9^1 r\ OITAK ƒ1369.00 ƒ125.00 6016251 PETERS PvdA-Soest smult van 'the Beauty and the Beast' GGS niet van de partij in provincie UW HUIS SUCCESVOL IN DE VERKOOP? Makelaardjj EO ACTUEEL! Wij en de wijkagent (7) 'Een stukje nazorg' Uit onze Psychiatrisch onderzoek voor uitspraak rechter Hulleman opfiek Situatie Klein Engendaal vanavond ter discussie PAGINA4 WOENSDAG 20 JANUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 i\ Gevraagd VASTE BEZORGERS in Soest voor de [TRiiGOURANT Iden: tel. 601 41 52 Voorzitterskandidaten in huiskamerbij eenkomst Vrouwengilde kringloopcentrum l SPULLENHULP Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Service bij Schoemaker CUtdtcryCli Nieuwe belangenpartij wil afstand met bestuur verkleinen Groepje jongeren bekeurd voor drinken op straat Derde bijeenkomst over duurzaamheid DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoff straat 58 /.tiay MONTUREN- OPRUIMING OP EEN GEDEELTE VAN DE COLLECTIE Inspraakavond nieuw bestemmingsplan Met onze GRATIS Icleurenbrochures scoort u optimaal! Bl'/i BBlr J voor wonen in de groene zone rzorgen van de wekelijkse n, het programmaboekje en entieteksten zoekt de siteit een vrijwilliger voor ht uur per week. Vaardig- ndows95 en Word wordt op Informatie over deze func- rijgbaar bij mevrouw M. ïr-Nelissen, tel. 602495b reacties kunnen worden ar het bestuur van de Vu aat 65, 3766 EB Soest. intrale Voorlichting Soest INGEDIEND itoor 6-1-99 apel op het 4-1-99 ande :nde vergunning) 6-1-99 onhuis 8-1-99 :apel 8-1-99 en van een woonhuis 5-1-99 lelijk 8-1-99 ;apel op k 4-1-99 onhuis 7-1-99 en van een woonhuis 6-1-99 (wijziging 6-1-99 eren 5-1-99 ipbouw 8-1-99 onhuis 8-1-99 tting 7-1-99 in 1, afdeling planologie en uur. iek Vrouwengilde-Soest or- p donderdag 28 januari een ld over de euro. Dhr. J. Por- ir van de Rabobank Soest- it uitleg geven over de invoe- gebruik van de euro, die gro- zal hebben op het dagelijks djeenkomst wordt gehouden tng", Parallelweg 7B, en be- .00 uur. Entree voor niet-le- 1999 een vergunning krach- iherming) hebben afgegeven i Bernhardlaan 46, 3761 AC bewaring nemen in een asiel emweg 2d te Soest (Dieren- i het verlenen van deze ver een bezwaarschrift indienen s 2000, 3760 CA Soest. ay de gevraagde vergun- jnform concept. verlenen vergunning door anform concept. tiijn voor de grassport- ïld van 3 mei 1999 1999. ond verklaard en de vergunning Wet geven. g op het verzoek om ing toe te passen m.b.t. arport op het perceel 2 aanhouden totdat de aanvraag om ining. i concept-brief aan nede te delen. 'an de Schieter gedeelte- erklaard omdat gemeente ïoeding geeft voor trai- i en jubileumactiviteiten ;1 een eenmalige bijdrage f 3.000,00 in het kader :ring 1999 voor aanschaf al en jaarlijks f 1.000,00 :n passe-partout regeling iliteiten AV Triathlonver- ïter en Sportraad hiervan g nieuwe beleidsvoome- :kking van beleidsvoorne- ukkelijke uitnodiging om e dienen. Met het gure weer van afgelopen za terdag zullen veel Soesters hun ver tier binnenskamers hebben ge zocht. Weinig huiskamers zaten echter zo volgepakt als die van de familie Kingma. Waar een menigte PvdA-ers letterlijk kwam binnen waaien voor een kennismaking met Lennart Booij (28) en Erik van Bruggen (30). Het tweetal, ook wel bekend als "the Beauty and the Be- ast" opteert voor een duo-voorzit terschap van de landelijke PvdA. Op hun campagnetocht door Ne derland hadden zij de Soester par tij-afdeling uitgekozen voor een ver kenning van de lokale roerselen. Gezien de hoeveelheid hapjes en drank jes waren de Soester sociaal-democraten voorbereid op een lange en arbeidzame middag. Met als hoofdgerecht: de par tij-democratie. Gelukkig lieten de twee hoofdpersonen, vergezeld van enkele V J De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 Winkelopeningstijden: dinsdag t/m vrijdag van 13.00-17.00 uur; 9.00-12.00 uur Spullen brengen: dinsdag, donderdag en vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag van 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak maandag gesloten Alle vrouwen van 30 t/m 60 jaar krij gen eens in de vijfjaar een uitnodiging voor het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. In januari wor den vrouwen die zijn geboren in 1969 uitgenodigd. Vrouwen die nu nog 29 zijn, maar wel een uitnodiging ontvan gen, kunnen hier dus gewoon gebruik van maken. De uitnodiging wordt toe gezonden door de GGD of door de ei gen huisarts. In totaal ontvangen onge veer 10.000 vrouwen in Midden-Neder land deze maand een uitnodiging. Het onderzoek vindt plaats bij de huisarts, door middel van een uitstrijkje. Jaarlijks wordt in Nederland bij onge veer 700 vrouwen baarmoederhalskan ker vastgesteld. Door een uitstrijkje te maken zijn veranderingen aan de baar moederhals te ontdekken, nog voordat er klachten zijn. Bij een vroege ontdek king en goede behandeling is in bijna alle gevallen genezing mogelijk. Voor vragen over dit bevolkingsonder zoek kan een speciaal telefoonnummer van Preventicon worden gebeld: (030)2334184, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! ëhbc" Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 campagne-medewerkers, niet lang op zich wachten. Hoewel merkbaar onwen nig met het gebruik van auto en mobiele telefoon, rolde de campagne-trein toch vlekkeloos binnen het afgesproken sche ma de huiskamer van de Kingma's bin nen. Daar benadrukte afdelingssecretaris Marijke Kingma in een kort openings woord de huiskamer als meest voor de hand liggende locatie voor deze ont moeting. De PvdA-Soest mijdt bij voor keur formalistisch gedoe in karakterlo ze vergaderzaaltjes. Politiek is met het persoonlijke verbonden. Daarom discus siëren de sociaal-democraten het liefst met elkaar in de intimiteit van hun huis kamers. De gastvrijheid van de Soesters vertaalde zich deze dag ook in de aan wezigheid van partijgenoten uit Baarn en Eemnes. Ankerplaatsen en aanlegsteigers Met Lennart Booij en Erik van Bruggen aan het roer krijgt de landelijke PvdA niet alleen de wind van voren (te cen tralistisch, te gesloten, te burocratisch, te pragmatisch) maar ook in de rug. Want zij zien allerlei mogelijkheden om niéuw talent (buiten de partij) en oud talent (binnen de partij) effectief in te zetten. Nieuw talent willen zij aantrekken door middel van "aanlegsteigers" (publieks- debatten over herkenbare thema's in scholen, vermaakscentra, stadswijken, bedrijven... en dergelijke). Aansprekend en succesvol voorbeeld van deze werk wijze zijn de future-festivals die veel jon geren hebben aangetrokken en geacti veerd. Bestaand (maar nu vaak onbe kend) talent willen zij registreren ten gunste van "ankerplaatsen" als een ken nis-bank en een vrijwilligers-adviesbu- reau. Deskundige partijgenoten kunnen zo gericht worden uitgenodigd voor deelname aan adviescommissies of ter ondersteuning van partij-organisaties (b.v. afdelingen) met een hulpvraag. Ook de ideeën-rijkdom en meningsvor ming binnen de partij krijgt in hun ver nieuwde partij-organisatie meer ruimte. Lokale afdelingen en raadsfracties vor men daarbij de ruggengraat. Hun func tioneren is bepalend voor de toeganke lijkheid van de PvdA, voor het registre ren van deskundigheid, voor het demo cratisch gehalte en voor het sociale ge zicht van de PvdA. Voor het partijbu reau betekent dit: meer veld- en minder papierwerk. Lennart Booij en Erik van Bruggen - kandidaat-voorzitters van de PvdA - op bezoek in Soest. Erfgenamen Tan Anne Vondeling Over de vraag wie hun rol-model is, hoefden Lennart en Erik geen seconde na te denken: Anne Vondeling. Als stu denten in de nieuwste geschiedenis wijdden zij hun doctoraal-scriptie aan deze sociaal-democraat. "Anne Vonde ling is de verpersoonlijking van de plu riformiteit en de verdraagzaamheid, die zo kenmerkend is voor de PvdA," meld den zij resoluut. "Iemand