>00 198 195 900 V m TA (EVER Oudjes SoVoCo verslaan jeugd op routine Zuinige winst helpt Soest op troon Goed BDC laat unieke kans liggen A Stam/SoVoCo - Zwolle op! Volleybalsters geven marge weg en voelen zich bestolen 2ZJZ. Pff iM niet s meer [eken wei z partijen. veeC top- ge uud Ruitenberg Witte neusjes, kramp, spanning en emotie in enerverende vijfsetter VOLLEYBAL VOLLEYBAL BADMINTON Selby laat zich op maandag niet van de wijs brengen Iets voor jou? FREELANCE SPORTVERSLAGGEVER m/v Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet. Indrukwekkende serie op andermans grondgebied I VOETBAL zondag Soester publiek wel winnaar bij duel met. ongeslagen Apollo'70 HANDBAL PAGINA 18 IBURG" SE NIEUWE WOENSDAG 20 JANUARI 1999 Reparatie alle merken tation ring dieselmotoren auto's aan 50 - Soest 035-6023608 iren. Zeker als u r Hypotheek de 9% rente betaalt, e (035) 609 6319. seur van de t alleen voor. SOESTER COURANT PAGINA 19 Het niveauverschil was aanzienlijk kleiner dan dat in leeftijd. Heren 1 beschikte over een betere conditie en techniek, heren 2 had meer rou tine in huis en dat laatste gaf de doorslag in de enerverende vijfset ter tussen de twee teams van Stam/ SoVoCo die, zover bekend, voor het eerst in competitieverband tegen over elkaar stonden. De oudjes ver sloegen de jeugd na ruim twee uur niet altijd goed, maar overwegend boeiend volleybal met 2-3 (6-15, 15-8,15-9,9-15,15-10). Emotieloos was de onderlinge kracht meting allesbehalve. Meer dan 24 uur na de slagenwisseling in de gevulde sportzaal de Bunt vibreerde Ali Mogha- dassians geest nog steeds. "Ze zullen het wel goedkoop vinden of me een slech te verliezer noemen, maar af en toe moet je je hart laten spreken in plaats van clichés te gebruiken." Be kritiek die de coach van heren 1 te uilen had, was gericht aan het adres van de scheidsrechter die zich in zijn ogen te veel lieten intimideren door het provo cerende gedrag van heren 2. Han Mul der (42), maar ook anderen, vereerden de rechtspreker opvallend vaak met een 'beleefdheidsbezoekje' en het moet ge zegd, de 'man op de bok' gunde zich regelmatig na een fluitsignaal enige be denktijd en floot zelfs soms zichzelf te rug. 'Onsportief gedrag' 'ANDCLEANE "Bij elke discutabele beslissing reageerden ze. Wat heren 2 deed, noem ik geen ervaring, maar on sportief gedrag. Wij wilden graag laten zien dat we ook qua karakter het juiste heren 1 zijn en dat hebben we getoond. Maar toen Marcel Swart één keer wat zei, kreeg hij meteen geel." Drie aanvechtbare oordelen van de lei ding waren volgens Moghadassian mede-bepalend voor het verlies in de beslissende set. "Bij die laatste bal hing Ad van Brummelen in het net." De spelende trainer van heren 2 beaam de dat volmondig, vond de sportiviteit belangrijker dan het zojuist gescoorde 'match-point' en was al op weg naar de scheidsrechter om te bekennen. Onder weg kwam hij Ron Goethals tegen. "Ik zag Adje gaan en toen heb ik hem ste vig beetgepakt en gezegd: bekijk jij het even. Bij het net ben ik met hem gaan dansen en heb hem zo goed vastgehou den dat hij geen kant meer op kon." Van onsportiviteit wilde Goethals niets weten. "We hebben niet anders gedaan dan in andere wedstrijden. Als er een twijfelbal is, dan ga je juichen of doe je iets anders om de scheidsrechter te beïn vloeden. Dat hoort erbij. Heren 1 had ningen eraan had geërgerd dat de wed strijd ruim drie kwartier later begon dan was gepland. Verliezen