t Kerstdiner op 23 dec. 's avonds Kerst-Inn op 2e Kerstdag van 15.00-20.00 uur Diénstencentrum Honsbergen Kerstdiner op 2e Kerstdag vanaf 17.00 uur (zaal open vanaf 15.00 uur) Projectgroep Vereenzaming Ouderen Soest Aanvang: 14.30 uur (tot circa 19.00 uur) Plaats: Molenschot, Dalplein 6 te Soest Vervoer: gratis Entree: gratis Voor de meeste activiteiten dient u zich vooraf bij de desbetreffende organisatie tijdig aan te melden. Stichting Welzijn Ouderen Soest Dalplein 6 - Tel. 035-6023681 - 3762 bp Soest SENIOREN ^NIEUW S Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Op donderdag 21 januari, 19.00-21.30 uur, start bij de Volksuniversiteit op nieuw de cursus Windows 95. In deze uit tien lessen bestaande beginnerscur sus maakt men in de eerste vijf lessen kennis met de computer in het alge meen en met het besturingsprogramma Windows 95 in het bijzonder. De overige vijf lessen staan in het teken van tekstverwerking. Men kan daarbij kiezen uit twee mogelijkheden: Word Pad, het tekstverwerkingspro gramma dat in Windows 95 standaard is opgenomen; Word for Windows, een veel uitge breider tekstverwerkingsprogramma met veel meer mogelijkheden met name op het gebied van lay-out. De nadruk in deze cursus ligt op het zelf doen onder begeleiding. Men dient thuis de beschikking te hebben over een computer met bovengenoemde pro grammatuur, aangezien de theorie van de cursus alleen vertrouwd wordt als men daar uitgebreid mee kan oefenen. De kosten van de cursus bedragen: f 450,- f 54,- (boek, floppy, stencils). Informatie en inschrijving: Volksuniver siteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 035-6022195; maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdags 10.00-13.00 uur. Het kantoor van de Volksuniversiteit is in verband met de Kerstvakantie geslo ten van 21 december tot en met 1 janua- 5S£-C.,/Vt£N£ER PEN OUE£N,,MUN CH£FMA&H/£R ABSoi-aurNiefè We lazen allen bet bericht van de VSB Bank, dat het binnenkort ver boden is om minder dan f 1000,- van je eigen geld bij een van hun lo ketten op te nemen. Opnemen van lagere bedragen aan het loket is te duur en kost teveel tijd. De kleinere bedragen moeten maar uit de geld automaat worden gepind. De maatregel heeft nogal wat beroe ring gewekt bij veel ouderen, maar ook bij mensen, die maar over een kleine beurs beschikken. Veel mensen voelen zich niet veilig bij een geldautomaat en zeker bij ouderen is er een onbehaaglijk ge voel om gebruik te maken van een apparaat waarvan ze de werking maar lastig en moeilijk vinden. We spreken dan nog niet over het onthouden van pincode, het gebruik bij het muurmonster van een bank- pasje en noem maar op. Ook het vertrouwde gezicht achter het loket (sociaal contact) wordt ge mist. En dat alles omdat het te duur zou zijn? Leven we dan alleen maar in een maatschappij waar het om geld ver dienen gaat? Mogen we ook van de banken in Nederland, welke miljar den verdienen, niet verwachten, dat ze klantvriendelijkheid, dienstverle ning en behulpzaamheid hoog in hun vaandel hebben staan? Ouderen van Nederland (Let op uw Saeck) we zijn een kwart van de be volking en als we niet oppassen vol gen dadelijk de andere banken het slechte voorbeeld van de VSB Bank. Ik vind, dat de banken de plicht hebben geldzaken zeker voor oude ren zo makkelijk mogelijk te maken en hun dienstverlening af te stem men op het zich behaaglijk en vei lig voelen van de Ouderen in onze samenleving. Ik las