20% Danscentrum Gerla Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan 'Zuinig zijn op monument watertoren' Soester Duurzaamheidsdialoog smoort in kortstondige discussies Aanbieden bouwafval sterk beperkt 1 ACTUEEL KNO-arts van Dishoeck neemt afscheid van Molendael "z>ss?>R&n$" PERMANENTE TEAKHOUTEN TUINMEUBELSHOW! IKEVËEN NIJHOf NIJHOf r voorverkoopintormatie: PAGINA 4 WOENSDAG 16 DECEMBER 1998 SOESTER COURANT Omwonenden volharden in protest tegen verbouwing SOEST COUNTRY T .TTNTEHP A3\TOEI Receptie op vrijdag 18 december Honden doden en verwonden geit en schapen Kraak in herenmodezaak: 25 mille schade Waarschuwing voor 'dakdekkers' Service bij Schoemaker XT Inïxl A'meer ^an ROMANTIEK IN PUUR NATUUR Sde&iteettilcjjieïij '49,- Bij De Hoeve Antiek in 's-Graveland treft u een unieke collectie oud- en nieuw geloogd grenen- kersen- en koloniale meubelen aan op de 3 etages sfeervol ingerichte showroom. Met bijpassende bank stellen, fauteuils, lampen en een leuke collectie woon accessoires. Gratis bezorging door heel Nederland en 3jaar garantie! Bezoek onze.showroom of bel voor 'n brochure (035) 656 40 02. 'Niet meer dan halve kuub' Schans eerder dicht op twee donderdagen korting op alle lampen BOUW WOONWAGEN MINERVAWEG 3. BAARN korting op alle kaarsen en kaarsenhouders BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3, BAARN korting op alle opbergdozen VOOR BEGINNERS 10 lessen 85,- per persoon Aanvang cursus: maandag 18 januari Inschrijving-informatie: dagelijks (behalve op zondag) telefoon 035 - 602 28 11 602 03 04 Alb. Cuyplaan 198b Soest In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van 65 jaar stopt KNO-arts E.A. van Dis hoeck met ingang van 1 januari 1999 zijn praktijk in medisch cen trum Molendael. Hij heeft hier dan bijna 30 jaar met veel plezier ge werkt. De directie van het ziekenhuis is hem zeer erkentelijk voor zijn inzet en be trokkenheid. Daarom wordt hem op vrijdag 18 december een afscheidsrecep tie aangeboden. Patiënten zijn van 14.00 tot 16.00 uur van harte welkom om de KNO-arts de hand te drukken. De re ceptie vindt plaats in het ziekenhuis in Baarn. Van Dishoeck is in 1969 als KNO-arts begonnen in het algemeen ziekenhuis Baarn aan de Torenlaan, waar een klein aantal specialismen werd uitgeoefend. Na een jaar heeft hij hier zijn werkzaam heden uitgebreid en is samen met KNO- arts Van der Wal een maatschap begon nen. De belangstelling van Van Dis hoeck gaat vooral uit naar de allergolo- gie als oorzaak van vele ziektes. Daar naast is hij geïnteresseerd in de ademhalingsproblematiek. Dit laatste heeft ertoe geleid dat hij in medisch cen trum Molendael een geïntegreerd snurk- onderzoek en -behandeling heeft opge zet. Wachtlijst Het ziekenhuis is bezig met de sollicita tieprocedure voor een opvolger voor Van Dishoeck. Om de wachtlijst van patiënten niet te veel op te laten lopen, is Van Dishoeck bereid de komende maanden nog enkele spreekuren voor zijn rekening te nemen. Desalniettemin zal er een tijdelijke druk op de wacht lijst voor KNO-patiënten komen. De directie vraagt hiervoor begrip. Deze korting is geldig t/m 31 december 1998. Deze korting Is geldig t/m 31 december 1998 Bewoners van o.a. de Oranjelaan en de Christinalaan blijven bij hun be zwaren tegen het (aangepaste) ver bouwingsplan van de watertoren. Ze hebben dat meegedeeld aan het gemeentebestuur. Ze vinden het tweede plan allerminst een verbete ring. In een zeer uitvoerige brief aan het Col lege van B. en W. worden de bezwaren van de omwonenden (tekenend als De Kleine Buurtcommissie) nog eens toe gelicht. Volgens de ondertekenaars wordt bij