van Donitas was niet nodig geweest. "Dohitas is niet erg goed, wel degelijk, ik denk dat wij wel kwaliteiten hebben, maar dat de degelijkheid er nog niet in zit. En dat zit tussen de oren." Stam/SoVoCo had zich wat hogerop kunnen werken in de middenmoot, maar moest Donitas laten gaan. In de Bunt kan de ploeg zich zaterdag alsnog opwerken, want van tegenstander Zwol le (dat nog steeds puntloos is) mag niet te veel worden verwacht. De uitwed strijd werd in 39 minuten gewonnen. Wie wil kijken, moet dus op tijd komen (17.00 uur). De kans dat Olthof ook volgend seizoen trainer/coach is bij Stam/SoVoCo wordt door de Amstelveense zelf hoog ingeschat. Ze zegt in principe te blijven, maar bespreekt momenteel nog een aantal punten met de clubleiding en de technische commissie. "Er moet wel een team bij zitten," aldus Olthof die in te genstelling tot vorig seizoen nog geen aanbiedingen van andere clubs op zak heeft. Olthof is nu aan haar tweede sei zoen in Soest bezig. Volgens haar is het intern nu veel rustiger dan in de woeli ge jaren voor haar komst. 15-13, 15-13, 16-14. De marges waren minimaal bij Donitas en Stam/SoVoCo die de achtste plaats deelden. Na zaterdag gaapt «r een gaatje van drie punten, in het na deel van de Soester club. Er had meer in gezeten voor de volleybal sters, maar ze verspeelden in de tweede set een 0-9-voorsprong en voelden zich in de laatste set bena deeld door de scheidsrechter. Op 13-13 in de derde set sloeg Stam/ SoVoCo de bal tweemaal achter elkaar binnen. De leiding hield er een andere mening op na en voorkwam dat een vierde set noodzakelijk werd. Inge Olt hof had geen goed woord over voor de beslissingen, maar gaf toch ook toe dat haar ploeg het een set eerder lelijk had laten liggen. In drie servicebeurten nam Stam/SoVoCo een optie op de setzege, maar vanaf 0-9 leek het alsof het team op zijn lauweren rustte. "Het is heel ver velend dat je zo'n voorsprong uit han den geeft, dat mag natuurlijk niet ge beuren," meende Olthof die zich in Gro- gewoon meer door het midden moeten blijven spelen, dan hadden ze gewon nen." Ook Moghadassian gaf toe dat het ver lies niet volledig was te wijten aan de leiding. "Het heeft wel invloed gehad. In zo'n 'close game' komt het aan op de tails. Het is ook zo dat een aantal jon gens bij ons te onervaren is om het ni veau vast te houden." Bij de jonkies was de enige routinier overigens de beste speler. Op Jan Vis ser (36) werd veelvuldig een beroep ge daan, ook al omdat de linkshandige aanvaller Jaap van der Vinne zich met een geblesseerde hand tussen de meer dan honderd toeschouwers had ge voegd. Wellicht had hij het wedstrijdver loop een andere wending kunnen geven, maar die discussie was zaterdag niet re levant, omdat ruim van te voren vast stond dat Van der Vinne het duel aan zich voorbij moest laten gaan. Spanning Dat de spanning aan weerszijden van het net groter was dan menig speler had willen prijsgeven, bleek in de openings fase aan de witte neusjes. Op 1-1 in de eerste set werd vier keer achter elkaar fout geserveerd en omdat beide teams risico moesten nemen, mislukten meer opslagen. In zijn laatste seizoen voor de hoofd macht stroopte Visser nog een keer de mouwen op. Hij waakte over de rust in de ploeg, hing in het luchtruim of lag ergens op de vloer. Zeer fraai was zijn service-serie in de vierde set. Zelfs Ad van Brummelen, in potentie misschien wel de beste speler die Stam/SoVoCo