CtUNÏEÏ LUIE DiNCE Kerstfeest in De Drie Eiken 111111111 I Nieuwjaarsbijeenkomst ongesubsidieerd Brandweer viert jubileumjaar Danscentrum Rellum HLi6hOCK a Ongeval met beklemming Motorrijdersvereniging 'De Uitlaat', Soesterberg Kerstman in Jongbloedlaan PAG l|\| A club-Expositie istine Hooft Soesterbergs initiatief op eigen kosten 114e kippetje' Nieuwjaarsreceptie in De Drie Eiken nieuwe cursus voor beginners Kerkdiensten Medische dienst 'Burgerlijke stand' WOENSDAG 30 DECEMBER 1998 Brandweer snel ter plaatse 'De Drie Eiken' Koffieconcert in De Drie Eiken tÉtSÉISS Bibliotheek op 2 januari gesloten KORFBAL Sportagenda KVO Evaluatie van het inloop-uurtje Hulpverlening Agenda hoffslraat 46, tel. 601 9517 dag 2 januari ie Hooft heeft zich ongeve(t :den toeeeleed or» er hebben rondgekeken Ze« któon en de laatste tijd oo/ :ren. De opening wordt muzib door Perron 5B. Aanvang egang gratis. soesterbergseUlcourant i toegelegd op expedme" kunst, na 2 jaar in de schild; Een spontaan initiatief, zoals een hebben mnrWEoi™.. m eigen Soesterbergse Nieuwjaarsbij eenkomst, moet op eigen kosten de besloten het op maandag 4 januari te houden. Alle Soesterbergers, jong en 3aarbir maakt 7 "F ^igci. üusien oud kunnen op deze wijze een soort -f 7anH nunipr Sebrüik n jiaats vinden. Gemeentelijke voor- 8ezamenlijke start voor het nieuwe jaar ,t, zana, papier, pastel enniM.i— maken. e gebruiktTS materiaï ,aarden blokkeren een financiële roelens en uitingen in een. i|l,sidie-.,Soest ,s *elfs geprikkeld 1 kracht en kleur, in haar we? 'a' 'lcl ,oeval °P dezelfde datum 1 rordt gehouden. :oonstelling is t/m 24 janua'rii igen op de openingstijden n Oud Soest (via deze ingang) ikend van 14.00-17.00 uur.Vs telefonische afspraak- 03) 7. idag 4 januari ie kippetje" heeft nogal watsfo pwaaien. De verwachtingen vai ecensent waren hoog gespannen ■wonderlijk met een scenario va iddels beroemde Arnon Grun :enario herzien door scriptspe 3aul Ruven), jonge acteurs al ieer Antonie Kamerling in com met routiniers als Peer Mascia de Wijn, en een produktieva, ;r" die lof verwierf met De Poo i Kortom, een combinatie :nde ingrediënten, f 9,-; CJP/65+ f 7,-. Reservera andag t/m vrijdag tussen 9.00 lur. i: ma. 11 "Gadjo Dilo"; ma. 1 s et Jeanette"; za. 23 "Left Luj ma. 25 "Siberia". Moutard Père FiJs gne Cuvée de L'an 2000 Brut of Demi Sec 75 d Dit beroemde huis staat al sinds de 17e eeuw garant voor topkwaliteit. Adviesprijs }A$8 Simon iynbende tuwjaars irrel 1999 Dubbele an Jenever Liter al Irish Cream esprijs 2Jr99' let was in 1997 een spontaan initiatief mw. Anneke Pley om in het begin 1998 een ludiek overzicht te geven an feiten en omstandigheden die het fgelopen jaar het vliegdorp hadden epasseerd. In de vertolking van Tho- lasvaer en Pieternel werd het Soester- lergse gebeuren op een wel heel bijzon- ere wijze verhaald. Het had tot resul- it dat het drie keer werd opgevoerd en :lfs de 'Soestse Pietemei1 haar telefo nisch benaderde wat de reden van dit iucces was. Op grond van dit resultaat naakte mw. Pley ook van het afgelopen aar 1998 haar verhaal. De uitvoering ou in een verkorte vorm in de Nieuw- aarsbijeenkomst op 2 januari in De Drie Eiken worden gehouden. Vanwe- e omstandigheden kon dit niet door- aan en werd in overleg met onder an- ere het bestuur van dorpshuis Burgste- Eigen kosten Uiteraard zijn ook aan spontane initia tieven als deze nieuwjaarsbijeenkomst enige kosten verbonden. Onder andere moet de kleding van Thomasvaer en Pieternel worden gehuurd en is een bloemetje het minste wat men voor zulk een optreden kan geven. Om die reden werd de gemeente Soest verzocht een bijdrage te leveren. Het antwoord was duidelijk; 'Elk initiatief