Wees voorzichtig met vuurwerk! Bouw- en sloopafval nog maar beperkt welkom op de Schans i^oesa Nieuwjaarsreceptie gemeente op maandag 4 januari Rondje Raadhuis Integrale aanpak in Soest Van een onoplosbare schuld naar een schuldregeling Voorlichting 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE Containers met Oud en Nieuw tijdelijk gesloten Gemeentereiniging haalt na de feestdagen kerstbomen apart op Tijdig containers buiten zetten Gemeentehuis twee dagen eerder dicht Mijn vraag... Met ingang van 1 januari 1999 brengt de gemeente een wijziging aan in de acceptatie van grof-afval- stromen, afkomstig van huishou dens, op het afvalstoffenpark ,"De Schans". De gemeente accepteert van huishoudens in principe niet langer bouw- en sloopafval met een volume van meer dan een halve ku bieke meter. Burgemeester en wet houders hebben besloten de inwo ners voor dit doel door te verwij zen naar (bonafide) lokale afval- verwerkings- en recyclingbedrij ven. De bedrijven, waar de gemeente de inwoners voor het aanbieden van bouw- en sloopafval -tegen beta ling- naar doorverwijst zijn in al fabetische volgorde): Firma Beijer, Zuidergracht 57, tel. 6013017 - fax. 6012059; Recycle Centrum Soest B.V., Zui dergracht 49, tel. 6099060 - fax 6099093; Gebrs. Tammer, Amersfoortse- straat 7, tel. 0346 - 352286 - fax 0346 - 353418. Voor de tarieven en voorwaarden wordt verwezen naar deze bedrijven. De verwijzing door de gemeente naar plaatselijke bedrijven betekent overigens niet dat (bonafide) be drijven van elders uitgesloten zijn. "De vervuiler betaalt" Achtergrond van deze maatregel is dat de gemeente een halt wil toeroe pen aan de ongewenste praktijk dat afvalstromen, die in wezen als be drijfsafval tegen betaling dienen te worden afgestoten, kosteloos als huishoudelijk afval op het afvalstof- Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 16.30/Het informa tiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afde ling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder an dere terecht voor: de Gemeente lijke Basis Administratie perso nen, de burgerlijke stand, rijbe wijzen, identiteitskaarten, uittrek sels uit geboorteregister, woon ruimteverdeling, huursubsidie, voorzieningen voor gehandicap ten, vergunningen voor markten standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het infor matiecentrum en de afdeling Pu bliekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan ech ter geen zaken regelen die de bur gerlijke stand betreffen. Aanvra gen voor reis- en rij documenten kunnen op donderdag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest willen bellen, bijvoorbeeld van het gemeentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Spreekuren Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefonische afspraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R- W. Krol kan men regelen via secre taresse mevrouw L. Vogel, tele foon (035) 60.93.511. fenpark kunnen worden aangebo den. Op deze manier wordt het prin cipe 'de vervuiler betaalt' ten onrech te omzeild. De redenering van de ge meente is dat een hoeveelheid puin etc. die een halve kuub te boven gaat, beschouwd moet worden als het resultaat van een bedrijfsmatige activiteit. Of deze activiteit door een aannemer, dan wel door een parti culier in eigen beheer is uitgevoerd, doet er naar het oordeel van de ge meente niet toe. Alleen kleine hoe veelheden bouw- en sloopafval, die uit het gewone onderhoud voortko men, worden nog geaccepteerd als grof huishoudelijk afval; hoeveelhe den boven de halve kubieke meter worden consequent als bedrijfsafval behandeld. De gemeente is zich bewust dat de maatregel sommigen rauw op het dak kan vallen. Overigens tekent zij daarbij aan dat het principe ,"de ver vuiler betaalt" onomstreden is. Om de inwerkingtreding van de maatregel zoveel mogelijk te versoe pelen, zal de gemeente extra energie steken in de voorlichting over