tTING TÏNG Z20^ RIJS! »ST U €2 3 1 [enske Zandstra ziet vliegdorp zitten Indrukwekkend afscheid Ron de Vries Rob Brouwer n Keulen Ook WD stopt met spreekuur 60311 19 Luchtvaart Museum verbouwt WOENSDAG 3 FEBRUARI 1999 lervormde Kerk krijgt zondag nieuwe dominee vj e/onderhoud ten s-specialist alle merken 8*32? Info van de VSB Klachten bezorging Naar aanleiding van uitlatingen GGS VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Kerkdiensten Medische dienst |BurgerlijkestandJ Hulpverlening Sportuitslagen Kunstbusnieuws Luchtmacht-fotograaf (50) plotseling overleden Meningen Ij ^^^^vanlezerel Plannen woningbouw bij Apollo/Wostok Dagblad "De Telegraaf" DAGBLADBEZORGERS/-STERS Koffieconcert smaakt naar meer KORFBAL KVO onderstreept koppositie in duel met Viking Herkomst gevonden apparatuur nog niet duidelijk Thema-ochtend KBO Agenda OESTERBERGSEmCOURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 n v.a. 7.500,- krijgt minimaal mngsbèuet ondergaan, heeft t een nationale autopas! tod tod it tod irq, m. tod tod tod wart m. red m. 'ijs m. td mica it tod tod wart irq. m. 'ijs m. 'oen m. ■oen m. tod lauw m. wart m. groen m. ïd mica m 10.750,- 1 5.750,- 16.950,- 1 9.950,. 23.950,- 25.250,. 22.750,- 25.500,. 27.750,. 35.350,- 16.950,. 22.750,- 1 7.950,. 3 2.950,- 13.950,- 2 2.7 50,. 28,750,- 37.550,- 45.750,- 48,750,. 3 3.450,- 8.2 50,- 9.25 Of 10,950,- 13,500,. 13.950,- 16.250,- 1 7.6 5 O,- 1 7,500,. Tel. 035 - 601 29 98 >epdienst 602 27 44 SIFICATIE 1 JGARANT Hervormde Gemeente van •esterberg heeft met ingang van 7 bruari weer een eigen predikant, de vacature van ds. mw. Jacq. van arion heeft men een beroep ge- lan op ds. mw. R. Zandstra uit msterdam, die dit heeft aangeno- en. De bevestiging zal plaatsvin- len op zondag 7 februari om 14.30 lur in de Vredekerk door ds. A.A. Nawijn. ►ominee Renske Zandstra (1962) stond de afgelopen zeven jaren als predikant in de Samen-op-Weg gemeente in Am- ïerdam-Noord. Haar echtgenoot Henk de Roest, ook predikant, was tot 1 ja- iuari van dit jaar verbonden aan de Trije Universiteit in Amsterdam, maar isselde -dat met de Universiteit van [Utrecht, waar hij in de theologische fa- jculteit lesgeeft in onder andere zijn spe cialiteit 'gemeenteopbouw'. iVoor het gezin Roest-Zandstra, be- aande uit vader, moeder en drie kin leren van respectievelijk 7, 5 en ander- Ialf jaar was het zaak uit te kijken naar ien woning in de regio Utrecht. Ineens eldde de Hervormde Gemeente van ioesterberg zich, waardoor de drang laar verhuizen veel groter werd. Met gang van april van dit jaar gaan ze een lieuwe woning in de wijk Kattenbroek i Amersfoort betrekken. Dominee Zandstra is een spontane jon- ;e vrouw die in het Amsterdamse veel leeft geleerd en openstaat voor een lieuwe belevenis in het vliegdorp. Voor al het begrip Samen-op-Weg stond daar centraal, wat zij in Soesterberg gelukkig :an voortzetten. Samen met haar gere- ormeerde collega ds. Bas Nawijn vormt ij de protestantse pastores. bevestiging Zondag 7 februari zal ze in de middag- lienst, die om half drie begint, worden levestigd door haar collega ds. Nawijn. ~",en man die ook al veel ervaring in het >astoraat kent, maar nog nooit een be- 'estiging heeft geleid, laat staan van een lervormde collega. Dat duidt niet alleen op de goede samenwerking tussen de >eide plaatselijke gemeentes, maar ook op de bijzondere verstandhouding tus sen de pastores. Beiden zijn geen full- >rof predikanten. Ds. Zandstra werkt ijftig procent en ds. Nawijn voor ruim veertig procent. In de praktijk is dat over het algemeen aanmerkelijk meer. Dominee Renske Zandstra is niet alleen ingesteld op het begrip Samen-op-Weg, ook de oecumene heeft haar bijzonde re interesse. Samen met alle plaatselij ke gelovigen vieringen houden en maal tijden met elkaar hebben, is iets wat