TAK Woonpassage Soest P Danscentrum Gerla Zondag 3 januari Meubeldag van 11-17 uur om AH ÏMÜÉEfl Kerstfeest in de Beeldentuin Kerstrit door zonovergoten Soest Drie Soesters op lijst van GroenLinks Werk aan de weg in Soest Itkn Hotte* Eveline Korthuis is enige Soester op VVD-lijst PAGINA 5 PAGINA SOESTER COURANT WOENSDAG 30 DECEMBER 1998 H- CENTRAAL VOORLICHTINGSBURO U E E L Verkiezingen voor Provinciale Staten Nieuwjaar D66 Voor Statenverkiezingen Middelman /fi O Extra wc's voor Kinderparadijs Controles Service bij Schoemaker KvK-bijeenkomsten Zaterdag 2 jan Middelman op TV bij Veronica KvK-bij eenkomst voor starters SOEST COÜTJTRY UQNTEI-OAJNTCB Gemeenteberichten "De Tromslager Feestdagen" Als 't gaat om AMBACHTELIJKE salades! Haal nu ons gratis bestelformulier voor Kerstavond, Kerstdagen. Oud en Nieuw "EEN VOORSPRONG OP UW HYPOTHEEK" Bestellingen v <"v<- y kunnen op de feestdag zelf worden Xron 15.OO P-P'Ö rfsalade f Luxe (D afgehaald tussen en 5.00 uur d 'oeuvre jTso pp Tromslager luxe zalm hors d 'oeuvre 19.50 p.p. Tromslager Frans stokbrood van de warme bakker en kruidenboter 3.95 p. stuk Wij hebben het plan in de toekomst een huis te kopen en willen nu alvast een voorsprong op de hypotheek nemen d.m.v. het FUNDAMENTPLAN. Na twee jaar geeft ons dat al een besparing van zo'n ƒ36.000, VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN BELEGGINGEN Bel gratis onze infolijn: 0800 - 0227477 en vraag naar de brochure. tuken structuur 02x158x41 cm huifdeuren met satinéglas GEWOON WONEN VOONMEENEMEN Centrale Voorlichting AV Soest /MELDINGEN rage woonhuis met woonhuis ouwen van rage woonhuis VERZONDEN 14-12-98 15-12-98 16-12-98 28-12-98 15-12-98 15-12-98 ebbenden een gemotiveerd be- ichrift worden gericht aan Bur- Soest. Het bezwaarschrift moet liend. I, Afdeling Planologie en Bou- uur. r en 6 Amerikaanse kers tien 6 weken na verzending van rgemeester en wethouders van /IBER 1998 ongegrond verklaren en de lieuvergunning verlenen. i in verordening aanbrengen; e leggen voor de commissie i stuk ter kennismaking zen- estuurlijk overleg. idige goedkeuring aan c. basisschool verleend. tar van het gebouw ing verlenen voor de g van de toiletten naar en een handenwasgelegen- irenraming aanpassen. ming verleend voor plaatsing als uitgangspunt geldt, dat den op eigen terrein worden verkeersdrempel ter hoogte iginnelaan 68 zo spoedig 'erwijderen. 'an opgedane ervaring rleg voeren met omwonenden e Gumatec drempel in lelaan. Haltes Albert Cuyplaan De haltes op de Albert Cuyplaan nabij de Dalweg zijn vervallen. De haltes wer den - nadat buslijn 70 met de nieuwe dienstregeling 's avonds en zon- en feestdagen de halte niet meer passeert - alleen nog door buslijn 73 bediend. Deze buslijn bedient ook de haltes "Al bert Cuyplaan" op de Dalweg, die op enkele tientallen meters afstand liggen. De abri's van de opgeheven halte zijn geplaatst bij de halte "Vrijheidsweg" op de Koningsweg van de buslijnen 71 en 284 richting Soest-Zuid en bij de halte "Zandlaan" op de Birkstraat van de bus lijnen 70 en 72 richting Amersfoort. Op laatstgenoemde halte vervangt de recla me-abri de laatste gemeentelijke abri. Busroute Soestdijk Met ingang van zaterdag 2 januari wordt de route van buslijn 73 aangepast. In plaats van de route via de Hellingweg, Korte Bergstraat en Julianalaan zullen de busjes via de Waldeck Pyrmontlaan rijden. Het parkeerverbod aan de zuid zijde van de Waldeck Pyrmontlaan is met enkele extra borden beter zichtbaar gemaakt. Op de nieuwe route zijn nabij de Schrikslaan, de Chalonhof en de Julian- laan nieuwe bushaltes aangebracht. De haltes worden aangeduid met de naam van de zijstraten. Op de Julianalaan en Hellingweg vervallen de bushaltes met de namen "Waldeck Pyrmontlaan", "Julianaplein" en "Hellingweg". Autowielen Het wordt steeds meer gewoonte auto's op stoepen of in groenstroken te parke ren. In beide gevallen veroorzaakt dit schade. Trottoirs zijn er niet op bere kend. De begroeiing in groenstroken wordt vernield. Waar auto's vaak stop pen of parkeren op stoepen of in groenstroken is extra en vaker onder houd nodig. Het betekent een extra kos tenpost van tienduizenden guldens per jaar. Op stoepen wordt vaak de door gang voor kinder-, wandel- en invalide wagens onmogelijk. Auto's horen niet op plaatsen, die er niet voor bedoeld zijn. De politiesurveillanten zullen op de naleving van het verbod om op stoepen en in groenstroken te parkeren toezien. Gemeentegrens Bij de jaarwisseling verandert de ge meentegrens tussen Baarn en Soest. De grens komt dan te liggen aan de noord kant van de Biltseweg. De kruising bij het paleis wordt ook Soester grondge bied. Bij de Praamgracht wijzigt de grens niet. Straatnamen Direct na de jaarwisseling wordt de aan duiding van de Koningsweg aangepast. Tussen de Eikenlaan/Kastanjelaan en de overweg wordt officieel de naam "Ossendamweg" gebruikt. Vanaf de overweg tot de aansluiting Nieuweweg wordt voor de hoofdrijbanen en daar langs liggende fiets- en voetpaden de naam Koningsweg gebruikt. De bebou wing nabij de ventweg tot de Parklaan blijft geadresseerd aan de Nieuweweg. Richting Biltseweg wordt de weg tot aan de aansluiting aangeduid als Ko ningsweg. De Beckeringhstraat zal ein digen op Koningsweg. De huidige Jacht huislaan zal de Koningsweg gaan krui sen omdat de weg er tegenover ook Jachthuislaan als straatnaam krijgt. De bebouwde kom De aanduiding van de bebouwde kom kent een aantal kleinere aanpassingen. Op de Wieksloterweg en de Konings weg zal direct vanaf de Biltseweg de bebouwde kom en de maximumsnelheid van 50 km/u gaan gelden. Dat geldt ook voor de gehele Jachthuislaan. Op de Biltseweg zal de aanduiding "SOESTDIJK gem. Baarn" vervangen door "SOEST". Op aansluitingen van de Amsterdamsestraatweg en van de Praamgracht op de kruising wordt het oprijden van de kruising gemarkeerd met "SOEST" en het afrijden met "SOESTDIJK gem. Baarn". Op de krui sing geldt een maximumsnelheid van 50 km/u. Werkzaamheden Als het weer het toelaat worden de vol gende werkzaamheden uitgevoerd: De asverspringingen in de Beetzlaan worden - als onderdeel van de verkeers maatregelen Soestdijk - van een drem pel voorzien. Tijdens het werk worden auto's en motoren omgeleid. Tijdens de aanleg van de drempel tussen de St. Theresiastraat en de Hellingweg vindt omleiding plaats via de Nieuwstraat, Vinkenweg en Nachtegaalweg. Tijdens de aanleg van de drempel bij de ver smalling tussen de Albert Hahnweg en de Koekoekweg vindt de omleiding plaats via de Albert Hahnweg, Leeuwe- rikweg en de Koekoekweg. Ook de bus jes van buslijn 73 zullen deze routes vol- gen. Op de Nassaulaan wordt - als laatste onderdeel van de verkeersmaatregelen Soestdijk - het wegprofiel aangepast. Voorwaarde is dat de bewoners inmid dels hebben ingestemd met de plannen. Tijdens het werk blijft verkeer in beide richtingen mogelijk. Ook zal de voor rangsregeling op de aansluitingen van de Nassaulaan en de Waldeck Pyrmontlaan op de Julianalaan vervallen. Hiermee ontstaat een gelijkwaardige kruising. Het verkeer op de Julianalaan heeft niet langer automatisch voorrang. Op tweede kerstdag heeft in de Beeldentuin aan de Bosstraat een levende "dwaalengel" het licht ge zien. De dwaalengel (Liesbet ten Cate) was een creatie van Nadjezjda van Ittersum, één van de kunstenaars die dit jaar mee doet aan de prachtige winterexpositie (tot 28 februari) bij de Hazelaar. Het licht bestond uit 600 waskaarsen, die in "Het