die zich eerder als een dienaar dan als een meester van de democratie gedroeg. En die daarom graag plaats inruimde voor nieuw talent. Anders dan zijn meeste tijdgenoten, zag hij Nieuw Links in de jaren '60 ook niet als een bedreiging maar als een kans voor zijn partij." Twee voor de prijs van één Lennart en Erik maken deel uit van de Niet-Nix-beweging in de partij. Het par tij-voorzitterschap kan, wat hen betreft, niet-voor-niks maar wel voor minder. Hoewel zij zich voltijds willen inzetten, achten zij niet alleen de functie maar ook het daarbij horende salaris deelbaar. Ook voor hun kandidatuur hebben zij de nodige veren moeten laten. Een per soonlijke lening en een onbetaald werk- verlof van drie maanden legde de basis voor deze campagne. In plaats van een luide jubel, ontlokte deze mededeling een onverwachte stil te aan het Soester gezelschap. "Wat doen jullie als jullie geen voorzitter wor den?" reageerde iemand tenslotte. Nu was het de beurt aan de kandidaten om even verbijsterd te zwijgen. "Dan zoeken we een andere manier om ons voor de partij nuttig te maken," opperde Lenn art wat beklemd. Het signaal voor de afmars had al een paar keer geklonken toen de verkie zingskaravaan in grote haast vertrok,- een monter gezelschap achterlatend. Er was alle reden om de toekomst optimis tisch tegemoet te zien. "Leuk stel, goeie ideeën, jong en ze willen wat, van mij mogen ze het proberen," zo werd er ge mompeld. "Zien we die Marijke van Hees (tegenkandidaat) ook nog hier?" vroeg iemand. Die vraag bleef onbeant woord... voof speciale aanbiedingen op internet wLfvPL www.tref.nl/eemland/scholten-blOdnteri Sinds enige tijd is ook in Soest de wijkagent weer "terug van weggeweest". De gemeente is daarvoor opgedeeld in zes wijken. Elke wijk heeft zijn eigen wijkagent, die vooral als aanspreekpunt fungeert, toezicht houdt en contact houdt met de bewoners, scholen, buurthuizen, organisaties, de gemeente en andere instellingen in de wijk. In deze rubriek, die op gezette tijden in de Soester Courant wordt opgenomen, maakt de lezer kennis met de politiemannen die in de wijkzorg zo'n centrale rol spelen. Zij belichten telkens een aspect van hun werk. Deze week: Leen Bomhof, wijkagent van Soestdijk. Eén van de aspecten waarmee de wijkagent van Soestdijk nogal eens te maken krijgt is een vorm van cri minaliteit die ook aan deze wijk he laas niet voorbijgaat: diefstal van waardevolle zaken door brutale in dringers. "Waar we in Soestdijk de laatste tijd vrij frequent mee geconfronteerd worden zijn de jongelui die, meestal met z'n tweeën of meer, met een smoesje aan bellen, je huis binnenkomen en dan je portemonnee of je cheques meenemen," zegt Leen Bomhof. "Meestal vragen ze beleefd of ze even naar het toilet mo gen, of ze willen een glas water omdat ze zo'n dorst hebben..." Het advies van de wijkagent is: Hou onbekende aanbellers goed in de gaten en laat ze liever niet binnen. De wijka gent zelf heeft met de afwikkeling van deze en dergelijke zaken overigens niet direct te maken - dat is voor de colle ga's van de recherche - maar er blijft dik wijls wel een stukje "nazorg" voor hem over. "Wij geven meestal nog een belle tje naar de slachtoffers, of we gaan er even langs." Dat gebeurt ook regelma tig in andere gevallen, zoals bijvoorbeeld bij de brand die onlangs in 't Hart plaatsvond, waarbij een bewoonster om het leven kwam. Leen Bomhof: "Dan maak je een praat je met de buren en je informeert hoe het met ze gaat, en of ze bijvoorbeeld het Leen Bomhof. maatschappelijk werk of Slachtofferhulp hebben ingeschakeld. Dat wordt altijd wel op prijs gesteld, want soms gaat het om heel emotionele gebeurtenissen." De wijkagenten zijn daar niet speciaal op getraind. "Het is meer en kwestie van praktijk-ervaring. Je groeit erin..." Vragen of opmerkingen? Bel 5487411. De servicemedewerker van de politie noteert alle berichten en geeft