zij in Amsterdam heeft geleerd en zeer op prijs stelt. De Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) heeft in haar januari-vergadering de navolgende onderwerpen besproken: Rade makerstraat De startnotitie van de gemeente Soest werd helaas pas dinsdag 26 januari ont vangen. Desondanks heeft het bestuur van de VSB een duidelijke mening: de bus moet uit de Rademakerstraat! De VSB staat voor een veilige en verkeer sluwe winkelstraat. Deze mening zal luid en duidelijk aan de gemeenteraad worden bekend gemaakt. Vrij luchtruim De berichten over het openstellen van het luchtruim boven o.a. Soesterberg heeft de VSB verrast. Het wijzigen van de vliegroutes voor het burgerverkeer van Schiphol kan dag en nacht de no dige geluidshinder veroorzaken. De VSB zal trachten meer duidelijkheid te verkrijgen bij o.a. de zogenaamde com missie ex.art 28, die speciaal belast is met de geluidszonering van de vliegba sis Soesterberg. Over deze uitkomst zal binnenkort verder worden gesproken. Stichting Balans Op verzoek van de Stichting Balans te Soest zal de VSB binnenkort met hen een gesprek hebben om na te gaan op welke punten samenwerking mogelijk is. Te denken valt aan naschoolse opvang, programma jeugd tijdens de jaarwisse ling 1999/2000, buurtbeheer enz. De golfbaan De plannen zijn door de VSB bij diver se instanties neergelegd en in behande ling genomen. Nog niet iedereen heeft een reactie daarop gegeven, zodat er nog teveel onduidelijkheid is om op dit moment een duidelijk standpunt in te nemen. Ledenvergadering De jaarlijkse ledenvergadering van de VSB is vastgesteld op 14 april. Naast de korte zakelijke agenda zal het thema van dit jaar zijn: het millenniumprobleem. Wat betekent het als de verwarming uit valt, elektriciteit, waterleiding enz. Kort om hoe moet men hiermee omgaan en kan het worden voorkomen. Deskundi gen worden gevraagd om hierover een goede en eenvoudige inleiding te hou den met de mogelijkheid van het beant woorden van vragen. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. 33ï£3 34 '-vr'v'- 3'' '3 "Ik heb hier de sfeer geproefd en dat deed me goed. Een open en eerlijke benadering en daarin met elkaar zoeken naar mogelijkheden. Het is nu nog even werken aan de afwikkeling van lopende zaken en de realisering van de onderlin ge federatie. Dat geeft mij de tijd om me hier in te werken en samen met mijn collega Bas Nawijn en uiteraard de ker- Renske Zandstra en Bas Nawijn voor de Vredekerk. kenraad te zoeken naar een structuur die heilzaam is voor de gemeente en in totaliteit. Ik verheug mij op deze toe komstige tijd waarin ik mij in het Soes- terbergse hoop in te leven", aldus een enthousiaste Renske Zandstra. Chateau Bellefontaine Costières de Nimes rood, per fles7,95 doos a 6 flessen45,00 Jonge jenever Floryn van 23,95 nu21,95 Vieux Hoppe van 23,95 nu21 ,95 WIJNHANDEL SLIJTERIJ Gen. Winkelmanstraat 37 Soesterberg Tel: 0346-353439 Na Wil Stekelenburg (PvdA) stopt ook het WD-raadslid Karei van Geet met het inloopuurtje voor de Soesterbergse bevolking. "Eind 1998 is door mij, mede namens de overige Soesterbergse raadsleden, een evaluatieverslag over het inloop-uur in deze krant gepubliceerd, waarbij wij aangaven een draagvlak te zien om dit spreekuur te continueren, temeer daar algemeen werd aangenomen dat dit een uitstekende manier zou kunnen zijn om met verschillende partijen collegiaal (be stuurlijk) met elkaar om te gaan. Op het moment van publicatie was uiteraard niet voorzien welke uitspraken de frac tie Gemeentebelangen Groen Soest Centraal Meldpunt VrijwiDigershulp Soest - Soesterberg (GGS) bij monde van het Soesterberg se GGS-raadslid Bert van 't Holt zou gaan doen." Van Geet doelt hierbij op de 'schijn van belangenverstrengeling' van CDA-er Teun Middelkoop en PvdA-er Kees Boerkoel bij het nieuwbouwplan