dat door de be volking van de gemeente Soest geno men wordt, wordt door het college van B&W op prijs gesteld. Zo ook het idee om in Soesterberg een nieuwjaarsbijeen komst te houden. Om voor dergelijke initiatieven van gemeentezijde een fi nanciële bijdrage te geven geldt een aantal voorwaarden. Men moet ruim van te voren een verzoek om subsidie indienen. Een dergelijk verzoek moet dan vergezeld gaan met een begroting. Dat heeft in dit geval niet plaatsgevon den. Om die reden kan het verzoek niet gehonoreerd worden. Verder is het jam mer dat uw nieuwjaarsjaarsbijeenkomst op dezelfde dag wordt gehouden dat de gemeente een dergelijke bijeenkomst organiseert. Deze gebruikelijke gemeen telijke nieuwjaarsreceptie is ruim van te voren bekendgemaakt'. Jammer dat de gemeentelijke voorwaar den sterker zijn dan de honorering van een spontaan initiatief, ook als dit niet duurder is dan een paar honderd gul den. De datum van de nieuwjaarsrecep tie in Soest was mogelijk 'daar' bekend; navraag leverde op dat het in Soester berg niet bekend was. Volgens de orga nisatoren had men het om die reden ze ker op een andere datum gehouden. Maar er komen voor een goede voor lichting wel meer zaken niet over, bij voorbeeld waarom geen vermelding op de Soesterbergse pagina van de Soester Courant dat de dependance van de ge meente Soest in het dorpshuis tot na de kerstvakantie gesloten is. Voorlichting is ook het verschaffen van informatie via directe kanalen. Deze en soortgelijke vragen worden al jarenlang gesteld, ech ter zonder resultaat. Desondanks houdt het vliegdorp voor al haar inwoners op maandag 4 januari om 20.00 uur haar eigen nieuwjaarsreceptie in dorpshuis Burgstede. Een pluim op de hoed voor het be- ituur van het dienstencentrum De )rie Eiken en de vele vrijwil- ig(st)ers. Zij hebben ons als oude ren en vooral als alleenstaanden een irachtige Kerst gegeven. Er was ïijna elke dag wel iets te doen en dan worden zulke dagen echte feest dagen'. in de hal van De Drie Eiken kan men op publikatieborden de vele activiteiten ezen die in en om het gebouw De Drie Eiken plaatsvinden. Uiteraard alle acti viteiten die in het dienstencentrum - daarvoor zou men een wat leukere naam moeten vinden - plaatsvinden en dat zijn er nogal wat. Ver voor de kerst dagen hingen daar ook de aankondigin gen van o.a. het kerstdiner op de 23e en een gezellige middag met gourmetten op de 26e. Op 22 december stonden op deze kerstactiviteiten in rood gedrukt: helaas volgeboekt. Met andere woor den: de organisatie heeft geen klagen over belangstelling. Zo ook de afgelo pen kerstdagen. Een oudere alleen staande mevrouw en met haar vele an deren waren vol lof over de inzet van het bestuur voor zowel de kerst als de jaarwisseling. 'Zeg, doe me een lol en zet niet mijn naam met toeters en bel len in de krant, dat lijkt zo uitsloverig. Maar dat wij als oudjes best tevreden zijn mag wel in hoofdletters gezet wor den. Woensdag de 23e een heerlijk kerstdiner met zes gangen en dat voor 25 gulden. En dan de sfeer en de men sen die zich voor deze gelegenheid in hun beste pak hadden gestoken. Wat klets ik toch, jij was er zelf ook even want je hebt immers de foto gemaakt? Zeg nou zelf, dat was toch prachtig? De 24e en 25e december waren om even bij te komen, ik had net even tijd om m'n kinderen en kleinkinderen te zien. Want de 26e waren we er weer in de grote zaal met al die versieringen en kerstbomen. Ach, daar begin je als alleenstaande toch niet aan, het geeft alleen maar drukte en rommel. De kinderen gaven me zo'n klein elektrisch boompje. Leuk hoor, maar weet je, ik hou niet zo van kunst. Maar toen de middag van tweede kerst dag. Heb je gezien hoe