een ingezonden brief aan de VSB bank, "om ze voor het blok te zetten zal ik bij het opnemen van een klein bedrag, voortaan bij het loket f 1000,- opnemen en het be drag dat ik niet nodig heb daarna weer terug storten, moeten ze twee handelingen verrichten en is nog duurder ook. Louk Nachbahr Deze laatste maanden van het jaar ligt het openluchttheater van Soest er leeg en nat bij, maar het bestuur van de stichting draait op volle toeren om ook het volgend jaar weer een goed en ge varieerd programma te kunnen presen teren. Dat is leuk maar ook veel werk, en daarbij zijn dubbele functies in het bestuur eigenlijk niet wenselijk. De stichting Cabrio zou daarom graag in contact willen komen met iemand die op vrijwillige basis het penningmeester schap op zich wil nemen en op die ma nier meedenken met het huidige bestuur dat nu uit vier personen bestaat. Wie belangstelling heeft kan contact opne men met de voorzitter van het bestuur, Berna Kousemaker, tel. 6015999. De Nationale Ombudsman is een door de Tweede Kamer benoemde, onafhankelijke persoon, die samen met zijn medewerkers werk maakt van uw klacht. De Nationale Ombudsman houdt zich uitsluitend bezig met klachten over de Rijksoverheid, over de Po litie en over de Waterschappen. Bij de Rijksoverheid moet men in de eerste plaats denken aan de mi nisteries en hun onderdelen, zoals de Belastingdienst of de Immigratie- en Naturalisatiedienst. Daarnaast kan men ook klagen over een groot aan tal zelfstandige instanties die over heidstaken uitvoeren, maar niet on der de rechtstreekse verantwoorde lijkheid van de minister vallen. Dat zijn b.v. de bedrijfsverenigingen en de Sociale Verzekeringsdienst. Dit alles is omschreven in een dui delijke brochure, waarin o.m. in het kort wordt vermeld: waarover kan men klagen en bin nen welke termijn over wie en waarover kan men niet klagen hoe kan men een klacht indienen de afwikkeling van uw klacht en een lijst van Overheidsinstanties waarover men een klacht kan indie nen. De brochure "Fouten maken is men selijk, klagen mag" is aan te vragen bij: De Nationale Ombudsman, postbus 29729, 2502 LS Den Haag, telefoon 070-3563563, fax 070- 3607572. Adres: Stadhoudersplant soen 2 in Den Haag. Op zaterdag 19 december is er weer de jaarlijkse kerstkoffie voor de minder- valide sporters van het Bentinck Fonds. Net als vorig jaar wordt deze bijeen komst gehouden in restaurant De Soes- ter Duinen te Soestduinen. De aanvang is 11.00 uur. De kerst-bijeenkomst wordt reeds vele jaren gehouden om de sporters de mogelijkheid te bieden een gezellig samenzijn te hebben. Het is ge bruikelijk dat er een korte opsomming gegeven wordt van de gebeurtenissen van het lopende jaar en dat er blik wordt geworpen op de toekomst. De projectgroep VOS, werkgroep van de Stichting Welzijn Ouderen Soest, organiseert op eerste kerstdag (25 december) een Kerst-Inn. Alle 55-pIussers van Soest/Soesterberg, die deze dag anders alleen zouden doorbren gen, zijn welkom. De Kerst-Inn begint om 14.30 uur en duurt tot ca. 19.00 uur. De bezoekers kunnen rekenen op een sfeervolle ge beurtenis, die bij Kerstmis past, met feestelijke drankjes, een smaakvol kerstbuffet en een verrassend muzi kaal optreden. Mede dankzij de steun van enkele sponsors is de toe gang gratis. Ook het rolstoel- en ander vervoer kan geen probleem zijn, want dat wordt ook gratis verzorgd. De Kerst- Inn vindt plaats in verzorgingshuis Molenschot, Dalweg. Er