49 00 P TH! AM i- X- Soest niet overtuigend, wel efficiënt if WÊffigm Sportieve revanche voor Smeeing/BDC Vijftig minuten voldoende voor SoVoCo mekrant r RANNE T 92000 V. Oorveeg SEC van Hoogland Red Stars sjokt en sloft zich naar zege op Leiden Stam/SoVoCo - Zaanstad ST£i>M Pf/yficAL ïnschen motorrijles •certificaat automaat" is voor iets '■eed reed SEC overwintert goed en maakt bedoeling duidelijk BASKETBAL Red Stars op drempel bekerfinale keihard onderuit TAFELTENNIS Kandidatuur Shot met fraaie zege onderstreept: 4-6 Moeizame zege op Stormvogels, concurrentie verspeelt punten "VX-:-- VOETBAL zondag Versteeg voelt zich in zijn hemd gezet VOETBAL zondag KORFBAL Eemvogels biedt goed partij aan ongeslagen DWS BASKETBAL Dakwerken Soester (15) gepakt voor heling fiets Handballers draaien rollen om tegen Kolping: 28-17 HANDBAL Van wedstrijd is geen sprake tegen zwak Zwolle VOLLEYBAL Record Hasselbach Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet. Iets voor jou? FREELANCE SPORTVERSLAGGEVER m/v PAGINA 18 14 G" IIEUWE >ok theorieles 035 - 6022061 06 - 51421431 WOENSDAG 27 JANUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 19 VOETBAL zaterdag Kennelijk heeft de zaterdag-selectie van SEC goed overwinterd. De lijst aanvoerder van de zevende klasse maakte in het eerste optreden na de gebruikelijke pauze meteen duide lijk wat de bedoelingen zijn. Op de Bosstraat-West Hopten de man nen van Paul Muller Actif met 6-1. Met vier doelpunten was Guido Versteeg de gevierde man bij de groenwitten. Na een kwartier en 25 minuten zorgde hij voor 2-0 wat ook de ruststand zou zijn. De gasten uit Hilversum dachten na de nist even dat ze nog een kans hadden op een beter resultaat. Het werd 2-1, maar daarna waren Versteeg (twee- naai), Remi van der Pol en Robert van Ooorn succesvol voor SEC dat nu een voorsprong van vier punten heeft op fjlshorst, de eerste achtervolger. Huls- torst verloor met 1-0 van CDW dat oogen punten achterstand heeft op SEC, jaar op gelijke hoogte kan komen als Jet de drie duels wint, die het nog te goed heeft. Bizar was zondagavond de ontkno ping van de halve finale om de natio nale basketbalbeker voor jongens ju nioren. Red Stars stond met één been in de finale, had de tweede stap al in gang gezet, maar struikelde ongena dig hard op de drempel. Het was bijna ongelooflijk wat zich binnen een paar minuten in sporthal Beukendal afspeelde. Met Frank Renzenbrink in een absolute hoofd rol had Red Stars, koploper in de eerste rayonklasse, de eredivisieploeg van Canadians op een 67-57-achter- stand gezet. Er waren toen 37 minu ten basketbal in een moordend tem po achter de rug. De finale, die tij dens het nationale basketbalgala zal worden gespeeld, was een kwestie van tijd. En toen ging het in de finale van de halve finale toch nog mis. In amper drie minuten spatte de droom van de Soesters over een herhaling van de bekersuccessen in 1978 (jongens) en 1981 (meisjes) uiteen. Vier driepun ters en een reeks vrije worpen van de Amsterdammers én diskwalificeren de fouten voor twee doorgeslagen Soesters later likte Red Stars zwaar gedesillusioneerd haar wonden: 73- 82. De spelers van Shot stond vrijdag avond meteen een zware wedstrijd te wachten. In de eerste confrontatie in de landelijke vierde divisie van dit seizoen reisden de Soesters af naar Almere met de wetenschap dat waarschijnlijk de sterkste tegenstan der van dit seizoen, ATC 1 op hen stond te wachten. Dat ook Shot een gooi gaat doen naar het kampioenschap bleek wel uit de uit slag. Na een goede wedstrijd ging de overwinning met 4-6 uiteindelijk mee naar Soest. Na een autorit in zware mist, met een iets langere reistijd dan gepland, begon ex-jeugdspeler Erik Merkus aan zijn eerste officiële landelijke wedstrijd bij de senioren. Na