i L J rbond aar Nieuwjaarsbijeenkomst groot succes Middenstanders redelijk tevreden Autobedrijf Venema Herstel harmonie lichaam en geest /IóhOCK «kV Hek bij Meijerij moet weg NKS gaat met de tijd mee A.P.K. KEURING v/a 75,= Nomotta weg uit Soesterberg PAGINA 14 i et Jeanette' larvergadering ternatieve wijzen i en aanbod WOENSDAG 13 JANUARI 1999 Geprolongeerd voor de toekomst Rechter stelt gemeente in gelijk 'De Drie Eiken' Info van De Drie Eiken Voorwaardelijke geldboete voor slaan van zus Ijsbaan open voor skeelers Kerkdiensten Medische dienst Fietsers bekeurd Zusters Cenakel naar Uden Plaatsing van nieuwe machine VOS-voorzitter Wim Putman spreekt van een 'goed jaar' Voetreflexologe Ineke Reinsma in praktijk Koffieochtend ANBO Jokeren en klaverjassen Voortzetting na brand onmogelijk Sportagenda Sportuitslagen Proefkelderconcert Agenda raat 46, tel. 60195 77 18 januari ge Jeanette voedt in ha» 'ee kinderen van twee ver Jers op. Ze woont in hel' verpauperde volksdistric 1'Estaque, in een hot, tussen de bewoners hecht ze tijdens haar werk a Ie supermarkt weer eens egen over de arbeidson,. uit, staat ze op straat, n een oude cementfabriek verf wil stelen, wordt a Marius, de bewaker van dt stuurt haar weg, maar de staat hij alweer bij Jeanet- p metde verf. Hij biedt r te helpen met het schil- aeit er iets moois tussen de deren zijn gek op de grote eus Marius en ook de bu il ontwikkelingen met war- Hing en goedbedoelde ad- lijkt een gelukkig gezins. teg te staan. gint Marius zich echter te en, zonder uit te leggen ar Jeanette is het niet de at ze door een man veria- ze legt zich er bij neer. ]e. tr omgeving ziet echter hoe e is en de buurmannen Jus- jaan op onderzoek uit, wat veldige drinkpartij een ont- :entenis tot gevolg heeft, e regisseur Robert Gué- en nieuwkomer. Hij maak- al zes films die zich alie- arbeidersmilieu afspelen, groeide zelf op in 1'Esiaqoe r zijn films graag terug naar 3: CJP/65+ f 7,00. 23; Left Luggage, ma. 25; lag 21 januari houdt de af- van de Nederlandse Patiën- ig (NPV) haar jaarvergade- ond staat in het teken van geneeswijzen. Om '20.00 iet programma in een zaal ïuskerk, Albert Cuyplaan 2 ïda staan eerst enige huis aken. Daarna krijgt de heer 'orp het woord over het on- ïrnatieve geneeswijzen. Van ïn docent geneeskunde aan ke Hogeschool te Ede, heeft lerwerp een speciale studie ok schreef hij er een boekje pauze is er gelegenheid te het referaat en om vragen /er het onderwerp. ;ring is voor leden èn niet- nkelijk. Iedereen die geïnte- in alternatieve geneeswijzen ervaringen heeft, is van har- ratie bieden bij de belangrij- n hei leven. eigen keuzes e is een levensovertuiging jangspunt dat ieder mens zelf en bepalen hoe hij of zij wil wie je wilt samenleven, wel- e ingrepen je wilt ondergaan, oud wilt worden, en hoe je wilt sterven. Zelfbeschikking aal in het humanisme. Tege lragen we verantwoordelijk- de mensen om ons heen. Het nisten om de kwaliteit van het iet zelf mee verantwoordelijk een menswaardige samenle- de kerk, de overheid of des- behoren te bepalen wat die ihoudt. Recht op eigen keu- Is plicht of gebod, maar geïn- oor het humanisme proberen vaardige samenleving dichter- gen waarin mens, dier en mi" :n gerespecteerd. »cht naar antwoorden, en het igen keuzes worden in de cur- g uitgediept. Dat kan helpen ing aan eigen leven, en het elijkheden als vrijwilliger met tergrond interessant werk te wordt gegeven in het Poort straat 28 in Baarn, van 20.00 uur op 9, 16 en 23 februari, *p 23 maart. Voor aanmelden ór 18 januari) en informatie: )jaan 33, 3761 XJ Soest, tel. anistisch verbond SOEST/BAARN T 50 JARIG JUBILEUM MET AANBOD ductiecursus Humanisme: totaal 90. In Het Poorthuis, Kerkstraat 1,9,16 en 23 februari en 9, 16 tart van 20.00 tot 22.00 uur. ie of aanmelden vóór 18 januari: kolaan 33; 3761 XJ Soest, - 601 60 10. soesterbergseIILcourant Correspondentie-adres: P. Taai. Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Voor de tweede keer hield het vlieg dorp zijn eigen Nieuwjaarsbijeen komst en ook nu met succes. In een optreden van twee keer twintig mi nuten werd het afgelopen jaar op uitstekende wijze vertolkt door Thomasvaer, alias Roel de Waard, en Pieternel, alias Wilma Kersten. Een gegeven dat met ingang van he den als een vast begin van elk nieuw jaar is vastgelegd. Maandag 4 januari was het 's avonds om en nabij de bar van dorpshuis Burgste de een gezellige drukte. Handen werden geschud, vergezeld van de beste wensen voor het nieuwe jaar. Om ruim acht uur heette mw. Jean-Marie van Staveren als voorzitter van het bestuur dorpshuis Burgstede een ieder welkom. Zij gaf een korte uitleg over de inhoud van de avond, o.a. dat ook deze keer de tekst van het te beluisteren referaat was ge schreven door mw. Anneke Pley. Direct daarop volgde het eerste optre den van Thomasvaer en Pieternel in hun bekende kledij. In een wervelende show brachten zij het afgelopen jaar ten geho re, regelmatig onderbroken door lachsal vo's en applaus. Na ongeveer twintig minuten onderbraken zij hun optreden om ook de aanwezigen in de gelegen heid te stellen hun dorst te lessen. Na ruim een kwartier volgde het tweede optreden dat met nog meer verve werd gebracht. Mw. Anneke Pley had het dorpsleven op de voet gevolgd en van de nodige opmerkingen voorzien die soms hier en daar prikten, maar ook op de lachspieren werkten. Het werd een stuk Soesterbergse ge schiedenis dat op een voortreffelijke wij ze door Wilma Kersten en Roel de Waard werd vertolkt. Een staande ova tie was dan ook hun beloning, met een op rijm uitgesproken dankwoord van mw. Jean-Marie van Staveren. Op grond Mevr. Anneke Pley geflankeerd door Thomasvaer en Pietemei. J9 Eigen weg MEIJERIJ STAAN TANKS 3BODEN De gemeente Soest hoeft niet te dul den dat het Meijerij-laantje in Soesterberg wordt afgesloten met een hek. Dit besliste de Utrechtse bestuursrechter woensdag na een verzoek om voorlopige voorziening door de eigenares van bungalow park de Meijerij. Zij had in decem ber een versperring geplaatst tegen tanks van Defensie. Om deze weg ging het vorige week in het kort geding. Het laantje loopt over grondgebied van de familie Meijer, maar staat sinds 1936 als openbaar te boek. In 1963 vroeg Defensie vader Meijer, oud verzetsman, of er tanks over mochten rijden. Het Meijerijlaantje was de kortste route naar oefenterrein de Vlasakkers. Meijer sloot een contract voor tien jaar met stilzwij gende verlenging van telkens vijf jaar, maar werd er zelf niets wijzer van. Integendeel, bezoekers van het bunga lowpark vluchtten voor het lawaai van de tanks. Het met vijf meter verbreed de pad werd een gemakkelijke aan- en afvoerweg voor inbrekers. Het hek was helemaal van de dam toen Defensie be gin december een slagboom weghaalde, nadat dochter Christine Meijer het con tract had opgezegd. Op 22 december nog werden uit haar woning haar juwe len gestolen. Meijer meent dat de weg na opzegging van de overeenkomst weer grotendeels eigen terrein is; volgens Defensie valt er na 35 jaar aan het recht van overpad niet meer te tornen. Meijer plaatste een hek met een kettingslot. De gemeente zaagde het eerste slot door en sommeer de, haar van het tweede de sleutel af te staan aan Defensie. Om escalatie te voorkomen verwijderde de vrouw het traliewerk kort voor de zitting. Woensdag eiste ze dat de gemeente een nieuwe barricade moet laten staan, op straffe van twintigduizend gulden. Maar volgens de Wegenwet is de gemeente verplicht alle wegen in haar gebied te onderhouden en mocht ze het hek daar om laten verwijderen. Over de open baarheid van het voormalige bospad heeft de bestuursrechter in een voorlo pige voorziening geen zeggenschap. Wel drong hij er bij de overheid op aan om weer een slagboom te plaatsen. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Grootouder-Bingo I Zondagmiddag 17 januari zijn grootou ders met hun kleinkinderen om 14.00 uur welkom in het Dienstencentrum "De Drie Eiken" om gezamenlijk het bingospel te beoefenen. De kaarten kos- ten 5 gulden per stuk, voor kinderen 2,50. De zaal is vanaf 13.30 uur geo- pend. Corsetterie J Dinsdag 19 januari presenteert Corset- terie Diepenveen van 10.00 tot 13.00 uur ondermode in het Dienstencentrum. De collectie is breed en veelzijdig en naast vele moderne producten voeren zij ook veel artikelen welke bekend zijn bij de oudere mensen. Vertelochtend Maandag 25 januari word om 10.00 uur de langzamerhand bekend geworden 'vertelochtend' in De Drie Eiken gehou den. Een ieder die een verhaal heeft is daar welkom. En zoals altijd staat de koffie klaar. Wegens het slaan van zijn zuster is een 37-jarige man uit Soesterberg vrijdag door de Utrechtse politie rechter veroordeeld tot een voor waardelijke geldboete van tweehon derdvijftig gulden. De straf was ge lijk aan de eis. De Soesterberger ging »n juli verhaal halen bij zijn zuster, omdat deze zijn vriendin zou hebben beledigd. De ruzie liep uit op een mishandeling waarij de zus naar eigen zeggen twee vuistslagen in het gezicht kreeg. Haar vriend ontzet te haar. De verdachte verklaarde op de zitting dat hij twee klappen had uitgedeeld, waarvan een maar half-raak. Daarnaast vertelde hij sinds die dag geen contact meer te hebben gehad met zijn zuster. De rechtbank achtte de kans op verde re escalatie daarom klein en liet het bij een voorwaardelijke geldboete. Een tweede zaak tegen de Soesterber ger, een mishandeling in Baarn ruim anderhalfjaar geleden, kon niet worden behandeld. De dagvaarding in deze zaak bleek de verdachte nooit te hebben be reikt. Hij moet nu op een latere datum nog een keer voorkomen. De verdach te was overigens eerder veroordeeld voor een ander delict. van dit succes werd besloten dat de op voering van Thomasvaer en Pieternel nu structureel aan het begin van elk nieuw jaar zal plaatsvinden. Deze avond kon worden gehouden dank zij de sponso ring van Putman BV, The Oriëntal Swan en het verlenen van onderdak door dorpshuis Burgstede. Na het optreden werden Thomasvaer en Pieternel met de tekstschrijfster mw. Anneke Pley in de bloemetjes gezet. Laatstgenoemde heeft nu reeds de eer ste regels van het referaat in het jaar 2000 op schrift gesteld. Tekstdichters die bepaalde zaken naar voren willen brengen, kunnen dat op schrift stellen en deponeren in de brievenbus van Dorpsplein 105. 'Want', aldus mw. Pley, 'ik hoor en lees ook niet alles, dus elke hulp is welkom'. Ook wordt gedacht om een dergelijk omvangrijk stuk op meer plaatsen uit te voeren. In augustus zul len de plannen geconcretiseerd worden. De ijsbaan aan de Banningstraat is woensdag van 13.00 tot 17.00 uur geopend voor de skeelersport. Het bestuur van de ijsvereniging heeft dit na overleg met deskundigen kunnen realiseren. Enkele jongelui hebben het afgelopen weekeind proefgereden en waren enthousiast. Ook in de weekenden zal de ijsbaan voor de skeelersport geopend zijn en wel op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Aangezien men nog bezig is met de aanleg van de verlichting kan de baan 's avonds nog niet worden ge bruikt. De toegang bedraagt 2 gul den, kaarthouders van de ijsvereni ging hebben gratis toegang. Zondag 17 januari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Crooymans Zaterdag 19.00 cantores Zondag zie Vredekerk Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn en aalm. Crooymans, oec. dienst STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts HJ.