Red Stars kruipt door oog van naald Brehler prolongeert titel Jarig WZ'49 in clinch met gemeente Winkelkringtoernooi sportief begin 1999 ISPORTt VVZ deelt eerste prijzen uit Henk de Bree met '401' op Olympiade in Blackpool 60311 19 Jeugdnieuws fc Firtina'93 nog wisselvallig Hulpverk WOENSDAG 20 JANUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 20 Zwakke vertoning basketballers loopt goed af: 67-72 BASKETBAL DUIVENSPORT Ook Gerda de Kroon bowlingkampioen KORFBAL Revanche voor Eemvogels op SVMM: 15-11 JEU DES BOULES Promotiekansen voor Soester doublette VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Kinderparadijs De Vrije Teugel Activiteiten-programma Sanitair VOETBAL Ron Daselaar nog een jaar bij Hees SCHAATSEN Jeugd doet mee aan Elfstedentocht Over bespeling vierde veld en schadepost van 1.400 gulden DVS/De Kuil speelt nog rol van betekenis ZAALVOETBAL Sportuitslagen 0 TENNIS Trainen op balvaardigheid bij Soest-Zuid ATLETIEK Tweede plaats Sportprogramma |j Wie vergelijkt leest de Soester Courant m WOENSDAG 20 J ACHTGOEDHUI OPGELET!! De break is dit seizoen een doeltref fend wapen van Red Stars. De uit vallen moeten wel in de verdediging worden afgedwongen en dat lukte lang niet altijd in Waddinxveen, waar Red Stars vrijdagavond door het oog van de naald kroop. Het zal onbewuste onderschatting zijn geweest van de nummer twee. Wad dinxveen Flyers was in Beukendal met ruime cijfers verslagen en staat laatste. Fanatiek waren de Zuid-Hollanders wel, iets wat van Red Stars niet kan worden gezegd. Een grillig scoreverloop was het gevolg. Een goede fase, waarin de break lekker liep, resulteerde na elf minuten in een 10-22-voorsprong voor de ploeg van René Lansaat. Er leek geen vuiltje aan de lucht, maar Waddinxveen gaf zich niet gewonnen en sprak zich in het res tant van de eerste helft moed in: 31-35. Met horten en stoten nam Red Stars wederom afstand (47-56) al was het duel daarmee niet beslist. Waddinxveen Flyers had niets te verliezen en gaf zich niet zomaar gewonnen. Red Stars gaf verdedigend niet altijd thuis en moest te vaak kiezen voor een set-aanval in plaats van de break. Tot schrik van Lansaat kwam de thuis club twee minuten voor tijd op voor sprong (67-65). Net op tijd trok Red Stars de touwtjes strakker aan. Een re bound, gevolgd door twee 'passjes' wa ren genoeg voor de gelijkmaker. Een soortgelijke break bracht het initiatief terug bij de Soesters en Waddinxveen Flyers moest persoonlijke fouten maken in een poging balbezit te krijgen. Van de zes vrije worpen die Red Stars in de slotfase kreeg, waren er vier succesvol: 67-72. Met tien punten en tien rebounds scoor de Frank van der Wal wederom een 'doublé'. Topscorer werd Guido La Rose (21 punten), terwijl Jan van Maanen, volgens Lansaat weer helemaal 'terug van weggeweest', 14 punten maakte. Met acht rebounds deed ook Bob Kooter nuttig werk. Beker Bij Red Stars gaan de gedachten terug in de geschiedenis. Naar 1978 toen de jongens junioren ten koste van lands kampioen Radio Musette de Neder landse beker wonnen. En naar 1981 toen de meisjes junioren deze prestatie evenaarden. Rob Katee, Henk van der Neut, Tim en Tom van der Mars, Clai- re van Embricqs en José Koster zijn en kele namen die voor altijd in de ge