IFT rBv uw zang? Honderd jaar P.V.O. P.V.O. gefeliciteerd! Mooi bij Middelman ud waliteit ns een steem 6023791 modern KOM len DE GEPLANDE ACTIVITEITEN VOOR 19 99 PAGINA 2 100 JAAR MUZIEKVERENIGING P.V.O. tEGRIP 0R KWALITEIT, 'VICE EN PRIJS. lages meubelen >01 32 80 i-624 17 94 >6012490 PAGINA 3 Honderd jaar muziek in Soest. P.V.O. mag zich scharen bij die weinige vereni gingen in Nederland die deze mijlpaal hebben bereikt. Is honderd jaar worden voor een mens al een unicum, voor een vereniging geldt dat zeer zeker. Want honderd jaar, betekent ook "ups en downs", voor en tegenspoed en beide aspecten hebben ook honderd jaar lang de vereniging beheerst. Met als resultaat dat P.V.O. nu een nieuwe eeuw binnen gaat als een bloeiende en springlevende muziekvereniging. Zouden de oprichters van P.V.O. dit ooit hebben kunnen bevroeden? In ieder geval, het eeuwfeest is daar en P.V.O wil de bevolking van Soest daar volop bij betrekken. De vele aktiviteiten voor het komende jaar zijn daar getuige van, zoals u in deze jubileumkrant kunt lezen. Ik hoop dat veel Soesters en natuurlijk ook Soesterbergers, deze aktiviteiten zullen bezoeken. Voor velen zal dat een hernieuwde kennismaking zijn met P.V.O., voor anderen zal dat mogelijk de eerste keer zijn. En mogelijk ook een opstapje om lid te worden van deze boei ende en bloeiende vereniging. Dat P.V.O. het honderd jaar heeft volgehouden is natuurlijk niet alleen te danken aan de vereniging zelf, zonder de steun van veel Soesters en zonder de steun van het gemeentebestuur van Soest zou alles veel moeilijker zijn geweest. Daarvoor zijn wij dankbaar. Nogmaals, het komend jaar zult u veel van P.V.O. horen en zien, dat staat vast. Wat ook vast staat, en ik vraag .daar u alvast speciale aandacht voor, is het grote jubileumconcert in het najaar en het concert van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Ik raad u aan dit alvast te noteren in uw agenda. Het is beslist de moeite waard, net als P.V.O.! Rob Joustra, Voorzitter P.V.O. 9 januari Officiële receptie in het P.V.O- gebouw 16 januari Reünie van oud leden en leden in het P.V.O.-gebouw, waarbij alle oud leden welkom zijn, ook dege nen die geen uitnodiging hebben ontvangen. 26/27 februari 24 uurs muziekmarathon in de Brandweerkazerne te Soest. 30 april Taptoe 8 mei Blaaskapellenfestival in Bosch en Duin te Soest. 26 augustus 100 jaar muziek in de Gildetent. 10 september Relatieconcert van de Kon. Luchtmachtkapel 9 oktober Play inn voor muziek en drum band. 30 oktober Concert. 6 november Big Band Festival. Doorlopende activiteit: Wisseltentoonstelling in Museum Oud Soest. - Jubileumboekje te koop voor 7.50 (exci. ver- zendkosten), te bestellen via onderstaand adres. Namens Comité 100 jaar P.V.O., Hettie Verlaan Dorresteinweg 49, 3762 KH Soest Telefoon: (035) 601 68 88 0 Iedere maandagavond stap ik om onge veer zeven uur uit de trein op station Soestdijk. Door heel goed te luisteren kan ik daar soms al het leerlingen orkest van P.V.O. horen, dat dan warm zit te spelen. Dat geluid betekent vooral: we hebben er zin in, en wanneer beginnen we eindelijk? Dit hoort eigenlijk niet zo bij P.V.O.; de naam wil zoveel zeggen als: Geduld Overwint Alles, waarbij een meer afwachtende instelling beter op zijn plaats zou zijn. Maar geef mij dan liever het ongeduld en de goede zin van die leerlingen! Een ander verhaal begint dan om acht uur: het orkest zit klaar en na wat mede delingen begint het te spelen; enthousiast natuurlijk, maar ook met een zekere gereserveerdheid, alsof men denkt: "Hoe zou de pet van de dirigent vandaag staan?" Als die dirigent hier en daar kri tisch een wenkbrauw optrekt (onder die pet), krijgt de orkestklank