HOOIJER VUURWER O Nieuwjaarsbal En dit zijn de knallers van deze week: 499 1895 1098 GGS bezorgd over 'Soest-midden' 'Niet Saddam, maar burgers de dupe' (f .Sntt&ri HurK *Veet tiefa 6027493 BOS EN DUIN Prettige Kerstdagen Gelukkigen Gezond 1999 met live muziek Navel sinaasappels Hertog Jan Pils Varkens filetrollade JAN SLUYTER Partij presenteert logo en krantje GGS'leidt tot misverstanden Kwaliteitsvuurwerk Kom naar onze prachtig ingerichte vuurwerkhal. Bestellingen inleveren vóór 29 dec. 10% korting. Voor openingstijden zie pag. 9 KLAREN» Ook 's avonds en in 't weekend 88 Tel. 06 - 53 91 12 37 BESPAAR 36.000,= NEFKENS jers SOEST wie wde' 3 Actueel 3 Actueel 7 Actueel 19 Sport Meer dan 44.000 inwoners J SCHIPPER LÜ# SOEST Irakese asielzoekers demonstreren tegen militaire operatie mm PAROCHIE HH. PETRUS EN PAULUS A. van der Lee le en 2e kerstdag gesloten. Vrijdag 1 januari: vanaf 18.00 uur zijn wij geopend. VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Kom kijken naar de vele cadeausets voor de Kerstman .RUUD SMIT i/isspecialiteiteri^ Leden en sympathisanten van Ge meentebelangen Groen Soest be zorgen dezer dagen zo'n 15.000 krantjes in Soest en Soesterberg. Daarin vraagt de lokale partij o.a. aandacht voor de volgens haar drei gende aantasting van Soest-midden en kijkt men terug op de afgelopen zes maanden in de gemeentepoli tiek. Belangrijkste steen des aanstoots vor men de veronderstelde plannen van de Gemeentebelangen Groen Soest wil zichzelf voortaan in de pers niet meer aangeduid zien als GGS, maar vol uit: Gemeentebelangen Groen Soest. De afkorting leidt volgens Gemeen tebelangen Groen Soest-fractievoor- zitter Harry Witte maar tot misver standen, bijvoorbeeld met GS (Ge deputeerde Staten). Ook wordt Ge meentebelangen Groen Soest vaak verward met GroenLinks-Progressief Soest. De naam Gemeentebelangen Groen Soest is duidelijk, vindt hij. De fractievoorzitter van Gemeente belangen Groen Soest maakte dit duidelijk tijdens de Gemeentebelan gen Groen Soest-persconferentie, waar het Gemeentebelangen Groen Soest-krantje en het nieuwe Ge meentebelangen Groen Soest-logo werden gepresenteerd. Hij heeft de redacties verzocht voortaan de naam voluit te gebruiken. Dat zal wat deze krant betreft zeker gebeuren zodra ook het Christen- Democratisch Appèl, de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie, de Par tij van de Arbeid, Democraten '66, GroenLinks-Progressief Soest en Ge reformeerd Politiek Verbond/Refor matorisch Politieke Federatie/Staat kundig Gereformeerde Partij voor taan voluit geschreven worden... coalitiepartijen WD, CDA en PvdA om - naast het er inmiddels "doorgejas- te" nieuwbouwplan voor de Rabobank - nog meer ongewenste bouwmogelijk heden te gebruiken, zoals ook Vis- serstaete tot stand gekomen is. GGS wijst in dat verband op de percelen van de Montessorischool, Physical en andere instellingen achter het r.k. kerkhof aan de Steenhoffstraat, inclusief zaadhandel Hilhorst (Dalweg) en het witte huis naast Visserstaete. In het bestemmingsplan Soest-midden is een wijzigingsbevoegdheid opgenomen en GGS vreest dat'het gemeentebestuur daarvan gebruik zal gaan maken, bij voorbeeld voor de bouw van 60 appar tementen tot een goothoogte van 8 me ter. Volgens fractievoorzitter Harry Wit te betekent dat de kans op een "herha ling" van Visserstaete. Ook aan de an dere kant (richting Artishock) ziet GGS al nieuwbouw dreigen. Het bestem mingsplan biedt de mogelijkheid het daar staande boerderijtje op te splitsen en er nog een soort Visserstaete neer te zetten. Geitenweitje Al eerder profeteerde GGS de onder gang van het "Geitenweitje" aan de Middelwijkstraat, waar 6 huizen kunnen worden neergezet. Volgens Witte willen B. en W. nu volgend jaar de grond echt verkopen en ook dat is ongewenst, al dus GGS, dat daarom pleit voor wijzi ging van het bestemmingsplan. Witte vindt dat het plan - inmiddels tien jaar oud - bij nadere beschouwing rijp is voor de prullenbak. In het krantje wijst de partij verder op de kwesties waartegen zij in het afgelo pen halljaar is opgelopen: Aqua Indoor, C-drie, de verkoop van stukjes gemeen tegrond, waarover met de andere par tijen niet te praten valt (zoals het speel veldje in Soesterberg), de "absurde" ver hoging van de OZB, waarbij de alterna tieve voorstellen van GGS zijn gene geerd, en het "dichtgetimmerde" plan voor de Rabobank, evenals de waterto- V.l.n.r. 