schiedschrijving van de club staan ver meld. Het huidige jongens juniorenteam van Red Stars staat op de drempel van de nationale finale. Op zondag 24 januari ontvangt de ploeg om 18.00 uur Cana- dians in sporthal Beukendal. Winst op de Amsterdammers levert de Soester club voor de vierde maal in de historie een finaleplaats op. Het damesteam be reikte de eindstrijd in 1983, maar ver loor toen nipt. De eerste prijzen van de jubileumloterij van VVZ'49 zijn de deur uit. In het club gebouw aan de Eemweg werden ze zaterdag uitgereikt aan de winnaars. De club ver kocht vorig jaar duizend loten van 150 gulden. Van de netto-opbrengst kan de jubi leumcommissie een lichtinstallatie voor het hoofdveld aanschaffen. Tot en met april zijn er maandelijks trekkingen. De eerste prijzen vielen op de vol gende nummers: 958-auto cd-speler, 737-fiets, 342-televisie, 601-videorecorder, 354-audioset, 468-workmate, 178-sportbox concept, 131 en 801 -fïetsendrager, 526- fax/telcombinatie. 800 tot 1.070 kilometer in de afgelopen twee jaar. Er zijn categorieën voor schoonheids- en prestatieduiven. De Bree is een van de twee Nederlanders in de laatste klasse en is verzekerd van concurrentie uit twintig tot dertig andere landen. Bijgestaan doof elf clubgenoten brengt Henk de Bree het komend weekeinde door in Blackpool. In de Engelse stad wordt de Olympiade voor postduiven gehouden en de Soester is van de partij met zijn '401', waarmee hij eind vorig jaar wereldkampioen grote fond werd. Door insiders worden zijn kansen op de zege dan ook hoog ingeschat. De Bree en de '401' doen mee in de grote fond. Het gaat daarbij om zes vluchten van Het is niet de eerste keer dat de Soes ter duivenmelker tot de deelnemers van de tweejaarlijkse Olympiade behoort. In 1979 en 1995 was hij er ook al bij. De Bree is lid van postduivenvereniging De Zwaluw. Elf andere leden vergezellen hem zaterdag en zondag. De reis is ge organiseerd door voorzitter Hans van Dijk. Peter Brehler heeft tijdens de Soester bowlingkampioenschappen zijn titel gepro longeerd. Bij de dames nam Gerda de Kroon plaats op de troon die een jaar lang was bezet door Esther Braaksma. Brehler stapte zondag als tweede de finale binnen. Zijn achterstand op Arnold de Kroon bedroeg 63 pinfalls, maar in de spannende finale kon de koploper zijn posi tie niet consolideren. Met een score van 895 bleef hij verachter Brehler (989). Op de derde plaats eindigde Ad van der Schoot, gevolgd door A. Buddingh. Arnold de Kroon troostte zich met het idee dat hij met een game van 207 de hoogste score bij de mannen had neergezet. Gerda de Kroon deed dat bij de dames (193) en legde mede daarmee de basis voor haar eindzege. In C-drie werden zondag ook twee officieuze kampioenen gehuldigd. J. ter Beek en Marianne Spronk wonnen deze titels. Foto: Aldo Allessie. De laatste vijf doelpunten van de wedstrijd werden gescoord door SVMM en toch won Eemvogels de 'return' in Aqua Indoor. Na nederla gen in een oefen- en een competitie wedstrijd trokken de Soesters zater dag aan het langste eind: 15-11. Eemvogels zette meteen druk en gaf de gasten uit Maarn weinig kans. SVMM was steeds kort in balbezit en kwam daardoor niet het spel. Eemvogels scoorde wel, liep uit en domineerde het duel. Pas in de