I V f AMNbsty COlAlK nesty gedenkt Rechten van de Mens Drie bezorgers-van-het-jaar beloond ƒ1329.00 Geen toekomst voor benzinestation Rechter staat bestemmingswijziging pand Vredehofstraat toe Hartelijk afscheid van dokter Rupert VAN EDE GLAS iACTUEEL T eicpert schoemaker Uit onze I/ah knteh PAGINA 6\|V0ENSDAG 16 DECEMBER 1998 SOESTER COURANT 50e verjaardag Universele Verklaring PAGINA 7 I van het \nken wij s gestelde en de atie. ;en u stdagen <n Mieuwjaar. RTMAN CD-bon voor lopers met minste klachten H.D. van Dorsscn geen dienst ,995,. FEIKEN BANG OLUFSEN CENTER Zes maanden zoektijd voor aannemer ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Bezwaar tegen nieuwe kruising afgewezen Gemeente heeft procedure correct gevoerd De grootste op het gebied van Patiënten bieden sterrenkijker aan CWI morgen na 12.00 uur dicht Kerstverkoop bij Spullenhulp goed voor 2000 gulden Kennismaking met ex-Baarnaars Ballorige knapen krijgen bekeuring Zakkenroller actief in Van Weedestraat 't beste, da's helder! wanhoop? ireldleraar, Je weg te wij- vereldcrisis: 1 62 62 Tel.: 035-5417993 Enkele tientallen belangstellenden hebben vorige week don- mrdag deelgenomen aan de jaarlijkse fakkelwake, dieAmnes- ty Soest had georganiseerd op het plein aan de Zuidpromena- 'de. Ze gedachten daarmee de 50e verjaardag van de Univer- sele Verklaring van de Rechten van de Mens. De deelnemers woerden toegesproken door Tanny Koster van Amnesty-Soest, (fce de betekenis van de verklaring nog eens onderstreepte en opriep om de mensenrechten te blijven steunen, 's Avonds vond in de Deel nog een geanimeerde discussieavond plaats, in sa menwerking met de commissie Kerk en Samenleving van de Raad van Kerken, waarin nadrukkelijk werd stilgestaan bij de verschillende "vrijheden"die in de Rechten van de Mens zo'n gmie mispelen. Fotó/ Goos van der Wilt FO PLUS computershop.' 3 zaak voor al uw computer- ginter- en fax benodigdhe- jn. Dillenburglaan 2a, Soest, I. 035-6032224. HUISARTS ;an 21 t/m 24 december Waarneming: P. Walter HUISARTS tel: 601 2064 LE AANBIEDING GESLOTEN GASWANDKETEL .a»»®»»* tijdelijk en tuin met uit- m2. Inhoud woonhuis ca. r, toilet en overloop. 2e te kamer en royale voor- firecte nabijheid. oderne bedrijfs- aan doorgaande weg in zichtbaar. Indeling woon- Jer, toilet en hal. te verd.: 'loop. 2e verd.: vaste trap mte. Verwarming middels ïel in gebruik als kantoor- houd. Bedrijfsruimte: opp. e bedrijfsruimte is in 1992 tien, zoals: ISDN telefoon alarminstallatie, systeem- m, c.v.-gas enz. Uitstekend voorbehoud goedkeuring laikel Fagel (11), Mathilde Ha- ens (12) en Pascal Magretti (17) ijn maandag j.1. bij de Soester Cou- mt uitgeroepen tot bezorgers-van- et-jaar. Zij kregen alle drie een cd- ïon ter waarde van vijftig gulden, 'oor Maikel was het al de tweede keer dat hij "in de prijzen" viel. Ook vorig iar was hij van de partij. Maikel, leer- Ing van de Van der Huchtschool Pau- ïs Potterlaan, bezorgt al drie jaar elke 'eek de Soester Courant op de Maat- 'eg, Stadhouderslaan, Dillenburglaan, fassaulaan en Nassauplantsoen. In zijn rije tijd speelt hij basketbal en elke dag lat hij de hond uit voor kennissen. La- :r wil hij dierenarts worden. Het leuk- :e vindt hij dat hij van een abonnee Ike week een zakje met snoepjes krijgt; at hangt aan de deur als hij langskomt, laikel kreeg dit jaar 0 (nul!) Wachten ver de bezorging. Waar hij de cd-bon in besteedt weet hij nog niet. "Maar ik 3u niet zo van harde muziek." lathilde bezorgt de krant sinds vorig ar september