'Bert van 'tHolt, José Bijman, Jos v.d. Eijnden en Harry Witte van GGS. Volgens Witte zet het College gewoon het beleid voort waartegen zijn partij al acht jaar vecht. "WD, CDA en PvdA steunen elkaar door dik en dun, en als het een beetje moeilijk wordt houden ze gewoon de kaken op elkaar en drukken hun plannen met meerderheid van stemmen door. De burgers mogen voor dat beleid het gelag betalen: verhoging van de OZB en verdere verloedering van Soest en Soesterberg, door de ver koop van mooie stukjes grond die open zouden moeten blijven." Logo In het krantje wordt bij al deze zaken min of meer uitvoerig stilgestaan. Wit te en enkele partijleden presenteerden het blad vrijdag tijdens een bijeenkomst met de pers, waar ook het nieuwe logo werd gepresenteerd. Dat heeft iets weg van een "open (voetbal)doel", maar het is volgens Witte c.s. een symbolisch ven ster met de ramen wijd open, dat ver wijst naar "frisse wind", "openheid" en "perspectief" voor natuur en landschap van Soest. Op de achtergrond ziet men een fantasielandschapje van Herman Joosten met Soester elementen als de Lees verder op pagina 3 -> SPECIALE VUURWERKHAL Soesterbergsestraat 4 - achter Soest Tel. (035) 588 06 44 Burg. Grothestraat 54 Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. Zie adv. op pag. 9 automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Race tegen de klok met winkelwagen. Stormloop op appartementen Braamhage. Seniorenbus wint Gouden Oliebol. C-drie nu onder curatele. Mogelijk celstraf verslaafde Soester. Henny Visser uit gezwaaid bij ROC. Tevredenheid na nederlaag bestaat. Het is geen 'rond' getal, geeft geen aanleiding voor een feestje en is dan ook stil en onopvallend op de harde schijf van de gemeente geregistreerd, maar Soest telt momenteel meer dan 44.000 inwoners. Uit navraag bij de afdeling publieks- zaken van Soest blijkt dat de 'histo rische grens' in het najaar is gepas seerd. Nooit eerder in de bijna acht- honderdjarige geschiedenis woonden zoveel mensen in ons 'boerendorp'. "We hebben het niet gevierd", zegt Ben Moons, hoofd van publieksza- ken. Volgens hem wordt de groei van het aantal inwoners gedeeltelijk ver oorzaakt door de komst van asielzoe kers. De vluchtelingen die een ver blijfstitel hebben, mogen zich in schrijven als ingezetene. Een deel van de 350 asielzoekers beschikt over zo'n titel. De laatste jaren nam de bevolking met regelmaat toe. In 1994 werd het aantal van 42.000 overschreden, twee jaar geleden stopte de teller voor het eerst boven de 43.000, eind vorig jaar op 43.762. Op dit moment wonen ongeveer 44.112 mensen in Soest. De verwachting is, onder meer gezien de gefaseerde nieuwbouw in de Boerenstreek, dat de stijgende lijn zich doorzet. Zodra Soest meer dan 45.000 inwo ners heeft, moet de gemeenteraad worden uitgebreid van 27 naar 29 zetels. Dat gebeurt dan overigens pas bij de daaropvolgende gemeente raadsverkiezingen, mogelijk (of waarschijnlijk) in 2002. 104 Jaar De oudste inwoner van Soest is vrij dag 104 jaar geworden. Het is me vrouw J. Richie die sinds september in Verpleeghuis Daelhoven aan de Graanakker woont. Daarvoor was ze inwoonster van Baarn. Burgemeester Hans de Widt bracht vrijdagmiddag een bezoek aan de oudste ingezete- voor bouw- en interieurs Industrieweg 12 (Ind. terrein Soest Tel: (035) 60 29 468 Welkom op maandag t/m vrijdag van 08.30-17.30 uur. Zaterdag van 09.00-16.30 uur "W!r" riji La '-Mï'i.