drie delen van de toren het "streng functioneel zakelijke karakter" overboord gezet: grote horizontale ra men aan de voorkant; twee verticale stroken glas aan de achterkant; een extra horizontale laag ramen tussen de bestaande lagen. "Waarom het ontwerp van Mertens zo gedachteloos wijzigen? Is het omdat Mertens een architect is van mindere faam? Of is het monument te zakelijk expressionistisch, te stijlzuiver?" Ze ver wijzen daarbij naar monumenten uit dezelfde stijlperiode, zoals Zonnestraal, Gooiland, gemeentehuis Hilversum, van Nelle-fabriek Rotterdam. "Je kunt een monument niet 'opleuken' en wanden naar buiten halen om te la ten zien dat het gebouw een nieuwe functie heeft gekregen. Zoiets banaals kan niet." Ze verwijten de nieuwe eige naar o.a. een compleet gebrek aan his torisch besef en menen dat ook de mo numentencommissie wel wat zorgvuldi ger te werk had mogen gaan. Watervat verdwenen Vrij uitvoerig wordt er geciteerd uit di verse rapporten, waaruit o.a. naar voren komt dat het stalen watervat ook onder de bescherming van de monumentenwet valt. Dat vat hebben de bewoners in de afgelopen maanden echter tot hun ver bijstering in stukjes en beetjes naar bui ten zien komen en in de container zien verdwijnen. "Dat had niet gemogen. Het vertrouwen in de gemeentelijke over heid en politiek is flink geschaad." Door de hele gang van zaken lijken de kansen om de watertoren tot rijksmonu ment te verheffen verkeken, aldus de omwonenden. "Wij vinden dat onaccep tabel en vragen de gemeente alles te doen om deze verkeerde ontwikkeling te keren." Een latere poging om in onder ling overleg met wethouder, eigenaar en een afvaardiging van de omwonenden uit de problemen te komen bleek uitein delijk ook niets op te leveren. Inkijk De briefschrijvers klagen verder over het Twee Husky-honden hebben zondag middag een schaap en een geit dood gebeten. Twee andere schapen wer den verwond door de tanden van de huisdieren. Ze sloegen toe op een weiland aan de Birkstraat. De eigenaar van het vee wist een van de honden te pak ken te krijgen. Het dier volgde hem rustig, maar de andere rende verder naar een weiland aan de andere zij de van de straat en doodde daar een geit. Volgens de politie heeft de vader van de eigenaar van de honden verklaard dat de dieren waren losgebroken. De schade zal door de eigenaar worden vergoed. Deze korting is geldig t/m 31 december 1998. Met een auto hebben krakers maan dagmorgen om één uur de toegangs deur van een herenmodezaak aan de Soesterbergsestraat geforceerd. Snel laadden ze een partij dure vesten in, alvorens ze met de noorderzon ver trokken. Een getuige heeft gezien dat het een donkere wagen betrof, maar had het kentekennummer niet kun nen lezen. De schade voor de winke lier wordt geschat op 25.000 gulden. gebrek aan inspraak en het onbeant woord blijven van gestelde vragen. Ook worden er vraagtekens gesteld bij de (on)mogelijkheden die het bestem mingsplan biedt, waarover kennelijk nog allerlei onduidelijkheden bestaan. Ten slotte wordt nog eens onderstreept dat de bezwaren tegen de "inkijk" vanuit de toren recht overeind blijven staan. De aantasting van de privacy is al enorm vanuit de 24 meter hoge toren, en als De watertoren, gezien vanaf de Chris tinalaan. het nieuwe plan erdoor komt wordt het volgens de ondertekenaars zelfs ontoe laatbaar. "Derhalve vragen wij de ge meente nogmaal dringend ons te willen beschermen tegen een dergelijke inkijk vanuit een toren zo dicht bij huis en tuin, waartegen verweer niet mogelijk is." Een inwoner van Soest-zuid raadt zijn medebewoners ten sterkste aan om niet in te gaan op het