COJNTR? LINE DANCE Kunst in de Proefkelder I Danscentrum Dellum Overleg over plaats markt Twee mille voor Pruttelpot Vlooienmarkt in Banninghal Eigen nieuwjaarsreceptie Soesterberg in dorpshuis Brandweer-jubeljaar voorbij 60311 19 Verkoop plantsoen door gemeenteraad goedgekeurd I Meningen yan lezers Dankzij giften bezoekers De Gouden Leeuw Complimenten j 'Burgerlijke stand' Kerkdiensten Medische dienst Snorfietser gewond Kerststukken maken met Groei en Bloei en VSB in dorpshuis Hulpverlening nieuwe cursus voor beginners WOENSDAG 23 DECEMBER 1998 'Een goed begin is het halve werk' KORFBAL Sportuitslagen Kerstinloop Carolusschool Volleybaltoernooi van AGAVS voor basisscholieren Huurderscommissie VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Agenda rel. 035 - 6024294 >1.035 -601 69 03 OESTERBERGSEmCOURANT (Protesten van omwonenden en aan houdend verzet van Gemeentebelan- [gen Groen Soest ten spijt, is de ver koop van het plantsoen op de hoek Kan de Anthonie van Leeuwenhoek- laan en de Buijs Ballotlaan zo goed "als rond. Zoals verwacht gaf een grote meer- Iderheid van de gemeenteraad don derdagavond haar goedkeuring aan Jhet College-voorstel. Het terrein was (opgesplitst in twee kavels en te koop Daangeboden. Tien gegadigden meld- |den zich, van wie er drie overbleven. Via verloting werden de kavels toe- Bgewezen aan een Soesterberger en |een Soester. Zij mogen er een wo- Ining bouwen. De verkoop levert de ■gemeente ongeveer 510.000 gulden |°P- ■Het terrein is een van de onroeren- lde goederen die de gemeente wil af- Jstoten om het gat op de begroting ■enigszins te dichten. Boekhoudkun- Idig wordt de gemeente er jaarlijks V 100.000 gulden wijzer van. De plaats van de weekmarkt is van wege de reconstructie van de Rade makerstraat nog steeds een hot item. Enerzijds willen de markt kooplui graag blijven, aan de ande re kant is het om verkeerstechnische redenen beter te verkassen. De ge meente Soest is met de kooplieden in overleg. Uit een door de Verenigde Onderne mers Soesterberg gehouden onderzoek blijkt dat alle marktkraamhouders het liefst de markt willen houden zoals het nu is. Dat stuit echter op bezwaren van busonderneming MidNet, en dit blok keert het overige doorgaande verkeer. Het alternatief om de markt niet zoals nu in twee rijen maar op één rij te plaat sen, vond men ook niet dé oplossing. Dan zou de markt immers een lengte krijgen tot ongeveer De Heijbergh, waardoor het overige verkeer in beide richtingen zou kunnen rijden. Uiteraard is dat nog de vraag. Door dit alternatief zou benzinestation Ekris dan helemaal afgesloten worden of de markt zou in twee delen gesplitst moeten worden. Rest verplaatsing naar het Dorpsplein, waar de marktkooplui niet voor zijn, al thans volgens het gehouden onderzoek. In persoonlijke gesprekken, waarin het voor en tegen werd toegelicht, bleek dat men het alternatief Dorpsplein graag wil bestuderen. In dit verband heeft wet houder Blommers onlangs een gesprek met de marktkooplui gehad. Daarin werden de diverse zaken nog eens op een rijtje gezet. De gemeente Soest zal dit verder uitzoeken en met een voorstel komen, met andere woorden: er is be weging in het zoeken naar de juiste marktplaats. J.l. vrijdagmiddag stond ik met mijn gnan groenafval te storten op de groen- fefvalplaats van de gemeente aan de Kampweg. Het waren de restanten van [de overigens geslaagde avond kerststuk- fcen maken van Groei en Bloei en Soes- Jerbergs Belang en deze mochten met toestemming van de uitvoerder groenbe- jheer daar gelegd worden, zodat ze ver snipperd konden worden. Een aantal nensen sprak ons daarover aan, terecht, feij kunnen niet weten of iets legaal of ■llegaal gebeurd. Het is goed om te mer ken dat bewoners betrokken zijn bij hun woonomgeving en complimenten dat zij hun mededorpelingen daarop aan dur ven te spreken. Fijne feestdagen en een