ïa Overhees verliest titel aan Achtbaan Koude oorlog bij herenteams Stam/SoVoCo Livemuziek 10 siuHs Q& buikdanseres Bij: Eduard 2 Kilo 5QQ SMn 1.49 De Zwaluw de lucht in voor onder meer de Blauwe Vogel ISPORTÏ Cursussei Van Hal vierde in BAV-Cup Koude douche voor schakers Winterco Muziek C Nieuwe winnaar bij Soester schooldamkampioenschap DAMMEN Uw totaalinstallateur P.A. van den Dl JSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk Tevens: OosmklKwA Sportprogrammajj ZZALVOETBAL Kleine foutjes geven doorslag bij SEC-Firtina'93 2 Grieks specialiteiten restaurant met Zaterdag 23 januari a.s. Reserveer tijdig! Vol vol de groente- enfruitspecialistü Qfyfkz-NfWfL- siNwsnffé jjANdöppnS - !rLbtM~ Tf&mr - -SpfNjtifï 'dé ttÜKtHïit - CIêml'N N®-—-£> Sportuitslagen Jeugdnieuw^^^ Sponsor vluchten in nieuwe seizoen DUIVEN Wie vergelijkt leest de Soester Courant WANDELSPORT Onverwacht hoog aantal deelnemers in winterwandeling WOENSDAG 13 JANUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA Zaterdagmiddag om vijf uur unieke volleybalwedstrijd in de Bunt VOLLEYBAL WOENSDAG 12 Ned. Pre Cursus "Kett Cursus "Op I Zesde plaats voor Erik Tolboom Stein droogt Soesters af: 5,5-2,5 SCHAKEN G. vandc V Overtreders aai Zaterdagavom Een schitterende co. oud- en nieuw gele grenen-, kersen- koloniale meube In een unieke sfeer senteerd, metbijpai bankstellen, fauteu. woonaccessoires! voor al uw (w)inter- sportbenodigheden VINTERSPORT Voor het eerst in zeventien jaar heeft OBS Overhees het jaarlijkse schooldamtoernooi niet gewonnen. In de finale moest de ploeg lijdzaam toezien hoe de Achtbaan met acht punten tegen twee een indrukwek kende en verrassende overwinning behaalde. Al om tien uur zaterdagochtend begon nen de honderdveertig deelnemers in het Griftland College aan de 'moorden de' competitie. Niet lang daarna werd al enige structuur duidelijk. In de twee poules schreven respectievelijk het eer ste team van Overhees en de Achtbaan alle mogelijke zeges op hun naam, de overige deelnemers ver achter zich la tend. Uiteindelijk wisten vier teamleden van de Achtbaan (Leo Weegenaar, Sa- mantha Loos, Matthijs Otten en Maar ten Manjoero) hun finalepartij te win nen en moest alleen Timothy Loos zijn tegenstander de zege gunnen. De Achtbaan is pas de vierde school in de geschiedenis die het toernooi, dat dit jaar voor de negentiende keer georgani seerd werd, heeft gewonnen. Andere De basisscholieren waren zaterdag aan zet bij DVSB. Verrassende winnaar werd de Achtbaan. Foto: Goos van der Wilt winnaars zijn De Bron en Bestevaer uit Baam, maar met zestien overwinningen voert Overhees de lijst nog steeds met kop en schouders aan. De Bron wist dit jaar derde te worden en Bestevaer vier de. Hiermee is Bestevaer als hoogst geëindigde Baarnse school tevens Baarns Kampioen en daarom mag de school samen met de Achtbaan door naar de provinciale kampioenschappen op 13 maart in Loenen aan de Vecht. A.J.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijding HOUTWORM/BOKTOR Bel. 033-2462248/ 06-53446804 TUINHOUT SPEEL TOESTELLEN TUINHUISJES TUIN- MATERIALEN A.P. van Doorn Koningsweg 33 Soest 035-601 01 67 6 dagen per week open Loodgieter Centrale verwarming Sanitair Elektra Gasonderhoud Verhuur gastoestellen Laanstraat 34a - Soest Tel. 035 - 601 24 72 - Fax 035 - 601 11 87 WOENSDAG 13 JANUARI Zaalvoetbal 21.00 uur Veensche Boys-Firtina'93 (Nij kerkerveen) 22.00 uur Loosdrecht-DVS/De Kuil (Loosdrecht) VRIJDAG 15 JANUARI Basketbal 21.00 uur Waddinxveen