Danscentrum Geria frj HiVK UV fENU Wildschut Optiek SPOEDCURSUS Jonge zakenvrouw vroeg uit de veren ABN Amro boeit klanten met lezingen over de nieuwe munt Ezels laten zich lunch goed smaken iipHK 1 X. UUR Muismal HOYALUX EXIGPWIDE Geeft uw bril u wel genoeg ruimte? ZIJN WIJ tOPEND Alternatieve kerstmarkt van Amnesty en andere groepen f non; i Gratis breedbeeld-camera Asielzoekers welkom bij Soester Volkskerstzang Keist/Nteuwiaav 69ct kalender iiw*Ti .«filffl Wenskaarten met uw eiqen foto ZUIDPROMENADE 14 1 SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 «DENSDAG 16 DECEMBER 1998 2.75 tanon Smeeing (25) zet kippenslachterij van Lanser voort Zaterdag aan de Lange Brinkweg Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar SOESTER COURANT HANDEL WANDEL I PAGINA 9 Vanaf 1 januari aanstaande start de girale Euro: Letsel fietser bij botsing met auto Zondagavond 19.00 uur, Julianakerk 1 de met: ndue: Kerstmarkt bij Van Doorn weer succes mmms. mefuwetoen fofo Computer muismal slechts INFORMATIE-INSCHRIJVING HOYA Multifokaal nv Uw vakopticien: Albert Cuyplaan 198b Soest voor f 145,- per persoon Leer in 15 lessen nog voor de zomer dansen. Aanvang cursus; woensdag 13 januari. "Moscatel de la Marina* 16,25 rade "Onma of Oupa se Wyn", drika 18,75 um BladtMuscat" 3},50 smBMzasme. rtiment 1.5,3.0 en 5.0 Ltr. flessen uit en: •tzeltes i warm maken - rrysaus je kerrysaus, tr- 65 %rg 21,50 Valdemar "Resem" ƒ23,50 ouse, Mëdoc Cru Bourgeois 19,50 ut-Médoc Cru Bourgeois 26,75 JDE KAAS nia" Spedal Tawny 21,00 Bottled Vintage" port 26,75 laraens "Quinta do Panascai pon" ƒ43,50 Ter ere van het 25-jarig bestaan van Amnesty International Soest orga niseert zij een kerstmarkt, waar di verse organisaties zich presenteren met een speciale kerstverkoop. Dat gebeurt bij de brandweer aan de Lange Brinkweg. Aan deze kerstmarkt werken mee: De Amerpoort De Derde Wereldgroep Soest Stichting Dorcas Het Humanistisch Verbond Kerk en Samenleving Het Rode Kruis Unicef Vluchtelingenwerk ZWO 9 De Zonnebloem Scouting Paltz en Eemgeuzen Amnesty International Om 10.30 uur opent burgemeester De Widt de kerstmarkt. Tijdens de kerst markt treedt er een Afrikaanse koor op en er valt te genieten van speciale hap jes en drankjes. De kerstmarkt is geo pend tot 15.00 uur en vindt plaats in het witte gebouw op het terrein van de brandweerkazerne aan de Lange Brink weg. J QaUTOBEDRIJF\W/ de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK'keuring 59,95 (incl.) Rademakerstraat 31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 nnnnuntnnrv A knlaetinorarlvi<>(i 4^/ accountancy belastingadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (035) 603 70 00 Nog nooit is het natuurlijke zien dichter benaderd dan met Hoyalux Wide Multifokaal. Nu krijgen uw ogen eindelijk alle ruimte, in de verte en in het leesgebied. Maximaal overzicht in de breedte en een soepele en snelle overgang in de hoogte zonder uw hoofd te bewegen. U merkt eigenlijk nauwelijks nog dat u een bril op heeft. En daar gaat het toch eigenlijk om? ft Tijdelijk krijgt u bij aanschaf van deze glazen bovendien een fraaie '.-'"W 9 1 breedbeeld-camera cadeau. Stap dus direct even binnen bij uw opticien en geniet van het wijdse uitzicht en het extra brede leesoppervlak dat Hoyalux Wide u kan bieden. koersen vastgesteld worden. Tijdens de overgangsperiode tot 1 januari 2002 (wanneer de gulden definitief omgezet zal worden naar de euro) zal de koers- verhouding gulden-euro vaststaan. Fon- teine vergeleek het met de verhouding die het kwartje tot de gulden heeft: "ook die verhouding staat vast, zo zal de ver houding tussen de gulden en de euro ook vaststaan. U zult echter wel de ta fel van 2,2 uit uw hoofd moeten leren!" Hiermee wees de bankman op de con versiekoers