goed 1999. Wil Stekelenburg I Opgave gemeente Soest GBA (gemeen- I lelijke Basisadministratie Personen) GEBOREN 115 december: Petrus Lambertus Eve iMaria, zoon van Pierre en Corina Sto- |rimans, Apollo 135. OVERLEDEN: |20 december: Louwerens Therri Mol 1(95), v/hl Fokkerstraat. In het dorpscafé de Gouden Leeuw kent men de 'Goede-doelen-pot'. Elke zondagmiddag wordt daarin geld gedeponeerd en aan het eind van het jaar uitgegeven. Was vorig jaar de kinderboerderij van Sterren- berg de gelukkige, deze keer mocht de Pruttelpot de buit in ontvangst nemen. Het gonsde al een poosje door het dorp, wie zou deze keer in aanmerking komen voor de zo begeerde inhoud van de Goede-doelen-pot. Ongeveer twintig mensen bezoeken elke zondagmiddag het plaatselijk café 'de Gouden Leeuw'. Enkele jaren geleden kwam men spon taan op het idee niet alleen geld voor zichzelf uit te geven, maar iets te sparen voor een instelling die het heel goed zou kunnen gebruiken. De vier 'juffen'nemen de opbrengst in ontvangst. ■Joke Hamminga en Vera Brugge- Iman hielden van vrijdag 11 tot en I met zondag 13 december een expo- Isitie in de proefkelder aan de Ste- I merdingweg. Velen hoorden uit de I mond van de kunstenaars wat kunst I is en kan zijn. En dat alles met een I glas fonkelende rode wijn maakte het geheel tot een feestelijke exposi- Jtie. I Joke Hamminga toonde werken die zich I kenmerkten door een eigen vormgeving, 1 waarbij menselijke trekken en situaties duidelijk herkenbaar waren en treffend len relativerend goed naar voren kwa- men in een gewoon figuratief beeld, r Daarin sprak duidelijk de aard en het jj karakter van de kunstenaar. De werken I hadden hun eigen namen zoals zeilvo- gel, ruimtevogel, rondedans, wijsheid, startbaan en vol verwachting. Op de foto Kunst in 't kwadraat, waar de lief de vanaf straalt - man en vrouw, ouders en kinderen- met links Vera Bruggeman en rechts Joke Hamminga. Vera Bruggeman bezit als jong kunste naar veel talent. Vooral haar inktteke- ningen zijn per stuk een studie waard en nopen de kijker haar gedachten te vol gen. Dat zij meer kan, bewezen de acrylschilderijen zoals onder andere Het laatste Avondmaal en Gelukkig. Met beide kunstenaars hadden de bezoekers de tijd om over kunst en hun kunst te spreken. Het geheel werd aangekleed met een glas wijn naar keuze. De expositie trok veel belangstellenden van soms ver bui ten Soesterberg. De Proef- of Wijnkel der aan de Stemerdingweg heeft met de concerten en exposities een unieke plaats ingenomen, waarvan men de sfeer elders niet snel zal aantreffen. Sindsdien wordt elke zondagmiddag om ongeveer vijf uur de groene trom op de bar gezet en maakt een ronde langs de groep. Aan het eind van het jaar is het gokken hoeveel het totaal is. Deze keer was het net zoals het vorig jaar, tweedui zend gulden. In één bijeenkomst worden de genomineerden ter tafel gebracht en direct beslist wie het zal worden. Nage noeg unaniem werd het deze keer de Pruttelpot, het opvangcentrum voor jonge kinderen. De vier jufs Anita, In geborg, Trees en Ineke waren in het café aanwezig om de enveloppe met inhoud te ontvangen. 'Wij hadden gedacht aan misschien een paar honderd gulden, maar tweedui zend, dat is zeker een hele verrassing', aldus de opgetogen dames. 'We gaan er een kinderkeuken van maken in een hoek die er nu verwaarloosd bij ligt. En als dat klaar is komen jullie bij ons pan nenkoeken eten', was hun spontane uit daging. Dit voorstel werd met gejuich ontvangen. Maar onmiddellijk waren ze weer bij de les toen de eigenaar van de bar zonder iets te zeggen de bekende groene blikken trom op de bar plaatste. Allen voldeden aan hun ereplicht, zodat de bodem weer gevuld is voor het vol- doel. Donderdag 24 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat75 22.30 nachtmis; pastor v.d. Heijden, zr. van Erven, aalm. Duivenvoorde Cenakel, Amersfoortsestraat 