Flyers-Red Stars (H) (Waddinxveen) ZATERDAG 16 JANUARI Korfbal 15.45 uur Eemvogels-SVMM (Aqua Indoor) Voetbal 14.00 uur Bunnik'73-Hees (Bunnik) Volleybal 15.30 uur Donitas-Stam/SoVoCo (D) (Groningen) 17.00 uur Stam/SoVoCo 1 (H)-Stam/ SoVoCo 2 (De Bunt) ZONDAG 17 JANUARI Handbal 13.40 uur Smeeing/BDC (H)-Apollo'70 (Beukendal) Voetbal 14.30 uur DEM-Soest (Amsterdam) MAANDAG 18 JANUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur Firtina'93-Wijk bij Duurstede (Beukendal) De zaalvoetballers van SEC, na een slechte start bezig aan een goede se rie, hebben maandagavond nipt verloren van het tweede van Firti- na'93. Van doorslaggevende betekenis in de plaatselijke derby waren volgens de SEC-coach kleine foutjes in de verdedi ging. De wedstrijd in de tweede klasse werd geopend door SEC dat een 2-1- voorsprong nam. De volgende drie doelpunten kwamen op naam van Fir- tina'93, waarna SEC voortdurend op één of twee treffers achter de tegenstan der aanhinkte. Even had SEC uitzicht op een gelijkspel, maar bij het scheiden van de markt was het 5-6 voor Firti- na'93 2. AKKOPGUS Steenhoffstraat 59 Soest Telefoon 601 33 07 Overhees: Tamboerijn 21 - tel. 601 24 25 Aanbiedingen gelden van donderdag t/m zaterdag Danscentrum Gerla Nationale danswedstrijd Assen: debutanten 4 Latin-American: 4. Leon Briet en Jonna van Zuilen, 5. Harrie Herfst en Sandra Lam- boo (tevens zesde bij Ballroom); debutanten 3 Balhoorn: 4. Dirk en Natasja Doppenberg, 5. Bas Dalmeijer en Ante Moerkerke, 7. Marco Engberink en Margriet Bouwhuis; debutanten 1 Ballroom 2. Henk Gerritsen en Brigitte Schlebaum. ZWEMMEN Duinkikkers 50 meter vlinderslag: Hanke Schalkx 38.26; Michael Maassen 38.74; Sebastiaan Schuur man 35.01; Paul Spronk 31.95; Robbin Blok- poel 35.35; Menno Smit 34.62. 50 meter schoolslag: Michael Maassen 37.80; Sebastiaan Schuurman 37.50; Robbin Blok- poel 39.66; Menno Smit 38.93; Emily Jans sen 40.74; Hanke Schalkx 42.62. 100 meter vrije slag: Paul Spronk 1.01.97; Robbin Blokpoel 1.05.00; Hanke Schalkx 1.11.02. 100 meter wisselslag: Hanke Schalkx 1.22.54; Michael Maassen 1.18.74; Paul Spronk 1.14.34; Sebastiaan Schuurman 1.16.14. 50 meter rugslag: Sebastiaan Schuurman 33.12; Paul Spronk 34.24; Robbin Blokpoel 35.08; Menno Smit 36.53; Emily Janssen 39.64. 100 meter schoolslag: Emily Janssen 1.32.15; Hanke Schalkx 1.32.64; Michael Maassen 1.22.70; Menno Smit 1.24.35; Robbin Blok poel 1.24.82. 100 meter vlinderslag: Paul Spronk 1.16.64; Robbin Blokpoel 1.27.93; Hanke Schalkx 1.27.25; Emily Janssen 1.36.35. 100 meter rugslag: Michael Maassen 1.23.74; Paul Spronk 1.14.93; Robbin Blokpoel 1.14.34. 50 meter vrije slag: Michael Maassen 31.87; Paul Spronk 28.99; Sebastiaan Schuurman 29.32; Robbin Blokpoel 30.44. KORFBAL De Eemvogels De BI ontving Hilversum. Beide teams waren aan elkaar gewaagd. Na een 3-4- ruststand werd het in Aqüa Indoor 5-5. De Cl had het veel gemakkelijker tegen EKVA. Het werd 10-1 voor de Soesters. De El en de F1 verloren van Antilopen, respectievelijk Dalto. Beide duels ein digden in 2-0. In het kader van het tachtigjarig be staan heeft het bestuur van de Zwa luw besloten om geen receptie te houden, maar een speciale duiven vlucht. Deze zogenaamde éénhoks- race-vluchten zijn in Nederland uniek, maar in China, Taiwan, Ja pan en Amerika zeer populair. De doelstelling van de activiteitencom missie is om geld in te zamelen voor één of meerdere goede doelen en het promoten van de duivensport binnen de Soester gemeenschap. Zo kan