ze zo nodig door aan de wijkagent. a sofa Nova stof alcala blauw sluimerrol Nova leverbaar in diverse stoffen in meer dan 50 kleuren ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum De Inwonerspartijen hebben zich gemengd in de gunst om de kiezer. Inzet zijn zetels in de Provinciale Staten, waarvoor op woensdag 3 maart verkiezingen worden gehou den. Ongeveer vijftien lokale par tijen hebben zich reeds aangeslo ten, maar op de kandidatenlijst ont breken de namen van Soesters. In tegenstelling tot soortgelijke lokale politieke partijen is Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) niet van de partij. Fractievoorzitter Harry Witte: "We zijn wel benaderd, maar hebben op dit mo ment andere prioriteiten op lokaal ni veau. We hebben meer het idee dat we aan onze eigen organisatie moeten wer ken. We zijn nu groot, willen deze raadsperiode alles op de rails krijgen en zijn momenteel niet in staat hand- en spandiensten te verlenen." Volgens Witte is het de vraag of GGS principieel bereid is te participeren in Inwonerspartijen. "De meningen zijn verdeeld, al hebben we er fundamenteel niet over gesproken. Als ik naar mezelf kijk, zou ik bijvoorbeeld wel iets binnen de regio Eemland willen doen, maar Vleuten-De Meem vind ik weer erg ver weg. En nu al goede kandidaten af- Vier jongeren van 15 en 16 jaar hebben vrijdagavond een boete gekregen, om dat ze bij een flat aan de Smitsweg al coholische dranken nuttigden en rook ten. De laatste tijd klagen veel bewoners over jongeren die zich buiten groeperen. De politie zag de jongens om half tien bij de onderdoorgang. Toen de jongens dat in de gaten kregen, trokken drie van hen zich terug in een kelderbox. Volgens de algemene plaatselijke verordening is het verboden zich buiten te groeperen om bijvoorbeeld bier te drinken. Daar om werd het viertal beboet. schuiven naar de provincie? Die hebben we zelf nodig." Belangen 'Inwoners voor inwoners' is het motto van de nieuwe partij die in de provincie Utrecht een echte belangenpartij wil worden. "Zeker de laatste jaren zijn de lokale partijen met hun neus op de fei ten gedrukt dat de meest ingrijpende beslissingen niet op gemeentelijk, maar op provinciaal en landelijk niveau wor den genomen," aldus de Inwonerspar tijen. Burgers komen soms wel in verweer te gen dit soort besluiten, maar de provin cie staat zo ver van de inwoners, dat meestal onbekend is wat zich allemaal op het Provinciehuis afspeelt, terwijl er toch ongeveer 400 miljoen gulden in omgaat. De Inwonerspartijen wil ervoor zorgen dat de belangen van de burgers op provinciaal niveau beter worden be hartigd. De provincie moet zich, aldus de nieu we partij, meer open stellen voor de burgers en minder het verlengstuk zijn van de Haagse politiek. De Inwoners partijen willen zelf bijvoorbeeld pleiten voor het fenomeen referendum en daar zoveel mogelijk van gebruik maken. Vorige week maakte de partij de kandi datenlijst voor de provinciale verkiezin gen bekend. Lijsttrekker is Jacques Dek ker uit Mijdrecht (gemeente Ronde Ve nen) die in het dagelijks leven directeur van een tegel- en marmerhandel is en verder de meest uiteenlopende maat schappelijke functies bekleedt. In de top tien staan verder inwoners van Harme ien, Maartensdijk, De Bilt, Vleuten-De Meern, Houten, Cothen, Nieuwegein, Breukelen en Abcoude. "Zijn gedrag is sinds dat ongeluk volkomen veranderd". Dit verklaar de raadsman mr. P. Mol woensdag bij de Utrechtse politierechter over zijn cliënt, een 30-jarige man uit Soest. De Soester stond terecht om dat hij in juli en september in zijn woonplaats tot twee keer toe vrou wen lastigviel. De verdachte bekende de feiten tegen over de politie. Hij was ook zo eerlijk te vertellen dat het vaker dan twee keer was gebeurd. Raadsman Mol gaf aan dat de Soester tijdens een normaal so ciaal contact opeens handtastelijk kon worden. Mol weet dit gedrag aan het De