een goed seizoen in de eer ste klasse heeft hij het nu geschopt tot het eerste. Ondanks zijn goede instelling had hij nog wat last van zenuwen en kon niet tot een overwinning komen. Wel liet hij zien door tweemaal in drie games te verliezen, dat er voor de rest van het seizoen meer in zit. Grote man van de avond was Martin Fransen. Hij liet zien dat het niveau van de vierde divisie net iets te laag voor hem is en won al zijn wedstrijden. Met name tegen verdediger en "beroepskla ger", Ger Busé zette hij een sublieme wedstrijd neer. In drie games liet hij Busé, die net zo goed kan zeuren als verdedigen alle hoeken van de tafel zien. Ook in de dubbel wist Fransen samen met teamgenoot Hans van Gooi de overwinning binnen te halen. Dat Shot een goed dubbel heeft, bleek vorig sei zoen al en ook in deze wedstrijd was het de beslissende factor. Hans van Gooi beleefde eindelijk weer eens een goede avond, hij won zowel van Lopez als van Huiler en bleef voornamelijk op de be slissende momenten koel. <4r.v-i.i4a i - tr-fif. Het is allemaal lang niet zo overtui gend als een jaar geleden, maar elke week komt Soest er beter voor te staan. Na de winterstop werden twee inhaalduels magertjes gewon nen, terwijl AFC Quick 1890 en KB V zondag voor de tweede achter eenvolgende maal ernstige averij opliepen. De voorsprong op deze clubs bedraagt vijf, respectievelijk vier punten, terwijl KBV een duel meer heeft gespeeld. Toch is het nog te vroeg om alvast bij een van de plaatselijke slijters een voor raadje champagne te halen. Soest is er nog niet, wat zondag in de moeizaam gewonnen wedstrijd tegen Stormvogels (1-0) duidelijk werd. De meeste tijd liepen de blauwwitten achter de bezoekers aan. Martijn Stalen hoef en Peter Wolfsen moesten zich la ten zakken en het was maar goed dat de achterste lijn van Soest goed in elkaar stak. Stormvogels kwam meestal niet verder dan het strafschopgebied. Soest had het lastig met de pressie die de gasten uitoefenden als het wilde op bouwen. In de eerste helft kwam daar dan ook weinig van terecht. In de 57ste minuut werden André Hufman en Wolf sen vervangen door Jeroen van Veen- endaal en Martijn de Jonge, maar het was Paul Hilhorst die een minuut later met een individuele actie aan de basis van de enige treffer stond. Hij speelde de bal tussen verdedigers door op Hil- mi Michi die gedecideerd zijn veertien de doelpunt voor Soest scoorde. Stormvogels had daarna nog maar één doel voor ogen en zette grote jongens in. Nu moest De Jonge voortdurend de ver dediging bijstaan. Bij twee acties kreeg hij geel en een kwartier voor het eind signaal moest hij vertrekken. Soest stond in die fase met de rug tegen de muur, maar bleef overeind. Het is nog 0-0 als Hilmi Michi deze actie onderneemt. De aanvaller van Soest zou later het enige doelpunt van de wedstrijd scoren. Foto: Goos van der Wilt Soest is er dus nog niet. Zondag wacht de formatie een loodzware klus bij AFC. De Amsterdammers staan welis waar zes punten achter Soest, maar heb ben de laatste wedstrijden weinig pun ten verspeeld. De selectie van Rob Bi- anchi is tussentijds versterkt met een speler uit de hoofdklasse en een ex-prof die in het buitenland zijn geld verdien de. In de eerste wedstrijd van dit seizoen werd Soest in de eerste helft volledig weggespeeld door AFC, maar won de ploeg van trainer Peter Visee na een sterke tweede helft met 3-2. Soest steekt echter niet in de topvorm die vereist is in de top van de eerste klasse en is dus gewaarschuwd. René Versteeg was zondag niet te spreken over de verrichtingen van SEC. Deze week zou hij er in ieder geval nog op terugkomen tijdens de trainingsavond. "Ik ben er goed ziek van," zei de Utrechter over de ma nier waarop SEC in Hoogland met 5-0 werd afgedroogd. "Hoogland heeft een