HALVE PRIJS Alsed! MODELLEN" 'Kapper moet weer een uitje worden' sIRECHT bloem9 Bedrijfsterrein is alleen voor 'Soester1 bedrijven Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS en piert schoemaker Keurmerk Hypotheekbemiddeling voor De Hypotheker Foto: Coos van der Wilt DeWalt-jubileumweekend bij DAVO Soest Wildschut Optiek 1 HANDEL WANDEL 1 PAGINA 9 'Slaapkamergeluk1 bij Luna Design Ie AutoRAI, ten nu! Voorwaarde: vijf jaar in Soest 'Starten en de belasting' PAGINA 8 WOENSDAG 20 JANUARI 1999 BANG 0LUFSEN CENTER Eerste in Soest Gratis staatsloten en kans op dartbord Containerbrand: schade aan muur Expo en cursus in 'De Bereklauw' Jeugdcursus Sterrenkunde HARTJE - ZUID ZUIDPROMENADE 14 SOESTER COURANT Wendy van Reijn tovert Kapsalon Privé om in Corneli Coiffure Wat doet een CD bovenop een televisie? Wendy van Reijn is verzekerd van de :da Tel. (076)564 63 62 http.//www annebloem.nl IDE FONDSENWERVINCEN -BESTEDING teruggeblikt, st gekeken. dam RAI in het teken van an deze eeuw wordt een ugblik naar het verleden eeuw. Met een 4x4 circuit, uniorRAI én primeurs, verkoop-receling: u kunt Dat scheeltu bovendien t geen recht op terugboeking chrijving van hettotaalbedrag. jnt u een correctie van een anbaar foutieve afschrijving iken. ledig ingevulde fon kunt u in Idoende gefrankeerde envelop nsterdam RAI teling EA - AutoRAI 99 •stbus 77777 70 MS AMSTERDAM nafname: 20 kaarten). Beft genoemd persoon lige machtiging om ank-/girorekening af 'e "Het leuke is dat tegenwoordig bijna al les kan. Vooral de jongeren zijn gewaag der, omdat ze zijn wakker geschud door de haarmode in series als Goede Tijden Slechte Tyden en Staat Je Goed. Wat je de laatste tijd steeds vaker ziet is een kleurtje door het haar, zelfs jongens doen dat al. En je hebt bepaalde groe pen jongeren die aan een bepaald kap sel herkenbaar zijn, bijvoorbeeld de ska- ters met een spin-look," aldus de kers verse onderneemster die ook een jaar in Utrecht en twee jaar in Hilversum als .kapster werkte. Ondanks alle nieuwe trends zijn er altijd mensen die vasthouden aan het kapsel dat hen al jarenlang typeert. Verande ring daarvan is iets wat Wendy van Re ijn probeert te stimuleren: "In de loop der jaren veranderen je gezichtsuitdruk king en bijvoorbeeld de kleur van je haar. Daar moet je het kapsel op aan passen. Met de meeste mensen heb je een band, waardoor ze je vertrouwen. Ik adviseer ze altijd als het anders, beter of gemakkelijker kan." niiiuavuiviijn "Het leukste is natuurlijk wanneer de klant terugkomt en begint te 'smilen', omdat 'ie zoveel complimenten over z'n nieuwe kapsel heeft gekregen. Je ziet snel of iemand beter af is met een an der kapsel. Als het haar door je vingers gaat, weet je meteen wat je er het beste mee kunt doen. En dat blijft leuk, want elk koppie is anders. Knippen is en blijft een ambachtelijk beroep." Een goede kapper moet echter over meer eigenschappen beschikken, meent Wendy van Reijn: "Een bezoek aan de kapper moet weer een uitstapje worden. Dat bereik je niet alleen met een warme Het uitgeven van nieuw bedrijfster rein in Soest moet - wegens de schaarste - met de grootst mogelijke zorgvuldigheid gebeuren. Soester bedrijven krijgen daarbij in princi pe voorrang. Niet élk bedrijf kan dus zomaar in aart- merking komen voor een stukje grond, zelfs niet als het al in Soest gevestigd is. Het College van Burgemeester en Wet houders wil in elk geval een duidelijke limiet stellen: een bedrijf is voortaan pas een "Soester" bedrijf als het minstens vijf jaar lang in Soest gevestigd is. De maatregel is ingegeven door de vrees dat straks ook bedrijven die hier nog maar pas zijn neergestreken een verzoek zullen indienen om - "via een U-bocht constructie" - een perceeltje industrie terrein aan te kopen. In dat verband wordt bijvoorbeeld gewezen op een aan tal niet uit Soest afkomstige bedrijfjes die binnenkort hun intrek nemen in het bedrijfsverzamelgebouw van Janssen de Jong