ƒ1898.00 Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Parkeren op rijbaan Winterkoning kan Gemeente denkt sluipverkeer op Den Blieklaan te weren met 30-km-zone Laanstraat wil actie van gemeente ACTUEEL! PAGINA 5 Uit onze Wini van »«wrn PAGINA 4 E E L WOENSDAG 27 JANUARI 1999 SOESTER COURANT voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën ctviatcrycii» Meningen van lezers Wintersport ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN College wijst verzoek bewoners om extra havens af De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoff straat 58 Bestelauto weg Inspraak bestemmingsplan Klein Engendaal tot 1 maart mogelijk Rioleringsplan ligt ter inzage in gemeentehuis Meer groen en maatregelen tegen hoge snelheden Wie vergelijkt leest de Soester Courant Ledenvergadering Bewonersvereniging Soest-Zuid Service bij Schoemaker DE TROMSLAGER NV0B Landhuizen op terrein Zonnegloren Statenlid Ewoldt bij CDA-vrouwen Soest trale Voorlichting Soest uari 1999 bij het gemeen- gebruikelijke openingstij- idhuisplein 1 te Soest (ge- Soèst het ontwerp-bestem- ,e Koningsweg, de Dorre- um aan de Dorresteinweg ieavond. Deze avond vangt ntehuis aan het Raadhuis an reageren. De inspraak- natiecentrum (hal gemeen- tbus 2000, 3760 CA Soest, EER inuari 1999 vergunning in- rgunning, voor de n ter bescherming van het en liggen ter inzage van 27 uur srp-beschikking; ven van de fit; n staat ngen. :htspraak van de Raad van van een VOORLOPIGE termijn worden gericht aan n State. Voor het instellen erschuldigd. tenzij voor die datum een beschikking treedt dan niet )93593 IGEN etulus) eventuele vergunning kun- king kenbaar maken bij de 0 CA Soest, telefoonnum- EN ïische den oom 1 zwarte els, bomen en 1 eik en 1 douglasspar 6 weken na verzending van neester en wethouders van il 1999 en Kerkpad/hekwerk NZ op straffe van een dwang- ,00 de tredmolen binnen deren. orm concept-brief mee- ïd op het verzoek om »r een nieuw Shell/- ooppunt op de hoek lesterbergsestraat is beslist. jven: binnen vier weken ;rs ontruimen. egrond verklaard en bij ig van geen bezwaar Vraagprijs ƒ489.000,- kosten koper Dorresteinweg 38 yySy SOEST Op aantrekkelijke locati\e///^SyCne\tt van een dubb. woonb. met hobbyruip^^xjing en roy. besloten tuin. Koninginnelaan40 Soest Tel.: (035) 60179 62 Fax. (035) 602 60 61 Inlemd: HTTP://WW.ÏHH.H1 Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Stijve, stramme spieren na een weekje witte afdalingen? Massage en goed advies kan u helpen om de conditie van uw spieren te herstellen. Dus... weer sneller op de been! Bel voor meer informatie; Jeannette Kroeskop, Tel. 035 - 601 67 77 Praktijk voor Sport- en Ontspannings massage, Voetreflexzone therapie, Reiki, Bach Bloesem Remedies en Touch for Health. dressoir Nirvana alu structuur zilverkleurig glas 85x200x48 cm De bewoners van de Laanstraat wil len dat hun straat zo snel mogelijk veiliger en fraaier wordt gemaakt. Ze pleiten voor snelheidsremmen- de maatregelen en de aanplant van bomen en/of struiken. Bij de bewoners heerst het gevoel dat in de Laanstraat veel automobilisten (veel) harder dan 50 kilometer per uur rijden. De ligging van de weg nodigt daar bijna toe uit, vinden ze. Volgens hen is er te vens sprake van sluipverkeer dat via de route Beckeringhstraat-Nieuweweg de Koningsweg probeert te omzeilen. Vandaar dat de bewoners de gemeente hebben gevraagd in