aardige ploeg, maar wij ook. Als je dan met 5-0 ver liest, zegt dat alles. Het was niet eens geflatteerd, we zijn gedeklasseerd" aldus Versteeg die zich in zijn hemd gezet voelde. Na tien minuten kreeg Marco Martens een goede mogelijkheid voor 0-1. Hij miste en vier minuten later was het 2-0 voor Hoogland. Vanaf dat moment ge loofde de SEC-spelers niet meer in een goede afloop. Voor rust werd het nog 3- 0. Oud-Seccer Saban Aksit viel niet echt op in de wedstrijd. Buklent Kurt, die tegenwoordig ook voor Hoogland uitkomt, was Versteeg wel opgevallen. Versteeg had Luits Houkes op de bank laten plaatsnemen, omdat de libero in de voorafgaande week eenmaal had ge traind en Versteeg niet wilde afwijken van zijn principes. Door de maatregel kon Sander van Veenendaal op het mid denveld zijn competitiedebuut voor de hoofdmacht maken. Verder moest Versteeg wat omzettingen doorvoeren, maar die mochten volgens hem niet als excuus worden aangedragen. "We had den voldoende kwaliteit over, maar Hoogland heeft gebruik gemaakt van de ruimte die we weggaven." Versteeg was zondagavond zwaar teleur gesteld. De trainer die na dit seizoen de overstap maakt naar zondag tweede klasser CDW, wil de resterende tien wedstrijden in stijl afronden. "Ik had gehoopt dat de spelers me zouden heb ben laten zien dat ik een verkeerd be sluit heb genomen door na dit seizoen te vertrekken. We moeten de koppen bij elkaar steken. Ik heb er geen zin om het seizoen op deze manier af te maken. We hadden afgesproken voor een periode- titel te gaan, dat kan nog steeds." Eemvogels had zich vooraf al weinig illusies gemaakt. Tegen het ongesla gen DWS achtte de nummer zes van de ranglijst zich niet werkelijk kans rijk. Het werd 12-6 voor de Barne velders. Die uitslag kon in het Soester kamp nog wel wat optimisme teweegbrengen en in de resterende vijf duels hopen de korf ballers een of twee plaatsjes te stijgen. Zonder aanvoerder Reijk Muller weer de Eemvogels zich goed. Het werd on der druk gezet en daarmee gedwongen een hoger tempo te spelen dan het ge wend is. Met schieten had het de pech dat de bal vaak op de rand van de korf afketste. De 7-2-voorsprong die DWS in de eerste opbouwde, was dan ook enigs zins geflatteerd. De Bameveldse ploeg speelde daarna minder pressie en ook het tempo daal de. Eemvogels kwam daardoor beter in de wedstrijd, maar miste nog veel kan- Waren er positieve zaken te mel den? Eigenlijk niet, behalve dat er werd gewonnen en dat is nog steeds het belangrijkste. De heren van Red Stars sjokte zich zaterdag voorbij BS Leiden, met veel pijn en moeite: 65- 58. Er waren excuses, zoals de afwezigheid van Marco van Maanen en Igor Smink. Bovendien had coach René Lansaat niet de beschikking over de jongens junio- ren. Red Stars opende de wedstrijd met vier driepunters (16-6), maar moest de num mer negen van de tweede rayonklasse alweer gauw bij zich in de buurt dulden. In de rust was de stand zelfs in even wicht (33-33). Twaalf speelminuten la ter was er wat dat betreft nog niet veel meer duidelijkheid: 49-49. Pas toen brak de fase aan, waarin de basketballers uit Soest, die daarvoor te Zaterdag 30 januari Sportzaal de Bunt - 17.00 uur Stand 1 e divisie: 8. Stam/SoVoCo 12-17 10. Zaanstad 12-12 HVZG R O S BV HYDKOCUITUU4 cmoinpho/ictin r »(*ottr*njDK) statisch en ogenschijnlijk zonder inspi ratie speelden, het minder getalenteer de Leiden van zich af schudde. De gas ten bleven zes minuten lang verstoken van een score en Red Stars had de winst in de knip. Via 59-49 werd het 65-58. Door dit resultaat blijft Red Stars de tweede plaats bezetten. De achterstand op Grasshoppers bedraagt nog steeds twee punten en zaterdag moeten de Soesters naar Katwijk om voor de twee de maal de strijd aan te binden met de koploper die tot dusver