PCOB Goede papieren voor ambitieus VVZ'49 n SoVoCo moet uit ander vaatje tappen Selby met invallers naar eindpunt Shot ontbeert daadkracht tegen Shot Red Stars nestelt zich naast koploper Smeeing/BDC mist in beslissende fase geheugen' Winst en verlies Firtina'93 PAGINA 1f WOENSDAG 3 FEBRUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 17 °eriodetitel na 7-2-zege op DTS'35 nog officieus tencentrum bergen' vrijwilligers )rregistratie Nee? eschil clubs en jemeente over nota iKORFBAL Eemvogels blijft in onderste helft an middenmoot Thuiszorg jJeugdnieuws tpoppen bij 'COB hun eigen huis' Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Volleybalsters hebben belangen niet in de smiezen VOLLEYBAL Soesters kunnen het kampioensploeg niet moeilijk maken BADMINTON Tegen Wings en 's Graveland ZAALVOETBAL Loodgieterswerk Kansen op titel meteen geslonken TAFELTENNIS Basketballers buigen 55-37-achterstandom in 72-77-zege BASKETBAL UDSV voor de tweede keer te sterk voor Soesters: 21-18 HANDBAL f Sportuitslagen j| VOETBAL zaterdag roep "Honsbergen" van de' init bijgestaan door enthou, willigers. Gezien de leef- te verwachten dat enkele renlange trouwe dienst he en moeten opgeven, jwilligers is echter momen- ap, dat het moeilijk is on, deel op een goede wijze té Het kan toch niet zo enstencentrum enkele dag-' 1 moeten sluiten wegens tn medewerkers. Vele gas- :n dagelijks voor activitei- i praatje naar het diensten- Voelt u zich aangesproken eam te komen versterken, urn een afspraak te maken kennismakingsgesprek. Het rummer is 6010607. naanden geleden heeft u eet lijk verzoek gekregen on te maken of u al dan niet en/of weefsels wilt afstaan ood. Het is een persoonlijk tie en ieder zal voor zich dt toeten maken. Op dit vet- :eft lang nog niet iedereen brandveiligheid ;rd. Er zijn bij velen nog heel" ïfc gen die beantwoord zouden worden, met name bij oude- Je/ien de potentie van de selectie jag de grens van reële hoop nog ïrder worden gelegd, maar met het ^fficieus) behalen van de eerste ïriodetitel kan WZ'49 in ieder bval een herexamen voor de eerste Jasse afleggen, mocht het dit sei- >en niet meteen slagen. De ambiti- ize ploeg beschikt over goede pa leren. certificaat voor de nacompetitie is niet officieel uitgereikt, omdat er n theoretische kans bestaat dat FC éorst (vierde) WZ'49 nog voorbij reeft. Horst moet dan met negen doel- nten verschil winnen van Advendo erde) en zulks wordt, ervan uitgaan- dat er geen doping of omkoping in t spel is, uitgesloten geacht. Het duel >u zaterdag worden ingehaald, maar jerd voor de tweede maal afgelast. 'Z'49-DTS'35 was zaterdag de enige redstrijd in de tweede klasse die door- ing vond. Hoewel de Soesters er geen ras over lieten groeien wat de bedoe- gen zijn, was het veld goed bespeel- lar. DTS'35, twee jaar geleden nog ioofdklasser, maar inmiddels voor- itste in de tweede klasse, werd met de jfers 7-2 met de neus op de feiten ge rukt. [at de gasten uit Ede in het eerste artier de toon zetten, had meer te Mede dankzij dit eigen doelpunt van Hierden bereikte VVZ'49 vorig seizoen via de nacompetitie de tweede klasse. Afgelopen zaterdag zetten de groenwitten de ach terdeur naar de eerste klasse op een kier. maken met de zenuwen die WZ'49 parten speelden. Roy Huisman, vervan ger van Gerard Becker (vakantie), brak de ban in de dertiende minuut. Hij pikte de bal tussen de doelman en laatste man van DTS'35 op en vond de weg naar het doel. Zestien minuten later stond het al 3-0 dankzij Jordi Brouwer (rondde een solo af met een schot) en Marcel van Essen (krulde de bal uit een vrije trap om de muur). Uit een vrije trap kwam DTS'35 nog voor rust terug tot 3-1 en in het begin van de tweede helft kregen de gasten zelfs kansen op 3-2. Toen die uitbleef, begon Brouwer weer aan een solo die resulteerde in zijn negende competitie treffer. Tien minuten later nestelde Mar cel van Essen zich weer aan kop van de topscorerslijst door zijn tiende doelpunt te maken. Hissen de bedrijven door werd Ton Wolfsen in de ploeg gebracht voor Huisman en scoorde DTS'35, waardoor de stand met nog 25 minuten te spelen 5-2 was. Gijs Schaap bepaalde de eindstand op 7-2. Hij had goed gezien hoe Brouwer tot tweemaal toe op avontuur was ge gaan, deed dat na en schoot diagonaal in. In de laatste minuut verzilverde hij een voorzet van Ruben de Goede met zijn hoofd. Daarna kon een betrekkelijkfeest je worden gebouwd, waarbij behalve Becker twee andere spelers ontbraken. Gert van de Munt vierde vakantie en de pasgetrouwde Wobbe-Jan Reitsma had een feest van geheel andere aard. Door de zege idom WZ'49 tevens naar de eerste plaats in de tweede klasse. De voorsprong op Jonathan en Advendo bedraagt twee punten, maar de twee achtervolgers hebben nog een duel te goed. Horst, dat