Tropische En dit zijn de knallers van deze week: 5.98 5.95 Onderwijsstaking treft ook Soest 'Niet overhaast beslissing nemen' intratuin Soest heeft er weer een eeuwling bij 'I Vijftig autospiegels stuk Morgen taal- en rekenquiz :f~ verrassing Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant 6027493 Bon Maman Clementines Magere Runderlappen Huurwoning kopen? Meeste basisscholen houden klaslokalen morgen dicht Aqua Indoor speelt in op staking Ouders Mavo Soest willen besluit van rijk afwachten Man steekt eigen woning in brand 25% korting 40% korting 50% korting 3 Actueel 5 Actueel 7 Actueel 15 Varia 19 Sport Inbreker vlucht dwars door glazen voordeur Rijverbod van vijf uur 900 piek boete J SCHIPPER C?JP SOEST Mevrouw M.H. Vermooten krijgt bezoek van burgemeester N*F™m„ie anders SOEST Wie a" OPEL-©- KLAREN HtROMP A. van der Lee üm m 035 - 601 14 56 Confiture VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Vandalen trekken spoor van vernielingen Tel. 06-53 91 12 37 Van Breukelen Vast-goed Assurantiën HEDEN INBRENG KUNST EN ANTIEK De meeste basisscholen in Soest doen morgen mee aan de staking in het onderwijs. Net als elders in de regio Eemland, die 'aan de beurt' is, leggen veel leraren een dag het werk neer. Ze willen meer salaris, minder werkdruk en meer waardering. De staking is georganiseerd door de vakbonden die zo hun eisen aan de mi nister kracht willen bijzetten. De minis ter wil vooralsnog niet verder gaan dan één procent loonsverhoging. Niet elke school doet even fanatiek mee aan de staking. De ene is helemaal ge sloten, terwijl op de andere de leer krachten gewoon doorgaan met werken, ook al zijn ze het eens met de eisen die hun collega's stellen. De openbare basisschool De Klimop gaat morgen dicht. Enkele werknemers die niet staken, zullen andere taken ver vullen. Uiteraard vinden de werknemers dat hun salaris evenredig aan het werk moet zijn, maar ook zaken als ziekte kosten en andere premies dienen gelijk getrokken te worden met waarden die in het bedrijfsleven normaal zijn. De protestants christelijke basisschool De Bron doet niet mee aan de staking. "We hebben democratisch besloten om gewoon door te gaan met werken," al dus B. Weistra. "In een brief aan de ouders hebben we duidelijk gemaakt dat we het idee wel steunen, maar we vin den het niet nodig eraan mee te doen. Mochten er nog meer acties volgen, dan zullen we daarover weer vergaderen." Bij de bijzonder neutrale Van der Huchtschool staken drie mensen. Vol gens Dick Luschen was voor hen de maat echt vol. "De anderen steunen ze natuurlijk, maar voor hen is het minder dringend. Het is best een moeilijke beslissing. Je raakt er namelijk wel veel mensen mee, en daar ben je toch verantwoordelijk voor. Daarom hebben zoveel werknemers besloten het toch maar niet te doen. Het feit dat er zoveel mensen over nadenken geeft wel aan dat het heel erg leeft." Rob Balvers van Montessorischool Soest is van mening het beroep van le raar aantrekkelijker moet worden. "De regering redeneert tegenstrijdig als ze enerzijds de werkdruk willen verlagen en anderzijds de klassen kleiner willen maken. Dan zul je toch echt meer men sen nodig hebben en op dit moment is ons vak helemaal niet aantrekkelijk." De vakbonden hebben inmiddels ge steld dat er, als er binnen veertien da gen geen akkoord bereikt is, in februari op alle scholen in het land tegelijkertijd gestaakt gaat worden. Of de Van der Huchtschool dan ook weer meedoet, weet Luschen nog niet. "Ik wil niet voor uitlopen op de ontwikkelingen, maar ik hoop in ieder geval dat het niet nodig is." De ouders van de roomskatholieke scholen hebben een brief gekregen, waarin staat dat de school donderdag gesloten is. Directeur Calis vaan de Achtbaan, draagt dezelfde argumenten aan als zijn collega's: "Bijna iedereen hier staakt donderdag. Niet zozeer van wege het loon', dat is op zich geen vol doende reden om te gaan staken, maar wel tegen de hoge werkdruk, de sores en het feit dat we zo weinig serieus wor den genomen." Toch heeft hij het moei lijk met de staking. Hij ervaart het als een laatste redmiddel. "Je richt er nog al wat mee aan. Je ontwricht de thuis situatie van de kinderen door ze niet op school op te vangen. Het zijn geen weg werkzaamheden die je een dag langer laat liggen, je bent met kinderen bezig en daar ben je toch verantwoordelijk voor." Een heuse taal- en rekenquiz en vertoning van een videofilm in de lunchpauze. In verband met de stakingen in het onderwijs heeft Aqua Indoor voor morgen het programma volledig aangepast. De directie van het bad aan de Dal- weg: "Een van de problemen waar mee ouders te maken krijgen, is wat ze met hun kinderen moeten gaan doen als er geen les wordt gegeven. Wij hebben een oplossing bedacht." Basisscholieren kunnen voor vijf gul den van 9.30 tot 18.00 uur terecht in het bad voor vrijzwemmen en maken kans op een prijs als ze meedoen aan de taal- en rekenquiz die 's ochtends wordt gedaan. In de lunchpauze (13.00-14.00 uur) wordt een video film vertoond, daarna mogen de kin deren nog vrijzwemmen. Tot 15.00 uur zijn alleen basisscho lieren (met of zonder begeleiding) welkom, daarna ook ouderen. Wie tussen 16.00 en 18.00 uur komt zwemmen, betaalt 3,80 gulden. In de avonduren kunnen ouders voor 5 gulden gebruik maken van het zwembad. Tot nu hebben nog geen ouders aangekondigd hun kind van de Mavo Soest te halen. Geadviseerd wordt een besluit daarover uit te stellen totdat het rijk aangeeft dat de schooi in 2000 of in 2002 moet worden gesloten. De Mavo Soest verwacht daarover vóór 1 april dui delijkheid te krijgen. Doordat de school ongeveer vijftig leer lingen minder (183 in plaats van 240) heeft dan de minimale norm heeft ze geen toekomst meer als zelfstandige onderwijsinstelling. De zoektocht naar een fusiepartner werd vorige maand ge staakt, nadat de laatste kandidaat, AOC Midden-Nederland, geheel tegen de verwachting in afhaakte. Het bestuur en directie van de Mavo Soest dringen er nu bij het ministerie van onderwijs op aan de sluiting pas over drieënhalf jaar uit te voeren, zodat de huidige brugklassers hun opleiding aan de Valeriaanstraat kunnen afron den. Dat de fusie niet doorgaat, is bij de ouders 'heel hard aangekomen'. Dat zegt J.J.A. Bartels, ouderlid van de me dezeggenschapsraad. "Er is veel effort gestoken om een goede fusiepartner te vinden. De fusie was voor negentig pro cent rond, het wachten was enkel op de intentieverklaring. Op de zestiende (de- cember-red.) leek alles geregeld, een dag later haakte de gesprekspartner in eens af," aldus Bartels. Volgens hem doen de ouders er goed aan te wachten met 'maatregelen' tot bekend is of de school nog anderhalf of drieënhalf jaar open mag blijven. "Je moet niet overhaast een besluit nemen en nu je kind al van school halen. In 2002 verandert de wet, waardoor de mavo's opgaan in nvbo's. Het zou een mooi gebaar zijn van de regering als ze ons tot dan de tijd geven deze school af te bouwen." Actiecomité Ongeveer zestig ouders waren vorige week woensdag afgekomen op de infor matieavond die de school had belegd. Tijdens de bijeenkomst opperden ouders het idee een actiecomité in het leven te roepen om te pogen de school te redden. Dat heeft volgens de leiding van de Mavo Soest geen zin. De peilda tum van het rijk was vorig jaar oktober en brugklassers mogen voor het komen de schooljaar niet meer worden aange nomen. Bij de ouders heerst bezorgdheid over de sluiting, ömdat ze het liefst willen dat hun kind de opleiding op de Mavo Soest afronden. "De ouders vinden het zonde en zijn bang dat ze hun kinderen gedwongen naar een grotere school moeten sturen. Daar sneeuwen ze on der," aldus een woordvoerder. De Mavo Soest is uniek vanwege het thuiswerkvrije systeem. De kinderen maken op hun school hun huiswerk. Dat deze methode en het kleinschalige ka rakter, zij het onvoldoende, toch nog ouders aanspreekt, blijkt uit het feit dat zelfs kinderen uit Barneveld, Hilversum, Den Dolder, Leusden, Baarn en Biltho- ven op de Mavo Soest zitten. Het me rendeel van de scholieren komt overi gens uit Soest. De Murraya paniculata floreert prima met weinig zonlicht. Deze kamerplant met donkergroen blad heeft een hoogte van 35cm. Incl. knopvaas (h.i8cm, 0l4cm) in matte champagnekleur. Van 12.95 voor AMERSFOORT Amsterdamseweg 139 Tel. 033-4611203 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Ma. vanaf 10.00 uur. Een 26-ürfïgerSoester heeft maandag avond zijn woning aan de Varenstraat in brandigestoken. Hij is aangehouden en verhoord, maar een reden voor zijn daad heeft hij de politie niet gegeven. De brandweer werd om kwart over elf ingeseind en zette een blus- en een lad derwagen in om het vuur op de derde etage te bestrijden. De overige bewoners van het flatgebouw werd geadviseerd de ramen en deuren te sluiten, maar omdat er geen gevaar was voor uitbreiding van de brand, was ontruiming van het woningencomplex niet nodig. Een deel van de woning brandde uit of werd aangetast door rook en roet. De brandweer schat de schade op 50.000 gulden. 