onder meer De Blauwe Vogel, het kinderdag verblijf voor meervoudig complex ge handicapte kinderen aan de Bosstraat, bij het doorgaan van de vlucht een gift tegemoet zien. Dat het idee van een éénhoksrace bij de leden van de Zwaluw goed is ontvan gen, blijkt uit het feit dat een lid spon taan heeft aangeboden om een hok te bouwen en ter beschikking te stellen. Ook zijn er reeds 70 duiven ingeschre ven. Een deel van het inleggeld is be stemd voor het goede doel. De vlucht wordt gehouden op zondag 15 augustus over een afstand van 350 kilometer. De commissie heeft ook plannen om enke le open-hok-dagen te organiseren in de maanden juni, juli en augustus. Tijdens deze dagen kunnen belangstellenden informatie krijgen over de duivensport. De-duiven worden dagelijks verzorgd door een oud-lid van de Zwaluw, dat wordt bijgestaan door J.W.E. Stam op het medische vlak en door wereldkam pioen Henk de Bree op technisch ge bied. Dit soort vluchten zijn het eerlijkst voor de deelnemende liefhebbers daar hun duiven gehuisvest zijn op dezelfde accommodatie en gelijke verzorging en trainingen krijgen. Ook Soester bedrijven kunnen een duif sponsoren. Hiervan gaat een groot deel naar het goede doel. Voor informatie over de éénhoksrace: Ries van de Mast, tel. 6010981. WATERPOLO Duinkikkers Het heren jeugdteairi van de Duinkik kers boekte zondag een overwinning op Triton. Via de periodestanden 3-2, 2-1, 2-2 en 3-4 werd met 10-9 gewonnen. Vlak voor tijd kwam Triton in een over- talsituatie terug tot 10-9, maar de Soes- ters speelden de laatste seconden uit. Olympia heeft zaterdag 560 deelne mers ingeschreven voor de tweede winterwandeling. De onverwacht hoge opkomst had alles te maken met de gunstige weersomstandighe den. De meeste wandelaars kozen voor de 15 kilometer, daarna was de 20 kilometer met 157 deelnemers het meest in trek. De 10 kilometer, normaal de meest po pulaire afstand, werd afgelegd door 155 deelnemers. Voor de 5 kilometer start ten 38 lopers. De derde en laatste wandeling van de Winterserie van Olympia is op zaterdag 6 maart. Voor die tijd kunnen wandel liefhebbers terecht in Zeist (23 januari) en Huizen (20 februari). t Eén ding is zeker: Stam/SoVoCo gaat zaterdag winnen. De enige vraag in sportzaal de Bunt zal zijn: Heren 1 of heren 2? De volleybalwedstrijd houdt de gemoederen al geruime tijd bezig. Logisch, nooit eerder stonden de huidige en voormalige vaandeldragers tegenover elkaar in de competitie. Integendeel. Jan Visser, Roel Richmond en hun trainer Ali Moghadassian (heren 1) speelden niet lang geleden nog mét Ron Goethals, Coen Werk hoven, Ad van Brummelen jr. en Han Mulder (heren 2). Genoeg voer dus voor een voorbeschouwing. In de overvolle agenda van Ron Goet hals (heren 2) staan een paar wedstrij den met grote letters genoteerd. Die te gen zijn vorige club AGAVS én Stam/ SoVoCo 1. Voor zijn werk reist hij de hele wereld af, waardoor hij vaak een oefensessie moet overslaan. Maar dat de 'goeroe' van Stam/SoVoCo de enigszins beladen confrontatie van zaterdag se rieus neemt, blijkt uit de extra trainin gen die hij de laatste weken afwerkte. Goethals is zelfs in een sportschool ge signaleerd en verbleef maandag nog in Oostenrijk, naar verluidt voor een hoog testage. Zelf beweert hij dat hij daar voor zaken was. In de tennispartijtjes met zijn oud- ploegmakker Ali Moghadassian legt hij het meestal af. "Maar dan zeg ik: wacht maar tot we elkaar in de Bunt tegenko men." Moghadassian blijft uiterst nuch ter in de