30 >9 19 90 Hen Soest heeft eerste buit al binnen Vergeten is slechte seizoenstart l> Uitgangspositie Red Stars niet slecht FFIE •N LEN FREELANCE SPORTVERSLAGGEVER m/v ;kken 'ifixgirgj 9, 7A~ ILSt-Cït 1EBÉE Leo Verver plakt er nog een jaartje aan vast bij SoVoCo PAGINA 16 «I 352 194 500,- 500,- is Shop <\e U 5 er voor mfonds irticulier WOENSDAG 13 JANUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 17 ZWEMMEN Jurgen van Nimwegen via kringtitel naar NK zwemmen ZWEMMEN Sebastiaan Schuurman en Robbin Blokpoel kampioen van kring KORFBAL Eemvogels mist vaste krachten in Culemborg BADMINTON Lijstaanvoerder Hellas te sterk voor Selby: 3-5 Veldtoertocht see you bij Toontje. Ook voor al uw feesten en partijen. Nieuwe jaar feestelijk ingeluid met periodetitel VOETBAL zondag Basketballers blijven in Beukendal ongeslagen: 93-65 BASKETBAL Smeeing/BDC niet afgeschrikt door blessures en ziekte HANDBAL WATERPOLO Scheidsrechters cruciaal in duel van Duinkikkers Licht- en krachtinstallaties Paul Hilhorst vanaf2000 voorzitter VOLLEYBAL Soest-Zuid niet opgewassen tegen koploper Bosheim Iets voor jou? IRS Proaction nM. Doublé You 035-602 95 71 GROEP 'VERZEKERINGEN 'atis een 1 offerte bij: IR MAAR OP. lakdekkersbedrijf 764 AD Soest )3 25 16 Jurgen van Nimwegen heeft zich ge plaatst voor de Nederlandse kam pioenschappen zwemmen die van 29 tot en met 31 januari in Emmen plaatsvinden. De Soester verdiende een startbewijs voor de nationale titelstrijd tijdens de kringkampioenschappen van de regio Utrecht. Hij startte zesmaal en won ie dere keer. Zijn tijden waren: 100 meter vrije slag 55.08, 100 meter vlinderslag 1.06.58, 100 meter rugslag 1.04.22, 50 meter vrije slag 25.41, 50 meter vlinderslag 28.77, 50 meter rugslag 30.07. De Duinkikkers heeft twee kring kampioenen in haar midden. Se bastiaan Schuurman en Robbin Blokpoel wonnen beiden een titel van de regio Utrecht. Schuurman was in 33.12 de snelste op de 50 meter rugslag en Blokpoel won in 1.14.34 de 100 meter rugslag. Als ploeg presteerden de Soesters ook goed. De Duinkikkers kon zes nieuwe clubrecords opschrijven en er sneuvel den 25 persoonlijke records. Verder waren er twee tweede en net zo veel derde plaatsen te bejubelen. Eemvogels heeft zaterdag te veel hinder ondervonden van de afwe zigheid van Anissa van Bemmel en Henriëtte Wisse. De spelpatronen kwamen niet helemaal uit de verf, waardoor met 15-10 werd verloren van Activas. De overgebleven teamgenoten van het ontbrekende duo en hun vervangsters konden elkaar niet gemakkelijk vinden in Culemborg. In de rust bedroeg de achterstand van de Soesters twee doel punten. Daarna bleek dat dertig minu ten onvoldoende waren om op elkaar ingespeeld te raken. Activas bouwde de voorsprong uit. Selby heeft het net niet gered tegen Hellas. Van de lijstaanvoerder werd met 3-5 verloren. In de sportzaal van C-drie namen de Nunspeters een 0-3-voorsprong. Asmara Dirk- sen doorbrak de reeks. Met een 1-3-achterstand begon Selby aan de dubbelspelen. Johan Meijer en Herman Scheerhoorn speelden een spannende driesetter, waarin ze de eer aan de gasten moesten laten: 13-15,15- 10, 6-15. Hellas besliste de partij door ook het damesdubbel naar zich toe te trekken: 9-15,11-15. Daarna mocht Selby zich verheugen in twee zeges. Meijer en Dirksen wonnen met 15-12 en 15-3, Scheerhoorn en Chantal Broekhuis pakten de winst in drie sets: 2-15,15-8,15-12. Voor de derde keer houdt Tempo Toer deze winter een veldtoertocht. Op zater dag 16 januari kunnen liefhebbers kie zen uit routes over 30 en 45 kilometer. De tocht voert de deelnemers door de bossen achter paleis Soestdijk en in de richting van Hilversum en Baarn. Star ten kan tussen 9.00 en 10.00 uur vanaf het clubhuis van Tempo Toer aan de Industrieweg. Deelname: 3 gulden voor NTFU-leden, 5 gulden voor anderen. Cafetaria en Eethuis Dagschotels woensdagHutspot met een stooflapje. donderdag: Hachee met gekookte aardap pelen en snijbonen, weekend: Kiprollade met pommes duchesses en rode kool. maandag: Speklapje met pommes parisiennes en boontjes, dinsdagChili Con Carne met (voor particulieren en bedrijven). Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Zowel op Quick als KBV heeft Soest één punt achterstand, maar die ploegen hebben wel één wed strijd, respectievelijk twee duels meer gespeeld. De blauwwitten kunnen de kaarten dus zelf schud den, maar mochten ze aan het eind van de rit niet bovenaan staan, dan hebben ze nog een troef in handen: een periodetitel. Die werd zondagmiddag pp de Bos straat-Oost binnengehaald door de Blauwe Leeuwen die ditmaal door een beduidend kleiner legioen werden ge steund dan tijdens de voorafgaande op tredens. Bij de club verklaarden ze de matige belangstelling met de lage tem peraturen en de concurrentie van het EK schaatsen. Soest maakte z'n bedoelingen niettemin meteen duidelijk. OSV, hekkensluiter en zonder veel aanvallende aspiraties naar de Bosstraat-Oost gekomen, leunde op de sluitpost Rende Luitjes die het ver trouwen van zijn ploegmakkers niet be schaamde. Ook Michael van Ee werd op de proef gesteld, omdat Paul van der Grift een paar keer onder de bal door liep en de Amsterdamse spits Alex Blanker ineens vrij baan had. Van Ee redde met de voet. Het gebrek aan wedstrijdritme was waarneembaar. Vooral het aanspelen van de rechter vleugelspelers verliep moeizaam en menigmaal verdween de bal over de zij- of de doellijn. Kort voor rust kwam er weer lijn in het spel van de ploeg die het periodekampioenschap kon binnenhalen. Het leidde tot enige druk op het doel van OSV, maar Arjan Grapendaal kopte over en Luitjes was op zijn hoede toen Peter Wolfsen een schot loste. Bevrijdende treffer Toch moest Luitjes er uiteindelijk aan geloven. Binnen zeven minuten toonde Hilmi Michi tot tweemaal toe aan dat hij niet onpasseerbaar is. Twee minuten na rust was de topscorer van Soest er als de kippen bij om de bal in te tikken, nadat Luitjes met zijn voet redding had ge bracht. De bevrijdende treffer kreeg snel een vervolg. Bij een kort genomen hoekschop schoot Michi van veraf de bal met een diagonaal schot in het doel: 2-0. OSV probeerde de bakens te verzetten, brachten meer fysieke kracht in de strijd, maar werden telkens terecht teruggeflo- Martijn de Jonge en (de halfzichtbare) Andre Hufman wordt de doorgang ver sperd door de defensie van OSV. Hilmi Michi vond wel tweemaal een gaatje. Foto: Goos van der Wilt ten door scheidsrechter Den Ouden die Cirik Gooman met geel bestrafte. Blanken probeerde het met een schot, maar de bal ging vlak langs het doel. Een kwartier voor tijd scoorde hij toch. De doorgaans betrouwbare Paul Hil- horst verspeelde de bal, waardoor de Soest-verdediging uit balans was. Blan ken zorgde voor 2-1, waarna OSV met twee wisselspelers de gelijkmaker pro beerde te realiseren. Dat lukte niet, omdat de doelverdedigers in de slotfa se de dienst uitmaakten. Soest kon na afloop het eerste feestje vieren, omdat het periodekampioen werd. Daarnaast waren de overige uit slagen bijzonder gunstig voor de forma tie van Peter Vïsee die vorige maand zijn contract met twee seizoenen verlengde. AFC, vooraf de torenhoge favoriet, morste