heeft voortgebracht, zette hij met slim me slagen tot tweemaal toe op het ver keerde been. Het werd daardoor 7-3, waarna Swart door het midden goed doorkwam en heren 1 via 15-9 een vijf de set afdwong. Ook de eerste drie sets waren in de beginfase beslist. Telkens won de ploeg die een voorsprong nam. Heren 1 opende tegen het nog niet warmgedraaide tweede dat echter in de volgende twee sets één punt veilig stel de. Heren 1 toonde herstel, waarna de teams aan de tombola van de vijfde set begonnen. Wie dacht dat het resultaat, gezien de clubbelangen, in de kleedkamer was overeengekomen, kwam bedrogen uit. Coen Werkhoven valt aan namens he ren 2. Op de achtergrond stelt heren 1 zich daarop in. Foto: Aldo Allessie. Het was zeker geen pakjesavond in de Bunt. Heren 2 speelde in de sterkst mogelijke opstelling en wisselde nauwe lijks. Dat eiste zijn tol. Vanwege de tijds duur van de sets en de lengte van een groot aantal rally's. Reeds in de vierde set voelde Coen Werkhoven dat kramp aanvallen in beide kuiten in aantocht waren. Ron Goethals probeerde elk dood moment te verlengen en al bleef dat beperkt tot momenten, elke secon de telde. Goethals zat er door: "Die jongens van het eerste hebben volleybaltechnisch ook meer in hun mars. Volgend jaar zijn ze wellicht een kampioenskandidaat, dat hoop ik in ieder geval. Het is een leuk ploegje om mee verder te bouwen." Of de ambitieuze Moghadassian (die bezig is voor zijn B-licentie) dat doet, is niet bekend. De trainer/coach, oud- ploegmakker van onder anderen Goet hals, Werkhoven en Van Brummelen, mopperde nog wat na. "Ik stop niet tien uur per week in volleybal om op zater dag te worden ingemaakt door een scheidsrechter die waarschijnlijk thuis niets te zeggen heeft, zijn theorie goed kent, maar niet adequaat reageert bij net- en lijnfouten. Ik snap niet dat er bij dames 1 wel en bij ons geen lijnrechters staan. Bij ons wordt er wel tien keer zo hard geslagen. Ik had liever terecht met driemaal 15-2 verloren dan zoals nu." Moghadassian mocht er een ontevreden gevoel aan hebben overgehouden, de lokale derby was in ieder geval leuk voor de aanhang van beide kampen. En wat het sportieve aspect betreft: op don derdag 15 april krijgt heren 1 revanche. Het speelt dan om 20.00 uur 'uit' in Aqua Indoor. Beker In de top van de promotieklasse lijkt de rol van heren 1 te zijn uitgespeeld, in bekerverband doet Stam/SoVoCo nog steeds mee. Via een 0-3-zege op Sal- vo'67 in Maartensdijk plaatsten de he ren zich voor de halve finale. Wanneer die wordt gespeeld, was gisteren nog niet bekend. Zaterdag 23 januari Sportzaal de Bunt - 17.00 uur dames volleybalwedstrijd le divisie II Y O R JTOBEORIJVEt Selby heeft zich niet van de wijs la ten brengen door de ongewone speelavond, waarop het moest aan treden. In Woudenberg werd maan dag de gelijknamige tegenstander met 1-7 geklopt. In Soest hadden de badmintonners met dezelfde cijfers gewonnen. In sommige partijen had Selby meer moeite dan de eindstand doet vermoeden. Herman Scheerhoorn had een verlenging nodig om zijn enkelspel in twee games te win nen, Chantal Broekhuis moest een der de game spelen om de beslissing te for ceren. Dat was ook het geval in het dub belspel van Scheerhoorn en Johan Me ijer van wie de laatste zijn single pro bleemloos had gewonnen: 2-15, 3-15. Asmara Dirksen stond slechts zes pun ten af en ook het damesdubbel werd een gemakkelijke prooi. Woudenberg redde