r\ I4K Project Stimulans zoekt vrijwilligers voor gewone, menselijke contacten 'Vrijwilligers hebben zwaar de pest in onderzoek naar dienstencentra' ademak aruóhocK CULTUUR WELZIJN t GROENEyELD 'Kunstcentrum' Slakkenhuis krijgt nieuwe huurder 'Kijken met je handen, beelden om aan te raken' Brandweer Lezing over Bawong-stam Info van E HU WOENSDAG 27 JANUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 1 André Manuel: Braaf Burrp!: 'Maannacht' Wie vergelijkt leest de Soester Courant k Heer Bommel en de natuur Steun aan mensen met psychiatrische handicap Barend Blom bestrijdt conclusies SWOS-rapport l SPULLENHULP TELEFOON 035 - 601 32 60 Van Staveren en De Bruin stoppen In kasteel Groeneveld Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Excursie Carré Faxen en computers buit bij inbraak in wijkcentrum Xpander's crossover in Artishock Flavium Bluesband Gemeente bespr 'Gummo' Autoruit vernield Zondag 31 januari in NPB-kerk Cursus bloems Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 21 88 Donderdag 28 januari "Braaf' is alweer het vijfde theaterpro gramma van de Dekselse Diepenheimer. De pers over "Braaf1: "In de vier pro gramma's die Manuel tot dusver maak te, toonde hij zich steeds vaardiger in het schrijven van redeneringen vol onver wachte bokkensprongen en in de pre sentatie daarvan, met een tongval uit het oosten des lands, die de verstaanbaar heid soms in de weg staat, maar met de flair om alert te reageren op de actuali teit en de publieksreacties" (NRC). De toegang is f 17,50/fl5,- (CJP/ Pas65/VW-leden). Aanvang: 20.15 Woensdag 3 februari Sliepie woont in een vuurtoren. Hij heeft een knuffel, die Edison heet. Edison is een gloeilamp. Elke nacht neemt Sliepie Edison mee in zijn dro men. Als Sliepie in een droommijn valt en Edison kwijtraakt aan mijnwerkers en vreemde nachtdieren, verliest voor Sliepie de nacht haar veiligheid. De blik sem dooft het licht in de vuurtoren en de storm stuurt de nachtelijke wolken in vreemde gedaanten op hem af. Maar Sliepie sluit vriendschap met de zwarte wolken en maakt kennis met de Strooi- ster van de Nacht. "Maannacht" is de nieuwste kleuterpro ductie van Theatergroep Burrp! Op nieuw woordloos, licht beeldend mu ziektheater. Over het associatieve rijk van de nacht en hoe noodzakelijk de liefde en een knuffel zijn om je in het onmetelijke zwart thuis te voelen, of je nu de maan of een kind bent. Een voorstelling voor publiek vanaf vier jaar. Aanvang: 14.00 uur. De toegang is f 7,50/ f 6,- (strippenkaart)/f 10,- (vol wassenen). KASTEEL NATIONAAL CENTRUM VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 BAARN Heer Bommel 'logeert' van 30 januaii tot 30 augustus in kasteel Groeneveld. De stripheld staat centraal in de ten toonstelling 'Heer Bommel en de na tuur' die elke week van dinsdag tot en met zondag te zien is. De natuur komt vooral tot uiting in Het Donkere Bomen Bos, De Zwarte Bergen en De Zee. De verhalen van Heer Bommel en Tom Poes spreken tot de verbeelding. Ieder een kent wel de strips van Marten Toon der. De beroemde dagstrip met drie plaatsjes in een eigen tekenstijl en daar onder de tekst in de fraai gebeeldhouw de taal van Toonder.. De hoofdpersona ges beleven fantasierijke avonturen die de fantasie prikkelen. Moderne sprook jes worden ze wel genoemd. Voor kas teel Groeneveld is vooral het decor, waarin de avonturen zich afspelen, de reden geweest om deze tentoonstelling te organiseren. Groeneveld vindt de landschappen minstens zoveelzeggend als de karakters zelf. De tentoonstelling heeft een entree van een impressie van de veilige knusse sa lon van Olivier B. Bommel in