die ongeveer op f 2,20 voor 1 euro zal gelden. Voor cliënten van de bank is het moge lijk om tijdens de overgangsperiode de girale euro naast de girale gulden te gebruiken. "U mag zelf kiezen of u uw geld in euro's of in guldens afgerekend krijgt!" Met de komst van de girale euro per 1 januari aanstaande wordt de EMU (Europees Monetaire Unie) direct één van de grootste economische markten ter wereld. De EMU-landen kunnen door het groter worden van de markt- omvang de concurrentie met de VS en Japan makkelijk aan. De "Big Bang" is dus op 4 januari 1999, de eerste werkdag van het nieuwe jaar. De AEX zal gehalveerd zijn, aangezien deze dan ook in euro's noteert in plaats van guldens. Alle koersen worden met de conversiekoers omgerekend en ver volgens naar boven afgerond. Behalve dan de optiekoersen. Deze zullen note ren tot vier cijfers achter te komma. Fonteine beëindigde zijn betoog met de stelling dat het "best allemaal verwar rend zal zijn!", maar ook dat "de hoge re bewegelijkheid op de beurs en de kansen voor bedrijven in een grotere markt het beleggen in aandelen aantrek kelijker kan maken dan het nu al is!" Geduldig genieten Na Wim Fonteine kreeg Theo Kraan het woord. Het hoofd beleggingen Neder land van ABN Amro is geen onbeken de bij de cliënten van De Bank in Soest. Vorig jaar kreeg hij ook de handen op elkaar na een boeiende lezing. De tur- Op de kruising van de Koningsweg en de Pimpelmees zijn vrijdag een automo bilist en een fietsster met elkaar in bot sing gekomen. De automobilist reed vanaf de Pimpelmees de Koningsweg op en reed daarbij op het fietspad een 39- jarige vrouw aan. Zij werd met onbe kend letsel naar het ziekenhuis gebracht. Een volle zaal luistert aandachtig naar de boeiende lezingen van de ABN A MRO-specialisten. Foto: ABN-AMRO. bulentie op de beurs is momenteel een dankbaar onderwerp om over te spre ken. Heel veel mensen beleggen mi wil len er van alles over weten. Hoe anders was het in de jaren 60 en 70. Kraan memoreerde de jaren '70 en vertelde dat hij in die periode eens voor één persoon een lezing heeft gehouden. Achteraf bleek die ene persoon de volgende spre ker te zijn. De mini-krach die de beurs in de perio de augustus - oktober van dit jaar heeft geteisterd en de beurs van Amerika 19% deed dalen is niet meer dan een "forse rimpel" geweest. De koers-winst- verhouding per aandeel is nog steeds ongekend hoog. "We zitten nog steeds op historisch hoge waarderingen!" De waardevermindering van de aandelen had diverse oorzaken. Zo werd de Azië- en Ruslandcrisis besproken. Kraan vond de reactie op de crisis in Rusland wat extreem, maar kwam wel tot de stelling dat sentimenten nooit onderschat mo gen worden in een markt. "Het is zeker niet alleen de winstontwikkeling van het bedrijfsleven en de renteontwikkeling die bepalend zijn voor de aandelenkoer sen! Sentimenten blijven een grote rol spelen!" Het millenniumprobleem wordt volgens Kraan veel somberder ingezien dan het zijn inziens daadwerkelijk is. De ervaren rot, hij zit tenslotte al 30 jaar in het be leggingsvak, verklaart:" zaken waar men zich al te veel zorgen over maakt blijken nadien van minder invloed!" Kraan kwam bij het slot van zijn gloedvol be toog met enkele nuttige tips voor de beleggers. Een goede spreiding over verschillende bedrijfstakken is zeer be langrijk bij het opbouwen van een effectenportefeuille. Enkele binnenland se fondsen als. Numico, Koninklijke Olie, Hagemeijer en Ahold passeerde de revue. Maar na de komst van de euro is het natuurlijk ook eens aardig om over de grens te kijken. Kwalitatief goe de aandelen als BMW, Danone Nest- lé en Elf werden als koopwaardig ge noemd. Met het advies: "Geduldig genieten van de dynamiek en het onvoorspelbare in goede en soms wat mindere tijden!" gaf