de eer in de eerste mix door tegen Meijer en Dirksen een 0-1-achterstand om te buigen in een 2- 1-voorsprong. Scheerhoorn en Broek huis gunden hun tegenstanders minder spelvreugde: 2-15, 4-15. Gekoesterd door de zon of stamp voetend van de kou en weggedoken onder een paraplu langs de voetbal velden om eerste en tweede klasse clubs aan het werk te zien. In de knusse sportzaal de Bunt of de gezellige sporthal Beukendal genieten van volleybal en handbal op eerste divisieniveau. Beleven hoe de hockeyers, de basketballers en andere sporters hun wedstrijden spelen en daar vervolgens objectief verslag van doen. Bellen met trainers en spelers. Interviews afnemen. Contacten leggen en onderhouden met mensen. Proberen nieuwtjes op te vangen én te onthouden. verschijnt elke woensdag om het plaatselijk nieuws bij meer dan tien duizend abonnees thuis te brengen Ter ondersteuning van de sport verslaggeving zoekt de sportredactie van de Soester Courant een Wij zoeken iemand die thuis is in de Nederlandse taal en de (Soester) sport wereld en die het niet erg vindt om in de weèkeinden en eventueel op maan dag een poosje van huis te zijn. Desgewenst kunnen de artikelen thuis worden geschreven. Over welke sporten je gaat schrijven en welke financiële vergoeding daar tegenover staat, daar over treden we graag met je in overleg. Is je belangstelling gewekt? Stuur dan vóór maandag 1 februari een schriftelijke reactie met c.v. naar de sportredactie van de Soester Courant, Van Weedestraat 227,3761 CD Soest. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met Johan van Beek, tel. 601 41 52. Cafetaria en Eethuis Dagschotels woensdag Stamppot zuurkool met worst donderdagWitlofschotel met reepjes kipfilet weekend: Lamskoteletjes met andijvie en pommes parisiennes. maandagNasi met saté en kroepoek, dinsdag: Duitse biefstuk met aard- appelkroketjes en boontjes. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Vorig seizoen bleef Soest op de Bos straat-Oost ongeslagen, dit voetbal jaar is de ploeg bezig aan een in drukwekkende serie op andermans grondgebied. Met vier zeges en twee gelijke spelen scoorden Visee en co. in den vreemde 78 procent. Op eigen terrein (60 procent) verloor Soest van Quick en KBV, maar de blauwwitten hebben wel een voorsprong van twee punten op de voornaamste concurrenten voor de titel. De eenvou dige reden is dat Soest nauwelijks morst tegen de lager geklasseerde ploegen, dit in tegenstelling tot de Amersfoorters en de Amsterdammers. Tijdens de inhaalwedstrijd tegen DEM heroverde Soest de koppositie in de eer ste klasse. De winst was zuinig (2-1), maar effectief en vooral belangrijk. Eer lijk gezegd kwam de lijstaanvoerder, die al een periodetitel op zak heeft, met de schrik vrij. Vlak voor tijd kopte Peter Kleef de bal tegen de lat boven Michael van Ee. Kleef joeg Soest in de eerste minuut al de schrik op het lijf. DEM viel vanaf de aftrap aan, raakte eerst de paal, waarna Kleef de uit positie geraakte defensie te snel af was. Met vijf hiiddenvelders en Hilmi Michi feitelijk als enige spits vocht Soest de achterstand aan. Ondanks de zware bezetting werd het middenveld aanvankelijk met lange trappen overgeslagen. Voorin had Michi het lastig tegen de sterke verdedigers en het gevaar kwam vanuit de tweede lijn of bij spelhervattingen: een vrije trap van Paul van der Grift (naast), een schot van Paul Hilhorst (hoekschop) en een vrije trap van Jeroen