op de Burgemeester rothestraat, de Korenweg, de Vrede- Dfstraat en de Jachthuislaan. Ze is ugklasser op het Baarnsch Lyceum en eet eigenljk nog niet zo goed wat ze orden wil. "Dat hangt van de vakken Rechter misschien," zegt ze. In haar ije tijd doet ze aan "streetdance".i Ze ndt het niet erg om de krant in de re- :n te bezorgen. "Wind is veel vervelen- :r; dan waait je fiets om..." Mathilde rdiende de cd-bon door in het hele Iar - sinds januari - maar één klacht 'er de bezorging op haar naam te 'engen. Voor haar cd-bon koopt ze [aarschijnlijk een plaatje uit de top 40 if iets met Rhythm Blues-muziek, jant daar is ze dol op. tscal (ook Baarnsch Lyceum-leerling) eft dit jaar slechts twee kranten moe- |n nabezorgen, en dat is best een pres- Itie omdat hij een hele grote wijk heeft, ri tweeëneenhalf keer zo groot als aikel en Mathilde. Hij loopt elke iensdag met de Soester Courant op de sstraat, Den Blieklaan, Egeltjespad, Heeserlaantje, Hertenlaantje, Insin- gerstraat, Koperwiek, Felix Orttlaantje, Pimpelmees, Wielewaal en Houtsnip. Hij wil later absoluut piloot worden. In zijn vrije tijd speelt hij drums bij het Soester Muziek Gezelschap; hij luistert ook graag naar muziek (hij koopt voor de cd-bon waarschijnlijk "Trends '98" met house-muziek), is verder nog actief als "techneut" bij Radio Soest en bezorgt op zaterdag ook de post. Maikel, Mathilde en Pascal kregen in de loop van het jaar al een aantal keren de gebruikelijke premie (5 piek) voor elke periode van acht weken klachtenvrij bezorgen. De cd-bonnen werden - met wat te snoepen en te drinken - aange boden door Johanna Hoogendonk van de abonneeservice van de Soester Cou rant. V.l.n.r. Pascal Magretti, Mathilda Ha- gens en Maikel Fagel. Wat doet een CD bovenop een televisie? De BeoCenter AV5 is heel wat meer dan een televisie. Het is ook een volwassen muzieksysteem. Compleet met CD- speler, FM radio met RDS, actieve luidsprekers en een machtige ingebouwde subwoofer. Komt u gauw eens kijken en vooral luisteren. 3 jaar garantie BANG OLUF5EN Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Aannemersbedrijf Van Breukelen heeft zes maanden de tijd om een oplossing te zoeken voor het bij de opslagplaats aan de Veldweg heersende ruimtegebrek. Tot die tijd mogen de containers die nu als noodoplossing gebruikt worden blij ven staan. De containers zijn zonder bouwvergun ning geplaatst, en volgens de woningwet is dat verboden. Omdat het bedrijf hard op zoek is naar een nieuw onderkomen, heeft het college van B. en W. besloten de termijn die vastgesteld is om de con tainers te verwijderen te verlengen van drie tot zes maanden. Hiermee wordt een dure bezwaarprocedure vermeden. linnenkast Daphne ahorn/ahorn glas 222x150x58 cm excl. verlichting Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Het bezwaar van de heer Plekke- poel, exploitant van het benzinesta tion aan de Birkstraat, tegen de her inrichting van de kruising Birk straat-Vondellaan is door B. en W. ongegrond verklaard. Na de pas af geronde werkzaamheden zullen wegwijzers binnenkort alle door gaande voertuigen via de Vondel- laan sturen. De klacht dat door de omlegging van de doorgaande route door Soest minder klanten bij het station langskomen en dus de omzet daalt, wordt niet onder kend. De gemeente had, naar eigen zeg gen, iedereen vanaf het begin al via de gebruikelijke wegen op de hoogte ge steld van haar plannen. Omdat daar binnen de gebruikelijke bezwaartijd niet op gereageerd werd stond de gemeente officieel