verantwoorde lijk is voor de enige thuisnederlaag van Red Stars. De 'generale repetitie' voor het topduel in de tweede klasse was slecht, maar dat kan wellicht ook een positieve uitwerking hebben. Dames Cóach Wim Bolwerk wist vrijdagavond al dat hij enkele speelsters moest missen toen tot overmaat van ramp Desiré van Roomen een enkelblessure opliep. Daarom verscheen hét basketbalteam met slechts zes speelsters in Vianen waar Blue Herons een 50-30-zege boekte. De smalle bezetting brak Red Stars halver wege de tweede helft op. De ploeg was goed begonnen (11-16), maar kwam daarna geruime tijd niet meer tot sco ren. Na de rust (18-16) hield Red Stars lange tijd zicht op de tegenstanders tot in de laatste fase van de wedstrijd de offensieve daden weinig tot geen effect meer hadden. Installatiebedrijf j. comelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Op de Smitsweg zag de politie vorige week donderdagavond een 15-jarige jongeman rijden op een zo goed als nieuwe sportfiets, maar zonder licht. Dat wekte de aandacht van de politie, die graag wilde horen waar de jongeman de fiets - waarvan de postcode was weg- gevijld - vandaan had. Gekocht van een onbekende, luidde het antwoord, voor een bedrag van 100 gulden... Dat vond de politie wat al te vreemd en de jongeman kreeg een proces-verbaal we gens heling. De fiets werd in beslag ge- Voor Smeeing/BDC verliep de ou verture van de competitie drama tisch. Op een zaterdagavond kregen de handballers in St. Pancras een pak slaag van Kolping, zoals ze nog niet vaak had gekregen: 27-14. In Beukendal draaiden de handballers zondagmiddag de rollen om: 28-16. Het verschil was één doelpunt minder, maar de sportieve revanche smaakte zoet en bovendien klom de ploeg weer een plaatsje op de ranglijst. De verdediging van het tot op het bot gemotiveerde Smeeing/BDC stond als een huis en ook in aanvallend opzicht was de Soester ploeg op dreef. Herhaal delijk werd met combinaties de vrije man gezocht én gevonden. De doelpun ten werden redelijk verdeeld over de twee speelhelften. Na één helft was het al 13-8. Opbouwer Charles van Kordelaar maakte acht doelpunten tijdens de eer ste return-wedstrijd en vanaf de cirkel was Richard van den Hoef zevenmaal succesvol. Guus Tourné (6) en Arjan Roest (5) scoorden eveneens aan de lo pende band, terwijl Bob van den Bergen evenals junior Koen Smeeing eenmaal de bal tussen de palen joeg. Beker Landskampioen E O is op dinsdag 23 februari tegenstander van Smeeing. In zet van het duel, dat in sporthal Beu kendal wordt gespeeld, is een plaats in de kwartfinale van het nationale beker toernooi, Als een van de zes regiowin naars plaatste Smeeing/BDC zich vlak voor Kerst voor de achtste finale, waar voor de tien eredivisieploegen een vrij kaart hadden gekregen. Dames De dames van Smeeing/BDC begonnen voortvarend tegen HMS/Achilles. Na drie minuten was het al 2-0, maar tien minuten later keken ze tegen een 2-4- achterstand aan. Het kwam aan op ver dedigen, zo bleek. De defensie werd beter geconstrueerd, waardoor de ach terstand in de eerste helft ongedaan werd gemaakt: 6-6. Daarna was de verdediging nog beter georganiseerd en kon HMS/Achilles slechts viermaal tot een geslaagde doel poging komen. Smeeing/BDC vond voor het doel van HMS/Achilles veel meer zwakke plekken en scoorde in de tweede helft nog tienmaal, zodat alsnog een ruime overwinning werd geboekt: 16-10. Van een wedstrijd was geen mo ment sprake. De dames van Stam/ SoVoCo hadden de drie wedstrijd- punten net zo goed schriftelijk kun nen afhandelen. Binnen*vijftig mi nuten was het gebeurd met Zwolle dat ondanks alle goede bedoelin gen een aanfluiting is voor de eerste divisie. Stam/SoVoCo had zowaar tien minuten langer nodig dan de heenwedstrijd, toen met 3-15,3-15 en 1-15 