18 21.00 kerstnachtmis Vrijdag 25 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk 10.30 hoogmis; gemengd koor 15.00 kindje wiegen Cenakel 09.00 eucharistieviering HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk 10.00 ds. M. v.d. Ham, Amersfoort STERRENBERG Het Lichtpunt, Huis ter Heide 15.00 ds. H. Henstra; koor- en muziek groep Zaterdag 26 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk 19.00 cantores Cenakel 09.00 eucharistieviering Zondag 27 december ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk 10.30 dameskoor Cenakel 09.00 eucharistieviering (andere dagen 07.30 uur); gebedsdiensten dagelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur; de kapel is nog de hele dag open. HERVORMD-GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Donderdag 18.00 - vrijdag 18.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, 030-2284555. Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Een 19-jarige inwoner van Zeist is vrij dagmiddag gewond geraakt toen hij op het fietspad langs de Rademakerstraat werd aangereden door een auto, be stuurd door een 41-jarige man uit Soesterberg. De automobilist wilde op het fietspad keren en zag de Zeister over het hoofd. Die liep daarbij kneuzingen aan het been op. Op zondag 27 december (3e kerst dag) wordt in de Banninghal een vlooien/antiekmarkt georgani seerd. Deze staat uiteraard in kerst sfeer met speciaal voor de kinderen een gratis springkussen. Ook de kerstman is aanwezig en deelt aan de kinderen kerstcadeautjes uit. Verder is de sporthal tot aan de nok toe gevuld met diverse mooie arti kelen. Woensdagavond kwam de frisse geur van dennengroen je bij binnenkomst van dorpshuis Burgstede al tegemoet. In een zaal van het dorpshuis waren ongeveer dertig mensen druk met het maken van kerststukken. Na twee uur intensieve arbeid ging een ieder tevreden naar huis, met uiteraard één of meer prachtige kerststukken. Het was de traditionele avond van de Vereniging Soesterbergs Belang met als thema 'breng met een zelfgemaakt kerststuk de kerstsfeer in huis'. Groei en Bloei verleende mede werking. Dat zij daarin zijn geslaagd was duidelijk aan de aanwezigen te merken en nu in vele huiskamers te zien. De Soesterbergse jeugd kan zich opge ven voor de gratis kleedjesmarkt (met artikelen die betrekking hebben op kin deren) om in de kerstvakantie wat zak geld te verdienen. De markt begint om 10.00 uur en eindigt om 16.30 uur. Een vlooien/snuffelmarkt is een evenement waarin particulieren hun overtollige ar tikelen verkopen; daarvoor kan men een kraam huren. Veel inwoners uit omliggende gemeenten hebben zich reeds opgegeven. De meest uiteenlopende dingen zijn er te verkrijgen: boeken, glaswerk, meu bels, speelgoed, curiosa, antiek, gereed schap enz. Ook zal er veel 'klein antiek' te koop zijn. Het belooft een absolute top te worden voor echte gelukzoekers, die voor tien uur mogelijk al voor de deuren staan. Ter dekking van de nodige kosten wordt een entree geheven van 3,50 pp, 65+ drie gulden, kinderen gratis mits onder begeleiding. Inlichtingen: tel. 0343- 442962. bedrijfsruimten 135 - 602 69 72 Aanvang: donderdag 7 januari 1999 van 20.00 tot 21.00 uur bellen voor info: dagelijks van 12.00 tot 21.00 uur Rademakerstraat 24 - Soesterberg - tel. 0346 - 352590/352213 Aangesloten bij: DCWDA - CWU - WIDO Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Het voorstel om op maandag 4 ja nuari een nieuwjaarsbijeenkomst te houden in dorpshuis Burgstede is in het vliegdorp goed ontvangen. Van vele kanten werd adhesie betuigd, vooral hef eigen optreden van Tho- masvaer en Pieternel wordt gewaar deerd. 