Transpanoramaris" waren ontsto ken. Dit veel-lagig, kleurige kunstwerk van Linda Verkaaik is een combinatie van ruimte, licht en geluid, met een door snede van veertig meter. Deze fraaie creatie trok op de middag van 26 de cember talrijke bezoekers, die de dwaal engel volgden van binnen naar buiten en van buiten naar binnen. "Beleven en ondergaan" zijn de kern woorden van Linda Verkaaik, die in de Hazelaar bij de glühwein twee video banden toonde van haar creaties op Ter- Kunstenares Linda Verkaaik nam de moeite om 800 theelichtjes in haar "Transpanoramaris" aan te steken. schelling tijdens het Oerol-festival. Hoe zo'n fijnzinnig kunstenaar accoord is kunnen gaan met de uitvoering en ver siering van haar ontwerp van de hang plek (JOP) op de hoek van de Clemens- straat en de Koningsweg, blijft voor mij een raadsel. J.Y. Steenhoffstraat 58 - Soest - 035-6022871 SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER GroenLinks heeft de kandidaten lijst voor de Utrechtse Provinciale Staten-verkiezingen vastgesteld. Daarop staan onder meer de namen van de Soesters Michiel van de San- de, Jos Tak en Olga Duijm. De ver kiezingen zijn op woensdag 3 maart 1999. Michiel van de Sande (26 jaar), ook voorzitter van GroenLinks/Progressief Soest, staat op plaats 8 en maakt kans op een zetel in de Provinciale Staten Utrecht. De jonge informaticus werkt als systeemontwerper bij de Dienst Lan delijk Gebied (LNV) en is met name betrokken bij ruimtelijke ordening. Michiel van de Sande: 'Te lang zijn eco nomische motieven het uitgangspunt ge weest bij de ruimtelijke ordening van de provincie Utrecht. Steeds meer nieuwe woonwijken en bedrijventerreinen wor den gerealiseerd. Recente wateroverlast, zoals in Amersfoort en Veenendaal, laat zien dat er bij deze bouwplannen te weinig rekening wordt gehouden met het water.' Volgens Van de Sande moet in de toe komst het gedrag van water als één sys teem uitgangspunt zijn bij de ruimtelij ke inrichting van de provincie. 'De nat te natuur moet weer meer ruimte krij gen,' aldus Van de Sande, die tevens ook veel belangstelling heeft voor toe passing van informatietechnologie voor communicatie richting burgers en naar manieren om welvaart en welzijn eerlij ker te verdelen op zowel lokaal niveau als wereldwijd. Jos Tak (plaats 14) is in het dagelijkse leven directeur van een welzijnsinstelling in Amersfoort. Olga Duijm (plaats 18) studeert rechten en is onder meer voor zitter van 'Vrouwen in de Bijstand' in Soest. Beiden zijn ook actief als fractieassisten van GroenLinks/Progres- sief Soest. Lijsttrekker is Rein Bijkerk uit Veenend aal, gevolgd op verkiesbare plaatsen door Marjan Brouwer (2) uit Amers foort, Boude van Geffen (3), Jeanine Isenia (4), Michiel Odijk (5), Jos Klop penburg (6) en Bas Rüter (7), allen uit de stad Utrecht en Michiel van de San de (8) uit Soest. Voorts neemt uit de regio Gooi en Eemland Ria Dijkstra uit Baarn plaats 11 in. Lijstduwer is het huidige Provinciale Staten-lid Miep de Jong (plaats 30). De afdeling Soest/Soesterberg van D66 houdt haar nieuwjaarsbijeenkomst op vrijdag 8 januari, 20.00 uur, in buurthuis De Engh, Albert Cuijplaan 200. Daags voor het kerstfeest scheen de zon volop in Soest. Voor de kerstrit die op die donderdag werd gehouden ontbraken dan ook de "echte" kerstingrediënten als sneeuw, ijs en hagel, maar dat deerde de ca. 50 deelnemers allerminst. De stoet, die aan de Jachthuislaan vertrok, was prachtig versierd De paarden en ponies - en de meeste berijders - toonden zich ondanks het "zo merse" weer dan ook in opperbeste stemming. BAKKERIJ C' Mr. Eveline Korthuis-Elion is de enige Soester kandidaat op de WD-lijst voor de komende Staten verkiezingen. De huidige gedepu teerde van