Dorrestein (paal). Na 31 minuten had Martijn Stalenhoef wel succes. Bij een hoekschop van Peter Wolfsen kwam hij ver voor de eerste paal uit, maar zijn kopbal was van hoog gehalte: 1-1. Na de gelijkmaker gooide Soest alle schroom van zich af en het aanvalsspel leverde goede kansen op voor Hendri Hagendoorn (hoekschop via keeper), Dorrestein (naast) en Van der Grift (naast). Vlak voor rust was ook DEM dichtbij een doelpunt, maar Schaffer schoot eveneens naast. Met André Hufman voor Jeroen van Veenendaal begon Soest aan de tweede helft. De invaller toonde zich gretig, maar moest het zonder het begrip doen van scheidsrechter P. Kaagman die ove rigens zijn kaarten op zak hield. In de 62ste minuut paste Visee nog een wissel toe. Wolfsen werd bedankt voor de inzet en Dennis Heijkamp kwam in de ploeg. Hij mocht meteen een hoek schop nemen. Dat deed hij in 'tweeën', waarna hij de bal hoog in de doelmond bracht. Michi, die volgend seizoen graag als prof in TYirkije wil spelen, was er als eerste bij en kopte de bal nauwkeurig naar beneden: 1-2. DEM gooide vervolgens nog meer fy sieke kracht in de strijd, maar het maak te de kansen niet af. Vooral Stalenhoef en Martijn de Jonge hielden Soest op de been en hoewel Soest dit seizoen de lat hoger heeft gelegd, lag de dwarsligger in de slotfase precies goed. Soest is nu halverwege de route die aan sluiting geeft op de hoofdklasse. Het lin ker rijtje van de stand ziet er zo uit: 1. Soest 11-23, 2. Quick 11-21, 3. KBV 12-21, 4. DWS 12-18, 5. AFC 10-17, 6. Stormvogels 11-17. Stormvogels is zondagmiddag om 14.00 uur de tegenstander op de Bosstraat- Oost. De uitwedstrijd werd door Soest met 0-1 gewonnen. Het Soester publiek was de winnaar volgens Arjan Roest en daarin had de aanvoerder van Smeeing/BDC geen ongelijk. Hij besefte tegelijker tijd dat de handbalformatie een unieke kans had laten liggen om Apollo'70 de eerste nederlaag van het seizoen toe te brengen. De koploper, uit de eerste divisie, een incompleet, maar gemotiveerd Smeeing/BDC en twee uitstekende scheidsrechters. Alle ingrediënten voor een goede handbalpot waren aanwezig en de koks van de drie partijen roerden dat het lieve lust was. Het was smullen geblazen in sporthal Beukendal en toch bleef Smeeing/BDC met een nare smaak achter. De gedachten gingen terug naar de eer ste helft, waarin Apollo'70 zeer snel, maar ook risicovol handbalde. Tienmaal leed de gedoodverfde kampioen balver lies, maar Smeeing/BDC miste zeker zes opgelegde kansen. Ongewenst werd Willem Jan Ruder het donkere middel punt van de belangstelling in plaats van de gevierde held. Tot viermaal toe faal de hij op momenten dat hij de vullingen van de doelman uit Wehl kon tellen. Na 25 minuten verloste coach Henk van Plateringen de rechter hoekspeler uit zijn lijden, maar ook cirkelloper Richard vap den Hoef en linker hoekspeler Charles van Zetten misten achttien ka raats kansen, waarvan er op dit niveau gewoon minimaal vijf van de zes in moeten. "Dan speel je een makkelijke tweede helft. Nu kom je meteen achter en loop je er voortdurend achteraan," stelde Aijan Roest vast. De tweede helft, in gegaan op 11-11, was drie minuten oud of het was 11-13. Meer nog dan voor de pauze leunde Apollo'70 op de opbou wers Jerry van Koppenhagen en Guido Snijder die beiden eredivisie-ervaring in hun bagage hebben. Van Koppenhagen drukte herhaaldelijk van afstand af, de beweeglijke Snijder was nauwelijks te stoppen