Kraan een mooie boodschap mee voor de beleggers van ABN Amro. Deze be leggers konden na afloop onder het ge not van een hapje en een drankje met hun accountmanagers nog even napra ten over een leerzame avond. Komende zondagavond (20 decem ber) vindt in de Julianakerk aan de Julianalaan 19 de traditionele Soes ter Volkskerstzang plaats. De bijeen komst begint om 19.00 uur. In 1994 heeft het chr. gemengd koor Juliana de oude traditie weer nieuw leven ingeblazen. Voor het eerst wordt er dit jaar samengewerkt met de plaatselijke Raad van Kerken, waarin veel Soester kerken vertegen woordigd zijn. Een bijzonderheid is dat ook de bewoners van het asiel zoekerscentrum (Albert Cuyplaan) zijn uitgenodigd om de Volkskerst zang bij te wonen. Na afloop zijn zij, evenals alle andere bezoekers, wel kom in gebouw Credo (achter de kerk) om elkaar onder het genot van een kopje kofie te ontmoeten. De Volkskerstzang wordt muzikaal omlijst door het Julianakoor o.l.v. Miriam Westgeest en het Soester Muziek Gezelschap o.l.v. Peter Schoenmakers. Aan het orgel speelt Arie Bax en Henk van der Hoeven bespeelt de piano. Roelfina Visser en Bas Bons treden op met resp. fluit en trompet. De bijeenkomst wordt geleid door ds. J.W. Huisman. Burgemeester J. de Widt is uitgenodigd om het kerst evangelie uit Lucas te lezen. De toe gang is gratis; bij de uitgang is er een collecte. De aanvang is dus 19.00 uur (en niet 20.00 uur, zoals in de vori ge Soester Courant per abuis werd gemeld). vG is biefstuk rmettartaar as gekruide bief- >t fonduetartacir. iigen keuken: js siskebabsaus us zigeunersaus chutneysaus. :e heerlijke ioe raak je als 25-jarige vrouw van e ene op de andere dag verzeild in ben kippenslachterij? Voor het ant- woord moet je bij Manon Smeeing .De jonge zakenvrouw uit Soest kan zich nu nog verbazen over de dimensie die plotseling aan haar bestaan werd toegevoegd. een jaar of vijftig had J. Lanser in lijn witte boerderij op de Eng zijn eigen tippenslachterij. Door in de zomer zijn >oerderij te verkopen aan Jan Smeeing Van Smeeing Beheer kwam voor de im- ner actieve Lanser ook het eind van leze bedrijfstak in zicht en dat vond hij naar wat jammer. "Is het niets voor ouw dochter", vroeg hij Smeeing. Toen ben ik een keer gaan helpen op :en zaterdag. Ik vond het best wel leuk, >en nog een dag geweest en toen was iet zover. Ik ga het proberen, dacht ik." rianon Smeeing, in de kringen van rui- ers en amazones geen onbekende, twam in een voor haar nieuwe wereld erecht, maar kreeg op alle fronten steun ran Lanser die weliswaar was verhuisd, maar nog steeds op de dam kwam om te helpen. Tot hij twee weken geleden door een van zijn stieren werd aangeval len en nu aan bed is gekluisterd om te herstellen van verschillende breuken en kneuzingen. "Ik heb heel veel hulp gehad van de heer Lanser en mis zijn steun. We deden alles samen, maar het gaat goed met het bedrijf. Hij hoeft zich geen zorgen te maken", aldus Manon die inmiddels vrijwel alle facetten van het vak be heerst. Het slachten laat ze over aan een vol leerd slachter, maar de inkoop, het voe ren en verzorgen van de kippen doet ze zelf. Ook steekt ze aan de Soester Eng- weg de handen uit de mouw bij het plukken, schoonmaken, wegen en ver kopen. Daarom moet ze zelf regelmatig vroeg uit de veren, want tussen de bedrijven door werkt ze voor Smeeing Beheer, het bedrijf van haar vader dat de witte boer derij in fases zal renoveren en restaure ren. Veel mensen dachten en sommigen den- Manon Smeeing: "Ik vond het best wel leuk, ben nog een zaterdag geweest en toen was het zover. Foto: Gaos van der Wilt ken nog dat de kippenslachterij is geslo ten, maar Manon Smeeing gaat op vol le kracht verder en heeft het bedrijf tra ditioneel elke zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur geopend voor de verkoop. In verband met Kerst is de winkel van maandag 21 tot en met donderdag 24 december extra geopend van 9.00 tot 16.00 uur. Gekozen kan worden uit hele kippen, van één tot vijf kilogram, maar ook uit pootjes of vleugels én kalkoe nen. De afzet vindt hoofdzakelijk op de particuliere markt plaats, maar Manon Smeeing heeft tevens bedrijven als klant, die in een malse kip een smaak vol relatiegeschenk zien. Wat Manon Smeeing betreft gaat het bedrijf op volle toeren verder en zal er niet veel veranderen. Zelfs het telefoon nummer is hetzelfde gebleven: 6012557. Via dat nummer kunnen de klanten hun bestellingen doen, ook voor oud en nieuw. e, Bordeaux Superieur 12,75 )t, Stjuliën Bordeaux ƒ34,50 :a "Seleccion",Spanje 15,75 lurfort-Vlvens, Margaux :ru Classé 48,50 lusar, Libanon 39,50 '.DGERFCHTF.N rrenberg "Riesling Spitlese" Afgewerkt in EIGEN LABORATORIUM, hierdoor extra veel mogelijkheden. Eigen tekst mogelijk snelle levering INCL. ENVELOP: 99 CENT PER STUK BIJ 100 STUKS INCL. ENVELOP l«TUWWVOWETEMT«W*WlMnt| iSUdfS^e^ende^van (niet groter dan 21 x o liefst op liggend Formaalea 30x42c 1 formaat). Sltchlt Willem Van Oosten fotoservice Mil'H-iiCB Soesterbergsestraat 57, Sqest-Zuid. Telefoon (035) 601 31 09 In de sfeervolle zaal van restaurant Darthuizen waren 120 cliënten van ABN Amro Soest aanwezig om te luisteren naar de lezingen van Wim Fonteine (Euro marketing) en Theo Kraan (hoofd beleggingen Neder land ABN Amro). Beide specialis ten van ABN Amro wisten hun ge hoor te boeien over het onderwerp "wat heeft de komst van de euro voor gevolgen voor de belegger?" Rayondirecteur C.F. de Ruiter van ABN Amro Soest zag tot zijn genoegen dat de zaal vol zat met geïnteresseerde cliënten. Het verbaasde hem echter niet. De euro komt voor de belegger tenslotte over enkele dagen om de hoek kijken. Per 1 januari 1999 zullen alle koersen van aandelen, opties en obligaties geno teerd worden in euro's. Wim Fonteine, beleggings- en eurospe cialist van ABN Amro, wist duidelijk waarover hij sprak. De komst van de euro is een "majeure verandering". Per 1 januari 1999 zullen de conversie- Een praktische muismat als kerst geschenk, compleet met een afdruk van een eigen foto of afbeelding in kleur, formaat 23 x 19 cm. )e kerstmarkt die A.P. van Doorn ;aterdag (en met uiteindelijke toe- temming van de gemeente ook ;ondag) aan de Koningsweg organi- ieerde is opnieuw een succes ge worden. Honderden bezoekers na- en er een kijkje. Ie konden naast de kerstbomenverkoóp tetuige zijn van tal van activiteiten, zo- ds een arrensledenshow op zaterdag en je ezeltjeslunch op zondag, met o.a. een zeikeuring en stoelendans. In de be drijfshal van het bosbouwbedrijf annex houthandel waren ca. 50 kraampjes van allerlei verenigingen en instellingen pre sent, die hun producten van huisvlijt aanboden of informatie verstrekten. Verder was er ook een wedstrijd kerst boomversieren voor de jeugd, die ook ezeltje kon rijden, een kerststalletje tim meren, arrenslee rijden, de levende kerststal bekijken en nog veel meer. Zaterdagmorgen dreigde het slechte weer even roet in het eten te gooien, maar naarmate de dag vorderde kwam Foto: Goos van der Wilt het bezoek ook goed op gang. Er Werd volop genoten van de sledewedstrijden en van de optredens van diverse zang koren, muziek- en dansgroepen. Uiter aard werd ook de "inwendige mens" niet vergeten. De bezoekers konden o.a. ge nieten van erwtensoep, oliebollen en andere warme en koude versnaperingen. De kerstmarkt bij Van Doorn is, on danks de jonge traditie, vermoedelijk niet meer uit Soest weg te denken. [RKENSVJ.ERS Idouzes.Faiigères 12,00 KALFSVLEES dagelijks (behalve op zondag). Tel. 035 - 002 28 1 1 002 03 04

Soester Courant | 1998 | | pagina 9