aanloop naar de unieke en veelbesproken onderlinge ontmoeting. In de wetenschap dat zijn team baat heeft bij een ontspannen voorbereiding, benadert hij de wedstrijd als iedere an dere en weigert hij mee te doen aan sfeermakerij. Onbevangen Ook routinier Visser, die met een pau ze al zo'n vijftien jaar in het eerste speelt, probeert de druk van de ketel te houden. "Beladen? Ja, we hebben ge merkt dat heren 2 de druk bij ons pro beert te leggen, maar met onbevangen spel zitten wij beter in ons vel. In deze twee teams zijn er maar drie of vier spe lers die onder druk kunnen spelen. Te gen AGAVS stonden we stijf van de spanning en kregen we een knauw. Wij moeten eerst plezier hebben, de punten komen dan vanzelf," aldus de volleybal ler die met zijn 36 jaar verreweg de oudste is in het jonge team. Visser wil de vorig seizoen stoppen, maar werd door Moghadassian overgehaald nog een jaartje te blijven om de jonge vol leyballers te begeleiden. Na dit seizoen houdt hij het echt voor gezien en stelt hij zijn plaats beschikbaar aan een jongere. Heren 1 bezet de vierde plaats met acht tien punten. Heren 2, dat met een ge middelde leeftijd van 35 jaar overloopt van ervaring, staat twee plaatsen hoger met 23 punten. Die rangorde verbaast menigeen, onder wie de spelende trai ner/coach Van Brummelen van het tweede dat één keer per week incom pleet ter training verschijnt, terwijl he ren 1 wekelijks vier uur oefent. Van Brummelen zei eerder dit seizoen: "We worden niet kampioen, maar bepalen wel wie er wel kampioen wordt." Helpen "We zijn een gezelligheidsteam. Ik had gehoopt dat heren 1 hoger zou staan en dat wij hen zouden kunnen helpen door van de concurrenten te winnen." Tegen koploper Forza verspeelde heren 2 ech ter een 2-0-voorsprong (2-3). Ook van Vollkei, de nummer 3, werd met 2-3 verloren. Heren 1 van Stam/SoVoCo hoeft volgens Van Brummelen niet op een cadeautje of een vriendelijk gebaar van heren 2 te rekenen. "Je wilt er niet van verliezen, maar dat is natuurlijk elke wedstrijd zo," zegt Van Brummelen die er tussen neus en lippen door alles aan heeft gedaan om de mentale weerbaar heid van zijn komende opponenten op de proef te stellen. Extra zenuwen zullen zijn gezonde wed strijdspanning niet dwarsbomen, meent Van Brummelen. Dat heren 2 vorige week voor het eerst in volledige samen stelling op het trainingsveld stond, was volgens hem toeval en had niets te ma ken met de komende wedstrijd. Eigen lijk zijn de duels met AGAVS voor Van Brummelen specialer dan die met heren 1. "Hoewel de koude oorlog eromheen natuurlijk wel leuk is." Roel Richmond - die kwam toen de oude garde langzamerhand afscheid nam en inmiddels met de nieuwe lich ting speelt - merkt weinig tot niets van de psychologische strijd die aan de spor tieve ontmoeting voorafgaat. Begin de cember ging hij door zijn enkel en dien tengevolge meldde hij zich amper in de catacomben van Aqua Indoor en de Bunt. "Ik ben er niet zo mee bezig," al dus de buitenaanvaller die deze week de training wilde hervatten, maar wiens in zetbaarheid zeer twijfelachtig is. Aan valsleider Van der Vinne zal zeker van af de tribune moeten toekijken. Bij heren 2 is, zover bekend, iedereen fit. Coen Werkhoven: "Ron traint extra. Nou, dat doe ik dus maar even niet. Straks raak ik nog geblesseerd. Ha, ha." Werkhoven was er in 1992 verantwoor delijk voor dat verschillende oud-spelers terugkeerden naar Stam/SoVoCo heren 1 dat op dat moment een anoniem be staan in de eerste districtsklasse