aan het Weteringpad (waar voor heen de fabriek van Howson stond). De gemeente kan geen vestigingsvoor waarden stellen aan particulier onroe rend goed, maar op deze manier kan Soest wel voorkomen dat (doorstar tende ondernemers "van buiten", die misschien al gauw uit de units van het bedrijfsverzamelgebouw zullen groeien, een beroep gaan doen op het resteren de areaal van Soest. B. en W. zijn het over deze maatregel inmiddels eens geworden. Het laatste woord is echter aan de gemeenteraad, i.c. de raadscommissie Financiën/Eco nomische Zaken. Die vergadert er bin nenkort over. medewerking van Astrid van Rouwen daal (rechts) en Sandra Jasperse. en gezellige uitstraling van je salon en een kop koffie, maar ook met goed ad vies en de sfeer die je met je medewer kers bepaalt. Je praat met ze en krijgt een band met ze. Al moet je nooit met ze in discussie treden over godsdienst of politiek. Dat zijn persoonlijke zaken, waarin je je niet moet mengen. Dat leer je al op school. Door je ervaring voel je meteen aan of iemand vrolijk of verdrie tig is. Je probeert vakmanschap en ge zelligheid te combineren en de mensen het gevoel te geven dat ze even een moment voor zichzelf hebben. Je merkt toch dat de mensen het steeds meer als een moment van ontspanning zien en even rust willen nemen tussen de dage lijkse stress door. Daarom zijn we ook op woensdag- en vrijdagavond geopend. De mensen hoeven niet per se hun vrije zaterdag op te offeren." Openingstijden De openingstijden van Corneli Coiffu re zijn: maandag 8.30-17.30 uur, dins dag gesloten, woensdag 8.30-19.30 uur, donderdag 8.30-17.30 uur, vrijdag 8.30- 21.00 uur, zaterdag 8.00-14.30 uur. Te lefonisch is de kapsalon aan de Van Weedestraat 51 te bereiken via 6021500. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Op woensdagavond 27 januari organi seert de Kamer van Koophandel i.s.m. de Belastingdienst Hilversum en Werk plan de bijeenkomst "Starten en de be lasting". De bijeenkomst is bedoeld voor startende ondernemers die vragen heb ben op het gebied van de belastingen. Bijvoorbeeld: Welke administratieve verplichtingen heb je als ondernemer? Of: wanneer moet je je bij de Belasting dienst melden? Wat betekent BTW nu eigenlijk? Wat is nu precies winst uit onderneming, hoe zit het met de auto van de zaak en de aftrekbaarheid van de kosten van bijvoorbeeld een kantoor aan huis? Welke faciliteiten zijn er voor startende ondernemers? Een spreker van de Belastingdienst en een spreker van Werkplan geven tijdens deze informatieve bijeenkomst uitvoerig antwoord op deze en andere vragen. De bijeenkomst begint om 19.00 uur en duurt tot 22.30 uur. De Kamer van Koophandel is gevestigd aan het Melkpad 26. Bij het kamerge bouw is voldoende parkeerruimte aan wezig. Voor meer informatie kan men contact opnemen met mevrouw J. van der Woude, tel. 035-6721212. Vrijdag 22 januari Open huis: Groenhorsl College, voor algem. vormend en agrarisch onderwijs, Dierenriem 2, Maartensdijk. Tel. 0346-21 14 35. Van 19.00-21.00 uur. Zaterdag 23 januari Open huis: Groenhorst College, voor algem. vormend en agrarisch onderwijs, Dierenriem 2, Maartensdijk. Tel. 0346 - 21 14 35. Van 10.00 -12.00 uur. Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap voor peuter/basisonderwijs, Mavo, Havo, Vwo (atheneum, gymnasium), Kees Boekelaan, Bilthoven. Van 9.30/9.45 - 12.30 uur. Dinsdag 26 januari Informatieavond: Het Griftland College, voor Vwo, Havo, Mavo, Noorderweg 79, Soest. tel. 035 - 601 17 15. Van 20.00 - 22.00 uur. Woensdag 27 januari Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor Havo, Atheneum en Gymnasium, Torenlaan 77 - Baarn. Tel. 035 - 541 60 41Vraag een uitnodiging bij ons aan. Vrijdag 29 januari Studiemarkt: Dudok regio college. Voor beroepsonderwijs/volwassenen educatie, Vaartweg 54, Hilversum. Van 15.00 - 21.00 uur. Zaterdag 30 januari Open dag: Het Griftland College, voor Vwo, Havo, Mavo, Noorderweg 79, Soest. tel. 035 - 