de maatregel. Zo kunnen vragen om nadere inlich tingen worden gericht aan de grof- afvallijn, tel. (035) 6093666. Ook zullen de medewerkers van het af valstoffenpark de eerste maanden van het nieuwe jaar infovellen ver strekken aan aanbieders van bouw en sloopafval. Verder zal de ge meente ook een mailing over de Telefoonnummers Belangrijke telefoonnummers zijn: - 1 1 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulan- - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen én dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vragen over afval zoals klein che misch afval(KCA) groente-, fruit en tuinafval enzovoort. Aanmel den van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonom geving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de «woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Voor noodgevallen telefoon 54.87411 (politie). Agenda 1999 dinsdag 5 januari, commissie ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, openbare werken en re creatie woensdag 6 januari, commissie sport, onderwijs, welzijnszaken en milieu donderdag 7 januari, commis sie financiën, economische za ken, sociale zaken en cultuur maandag 11 januari, commissie algemene bestuurszaken, volks gezondheid en maatschappe lijke dienstverlening donderdag 21 januari, 19.00 uur, gemeenteraadsvergadering, raadsvergadering. Alle vergaderingen worden ge houden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangegeven. nieuwe maatregel doen uitgaan naar bouw- en sloopbedrijven in Soest en omgeving. Ook dit jaar gaat er weer voor mil joenen guldens aan vuurwerk de lucht in. Niet alleen gedurende de periode dat dit is toegestaan. Al in november ging het eerste, blijkbaar van vorig jaar overgehouden, vuur werk de lucht in en werden de eer ste vernielingen door vuurwerk ge meld. Hoewel de politie streng op treedt tegen overtreders, gebeurt het In gezinnen met schulden blijven de problemen vaak niet beperkt tot die schulden alleen. Er ontstaan daar door spanningen die soms vergaan de gevolgen hebben. Wie vroeg ge noeg hulp vraagt om uit de schulden te komen of om te voorkomen dat deze ontstaan, kan daarmee ook pro blemen in het gezin of op het werk voorkomen. Een belangrijke voor waarde voor de steun die men wil bieden is dat zij zelf ten volle bereid zijn mee te werken om een eind aan de schulden te maken. De gemeente Soest vindt het belang rijk dat het schuldhulpverleningsbe- leid niet alleen beperkt wordt tot de •minima, al is dit de grootste 'schul- dengroep', maar uitgebreid wordt tot inkomens boven het minimum. Soms lukt het niet om een schuld regeling te treffen, onder meer door onvoldoende medewerking van de cliënt of het niet willen voldoen aan de voorwaarden. Ook als een cliënt nieuwe schulden maakt tijdens de behandeling van de schuldregeling, wordt de hulpverlening stopgezet. Als meldpunt voor schuldhulpverle ning is het Maatschappelijk Werk in Soest aangewezen, onderdeel van de Stichting Thuiszorg Eemland. Voor uitvoering van de nieuwe regeling treedt Soest toe tot de Stichting Volkskredietbank en de Stichting Garantiefonds Schuldsanering. Mede hierdoor zijn verschillende mogelijkheden ontstaan om mensen te helpen. Belangrijk om uit de pro blemen te komen is de schuldsane ring. Door het verlenen van borg stellingen kunnen meer saneringen tot stand komen. Overigens bestaat de hulp aan mensen met schulden onder meer ook uit het geven van adviezen over de besteding van het huishoudbudget; budgetbeheer en budgetbegeleiding. De papiercontainers die overal in de gemeente staan worden dinsdag 29, woensdag 30 en donderdag 31 de cember weggehaald. Zaterdag 2 ja nuari worden ze teruggeplaatst. Daarom het verzoek om het oud papier een paar dagen te bewaren. De textielcontainers worden op ge noemde dagen afgesloten. Dus ook textiel kan men op die drie dagen niet kwijt in de containers. naar verhouding niet vaak dat da ders op heterdaad