leidde. Binnen twee jaar stoomde de ploeg door naar de derde divisie. Inmiddels speelt heren 1 in de promotieklasse, evenals heren 2. Iedereen heeft er zin in, meent Werkhoven die beweert ontspan nen naar de wedstrijd toe te leven. "We zien elkaar eigenlijk niet zoveel, want heren 1 traint in de Bunt en wij in Aqua Indoor." Verhoudingen De verhoudingen zijn overigens goed. In de eerste reeks van negen wedstrijden kon Moghadassian meer dan eens een beroep doen op spelers uit het tweede wanneer zijn team werd geplaagd door blessures of ziekte. Belangrijk volgens de trainer/coach is dat Stam/SoVoCo via het eerste dan wel het tweede een i in de derde divisie kan afdwingen. 20Maart 1993. V.r.n.l. Jan Visser, MarcelSwart, Ron Goet hals, Ali Moghadassian, Coen Werkhoven en Roel Richmond vieren gezamenlijk het kampioenschap. Komende zaterdag, om 17.00 uur in sportzaal de Bunt, zijn ze verdeeld in twee kampen: heren 1 en heren 2. Eén ding is zeker: Stam/SoVo Co wint. In dat verband zou het 'slim' zijn het hogergeplaatste tweede te laten winnen, maar daarvan wil Moghadassian niets weten. Naarmate de wedstrijd dichterbij komt, zal de spanning, ook bij de routiniers, hoger oplopen dan ze nu willen doen geloven. Vast en zeker zal de mentale strijd aanwakkeren als de eerste opslag is gedaan en zullen de getuigen op de tribune op twee gedachten hinken als ze hun favorieten moeten kiëzen. Mis schien juichen ze wel bij elk punt van beide teams. Uniek is de wedstrijd in ieder geval. Goethals hoopt dat er zaterdagmiddag om vijf uur veel toeschouwers in de Bunt zitten. De Soester, jarenlang de publiekslieveling in de knusse sportzaal: "Dan kan ik me daar nog één keer aan optrekken." i Aanvang 15.00 uur. Le Op de donderdagen 14 t ri geeft Ds. M. Roos eei titeld: "Ketters en heil NPB-kerk in Soest. Ds. voorganger van de Geloofsgemeenschap W In de vrijzinnige kringen zekere sympathie voor ket de stiefkinderen van het chi slachtoffers van een intoler leving. Heiligen zijn ons sympathiek. Nog geheel i het feit dat zij altijd uit dei telijkheid stammen (deze min of meer beroeps), vin meestal nogal overdreven, wat de heilige tot de waa altaren voert en de ketter t stapel, vaak vergelijkbaar, j van enkele figuren wordt i verworven. Aanvang 15.01 lie: consistoriekamer, Re 20. 'Op herhaling' Op de donderdagen 11 er en 11 maart geeft Ds. A. x een cursus getiteld "Op he In de derde BAV-cross in Baarn is Mart van Hal op de korte cross van 4 kilometer viende geworden. Daar mee behaalde zij tevens de vierde plaats in het eindklassement. Haar tijd van 17:55 was slechts twee seconden langzamer dan haar tijd tij dens de tweede wedstrijd. Zij was de enige deelneemster van de AV Pijnen burg. De BAV-cross bestond uit drie wedstrijden, waarvan de beste twee re sultaten tellen voor het eindklassement. Erik Tolboom finishte bij de lange cross over 12 kilometer, 3 ronden van 4 kilo meter, in de tijd van 41:25. Vooral zijn laatste ronde verliep goed. Met zijn 40.32 uit de eerste wedstrijd behaalde hij de zesde plaats in het eindklassement bij de heren senioren. Hans de Goede verbeterde in 45:27 zijn beste tijd die hij in de eerste wedstrijd neerzette met maar liefst 41 seconden. Daarmee eindigde hij bij de eerste tien van het Veteranenveld. Ruim een mi nuut later kwam Rudo Reiling als twee de van het recreantenveld over de finish in 46:48 (een nieuw persoonlijk record). Louis de Exter presteerde eveneens be ter dan in eerdere wedstrijden en legde zijn 12 