'Het vliegdorp Soesterberg met zijn ruim zesduizend inwoners telt vele ver enigingen, commissies, bedrijven en in stellingen. Samen vormen ze het dorp Soesterberg met al z'n ups en downs, onderlinge verschillen en meningen, maar ook met hun eenheid zoals dat zich bijvoorbeeld manifesteert op Ko ninginnedagen. Als Soesterbergers kun nen we veel meer met elkaar doen, ten voordele van de eenheid en het dorp. Om die reden is het goed het nieuwe jaar een gezamenlijke start te geven door middel van een soort nieuwjaars bijeenkomst.' Deze en soortgelijke meningen staven het initiatief om op maandag 4 januari 1999, om 20.00 uur in dorpshuis Burg stede een nieuwjaars-instuif te houden. Het bestuur van het dorpshuis heeft daarvoor ruimte ter beschikking gesteld, terwijl in een optreden van twee keer een half uur door Thomasvaer en Pieternel een terugblik wordt geven op wat in het afgelopen jaar in Soesterberg is gebeurd. Bij het vaststellen van dit optreden was niet bekend dat in Soest op dezelfde da tum en uur de nieuwjaarsreceptie zal worden gehouden. Het is volgens de or ganisatoren beslist niet de bedoeling om aan die receptie enig afbreuk te doen, had men dit geweten dan was de datum zekér naar een andere avond verplaatst. Bij een eventuele structurering van dit Soesterbergs nieuwjaarsgebeuren zal daar zeker rekening mee worden gehou den. Het is immers nog een open vraag óf Soesterberg zulk een eigen gezamen lijk optreden zinvol acht. Velen zijn van mening dat die vraag overbodig is, om dat dit optreden aan het begin van het bijna afgelopen jaar 1998 zeer succesvol was. Volgens hen heeft het vliegdorp haar eigen identiteit dat zeker op deze wijze verwoord mag worden en uiter aard naar gelang de behoefte en de wen sen aangepast kan worden. Helaas is er geen financiële pot die elke bezoeker met een gratis kopje koffie kan verwel komen, mogelijk dat zulks wel in de toe komst kan. Met enige moeite is een sponsor gevonden die de kosten van de kostuums van Thomasvaer en Pieternel wil betalen en wordt het bijzondere paar na afloop vanwege het dorpshuis een bloemetje aangeboden. Een ieder is op maandag 4 januari vanaf 19.30 uur wel kom in dorpshuis Burgstede, de toegang is gratis, de consumpties zijn voor eigen rekening. Het Bosch-KVO: 13-15 KVO speelde in Meerkerk tegen Het Bosch. Na 3-3 liep KVO uit naar de ruststand van 6-9. Na de thee werd de afstand zelfs vergroot naar 8-13. Kenne lijk was KVO even van slag en wist Het Bosch zelfs op gelijke hoogte te komen 13-13. In de slotfase wist KVO nog twee keer de korf te vinden en werd de eind stand 13-15. Doelpunten werden ge scoord door Mien Driessen en Richard Jaspers Faijer (4), Marcel van de Veen (3), Petra Jansen en Jaap van de Hoek (beiden 2). KORFBAL KVO Het Bosch-KVO 1 13-15, DOS 2-KVO 2 18-13, KVO 3-Exakwa 5 4-19, Dindo M2- KVBO Ml 11-9, KVO Al-Midlandia A2 14-17, KVO BI-Meeuwen B5 5-2, KVO Dl-DOS Dl 4-3, Revival Fl-KVO F1 0-3. VOLLEYBAL AGAVS Dames: AGAVS 1-Leos 1 3-1, AGAVS 2-Leos 2 3-0, AGAVS 3-Leos 3 2-2, AGAVS B 1-Leos BI 1-2. Heren: AGA VS 1-Vollkei 1 3-0, AGAVS 2-Leos 1 2- 2, AGAVS 3-Leos 4 0-3, AGAVS 4- Leos 5 3-0, AGAVS Bl-Leos BI 3-0. Woensdag 16 december was de jaarlijk se kerstinloop van de Carolusschool. Ouders, grootouders en uiteraard de kinderen togen 's avonds naar de school, waar het een gezellige drukte was. In alle klaslokalen was men bezig met het maken van kerstonderwerpen. Met een verbazende handigheid wisten de kinde ren leuke kerstattributen te maken. Naast kerststukjes was er knip- en plak werk, maar ook hele kleine engeltjes van stof of klei waarna de ene na de an dere kerststal werd gecreëerd, kleurpla ten gekleurd enz. In de hal speelde een delegatie van Odeon kerstmuziek en kon men glühwein en andere dranken kopen. In totaliteit een gezellige sfeer waarin ouders, kinderen en leerkrachten elkaar even konden ontmoeten ter voor bereiding op het grote kerstfeest. De Vereniging Vrijwillige Brand weer Soesterberg viert dit jaar haar 75-jarig bestaan. De feitelijke da tum was zondag 13 december, maar de dinsdag daarop kreeg