aanbod van twee nep- dakdekkers, afkomstig uit Doetinchem, die landelijk opereren en ook in Soest al slachtoffers hebben gemaakt. Hij kreeg het duo onlangs aan de deur en ging akkoord met een kleine reparatie, die na afloop opeens meer dan 1000 gulden bleek te kosten. Wees op uw hoede en waarschuw zo nodig de politie. Het resultaat van de duurzaam heidsdialoog van de gemeente Soest kan het best getypeerd wor den met het cliché "uitgaan als een nachtkaars". Na de hapjes en drankjes in de pauze verraste projectleider Douwejan van Novio Consult het publiek met de mededeling, dat in februari al een con cept-duurzaamheidsplan gereed is waar in de ambtenaren als vanouds hun idee ën schetsen en de wettelijke kaders aan geven waarbinnen geopereerd kan wor den. Op dit concept-plan kan weer ge woon ouwerwets ingesproken worden met een "open agenda" voor de ge spreksdeelnemers, die dan thuis kunnen uitpuzzelen of hun opmerkingen geho noreerd zijn. Dan worden ook de win keliers en het bedrijfsleven erbij betrok ken, die tot nu toe schitterden door af wezigheid. Dat wordt de derde ronde. De tweede verrassing ontstond aan het begin van de bijeenkomst, toen bleek, dat de gemeente twee splinternieuwe, Soester gespreksleiders de ring in stuurde in de personen van de heer Van Waveren en de landschapsdeskundige Peter Veen. In de raadzaal bevonden zich donder dagavond om half acht vijftig (de vori ge keer 75) geïnteresseerden onder wie 1 wethouder (Pieter ten Hove), 1 raads lid (Ans Mann), 1 gemeentesecretaris (Wim de Kam) en nog een tiental amb tenaren. Tweede Ronde Zij bogen zich voor de tweede keer over leefbaarheid en duurzaamheid waarbij het om drie aspecten gaat: economie, ecologie en samenleving, die alle met elkaar in balans moeten zijn. In vier werkgroepen (wonen, werken, mobili teit en buitengebied) werd gepraat en gebabbeld over speerpunten, A-lijsten en B-lijsten. De meest interessante discussie speelde zich af in de Werkgroep Buitengebied o.l.v. Peter Veen. Veel informatie en leerzame aspecten werden ingebracht door de jonge agrariërs Piet Kuyer en Adriaan van Roomen, Piet Honig van Natuurmonumenten, Jan Tupker, de bosbaas, en Peter Veen zelf. Hij stelde voor alle agrarische percelen (inclusief de Eng) en alle gebouwen in het buiten gebied te analyseren voordat over vijf jaren een nieuw bestemmingsplan wordt gemaakt. Dit ten einde het landschap om Soest te behoeden voor ongewens te ontwikkelingen. Verder lieten de ze ventien gesprekspartners unaniem we ten dat het natuurterrein Zonnegloren zoveel mogelijk moet worden gespaard. Vijf kwartier discussiëren bleek veel te kort te zijn. Met name het tweede speer punt (auto)mobiliteit in het buitenge bied kon niet meer behandeld worden. Laat staan de jacht op vossen. Heeft zo'n dialoog resultaat? "Ach, het is maar een spel", meende Peter Veen, die in de plenaire vergadering uitstekend verslag deed van zijn werkgroep. Dat kan niet gezegd worden van de heer Van Waveren, die een genante samenvatting gaf van zijn discussie over Verkeer Vervoer. Opmerkelijk daarin weer eens een uitspraak van een Burger met een Ander Mening, die als automobiliste altijd zeer geïrriteerd raakt door al die lege bussen. Bij navraag bleek tachtig procent nog nooit een bus van Midnet van binnen gezien te hebben. Klokslag tien uur sloot Douwejan de vergadering. J.V. Jaar rePareert Schoemaker beeld, geluid J en huishoude ns lijkeapparaten. C Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reParat'e- Nu °°k SËStt op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 U treft in ons sfeervol ingerichte winkel van de tot