vol het was? Heerlijk met vrienden en kennissen pra ten. Waarover? Och, op zulke gelegen heden praat je over alles. En ik heb in mijn bijna tachtig levensjaren wat ge praat. Zie je nu wel. We hadden het toch over zondagmiddag. Wat denk je, het werd gourmetten. Had ik nog nooit eer der gedaan, maar ik ben nooit te oud om wat te leren. Het was prachtig. Daar om aan alle vrijwilligsters en leiding, mensen bedankt, het was erg gezellig. En zet jij dat allemaal in de krant? Niet te geloven!' erbier van Grimbergen De Vereniging Vrijwillige Brand weer Soesterberg vierde dit jaar haar 75-jarig bestaan. De feitelijke datum was zondag 13 december. Diverse activiteiten kende dit jubi leumjaar, dat werd afgerond met een feestelijke kerstbingo. Zaterdagavond 19 december was het grote sluitstuk van het jubileumjaar. Omstreeks 19.00 uur had men zich in de cantine van de brandweerkazerne ge propt. Vragende gezichten: moest men zo een feestavond beleven? Nadat de burgemeester en de beide brandweer commandanten waren welkom geheten, werd een grote taart aangesneden, met I in het centrum de oude K-2 brand weer- i wagen. Burgemeester Hans de Widt ver richtte deze handeling samen met het oudste lid van de vereniging, dhr. Vos. I Nadat van koffie en gebak was genoten j werd allen verzocht de kazerne te verla ten en werden ze in diverse brandweer busjes naar het Lichtpunt in Sterrenberg gebracht. In een mooi versierde zaal kon men aan lange tafels aanschuiven om met het bingospel te beginnen. Concert Odeon Vooraf kreeg ieder een korte rondlei ding in het Lichtpunt. Daarop volgde een bijzondere verrassing toen men de kerkzaal binnentrad en daar het volle dig orkest van Odeon aantrof. Na enke le beleefde woorden mocht men vijf kwartier genieten van muziek van hoge klasse door het harmonieorkest onder leiding van Gerrit de Weerd. Velen hoorden dit orkest voor het eerst en stonden verbluft over de muzikale grootheid van Odeon. Een staande ova tie en veel dankwoorden vormden het slot van deze wel heel bijzondere muzi kale verrassing. Om bijna half tien konden de heren Meinema en Hartman van de politie Eemland de vele gasten voor respectie velijk de 19e en de 15e keer voorzien van bingo en de verzorging van de in wendige mens. Dhr. Meinema kweet zich ook deze keer als een 'super-bingo- master' van zijn taak en wist de mensen tot bijna 00.30 uur te vermaken. Jan Hartman kon als een volleerde barman de tongen en magen juist op tijd van het natje en hapje voorzien. Aan het einde van het feest kreeg een ieder een specia le Soesterbergse Brandweerbadge over handigd. Een bijzonder woord van dank aan de organisator van de avond, dhr. Rolf van Dee, was derhalve zeker op zijn plaats. De Vereniging Vrijwillige Brandweer Soesterberg kan terugzien op een zeer geslaagd jubileumjaar 1998. Op zaterdag 2 januari wordt om 10.00 uur een nieuwjaarsreceptie gehouden in de grote zaal van De Drie Eiken. Het is een initiatief van het bestuur van het dienstencentrum en de ouderenbonden. Alle 55-plussers zijn van harte welkom. Aanvang: donderdag 7 januari 1999 van 20.00 tot 21.00 uur bellen voor info: dagelijks van 12.00 tot 21.00 uur Rademakerstraat 24 - Soesterberg - tel. 0346 - 352590/352213 Aangesloten bij: DCWDA - CWU - WIDO Donderdag 31 december t/m zondag 3 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroiuskerk, Rademakerstraat 75 Donderdag 19.00 gemengd koor Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Voorgangers pastor v.d. Heijden en zr. van Erven Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. VYinkelmanstraat 101 Donderdag 19.30 ds. T.S. van Leeuwen, Amersfoort Zondag 10.00 ds. H. Kuyk, Bilthoven STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide Zondag 10.30 J. v.d. Steen Huisarts Donderdag 18.00 - vrijdag 18.00: P.L. Galjarf, Prof. Lorentzlaan 21, 351200. Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) GEBOREN 2 december: Sanne, dochter van Jaap Hielema en Cynthia van Accooij, Gemi- ni 38; 7 december: Krijn Alexander, zoon van Willibrord en Fatana van der Kolk- Hartman, Gemini 45; 10 december; Anna Louise Teresia Ma ria, dochter van Maurits en Martine van Bouwdijk Bastiaanse-van Berckel, Ge- mini 37. OVERLEDEN: 25 december: Cornelia Catharina (Cor- rie) Bekker-de Kriek (65), Chr. Huij- genslaan 39. Opgaven: Van Maarenplein 1, 351252. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Tweede Kerstdag, 17.15 uur: 'Brandweer Soesterberg, ongeval met beklemming in Soestduinen'. Binnen vijf minuten waren de man nen in hun wagens op weg naar het ongeval. Een Soester echtpaar reed van Soester berg richting Soest en was juist het ho tel in Soestduinen gepasseerd. Om on verklaarbare redenen - mogelijk een black out - kwam de vrij nieuwe auto in de berm terecht. Via remmen en bijstu ren werd getracht het voertuig weer op de weg te krijgen, maar er stond een paal met het bord 'in 't Nest' in de weg. Direct daarachter stond ook nog een dikke boom en deze ving de klap op. De schade was groot en in eerste instantie werd gedacht aan beklemming van de inzittenden, maar dat viel gelukkig mee. De Soesterbergse brandweer hoefde al leen attent te zijn op het voorkomen van het in brand vliegen van de motor. Twee ambulances brachten het echtpaar voor een nadere controle over naar het zie kenhuis in Baarn. Automatisch alarm Zondagmorgen werden de 'vrijwilligers' om half drie verzocht om naar een be drijf aan de Stemerdingweg te gaan op grond van automatisch brandalarm. Ze praten er niet over maar het is bekend dat ze aan die meldingen een broertje dood hebben, omdat het bijna altijd loos alarm is. Toch wordt van hen geëist dat ze ter plaatse gaan. Juist die ene keer dat het geen loos alarm is, is zo belang rijk. Op grond van hun ervaring weten ze vrij snel of het loos alarm is, wat soms ook veroorzaakt kan worden door inbrekers. De betreffende bedrijven en instellingen moesten die 'vrijwilligers' daarvoor eens belonen, al was het maar met een bloemetje voor moeder thuis. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Zondag 31 januari 1999 wordt om 11.00 uur in de grote zaal van De Drie Eiken een bijzonder koffieconcert gehouden. Bijzonder, omdat het wordt verzorgd door 'Soesterbergs talent'. Het zal onge twijfeld veel bezoek trekken, daarom wordt het nu reeds bekend gemaakt, zo dat men die datum kan reserveren. Bin nenkort wordt het programma bekend alsmede de wijze van toe- Regelmatig zal men de heren Smo- renburg (86), Rietveld (72) en Knoops (65) op een woensdagmor gen in het dienstencentrum 'De Drie Eiken' zien. Onder het genot van een kopje koffie praten zij als geboren en getogen Soesterbergers over het vliegdorp van toen. De oorlog was nog maar net voorbij toen op 31 oktober 1945 de Motorrij dersvereniging 'De Uitlaat' in Soester berg werd opgericht. Het was in de tijd dat motoren met de merken DKW, DMF, Sparta, Eysink, Puch, Velocette, Matchless, Triumph, Norton, NSU on derling uitmaakten wie de beste gemo toriseerde tweewielers waren. Ook in het vliegdorp hadden velen een derge lijk vehikel aangeschaft en dat was de reden tot de oprichting van een eigen motorrijdersvereniging. Ze heeft vele jaren bestaan en mannen van naam reden zelfs mee in de TT van Assen. In het vliegdorp werden soms wedstrijden gehouden, maar ook motor demonstraties, zoals op de sportdag van VW-Soesterbergs Bloei op 23 juni 