slotfase kwam er verandering in het wedstrijdbeeld. Na 13-4 vierden de Soesters de teugels en mocht SVMM de schade beperken. Dat nam niet weg dat Eemvogels revanche nam voor het verlies in Maarn. Bastiaan Velthuijsen en Justin Wu- ring maken goede kans de eerste klasse van de wintercompetitie voor jeu de boulers te bereiken. Het Soester doublette staat afgetekend eerste. In 21 partijen werd slechts eenmaal ver loren. De koppositie werd vorige week verstevigd met drie zeges: 13-0, 13-11 en 13-10. Mies en Albert Wuring, die al in de eer ste klasse spelen-, kwamen eenmaal tot winst en verloren tweemaal. Succesvol in de tweede klasse waren Bruno Ghi- roni en Nico Marseille: 13-8, 13-7 en 13-5. Wiel Coenen en Michel Timboni én Wim van de Beek en Wim Cornelis- sen wonnen elk twee van de drie par tijen. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag: 's Ochtends en 's middags natuureduca- tie, 's ochtends knutselen voor dames en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardagspartijtje. Vrijdag: Natuureducatie ('s ochtends) en 's mid dags de mogelijkheid voor een verjaar dagspartijtje. Elke le en 3e vrijdag van de maand or ganiseren wij 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco, kosten f 3,- per kind en de 2e en 4e vrijdag van de maand is er 's avonds de gelegenheid om een kinderverjaardagsdisco te boe ken, ook van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmiddag: Gelegenheid om een verjaardagspartij tje te boeken van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van een verjaardagspartijtje zijn: t/m 10 kinderen f 125,-, elk kind meer f 12,50, inclusief een cadeautje voor de jarige, limonade en een zakje snoep. Maandag en dinsdag: In de ochtend en middag Natuureduca tie voor de basisscholen en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardags partijtje. Woensdag: Peuter-ouderochtend en 's middags in stuif voor kinderen uit de buurt in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Kosten f3,- per kind. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 De uitwedstrijd van Hees tegen Bun- nik'73 werd afgelast, maar de club had toch iets te vieren. Trainer Ron Daselaar zette zijn handtekening on der een contract dat hem ook vol gend seizoen aan de zesdeklasser ver bindt. De jonge trainer hoopt dat Hees dan inmiddels in de vijfde klas se speelt. "Daar ga ik van uit, we staan er goed voor en de sfeer is goed," aldus de trainer van de num mer twee. Voor Daselaar was het niet moeilijk bij te tekenen. Zelf hield hij rekening met de mogelijkheid dat sommige spelers wellicht op hem waren uitge keken. Daselaar is bezig aan zijn tweede seizoen bij de hoofdmacht, maar had daarvoor al enkele jeugd spelers onder zijn hoede. Zowel be stuur als selectie lieten weten dol graag verder te willen met Daselaar die vervolgens snel de knoop door hakte. Prettige bijeenkomstigheid is dat de Soester in 2000 het vijftigja rig bestaan van de club kan meevie ren. Daarna wil Daselaar graag als hoofdjeugdtrainer aan de slag bij een goede club. De jeugd heeft voorals nog de voorkeur boven een senioren- elftal. In de afgelopen twee maanden ver lengden ook Peter Visee (Soest) en Henri Kalk (WZ'49) hun contract. SEC-zondag is op zoek naar een ver vanger voor René Versteeg, bij SEC- zaterdag is Paul Muller op dit mo ment trainer. Zaterdag heeft de jeugd van schaatsvereniging Eemland de tra ditionele jeugdelfstedentocht verre den. 