snel iets benauwds en onzekers. Geheel onnodig natuurlijk voor een orkest met de kwali teiten van P.V.O.: de uitvoeringen van het afgelopen jaar waren stuk voor stuk een succes! Bovendien P.V.O. wordt hon derd en die dirigent is nog maar amper 40, dus wat zul je je druk maken om zo'n broekie! Zo staan mijn zaken er dus voor op maandagavond bij P.V.O.: een gretig leerlingenorkest en een veelbelovend (maar soms onnodig onzeker) groot orkest. En als ik dan om vier over tien weer in de trein stap, denk ik steeds vaker: "Die club gaat een mooie toe komst tegemoet!" Peter Rieken dirigent Fauteuil Pallas De eigenzinnige fauteuil 'Pallas' is bekleed met donkerbruin Nubuck-leder en in de staten pootjes is subtiet een wengé- houtkleur accent verwerkt. Prijs zoals afgebeeld 1.595,- Ook leverbaarin lage rug-uitvoering 1.495,- (verkrijgbaar in vele kleuren, stoffen en leder). Topform heeft weer een design-assortiment ontwikkeld waarin 'de materialen van vandaag' de sfeer bepalen. Natuurlijk beuken, wit, metaal, gezandstraald glas en een rendez-vous met wengé; allemaal elementen die met het oog voor vormgeving in het nieuwe 'Aztec' programma zijn toegepast. Juinen Topform is Gerard Croezen een van de mensen die verantwoordelijk is voorde ontwikkeling en samenstelling van meubelprogramma's. De impressie op deze pagina hetdesign- assoramenl Aztec' geeft Topform goed beeld van nieuwe trends 3-zits bank Quadrant Uitgevoerd metarmlegger, gestoffeerd in origineel Alcantara. Onderstel van staal met chroom finish. Prijs 4.495,- (ook lever baar in 3-zits bank met Zarmleggers). Informeer ook naar de vele keuze moge- tijkheden in de zitelementen van dit model. Bijzettafel Aztec De nieuwste trend op het gebied van design. Combi-ontwerp van bijzettafelen lamp. De afgebeelde tafel heeft een opgedikt blad in wengé- uitvoering. Frame in alu-kleur. Tafel inclusief verlichtings armatuur ƒ645,- Wandkast Salsa Het huidige materiaal-beeld vertaald in een halfhoge kast volgens Italiaans design. Matglas, aluminium, wengé en halogeen verlichting als expressieve sfeerelementen. Prijs zoals afgebeeld 3.695,- Topform heeft vanuit ditzelfde concept ook andere meubelelementen ontwikkeld zoals een dressoir, eethoek en een salontafel. Vraag naar de mogelijkheden bij de Topform dealer. Eethoek Aztec In eenvoud schuilt de kracht van deze opmerkelijke eethoek. De getoonde basistafel van 160 x 90 cm is voorzien van een opgedikt, beuken blad. Het frame is alu-kleur hetgeen ook geldt voor de 'bar- wagen'. Een multi-functioneel meubel met extra glazen plateau en wieltjes. Zowel als aanschuif- en serveertafel te gebruiken maar ook toe te passen in bijv. de keuken De eetkamerstoelen in donkerbruin Nubuckleder volgen volledig de vormlijn van 'Aztec'. Eetkamerstoel/650,- eetkamertafel 1.695,- barwagen ƒ990,- Vitrine Aztec Design voor design, deze "open" vitrine biedt plaats aan de meest uiteenlopende collector-items. Deze vitrine heeft dimlight glas platen aangelicht met halogeen en heeft verder weer de karakteristieken van het Aztec- programma, zoals bijv. het alu- kleur frame en het opgedikte dek. Compleet met halogeen verlichting in de afgebeelde uit voering ƒ990,- Salontafel Aztec Zoals bij het gehele Aztec-programma ook hier weer een opmerkelijk detail. Door een kleinere tafel dwars èn op wielen te plaatsen ontstaat een verplaatsbare overschuiftafel. Deze kan natuurlijk ook losstaand gebruikt worden als bijv. bijzettafel! Eveneens leverbaarin wit, beuken ofwengëkleur. Salontafel 970,-, overschuifelement ƒ430,- W O N F N Vr i \y j, WONEN L 5000 m2 Woonplezier aan de Birkstraat 99 te Soest. Tel. 035-6011004. Vrijdag koopavond.

Soester Courant | 1999 | | pagina 21