in haar recht om de verandering door te voeren. Het latere bezwaar van Plekkepoel viel dus buiten de boot. Bo vendien, zo redeneert de gemeente, blijft het verkeer in twee richtingen over de Birkstraat rijden, dus blijven er klan ten genoeg. Volgens Plekkepoel is het echter niet zo eenvoudig. "We zullen het misschien wel redden, maar we moeten het toch net hebben van de 'toevallige' klanten. Die zijn het beleg op onze boterham. De vaste klanten komen toch wel, maar dat is niet genoeg, uiteindelijk loopt de omzet terug." Volgens de stationsbeheerder spreken de ambtenaren elkaar ook tegen. "Ik heb het er vaak genoeg over gehad. Volgens sommigen maakt het niet eens uit hoe die borden bij het kruispunt staan, omdat de automobilisten zich niet laten dwingen. Dan rijdt dus iedereen alsnog over de Birkstraat. Nou, volgens mij is dan zo'n dure herinrichting weg gegooid geld. Aangezien de verbouwing al gereed is, vraag ik slechts of de be wegwijzering achterwege gelaten kan worden. Dan kan het verkeer zelf kie zen en is er voor niemand dus iets aan de hand. Dat is de goedkoopste oplos sing, en het bespaart de gemeente een mogelijke misser." Farklaan Voor de stationsbeheerder is hiermee nog geen eind gekomen aan zijn conflict met de gemeente. Hij voorziet dergelij ke problemen ook voor zijn station aan de Parklaan. "Als daar de doorgaande^ route langs moet komen, zal ook daar aan de weg gewerkt moeten worden en wie verzekert mij dat het daar niet net zo nadelig afloopt? Ik heb hier al voor vier ton moeten verbouwen, wat ik dus moeilijker terugverdien dan ik gepland had; dat kan aan de Parklaan natuurlijk net zo makkelijk. Eigenlijk heb ik ge woon de verkeerde naam; mijn broer heeft ook steeds gerotzooi met de ge meente waar hij woont." De Utrechtse rechter mr. J. Th. Wol- leswinkel heeft de gemeente in het gelijk gesteld in de zaak om de be stemmingswijziging van het pand Vredehofstraat 7. De bouwvergun ning - waarbij het woonhuis gedeel telijk wordt omgebouwd tot (over wegend) kantoorpand - is terecht verleend. Een aantal bewoners van de Regentes- selaan was naar de rechter gestapt om de bouwvergunning van tafel te krijgen. Ze vinden o.m. dat er veel te veel kan toren aan de Vredehofstraat staan, waar door de buurt zijn' woonkarakter aan het verliezen is, en dat er alleen maar meer verkeers- en parkeeroverlast van te ver wachten is. De gemeente heeft in de voorafgaande twee jaar de bezwaren telkens onge grond verklaard. Ze wordt daarin nu gesteund door een rechterlijke uitspraak, althans voor wat betreft de bestem mingsplanwijziging. De rechter is van mening dat de gemeente bij de afweging van alle belangen in redelijkheid heeft besloten tot de procedure, die correct is gevoerd. Uitbreiding Op één onderdeel hebben de buurtbe- SOM® STAR VID verhuur videofilms (altijd grote aantallen), videoafspelers, Playstation, sega 16-bit, nintendo 16 bit, nintendo 64-bit spellen en spelcomputers, videoprojectors (voor bedrijven e.d.) verkoop compact discs, koopvideo (neem een kijkje in onze speciale koopvideohoek), DVD. Nu ook DVD te huur. WIJ ZIJN BEIDE KERSTDAGEN GEOPEND VAN 14.00 -19.00 UUR. Dillenburslaan 12, Soest (naast Randstad) Tel. 035 - 6012340 Veel patiënten hebben afgelopen zaterdagmiddag in de Bun deling afscheid genomen van dokter Paul Rupert. Voorafgaan de aan de drukbezochte receptie bood het patiëntencomité - bestaande uit de dames Marja Gelderblom, Nel Doorduijn en Ans Heykoop - de huisarts een "vriendenboek" in twee delen aan, waarin