's Ochtends om 10.00 uur klonk het startschot voor de tocht der tochten op de Vechtsebanen in Utrecht. De ijsbaan was omgetoverd in een heus elfstedentraject met de elf Friese steden stempelposten, een koek en zopie "stop" en een kluun- traject. Dat het een barre tocht was, was te zien aan alle (door de EHBO geschminkte) schaafwonden en blauwe plekken in de gezichten van de kinderen. De jeugd had zich verzameld bij de start "'s mor gens vroeg" in het donker. Er werd af geteld naar het startschot waarna ieder een zich haastte naar de bankjes om de schaatsen onder te binden. Daarna moesten de kinderen zorgen dat ze alle stempels volgens de regels binnenhaal den. En dit viel niet mee, want daar moesten heel wat rondes voor worden gereden. Aangezien ook op de binnenbaan een deel van het elfstedentraject was opge nomen moest daarnaartoe worden ge kluund. Al gauw werd het wat lichter, waardoor de kinderen de wakken in het ijs wat beter konden herkennen. Om kwart over elf werd het sein gegeven voor het halen van de laatste stempel en moesten de kinderen zich weer verza melen op de binnenbaan om de finish te halen. Het was inmiddels weer donker geworden. De winnaar en de winnares van deze elfstedentocht werden gehul digd. Maar natuurlijk waren alle kinde ren die deze tocht uitgeschaatst hebben winnaars en daarom kregen ze allemaal hun elfstedenkruisje uitgereikt. KORFBAL Korfbal In Almere liep de BI tegen een grote nederlaag op. Binnen vijf minuten was het al 5-0 en die klap kwam de ploeg niet meer te boven: 12-3. Ook de Cl had het moeilijk. MIA won op eigen veld met 6-1. De F1 ontving koploper Spirit en verloor na een ruststand van 0- 4 met 0-5. Soest De damesjunioren speelden een goede wedstrijd met als resultaat drie punten. Ook de C3 moest voor de competitie spelen. Spakenburg werd met 8-4 ge klopt. Bij de E- en F-pupillen was er een uitwisseling met 't Gooi met ver schillende resultaten. De BI speelde bij WZ, deze waren een maatje te klein voor Soest BI. ZWEMMEN De Duinkikkers Zondag vertrok de wedstrijdploeg voor de derde competitiewedstrijd naar Wee- sp. Er werden vooral door de jonge zwemmers zeer goede tijden gezwom men. Maar liefst 31 persoonlijke records werden verbroken. Stephanie Epskamp (10) was in topvorm, zij zwom zelfs tweemaal een clubrecord. Robbin Blok- poel (14) verbeterde zijn eigen clubre cord op de 200 meter schoolslag. Ver der werden er door de zwemmers en zwemsters veel eerste, tweede en derde plaatsen behaald. Hoewel het vierde veld door de ge meente uit de bespeling is geno men, maakt WZ'49 er nog steeds gebruik van. Dat moet wel, zegt voorzitter Henk van der Pol, om het wekelijkse programma binnen de beschikbare uren af te werken. De club heeft vorige zomer drieduizend gulden uit eigen zak betaald om het vierde veld te laten opknappen door De Ridder, zodat het toch te gebruiken is. Elke zaterdag spelen er teams op. Maar WZ'49, dat in het voorjaar het vijftig jarig bestaan viert, is niet van plan om dit jaar weer zoveel geld uit te geven. De club betaalt immers het passepartoutta- rief (ruim