flgSflAÖ* HALVE PRIJS! /k Vakantievoorpret start op Caravan Kampeerwereld '99 Tour Caravan Totaal show Colenso Consort ontwikkelt zich tot een van de betere amateurensembles Nieuwe techniek en herinneringen PVO-oud en PVO-jong DeWALT ■ck. Nu de gehele wintercollectie P Nieuw evenement op caravan- en kampeergebied Kinderprogramma Openingstijden 'AGINA 14 WOENSDAG 20 JANUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 15 erbaat; Soesterbergsestraat 49A - Soest - Tel. 035 - 602 35 84 Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Reünie brandweer brengt 50 oud-vrijwilligers op de been NNer^pI/Vinkel Thee vo in Soest. an loterij. IM Soest Tj Allernieuwste kampeernieuws t Toegangsprijs 3n wij ook Concert: Colenso Consort o.l.v. Gregory Hubert; Handel: Concerto grosso Op. 3 nr. 4 in F; Vivaldi: Concert voor 2 trompetten en orkest; Naudot; Concert voor fluit en strij kers op. 17 nr. 5 in G; Handel: Concert voor klavecimbel en orkest op. 4 nr. 6 in bes; Te- lemann: Concert voor altviool en strijkers in G; Boyce: Symfonie op. 2 nr. 5 in D. Geboord in de Emmakerk te Soest op zondag 17 ja nuari. Het Colenso Consort heeft zich toege legd op het spelen van barokmuziek en bestaat uit een 20-tal geschoolde ama teur-musici. Sinds de oprichting van het ensemble in 1996 is de kwaliteit gestaag verbeterd. Dit uit zich niet alleen in de techniek van de muzikanten maar voor al ook in de kunst om samen muziek te maken. Dirigent Gregory Hubert blijkt bovendien in staat om qua moeilijkheid graad een verantwoord repertoire samen te kunnen stellen voor dit ensemble. Dit was ook deze middag het geval. Handels Concerto grossop. 3 nr. 4 bleek een goed stuk om dit concert te openen. Zowel bij de musici als bij het publiek zat de stemming van te musiceren en te luisteren er meteen in. Het openingsstuk bevat mooie solistische momenten voor de hobo, de lage strijkers en zelfs de fa got, die hier prompt dankbaar gebruik van maakten. Eén van de altviolisten konden we later solistisch beluisteren, de hobo helaas niet. Misschien in een volgend concert. In het aansluitende, overbekende con cert voor 2 trompetten en orkest soleer den Johan Laseur en Frans de Vries op zogenaamde Bachtrompetten. Vivaldi schreef dit en vele andere concerten voor een weeshuis en bewaarplaats (conservatorio) in Venetië alwaar mu- ziekonderricht werd gegeven. De bena ming van het huidige conservatorium is ervan afgeleid. Martin Slagt speelde de solopartij in het aansluitende Concert voor fluit en strijkers op. 17 nr. 5 in G van Jacque-Christophe Naudot, een Franse tijdgenoot van J.S. Bach. Naudot maakte het concert geschikt voor meer dere instrumenten. Voor de fluit kwam de partij daardoor in het lage register terecht. Beide concerten voor de pauze bleken voor de solisten en het ensemble een goede keuze en verschaften de aan wezigen veel luisterplezier. Het eerste concert na de pauze, Handels concert op. 4 nr. 6, was oorspronkelijk bestemd voor harp en orkest. Het is tegenwoordig het meest bekend als or gelconcert maar het wordt ook wel uit gevoerd als klavecimbelconcert. Soliste was Willemijn van de Ham op haar ei gen klavecimbel. Hoewel de wijze waar op de soliste dit ogenschijnlijk eenvou dige - maar in werkelijkheid technisch lastige concert ten gehore bracht - res pect afdwong, kreeg ik toch de indruk dat zij er zich niet helemaal gelukkig in voelde. In het aansluitende 4-delige concert voor altviool en orkest van Te- lemann soleerde Jan Walter. Hij verraste ons met prachtig zuiver spel en een be heerste techniek. Zijn solo doet vermoe den dat er qua voordracht nog meer in zit, zelfs voor een amateur. Dit zondagmiddagconcert werd afgeslo ten met de 5e symfonie opus 2 in D van William Boyce, een Engelse componist, 25 jaar jonger dan Handel. Hij borduur de voort op Handels traditie op een wij ze die minder radicaal was dan zijn tijd genoten op het vaste land dat deden met het erfgoed van J.S. Bach. Verfris sende muziek, vol vondsten en verras singen. De beide voor