het enige aandacht. Diverse activiteiten ken de dit jubileumjaar dat werd afge rond met een feestelijke kerstbingo. Elke dinsdagavond komen de leden van de Vereniging Vrijwillige Brandweer Soesterberg naar hun kazerne aan de Lt. Koppenlaan. Niet zoals sommige boze tongen beweren om een interne brand te blussen, maar wel om de nodige theo rie te ontvangen. Immers de brandweer is niet meer emmers water aan elkaar doorgeven waarvoor men gespierde ar men nodig heeft. Het is veel meer een technisch bedrijf geworden en de man nen rukken voor aanmerkelijk meer za ken uit dan brand alleen. Verkeersonge vallen waarin een bestuurder beklemd zit weten zij op grond van vakmanschap op te lossen, maar ook chemische onge vallen zoals een omgevallen auto bela den met gas; ze draaien er hun hand niet voor om. Dat vraagt van de vrou wen en mannen een behoorlijke kennis van zaken die ze niet alleen elke dins dagavond maar ook op extra cursussen vergaren. Aan het eind van dit jubileumjaar werd op een dinsdagavond teruggekeken naar het jaar 1923, waarin de vereniging werd opgericht. Het bleef niet alleen bij kij ken, daadwerkelijk werd dat bijzondere jaar in de praktijk beoefend. Toen klonk ook ineens: brandalarm! De oude K2 kreeg achter in de bak moderne brand weerlieden en zo toog men, zonder ge bruik te maken van sirene en blauw zwaailicht, naar een zogenaamde brand. In pikkedonker moest men, net als toen, op een rij gaan staan en vervolgens wer den geen zware ijzeren maar moderne plastic emmers (zonder water) aan el kaar doorgegeven. Ergens op de eerste etage van het gebouw was de brand snel geblust, want een stel volwassen mensen hou je niet lang zo bezig. Ook in 1923 moest men een pand be treden dat vol rook stond. Met appara tuur van toen zochten twee mensen naar een slachtoffer en vonden hem op een donkere zolder, met een groot bord in de armen. Hierop stond vermeld: Na het rennen met emmers en het blussen van de brand, nu vlug terug naar de ka zerne voor het nuttigen van warme hap jes en een goedkoop drankje voor slechts 75 cent. In de versierde kantine met centraal hun eigen vaandel werd het daarna een klein brandweerfeestje, met deze keer wel het blussen van veel inter ne brandjes. Meer berichten over Soesterberg op pagina 13 '"V Op maandag 28 december gaan de drie Soesterbergse basisscholen strijden om de volleybalbokaal. Het toernooi wordt gehouden in de Banninghal van 10.00 tot 15.00 uur. Er zullen zeker 55 leerlingen deelnemen aan het toernooi dat voor de tweede keer wordt georgani seerd door de sportvereniging AGAVS. De afdeling volleybal van AGAVS hoopt hiermee de jeugd van het vliegdorp en thousiast te maken voor volleybal. Het zal volgens de mini-volleybalregels wor den gespeeld. Voor de oudere jeugd en volwassen volleyballers worden verschil lende toernooitjes georganiseerd zoals ook het op 28 december jaarlijks terug kerend 'oliebollen-mix-toernooi' De Huurderscommissie Soesterberg maakte de balans op over de periode maart tot en met 31 december 1998. Vele zaken kregen de huurders door middel van onder andere deze krant te horen. Echter niet alle gevraagde onder werpen zijn voor het eind van dit jaar. gerealiseerd. Hieronder vallen bijvoor beeld de honden-uitlaatstroken die van wege weersomstandigheden nog niet werden aangepast; hetzelfde geldt voor het schoonmaken van de dakgoten. Het testen van inbraakveiligheid is uitgesteld naar het volgend jaar in verband met de overschakeling op een geïntegreerde universele regeling, net als het voorstel bewoners Carolusproject. De HCS zal deze onderwerpen goed bewaken en separaat uitvoeren. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Woensdag 23 december 19.00 Kerstdiner, Drie Eiken Zaterdag 26 december 16.00 gezellige middag, Drie Eiken Zondag 27 december 10.00 Vlooienmarkt. Banninghal

Soester Courant | 1998 | | pagina 17