vijf tientjes per lid) en dus moet de gemeente zorgdragen voor het onderhoud van de velden, is de redene ring aan de Eemweg. Het meningsverschil zit 'em in de nood zaak van het vierde speelveld. In het kader van de doelmatigheid (ingegeven door het feit dat Soest elk jaar minder geld van het rijk krijgt) hanteert de ge meente sinds dit seizoen de NOC/NSF- norm, waarbij volgens een formule wordt bepaald hoeveel velden een club nodig heeft. Bij VVZ'49 kwam de gemeente uit op drie, zodat het vierde veld uit de bespe ling werd genomen. Volgens Van der Pol is de sportvereniging inmiddels dus danig gegroeid dat het vierde veld on ontbeerlijk is. "We hebben zeventig nieuwe leden erbij gekregen," verklaart Van der Pol. Vooral het aantal jeugd- teams is toegenomen. We zitten nu bo ven de norm van drie velden, maar de gemeente heeft ons letterlijk gezegd: voer maar een ledenstop in. Nou, daar beginnen we dus niet aan, net zo min als dat we ledenwervingsacties houden. We zijn wie we zijn, de mensen komen van zelf als ze zich bij ons thuisvoelen." Verdeeld over drie velden heeft WZ'49 op een zaterdag 21,75 uren tot zijn be schikking. Volgens Van der Pol zit de club nu al boven de 22,5 uren per wed strijddag. De kans dat het ledenaantal groeit, mogelijk als gevolg van de festi viteiten die in april staan gepland, acht hij niet ondenkbaar. De preses van de tweedeklasser noemt de handelwijze van de gemeente onte recht en wil dat de gemeente in de zo mer het onderhoud van het vierde veld weer op zich neemt. "Anders komen we in de problemen." Rekening Tlissen WZ'49 en de gemeente bestaat ook nog een conflict over een rekening van 1.400 gulden. Zoveel kostte het om vorig jaar januari de schade te herstel len, die tijdens het jaarlijkse Koude Te nen Toernooi op een van de velden was ontstaan. De nota werd naar de voetbalclub ge stuurd, maar het bestuur weigerde te betalen. De gemeente won advies in van de Vereniging Sportraad Soest (VSS). Die koos partij voor WZ'49, maar on der het mom dat het advies van de VSS geen nieuwe feiten aan het licht bracht, bleef het College op het standpunt staan dat WZ'49 moet dokken. Van der Pol denkt daar niet over. Voor het Koude Tenen Toernooi van 1998 keurde de consul van de gemeente de velden. Volgens Van der Pol is hij ver trokken zonder te melden dat de velden waren afgekeurd en dus werd begonnen met het toernooi. Tijdens de wedstrijden verslechterde het weer, waardoor de grasmat te lijden had onder de bespe ling. Daarom besloot de wedstrijdleiding het toernooi verder in verkorte vorm af te handelen, maar het kwaad was al ge schied. Waarschijnlijk moet de gemeenteraad er aan te pas komen om te bepalen of de gemeente, dan wel WZ'49 de herstel werkzaamheden moet betalen. Van der Pol leidt dit af van de reglementen. Wat hem betreft is de uitspraak van de raad bindend, maar voor die tijd zal WZ'49 de 1.400 gulden zeker niet overmaken. Winst of verlies in één wedstrijd kan in de intersportcompetitie (hoofd klasse) van het zaalvoetbal zo vier, vijf plaatsen verschil op de ranglijst uitmaken. Alle ploegen winnen en verliezen van elkaar. Dat de resultaten onvoorspelbaar zijn, ondervond Firtina'93 in de afgelopen week. Woensdag werd met 4-3 van hek kensluiter Veensche