1946, op het terrein achter 'De Oude Tempel'. De toenmalige voorzitter schreef hier over: 'Hier is een kans voor onzen ver eniging, een kans die met heel veel moeite verkregen is en tot uitbouw zal dienen van onze onvolprezen motorver eniging. Deze kans moeten we daarom met beide handen aangrijpen. Maar met angstigen bezorgdheid denk ik aan het welslagen van deze dag. Want zou deze dag voor ons mislukken, dan ja, wat dan? Ik wil daar niet over denken, want 'daarvoor heb ik te veel gehoord. Leve de Motorclub! Nou dan, laat ze leven en help ons mee. We hebben uw aller hulp nodig, benevens vlaggen, wimpels, pa- De nogal chaotische start van een mo torrace van toen. len en draad. Mannen, komt Woensdag avond op den bekenden plek: achter 'Den Ouden Tempel'. Voor de nieuwsgierigen: het werd een zeer geslaagde demonstratie. Er was ook een eigen clubblad dat natuurlijk 'De Uitlaat' heette. Naast nuttige tips kon men ook de rubriek 'lachgas' lezen. Daarin werden opmerkingen geplaatst die op de lachspieren werkten. Bijvoor beeld 'voor de bocht kunt u niet zien, wat voor een ezel u tegemoet komt' en 'als een motorrijder begint te schelden heeft hij teveel voorontsteking'. Lid van de vereniging waren onder an dere C. van Eyden, J. Bakker. M. de Ruyter, J. Houtop, Fr. Meyer, H. Hoogendoorn, E, van Angeren, Bep Elberse, B. Ravenshorst en P.J. Majoor. Om je motor goed onder controle te houden, werden behendigheidsdemon straties gegeven, maar wat te denken van terreinwedstrijden met je eigen dure wegmotor? In elke uitgave van het club blad stonden verkeerstips, zoals: 'Weg gebruikers! Weest byzonder voorzichtig by slechten weersomstandigheden en by duisternis, wanneer het uitzicht beperkt is. Eveneens by wegkruisingen, bochten, onbewaakte overwegen enz'. En dan een goeie, die nu ietwat anders zou lui den: 'Beperk bij het rijden, als het kan, het gebruik van sterken drank'. Gemiddeld een keer per maand werd meegedaan aan een motorrace die in het land werd gehouden. Voor de leden werden technische avonden georgani seerd om hun motor nog beter of nog sneller te kunnen laten rijden. Maar ook algemene informatie, zoals: Wat is stoom? Aantwoord: dat is water dat ra zend is geworden door de hitte. De openbare bibliotheek is op zaterdag 2 januari gesloten. In plaats daarvan is de bibliotheek op zaterdagochtend 9 ja nuari open. Zaterdag 2 januari, Banninghal: 12.00 KVO F1-Sparta Fl, 12.45 KVO Dl- BKVA D2, 13.30 KVO Cl-Wolderwijd Cl. Enige maanden geleden besloten de vier Soesterbergse raadsleden een zgn 'in loop-uurtje' in te stellen, waarbij de mogelijkheid werd geboden aan de Soesterbergse inwoners om klachten en/of wensen te deponeren, die door de betreffende raadsleden zouden kunnen worden meegenomen naar de gemeen te en zo mogelijk voor een oplossing zorgen, dan wel onder de aandacht brengen van de betrokken wethouder/ ambtenaar. Na ongeveer drie maanden zouden de vier raadsleden tot evaluatie overgaan of een verlengen van die pe riode noodzakelijk was gebleken. Al hoewel het aantal Soesterbergers dat binnenkomt niet al te groot is, menen de raadsleden dat er toch voldoende draag kracht is om in een enigszins gewijzig de opzet het 'inloop-uurtje' te continue ren en wel 'iedere eerste en derde woensdag van de maand' om 19.00 uur. De laatste maal in 1998 was op woens dag 16 december en in 1999 zal worden gestart op 13 januari! Om u een indruk te geven welke proble men/wensen zijn voorgelegd, geef ik u hierbij een globaal overzicht. Het is niet noodzakelijk om en detail op alles in te gaan, het gaat om de hoofdlijnen. Het probleem parkeren aan de Postweg heeft de aandacht gekregen, het onge controleerd hutten bouwen in