veel patiënten hun herinneringen aan dokter Ru pert op papier hadden gezet. Het trio bood hem uit naam van de patiënten ook een sterrenkijker aan, waarbij dokter Rupert zich binnenkort met des te meer enthousiasme aan een van zijn favoriete hobby's - "sterretjes kijken" - kan gaan wijden. Op de foto de drie dames en het echtpaar Rupert. woners de rechter aan hun zijde gekre gen: het pand is nu geen woning meer en daarom heeft de eigenaar geen recht op uitbreiding (op de begane grond) van de op de eerste verdieping gelegen wo ning. Ook de uitbouw is een onderdeel van het kantoor geworden en de recht bank vindt het niet voldoende aanne melijk dat de uitbouw ten dienste staat van de bewoners op de bovenverdie ping, die daardoor gebruik kunnen ma ken van de tuin en de binnentuin. Het College van B. en W. heeft de uit spraak van de rechter voor kennisgeving aangenomen en ziet verder af van hoger beroep. In verband met een studiedag is het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) donderdag 17 december vanaf 12.00 uur gesloten. Vanaf vrijdag 18 december 1998 kan men zoals gewoonlijk, weer op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur terecht bij het CWI wanneer men werk zoekt; op het CWI zijn vacatu res aanwezig van CWI, arbeidsbureau en de uitzendbureaus Start, Dactylo en Vedior; zich wil laten inschrijven voor werk (bij het arbeidsbureau); een ABW-uitkering wil aanvragen; advies wil over solliciteren; het CWI heeft elke donderdagmiddag (op af spraak) sollicitatie-spreekuur. Het Centrum voor Werk en Inkomen Soest/Baarn is gevestigd in het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1, tel. 6093125. De speciale kerstverkoop bij Spullen- hulp, die in het afgelopen weekeinde plaatsvond in het kringloopcentrum aan de Schans, heeft f 2000 gulden opge bracht. Het geld is bestemd voor het project in Irian Jaya van de Derde We- reldgroep Soest. Elk jaar krijgt de op brengst van de kerstverkoop bij Spullen- hulp de bestemming voor een goed doel. In verband met een grenscorrectie tus sen de gemeenten Baarn en Soest wordt een aantal bewoners van de Biltseweg per 1 januari 1999 ingezetene van de gemeente Soest. Vanwege dit gebeuren heeft het Soester College van B. en W. deze nieuwe ingezetenen uitgenodigd voor een kennismakingsbijeenkomst in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein. Deze bijeenkomst is op dinsdag 5 januari om 19.30 uur in het gemeen tehuis. Op de Middelwijkstraat zijn zaterdag nacht twee 'knapen' aangehouden en voorzien van een proces-verbaal. De twee negentienjarige Soesters hadden zojuist een horeca-zaak verlaten toen de politie ontdekte dat ze een huisnummer bord vernielden. Ook trapten ze uit bal- lorigheid tegen andere voorwerpen. Een zakkenroller is zaterdagmiddag ac tief geweest in de Van Weedestraat. Van in ieder geval een vrouw griste hij de portemonnee uit de schoudertas. De vrouw merkte dat in een winkel toen ze wilde afrekenen. Kort daarvoor was tot tweemaal toe iemand tegen haar aange lopen. Twee andere vrouwen meldden niet veel later dat ze hun portemonnee kwijt waren. Ze wisten niet met zeker heid te zeggen of die gestolen of verlo ren was. Om die reden kon de politie niet zeggen of deze vermissingen ver band houden met het zakkenrollen. Dik, dun, lang, smal, breed, rond, schuin, groot, klein, enkel, dubbel, driedubbel, getint, gecoat... VAN EDE GLAS snijdt 't op maat waar u bij staatl Koningsweg 20-1,3762 EC Soest, Tel: 035-6016055

Soester Courant | 1998 | | pagina 7