van de Rabobank in Soest, waarover in deze krant uitgebreid is bericht en waardoor Wil Stekelenburg eerder al besloot uit het spreekuur voor de Soesterbergse bevolking te stappen. Van Geet: "Deze verdachtmakingen kwamen de GGS op een 'motie van af keuring' te staan, gesteund door alle overige politieke partijen in de gemeen teraad. Vervolgens werd e.e.a. nog eens herhaald in het door hen uitgegeven krantje en bovendien werd er op terug gekomen tijdens een uitzending van Radio M." "Mijn fractie is met deze handelwijze niet bepaald gelukkig en dan druk ik mij zacht uit. Dit is voor mij dan ook de re den om eveneens mijn medewerking aan het spreekuur te onthouden. Breed overleg is niet meer mogelijk en ik be treur deze hele gang van zaken. Verde re samenwerking is, gezien de persisten tie van GGS in deze zaak, op dit mo ment niet mogelijk." "Zoals ik reeds enige malen heb aange geven kunnen Soesterbergers mij altijd schrijven, bellen of ergens aanklampen en ik zal hun belangen op dezelfde wij ze blijven behartigen zoals men inmid dels van mij gewend is", aldus Karei van Geet. Het Militaire Luchtvaart Museum gaat vanaf heden tot eind maart ver bouwen. Gedurende deze periode blijft het museum open voor pu bliek, maar dit voorjaar zijn enkele museumruimten gesloten. De tentoonstelling van straaljagers in het museum is tot eind maart van dit jaar niet te bezichtigen. De hal waarin de straaljagers staan krijgt een nieuwe vloer. Het museum sluit deze hal gedu rende de verbouwing voor het publiek. De museumruimte waarin de collectie historische vliegtuigen is ondergebracht blijft open en kan nog gewoon bezocht worden. Ook de koffiecorner en de hal met vliegsimulator is vanwege de ver bouwing dit voorjaar gesloten. Het museum verwacht in april 1999 de verbouwing achter de rug te hebben en weer volledig voor het publiek te zijn geopend. Zondag 7 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroiuskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 kinderkoor Vrijdag 14.30 (Heybergh) Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 14.30 ds. M.A.A. Nawijn; intrede ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 drs. T. Zijlstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d, Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, 030-2280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) OVERLEDEN 26 januari: Meinderdina Eva Vel- thuyzen-Stel (68), Chr. Huijgenslaan 119; 30 januari: Mathijs Apon (77), Dorps plein 96. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. VOLLEYBAL AGAVS Heren: AGAVS 1 Bl-Spirit BI 1-2; AGAVS 1-Wilhelmina 1 3-0; AGAVS Bl-AIstavo 8 B2 3-0, AGAVS Al-Sovoco Al 0-3; AGA VS 2-Wilhelmina 2 0-3. Dames: AGAVS 2- Wilhelmina 2 1-3; AGAVS 1-Lovoc 1 1-3; AGAVS 3-AGAVS 4 3-1. De Kunstbus Werkgroep deelt mee dat zij nog een beperkt aantal plaatsen heeft kunnen bemachtigen voor de navolgen de voorstellingen: Donderdag 15 april in Schouwburg Gooiland, optreden van het Internatio naal Danstheater met 'Dansend langs de zijroute'. Houdt men van dansen, fraaie kostuums en een wervelende show, dan mag men dit niet missen. Kosten 40 gulden, inclusief vervoer. Zondag 16 mei in 't Spant te Bussum, de Hoofdstadoperette met 'Das Land des Lachelns' van Franz Lehar. Kosten 62 gulden, inclusief vervoer. Woensdag 9 juni in de Stadsschouwburg te Utrecht, de musical 'Anatevka', met in de hoofd rol Henk Poort. Kosten 95 gulden, in clusief vervoer. Wil men hierin participeren dan zo spoedig mogelijk opgeven bij mw. G. Meijerink, Chr. Huijgenslaan 108, tel. 352041 of mw. M. Dusschooten, Gen. Winkelmanstraat 41, tel. 353338. Vrijdag 29 januari nam de burger en militaire gemeenschap van Soesterberg op indrukwekkende wijze afscheid van de sergeant-ma joor Ron de Vries, in leven luchtfo- tograaf van de