Bommel- stein. Te zien is een overzicht van de ontwikkeling van het landschap, zoals dat in de strips vorm kreeg. In de aan sluitende zaal wordt de natuur verbeeld met onder andere originele tekeningen en tekstfragmenten. Ook zijn er uitver grotingen van de prenten te zien, alsme de modellen en kijkdozen. De tentoonstelling is op de volgende tij den te bezichtigen: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zater dag en zondag en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. Vrijwilligers die een stukje van hun- tijd willen besteden aan de onder steuning van mensen met een psy chiatrische aandoening zijn harte lijk welkom bij het project Stimu lans, dat vanaf 1 februari ook in Soest van start gaat. Het project steunt mensen - volwassenen - die zelfstandig wonen, maar een lang durige psychiatrische geschiedenis achter zich hebben. Project Stimulans is in feite een onder deel van de Vrijwillige Hulpdiensten Amersfoort (VHA). Daar draait het project sinds september 1997 met veel succes: zo'n 30 vrijwilligers begeleiden er 35 ex-psychiatrische patiënten, die veelal in een sociaal isolement leven. De begeleiding varieert van bijvoorbeeld eenmaal per veertien dagen een kopje koffie met een praatje tot samen bood schappen doen, een wandelingetje ma ken, een spelletje doen, samen naar een buurthuis of een museum gaan of een fiets- of autotochtje ondernemen. Het gaat dus om gewone, menselijke contac ten, die voor de meeste mensen heel vanzelfsprekend zijn, maar voor deze groep veel minder. De bedoeling van het project is dat mensen (van minimaal 18 jaar) die een psychiatrische handicap hebben maar intussen wel op zichzelf wonen, uitein delijk minder afhankelijk worden van de professionele hulpverlening. Ze zijn meestal via het Riagg of de nazorg van Zon en Schild bij het project aangemeld. 1 op 1 contact De vrijwilligers en de mensen met een psychische handicap vormen samen een "koppel", ofwel een "1 op 1 contact". Van de vrijwilligers wordt eigenlijk niet meer gevraagd dan dat ze beschikbaar zijn en een bijzondere interesse hebben in de psychiatrie en geen vooroordelen hebben. Uiteraard moeten ze wel stevig "in hun schoenen staan" en de grenzen respecteren. De koppeling vindt uitein delijk plaats op basis van bijvoorbeeld gemeenschappelijke interesse. "We pro beren dat zo zorgvuldig mogelijk af te stemmen," aldus Jacqueline van Poppel die het project leidt. "Vrijwilliger en de hulpvrager moeten natuurlijk een beet je bij elkaar passen." Ook in Soest (en Baarn) is er een groeiende behoefte aan vrijwilligers op dit gebied, benadrukt ze. De vrijwilligers - die hun onkosten vergoed krijgen - worden overigens niet zomaar op hun koppelgenoten afgestuurd, maar krijgen in Amersfoort een speciale training die zo'n vijf a zes dagdelen in beslag neemt. Bij een groepje van minimaal 6 a 8 vrij willigers is het zinvol om ook in Soest zo'n training te laten verzorgen. Huisbezoek Zoals gezegd: het project Stimulans is een onderdeel van de VHA en geves tigd aan de Groenmarkt 18 in Amers- Jacqueline van Poppel van het project Stimulans. foort. Vooralsnog komt er geen vesti ging in Soest, omdat eerst moet worden afgewacht hoe groot de behoefte is, zo wel bij de "klanten" van het project als bij de vrijwilligers. Mogelijk houdt Jac queline in de toekomst één dagdeel per week spreekuur in Soest. Overigens gaat Jacqueline altijd eerst bij de vrijwilligers op huisbezoek. Ze is ook altijd aanwe zig bij het eerste contact van het "kop pel". Wie belangstelling heeft voor deze bij zondere vorm van vrijwilligerswerk kan voor nadere informatie contact opne