worden betrapt. Ook in de periode dat het is toege staan vuurwerk af te steken is het extra oppassen geblazen. Vuurwerk kan erg gevaarlijk zijn. Niet voor niets zijn er regels voor het afsteken van vuurpijlen en ander sier- en knalvuurwerk. Het vrij afsteken van vuurwerk op Vanuit de Voorziening Schuldhulp verlening is het mogelijk in dringen de gevallen hulp te bieden, bijvoor beeld als gedurende de aflossingspe riode de wasmachine het begeeft of huisuitzetting dreigt. Schuldhulpver lening moet echter niet worden ge zien als een gemakkelijke manier om 'even' van schulden af te komen. Men zal lange tijd moeten rondko men van een minimaal inkomen. Maar de druk van het z'n leven lang onder schulden gebukt te gaan, kan worden verlicht en zelfs geheel weg genomen. Op dit laatste is het nieu we beleid 'integrale schuldhulpver lening' van de gemeente Soest ge richt. Het biedt inwoners die schul den hebben de kans een nieuwe start te maken en hun financiële toekomst weer volledig in eigen hand te krij gen. t De Nieuwjaarsreceptie van de ge meente wordt gehouden op maan dag 4 januari van 19.30 tot 22.00 uur in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. Het college van burgemeester en wethouders nodigt burgers en vertegenwoordigers van de Soester en Soesterbergse bedrijven, instel lingen en groeperingen hiervoor uit. wegen en op andere plaatsen die voor iedereen vrij toegankelijk zijn, mag in de gemeente Soest op Oudejaarsdag van 10.00 uur 's morgens tot Nieuwjaarsmórgen 02.00 uur. Vergunninghouders mogen vuur werk alleen verkopen op dinsdag 29, woensdag 30 en donderdag 31 de cember aan personen van 16 jaar en ouder. Het bij zich dragen van vuur werk is alleen toegestaan tijdens de verkoopdagen van de winkel naar huis en van donderdag 31 december 10.00 tot vrijdag 1 januari 02.00 uur. Het op een onjuiste manier, op de verkeerde plaats (bijvoorbeeld bij huizen met rieten daken) of op het verkeerde moment (als er veel men sen in de buurt zijn) afsteken van alle soorten vuurwerk leidt ieder jaar weer tot ongelukken met ernstige en vaak blijvende gevolgen. Soms is dit een gevolg van de slechte kwaliteit van het vuurwerk, meestal illegaal geïmporteerd. Hiertegen wordt keer op keer gewaarschuwd, evenals te gen het blijkbaar niet uit te roeien euvel dat sommigen zelf gaan expe rimenteren met vuurwerk. Soms gaat De kerstbomen kunnen vanaf woensdag 6 januari tot en met vrij dag 29 januari tijdens de ophaal dagen van het huisvuil en dergelij ke naast de groene en de bruine container gezet worden. Met een aparte wagen worden de kerstbomen dan door de reinigings- dienstopgehaald. Daarna worden ze op het gemeenterrein De Werf ver snipperd. Het versnipperde groen wordt vervolgens door de gemeente hergebruikt in het openbaar groen van de gemeente. De bewoners van de hoogbouw kun nen tussen 6 januari en 29 januari iedere werkdag hun kerstboom naast de (afval)cocons plaatsen. Hier wor den de bomen dagelijks weggehaald. Er vindt, mede uit milieu-oogpunt, geen verbranding van kerstbomen plaats. Zoals gebruikelijk heeft de gemeen telijke Nieuwjaarsreceptie een infor meel karakter. Evenals voorgaande jaren ligt het accent op de onderlin ge contacten. Burgemeester J. de Widt houdt omstreeks 20.15 uur een nieuwjaars toespraak. Aansluitend, om onge veer 20.30 uur nemen Thomasvaer en Pieternel wederom het politieke en maatschappelijke gebeuren in de gemeente Soest op de korrel. het om het zelf mixen van de inhoud van verschillende stukken vuur werk, soms gaat men er gewoon onverstandig mee om. Zestig procent van de ongelukken heeft oogletsel tot gevolg. In de helft van deze gevallen is sprake van blij vend letsel. Ook verwondingen aan handen komen dikwijls voor. De meeste ongelukken gebeuren door dat men zich niet aan de gebruiks aanwijzing houdt. Daarom geldt, zoals altijd: Stunt niet met vuurwerk, je bent een oen als je het toch blijft doen! Ook