1 En dit zijn de knallers van deze week: 298 198 O Haal VUURWERK HOOIJER VUURWER I Klankbordgroep wil Den Blieklaan afsluiten voor (sluip)verkeer Adawa Kerst-Inn in Molenschot blijkt echt 'een schot in de roos' llurh Wij wensen iedereen een gezond 1999 Tot 50% korting op vele geselekteerde artikelen, zoals.... 14 Extra Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant 6027493 Coca-Cola Runder- Schwarzkopf Botanie Care Sluit het jaar feestelijk af: Bij het vertrouwde adres: WOENSDAG 30 DECEMBER 1998 77e JAARGANG NO. 19 B. en W. sturen te duur voorstel terug Foutje in huisvuilkalender NEFKENS AorS SOEST wie anders 3 Actueel 5 Actueel •S 13 Soesterberg Vos lust wel kerstgans Spiegelmepper aangehouden 3 SCHIPPER fSOEST Op tweede kerstdag te weinig belangstelling jac. de bruin CURSUS PROGRAMMA FYSIO FITNESS PROMOTIONS KLAREN ff Ook 's avonds en in 't weekend 88 VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest BESPAAR 36.000,= Tel. 06-53 91 12 37 A. van der Lee Vanavond tot 21.00 uur geopend. ■M Redactie eri administratie: Abonnement: Soest/Soesterberg van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest per halfjaar f 16 Buiten Soest f 32 Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT WOENSDAG Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Het College van B. en W. is maar matig te spreken over het voorstel van de klankbordgroep Klein Eng- endaal/Hees. De aanbevelingen die de groep heeft gedaan stuiten op grote bezwaren. Het voorstel is niet alleen te duur, maar ook verkeers technisch niet acceptabel, vinden B. en W. De klankbordgroep - ook hier bestaan de uit burgers met wat ambtelijke onder steuning - mocht van het gemeentebe stuur oplossingen bedenken voor de ver- keerscirculatie in het gebied Klein Eng- endaal en Hees. Maar liefst 26 bewo ners hebben aan de in totaal vier be raadslagingen van de klankbordgroep deelgenomen. Unaniem zijn de deelnemers tot een door het gemeentebestuur gewenste "burgerlijke beleidsaanbeveling" geko men over de ontsluitingsstructuur en de inrichting van de wegen. Men wil het gebeid aanmerken als "verblijfsgebied" met 30-kilometerzone. De problemen in dit gebied zitten vooral in het sluipver- keer dat vanaf de Koningsweg via de Bosstraat en de Den Blieklaan naar de Foekenlaan koerst om naar Soest-Zuid te komen en dat de spoorwegovergang bij het station wil omzeilen. Daarom is de oplossing die de klankbordgroep voorstelt er vooral op gericht om dat sluipverkeer tot andere gedachten te brengen. Sluiproute De kern van de oplossing is het "verlen gen" van de sluiproute, zodat die onaan trekkelijk wordt. Volgens de klankbord groep gaat dat het beste door de Den Blieklaan af te sluiten tussen de Bos straat en de overweg Dolderseweg/Foe- kenlaan. Het sluipverkeer moet dan een enorme slinger maken door éérst de Bosstraat helemaal af te rijden om ver volgens via de Wieksloterweg Oostzijde op de Dolderseweg terecht te komen. Ook de Klein Engendaalweg - tussen Koningsweg en Den Blieklaan - blijft afgesloten voor het autoverkeer. Op andere wegen wil de klankbord groep het verblijfskarakter benadrukken door poortconstructies, plateaus en drempels. Dat geld bijvoorbeeld voor de Bosstraat/Pimpelmees. Op de Den Blieklaan (tussen Eigendomweg en Bosstraat) wil men een stuk trottoir ver hogen en een parkeerstrook aanleggen met graskeien (vanwege het landschap pelijk karakter). De krappe bocht in de Den Blieklaan moet ook verlegd wor den, vindt de klankbordgroep, door de bestaande parkeerstrook naar de over kant te verleggen. 