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. De politie heeft donderdag aan de Amersfoortsestraatweg weer een con trole op fietsverlichting gehouden. Van de zestig fietsers die tussen zeven en acht uur langskwamen, hebben er zeven een bekeuring gekregen. Op dinsdag 12 januari zijn zeven oude re zusters van het klooster Cenakel in alle stilte naar Uden vertrokken. Zij zijn daar in een speciaal voor hen ingerich te ruimte van een klooster opgevangen. Met dit vertrek is een begin gemaakt van het einde van het klooster Cenakel. Uiteraard is dit voor de bewoners van het Cenakel een bijzonder emotioneel gebeuren, aangezien zij bijna hun leven lang in dit mooie oord hebben ge woond. Binnenkort zullen de overige zusters naar Utrecht vertrekken. Wie vergelijkt leest de Soester Courant De Nederlandse Kunststofindustrie Soesterberg (NKS) maakte van de kerstvakantie gebruik om een nieu we machine te plaatsen waardoor het met de tijd kan meegaan en pro ducten wereldwijd kan leveren. Bin nen één dag werd een machine van 35 duizend kilo verwijderd en een nieuwe geplaatst. In de stille dagen tussen kerst en de jaar wisseling was het bij de NKS aan de Veldmaarschalk Montgomeryweg een drukte van belang. Grote zware opleg gers vervoerden zware machines en een hijskraan torende boven alles uit om al les goed op zijn pootjes te zetten. Des kundige handen demonteerden een persmachine met een gewicht van 35.000 kilo en vervoerden het op wie letjes naar buiten of het slechts een kin derwagen was. Daar werd het op een dieplader geplaatst, terwijl een nieuwe machine dezelfde weg terug maakte. Alles gebeurde onder het toeziend oog van dhr. André Verheus, directeur van NKS. Verheus: "De NKS bestaat sinds 1947 en begon met het vervaardigen van bak olieten voorwerpen die we onder andere aan het plaatselijk bedrijf Interlas lever den. Vanaf 1955 zijn we overgegaan op plastic, beter gezegd kunststof. Een voordeel is dat dit materiaal verwerk baar is en er nagenoeg geen afval ont staat. In 1994 is NKS overgenomen door WISA te Arnhem. De producten worden gemaakt uit kunststof korreltjes die in een cilinder tot ca. 300 graden worden gesmolten. Daarna wordt het onder hoge druk in een stalen mal ge spoten. Onze grootste machine die nu vervangen is, kan een druk van maxi maal 500.000 kg leveren. Na afkoeling wordt het produkt automatisch verwij derd en verder behandeld. Ons bedrijf maakt enerzijds producten voor de sa nitaire industrie en anderzijds op basis van de klantspecificatie. Zo hebben wij de skibaan van Otto Zoetelief ontwik keld en geleverd. In de loop van de ja ren werden onze producten ook gele verd aan onder andere Duitsland, Frankrijk, Zweden, Engeland en Ame- 35 Ton in de kabels bij de Nederland se Kunststofindustrie Soesterberg. rika. Dat betekent dat wij als bedrijf op basis van de wensen van onze klanten steeds nieuwe producten ontwikkelen. In dit verband noem ik de vervangen van kunstof rubbers die de huidige rub bers vervangen, wat een groot voordeel is, omdat nieuwe product verwerkbaar is wat niet het geval is bij de normale rubbers. Momenteel werken dertig men sen bij ons bedrijf in een drieploegen- systeem om aan een toenemende vraag te kunnen voldoen. Veel tijd besteden we aan het opleiden en begeleiden van onze mensen met als resultaat een sterk gemotiveerd team." 