hebben zich al enkele tientallen belangstellenden aangemeld, maar er zijn nog enkele plaatsen vrij. Wie interesse heeft kan nog (vóór aanstaande vrijdag, 18 december) te lefonisch reageren en een plaatsje re serveren bij Margöt Bultink van de VOS, tel. 035-6023681. Bloemen voor 125.000ste passagier De Seniorenbus is niet meer weg te denken uit het straatbeeld van Soest en Soesterberg. Dit jaar be reikte het project twee mijlpalen n.1. het tienjarig bestaan en de hon- derdvijfentwintigste passagier. Een deze dagen meldde mevr. Ipen- burg uit Soesterberg zich voor haar wekelijkse rit naar Aqua Indoor. Zij werd verrast met een bos bloemen en de mededeling dat zij de 125.0- 00ste passagier was die door de Se niorenbus in tien jaar tijd werd ver voerd. Naast de bos bloemen kreeg zij - en ook de drie mede-passagiers - een presse-papier met het SWOS- logo. Dit succes is mede te danken aan de vele vrijwilligers - momenteel 54 - die geheel belangeloos een deel van hun tijd hiervoor beschikbaar stel len. Op donderdag 17 december houdt Pas sage (voorheen NCVB) haar kersta vond, die wordt verzorgd door leden van de vereniging. Iedereen wordt hier voor hartelijk uitgenodigd. Ook gasten zijn van harte welkom tegen betaling van 3 gulden. De bijeenkomst wordt gehouden in de wijkzaal van de Emma- kerk, Regentesselaan 2, en begint om 20.00 uur. Informatie: mw. A.G. v. Mourik-de Knijff, tel. 6025411. "Huishoudens die al tenminste drie jaar moeten rondkomen van een minimum-inkomen, kunnen naast de (vooralsnog eenmalige) extra bijdrage van f 200,- op de ge bruikelijke wijze gebruik blijven maken van het declaratiefonds". Minima kunnen uitgaven declareren bij de sociale dienstverlening - tegen overlegging van de bescheiden - tot een maximum van 150 gulden per lid van een huishouden voor uitgaven op sociaal en cultureel ge bied. En toen kwam de overheid met een verrassend extraatje van 500.000 gulden over de brug en wel ten be hoeve van de minima. De gemeente Soest gaf daarvan 200.000 gulden uit voor extra for matieplaatsen op de onderbezette sociale dienstverlening en reserveer de ook nog eens 100.000 gulden voor een aantal andere zaken, waaronder voorlichting aan minima. Er bleef dus 200.000 gulden in kas en, dat moet volgens de regelingen worden verstrekt aan minima. Alle minima kunnen zich - mits ze voldoen aan de voorwaarden - mel den en krijgen 200 gulden ineens overgemaakt. Daarnaast zouden ze gewoon van het declaratiefonds ge bruik kunnen blijven maken. Bij de sociale dienstverlening zijn 700 minima bekend en naar alle waarschijnlijkheid wel 1000 huis houdens die een bijstandsuitkering moeten ontvangen. In 1997 ontving de gemeente 536 aanvragen voor het declaratiefonds. Tot juli 1998 klopten er reeds 716 mensen aan voor zowel het declara tiefonds en de 200-gulden-regeling en dat is in geld uitgedrukt een to taal van 245.000 gulden (85.000 volgens de 200-gulden-regeling en 160.000 via het declaratiefonds). Thans - november '98 - zal de ge meente het geheel evalueren, zeker voor de komende jaren als het col lege met nieuwe beleidsvoorstellen voor bijstands- en minimazorg dient te komen en het niet zeker is of het Rijk weer met 500.000 gulden over de brug komt. Het is voor de groeiende groep Se nioren, die op minima-niveau leven, noodzakelijk om ook hun zaak te blijven volgen. Ariën de Vries Wie zo nu en dan in de apotheek moet zijn zal het opvallen, dat de computer een