te grijpen. Het voor stel van de Soesters is om met behulp van groenvoorzieningen het rechte ka rakter van de rijbaan te veranderen, waardoor de automobilisten hun vaart wel moeten beperken. Als voorbeeld halen de bewoners de Dorresteinweg aan. Initiatiefnemer van de actie is R.F. Voortman. "Natuurlijk kun je in de Laanstraat niet dezelfde soort bakken neerzetten, want hier moeten ook vrachtwagens en bussen kunnen rijden. We willen ook geen drempels, maar je kunt er toch wel voor zorgen dat het verkeer een beetje moet zig-zaggen, zo dat er niet meer snel kan worden gere den." 'Racebaan' Volgens Voortman is de Laanstraat net een 'racebaan'. "Overal in Soest wordt wat aan de straat gedaan, behalve hier. Af en toe houdt de politie een snel heidscontrole, maar daar blijft het bij." In de brief aan het gemeentebestuur wordt ook gevraagd om bomen en strui ken, omdat die nu ontbreken in het straatbeeld. Hij werd op het idee van de handteke ningactie gebracht toen hij de wethou ders telefonisch op de hoogte stelde van zijn plannen. "Ik heb ze gebeld en ze reageerden positief. Ze zeiden: "Hou maar een handtekeningenactie." Toen Voortman met de brief en een handtekeningenlijst langs de deuren van de Laanstraat ging, kreeg hij louter ad hesiebetuigingen. Op twee na hebben alle tachtig huishoudens van de Laan straat het verzoek voorzien van hun handtekening. Iedereen vindt het de hoogste tijd dat de Laanstraat onder handen wordt genomen. "Toch wachten we liever nog één of twee jaar, als dan maar alles in één keer goed wordt aangepakt in plaats van dat je verschillende fasen in de rotzooi zit," aldus Voortman die tevens de suggestie heeft gedaan nieuwe lantaarnpalen te plaatsen. voor particulieren en bedrijven Aan de Van Goyenlaan is in de nacht van zondag op maandag een bestelau to ontvreemd. Een 25-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. De auto was eigendom van een bouwbedrijf uit Soest. Met de wagen - een Mitsubishi L 300 - verdween ook een grote hoeveel heid gereedschap. In het informatiecentrum van het gemeentehuis ligt het Gemeentelijk Riolerings-Plan (GRP) ter inzage. Het werd vastgesteld in de raadsver gadering van 24 september 1998. Het vastgestelde GRP is een beleidsplan voor de manier, waarop de gemeente Soest de rioleringstaak de komende vijf jaar zal uitvoeren. Dit plan wordt vereist op grond van de Wet milieubeheer. De voornaamste doelen in het GRP zijn: De inzameling van het binnen het gemeentelijk gebied geproduceerde af valwater. Het transport van het ingezamelde afvalwater naar de waterzuiveringsin stallatie (AWZ1). Het voorkomen van wateroverlast. Het voorkomen van het lozen van wateroverlast. Het voorkomen van andere overlast als bijvoorbeeld stankoverlast. Het doelmatig beheren en gebruiken van de riolering. Voor het functioneren en het beheer van het rioolstelsel is de komende vijf jaar een extra bedrag nodig van ruim 21 mil joen gulden. Samen met het in het ver leden in het rioolfonds opgebouwde bedrag voor de komende vijfjaar wordt tot 2003 een bedrag van ruim 34,5 mil joen gulden aan het riool besteed. De totale vervangingswaarde van de in de gemeente Soest aangelegde riolering bedraagt bijna 250 miljoen gulden. Daarop zijn alle Soester woningen en bedrijven, aangesloten. In de loop van dit jaar worden ook de vijf woningen aangesloten, die sinds de grenscorrectie in januari tot de