601 17 15. Van 10.00 - 13.00 uur. Studiemarkt: Dudok regio college. Voor beroepsonderwijs/volwassenen educatie, Vaartweg 54, Hilversum. Van 10.00 - 14.00 uur. Maandag 1 februari Informatieavond: Het Baarnsch Lyceum, voor Havo, Atheneum en Gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Tel. 035 -541 60 41. Vanaf 20.00 uur voor ouders. Zaterdag 6 februari Open huis: Het Baarnsch Lyceum, voor Havo, Atheneum en Gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Tel. 035 - 541 60 41. Van 10.30 - 13.30 uur. Woensdag 10 februari Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor Havo, Atheneum en Gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Tel. 035 - 541 60 41. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Open huis: Groenhorst College, voor algem. vormend en agrarisch onderwijs, Dierenriem 2, Maartensdijk. Tel. 0346 - 21 14 35. Van 13.30 - 15.30 uur. Open huis: Groenhorst College, voor algem. vormend en agrarisch onderwijs, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Tel. 033 - 245 14 08. Van 13.30-16.00 en 19.00-21.00 uur. Zaterdag 13 februari Open dag: Werkplaats Kindergemeenschap voor peuter/basisonderwijs, Mavo, Havo, Vwo (atheneum, gymnasium), Kees Boekelaan, Bilthoven. Van 9.30/9.45 - 12.30 uur. Woensdag 24 februari Open middag: Het Baarnsch Lyceum, voor Havo, Atheneum en Gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Tel. 035 - 541 60 41. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Woensdag 3 maart Open huis: Groenhorst College, voor algem. vormend en agrarisch onder wijs, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Tel. 033-245 14 08. Van 13.30-16.00 uur. Alles kan De BeoCenter AV5 is heel wat meer dan een televisie. Het is ook een volwassen muzieksysteem. Compleet met CD- speler, FM radio met RDS, actieve luidsprekers en een machtige ingebouwde subwoofer. Komt u gauw eens kijken en vooral luisteren. 3 jaar garantie BANG &OLUFSEN Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST De Hypotheker in Soest, de heer E.J. Wijers, ziet de toekenning van het Keurmerk als bewijs van zijn ja renlange inzet een dienst te verle nen die de hoogste kwaliteit heeft. Wijers: "Wanneer je in een zuiver dienstverlenende branche zit zoals de onze, is het beeld dat de consument van je heeft zo ongeveer het belangrijkste in grediënt van je succes. Ik realiseer me maar al te goed dat ik mijn bestaans recht ontleen aan het vertrouwen dat de consument in mij stelt. Het zou dus niet slim zijn om daar onvoorzichtig mee om te springen. Een groot deel van mijn klanten stapt bij mij binnen op aanbe veling van vrienden of kennissen. En dat beschouw ik als een groot com pliment. Ik ben nu al een fors aantal jaren werk zaam in de hypotheekbranche, en ver baas me er nog regelmatig over hoe lichtzinnig mensen een hypotheek af sluiten. Ik begrijp natuurlijk best dat de emoties bij het kopen van een huis voor al liggen bij tastbare zaken zoals de in deling van het huis, de uitvoering van de badkamer enzovoorts. Maar een hypo theek is wel een financiële afspraak voor gemiddeld zo'n dertig jaar. En of je nu dertig jaar profiteert van een doordachte hypotheek die inspeelt op de toekomst, óf even snel een hypotheek afsluit die je vervolgens jarenlang een blok aan het been is, dat scheelt nogal wat. Vele dui zenden guldens, maar ook veel ge moedsrust of juist ergernis. De grote kracht van het advies van De Hypotheker zit 'm in de combinatie van een sterke landelijke organisatie en persoonlijk maatwerk, dat inspeelt op de lokale mogelijkheden. De Hypothé- ker in Soest is onderdeel van De Hypo- thekers Associatie, waardoor wij ge bruik kunnen maken van een degelijk en professioneel informatienetwerk. Omdat De Hypothekers Associatie de belangrijkste organisatie van onafhanke lijke hypotheekadviseurs in Nederland is, heeft zij een sterke marktpositie en kan zeer scherpe rente-afspraken ma ken. Onze klanten profiteren daarvan. En