Boys verloren (4- 3), maandag klopten de Soesters het sterke Wijk bij Duurstede met 4-2. "Als we steeds compleet waren geweest, wa ren we nu al kampioen," stelde Saban Aksit. Door de absentie van veel spe lers, blijven de prestaties wisselvallig. Mustafa Aksit is vertrokken naar Tur kije, Zeki Kurt is tot augustus geschorst en met name de spelers van S.O. Soest moeten nog wel eens verstek laten gaan. Voor de spitspositie is daarom Peter van den Berg aangetrokken. Tijdens zijn debuut in Nijkerkerveen scoorde hij vo rige week tweemaal, maandag was hij verhinderd. Firtina'93 staat nu in de onderste helft van de middenmoot, maar het verschil met de kopgroep is niet groot. DVS/De Kuil In de eerste klasse speelt DVS/De Kuil nog steeds een rol van betekenis. De ploeg heeft vijf punten achterstand op koploper Barbaros bij wie de Soesters nog op bezoek moeten. Tegen Loosd- recht speelde DVS vorige week een goe de wedstrijd. Gedisciplineerd spel, een leuke tegenstander en een scheidsrech ter die de wedstrijd aanvoelde, lieten coach Jan Vlaswinkel met een prettig gevoel de terugreis aanvaarden. DVS/De Kuil won na een ruststand van 0-5 met 3-9. Topscorer werd Ramon Heijnen met vier treffers. Soester Bowling Vereniging Maandag: Flinstone-ZZZ 5-0, Torentjes-De Vrije Teugel 0-5, Resto Team-Big Splitters 4- 1, Spare-Strajk 4-1, Teamwork-Briljantjes 5- 0, The Outsiders-Wafe 1-4. Dinsdag: De Noten-AAA 5-0, C-drie-Tover- bal 2-3, Coba's-Energy 3-2, Naadje-HAM 0- 5, Happy Hoekers-Wei 5-0, Cool Cat-Taxi Drivers 2-3. Dansschool Sepp Regiowedstrijd Hilversum: 3e klas latin: 2. Patrick en Marcia van de Wens; 3e klas stan daard: 3. Hans en Colette Alma; 5e klas standaard: 6. Stefan Mets en Iméé van Zui len (tevens halve finale in 5e klas latin); John van Vulpen/Bastiènne Briét én Mark.Sepp/ Ingeborg Tiele in halve finale latin en stan daard. ZWEMMEN De Duinkikkers 50 meter vrije slag: Martijn Smeets 44.36; Nicky van Rouwendaal 39.36; Jelmer van Velzen 41.95. 100 meter schoolslag: Maartje Houben 1.45.99; Emily Jansen 1.32.93; Hanke Schalkx 1.32.24. 100 meter vrije slag: Bram Houben 1.05.54; Menno Smit 1.08.34; Paul Spronk 1.01.43; Roel Koot 1.01.43. 50 meter vlinderslag: Martje van Velzen 52.65; Elize Stolze 43.08; Suzanne Willems 1.11.14; Suzanne Schuurman 52.43; Denise van Rou wendaal 40.28; Stephanie Epskamp 39.41; Samantha Bender 47.23. 200 meter wissels lag: Tim Knopper 3.27.64; Niels Vlug 3.42.85; Ruben de Clippelaar 2.57.82; Rem- ko Hooft 2.57.54. 200 meter vrije slag: As- trid Buxtorff 2.47.11; Sharon Post 2.52.76; Joanna Thijs 2.53.52; Vivian Spronk 2.29.29. 100 meter vlinderslag: Menno Smit 1.29.26; Robbin Blokpoel 1.23.03. 200 meter rugslag: Raymond Honderdos 2.34.42; Peter Oosthof 2.43.59. 200 meter wisselslag: Leonie Oost hof 3.02.55; Vivian Spronk 3.05.46; Joanna Thijs 3.11.76. 100 meter schoolslag: Bram Houben 1.29.69; Sebastiaan Schuurman 1.29.49; Erwin Post 1.47.72; Michael Maas- sen 1.23.18. 25 meter schoolslag: Martijn Smeets 21.23; Nicky van Rouwendaal 23.41; Jelmer van Velzen 24.53.100 meter vlinders lag: Leonore Hornung 1.33.61; Hanke Schalkx 1.29.79; Astrid Buxtorff 1.30.87; Elise Hooft 1.24.88. 