Koninklijke Lucht macht. Ook op het vliegveld Petro- vec in Skopje stond luchtmachtper- soneel aangetreden bij een halfstok hangende Nederlandse vlag. In de vrieskou van vrijdag 29 januari kwamen burgers en militairen 's mor gens om 09.30 uur samen op de vlieg basis'Soesterberg, naar de voormalige Amerikaanse kerk van wat eens Camp New Amsterdam was. In deze bijzonde re kerkruimte werd het lichaam van de bekende luchtmacht militair Ron de Vries opgebaard, die op maandag 25 januari j.1. plotseling op vijftigjarige leef tijd was overleden. De kist was bedekt met de Nederlandse driekleur en de vliegerhelm van de overledene, de me dailles die hem waren verleend en een klein bosje gele bloemen. Om de kist waren vele kransen en bloemstukken gelegd, als een stil bewijs van respect voor de overledene. Aan de vier hoeken van de kist stonden vier collega's in de zelfde rang als de overledene, van wie er één zelfs was overgekomen uit Macedo nië. Na de condoleance verplaatste men zich naar hangar 9 van de vliegbasis, waar om kwart voor elf een afscheid met mi litair eerbetoon werd gehouden. Aalmoezenier Crooymans: "Ron werd op handen gedragen hier binnen ge bracht. Wij kennen Ron de Vries en ie der voor zich heeft zijn eigen gedachten als we aan hem denken. Dat doen we nu weer, mogelijk met een lach en een traan omlijst met muziek waarvan hij hield, gespeeld door de Drumfanfare van de Luchtmachtkapel'. Zijn squadron commandant gaf een kor te beschrijving van de afgelopen dertig dienstjaren van de overledene. Hij roemde de vakkennis van Ron en zijn liefde voor het vliegen als zodanig. Hij typeerde hem ook als een man die de juiste stemming binnen de groep wist te brengen. Maar dat alles verschoof naar de tweede plaats toen hij zijn vrouw Agnes leerde kennen die hem in rusti ger wateren voerde. Hans Slinger sprak namens zijn burgervrienden en kon de emoties nauwelijks onderdrukken toen hij in woorden afscheid bracht. De spre kers werden afgewisseld door muziek waaronder het zo bekende Vliegersge bed. Aalmoezenier Crooymans vertolk te duidelijk de mens Ron de Vries door middel van het gedicht 'Het leven' van Toon Hermans. Maar ook hij kon heel moeilijk om dit overlijden heen. 'Waar om moest dit nu gebeuren, God nog aan toe. Het is zo onterecht dat hij op deze wijze eruit is gepiept'.Troost gaf hij aan het eind met de woorden: 'De zon gaat op; de zon gaat onder, maar gaat nooit uit!' Els de Vries, de schoonzuster van de overledene, memoreerde heel gevoelig de mens Ron en zijn kwaliteiten van vroeger en nu. Met verstikte stem be dankte ze hem voor zoveel levenslust en besloot met 'Ron, we zullen je missen'. Indrukwekkend was de laatste ceremo nie waarin de Nederlandse vlag op een bijzondere wijze werd gevouwen. De vlag, vliegerhelm, medailles en foto van de overledene werden daarna aan de echtgenote overhandigd. Een ceremonieel waarop de Koninklij ke Luchtmacht niet alleen de overlede ne alle eer geeft maar ook haar meele ven aan de nabestaanden tot uitdruk king brengt. Op het moment dat het stoffelijk over schot in de auto werd geplaatst, vlogen twee Alouette helikopters laag over bij wijze van laatste groet aan de overlede- Het Kontakt der Kontinenten heeft een verzoek ingediend bij de gemeente Soest een deel van haar bosareaal te mogen verkopen ten behoeve van wo ningbouw. De baten uit deze verkoop zijn noodzakelijk voor een aanvulling op de bedrijfsvoering van het Kontakt der Kontinenten. Dit verzoek is in eerste instantie door de gemeente afgewezen, echter met de kanttekening dat in een groter verband er wellicht redenen kun nen zijn om dit verzoek positief op te pakken. Wat is dit grote verband? Als de Kamer- lingh Onneslaan wordt doorgetrokken naar de Richelleweg ontstaat tussen de wijk Apollo/Wostok en de verlengde Kamerlingh Onneslaan