gemeen te Soest zijn gaan behoren. Soest is in ieder geval één van de weinige, zo mo gelijk zelfs de enige gemeente, waarvan alle woningen en bedrijven aangesloten zijn op de riolering. Extra parkeerfaciliteiten op de Winterkoning zijn niet nodig. Dat schrijft het College in een reactie op een brief van bewoners van elf wo ningen. Zij willen meer voorzienin gen, zodat er niet meer op de rij baan hoeft te worden geparkeerd. Ze vinden de rijbaan te smal en stellen dat de geparkeerde auto's op de rijbaan onveilige situaties veroorzaken. Het gaat om het gedeelte tussen de percelen 25 tot en met 33 (en aan de overzijde de nummers 86 tot en met 96). Daar heeft al eens een aanrijding plaatsgevonden met aanzienlijke materiële schade, aldus de betrokkenen bewoners. Zij wijzen op andere delen van de Win terkoning, waar wél parkeerhavens zijn aangelegd. "Deze situatie is zeer bevre digend ten aanzien van de veiligheid van de bewoners en bezoekers," schrijven ze in de brief. Volgens het College loopt het allemaal niet zo'n vaart. Van enige onveiligheid is nog nooit iets gebleken, menen bur gemeester en wethouders. De wijk Klein Engendaal is een 30 kilometerzone, waardoor er niet hard mag worden ge reden. Vanwege het verkeersregiem is met opzet gekozen voor een smalle rij baan (5,5 meter). De meeste bewoners kunnen, aldus het College, hun auto op Bewoners van dit gedeelte van de Win terkoning willen aparte parkeerstroken voor hun woning. Het College vindt dat parkeren op de rijbaan aanvaardbaar is in deze woonwijk. Foto: Goos van der Wilt hun eigen terrein parkeren. Anderen kunnen gebruik maken van de speciale havens en een aantal auto's moet op de rijbaan worden neergezet. "Daar is reke ning mee gehouden. Binnen een woon wijk is dat een algemeen aanvaard con cept," schrijft het College in zijn ant woord aan W.J. Walman de bewoner van de Winterkoning die de gemeente had verzocht om extra parkeerfacilitei ten. De Laanstraat moet veiliger en fraai er worden gemaakt, vinden de bewoners. Op donderdag 4 februari houdt de bewonersvereniging Soest-Zuid de jaarlijkse ledenvergadering. Bij die gelegenheid geeft een ambtenaar van de gemeente Soest toelichting op de plannen voor een 30-kilome- terzone. Het is de bedoeling dat die nog dit jaar worden uitgevoerd in Soest-Zuid. Toe lichtingen worden ook gegeven over het pr-beleid van de vereniging, de stand van zaken van de verkeerssituatie en de speelgelegenheden. Zo wordt gesproken over onder meer de straatspeeldag en locaties voor speeltoestellen. In de pau ze wordt de Internet-site van de bewo nersvereniging gepresenteerd. De ledenvergadering begint met de ge bruikelijke agendapunten, zoals de jaar stukken. De bijeenkomst wordt gehou den in restaurant Van den Brink en be gint om 20.00 uur. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! pupert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Vraagprijs ƒ279.000,- kosten koper vijftig burgers op waren afgekomen, werd ook gevraagd waarom de Klein Engendaalweg op de kaart doorgetrok ken was, terwijl nog niet zeker is of dat werkelijk zal gebeuren. Het antwoord hierop was dat, zolang daarover geen zekerheid bestaat, de inrichting van het oude bestemmingsplan overgenomen is. In het oude plan was de straat doorge trokken, dus op de nieuwe kaart ook. Na een korte presentatie van John Bui tenhuis kregen de aanwezigen de moge lijkheid