men met Jacqueline van Poppel of haar collega's, dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur te bereiken op tel. 033-4613000. Op z'n minst onaangenaam getrof fen, maar eigenlijk zeer verontwaar digd en vooral pisnijdig - zo laat de gemqedstoestand van Barend Blom zich op het ogenblik het best om schrijven. De oorzaak daarvan: het onderzoek dat de SWOS heeft laten verrichten naar het "bereik" van de dienstencentra, en vooral de con clusies uit dat rapport. Barend Blom (81) is - o.a. als oud-voor zitter van de ANBO - bepaald geen onbekende in het Soester "ouderenwe- reldje". Tegenwoordig is hij alleen nog voorzitter van de (vrijwilligerswerk- groep die overdag het reilen en zeilen in het dienstencentrum van de Vijverhof in Overhees runt, onder het toeziend oog van de SWOS. Blom is helemaal niet te spreken over het rapport, en zeker niet over de manier waarop het onlangs in de publiciteit is gebracht. En volgens hem denken alle vrijwilligers van de Vij verhof en van Honsbergen - het andere dienstencentrum in Soest - er net zo over. "We hebben er allemaal zwaar de pest in," zegt Blom kort en bondig. Alleen al de manier waarop het rapport - opgesteld door drs. Nel Verhoeven van het Bureau voor Onderzoek Statistiek - in de publiciteit is gebracht zint Blom allerminst. "Niemand van ons kende het rapport, maar SWOS-voorzitter Van Bommel gaf alvast wel een persconfe rentie en voor ons had hij het voorlopig te druk." Maar dieper nog steekt hem de inhoud van het rapport, met name de conclusies waarin zich een negatief beeld aftekent voor de vrijwilligers van de Vijverhof en Honsbergen. "Alsof het bij ons maar een zootje is," aldus een zeer verontwaardigde Blom. Hij was al half-en-half van plan om op te stappen, maar heeft nu aangekondigd dat hij zijn functie over twee maanden definitief neerlegt. Zijn vrouw, die het verhuur van de Vijverhof-ruimten over dag regelde, stapt al over twee weken op. 400-600 Bloms bezwaren tegen de conclusies van het rapport komen in feite hierop neer. Hij bestrijdt met cijfers in de hand de bewering dat de bezoekers van de dien stencentra - althans van de Vijverhof - voornamelijk uit de directe omgeving komen. Hij somt een lange lijst met ac tiviteiten op die bezoekers trekken uit heel Soest, variërend van de KBO, de ANBO en de bridgeclubs tot de bingo's en de cursussen en activiteiten van de SWOS. Uiteraard zijn er ook activiteiten afgestemd op de "buurt", zoals de kof fietafels, de warme maaltijden, het Vij verhofkoor, de spelletjesmiddagen, de modeshows en de biljarters. "Ik schat de verhouding per maand op 400 tegen 600 per week; vierhonderd uit de direc te omgeving, 600 uit heel Soest, zelfs uit Soesterberg." Dat het Soesterbergse dienstencentrum De Drie EikeD zo hoog in aanzien staat verbaast Blom niet. "Het hele dorp is veel kleiner, het is een heel andere ge meenschap. Nu zegt het rapport dat de beroepskracht daar zo'n positieve rol speelt, en dat ontken ik niet, maar dan moet je toch des te meer waardering hebben voor het feit dat het bij ons al lemaal met vrijwilligers gebeurt...?" Verantwoordelijkheid Een beroepskracht, dat zou Blom in de Vijverhof ook wel willen voor de conti nuïteit van de activiteiten. Maar voorlo pig is er geen echte noodzaak, en waar de werkgroep al helemaal geen behoefte aan heeft is een beroepskracht die de lakens komt uitdelen. "De vrijwilligers moeten de verantwoordelijkheid dra gen; ze moeten voelen dat zij belangrijk zijn, en dat ze niet alleen maar welkom zijn om een beroepskracht te helpen." Het vrijwilligerswerk is bovendien van groot belang voor d.e ouderen zelf, om dat het ze "bij de tijd" houdt en uit het dreigende sociale isolement. "Het stoort me verschrikkelijk dat de beroepskracht van de SWOS nog nooit het initiatief heeft genomen voor het werkgroepen- overleg waar in het rapport zo voor wordt gepleit. Wij hebben bij herhaling aangedrongen op meer en beter contact. Maar hij komt niet eens kijken, en ook het SWOS-bestuur - met uitzondering van de penningmeester - zie je hier nooit. Moeten zij ons dan komen vertel len hoe wij het moeten doen...?" 