een duidelijk planologisch recht afgebakend terrein, dat volgens de afdeling Planologie en Bouwen van de Gemeente Soest 'be bouwd' een verbetering betekent in de aansluiting met andere wijken. In het kader van de provinciale en gemeente lijke plannen t.a.v. werkgelegenheid na bij de Richelleweg wordt met dit plan voor toekomstige vraag naar woonruim te een invulling gecreëerd. Hierbij wordt ervan uitgegaan, dat deze woningbouw plaatsvindt in de prijsklasse tot f 250.000,- (prijspeil 1/1/98). Niet in de gemeentelijke overwegingen vermeld, maar wel waard te noemen is het economische belang van de midden stand in Soesterberg. Een groter inwo nertal kan een omzetverbetering inhou den. Maar: Navolgende overwegingen en bezwaren vermeld ik op persoonlij ke titel, ondersteund door een groot aantal reacties van bewoners uit de wijk Apollo met betrekking tot dit onder werp. In het bestemmingsplan is voor dit ge bied een Bostuinbestemming opgeno men, waarin bouwen niet is toegestaan. Het betreffende gebied is aangemerkt als 'Beschermd dorpsgezicht'. Het be treffende gebied staat op de 'Monumen tenlijst'. Het betreffende gebied ligt in het kader van het Besluit Geluidsbelas ting Grote Luchtvaartterreinen tussen de 35 en 40 Kosten-eenheden. In een dergelijke zone mag zonder ontheffing niet gebouwd worden. AI sinds de openstelling van de A28 worden door de bewoners van Soesterberg pogingen aangewend de geluidshinder van deze snelweg te doen verminderen. Eventue le nieuwe bewoners op dit terrein wor den onmiddellijk met dit probleem ge confronteerd. Er worden bij doortrek king van de Kamerlingh Onneslaan naar de Richelleweg twee nieuwe 'gevaarlij ke' kruispunten gecreëerd. Indien dit plan wordt uitgevoerd en het bestaande bosareaal wordt verkleind mag extra geluidshinder in de wijk Apollo/Wostok worden verwacht, nu ook van de Anersfoortsestraat. In het bedoelde terrein leven nu vele, waarvan enkele redelijk hier zeldzame, diersoor ten. Zij hebben daar de rust, ruimte en voedsel om zich te kunnen handhaven. Een buizerd-paar bewoont er een horst, wij zien de groene en de grote bonte specht, Vlaamse gaai, merels, diverse soorten mezen, winterkoninkje, roeken, eekhoorns en konijntjes. Te verwachten is (volgens ingewonnen informatie bij Staatsbosbeheer) dat dit bestand door een aanzienlijke verkleining van het leefgebied, dus minder aanbod van voedsel en de vervuiling door straatver lichting, sterk in aantal, zo niet geheel verdwijnen van soorten, zal uitdunnen. Planologisch zal bij uitvoering van dit plan een aansluiting van Apollo/Wo stok met de overige wijken beter aan sluiten. In deze wijken is ca 65% van de bewoners overdag niet thuis. Te ver wachten is dat in nieuw te bouwen wo- hingen op genoemd terrein de situatie niet anders zal zijn. Een verbetering van de integratie van de 'bewoners van de uitgebreide wijk' met andere delen van Soesterberg is dus nauwelijks waar schijnlijk. Zijn de bestemmingen 'Beschermd dorpsgezicht' en 'Monument' werkelijk beschermd? In de jaren zeventig was bebouwing op de 'Eng' in Soest onbe spreekbaar. Wat is daar op de rand van het nieuwe millennium nog van over? Men mag zijn twijfels hebben. Reacties op dit stuk zijn van harte wel kom bij: Jos van Engelen, Apollo 29. zoekt In Soesterberg ook 50+ welkom Verdiensten 350,- per 4 weken. Meer weten? Bel 035 - 602 18 41 Zondagmorgen was er voor het eerst een "koffieconcert" in De Drie Eiken. Het was een experiment, maar de organisatoren kunnen tevreden zijn. Er waren veel meer bezoekers dan ver wacht. En er was goede muziek, door onder meer de 15-jarige Sergio Hamerslag (klarinet) die nu al een groot talent is. Hij werd begeleid door Yvonne Hoeks tra (piano) en Piet Creutzberg (viool), tevens de initiator van het concert. Een tegenvaller was het uitvallen