'Punaise' Plateaus wil men op de fietsaansluitin- gen met de Houtsnip, de Koperwiek en de Eigendomweg, want die werken at- tentieverhogend en snelheidsverlagend. Op.de kruising met het le Heeserlaan- tje zou een zgn. "punaise" moeten wor den aangelegd ('een "bol" met een straal van 5 a 10 meter) en over de Den Bliek laan tussen Bosstraat en Dolderseweg mag alleen nog gefietst worden. Voor de Insingerstraat, de Klein Eng endaalweg, het le Heeserlaantje, de Dolderseweg en de Wieksloterweg heeft de klankbordgroep aparte inrichtings voorstellen opgesteld, variërend van pla teaus, punaises, bochtaanpassingen en verkeersspiegels tot poortconstructies en verkeersdrempels. De Wieksloterweg OZ wil de klankbordgroep verder nog voorzien van parkeerstroken aan beide zijden tussen Bosstraat en Dolderseweg. Daarnaast moet de autoroute naar de sportvelden aan de Bosstraat goed be- wegwijzerd worden en moeten de strui ken langs het fietspad Bosstraat ge- Over de Den Blieklaan, hier gezien vanaf de Dolderseweg, rijdt te veel sluip verkeer, zegt de klankbordgroep. Sportshirts 30,00 korting Sportshirts nu 59,00 Schiesser tricotpyjama's 45,00 Pullovers en sweaters tot 50% korting Stretchcordpantalons (katoen) nu 99,00 Kostuums en kolberts tot 50% korting HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest snoeid worden. Daar kunnen ook de drempels verbeterd worden, aldus de klankbordgroep, die bovendien het grasveld aan de Den Blieklaan (t/o de nummers 41 t/m 45) tot speelveld wil bestemmen en met een hek afsluiten. 739.000 gulden Voor een groot deel kunnen de werk zaamheden "meeliften" met de voorge nomen reconstructie van de Den Bliek laan, meent de klankbordgroep. De to tale kosten worden geraamd op 739.000 gulden. Het budget bedraagt 691.000 gulden, maar als er wat drempels wor den geschrapt aan de Bosstraat, Dolder seweg en le Heeseriaantje komt het kostenplaatje uit op 695.500 gulden. Daar kan nog 33.500 gulden op be spaard worden als er - zoals de ambte naren van Verkeer willen - geen passeer- stroken over de volle lengte van de Wieksloterweg OZ worden aangelegd, maar de weg daar te verbreden met graskeien. Daarop kunnen auto's met lage snelheid elkaar toch passeren,"'als dat nodig is. Bezwaren B. en W. vinden de voorgestelde afslui ting van de Den Blieklaan veel te rigou reus. Het College heeft dan ook "grote bezwaren" tegen die suggestie, vooral omdat daardoor het verkeer op de rou te Bosstraat-Wieksloterweg-Dolderse- weg zal toenemen. Ook financieel stuit de "burgerlijke be leidsaanbeveling" op bezwaren van het College. Zo moet de klankbordgroep niet denken dat zij het budget voor de doortrekking van de Klein Engendaal weg - als die inderdaad niet doorgaat - zomaar kan gebruiken om de plannen uit te voeren. Daarom krijgt de klank bordgroep het hele voorstel weer terug, met het verzoek om beleidsaanbevelin gen te doen die wél binnen de afgespro ken financiële randvoorwaarden passen. In de "Huisvuilkalender 1999 Laag bouw" is een storend foutje geslopen voor wat betreft het ophalen van het huisvuil in de maand januari. Het gaat hier om vrijdag 15 januari. In te genstelling voor wat de Huisvuilka lender aangeeft, wordt in wijk 4 die dag het "restafval" (groene container) opgehaald en in wijk 5 het GFT-af- val (bruine container). automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Lof voor v.d. Heidens, maar vertrouwensbreuk blijft. SLAS-verhalenwedstrijd over 'familie-album'. Geen extraatje voor eenzaamheidsproject. Anna Paulownabuis in handen Galerie Wind. Kerstrit door zonovergoten Soest. Nieuwjaarsbijeenkomst ongesubsidieerd. Kerstfeestviering in He Drie Eiken. Brandweer Soesterberg viert jubileumjaar. Motorrijdersvereniging 'De Uitlaat'. ÜMMH Het incomplete overzicht van 1998. Aan de Bosstraat heeft een vos vo rige week zijn kans niet voorbij laten gaan om zijn kerstmaaltijd op tijd