twee punten en KBV (tweede) verloor verrassend. Soest moet welis waar nog genoegen nemen met de der de plaats, maar kan zowel Quick als KBV passeren als het de inhaalwed strijden) wint. Promotie naar de eerste rayonklas se blijft de intentie bij de heren van Red Stars. Lukt dat niet via het kampioenschap, dan verleent de tweede plaats nog toegang tot een omweggetje en op dit moment heeft de basketbalploeg het pasje in be waring, dat de hefboom in beweging kan brengen. Met twee punten achterstand op Gras shoppers bezetten de Soesters de twee de plaats en dus heeft Red Stars alles nog in eigen handen. Coach René Lan- saat denkt dat zelfs twee of drie neder lagen geen roet in het eten hoeven te gooien. Toch is het dringen aan de top, want Almaar Meer, Binnenland en Jump volgen op slechts twee punten. Met uitzondering van Almaar Meer moet Red Stars nog bij alle andere kans hebbers op bezoek. "Het programma is in ons nadeel, maar onze uitgangsposi tie is niet slecht," aldus Lansaat. Archipel, dat in de onderste helft van dé ranglijst een toepasselijke stek heeft ge vonden, vormde zaterdagavond geen struikelblok. Vliegensvlug werd duide lijk dat Red Stars de lakens zou uitde len. Na vier minuten was het al 13-2 en het verschil zou vrijwel voortdurend rond de vijftien punten schommelen. Noemenswaardig was vooral het spel van Frank van der Wal die door Lansaat werd geroemd vanwege diens tomeloze inzet en positieve instelling. Als de bal niet door de ring viel, dan hing de jon ge forward al in de lucht. Dertien maal plukte hij ballen uit 'niemandsland' en met veertien punten omlijste hij zijn goede spel met een extra kleurtje. Hoe lang Red Stars nog kan genieten van Frank Renzenbrink is de vraag. De eerstejaars junior gaat op zondag 24 fe bruari in sporthal Beukendal (13.30 uur) met het juniorenteam proberen ten koste van Canadians Amsterdam de nationale bekerfinale te bereiken, zodat wellicht de prestatie van de jongens ju nioren uit 1978 en de meisjes junioren uit 1981 kan worden geëvenaard. Zater dagavond stelde hij zich in dienst van het herenteam. Met negentien punten op zak zocht hij de kleedkamer op. Wat Lansaat ook deugd deed, was dat de productie werd verdeeld. Ook Jan van Maanen (16), diens broer Marco en Guido La Rose (beiden 15) kwamen in de dubbele cijfers. Minder verguld was de basketbalcoach met de verdediging en dan met name in de eerste helft (53-41). Lansaat hield het er maar op dat de oliebollen nog in de benen zaten, al vond hij dat Red Stars had verzuimd Archipel af te straf fen. In het laatste kwart hadden de gas ten geen kruit meer, maar Red Stars vergat het pasje te gebruiken voor de slagboom van de honderd puntengrens: 93-65. Dames Wim Bolwerk weet het zeker. De rest van het seizoen laat hij zijn team alleen nog in een zone verdedigen. Op die manier hoopt hij dat de jonge ploeg nog een aantal zeges boekt in de resterende reeks van acht duels. Tegen Niels Sten- sen 4 bleek de koerswijziging nog geen garantie voor succes. Na een speelhelft was de beslissing reeds gevallen (29-9), al lag dat meer aan het richtingsgevoel van de Soester basketbalsters. De twee de helft, die niet meer dan een formali teit was, bleef Red Stars beter op de been, wat resulteerde in een eindstand van 56-30. Foto: Aldo Allessie Jan van Maanen maakte 16 punten voor Red Stars. Op de achtergrond Frank van der Wal (5) die met 14 punten en 13 rebounds uitblinker was. Vergeten lijkt de slechte seizoen start van Smeeing/BDC. De ploeg die na zes duels slechts drie punten bezat, boekte zondag de vierde ach