derde ronde van de "dialoog' over het Gemeentelijk Duurzaamheidsplan wordt gehouden op dinsdag 23 februa ri, aanvang 19.30 uur, in het gemeente huis. hersenletsel dat zijn cliënt tien jaar ge leden bij een verkeersongeluk had op gelopen. Sindsdien vertoont hij grens overschrijdend gedrag dat hem niet toe te rekenen valt, meende Mol. Officier van justitie mr. I. Hage zag een oplossing in het opleggen van een voor waardelijke straf met een verplichte psy chiatrische behandeling. Hage eiste vier weken voorwaardelijke gevangenisstraf met reclasseringstoezicht. De raadsman stelde hier tegenover dat als het misdrijf zijn cliënt niet toegerekend kon worden er ook geen voorwaardelijke straf mocht worden opgelegd. Mol vroeg om een nader onderzoek. Politierechter mr. M. Grapperhaus be sloot daarop de zaak aan te houden om de Soester psychiatrisch te laten onder zoeken. voor particulieren en bedrijven O O G Z O R G BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT10- 3761 CM SOESTDIJK-TEL601 3859 Vanavond zal de aangekondigde in spraakavond over het bestemmings plan Klein Engendaal plaatsvin den. Na vanavond kan de balans op gemaakt worden zodat daarna het nieuwe bestemmingsplan definitief opgesteld wordt. Om half acht zal op het gemeentehuis de discussie tussen de gemeente ener zijds en de buurtbewoners anderzijds beginnen. Wat hieruit gaat komen valt nog niet te zeggen, maar vooral over het verkeersprobleem liggen de verschillen de meningen niet bepaald op één lijn. Tegemoetkomend aan de bewoners had het college van B. en W. voorgesteld dat zij zelf, verenigd in de klankbordgroep, daarvoor een plan van aanpak konden opstellen. Dat plan zou, als het goedge keurd werd, dienen als leidraad voor de herinrichting van de wijk. Het plan waar de klankbordgroep mee aankwam week echter te veel af van het idee dat het college zelf had, met name de geplande afsluiting van de Den Blieklaan viel bij B. en W. verkeerd. Bovendien werd het beschikbare budget overschreden. Het plan werd daarom in zijn geheel weer teruggegeven aan de klankbordgroep. Doel van de discussie van vanavond is dus een aanvaardbare oplossing te vin den waar de twee partijen het beide mee eens zijn en die binnen het budget blijft. Ook buitenstaanders kunnen hun me ning geven. De inspraakmogelijkheid geldt nog tot 1 maart. Mocht alles volgens plan ver lopen, dan kan het uiteindelijke plan per 1 april gereed worden gemaakt voor wat men noemt de le tervisielegging, waar mee formeel de procedure voor de vast legging van het bestemmingsplan wordt gestart. ISAR, GRILL RESTAURANT Onze gezellige mosselavonden? Onze overheerlijke satéschotels? onze beroemde spareribs? Het blijft genieten! (Al onze gerechten ook om af te halenj STKNHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Peters Makelaardij biedt nu een unieke en EXTRA service voor de verkoop van uw huis. Van elk huis dat bij ons in de verkoop komt, maken wij een uitgebreide kleurenbrochure. Alle gegevens op een rij De brochure bevat de gegevens over o.a. de indeling, de voorzieningen, de over te nemen roerende zaken, de bouw tekeningen en de uittreksels van het kadastér. Dit geeft de aankopende partij een perfecte indruk van uw complete aanbod. p A Toegevoegde waarde Als aanvulling op onze makeiaarsdiensten biedt deze brochure voor u dus een toe gevoegde waarde in de verkoop. Voor een snelle en succesvolle verkoop van uw huis is de uitgebreide woningpresentatie van doorslaggevend belang. Immers alle zaken komen op tafel, zodat de aankopende partij zich thuis nog eens een inspirerend beeld kan vormen van uw huis. Kortom een zeer waardevolle EXTRA service van Peters Makelaardjj die u GRATIS wordt aangeboden. Komt u gerust eens langs op ons kantoor om uzelf te overtuigen of bel vrijblijvend: Birkstraat 87, 3768 HD Soest. Tel. 035 - 601 62 51Fax 035 - 602 II 54 NVM

Soester Courant | 1999 | | pagina 5