'U bent vanavond in Soesterberg te gast bij de enige echte VOS in de ge meente Soest! Ik zeg dit, omdat er sinds afgelopen jaar in Soest óók een VOS bestaat en ik meen, dat dit de Vereenzaamde Ondernemers Soest zijn: 'dat zijn wij dus niet!' Wij zijn de enige echte én actieve onder nemersclub in Soesterberg!' Met deze woorden begon W. Putman als voorzitter van de Verenigde Onderne mers Soesterberg (VOS) zijn jaarrede, tijdens de nieuwjaarsreceptie op vrijdag 7 januari in het Kontakt der Kontinen ten. Aanmerkelijk meer mensen dan voor gaande jaren hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging, om deze jaarlijkse happening van de VOS bij te wonen, waaronder vele nieuwe gezichten. De Wageningse Studenten Zigeuner Kapel 'Malac Banda' strooide, net zoals vorig jaar, haar klanken over de aanwezigen. In zijn jaarrede deelde Putman mede dat hij als voorzitter zowel economisch als ten opzichte van politiek Soest een re delijk tevreden mens was. Vooral het laatste was een gegeven waarvan men even opkeek. Het behoort immers ook tot de traditie dat juist die politiek een emmer vol narigheden moet incasseren. 'Maar weest u gerust, op dit gebied zal ik u niet helemaal teleurstellen, u komt nog wel even aan de beurt', aldus Put man. Terugkijkend constateerde hij dat 1998 in vrijwel alle sectoren een goed jaar was geweest. Economisch ging het Nederland, dus ook Soesterberg goed. De werkgelegenheid nam meer toe dan het landelijk gemiddelde. De rendemen ten waren bevredigend, maar beslist nog niet optimaal. Perspectief Het perspectief voor 1999 zag hij iets gematigder en daarin is, aldus Putman, een taak voor de overheid weggelegd. Zoals een gunstige voorwaardenschep pende bedrijfsomgeving en juist nu voortvarend zijn in het oplossen van economische knelpunten. In dit verband noemde hij de bereikbaarheid via rijks weg A-28 en het beschikbaar komen van bedrijfsterreinen zoals de Richelle- weg en het Kamp van Zeist. Putman zag het jaar 1998 ook een ver beterde communicatie met Soest, maar schreef dit toe aan de 'politiek' ten be hoeve van de gemeenteraadsverkiezin gen. 'Toen kregen we Blommers twee en daar zij wij best tevreden mee! Blom mers twee is net zoiets als Paars twee, maar dan met vrouwelijke 'kok'. Soesterberg kreeg er ineens vier raads leden erbij, heel goed voor de broodno dige communicatie met politiek Soest. Zijn wij altijd door Soest achtergesteld? Is het waar dat wij meer aan hen geven en zij minder in Soesterberg investeren? De komende periode zullen we het we ten, Dit jaar staat in het teken van reno vatie Rademakerstraat die eindelijk eens een echte winkelstraat gaat worden. Wij willen de streekbussen van Midnet eruit hebben, terwijl de gemeente er juist meer bussen doorheen wil laten gaan. Extra inspanning van de overheid ter bevordering van de detailhandel en het overige bedrijfsleven in Soesterberg'. Putman prees de positieve opstelling van de gemeente om woningbouw te realiseren op het terrein van het Kontakt der Kontinenten, ten gunste van de jon ge inwoners en werknemers. In 1999 zal ook Soesterberg haar rotonde krijgen dat door de fa. Tammer wordt betaald met een goede aansluiting op de Amers foortsestraat en Midnet via een over stapplaats op de Banningstraat en inzet Dorpsbusje. Putman besloot met: 'Ik ben ervan overtuigd dat u als onderne mer met de positieve inbreng van poli tiek Soest, dit laatste jaar van deze eeuw, succesvol zult kunnen afsluiten'. Eén gemeente Een vrij optimistische burgemeester Hans de Widt constateerde met vreug de de positieve opmerkingen vooral ten opzichte van de Soester politiek. Scherp veroordeelde hij het gegeven dat Soesterberg meer gaf dan terug zou krij gen. 