om vragen te stellen aan de aan wezige beleidsmakers. Deze vragen gin gen voornamelijk over punten die de klankbordgroep eind vorig jaar inge diend had, met name over de verkeer- situatie in de wijk. Overige vragen gingen over zaken als goot- en bouwhoogte en over de niet door iedereen gewaardeerde kap van verscheidene bomen. In het algemeen was het antwoord hierop dat in het nieu we bestemmingsplan de hele wijk be schreven is zoals die er nu bijligt. Hier kan en ifiag in principe niet meer van worden afgeweken, tenzij het gemeen tebestuur een artikel 19-procedure in gang zet om het plan toch aan te passen. Om zoiets mogelijk te maken, moet de provincie een verklaring van geen be zwaar afgeven. Het bestemmingsplan ligt nog tot 26 februari ter inzage op het gemeentehuis, eventuele bedenkingen kunnen tot 1 maart ingediend worden, waarna ze bin nen vier weken verwerkt worden. Per 1 april kan begonnen worden aan het of ficiële traject met de zogeheten eerste tervisielegging. Volgens de voorlopige planning zal het plan op zijn vroegst pas in 2001 worden vastgesteld. Of de Klein Engendaalweg wordt doorgetrokken, is nog steeds niet zeker. Foto: Goos van der Wilt Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST «<l NVPB MEER DAN 35 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW t VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 - FAX (035) 601 74 96 Vraagprijs ƒ2.200.000,- kosten koper Vraagprijs ƒ1.600.000,- kosten koper Birkstraat SOEST Luxe vrijst. villa met dubb. inp. ga rage op ca. 3250 m2 grond met vergunning voor de bouw van 1000 m2 bedrijfsruimte (500 m2 beg.gr. en 500 m2 verd.). Indeling: Ruime woon/eetk. m. luxe open keuk. met inb. app. (o.a. vaatwas- mach., magnetron, oven, kookpl., afzuigk., koelk.), bijk., toil., m.k., grote lichte hal en ruime inpandi ge garage voor 2/3 auto's. Verdie ping: Ruime overl. met gang, luxe badk. met whlrl- pool, ap. douche en dubb. wast. 3 grote slaapk., bergr., ap. toil. en mogelijkh. voor 2 extra slaapk. Al gemeen: deze villa is gebouwd in 1994, met duurza me materialen en is voorzien o.a. van alarmsyst., na tuurstenen vloeren met vloerverw., luxe sanitair, dubb. (gasgevuld) glas, openh. en luxe afwerking. Bedrijfsruimte: Tekeningen en vergunning zijn aanwe zig voor het bouwen van 1000 m2 bedrijfsruimte (500 m2 begane grond en 500 m2 verdieping). Door de loca tie van dit pand, nabij de grote uitvalswegen, kunnen wonen en werken goed gecombineerd worden. 2e Heeserlaantje SOEST Aan een rustiek landweggetje, nabij de Peynenburgse bossen, te midden van bossen en weilanden, gelegen vriendelijk, vrijst. land huis met dubb. gar. op ruim 1600 m2 grond. Indeling: Ruime hal met vide, toil., m.k., grote woon/zitk. (ca. 50 m2) met natuurstenen vloer en schouw. Mod. eetkeuk. met inb. app., 2 slaapk. (ouder- slaapk. ca. 30 m2), luxe badk. m. bad, ap. douche, toil. en bidet. Verdieping: Ruime overloop, badkamer met douche, toil. en 3 sl.k. Alge meen: Dit pand is bij uitstek geschikt voor echte rust- zoekers. De garage alsmede enige andere werkzaam heden worden nog afgebouwd. Ook is dit pand v.v. dub. glas, vloerverw., luxe hardhouten trap naar verd. en overdekte barbecueplaats. Berkelstraat AMERSFOORT (Soesterkwartier) Nabij veel winkelvoorzieningen gel., goed onderh. hoekwoning m. ber ging en besloten tuin op 111 m2 grond (bouwjr. ca. 1935). Indeling: hal, m.k., woonk. m. parketvloeren