'Zakelijkheid' Ook de constatering in het rapport dat de "zakelijkheid" de doelstellingen van de dienstencentra overheerst is bij Blom in het verkeerde keelgat geschoten. "Er is hier veel geïnvesteerd. Per jaar heb ben we al 8000 gulden nodig om de zaak tien jaar bij te houden. Te zakelijk? Kom nou! Dat geld moet toch ook uit de exploitatie komen?" Hij wijst er ver der op dat de inkomsten uit zaalhuur flink zijn opgeschroefd, zodat er voor activiteiten die vroeger niets kostten nu ook betaald moet worden, al is het meestal een bescheiden bedrag. Over de rol van de gemeente zal je Blom niet horen klagen: "Soest legt jaarlijks onge veer een miljoen op tafel voor het oude renbeleid." De vrijwilligers komen er in het rapport slecht vanaf, vindt Blom. "Ze worden negatief belicht. Alsof een taakgerichte aanpak tot ontevreden klanten leidt en de vrijwilligers ingezet worden om kos ten te besparen. Dat is toch te gek om los te lopen? Ze zijn hier actief om zich zelf bezig te houden en niet af te glijden in de eenzaamheid. Wij zijn wat dat be treft gewoon een soort verlengstuk van de ouderenbonden." Geen bedrijf Dat sommige vrijwilligers niet goed Barend Blom. functioneren is ook al geen verrassing voor hem. "Dat regelt zichzelf, maar dat betekent toch niet dat je ze voortaan moet selecteren op specifieke vaardighe den? Door wie dan wel? En vrijwilli gerscontracten - daar moet je toch niet aan denken? Dit is toch geen be drijf...?!" Volgens Blom is dat laatste zo'n beetje de ondertoon in het rapport, en hij vindt dat grote nonsens. "Die Nel Verhoeven, die hebben we hier nooit gezien. Hoe komt ze tot die onzinnige uitspraken over de vrijwilligers?" Er is volgens hem nog heel wat meer op het rapport af te dingen. In het onderzoek wordt het be lang van de vrijwilligers in het diensten centrum niet voldoende onderkend. "Wij zouden bijvoorbeeld niet klantge richt zijn. Nou, we zijn alléén maar klantgericht, want onze doelstelling is het dienstbaar zijn aan ouderen en aan de ouderenbonden en daar houden we ons aan. Ik heb zo langzamerhand on geveer 65 jaar ervaring in het vrijwilli gerswerk, en ik heb daarin één ding wel geleerd: leiding geven is géén baasje spelen, en dat is precies wat de SWOS met dit onderzoek wil doen." kringloopcentrum V J De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 Winkelopeningstijden: dinsdag t/m vrijdag van 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur Spullen brengen: dinsdag, donderdag en vrijdag 13.00-18.00 uur zaterdag van 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak maandag gesloten UW BELASTINGAANGIFTE AL GEREGELD? Kleinegris adviseert op deskundige wijze particulieren en bedrijven. Voert administraties, regelt belastingzaken en assisteert daar waar nodig. Van loonadministratie t/m jaarrekening. Een vrijblijvende afspraak is snel gemaakt: 035 - 601 32 60. Kleinegris Adviesgroep/Belastingconsulenten Bosstraat 12, 3766 AG Soest Jean-Marie van Staveren en Karin de Bruin trekken zich binnenkort terug uit het Slakkenhuis, het atelier annex expositieruimte tegenover het gemeentehuis. Het beeldende kunstenaarsduo