-jf' wtuLi wem "Wij willen ook dat Saddam weg gaat, maar daar hebben we een op positie voor. Het buitenland moet zich er niet mee bemoeien." Dat is de boodschap die de Irakese asiel zoekers in Soest willen meegeven aan het Nederlandse volk. Zo'n veertig mannen, vrouwen en kin deren demonstreerden zaterdagmorgen tegen de raketaanvallen van de Verenig de Staten en Groot Brittannië. Volgens hen is de positie van hun omstreden staatsleider Hoessein alleen maar ster ker geworden door de inmiddels beëin digde Desert Fox en zijn de burgers, met name vrouwen en kinderen, de dupe van de bombardementen. 'Irak a.u.b. geen raketten stop stop ra ketten op onze kinderen, vrouwen ouders', was te lezen op een groot span doek dat twee vluchtelingen uitvouw den. Hoe Saddam Hoessein de macht uit handen kan worden genomen, weten ze niet, maar het is in ieder geval geen zaak van Amerika of welk ander land dan ook. De Irakese bevolking regelt haar zaakjes zelf wel, lieten de demonstran ten weten. Dat Bill Clinton als gevolg van de Le- winsky-affaire in eigen land onder druk staat, heeft volgens de asielzoekers een grote rol gespeeld in de aanvallen die in totaal zeventig uur duurden. De presi dent heeft, een dag voor de aanklaging van zijn persoon, zijn eigen hachje wil len redden door met de militaire sanc ties de aandacht te verleggen naar de tegenwerking die de VN-inspecteurs ondervonden van Hoessein. De asielzoekers geloven niet dat Ame rika echt van de Irakese leider afwillen. "Dat hadden ze dan in 1991 kunnen doen. Maar toen rebellen vanuit het zui den een aanval wilden inzetten op Sad dam, werden ze gebombardeerd door de Amerikanen." Volgens Bagdad zijn door Desert Fox, waarbij meer dan honderd doelen wer den aangevallen, 73 doden en tientallen! gewonden gevallen. "Het nieuwjaarsca deau van Amerika en Engeland voor de Irakese kinderen zijn bommen en raket ten", luidt de wrange conclusie die de asielzoekers uit Soest trekken. "Het Ne derlandse volk moet ons steunen en niet achter de Amerikanen staan, want dat is slecht voor onze families", aldus een van de demonstranten. Vergunning Ze hadden van de politie vergunning Volgens de vluchtelingen uit Irak heeft president Bill Clinton alleen maar zijn eigen hachje willen redden en is het de Amerikanen niet te doen om Hoessein de macht uit handen te nemen. gekregen om zaterdag tot het middag uur de straat op te gaan met spandoe ken. Afgesproken was dat de demon stratie in Soest-zuid zou plaatsvinden en daarom had een aantal agenten zich voor de zekerheid bij het winkelcentrum verzameld. Maar wie ze ook zagen, geen demonstrant. Pas tegen het eind van de ochtend kregen ze te horen dat de Ira kese asielzoekers op de Van Weede- straat en de Steenhoffstraat actie voer den. Toen de politie hen eindelijk, op het Nassauplantsoen, had gelokaliseerd, werd de actie spontaan beëindigd en keerden de vluchtelingen terug naar het asielzoekerscentrum aan de Albert Cuy- plaan. VVVAN DENW7" accountancy li belaetingudvies Koningsweg 29, Soest AA Telefoon (35) 603 70 00 De tijden van de vieringen van 25 december tot en met 17 januari a.s. In Kruispunt staan de tijden van de vieringen op de zondagen verkeerd vermeld. Daarom vermelden we op deze plaats de juiste tijden, eerste kerstdag: 10.00 uur tweede kerstdag 9.30 uur nieuwjaarsdag 9.30 uur op de zondagen 3,10 en 17 januari 9.30 uur Autobedrijf M j. vav* CITROËN Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 12 CAFÉ - PARTYCENTRUM BOSSTRAAT 80 - SOEST TELEFOON 035-6022344 net 3 kilo krat a 24 flesjes kilo: 22,98 Zuidpromenade 2° Soest Telefoon 035 - 601 59 62 van weedestraat 149 soest 035 - 6015288

Soester Courant | 1998 | | pagina 1