steeds belangrijker rol gaat spelen in het gehele gebeu ren. In de brochure "Uw Apotheek, uw adviseur" van Wolverlei Apo theek wordt ingegaan op de vele mogelijkheden die het nieuwe sys teem biedt. In de apotheken is de automatisering in beweging. Sinds enkele maanden zijn de vier apotheken in Soest aan elkaar gekoppeld. Binnen afzienba re tijd zullen ook de meeste huis artsen met hun computer op het sys teem worden aangesloten. En dat komt de patiënt ten goede. In de eerste plaats worden de recep ten straks niet meer tussen de mid dag verzameld in de apotheek en daarna klaargemaakt. Ze worden direct door de huisarts tijdens het spreekuur naar de apotheek doorge zonden. Het recept kan dus sneller voor u worden klaargemaakt. Verder zullen de huisartsen direct informatie hebben over recepten waarover men al of niet moet bijbe talen. Belangrijk is ook, dat de apo theken tijdens de waarneming inza ge hebben in de geneesmiddelen historie van patiënten uit de andere Soester apotheken. Bron "Uw Apotheker, uw Adviseur Wolverlei Apotheek De wijkvereniging "Overhees" organi seert op woensdag 16 december een kindermiddag met bingo voor kinderen van 8 t/m 12 jaar in de Vijverhof, Kla rinet 39. Aanvang 14.00 uur. Kosten: leden/donateurs f 2,-; niet-leden f 4,-. Op zaterdag 19 december is er, even eens in de Vijverhof, een Kerstbingo- avond en tevens een loterij. Aanvang 20.00 uur. Kosten: leden/donateurs f 6,-; niet-leden f 12,-. Kleinegris stelt u de beste ziektekostenverzekering voor die bij u past. Bel voor een gedegen advies voor u en uw gezin: 035 - 601 32 60. Kleinegris Adviesgroep/ Kleinegris Assurantiën v.o.f. Bosstraat 12, Soest. ei Het Dienstencentrum aan het Dorpsplein te Soesterberg maakt zich sterk voor een bijzonder kerst feest voor alle oudere inwoners van Soesterberg. Ieder jaar is er een ruime belangstelling voor dit feest en dit keer hopen de vrijwilligsters dat er geen plaats onbezet zal blij ven. Wie wil deelnemen dient zich voor 18 december op te geven. Gekozen is voor een kerstdiner dat wordt aangericht op 23 december a.s. Kosten noch moeiten worden gespaard om er een onvergetelijke avond van te maken. De kosten van deelname werden gesteld op f 25,-. Om 18.30 uur wordt er een aperitief geschonken. Het voorgerecht heet Cocktail Mo- nica. De soep is een heldere aspergesoep. Het hoofdgerecht bestaat uit kalf soester met champignonsaus, pom- mes duches en gebakken krielaard. Het nagerecht is aardbeienijs met slagroom. Het diner wordt besloten met koffie met likeur. Tussen de soep en het hoofdgerecht zal een kerstverhaal worden verteld. Op Tweede Kerstdag wordt een ge zellige middag georganiseerd. Er wordt om 16.00 uur begonnen met een drankje en borrelhapjes. Vervolgens wordt er een gourmet maaltijd geboden bestaande uit ver schillende soorten vlees, sausjes, stokbrood en sla. Als toetje is er ijs. De kosten van deze gezellige samen komst bedragen f 5,- per persoon. Om ongeveer 20.00 uur wordt dit festijn besloten. Ook hier geldt: alle ouderen uit het dorp zijn welkom. Men dient zich wel voor 21 december voor deelna me op te geven. Enkele krantenkoppen duiden al sinds enige tijd op deze onverkwik kelijke ontwikkeling met kreten als "Huidige tekort van 170.000 se niorenwoningen stijgt in 2020 tot 770.000" en "Ouderen worden wanhopig van wachttijden voor woning". Op dit moment is er in Nederland een tekort van 170.000 seniorenwo ningen. De ANBO en de PCOB