sa men te stellen. Hij roofde in de nacht van maandag op dinsdag een gans en beet een tweede dood. De derde gans kwam met de schrik vrij. Ook in het vooijaar had de(zelfde?) vos al toegeslagen onder het pluimvee. De eigenaar van de ganzen stelde de politie op de hoogte. Op dit moment is de vossenjacht in Soest overigens verboden. De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 27-jarige Soester aan gehouden wegens het vernielen van di verse buitenspiegels. De man werd ge signaleerd op het Nieuwerhoekplein, waar hij op de fiets een trap tegen een buitenspiegel gaf en vervolgens een groene vuilcontainer tegen een telefoon cel duwde. De schade bleef beperkt. Op de Koninginnelaan sloeg de man nog tegen een aantal spiegels en op de Re- gentesselaan vernielde hij gedeeltelijk de kerstverlichting in een boom. Toen de politie hem in de kraag pakte bleek hij flink gedronken te hebben. Hij kreeg uiteraard een proces-verbaal. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Voor bouw- en interieurs Industrieweg 12 (Ind. terrein Soest Tel: (035) 60 29 468 Welkom op maandag t/m vrijdag van 08.30-17.30 uur. Zaterdag van 09.00-16.30 uur. Ruim zestig Soester ouderen en al leenstaanden waren op eerste kerst dag te gast in Molenschot, waar de projectgroep Vereenzaming Oude ren Soest onder de hoede van de SWOS haar eerste Kerst-Inn had ge organiseerd. De bijeenkomst werd een succes en zal in de toekomst ze ker een vervolg krijgen. t.o. winkelcentrum Soest-Zuid GALLENKAMP PELSWEG 1 SOEST - TELEFOON 035 - 6012B57 De bezoekers werden in de grote koffie kamer van Molenschot onthaald op een muzikaal programma en een compleet koud buffet. Dat werd ze aangeboden door een anonieme weldoener, die door, werkgroepvoorzitter Pieter de Wind werd omschreven als een "jonge zaken man uit Soest, die het initiatief zo sym pathiek vond". De Wind verwelkomde de ruim zestig bezoekers met hartelijke woorden en zette ook een flink aantal vrijwilligers in het zonnetje, die voor deze bijzondere ontmoeting ook hun eerste kerstdag hadden opgeofferd. Naast entertainer Paul Chapman trad er ook een muziek- groepje op, bestaande uit Rinske de Waard (piano), Roelfina Visser en Jaco- bine Vernhout (dwarsfluiten), Ingeborg de Lange (hobo) en Liesbeth Sneep (zang). Een bijzonderheid was nog dat SWOS-voorzitter Jan van Bommel een kerstverhaal voorlas. Burgemeester De Widt was tot veler aangename verrassing ook van de par tij. Hij had daarvoor het kerstdiner in Burgemeester De Widt maakte her en der een praatje met de bezoekers van de eerste Kerst-Inn van de VOS. Zwolle onderbroken en liet weten dat hij "trots en gelukkig" was met het hart verwarmende initiatief van de VOS. "We hebben in Soest zo'n tweehonderd verenigingen, en dan zou je eigenlijk verwachten dat er vandaag wel meer activiteiten zouden zijn, maar dit is echt een schot in de roos!" Volgend jaar weer Het succes van deze eerste Kerst-Inn staat er borg voor dat er ook volgend jaar zo'n initiatief wordt genomen. Dat geldt óók voor de Kerst-Inn die op tweede kerstdag gehouden zou worden in het NPB-kerkje aan de Rembrandt- laan. Het aantal aanmeldingen bleef echter te laag om het evenement te la ten doorgaan. Volgens Geertje Trippae- rs, een van de initiatiefnemers, was de publiciteit te laat op gang gekomen. "Dat doen we volgend jaar beter." zie pag. 7 Burg. Grothestraat 54 fles 1,5 liter 2 flessen Aloë-Mango 5,99 Zie adv. op pag. 5 Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis- WWVAIV DENW7" accountancy L belastingadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 16 SPECIALE VUURWERKHAL Soesterbergsestraat 4 - achter Soest Tel. (035) 588 06 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 1