stopt uit praktische overwegingen met het "kunstcen trum". Van Staveren en De Bruin startten en kele jaren geleden met de exploitatie van het "presentatiecentrum voor beel dende kunst" aan de Dalweg. Ze ge bruikten het niet zozeer als atelier, maar exposeerden er diverse malen werk van aandachttrekkende kunstenaars van bin nen en buiten Soest. Ook hun eigen werk werd er diverse malen tentoonge steld. "Er gaat veel te veel tijd in zitten," zegt Jean-Marie van Staveren. "Dat gaat dan op den duur ten koste van je eigen werk, en dat willen we niet." Ook de kosten factor speelde een belangrijke rol, al is de recent aangekondigde huurverhoging door de gemeente niet dé oorzaak van het vertrek van de beide kunstenaressen. "We hebben er zelf voor enige duizen den guldens in geïnvesteerd, en de ge meente wil dat niet vergoeden. We heb ben daar wel met de wethouder over gesproken, maar dat liep op niets uit." Formule Aan de "formule" van het Slakkenhuis als presentatiecentrum ligt het niet, al dus Van Staveren. "De bedoeling is al tijd geweest dat het Slakkenhuis een soort platformfunctie zou hebben, waar op kunstenaars - die zelf die mogelijk heden vaak niet hebben omdat ze bij de gevestigde galeries niet of nauwelijks aan de bak komen - hun werk onder de aandacht van het publiek zouden kun nen brengen. Die formule wérkt. De kunstenaars die hier exposeren verko pen in het algemeen heel goed, dus daar ligt het niet aan." Maar al het werk dat erbij komt kijken is veel te arbeidsintensief, zegt ze. "Om het echt goed te doen moet je er veel meer tijd aan besteden. We hebben de gemeente nog wel voorgesteld om er voor het dagelijkse werk een Melkert- baan van te maken, maar dat zat er ook niet in." Geesteskindje In gezamenlijk overleg hebben de kun stenaressen daarom besloten te stoppen met het Slakkenhuis. "Dat is niet zo maar gegaan, want het was toch ons geesteskindje," aldus Van Staveren. "Maar ja, met die hoge maandlasten blijft het allemaal moeilijk haalbaar. We probeerden altijd zoveel mogelijk kos tendekkend te draaien, maar dat is niet zo simpel. En er moet toch ook brood op de plank..." Volgens afspraak met B. en W. moesten Van Staveren en De Bruin zelf op zoek naar een opvolger, i.c. een nieuwe huur der. Dat is gelukt, maar Van Staveren wil nog niet zeggen wie het is ("het is wel iemand die wild enthousiast is"), want het besluit moet nog worden goed gekeurd door de raadscommissie en ook de Kunstcommissie heeft daarbij mis schien nog een vinger in de pap. In het Koetshuis van kasteel Groe neveld is een speciale tentoonstel ling ingericht met het doel mensen oog en aandacht te leren krijgen voor de natuur. Vaak zien mensen letterlijk door de bomen het bos niet meer. Door hen op speciale wijze eens stil te laten staan bij een boom hoopt men dat de bezoeker deze boom ook later zal herkennen en kunnen waarderen. Dat geldt ook voor de kunst die binnen in het museum geëxposeerd wordt. Dit zijn bij voorkeur kunstobjecten die betrek king hebben op de natuur. Zo ook de expositie van Peter Petersen uit Maars- sen. Het zijn bronzen dierfiguren vast gelegd in hun beweging. In het Koets huis van het kasteel worden de bezoe kers in de gelegenheid gesteld in totale duisternis de beelden op de tast te be kijken. Hierbij wordt een beroep gedaan op de eigen creativiteit om van alle onderdeel tjes die men voelt een compleet beeld te maken. Het is niet de bedoeling dat de beelden nog bij licht gezien worden. Het beleven van deze expositie zal in de herinnering achterblijven als een ge- voelsherinnering en u hopelijk bijblijven als een dierbare verworvenheid die ook