tereenvolgende competitiezege. Ondanks de afwezigheid en beperk te inzetbaarheid van enkele spelers werd Nijenrodes opzij gezet: 21-24. Richard van Hofslot heeft nog last van een oude knieblessure en bleef aan de kant. Mare van Doorn bleef buiten het veld vanwege een kwetsuur aan zijn schotarm en Charles van Kordelaar, die in de voorafgaande week nog veertig graden koorts had, hield het bij een half minuutje spel. Daarbij kwam dat Ri chard van den Hoef meer ziek dan fit langs de cirkel liep en de enkel van Mi- chel Roest moest worden ingetapet om de opbouwer te kunnen gebruiken. Nijenrodes begon in Breukelen vanaf het begin met een mandekking op Ar jan Roest. De vertrouwde aanvalsspel- letjes van Smeeing/BDC bleven daar door achterwege, maar voor de overige vijf spelers ontstond meer ruimte. Guus Tourné dook er voortdurend in en was met vijf treffers dé man in het eerste kwartier. Omdat Smeeing/BDC vervol gens slordiger te werk ging in de afron ding kon Nijenrodes terugkrabbelen en zowaar met een 12-11-voorsprong gaan rusten. Daarna trokken de Soesters de touwtjes wat strakker aan, al duurde ook dat niet lang. Een nieuwe voorsprong van twee doelpunten werd uit handen gegeven en in die fase was het maar goed dat Den nis de Rijk in uitstekende vorm stak. De doelman stopte drie strafworpen van Nijenrodes en hield Smeeing/BDC in de race. Deze ontwikkelingen hadden invloed op de wedstrijd en Smeeing/ BDC liep weg van 17-17 naar 17-22. Even nog werd het hectisch toen Nijen rodes opnieuw profiteerde van onnauw keurigheid bij de Soesters, maar de eindzege kwam niet meer in gevaar. Met elf punten uit tien duels heeft Smeeing/BDC zich opgewerkt naar de vijfde plaats en hoeft het zich nauwelijks nog zorgen om degradatie te maken. De ploeg, die anderhalf jaar geleden voor de derde maal naar de eerste divisie pro moveerde, heeft zelfs uitzicht op de vier de plaats. In sporthal Beukendal ont vangt Smeeing/BDC zondagmiddag koploper Apollo'70 dat tot nu toe slechts één wedstrijdpunt verspeelde. Het duel begint om 13.40 uur. Bekerfinale Smeeing/BDC speelt op dinsdag 19 ja nuari de regiofinale van het bekertoer nooi. De handballers moeten daarvoor op bezoek bij Celeritas in Odijk, een tweededivisieploeg die al een team uit de eerste divisie uitschakelde. Smeeing/ BDC is dus gewaarschuwd. De winnaar van de regiofinale plaatst zich bij de laatste zestien van Nederland. Dat zijn zes ploegen uit de voorronden en tien eredivisieteams die tot dusver vrijaf hadden in het bekertoernooi. Dames De handbalsters van Smeeing/BDC hadden zondag een makkie tegen ASC'91. Het krachtsverschil was zo groot dat de Soesters het verschil als een training konden beschouwen en ver schillende oefenvormen konden uitpro beren. Desondanks was het binnen tien minuten al 0-6 voor Smeeing/BDC dat halverwege met 4-14 leidde. In de twee de helft werd veelvuldig de break gehan teerd en het team van Ien van Loon bleef handballen. De wedstrijd werd af gesloten met een ruime zege: 10-26. De fraaie reeks van overwinningen van de Duinkikkers is bruut onder broken door Brandenburg. Voor het eerst sinds september moesten de waterpoloërs uit Soest een ne derlaag slikken. Dat gebeurde in Bilthoven, op min of meer ongelukkige wijze. Cruciaal was een spelmoment in de vierde periode. Bij een achterstand van 5-3 scoorde de Duinkikkers via de onderkant van de lat. Volgens de scheidsrechters was de bal niet in het doel beland en werd er geen treffer toegekend. Aangeslagen door deze beslissing kon de Duinkikkers niet anders doen dan nog twee tegendoelpunten incasseren: 7-3. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Telefoon (035) - 601 30 14 In oktober nam Leo Verver afscheid als voorzitter van Stam/SoVoCo, maar op vrijdag 29 januari mag hij weer met de denkbeeldige hamer op tafel slaan. De zoekactie naar een nieuwe preses voor de volleybalvereniging heeft ge deeltelijk succes gehad. Paul Hilhorst, speler van het vierde herenteam, heeft toegezegd de leiding van de club op zich te nemen, maar kan dat vanwege druk ke werkzaamheden pas over een jaar doen. Tot die tijd zal hij zich niet of nau welijks met de interne en externe ont wikkelingen bemoeien. Om te voorkomen dat Stam/SoVoCo stuurloos wordt, heeft Leo Verver beslo ten er nog een jaartje aan vast te plak ken. "Ik had gehoopt een opvolger te vinden die het vaantje meteen zou over nemen, maar dat lukte niet. Het vinden van vrijwilligers is uiterst moeilijk," al dus Verver die er overigens wel in slaag de de vacature voor penningmeester in te vullen. Anne Mariek Lambrechts zal de financiële verantwoordelijkheid in het bestuur op zich nemen. De boek houdkundige taken worden deels ver vuld door, zijn naam zegt het al, René Boekhoijd. Op vrijdag 29 januari moet de ledenvergadering van Stam/SoVoCo hen officieel kiezen. Daarmee zal het bestuur van Stam/ SoVoCo weer compleet zijn, zij het dat Verver ad-interim is. Mocht Hilhorst, om wat voor reden dan ook, moeten afzien van het voorzitterschap, dan zal Verver het toch echt voor gezien hou den. Weer een afscheidscadeau? "Nee, het bestuur heeft me meteen duidelijk gemaakt dat ik daar niet op hoef te re kenen." In de nationale wintercompetitie was Soest-Zuid niet opgewassen te gen Bosheim. De koplopers in de poule versloegen de Soesters met 8- 4. Stefan Schoonderbeek en Roy van de Grift moesten hun meerderen erkennen in hun tegenstanders. Ook Nicole Ver hoeven verloor, maar Monsé Strengers haalde de eerste punten voor Soest- Zuid binnen. In het dubbelspel verkleinden de dames de achterstand tot 4-6. Ze wonnen in twee sets, maar bij de heren bleef een verrassing uit. Danny Egter en Van de Grift moesten hun partij afstaan: 8-4. Gekoesterd door de zon of stamp voetend van de kou en weggedoken onder een paraplu langs de voetbal velden om eerste en tweede klasse clubs aan het werk te zien. In de knusse sportzaal de Bunt of de gezellige sporthal Beukendal genieten van volleybal en handbal op eerste divisieniveau. Beleven hoe de hockeyers, de basketballers en andere sporters hun wedstrijden spelen en daar vervolgens objectief verslag van doen. Bellen met trainers en spelers. Interviews afnemen. Contacten leggen en onderhouden met mensen. Proberen nieuwtjes op te vangen én te onthouden. verschijnt elke woensdag om het plaatselijk nieuws bij meer dan tienduizend abonnees thuis te brengen. Ter ondersteuning van de sportverslaggeving zoekt de sportredactie van de Soester Courant een Wij zoeken iemand die thuis is in de Nederlandse taal en de (Soester) sport wereld en die het niet erg vindt om in de weekeinden en eventueel op maan dag een poosje van huis te zijn. Desgewenst kunnen de artikelen thuis worden geschreven. Over welke sporten je gaat schrijven en welke financiële vergoeding daar tegenover staat, daar over treden we graag met je in overleg. Is je belangstelling gewekt? Stuur dan vóór maandag 1 februari een schriftelijke reactie met c.v. naar de sportredactie van de Soester Courant, Van Weedestraat 227, 3761 CD Soest. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met Johan van Beek, tel. 601 41 52.

Soester Courant | 1999 | | pagina 17