200 meter schoolslag; Roel Koot 3.09.46; Pieter Damen 3.02.54; Robbin Blokpoel 3.02.04.100 meter rugslag: Pieter Damen 1.20.41; Peter Oosthof 1.14.06; Erwin Post 1.41.29; Michael Maas- sen 1.22.61; Paul Spronk 1.14.32; Sebastiaan Schuurman 1.13.78. 200 meter schoolslag: Emily Jansen 3.21.21; Hanke Schalkx 3.21.73. 50 meter vrije slag: Maartje Houben 36.90; Elise Hooft 34.12; Lesley-Anne Knopper 37.54; Sharon Post 33.75. 200 meter schoolslag: Sebastiaan Schuurman 3.10.46; Michael Maassen 3.15.25. 100 me ter vrije slag: Vivian Spronk *1.17.82; Joanna Thijs 1.17.35; Leonore Hornung 1.18.95. 200 meter rugslag: Sharon Post 3.11.05; Elise Hooft 3.04.98; Maartje Houben 3.30.52. 200 meter vrije slag: Suzanne Willems 3.54.62; Stephanie Epskamp 2.53.77; Sa mantha Bender 3.18.10; Suzanne Schuurman 3.24.10; Denise van Rouwendaal 2.45.32; Elize Stolze 3.02.69; Martje van Velzen 3.42.36. 50 meter vrije slag: Niels Vlug 39.81; Tim Knopper 38.66; Remko Hooft 34.33; Ruben de Clippelaar 33.17. 100 me ter rugslag: Leonie Oosthof 1.21.73; Emily Jansen 1.26.66; Lesley-Anne Knopper 1.43.60. 50 meter vrije slag: Pieter Damen 28.96; Raymond Honderdos 28.47. 200 meter wisselslag: Roel Koot 2.50.31; Peter Oosthof 2.40.44; Bram Houben 2.51.30. 200 meter vrije slag: Menno Smit 2.36.65; Rob bin Blokpoel 2.19.05. Soest SO Soest Al-JVS Al 3-2; SO Soest Bl- WZ'49 BI 6-1; SO Soest C3-Spakenburg C2 8-4; SO Soest Dl-Greenstars 3-0; SO Soest D2-'t Gooi D2 5-0; SO Soest D3- Olympia'25 Dl 0-7; 't Gooi El-SO Soest El 0-4; 't Gooi E3-SO Soest E6 3-6; 't Gooi Fl-SO Soest F3 1-2; SO Soest F5-'t Gooi F3 2-12; SO Soest F6-'t Gooi F4 10-2; SO Soest F7-'t Gooi F5 9-0; SO Soest FlO-'t Gooi F6 14-0; SO Soest dames B-Huizen 1 3-1. Bij tennisvereniging Soest-Zuid kan men zich nog opgeven voor de balvaar digheidstraining. Die wordt de komen de vijf zaterdagen gegeven op het com plex aan de Bosstraat. Gekozen kan worden uit een les tussen 11.00 en 12.00 uur of tussen 12.00 en 13.00 uur. Ook niet-leden kunnen mee doen. De kosten voor de vijf lessen be dragen 42,50 gulden. Voor meer infor matie kan contact worden opgenomen met Loes de Meij, tel. 5880451, of An- toinette Verweij, tel. 6025279. Leeftijd speelt geen rol. Mart van Hal was de oudste deelneemster aan de kor te cross in Breda, maar eindigde als tweede in haar klasse. Ze volbracht de 5.200 meter in 22.55. In het overall klassement was die tijd goed voor de zesde plaats. VRIJDAG 22 JANUARI Volleybal 20.00 uur Unicornus-Stam/SoVoCo (H) (Bunschoten) ZATERDAG 23 JANUARI Badminton 12.30 uur Selby-Flevoland (C-drie) Basketbal 18.00 uur Red Stars (H)-BS Leiden (Beukendal) 21.30 uur Blue Herons-Red Stars (D) (Vianen) Korfbal 19.00 uur DWS-Eemvogels Voetbal 15.00 Lunteren-WZ'49 (Lunteren) 14.30 uur Hees-Hercules (V.O. Utrechtseweg) 14.00 uur SEC-Actif (Bosstraat-West) Volleybal 17.00 uur Stam/SoVoCo (D)-Zwolle (De Bunt) ZONDAG 24 JANUARI Handbal 13.40 uur Smeeing/BDC (H)-Kolping (Beukendal) Voetbal 14.00 uur Soest-Stormvogels (Bos straat-Oost) 14.00 uur Hoogland-SEC (Hoogland) MAANDAG 25 JANUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) De ondernemers van de Winkel kring van Weedestraat hebbeti za terdagavond het jaar 1999 sportief geopend met een tennistoernooi. Dit bedrijventennistoernooi werd voor de vijfde keer in successie ge houden in de tennishal aan de