van een violist, zodat het eerste werk voor viool, klarinet en piano uitviel. Wel werd uitgevoerd het "Kegelstattrio" van Mozart, letterlijk gecomponeerd tij dens het kegelen. Vervolgens het Ada gio van Baerman, twee fantasiestukken van Schuman en twee stukken van Bruch, alles uitgevoerd voor en door klarinet, altviool en piano. Na een zeer temperamentvol Espagna van Albeniz, gespeeld door Yvonne Hoekstra op de piano, werd besloten met het virtuoze "thema van variaties" van Franz Danzi. Het was met recht een "goede morgen" en zulks smaakt naar meer! Ron de Vries kreeg militair eerbetoon tijdens zijn uitvaart. De luchtmacht-offi cier overleed vorige week plotseling op vijftigjarige leeftijd. Op datzelfde moment stonden op het vliegveld Petrovec in Macedonië vele luchtmacht militairen van de vliegbasis Soesterberg aangetreden. Terwijl de Nederlandse vlag halfstok hing, werd ook daar hun vriend en collega Ron de Vries herdacht. Een aalmoezenier me moreerde de bijzondere verdiensten van de overledene en sprak een gebed uit. Na de 'fly past' vertrok de lijkauto naar de begraafplaats Westerveld in Drie- huis-Velsen. Nabestaanden en overige aanwezigen kregen de gelegenheid voor koffie en broodjes, waarna ook zij rich ting Haarlem vertrokken. Om 14.00 uur was men verzameld in de aula van het kerkhof waar de overledene andermaal werd opgebaard met rond hem de ere wacht. Hier las aalmoezenier Crooy mans het zeer toepasselijke gedicht 'Cir kel' van Toon Hermans. In het heuvel achtige duingebied van begraafplaats Westerveld werd Ron de Vries op de schouders van zijn collega's naar zijn laatste rustplaats gebracht. Toen men bij het graf was gekomen en de kist op een affuit had geplaatst, ging een huivering door de vele aanwezigen. Op dat mo ment en men had het niet beter kunnen timen, kreeg Ron de Vries een tweede fly past nu bestaande uit vier F-16 straaljagers. De Koninklijke Luchtmacht heeft op deze wijze een groots afscheid gebracht aan één van hun die dit eerbe toon zeker heèft verdiend. Na het spe len van de Last Post trokken de militai ren zich terug, waarop de familie in be sloten kring afscheid kon nemen van deze bijzondere man Ron de Vries. KVO heeft in een goed gespeelde wed strijd laten zien dat ze met recht op de eerste plaats staat. Viking uit Wijk bij Duurstede werd eigenlijk in de eerste helft al verslagen. De ruststand was na melijk 13-4. In de tweede helft bleek wel dat het maar goed was dat de marge zo ruim was, want Viking kwam door fanatiek spel zelfs terug tot 18-15. Toch hield KVO uiteindelijk het koppie erbij en door goed te blijven korfballen werd de eindstand 24-16. Doelpunten werden gescoord door Jaap van de Hoek (8), Rob de Peuter (6), Petra Jansen (4), Richard Jaspers Fayer (3), Mientje Driessen (2) en Marcel van der Veen. Overige uitslagen: Antilopen 4-KVO 3 17-5, KVO Ml-Dindo M2 7-19, Anti lopen B3-KVO BI 1-10, Telstar C2- KVO Cl 14-3. In een bosje langs de Amersfoort sestraat heeft een Soesterberger zondag morgen een stereo toren, een platenspe ler en een cd-speler gevonden. Ook trof hij een lege fietstas aan. De 38-jarige man stelde de politie daarvan op de hoogte. De herkomst van de spullen is niet duidelijk. Ze staan niet als gestolen geregistreerd. Op donderdag 25 februari houdt de KBO een thema-ochtend in de grote zaal van De Drie Eiken, aanvang 10.00 uur (zaal open 09.30 uur). Ook niet-le- den zijn van harte welkom. Woensdag 3 februari 19.00 politiek vragenhalfuur, bibl. Vrijdag 5 februari 18.00-21.00 Chemokar, B. Ballotlaan Zaterdag 6 februari 09.00-12.00 oud papier thv Rabobank Zondag 7 februari 14.30 bevestiging predikant, Vredekerk Maandag 8 februari 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Dinsdag 9 februari 12.30 warme maaltijd, Drie Eiken

Soester Courant | 1999 | | pagina 13