o.a. Ruimtelijke Orde ning staat op de tweede plaats. De lijst wordt aangevoerd door haar collega in G.S., Cees van den Oosten uit Maarssen. Op drie staat mr. Doede Kok uit Utrecht, eveneens gedeputeerde. Daarna volgen dr. Jan Streng uit De Ronde Venen (4), mr. Marianne Kallen uit Zeist (5), en drs. Andries Boone uit Amersfoort (6), in Soest wel enigszins bekend als secretaris van de Kamer van Koophandel. Lijstduwer is mr. Berthe Kortenhoff-Neppérus uit Utrecht, die op de 30e plaats staat. Van alle dertig VVD-kandidaten zijn er negen "nieuwe gezichten". De verkiezingen voor Provinciale Staten vinden plaats op 3 maart volgend jaar. 7000 m2 COMPLEET WOONPLEZIER «•W midcj WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon 035 - 6011004. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon035 601 34 03. Vrijdag koopavond. Het college van B. en W. heeft het Kinderparadijs De Vrije Teugel toe stemming gegeven om de toiletgroep op het terrein uit te breiden. Tot dus ver moeten de bezoekers gebruik maken van twee wc's, en als er dage lijks enorme aantallen kinderen ko men kost het niet alleen veel tijd om een groep naar het toilet te laten gaan, maar het is ook nog zeer onhy giënisch, volgens het ambtelijk ad vies. Het Kinderparadijs betaalt de nieu we toiletten - er komen er zes - uit eigen zak. De grond en de opstallen zijn van de gemeente, die daarom toestemming moet geven. Het onder houd komt wél voor rekening van de gemeente: f 4.500 voor de komende vier jaar. En pas in .2015 worden er grotere investeringen verwacht. Op de Waldeck Pyrmontlaan hield de politie vorige week een controle op de fietsverlichting. Er werden zes bekeurin gen uitgedeeld. Op de Titus Brands- mastraat werden maandag j.1. twee fiet sers bekeurd voor hetzelfde euvel. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! «Hpen Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 De Kamer van Koophandel start direct in het nieuwe jaar weer met twee voor lichtingsbijeenkomsten voor startende ondernemers. Op dinsdagmiddag 5 ja nuari 1999 wordt een Startpunt bijeenkomst georganiseerd voor starten de ondernemers die zich oriënteren op het starten van een eigen bedrijf. In de vorm van een quiz behandelen de inlei ders onderwerpen als: Wat is onderne merschap? Hoe groot is de kans van sla gen? Is er een markt voor het product of de dienst? En hoe begroot je de om zet, kosten en uiteindelijk de winst? Op woensdagmiddag 6 januari a.s. staat de bijeenkomst Juridische Zaken op het programma. Deze bijeenkomst is be doeld voor starters die graag meer wil len weten over de wettelijke regels en voorschriften waarmee zij tijdens en na de start te maken krijgen. Verder wordt aandacht besteed aan de keuze van de rechtsvorm, het voeren van een handels naam, algemene voorwaarden, koop-, verkoop- en huurovereenkomsten. Zowel "Startpunt" als "Juridische Za ken" wordt gehouden in het gebouw van de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland in Hilversum, Melkpad 26. Beide bijeenkomsten beginnen om 13.30 uur en duren tot 16.00 uur; ont vangst vanaf 13.00 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Janny van der Woude of met Mariël Doek, tel. 035-6721212. Kijk om 19.05 uur naar TV-Woonmagazine Mooi bij Middelman Birkstraat 99 te Soest. Tel. 035-6011004 Op maandag 11 januari 1999 wordt er in het gebouw van de Kamer van Koop handel in Amersfoort een interessante themabijeenkomst gehouden voor star tende ondernemers. Centraal staat het opstellen van een financieel plan. Veel starters vinden het namelijk lastig om een financiële prognose te maken van hun plannen. Bovendien spreken boek houding, cijfers en het maken van een financiële exploitatie beginnende onder nemers