deze middag extra aangetrokken Bachtrompetten konden weer volop meedoen, hetgeen ook gold voor de paukenist Paul Stenz. Voor deze laatste was het trompetcon cert van Vivaldi van voor de pauze door Gregory Hubert opgeluisterd met een slagwerkpartij, op een wijze dat je de indruk kreeg dat Vivaldi hem per onge luk vergeten was. Al met al een zeer geslaagd concert. Lof verdienen nog de strijkers die voor ama teurs opvallend zuiver speelden en leden van de continuogroep (fagot, celli en contrabas), die een zieke collega misten. Gregory Hubert heeft het Colenso Con sort de afgelopen 2 jaar een geweldige impuls in de goede richting gegeven. Het consort blijkt te beschikken over een behoorlijk solistisch potentieel en Hubert mag zich afvragen hoe hij dat de komende jaren nog meer kan mobilise ren. Jan Slagt MODE DIE VOELT WAT JE BEDOELT Zelf moesten ze het met veel eenvoudiger materiaal doen en dus keken ze hun ogen uit. Ongeveer vijftig oud-brandweer lieden kwamen zaterdag af op de reünie van de brandweer. Die werd natuurlijk gehouden in de spiksplinternieuwe kazerne aan de Lange Brinkweg, waarin alle (milieu)technische snuf jes in zijn verwerkt. De voorgangers van de huidige korpsleden lieten zich maar wat graag tekst en uitleg geven over de manier waarop de brandweer vandaag de dag te werk gaat, maar von den natuurlijk ook de tijd om herinneringen van vroeger op te halen. Foto: Aldo Allessie %\stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9\ tel. 602 8132 Het is de drank die de wereld omvat; per dag worden er op de wereld een half miljard kopjes thee gedronken. Thee is de drank die zich in de loop van duizen den jaren ontwikkelde van een dampen de vloeistof in een porseleinen schaal in China tot een nuchter glas thee op de vroege morgen bij ons thuis. De schepen van de Verenigde Oostindi- sche Compagnie brachten in 1606 de thee van China naar Europa. Niet lang daarna dronk men overal thee; vooral de rijken, want in die tijd was het een zeer kostbare drank. Nu drinken we het allemaal alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Zijn wij nu zo rijk of is de thee goedkoop geworden? Het verhaal gaat dat 4000 jaar geleden keizer Shen Nung zijn drinkwater stond te koken (zal wel een bediende geweest zijn), toen een paar blaadjes van de theestruik in de kookpot dwarrelden. U begrijpt het; de keizer proefde, werd enthousiast en kon toen, helaas, niet naar de wereldwinkel rennen om uit de vele soorten de thee naar zijn smaak te kiezen. U kunt dit nu gelukkig wel en het zal u verbazen hoeveel soorten er zijn. Om het verhaal kort te houden. Zo kwam er Ceylonthee, met Flowery Oranje Pekoe (pekoe is het eerste zachte haar van een baby), en Darjeeling en Assamthee uit India en andere soorten, elk met een apart verhaal. En sinds maart 1998 staat op deze thee ook nog het keurmerk Max Havelaar. De thee is te bekijken en te koop in de Wereldwinkel. De openingstijden zijn; maandag 13.00 -17.00 uur, dinsdag t/m zaterdag 09,30-17.00 uur. Oude en jonge muzikale enthousiastelingen waren afgelopen zaterdag present tij dens de jubileum-reünie van PVO. De honderdjarige muziekvereniging organiseert dit jaar allerlei activiteiten. De reünie werd een gezellige ontmoeting van mensen die PVO allemaal een warm hart toedragen. En uiteraard werd er ook muziek gemaakt! Foto: Aldo Allessie Voor wie zich op de volgende kampeervakantie wil gaan oriënteren is de nieuwe beurs Caravan en Kampeerwereld '99 een must. Zowel fervente als beginnende kampeerders kunnen er hun hart op halen. Of het nu gaat om de aanschaf van een nieuwe caravan, een voortent of informatie over de leukste campings, deze beurs heeft het allemaal. Van donderdag 4 tot en met zondag 7 februari 1999 vindt in het vernieuwde Ahoy' complex in Rotterdam voor de eerste keer Caravan Kampeerwereld '99 plaats. Caravan Kampeerwereld '99 belooft nu al één van de meest succesvolle evenementen op caravan- en kampeergebied te worden: gezellig, infor matief en recreatief. De organisatie