'Veel gemeentes moeten het met minder doen dan Soesterberg ontvangt. We gaan niet op een rijtje zetten wat we voor Soesterberg uitgeven. Samen zijn we één gemeente Soest met daarin de parel Soesterberg voorzien van een nieuw monument en zelfs onderborden'. Het was een opmerking die een honend gelach kreeg. Ook betwijfelde De Widt of het wel juist zou zijn de bus niet door de Rademakerstraat te laten rijden, van wege de bereikbaarheid waarvoor de VOS zich zo sterk maakte. Mij betreur de de gehouden enquête van de VOS onder de marktkooplieden. 'Dat hadden wij ook beter samen kunnen doen', al dus De Widt. De uitbreiding van het industrieterrein aan de Richelleweg was bijna rond, maar geblokkeerd door Defensie. Eind januari zullen er opnieuw besprekingen worden gehouden met personen van DGWT over het Kamp van Zeist en aangrenzende gebieden. 'Wij hebben daar slechts 3 ha grond van de 30 ha, dat vraagt om een dosis bescheiden op treden in het geheel. Lockerby maakt even een pas op de plaats, wij houden u op de hoogte. Ook de mogelijkheden van uitbreiding woningbouw heeft onze aandacht en we zijn in gesprek met de provincie. Veiligheid wordt beter door een gezamenlijke aanpak. Dat kost geld maar, heeft minder inbraken tot gevolg, een zaak die ik van harte bij u aanbe veel', aldus burgemeester De Widt. tot 1 februari 1999 ter kennismaking 10,= korting in-verkoop, onderhoud, taxatie, schade en reparatie, van auto's en motoren Geopend: maandag t/m vrijdag 08.30 t/m 17.30 uur Veldm. Montgomeryweg 7 - Soesterberg - Tel: 0346-351603 - Fax 0346-354859 De meeste ziekten komen voort uit stress, frustraties, woede, wrok, zor gen, haat, verdriet, eenzaamheid en obsessies. Die veroorzaken span ningen en de spieren verkrampen waardoor de bloedsomloop en het zenuwstelsel negatief worden beïn vloed. Doormiddel van voetreflexo- logie kan dat worden hersteld. Ineke Reinsma is hierin afgestudeerd en brengt dit met succes in de praktijk. De organen en weefsels in het lichaam heb ben allen een refïexie in de voet. Bij een verstoring is dat merkbaar door onder andere pijn, prikkels, jeuk en de plaats waar deze gevoelens in de voet ontstaan geeft aan welk onderdeel niet goed functioneert. Door massage en warmtetoevoer kun nen deze blokkades worden opgeheven en is het lichaam in staat zichzelf te ge nezen. Ineke: "Voor de duidelijkheid genees ik de kwaal niet, maar ik help die te genezen. Ook help ik mensen met klachten niet alleen door middel van voetreflexologie. Het is wel een vereis te bij klachten eerst de huisarts of spe cialist te consulteren." Harmonie Ineke Reinsma: "Tijdens de eerste be handeling wordt altijd een overzicht ge maakt om een indruk te krijgen waar de harmonie verstoord is. Het kan gebeu ren dat men tijdens de behandeling meer dan normaal gaat transpireren, koud of juist warm wordt, prikkelingen voelt, gaat geeuwen en slaperig wordt, maar ook dat er emoties opkomen, Op donderdag 14 januari houdt de ANBO een koffieochtend in het Dien stencentrum De Drie Eiken, aanvang 10.00 uur. Tijdens deze ochtend zullen zaken worden besproken die voor Soesterberg actueel zijn zoals de reno vatie Rademakerstraat, de markt op het Dorpsplein. Ook zullen plannen worden besproken voor het nieuwe seizoen. Op vrijdag 15 januari is men vanaf 19.30 uur welkom in dorpshuis Burgste de voor een klaverjas- en jokeravond. Zoals gewoonlijk zijn