minder aan dan bijvoorbeéld het opstellen van een goed verkoopplan. Toch is inzicht in cijfers van groot belang voor het succesvol runnen van een fi nancieel gezonde onderneming met toe komst. Door het maken van prognoses krijgt de startende ondernemer o.a. in zicht in de haalbaarheid van zijn plan nen. Een accountant, iemand van een bank en een adviseur van de Kamer van Koophandel behandelen o.a. de volgen de onderwerpen: investering financie ring; exploitatieprognose; liquiditeit en omzet; in dialoog met uw jaarrekening; de boekhouder/accountant; uw finan cier: vriend of vijand? De bijeenkomst is een goede voorberei ding op weg naar het zelfstandig onder nemerschap. Met de kennis die de star ter tijdens deze bijeenkomst opdoet is hij/zij in staat het eigen financiële plan vorm te geven. Bovendien legt hij een gedegen basis voor het financiële inzicht in zijn bedrijf na de start. De bijeenkomst begint om 16.00 uur en duurt tot 21.30 uur. De kosten bedragen f 110,- per deelnemer. Er wordt een broodmaaltijd geserveerd. De Kamer van Koophandel is gevestigd aan de Printerweg 6 te Amersfoort. Er is vol- doende parkeerruimte aanwezig. VOOR BEGINNERS 10 lessen 85,- per persoon Aanvang cursus: maandag 18 januari Inschrijving-informatie: dagelijks (behalve op zondag) telefoon 03S - 602 28 11 602 03 04 Alb. Cuyplaan 198b Soest In verband met de feestdagen zullen enkele gemeentediensten anders dan gebruikelijk verlopen. Opening gemeentehuis In verband met de jaarlijkse interne nieuwjaarsbijeenkomst is het ge meentehuis maandag 4 januari van af tien uur geopend voor het publiek. Avondopenstelling Op donderdag 31 december zal de afdeling Publiekszaken van de ge meente niet open zijn. De eerste avondopenstelling is donderdag 7 ja nuari tussen zeven en negen uur. Containers Omdat de gemeentereiniging op vrij- j 1 januari geen huisvuil ophaalt en daarom dus op andere dagen meer moet doen, is het zeer belang rijk dat de huisvuilcontainers op tijd buiten gezet worden. Door de extra drukte zal de reinigingsdienst probe ren zo stipt mogelijk te werken. Vuurwerk Dit jaar mag nog vandaag en morgen vuurwerk worden verkocht. Morgen mag vanaf tien uur 's ochtends tot twee uur in de nacht vuurwerk wor den afgeschoten. Gemeentehuis vroeger dicht Op donderdag 31 december is het gemeentehuis vanaf vier uur 's mid dags gesloten. Kerstbomen Kerstbomen kunnen vanaf woensdag 6 januari tot en met vrijdag 29 janua ri tijdens de ophaaldagen van het huisvuil naast de groene en de brui ne container of naast de afvalcocons gezet worden. Papiercontainers Vanwege de jaarwisseling zullen de papiercontainers tijdelijk weggehaald worden. Op zaterdag 2 januari wor den ze weer teruggeplaatst. De tex- tielcontainers zijn ook tot 2 januari afgesloten. Publiekszaken dicht De afdeling Publiekszaken van de gemeente is morgenmiddag vanaf half twee gesloten. Dependance Publiekszaken gesloten Ook de dependance van Publieksza ken in het Dorpshuis te Soesterberg is morgen gesloten. Ongedierte In het winterseizoen komt ongedier te dichter bij de huizen. Zij worden gelokt door de warmte, maar ook door eventueel voer voor de vogels. Dit hoort niet aan het eind van de middag gestrooid te worden, omdat vogels dan een schuilplaats voor de nacht zoeken en het eten blijft liggen voor ratten en muizen. Bij aantreffen van ongedierte kan op nummer 6093754 de afdeling reiniging gebeld worden. Nieuwjaarsreceptie De nieuwjaarsreceptie van de ge meente wordt gehouden op maandag 4 januari tussen half acht en tien uur 's avonds. Rond kwart over acht houdt burgemeester De Widt een toespraak, daarna is de beurt aan Thomasvaer en Pieternel voor hun kijk op het afgelopen jaar.

Soester Courant | 1998 | | pagina 5