hebben als ouderenbonden een ge zamenlijke enquête onder gemeen ten gehouden met als onderwerp "lo kale ouderenhuisvestingsbeleid". Dit beleid is niet bemoedigend volgens de enquête, waaraan 207 van alle 572 gemeenten deelnamen. In het jaar 2005 schat men het tekort op 370.000 woningen, terwijl dat getal in 2020 zal stijgen naar 770.000. Ruim 50 van de ge meenten scoort met een 5 of zelfs minder. Een 40 heeft niet eens een nota-volkshuisvesting voor ouderen. En van die 40 weet zelfs de helft (20 niet hoeveel seniorenwoningen er in de eigen gemeente aanwezig zijn. Deze cijfers werden op 30 septem ber jl. aan de staatssecretaris J.W. Remkes van Volkshuisvesting aange boden. De ouderenorganisaties zul len onder het motto "Ouderenhuis vesting gemeenten: in de lift of ge bakken lucht?" een aantal kritische noten in de samenleving laten ho ren. Het Landelijk Overleg Leeftijdsdis criminatie (LOL) verzamelt meldin gen van leeftijdsdiscriminatie. Elk half jaar publiceert het LOL een overzicht. Het LOL behandelt de meldingen niet en onderneemt ook geen actie. Het is puur bedoeld om inzicht te krijgen in de omvang van het probleem. De formulieren voor de meldingen kunt u aanvragen bij het secretariaat van het LOL. Post bus 9472, 3506 GL Utrecht. Bron: ANBO-vizier Er waren slechts 3 gemeenten, Utrecht, Haaren (N.Br.) en Does burg (Gld.) die positief scoorden op 32 van de 38 enquête-onderdelen, hetgeen resulteerde in een eindcijfer van 8V2 De meeste gemeenten zeggen de huisvestingsmogelijkheden voor se nioren te benutten, maar zetten hun intenties en veelal mooie woorden niet om in daden. Zij vallen door de mand als het gaat om correcte sti muleringsmaatregelen, de kennis m.b.t. woonwensen en het aantal geschikte of nog te reserveren senio renwoningen. Is er aandacht voor het Ouderen huisvestingsbeleid in de jaren 2005 en later als de bevolkingsopbouw voor wat betreft de ouderen in de gemeente Soest, ruim een XU van de bevolking omvat? Er bestaat een kloof tussen vraag en aanbod van seniorenwoningen bij 86 van de ondervraagde gemeen ten. Een aantal gemeenten (slechts 8) vinden dat alle nieuwbouw de ko mende 10 jaar geschikt moet zijn voor ouderen. Ariën de Vries U hoeft geen specialist te zijn om de weg te weten in gezondheidsland. Bel gewoon de Gezondheidstele foon. 0900-8212183 (22 cent/mi nuut) U kunt bellen op werkdagen van 9.30 uur tot 12.30 uur. De volgende editie verschijnt op 3 februari. Kopy graag vóór 18 januari inle veren bij de werkgroep "Senioren- nieuws", p/a. SWOS, Dalplein 6, 3762 SP Soest. Er zijn veel ouderen met ouder- domsdiabetes. In feite zou een ie der van 45 jaar en ouder elke drie jaar hierop gecontroleerd moeten worden, aldus prof. dr. H. Krans bij zijn afscheid als hoogleraar in Leiden. Suikerziekte is een veelvoorkomen de kwaal en wordt veelal te laat on derkend. Er zijn veel mensen die deze ziekte hebben, maar het zelf niet weten. Het komt vaak voor, dat deze ziekte pas na vele jaren wordt ontdekt. Omdat suikerziekte vervelende complicaties met zich mee kan brengen is een vroegtijdige herken ning van groot belang. Hoe eerder de diagnose gesteld wordt, des te eerder kan de behandeling beginnen en des te kleiner is de kans op complica ties. Bij velen is overgewicht één van de oorzaken. De controle op suiker ziekte is tegenwoordig heel eenvou dig. De huisarts kan u binnen enkele minuten vertellen of en in welke mate u suikerziekte heeft. Verder