veel kastruimte, kelder. Lichte keu ken, vernieuwd toilet en ver nieuwde douchecel. Verdieping: 2 sl.k. (voorheen 3), waarvan 1 met roy. DaiKon. vaste trap naar zolder met mogelijkh. voor 3e sl.k. Deze woning verk. in goede st. v. onderh. en is o.a. v.v. spachtelputzwanden, lokale verwarming en stoffering. Met de invoering van een 30-kilo- meterzone denkt de gemeente het sluipverkeer in de Den Blieklaan een halt toe te kunnen roepen. De route is dan niet meer aantrekkelijk, omdat de maximum toegestane snelheid wordt verlaagd. De maat regel wordt nog dit jaar van kracht. Dit is bewoners van de laan woensdag meegedeeld tijdens de inspraakavond over het bestemmingsplan Klein Eng endaal. De uit wijkbewoners samengestelde klankbordgroep had het gemeentebe stuur allerlei fysieke maatregelen, zoals een afsluiting, voorgesteld om een ein de te maken aan het sluipverkeer. De gemeente vindt die te duur en verkeers technisch onacceptabel. Volgens het College is een 30-kilometerzone vol doende om het probleem op te lossen. Tijdens de inspraakavond, waar ruim Met verbazing heb ik het stuk gelezen van PvdA-er C. Boerkoel tijdens zijn speech op de nieuwjaarsreceptie van zijn partij. De heer Boerkoel stelde voor grote delen van het Zonneglorenterrein, via de project-ontwikkelaar te verkopen en dure landhuizen op grote stukken grond neer te zetten. Ik kan me nog goed herinneren dat het bestuur van Zonnegloren het terrein aan een pro jectontwikkelaar wilde verkopen, waar na deze er bungalows op wilde gaan bouwen. Een prachtige plaquette was er gemaakt, waarop je kon zien hoe de te bebouwen situatie er zou gaan uitzien. Echter de PvdA was een fel tegenstan der, omdat de gebouwen in de zorgsec tor moesten blijven, waardoor het ge heel maar 6,3 miljoen opbracht. Nu er een PvdA-er aan het bewind is, die ook in het bedrijfsleven flink aan de weg timmert, gaat men langzamerhand een andere koers varen en wijkt men af van de kiezersbelofte. Het is vreemd dat Boerkoel de grond van Zonnegloren wil bestemmen voor dure landhuizen, juist nu er zo'n gebrek is aan goedkope woningen en bouw grond in Soest. Als het plan van Boer koel doorgang vindt en door de raad wordt aangenomen dan heeft men Zon negloren enige jaren terug, mede door de tegenwerking van o.a. de PvdA vele miljoenen door de neus geboord. Echter, ik zou die politieke partijen, die toen tegen stemden, de raad willen ge ven ook nu tegen dit plan te stemmen. K.L. Mulder Mevrouw Atie Ewoldt-Snijders, lid van de CDA-fractie in de Provinciale Staten van Utrecht, is op woensdagmorgen 10 februari te gast bij het CDA-vrouwenbe- raad in Soest. De bijeenkomst wordt gehouden in de Open Hof. Mevrouw Ewoldt (50) was aanvankelijk werkzaam in de verpleging en het maat schappelijk werk. In haar woonplaats Wijk bij Duurstede werd ze raadslid en ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Eerder was ze raadslid in Sint-Pancras (NH). In de staten - sinds 1991 - behar tigt ze voor het CDA de portefeuilles van jeugdhulpverlening, ouderenzorg en mantelzorg. Daarover - en over de ko mende statenverkiezingen van 3 maart (waarvoor zij op de 9e plaats van de CDA-lijst staat) - komt zij bij de Soes ter CDA-vrouwen spreken. De bijeenkomst in de Open Hof begint 's morgens om 09.30 uur. Belangstellen den zijn hartelijk welkom. Atie Ewoldt-Snijders.

Soester Courant | 1999 | | pagina 5