Schrikslaan. Met een deelnemersveld van ruim vijf tig man werd gespeeld om de Winkel- kring-wisselbeker. Met een ruime voor- sprong op punten slaagde het team van Wortmann mode erin de wisselbeker mee naar huis te nemen. Een eerste en tweede plaats voor het individuele dub belspel gingen naar respectievelijk Car- la en Eelco (Soester Courant) en Rem- co en Claudia (Joh. Mets). De aanmoe digingsprijs, twee pantoffel-berenvoe ten, gingen naar Ronald en Roland (Tingelijn). Op de foto nemen Emiel en Monique Wortmann de beker in ontvangst van Janneke Nota. Speciale actietarie Achtgoed huurwc Stap daarom eens binn advies over uw hypoth en uw toekomst. Voor heldere taal uitleg is er maar e Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstver! Hulp in dringende moeilijl zaterdag, zondag en algemee feestdagen, tel. 6245555. Stichting Hulpdienst Soesl Hulp aanvragen dagelijks tus: 10.00 uur, tel. (0346) 2 352097. Nazorg borstkankerpatiën Informatie: Borstkanker info trum Utrecht (BIC), tel. 03( di. t/m. vrij. 10.00-13.00 uu Werkgroep Kind en Zieken! Behartigt de belangen vai ouders vóór, tijdens en na huisopname. Informatie: me ling, tel. 6014470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00- Stadsring 31A (Vrouwenhu foort, tel. (033)4616612. Ah wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisje: Maandag 19.00-21.00 uur 16.00-18.00 uur; donder 21.00 uur, tel. (030)23220: Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen he terrein van de bijstand kuni terecht bij de werkgroep Vr< Bijstand, telefonisch dage 13.00 of na 18.00 uur. 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vrije maand, 10.00-11.30 uur, in tionaal Vrouwencentrum, S: VTO-samemverkingsver Vroegtijdige Onderkenninj lingsstoornissen bij kindei 240, 3800 AB Amer (033)4637285. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voo van misdrijven en verkeer tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemlant 24 uur per dag telefoniscl voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 23.00 uur: t> tussen 23.00 en 7.00 uur: kamer van de Amersfoorts 033-4666666. Al Anon-groep Soest Steun aan familie van degt matig veel drinkt of dronk, of 5415474 Baam. Ouders van een overledi Landelijke zelfhulp-organi Contactadres: Eveline M breestraat 543, 3765 XI 6014310. Thuishulpcentrale Eem De THC biedt partners e dementerenden, van chron ouders van verstandelijk i gehandicapte kinderen hu of passief oppassen door Informatie: tel. 033-4631 Contactpersoon Soest: Ti; tel. 6022395. Thuiszorg/Maatschapi Stichting Thuiszorg en M; Werk N.O. Utrecht. E Burg. Grothestraat 74, 3'. tel. 6036800, fax 603688 Jongerenspreekuur G< Voor jongeren van 12 tot dag 15.30-16.30 uur, Amersfoort. Psycho-profylaxe Stichting Psycho-profyl: ding op de bevalling. Co v.d. Poll, Clauslaan 23, 3 tel. 6031396. Steunpunt Rouwverwe Contactadres: Nelleke 1 Brinkweg 18, 3761 E 6022122 (9.00-U.00 6014310. Telefonische Hulpd Eemland Dag en nacht bereikba? en sociale nood, tel. 62' Kinder- en jeugdtelef 12.00-21.00 uur, tel. 62 Adviesbureau voor en vachtproblenien bij I Rita Pouw, Den Bliekla Soest. Behandeling vc tel. 6012855. Wie hulp zoekt, maar 1 ren bij het Centraal M« 11.00 uur, tel. 603111

Soester Courant | 1999 | | pagina 20