in andere situaties kan worden toege past. Di Lassostraat 65*, tel. 6022195 "Loop eens mee door Carré". Dat kan op woensdag 10 februari om 11.00 uur. Oscar Carré verwezenlijkte zijn droom in 1887, toen hij de deuren van zijn cir custheater opende. Hoewel Carré nog steeds de sfeer van toen uitstraalt, zult u ontdekken dat de "Grande Dame' met haar tijd is meegegaan. De circuspiste was ten tijde van de opening al van in ternationale allure. Sinds 1993 heeft ook het toneel de ruimte voor omvangrijke internationale producties. U wordt ingewijd in het complexe dage lijks leven van de showwereld, waar ogenschijnlijke chaos elke avond op nieuw een perfecte voorstelling ople vert. Bekijk de decors .en kostuums van de lopende voorstelling en maak kennis met de onmisbare geluid-, licht- en to neeltechniek. Bekijk het geheel nieuwe toneelhuis achter het voordoek, de ver bouwde stallen voor paarden en olifan ten onder het toneel, de kleedkamers voor de sterren, de werkplaatsen, ber gingen, repetitieruimten en natuurlijk het beroemde toneel van Carré. De excursie duurt ongeveer 1,5 uur. De kosten bedragen f 7,50. U reist op eigen gelegenheid naar Amsterdam. Informatie en inschrijving: Volksuniver siteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 035-6022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. De expositie is niet bedoeld als voorlich ting over de blindenwereld, maar een onverwachte aanvulling in de beleving van kunst voor mensen die gewend zijn hun wereld alleen te bekijken. Onder leiding van een blinde begeleider is een unieke uitwissling van ervaring te ver wachten. Een ander deel van de collectie van Peter Petersen is te zien en te betasten in het kasteel zelf. Gecombineerd met een tentoonstelling van schilderijen van Nico Bierlaagh. Ook deze gebruikt het landschap als inspiratie. Hij plaatst daar in markante dieren op een welhaast iro nische manier. Dit deel van de tentoon stelling is gedurende de openingstijden te bezoeken. De openingstijden van de speciale ten toonstelling "Kijken met je handen" in het Koetshuis van het kasteel dat ver duisterd is, zijn: zondag 31 januari, en de maand februari tot en met 21 maart op alle zondag- en woensdagmiddagen. Rondleidingen om 12.30, 13.30, 14.30 en 15.30 uur. Nadere informatie bij de receptie van kasteel Groeneveld. Reser veren wordt aanbevolen. Kasteel Groeneveld is graag bereid op afspraak rondleidingen te verzorgen aan blinden en slechtziende kinderen en volwassenen op andere dagen dan woensdag of zondag. Alle beelden mo gen worden aangeraakt wat de tentoon stelling ook voor de individuele bezoe kers ziend, slechtziend of blind interes sant maakt. Bij een inbraak in het wijkcentrum Soesterveen aan de Smitsweg - dat on derdak biedt aan diverse instellingen - is in het afgelopen weekeinde nogal wat apparatuur buitgemaakt. Uit het kan toor van Vluchtelingenwerk bleken vier computers inclusief beeldschermen te zijn weggehaald, evenals een fax en twee printers. Van het Turks Platform verdween eveneens de fax en was een computer losgekoppeld, kennelijk met de bedoeling hem mee te nemen. In de ruimte van de Turkse Vereniging was de biljartklok geforceerd en het geld weg genomen. Ook verdwenen daar een paar flessen frisdrank. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Vrijdag 29 januari De Amersfoortse formatie Xpander i vrijdag 29 januari een concert geven Artishock. De betiteling "crossovei staat voor een kruispunt waar verscti lende muziekstromingen willen overste ken. Dit kan leiden tot een botsing, het niet dat de vier leden van Xpandt het verkeer regelen. De meest dominante muziekinvloedt; zijn afkomstig uit de "chemical beats" e "triprock". Om al deze relatief nieuw, muziektermen samen te vatten in éét spreekt Xpander het liefst van "Cheni cal Triprock". Niettemin heeft Xpandr een klassieke bezetting; Martin Koci verzorgt zang en gitaar, Remco Brui: doet zang, toetsen en knoppen. Jeroe: Dekker speelt basgitaar en Ruben vat der Burgh beroert de drums. Tijden. "Het geheim van Utrecht 1998" sprai de jury haar oordeel: Over de top, voc- den zij die de voorkeur gaven aan eet wat conventioneler geluid. Een compli ment voor de leden van Xpander: hebben een onuitwisbare indruk achte: gelaten". In het voorprogramma van Xpande speelt de tevens uit Amersfoort aft stige band "Madhouse Experience' zijn te classificeren als een eigenzi "middle of the road"-gitaarbandje. D] Jacco (Tagrijn) zal met zijn uitstekend;' plaatkeuze de avond overgieten met ee: sausje. Om de drie voorstellingen bij te wone: kan men zich tegen betaling van f 10,1 melden bij Artishock, Steenhoffstraa 46a. Leden, CJP en 65+ betalen slecht] f 7,50. De deuren gaan om 21.00 urn! open. Zaterdag 30 januari Al meer dan 25 jaar is Flavium df] meest consistente en toonaangevend! bluesband van Nederland. Elf lang speelplaten en twee cd's brachten onde meer hits voort als "Nightlife" en "No body knows you". De band had vele optredens in binnen' en buitenland (België, Duitsland, land, Noord-Ierland) en verscheen ii vele televisie- en radioprogramma's. Ei werd gespeeld met de groten der aardt zoals B.B. King, Albert King, Rory GaRagher, Dr. Ross, Eddie "guitai'j Bums, Climax BluesBand en vele| Nederlandse coryfeeën. Flavium staat garant voor City Blues tot en met blues van de Mississippi Delta overgoten met de bekende "Flavium- saus", in z'n meest swingende en sop pende vorm. Spetterende duellerende gitaren, snijdende slide, oorstrelende blues-notes, soepele maar toch stevige ritme-ondersteuning ën een doorleefde zangstem. Na een recente wisseling gaat nu de meest succesvolle bezetting weer op pad! Deze band bepaalde ooit de Fla- vium-sound en zorgde voor alle Flavium successen. Nu geruggesteund door eer nieuwe, soepele, drummer. Flavium eeri zijn roots! De bezetting wijst hier ook op: Hans Driesten, gitaar, slide, piano, mouthharp, vocals; Anne Geert Bon der, gitaar; Eric Bagchus, bass; Gertoo Eykelkamp, drums. Aanvang 22.00 uur. Entree f 15,-. Voor verkoop zat 15.00 uur. jSOE )e busroutes in Soesterberg v nogelijk zodanig verlegd t lademakerstraat busvrij liervoor zou de Amen Bestraat zodanig moeten v heringericht dat de twee zuu •ijstroken, waar nu nog het v lichting Amersfoort overhee i busbaan in twee richtingc i. Volgens dit plan zal in an de lijnbus een kleiner busje het vervoer binnen he Verzorgen. ndien de gemeente, de provinc foersbedrijf Midnet, het Bestuu Jtrecht, Rijkswaterstaat en de bi ommissie Verkeer en Vervoer E t eens kunnen worden, zal dat ir worden gerealiseerd. Als d< nakerstraat wordt omzeild, k balte bij de roomskatholieke kerl allen. Hiervoor in de plaats w< TOte luxe bushalte geplaatst op Rademakerstraat-Ame estraat. Gecombineerd met de I an de busdienst sneller rijden [vendien hoeven passagiers niet Vmersfoortsestraat over te ste iij de halte te komen. j)e kortere reisduur maakt de 1 de busmaatschappij een stuk v ger. Niet alleen scheelt de kort in verbruik en tijd, maar he pog aantrekkelijker voor reizigei 'Ier op hun plaats van best fcijn. De financiële meevaller kan wo iruikt voor de dorpsbus die elk oorbijkomt. Hiervoor wordt een kleine bus, zodat er ee met een klein rijbewijs c :an. Als dit doorgaat kost iteeds minder dan in de