met de aanstaande feestdagen voor de deur is het zeer belangrijk dat de containers inderdaad om half acht 's morgens buiten staan. Op een aantal dagen wordt namelijk geen huisvuil opgehaald, zodat de afde ling reiniging op andere dagen in meerdere wijken het huisvuil en der gelijke moet ophalen. Vrijdag 25 december (Eerste Kerstdag) en vrijdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) zijn de komende weken die dagen. Op de Huisvuilkalender 1998 staat precies aangegeven op welke dagen men dan de groene of bruine contai ner aan de straat moet zetten. Zowel op donderdag 24 december als op donderdag 31 december ver valt de wekelijkse avondopenstelling van de afdeling Publiekszaken (burgerzaken, huisvesting e.d.). De eerste avondopenstelling in 1999 is op donderdag 7 januari tussen 19.00 en 20.00 uur. Zowel op donderdag 24 december als op donderdag 31 december is het gemeentehuis eerder dicht. Tot 16.00 uur kan men op beide dagen er terecht. Werkgroep Duurzaam Soest over mobiliteit:Iedereen is het er lang zamerhand over eens: we zullen nieuwe wegen moeten inslaan met ons verkeer en vervoer.' - Ja, en dat noemen ze dan sluip wegen. Hakenkruisen op schooldeur: les je niet geleerd. Raadslid Middelkoop bepleit 'edu catief gesprekje' tussen politie en overtreder. - Ja, zoiets deed zich onlangs voor op de Lindenlaan, maar het bleef wel beperkt tot gebarentaal. Met de opgeheven vinger dus. Kamp Lockerbie. Hondenbelasting omhoog van 108,00 tot 110,40 en (voor de volgende hond) van 160,20 tot 163,80. B. Veerman concludeert in inge zonden brief: 21,4 procent verho ging- - Toch nog maar eens opnieuw gaan rekenen. Sinterklaas komt elk jaar aan. 't Wordt dus tijd dat hij gebruik gaat maken van de LIJNdienst. Subsidiemaatregel: C-Anderhalf. 's Kijken of zo'n huwelijk van 31- 12-1999 wel millenniumbestendig is. Als het in de Kerkstraat na al die regen maar geen betonrot-onde blijkt te zijn. Lastige klant mag jaar niet naar su permarkt: geen bonus- maar ma- luspunten. Diefstal vlag van oliemerk: als de gesmeerde bliksem. Geen roofvogel maar vogelroof in het Monnikenbos. Braamhage: Dura Bouw, the best there is. Veredeld urinoir bij Clemens- straat. Is de buurt zo pissig? Komt er aan de Dalweg nu ook een poli(tie)kliniek? Waterschap: tien miljoen om ver droging te bestrijden. - Is de plaatselijke horeca niet goedkoper? Wordt de Kleine Melm met zo'n groter gemaal straks Grote Melm? In verband met Kerstavond en Oudejaarsavond is het Afvalstoffen- park aan de Schans op donderdag 24 en donderdag 31 december eerder gesloten. Men kan dan op beide dagen terecht tot vier uur 's middags. Normaal is de sluitingstijd 's middags om zes uur. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór maandag 21 december aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Voor inwoners die schulden hebben of in een schuldsituatie terecht drei gen te komen, gloort er hoop voor een oplossing van de problemen. Met ingang van 1 januari 1999 komt onder regie van de gemeente een nieuw beleid tot stand met betrekking tot schuldhulpverlening. Dit beleid wordt uitgevoerd door Algemeen Maatschappelijk Werk aan de Burgemeester Grothestraat en de Volkskredietbank Hilversum. Het biedt mensen die om wat voor reden dan ook schulden hebben gemaakt die ze niet of nau welijks kunnen afbetalen, perspectief op een schuldenvrije toekomst. Ieder jaar vallen er slachtoffers bij het afsteken van vuurwerk. Ondanks alle campagnes en waarschuwingen zijn er toch steeds weer mensen die blijkbaar veronderstellen dat zij voorzichtig genoeg zijn en dat hen niets kan overkomen. De doktoren die met de jaarwisseling nachtdienst heb ben en de medewerkers in de ziekenhuizen weten wel beter. Zij worden ie der jaar weer geconfronteerd met in het meest gunstige geval verwondin gen, maar ook al te vaak vérminkingen als gevolg van onoordeelkundig vuurwerkgebruik.

Soester Courant | 1998 | | pagina 33