is suikerziekte in de meeste gevallen goed te behandelen, maar niet te genezen. Ter voorkoming van complicaties dient men zich wel goed aan de voorschriften van be handelend arts te houden. Vragen die nogal eens aan ons ge steld worden. Wanneer komen we in aanmerking voor huursubsidie? Wij willen weg uit onze eengezins woning. Wat voor woning zou voor ons ge schikt zijn? Mag ik blijven werken als ik AOW krijg? Hoe zit het met mijn ziekenfonds verzekering als ik 65 word? Welke wijzigingen zijn er in 1999 in mijn ziekenfondsverzekering? Ik loop moeilijk. Wat voor moge lijkheden zijn er voor mij om toch te gaan winkelen of op visite te gaan? Hoe zit het precies met de kwijt scheldingsregelingen van gemeente lijke of provinciale belastingen? Wanneer kan ik bijzondere bijstand krijgen of een beroep doen op het declaratiefonds van de gemeente? Ik weet niet meer precies bij welke verzekeringen ik pensioenrechten heb. Hoe kom ik dat te weten? Ik heb hoge maandelijkse lasten omdat ik een schuld moet betalen. Kan dat anders geregeld worden? Voor deze, maar ook voor andere vragen kunt u de seniorenvöor- lichters bellen. Wij zijn op alle werkdagen bereikbaar onder tele foonnummer 035-6027997 's mor gens van: 09.00 tot 12.00 uur. Wij bellen u binnen drie werkdagen terug. Wij leven in een democratisch land en doorgaans zijn we daar tevreden mee. Maar wat is democratie eigen lijk? Voor het begrip van de door snee burger betekent dit een regering die op basis van verkiezingsbeloften wordt gekozen. Het betekent tevens medezeggenschap en controle op het handelen van de regering door de Volksvertegenwoordiging. Maar soms kan men zich afvragen of dit wel werkt. Mondriaan: zoiets moet men als penningmeester eens bij het bedrijf of vereniging proberen. Je ligt er zo uit. Bij onze democratie wordt wat krom is recht gepraat. Na de verkiezingen: er worden afspraken gemaakt door de coalitie genoten in de vorm van een regeer akkoord. De oppositie komt er niet aan te pas. Gevolg: de regering be schouwt dit als een mandaat. De volksvertegenwoordiging heeft het nakijken. Verkiezingsbeloften wor den soms vergeten of afgezwakt. Referendum: een uitstekend mid del om de mening van de kiezers in belangrijke zaken te peilen. Demo cratie pur sang. Bij ons wordt dit geblokkeerd. Allochtonen: een Thrks kleerma kersgezin in Amsterdam wordt het land uitgezet omdat men een paar jaar te kort in Nederland heeft ge woond. Wettelijk wel correct, maar humanitair? Vreemdelingen met een aanzienlijk strafblad kunnen het land worden uitgezet. In de praktijk gebeurt dit echter niet; de vreemdeling kan ge woon verder gaan. Als men in het ene geval strikt volgens de regels handelt, moet men dat in de andere gevallen ook doen. In een referendum hierover zouden de individuele burgers hun gevoelens hierover kenbaar kunnen maken. Dit raakt ons allen. De Betuwelijn: het. project ligt zwaar onder vuur. Miljarden verslin dend en met rendabel zeggen met de eerste de besten onder ons. De rege ring werkt er onverstoorbaar aan verder. De discussie hierover is een gepasseerd station. Het lijkt wel een prestige kwestie. Kosten-overschrijdingen: De bouwkosten van Overheidsgebou wen overschrijden veelal de daar voor opgestelde begrotingen met belangrijke bedragen. De hiervoor verantwoordelijke personen gaan gewoon door met de volgende klus. Is dit democratie die ons voor ogen staat? T.D.

Soester Courant | 1998 | | pagina 29