edelsteenslijperij omgebouwde boerderij een unieke collectie gouden en zilveren siera den in combinatie met schitterend geslepen edelstenen waaronder een grote sortering Couden sieraden met briljant Gouden sieraden met saffier, robijn, smaragd, amethyst, etc. Gouden en zilveren sieraden met diverse kleuren edelsteen alsmede een grote collectie colliers van edelsteen. Komt u vrijblijvend langs! Lange Brinkweg 66 - Soest 035-601 30 42 Geopend: dinsdag t/m zaterdag 09.00-12.30 -13.30-17.30 uur maandag 21 december extra geopend. Vraagprijs 189.000,- kosten koper Van Goyenlaan 206 SOEST Op gezellig punt gek^, de 4e etage met op de begane grr •hoekappartement op iter een vrij balkon, berging Kerkpad ZZ 91 SOEST Perfect onderhouden, w^}r^woonhuis met dubb. garage, grote serrefï^j\>/teen aangelegde tuin. (Grondopp. ca. 88< ras u over de ilijkheden van digitaal men. foto's" maken, van afmeting, :s in prestatie Kamera's Deze korting is geldig t/m 31 december 1998. Vraagprijs Steenhoffstraat SOEST Karakteristieke vrijstaande woning m. grote gar., carp. en ruime beslo ten tuin, (bouwjr. ca. 1910). Centraal gel. nabij scholen, station en winkels. Grondopp. 469 m2. Indeling: L-vorm. woonk. m. houten vloer (ca. 52 m2), hal, toil., m.k., kel der, mod. eetkeuk. m. inb.app. en bijk. m. aansl. wasm./droger. Verdie ping: 3 ruime sik., badk. met ligb., ap. douche en toil. Bergzolder. Deze woning is recentelijk gerenoveerd en verk. in goede st. v. onderh. 559.000,- kosten koper Vraagprijs 279.000,- kosten koper Berkelstraat AMERSFOORT (Soesterkwartier) Nabij vee! winkelvoorzieningen gel., goed onderh. hoekwoning m. ber ging en besloten tuin op 111 m2 grond (bouwjr. ca. 1935). Indeling: hal, m.k., woonk. m. parketvloer en veel kastruimte, kelder. Lichte keu ken, vernieuwd toilet en vernieuwde douchecel. Verdieping: 2 sl.k. (voor heen 3), waarvan 1 met roy. balkon. Vaste trap naar zolder met mogelijkh. voor 3e sl.k. Deze woning verk. in goede st. v. onderh. en is o.a. v.v. spachtel- putzwanden, lokale verwarming en stoffering. Aanbieders van bouw- en sloopaf val zullen voortaan moeten betalen voor het verwerken ervan. Door een besluit van B. en W. mag per aanbie der bij afvalstoffenpark "de Schans" nog maar een halve kubieke meter afval gratis gestort worden. Mensen met grotere hoeveelheden afval zullen worden doorverwezen naar afval verwerkingsbedrijven in de buurt. Dat wordt voor de klant de goedkoopste op lossing, omdat de tarieven voor verwer king bij de Schans hoger zullen liggen dan die van de verwerkingsbedrijven. Reden voor deze ingreep is dat een gro tere hoeveelheid afval wordt beschouwd als resultaat van een 'bedrijfsmatige ac tiviteit', zoals een flinke verbouwing, en dus wordt gezien als bedrijfsafval. Daar bij maakt het niet uit of dat zelf wordt Grote vrachten puin, dat kunnen de burgers niet meer kwijt aan de Schans. uitgevoerd of door een bedrijl, maar kan de gemeente wel plotseling alle zorg plichten van zich afschuiven. Dit laatste betekent dat de gemeente niet meer ver plicht is voor verwerking van het. afval te zorgen en het dus over kan laten aan andere bedrijven die het graag, tegen betaling, aannemen. Een idee om nog ingrijpender maatre gelen door te voeren, namelijk om ook voor grof huisvuil te laten betalen, is "als gevolg van hoge werkdruk en andere prioriteiten" opgeschoven naar het vol gende jaar. In verband met kerstavond en oudejaarsavond is het afvalstoffenpark De Schans op donderdag 24 december en donderdag 31 december al om 16.00 uur gesloten. Normaliter is de breng- plaats geopend tot 18.00 uur.

Soester Courant | 1998 | | pagina 5