kilometer af in de tijd van 46:59. Jan van der Lee zette 47:24 op de klok ken. Slechts vier tellen achter hem scoorde Paul Christiaans 47:28. Kees van Essen piekte met een nieuw pr in 48:33. Ver volgens finishten Rik Hoksbergen 48:48, Berend Drenth 48:58 en Peter de Groot 50:44.. Wim van Veen maakte het karwei af in 53:45. De deelnemende dames van Pijnenburg op de 12 kilome ter lange cross maakten er onderling een spannende strijd van. Uiteindelijk bleek Adrie van Zon met 56:44 de snelste, tevens haar beste tijd op deze cross, en bleef zij een prima presterende Bussaya Christiaans 57:38 en Herma Boonstra 59:32 (pr) voor. Op de 8 kilometer lan ge cross zette Ed Kokelaar 38:32 op de klokken. Verder weg in Egmond was ook een aantal Pijnenburgers actief. Snelste daar was Rob Jansen, die de halve marathon van Egmond in 1:31:29 beëindigde. Van de overige Pijnenburgers maakte Leo Kortekaas indruk met zijn 1:46. Evert van de Pol maakte de 21,1 kilome ter vol in 1:56 en Ton Stalenhoef kwam in 2:06 over de finishlijn. De schakers uit Soest moesten za terdag naar Stein afreizen voor de vijfde ronde van de KNSB-competi- tie. Daar kregen ze een koude douche, want na vijf uur schaken was de 5,5-2,5-nederlaag een feit. Hierdoor valt Soest terug naar de lagere regionen. Koen Vegter was op vakantie, in zijn plaats speelde Anton Hagens, die bereid was om de lange reis naar Zuid-Lim burg te maken. Hagens maakte echter enkele tactische fouten, waardoor hij een stuk verloor. Rob van Aurich leek goed uit de opening te komen, maar miste een kans op goed spel. Vervolgens verloor hij een pion, wat in het eindspel de doorslag gaf. Roderick Loeber speel de een moeizame partij, maar ook zijn tegenstander vond geen goed plan en besloot tot zetherhaling. Loeber kon dit niet ontwijken en moest dus met remi se genoegen nemen. Bram Otto speelde een fijn partijtje. Een strategische fout van zijn tegenstan der leverde Otto een pion op en het ver volg van de partij was techniek. Mare Vermulst zat een beetje ongeïnteres seerd achter het bord. In tijdnood maak te hij ook nog een blunder. Daniël Stel- lwagen stond na tien zetten helemaal gewonnen, maar overzag een zet. Dit kostte hem een kwaliteit en daarna maakte zijn tegenstander hem koelbloe dig af. Hugo van Hengel stond aanvan kelijk wat minder, maar vocht goed te rug. In tijdnood leverde zijn tegenstan der een belangrijke pion in. Daarna deed de Belg echter weer alles goed, dus werd hier het punt gedeeld. Gerrit Muis bleef erg koelbloedig in de tijdnood van zijn tegenstander en won een pion. De stelling leek toen gewonnen, maar Muis vond de winstweg niet, waardoor ook hier de vrede werd getekend. Op zaterdagavond hot Ier Muziek Gezelscha de zittende blaasorke jaarlijkse winterconcc ding van dirigent Beter Het concert, dat om 20. zal worden geopend met van het leerlingenorkest nende muzikanten breng' lelijk in het gehoor lig; daaronder ook enkele ct loodgieters- en v komplete sa dakbedekkii centrale ver service- en VAN LENNEPI Bijgekomen van de feestda; xamerhand iedereen weer dagelijkse routine. Zo oc weggebruikers. Aan de Smi vorige week vijf automobil keuring wegens het ontbrt parkeerschijf. Aan de Van werden drie bekeuringen i mensen die parkeerden op losplaats. In Overhees zijn bekeurd wegens parkeren t ken en verder zijn nog twet gehouden wegens rijden z< GRATIS BEZORGI in Nederland. 3 JAAR GARAN1 op nieuwe meubelt Bezoek onze showri of bel ons uoor een ft

Soester Courant | 1999 | | pagina 18