er weer leuke prij zen te winnen tijdens dè kaartavond. Entree 5 gulden, opgave tel. 351975. Op 14 augustus 1998 was de groot handel in garens en handwerkpak ketten aan de Sterrenbergweg nog een gezond bedrijf met 29 werkne mers. Een oud-werknemer veran derde dit in één klap door het be drijf in brand te steken, waarop het vervolgens tot de grond toe afbrand de. Het hoofdkantoor van de verkooporga nisatie van Coats Benelux, gevestigd in Engeland, heeft beslist dat de verdere productie in andere vestigingen buiten Nederland zal plaatsvinden. Dertien medewerkers van Nomotta hebben reeds elders werk kunnen vinden. Voor twaalf van de overige zestien werkne mers is ontslag aangevraagd, terwijl de vier vertegenwoordigers bij het bedrijf blijven. Voor de brand was het al een gevecht om te kunnen blijven bestaan, omdat de aanvoer van de in Soesterberg gefabri ceerde producten soms sneller uit filia len vanuit Duitsland en Frankrijk kon worden geleverd. Na de brand werd vanuit een noodsituatie gepoogd het bedrijf weer nieuw leven in te blazen. Helaas is dat niet gelukt en zal de naam Nomotta tot de geschiedenis van het vliegdorp gaan behoren. waardoor men gaat huilen. Het meest voorkomende is dat men het warm krijgt, gaat geeuwen, zich heerlijk loom voelt of prikkelingen krijgt. Vlak na de behandeling kan het zijn dat men zich duizelig voelt of het gevoel heeft op 'wolkjes' te lopen, zich weer energiek voelt en weer bergen kan verzetten, of juist heel loom is en heerlijk zou willen slapen. De dagen daarna komt het voor dat men veel naar de wc moet. Dat is een teken dat men positief op de behan deling reageert en negatieve stoffen ver dwijnen. Vervolgens komen de oude kwalen even weer terug om dan voor goed te verdwijnen." "Een behandeling is niet altijd pijnloos, bepaalde drukpunten kunnen in de voet gevoelig zijn. Door massage laat ik de pijn snel verdwijnen. Elke behandeling duurt ongeveer een uur. O ja, laat men zich absoluut niet voor hun voeten scha men. Wees blij en dankbaar dat je ze Korfbal op zaterdag 16 januari in de Banninghal. 12.00 KVO Dl-Atlantis Dl; 12.45 KVO Bl-DWS B2; 13.45 KVO Cl-Woudenberg C2; 14.45 KVO 3-Unitas 4. Skiclub Puntenwedstrijd Huizen. Aspiranten 1; 2. Jolanda Koch, 4. Mandy Dirkzwager; Heren: 6. Michael Butöt; Aspiranten 2: 1. Aranka van de Wal, 13. Joyce Butöt, 14. Noëlle Pouw; Scholieren 1: 3. Remy Dirkzwager, 13. Dave Clark; Scholieren 2: 8. Maik Steen- beek, 11. Jeroen Jensma. Junioren 1: 8. Michiel Witjens. Ineke Reinsma: "De dagen daarna komt het voor dat men vaak naar de wc moet om negatieve stoffen te laten ver dwijnen. hebt. Vertroetel ze, geef ze aandacht, loop regelmatig op blote voeten, neem een voetenbad. Ze zullen je er dankbaar voor zijn." Voetreflexologe Ineke Reinsma, Ples- manstraat 275, 3769 HJ Soesterberg, tel. (0346)351937. Zondag 17 januari is men om 15.00 uur welkom in de Proefkelder, Stemerding- weg 12. In deze ruimte met zijn bijzon dere sfeer en goede akoestiek treden op Jina Lee (viool), Jamie Mc. Laren (cel lo) en Fusae Takahashio (piano). Zij zullen werken van Serge Prokofiev, Zof- tan Kodaly en Gabriel Fauré ten geho re brengen. De toegangsprijs bedraagt 17,50. Reserveren is gewenst via mw. Thérèse Kraut, tel 035-6017388 of mw. Kitty van Ee. Donderdag 14 januari 10.00 koffie-ochtend ANBO, Drie Ei ken Zondag 17 januari 14.00 bingo, Drie Eiken 15.00 concert Proefkelder Maandag 18 januari 11.00 Rondje Soesterberg, radio Soest Dinsdag 19 januari 10.00 Corsetterie, Drie Eiken koopdag Domeinen Woensdag 20 januari 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl.

Soester Courant | 1999 | | pagina 15