werd gewonnen. In de Bunt waren de setstanden 15-1, 15-9 en 15-3. Het verschil zat 'em dus in de tweede set, waarin de Soester vol- leybalsters meer de indruk wekten tijd te rekken dan dat ze gebukt gingen on der serieuze tegenstand. Bij de passing sloeg Zwolle, dat door het vertrek van een aantal speelsters sterk is verjongd, de bal vaak tegen het plafond of de tribune of het materiaal- hok in. De enige interessante wedden- schapjes gingen over de tijdsduur van het duel. Die was eigenlijk nog langer dan waarmee rekening was gehouden. Heren De heren waren vrijdagavond allemaal een beetje ziek, zwak of misselijk en verloren verrassend met 3-0 van Unicor- nus. Ondanks de fantasie-opstelling hadden de Soesters in de ogen van coach Ali Moghadassian in Bunschoten moeten kunnen winnen. Niettemin noemde de trainer, die binnenkort aan de C-cursus begint, het resultaat terecht. Moghadassian kwam nog even terug op zijn uitlatingen aan het adres van heren 2. "De woorden onsportief gedrag*neem ik terug. Het was een emotionele reac tie van mij." De rol van heren 1 in de promotieklas se is definitief uitgespeeld. Des te gro ter zijn de kansen van heren 2, dat twee de staat en buurman AGAVS dankbaar mag zijn voor de zege die het boekte op koploper Forza/Hoogland. Stam/ Na amper veertien minuten spelen kwam Stam/SoVoCo al op setpunt. De partij was binnen vijftig minuten geschie denis. Foto: Goos van der Wilt SoVoCo 2 staat nu nog maar één punt achter. "We zullen proberen heren 2 te helpen met promotie," aldus Moghadas sian die als trainer aanblijft, indien Stam/SoVoCo volgend seizoen in de regioklasse mag uitkomen. Anders acht hij de kans klein dat hij de hoofdmacht van Stam/SoVoCo nog een jaar onder zijn hoede neemt. G. Hasselbach heeft in de huisleague van de Soester Bowling Vereniging zijn gamerecord scherper gesteld. Hij gooi de vorige week een game van 220 en kwam daarna nog een keer uit op 211. Wei, het team waarvoor hij speelt, pro fiteerde ervan en won met 4-1 van Cool Cat. Cafetaria en Eethuis Dagschotels woensdagWarme fricandeau met aardap pelschijfjes en rode kool. donderdagGebakken kabeljauw, aardappelpuree en broccoli, weekend: Stooflapje met gekookte aardappelen en doperwten, maandag: Macaroni met sla Kipschnitzel met frites Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Gekoesterd door de zon of stamp voetend van de kou en weggedoken onder een paraplu langs de voetbal velden om eerste en tweede klasse clubs aan het werk te zien. In de knusse sportzaal de Bunt of de gezellige sporthal Beukendal genieten van volleybal en handbal op eerste divisieniveau. Beleven hoe de hockeyers, de basketballers en andere sporters hun wedstrijden spelen en daar vervolgens objectief verslag van doen. Bellen met trainers en spelers. Interviews afnemen. Contacten leggen en onderhouden met mensen. Proberen nieuwtjes op te vangen én te onthouden. verschijnt elke woensdag om het plaatselijk nieuws bij meer dan tien duizend abonnees thuis te brengen. Ter ondersteuning van de sport verslaggeving zoekt de sportredactie van de Soester Courant een Wij zoeken iemand die thuis is in de Nederlandse taal en de (Soester) sport wereld en die het niet erg vindt om in de weekeinden en eventueel op maan dag een poosje van huis te zijn. Desgewenst kunnen de artikelen thuis worden geschreven. Over welke sporten je gaat schrijven en welke financiële vergoeding daar tegenover staat, daar over treden we graag met je in overleg. Is je belangstelling gewekt? Stuur dan vóór maandag l februari een schriftelijke reactie met c.v. naar de sportredactie van de Soester Courant, Van Weedestraat 227,3761 CD Soest. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met Johan van Beek, tel. 601 41 52.

Soester Courant | 1999 | | pagina 18