wij dus ook." Een onafhankelijk advies is het visite kaartje van veel hypotheekbemidde laars. De heer E.J. Wijers van De Hy potheker, is van mening dat je alleen een echt objectief advies kunt geven, wanneer je de voor- en nadelen van alle partijen naast elkaar kunt leggen. Daar om doet hij zaken met vrijwel alle geldverstrekkers in Nederland en kent van al die partijen de sterke en minder sterke punten. Zo kan hij als geen an der per klant vaststellen welke instantie daadwerkelijk de beste combinatie van rente en voorwaarden biedt. Uiteinde lijk is dat waar het om draait bij een hypotheekadvies waar je werkelijk wij zer van wordt. In 1923 bouwde Rayniond DeWalt in de Verenigde Staten zijn eerste stationaireradiaalzaagmachine. Dit was het begin van een stevig reputa tie bij professionals, gebaseerd op een traditie van duurzaamheid, kracht en excellente service. De- Walt is inmiddels al jaren de num mer 1 in Amerika. In 1996 introduceerde DeWalt het com plete programma professioneel elek trisch gereedschap en accessoires in Europa. Om het 75-jarig bestaan groots te vieren is er bij DAVO aan het Wete ringpad te Soest op vrijdag 22 en zater dag 23 januari een speciaal DeWalt-ju- bileumweekend. Tijdens dit weekend staat de originele Amerikaanse DeWalt Ford Pick-up Truck (met V8 van 220 Pk!) bij de winkel. Dit oersterke werk paard is namelijk de hoofdprijs van een kleine speurtocht langs de sterke punten DeWalt-machines. Iedereen kan deze Pick-up Truck verdienen, want er is geen aankoopverplichting verbonden aan de actie. "DeWalt" jubileert en... trakteert", wat betekent dat er gedurende dit weekend vele speciale DeWalt-aanbiedingen zijn bij DAVO in Soest. Ook is er een groot se demonstratie op vrijdag en zaterdag waar men terecht kan met alle vragen over professioneel elektrisch gereed schap, maar nog belangrijker: men kan zelf werken met de machines van zijn keuze. Er zijn verder nog met kleine wedstrijd jes exclusieve prijzen te winnen, zoals DeWalt baseball caps, DeWalt t-shirts enz. Het is dus absoluut de moeite langs te gaan tijdens deze DeWalt-jubileum- week, want zo'n kans krijgt men maar eens in de 75 jaar! Gratis staatsloten bij aankoop van De- Walt elektrisch gereedschap en voor de eerste twintig kopers ook nog een gra- tif- dartbord! "Slaapkamergeluk" is het thema in de maanden januari en februari bij de Soester sfeerwinkel Luna De sign. Helen en Willem Buitendijk hebben hun zaak voor deze periode omgetoverd met niet alledaagse ob jecten voor de slaapkamer. Ze stel len een unieke collectie ten toon die menigeen op smaakvolle inrich tingsideeën zal brengen. De koperen hemelbedden, gevonden in Egypte, vallen onmiddellijk op. Zo ook het antieke Franse kamerscherm, waar schijnlijk enig in zijn soort, een snoepje van een Italiaanse kaptafel, kinderbed- Bij een supermarkt op de hoek van de Dillenburglaan en de Van Weedestraat is zondagmorgen brand ontstaan in een container. Het vuur is vermoedelijk aan gestoken. Door de hitte ontstonden scheurtjes in de stenen muur. Het bal kon en de balustrade erboven liepen rook- en roetschade op. Tot half februari is in de Bereklauw, Steenhoffstraat 63, een expositie inge richt met prachtige aquarellen van Mie- ke van der Veen-Vos uit Doorn. Mieke, bekend geworden door haar voortreffe lijke portrettekeningen, is een meester in het weergeven van beelden uit de na tuur. Haar aquarellen van bloemen en landschappen, geschilderd in zachte tin ten ademen een sfeer waarbij de toe schouwer tot rust komt door de schoon heid en eenvoud van het werk. Zij schil dert niets "teveel", weet op 't juiste mo ment te stoppen en het beeld vast te houden. Bijzonder knap weet zij met die eenvoud heel veel vast te leggen. Het nieuwe cursusprogramma begint op zaterdag 23 januari met een cursus vil ten o.l.v. Conny Uythoven. Seizoenkle- den maken van wol o.l.v. Gemma Anink, aanvang 29/30 januari. Agaat Wijngaards gaat weer werken met