verwacht tienduizenden bezoekers. De beurs wordt in 1999 voor de eerste maal ge houden maar moet een jaarlijks terugkerend evenement worden. Caravan Kampeer wereld leent zich uitstekend voor oriëntatie over kampeerproducten en -vakanties. En voor wie alvast de vakantiesfeer wil proeven is deze beurs in ieder geval een gezellig dagje uit! Compleet aanbod Tal van leveranciers op Qf C caravan- en kampeer- r/) gebied, maar ook cam- X J J pings en andere dienstverleners, zullen zich in Rotterdam pre senteren. In dit eerste jaar laat deze beurs diverse facetten van het kamperen zien zoals caravans, vouwwagens, campers, stacaravans, tenten, voortenten, campinginformatie, outdoor, accessoires en nog vele andere zaken. Op het gebied van caravans zijn er in het totaal maar liefst 30 merken aanwe zig. Kortom: een compleet aanbod op dit gebied. Primeurs Op de beurs vindt u veel primeurs. Van alle sectoren worden de nieuwste ont wikkelingen en modellen getoond. Zo wordt ook de Carver Euro Mover gepresenteerd, een revolutionair nieuw aandrijfsysteem, dat uw caravan met een druk op de knop op exact de gewenste plaats zet. Zelfs aan koppelen op de trekhaak van uw voer tuig is eenvoudig. Op een heus parcours zal een caravan alle kanten op gemanoeuvreerd kun nen worden. Toeristische informatie Voor wie alvast een kampeerbestem- ming in binnen- of buitenland zoekt, bieden de voorlichtingsstands van de ANWB en de ACSI uitkomst. De ANWB heeft bij de stand een complete winkel met folders en reiskaarten. Ook bij de ACSI vindt u veel toeristi sche informatie over de leukste, mooi ste en gezelligste campings van Eu ropa. Bovendien zullen allerlei ver schillende campings zich persoonlijk aan u voorstellen. Verhuur Als u nog nooit eerder gekampeerd heeft en het eens wil uitproberen, is het huren van een caravan of een vouw wagen een uitstekend idee. U kunt zo voor het eerst kennismaken met wonen in de natuur. Maar zo is ook goed na te gaan waar de nieuwe aankoop aan moet voldoen. Ook voor eenieder die verzekerd wil zijn van een onbezorgde vakéntie is huren een goed alternatief. Diverse leveranciers kunnen u alle infor matie verstrekken over tarieven en mo gelijkheden. Locatie De hallen van het vernieuwde Ahoy' com plex in Rotterdam die tijdens de Caravan Kampeerwereld '99 gebruikt worden, hebben een totale oppervlakte van meer dan 20.000 m2. Het Ahoy' complex is zo wel per openbaar vervoer (station Zuidplein) als met de auto gemakkelijk te bereiken. Gelijktijdig met Caravan en Kampeerwereld '99 vindt dagelijks de Tour Caravan Totaal Show plaats. Tour Caravan Totaal is een infoshow over wat er met een caravan of camper allemaal mogelijk is. De bezoeker van de Tour Caravan Totaal Show kan - zonder enige koopverplichting- uitgebreid kennismaken met het allernieuwste op het gebied van kamperen met een caravan of camper. Tijdens de show wordt er getoond wat er met een caravan en camper alle- maal kan. s Reisimpressies Diverse deelnemende bedrijven en or ganisaties presenteren producten en diensten die het plezier en de veiligheid van het kamperen op een hoger plan brengen. Dat gebeurt via een spectaculaire multi- vision-beeld- en geluids show, met onder meer schitterende reis impressies en toeris- tische informatie. Bovendien is er ook een 'vakantie info-marktje' met stands waar u nadere productinformatie en documen tatie kunt krijgen. Aan uw kinderen (t/m 12 jaar) is natuurlijk ook gedacht. Zij kun nen zich naar hartelust vermaken bij het kinderprogramma. Hier kunnen de jongsten spelen op een groot klim- en glijrek, teken films kijken en zich laten schminken. Bovendien krijgen alle kinderen een leuk cadeautje. ÈÊMffiim Caravan en Kampeerwereld '99 vindt van donderdag 4 tot en met zon dag 7 februari 1999 plaats in Ahoy' Rotterdam. De openingstijden zijn; donderdag 4 en vrijdag 5 februari zaterdag 6 en zondag 7 februari 11.00-22.00 uur 10.00 -18.00 uur De toegangsprijs bedraagt 14,50. Kinderen 6 t/m 12 jaar en 65+ 7,50.

Soester Courant | 1999 | | pagina 15