Gemini is verholpen en t.a.v. een aantal zaken aan de Gen. Winkelmanstraat is er actie ge nomen. De verlichting aan de buitenzij de van Burgstede staat nu op de priori teitenlijst van de gemeente en boven dien zijn een aantal omwonenden gerust gesteld v.w.b. vernielde tuinafrasteringen door boomwortels. Ook werd aandacht besteed aan de angst om van Kamp van Zeist een industrieterrein te maken, het legen van de bruine container eenmaal per week, waarbij door het raadslid op het kostenplaatje gewezen is, bovendien waren een aantal aangelegenheden niet voor de gemeente Soest, maar bv. voor Zeist of daar waar het om 65+ kaarten gaat de NS of musea. Er werd zelfs ge vraagd om meer politiecontrole bij ver keer op de Batenburgweg en een ver zoek om een parkeerverbodsbord aan de Plesmanstraat. Al met al voor de vier raadsleden vol doende aanleiding om de Soesterbergers in de gelegenheid te blijven stellen hun wensen/klachten te ventileren, waarbij er wel op wordt geattendeerd dat niet alle klachten kunnen worden behandeld en alle wensen kunnen worden ingewil ligd. Maar er wordt in ieder geval gerea geerd door de vier raadsleden. Helaas kan men het niet een ieder naar de zin maken en ik zou me zeer wel kunnen voorstellen dat daarvoor ook begrip kan worden opgebracht, immers er zijn vele facetten binnen de gemeente Soest. Ik hoop u hiermede voldoende te hebben ingelicht namens de vier Soesterbergse raadsleden. Karei van Geet (WD) De kerstman bezocht zaterdagmid dag voor de achtste keer de Jong bloedlaan. Tussen striemende re genbuien en soms stormachtige wind was het even droog en daarvan profiteerde de zeer vrolijke Kerst man. Kennelijk vanwege het grillige weer beeld waren er dit jaar minder Jong bloedlaan-bewoners op de been dan anders. De sfeer en enthousiasme waren hetzelfde. Van ver torende de kerst boom met fonkelende lichtjes zich bo ven de onlangs gerenoveerde woningen. Er vlakbij waren twee garageboxen in gericht als schuilplaats en opslagruimte Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. voor al het vele wat de inwendige mens goed kan doen. Het was voor de achtste keer dat de Jongbloedlaan dit speciale kerstgebeu ren vierde met nog steeds dezelfde kerstman. Vooral die laatste paar jaren hadden hem toch wel wat ouder ge maakt, zijn bewegingen waren wat lang zamer geworden. Dat kon men niet van zijn mond zeggen, want hij was in een opperbeste stemming. In gesprek met de kinderen mompelde hij soms voor hen iets onverstaanbaars, maar niet voor de ouders die soms bulderden van het la chen. Onder de kerstboom werden de cadeautjes uitgedeeld. Daarna kwamen de ouderen aan de beurt en aan de hand van een lijst goede voornemens, werden soms rake opmerkingen geplaatst. Zo was Tanja de kanjer van het jaar gewor den en moest een ander meer tuinwerk verrichten. Veel pogingen om te stoppen met roken waren op niets uitgelopen. Een ander moest meer geluidloos snur ken, maar dat werd direct nietig ver klaard vanwege de aangebrachte ge luidsisolatie in alle woningen. Ook op merkingen die alleen de eigen buurt begreep, bracht de lachspieren in wer king. "Ja, ja, ik blijf ook het volgend jaar heel oplettend, dus zet allemaal je bes te beentje voor en je hebt aan de kerst man geen mens, ho ho ho' en zo ver dween de kerstman. De bewoners lieten zich de vele soorten soep, warme glüh wein en andere lekkernijen goed sma ken. Vrijdag 1 januari 18.00-21.00 chemokar, B. Ballotlaan Zaterdag 2 januari 09.00-12.00 oud papier, Rabobank 10.00 nieuwjaarsreceptie, Drie Eiken Maandag 4 januari 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken 20.00 nieuwjaarsreceptie, Burgstede

Soester Courant | 1998 | | pagina 13