voor de Soesters die zelf van uit de tweede lijn nauwelijks gevaar stichtten. Natuurlijk, Smeeing/BDC creëerde met het combinatiehandbal voldoende kan sen, maar de afronding liet te wensen over. En er was volgens Arjan Roest en Van Plateringen nog een probleem. Ri chard van Hofslot (blessure) en Guus Tourné (weekeinde weg) ontbraken, zodat Van Plateringen in de opbouwlijn niet kon wisselen. Alleen Bob van de Bergen kon af en toe worden ingezet en speelde geruime tijd op de plek van hoekspeler Ruder. Nauwkeurigheid Apollo'70 had na de rust ook aan nauw keurigheid gewonnen. Aanzienlijk min der vaak werd de bal verspeeld en hoe wel Berton Kemp weer als een tijger stond te keepen, waren de meeste acties van de gasten effectief. Alleen vanaf de zeven meterlijn viel Apollo'70 door de mand. Kemp stopte twee strafworpen, drie andere spatten uiteen op het hout werk. Anders had Smeeing/BDC op nog grotere afstand moeten volgen. Af en toe klampte de ploeg nog aan, maar dat kostte zoveel kracht, dat iedere tem poverhoging van Apollo'70 voldoende was voor een nieuwe marge. Ruim drie minuten voor tijd was er nog even hoop. De gasten kregen een tijd- straf en Arjan Roest mocht een straf- worp nemen. Na vijf geslaagde pogin gen, moest hij statistisch gezien wel mis sen en aldus geschiedde. Snijder stoor de zich er vervolgens in het geheel niet aan dat zijn team een man minder tot zijn beschikking had, gaf de voltallige Soester verdediging tot tweemaal toe het nakijken en besliste het duel: 18-21. Dat Beukendal in de laatste zeventig se conden veranderde in een schiettent, maakte niets meer uit: 21-24. Roest: "Als je naar Apollo kijkt, is het de terechte koploper. Ze kunnen rustig doorwisselen, zonder zwakker te wor den. Maar wij hebben toch ook leuk aanvallend handbal gespeeld en bijge dragen aan een aantrekkelijke wed strijd." Van Plateringen was minder onder de indruk van de ongeslagen lijstaanvoer der. "We hebben laten zien dat we van ze kunnen winnen, alleen hadden we die kansen moeten benutten. Vooral in de hoeken hebben we het laten liggen." Tevredenheid Tevredenheid was er ook bij de Utrecht se coach die als handballer 25 jaar op ere- en eerste divisieniveau uitkwam. Na1 vier maanden vindt hij dat zijn hand zichtbaar is geworden. "Ik denk dat de discipline is verbeterd en het is de groep duidelijk welk spelletje ik wil spelen. Dat zie je in de wedstrijden terug." Van Plateringen heeft het naar zijn zin in Soest, maar of hij volgend seizoen blijft, is niet zeker. Zelf schat hij de kans op zestig procent. Van de spelersgroep heeft, met uitzondering van de langdu rig geblesseerde Van Hofslot, iedereen aangegeven te zullen blijven spelen. "Het bestuur wil met me verder, maar ik wil nog een paar zaken doorspreken. Ik denk dat we er in één gesprek kunnen uitkomen," aldus de handbalcoach die reeds door andere clubs uit de eerste divisie en de eredivisie is benaderd. Naar de eredivisie zal hij zeker niet ver trekken, omdat hij dat niet met zijn werk kan combineren. Dames In de strijd om de bovenste plaats maakten de dames een misstap. Smeeing/BDC domineerde in de eerste helft tegen BSV/Laren, maar raakte daarna de draad kwijt. Van 7-10 werd het ineens 15-11. De Soesters haalden nog van alles uit de kast, maar bleven steken op 16-14. Foto: Aldo Allessie. Richard van den Hoef is vrijgespeeld op de cirkel en drukt af. Deze ging er wel

Soester Courant | 1999 | | pagina 19