1 artikel 2 artikelen 3 artikelen OP CONFECTIE EN SCHOENEN Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode, Lederaccessoires, Schoenen ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL 6024314 'Laat VVD maar prijs voor ondernemers instellen.' Gemeente vol vertrouwen over milleniumproject. Zakenkring wil meer bedrijventerrein. Kap Soestduinen in fasen. Voorzitterskandidaten bij PvdA in Soest. GGS niet van de partij in provincie. Politie: in een week 155 bekeuringen. Herinneringen op reünie brandweer. Oudjes SoVoCo verslaan jeugd op routine. Een inbreker liet zich zaterdagavond door niets en niemand tegenhouden, toen hij in een woning aan de Gene raal Winkelmanstraat in Soesterberg op heterdaad werd betrapt. Hij ont week de zoon des huizes en vluchtte dwars door de glazen voordeur om vliegensvlug uit het zicht te verdwij nen. Naar verluidt was er geen bloedspoor van de man te vinden. De onbekende man, die ongeveer 1.60 meter is, was rond een uur of acht de woning binnengedrongen. Hij was nog binnen toen de bewo ners thuiskwamen. Volgens de poli tie wordt niets uit het huis vermist. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft de politie op de Koninginnelaan een 36-jarige Soester aangehouden, die onder invloed van drank achter het stuur was gekropen. Met een rijverbod van vijf uur en een boete van negenhon derd gulden werd de man bestraft. accountancy 1 belastingadvie Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Voor bouw- en interieurs Industrieweg 12 (Ind. terrein Soest Tel: (035) 60 29 468 Welkom op maandag t/m vrijdag van 08.30-17.30 uur. Zaterdag van 09.00-16.30 uur Soest heeft er weer een honderdjari ge bij. Gisteren vierde mevrouw M. H. Vermooten-Schellekens het feit dat zij precies een eeuw geleden ter wereld kwam. Om dit feest op te luisteren, vereerde burgemeester Hans de Widt haar met een bezoek je bij haar thuis in zorgcentrum Braamhage, waar ze nog steeds zelf standig woont. Mevrouw Vermooten-Schellekens is ge boren in Ginneken en Bavel en woont sinds september 1969 in Soest. Daar voor heeft zij, samen met haar man, in Utrecht gewoond. Zij waren - toen haar man op 95-jarige leeftijd overleed - 60 jaar getrouwd. Volgens haar zoon is ze nog altijd heel opgewekt en geïnteres seerd in alles wat er om haar heen ge beurt. "Ze houdt ons een spiegel voor hoe je op een waardige manier oud kunt worden." Nadat de burgemeester haar had be zocht namen haar 26 kinderen, klein kinderen en achterkleinkinderen haar mee voor een besloten feestje. Soest heeft nog twee oudere inwoners. Mevrouw Richie is eind vorig jaar 104 geworden, mevrouw Dievenbach hoopt in juli haar 103e verjaardag te vieren. Dit jaar kunnen nog eens vier Soesters de honderdjarige leeftijd bereiken, op 25 januari, 8 mei, 19 september en 30 de cember. automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 makelaars Ook 's avonds en in 't weekend 88 Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 HAJB - OARb Kinderen Dames Heren DE KAPSALON BIJ U THUIS Viervrucht, kersen, aardbeien en abrikozen per pot 3,99 2 potten kist ruim 2 kilo Foto: Coos van der WUt Ongeveer vijftig autospiegels zijn zondagmorgen vroeg vernield. Ze werden er afgetrapt, vermoe delijk vanuit of vanaf een voer tuig. De vandalen trokken het spoor van vernielingen op de oostelijke doorgaande weg van Soest. De benadeelden wonen aan de Birk straat, de Kerkstraat, de Torenstraat, de Middelwijkstraat, de Steenhoff- straat en de Van Weedestraat. Om half vijf 's morgens ontdekte de po litie de vernielingen, maandagmor gen waren pas twee meldingen bin nengekomen. De politie heeft geen enkele aanwijzing die naar de daders zou kunnen leiden. Tijdens de ver nielingen heeft niemand de politie gebeld. Ook de spoorbomen van de overweg aan de Talmalaan werden gemold. Een getuige zag zondagmorgen om twee uur drie of vier knapen bij de overweg, van wie er twee de bomen afbraken. Pas zes uur later seinde de getuige de politie in. In dezelfde nacht ontdekte de sur veillance van de politie dat op de Obrechtstraat een stalen papiercon tainer was omgegooid. Op het Ising- serf lag een afvalcontainer op zijn kant en op de Vrijheidsweg werd de ruit van een bushokje gemold. Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. zie pagina 5 '..T..: Rente vanaf 4,2%. BeI (035) 609 63 19 Rabobank Soest-Baarn Tussen 10.00-12.00/13.00-17.00 uur kunt u uw antiquiteiten inbrengen voor één van onze veilingen. Is het een totale inboedel of zijn de goederen te groot om zelf te brengen, dan komen wij geheel vrijblijvend bij u aan huis voor een taxatie en het transport. Veilinggebouw Van Zadelhoff Vaanweg 109 1217 SM Hilversum Tel: 035 - 6247170

Soester Courant | 1999 | | pagina 1