huidi Zaterdag werd de brandweei uur gevraagd assistentie te vt 'een ongeval waarbij een auto Jjenzine rook. Een surveilli - van de politie had kort daar T?nng janUari a'S* I kruising Amersfoortsestraat/F 1r een personenauto aangetroff Maandag 1 februari Net als in zijn scenario voor de film "Kids" kiest regisseur Harmony Korine in zijn debuutfilm "Gummo" het per spectief van jongeren, zonder gezag of autoriteit. Opgenomen in een buiten wijk van Nashville laat Korine jongeren zien, "Southern white trash", dat geheel van god los lijkt te zijn. Een wereld die huiveringweldcend en humoristisch is, wreed en ontroerend, die zowel afschuw als compassie oproept. Of, zoals een van de personages het uitdrukt: "Life is beautiful, it really is. Full of beauty and illusions". "Gummo" kent een boeiend realisme en laat een sterke indruk ach ter. USA 1997. Regie: Harmony Korine. 95 minuten. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP 65+ f7,-. Reserveren maandag t/m vrij dag tussen 9.30-13.00 uur. Agenda: ma. 8 febr. "Dr. Akagi"; ma. 15 febr. "Hamman"; ma. 22 febr. "The Idl- ots". Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Eikenlaan de achterruit van een auto vernield. De ei genaar, een 46-jarige bewoner, ontdek te dat omstreeks kwart voor vijf 's mor gens. De autoruit was ingegooid met een blok gipsbeton. Uit de auto werd niets vermist. Op zondag 31 januari houdt de heer T. van Buren uit Odijk een le zing over de Bawongstam uit het voormalige Zaïre, de tegenwoordige Democratische Republiek Congo. Dat gebeurt in de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan 20. Van Buren schrijft hierover het volgen de: "Wat mij het meest getroffen heeft en sindsdien is bijgebleven van mijn er varingen die ik indertijd heb gehad bij de Bawong, een stam in Zaïre, waar ik in de jaren zestig veldonderzoek heb gedaan, is het volgende: De Bawong waren ervan overtuigd dat de werke lijkheid uit twee delen bestaat: de zicht bare werkelijkheid van alle dag, waar zij - als jagers - heel goed in thuis waren, het waren beslist geen dagdromers, en de onzichtbare werkelijkheid. En die was toegankelijk voor hun medicijn mannen op de eerste plaats - als hun professie - maar ook de gewone mensen hadden er allerlei ervaringen mee. Zo huldigden zij de opvatting dat je je in de droom van een ander kon begeven. Dus niet, zoals zij zeggen: "Je droomt van iemand en dat is dat". Maar: "Iemand heeft de brutaliteit in je droom te verschijnen." Iedereen is van harte welkom bij de yrijz. Geloofsgemeenschap NPB afde ling Soest, Rembrandtlaan 20. De bij eenkomst begint om 10.15 uur. Praatochtend mannen - Maandag 1 februari wordt c een 'koffiekransje' voor ma ;den. Misschien is koffiekra wat beladen uitdrukking, "doeling is om gezellig als elkaar van gedachten te v het wel en wee in de wert gezien of gelezen heeft. Kc hetgeen wat mannen mo Zeker is dat de koffie klaa Cursus: Haal meer uit uw geheugen Op initiatief van Stichi Ouderen Soest (SWOS) Thuiszorg Eemland word Eiken een nieuwe cursus 'I uw geheugen' gestart. Bet< is gewoon een kwestie var Vergeten is een normaal waar iedereen wel eens ls Vergeetachtigheid ontstaa routine en sleur, dan doo den. Toch zijn ouderen bai heugen hen voorgoed in d ten. Maar men kan wel de vloed uitoefenen op h< Hoe? Dat leert men op ee Groei en Bloei Zeist sta - met een cursus bloemschi! - ginners. De data zijn woensdagen: 3 en 17 febr maart en 14 april, van 0! uur, in gebouw Calvijn aa te Zeist. De kosten bedraj voor leden 45 gulden. Ii mw. Janny Appeldoor 6920036, of mw. Margrii ren, tel. 030-6960256.

Soester Courant | 1999 | | pagina 13