sprookjeswol op 6 februari. Schilderen: sluieren met Loes Klein begint op 27 januari. Bloemenkindje maken o.l.v. Anke Nienhuis op zaterdag 13 februari. Cursus nat in nat o.l.v. Marije. Werken met hout o.l.v. Anne de Jong. Opgave voor al deze cursussen bij de Bereldauw, Steenhoffstraat 63, tel. 035-6019176, of om een programma op te halen. In dit programma staat alles vermeld over tij den, kosten, enz. jes, een antieke wieg, enzovoort, enzo voort. Luna Design steekt het sprookje van duizend-en-een-nacht naar de kroon... Uiteraard biedt het assortiment ook nu een rijkdom aan bijpassende ac cessoires en groendecoraties. Nieuwsgierig? Kom kijken bij Luna Design, Middelwijkstraat 77, Soest (aan de rand van het oude dorp), tel. 035- 6022002. U bent van harte welkom van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Luna Design, de interieurwinkel van Helen en Willem Buitendijk, biedt een steeds wisselende collectie lampen (Kostka, Frankrijk), exclusieve stoffen uit diverse landen, handgemaakte groendecoraties, zorgvuldig geselecteer de antieke en decoratieve meubelen en andere objecten. Zesmaal per jaar kiest Luna Design een speciaal sfeerthema; nu is dat "slaapkamergeluk". Op woensdag 20 januari start op Ster renwacht Sonnenborgh in Utrecht de 'Jeugdcursus sterrenkunde'. De cursus bestaat uit zes lessen die telkens op woensdagavond om 19.00 uur begin nen. De cursus is geschikt voor kinde ren van 10 tot 14 jaar, maar jongere deelnemers kunnen zonder problemen meedoen. De lessen worden gegeven door ervaren medewerkers van de ster renwacht, in samenwerking met de Jon- gerenwerkgroep Sterrenkunde. De cur sus vindt plaats in de collegezaal van de sterrenwacht en kost f 50,- pp. inclusief lesmateriaal. Gedurende de cursus worden kinderen op een leuke manier bekend gemaakt met het wonderbaarlijke heelal. Met behulp van o.a. prachtige dia's leren de kinderen onderwerpen als de zon en zijn planeten, sterren, sterrenstelsels en gas- en stofnevels beter kennen. Er wordt een eigen sterrenschijf gemaakt, en er wordt met de telescoop naar de maan, sterren en planeten gekeken. Ook krijgt men een rondleiding door de sterren wacht met haar grote zonnetelescoop en oude bibliotheek. De 'Jeugdcursus sterrenkunde' start op woensdag 20 januari en wordt gehouden in de collegezaal van de sterrenwacht van 19.00 tot 20.15 uur. De prijs van de cursus is f 50,-, inclusief lesmateriaal. ■Het adres is Zonnenburg 2, 3512 NL Utrecht. Sterrenwacht Sonnenborgh is te bereiken vanaf Utrecht CS met buslijn 2/22, halte Agnietenstraat. Voor meer informatie, folder en inschrijvingen: tel. 030-2311360. 1998 ALLEEN MET RODE STIP GELDIG TOT EN MET 31 JANUARI A.S. SOEST XEL. (035) 602 2212 i BOVINBOUW KAMER incl. limenkast VOOR 4195,- COMBNATIE TRISCH vering maras VOOR 32)5,- .D LEDIEANT IEXY jering kersei met aanhaaktafds VOOR 219),- LD LEDIKANT NVER tel. nachtkaste! ssenblank VOOR 1795,- Na 21 jaar verdwijn! Kapsalon Pri vé van het ondernemerstoneel, maar in hetzelfde pand aan de Van Weedestraat maakt Wendy van Re ijn een doorstart met Corneli Coif fure. De deur ging eergisteren wa genwijd open. De naam is anders, het interieur en de haarproductenlijn (van het Amerikaan se merk Metrix) zijn volledig vernieuwd, maar de bezetting is vertrouwd. Wendy van Reijn werkte de laatste zeven jaar al bij Kapsalon Privé die sinds 1978 door Astrid van Rouwendaal werd gerund. De voormalige eigenaresse blijft het ko mende jaar nog op vrijdagen en zater dagochtenden in de zaak werken om haar vaste klantenkring te helpen. Eveneens een bekende in de zaak is Sandra Jasperse die het team comple teert. Nieuw en oud gaan dus hand in hand in Corneli Coiffure, waar Wendy van Re ijn ervoor zorgt dat zij en haar medewer kers op de hoogte blijven van de ont wikkelingen die zich op haargebied in razendsnel tempo opvolgen. Cursussen, trainingen en beurzen worden afgelopen door het drietal.

Soester Courant | 1999 | | pagina 9