vier punten achter WZ'49 staat, speelde eveneens een wedstrijd minder. ;n die er nog niet uit zijn is kje verschenen met veel ge- 'ragen over dit onderwerp, Ier sportclubs willen de leges niet talen voor de vergunning brand- eilig gebruik. Ze stellen dat deze ^isten binnen het passepartoutsys- m vallen. De gemeente vindt van jet. Het gaat om de voetbalverenigingen i SEC, WZ'49 en Soest en de Mixed a k -i +9 11 Hockey Club Soest die een rekening van raen gebruikt732 gulden gepresenteerd hebben ge- donor ben moet dan de be: kregen, omdat de brandweer daar on- worden uitgesteld? langs een periodieke controle hield voor veegt het zwaarst; uw hand- de brandveiligheid. De nota werd met- ig of de gevoelens van de ®en teruggestuurd naar de gemeente. anden? ils er een "overaanbod" ont- ;n nabestaanden te horen wat urd is? meer over dit onderwerp m Dan kunt u het boekje "De hf gestelde vragen over orgaan- fseldonatie" telefonisch aam bij telefoon nr. 0900 56 (22 ct. p.m.) Voor het wordt een vrijwillige bijdra: raagd van f 4,30. Die blijft op het standpunt staan dat de "lubs moeten betalen, omdat het in dit eval om een gebruiksvergunning gaat. rolgens de gemeente staat in het hoofd- [uk legeskosten in het rapport Tarife- ing dat de clubs zelf voor deze kosten loeten opdraaien en dat ze niet onder :t passepartoutsysteem vallen. edingen op internet Eemvogels had zich met een over- inning naast Tiel in de kop van de liddenmoot kunnen vestigen, laar slaagde daar net niet in. In de ietuwe werd met 10-9 verloren. In de eerste helft lukte het de ploeg nog een achterstand van twee punten onge daan te maken en bij het wisselen van Speelrichting kon het duel nog alle kan ten op (6-6). pel deelde de eerste tik uit, creëerde derom een marge van twee punten en :stigde vervolgens nadrukkelijker de idacht op de verdediging. Dat hielp, ,nt Eemvogels scoorde in de tweede :lft nog maar driemaal. m de oefeningen die tijdens de aan de orde komen, sdag 2 maart is er een informa- nkomst in het dienstencentrum rie Eiken, Dorpsplein 18 in berg, van 10.00 tot 11.15 uur. De zelf start op dinsdag 16 maart. leiding in zich aanmelden bij de stichting org Eemland, tel. 033-4600046, Je informatiebijeenkomst van 2 De kosten bedragen f 75,- (incl. ipties en cursusmateriaal). Wie org-contributie betaalt ontvangt korting. Belangstellenden wordt aden bij de ziektekostenverzeke.* «f® Eemvogels informeren naar de mogelijkheid 0e BI ging, met invallers uit de Cl, op goeding van de koslen. iandag 15 februari om 14.30 uur de PCOB Soest haar maandelijk- enkomst in het dienstencentrum w j.-j u* iergen. Als spreker is genodigd de laatste wedsm)d van het seizoen izoek bij koploper Tovers. De rust- d was 4-2 voor de nummer één, het ird 7-3. In Maartensdijk behaalde de El een 1-2-overwinning op TZ. De F1 elde thuis tegen Vogel dat sterker ;s. De schade werd beperkt tot 0-3. felby igwuit en folkloristisch gebruik dat er na anoogst poppen en figuren uit het itro worden gevlochten. Mevrouw 1 iets vertellen over de symboliek figuren. Als toelichting brengt ze panelen met werkstukken mee; creatief ingestelde deelnemers is er ook gelegenheid om zelf iets iceren. De toegang is gratis. el werd afgestaan, in de overige par en trok Selby aan het langste stokje, ams was daar een derde game voor Jdig. -roaakt kan worden en wat er lijk is qua onderhoudsdiensten- :r komt aan de orde hoe het zit He kosten! Mogelijkheden om eigen huis te blijven wonen u dan ook eigenaar van blijft - ïn in de brochure besproken. ellen? u meer weten over het eigen ïgbezit? Dan kunt u de brochu' stellen door overmaking van leden) en f 10,- (niet-leden) op ^6233 ten name van de Unie 's Hertogenbosch, onder ver- ng van "Senioren en hun eigen of code 'K9'. Als u via de verzamelgiro of girotel bestelt, eld dan ook alstublieft duide- v adres. Bron: Soestej* Venster iekte het eerste jeugdteam een 7-1- Dagschotels woensdag Speklapje met aardappel schijfjes en boontjes donderdag Cordon Bleu met gekookte aardappelen en witlof weekend Amsterdamse Paaltjes met pommes parisiennes en bloemkool maandag Goulash met aardappelpuree en doperwten - dinsdag Zuurkool met worst Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De verwachtingen waren goed. Met een overwinning op Zaanstad zou Stam/SoVoCo, acht punten verwij derd van de gevarenzone, betrekke lijk veilig zijn en zowaar in goed ge zelschap van de subtoppers kunnen vertoeven. De verwachtingen wer den één set ingelost, daarna ver vloog de hoop snel. Het was een slechte beurt die de volley balsters afwerkten in de Bunt. Zaanstad won met 1-3, waardoor Stam/SoVoCo nog maar twee punten los staat van de tiende plek die na de competitie indirect tot degradatie kan leiden en nu nog wordt ingenomen door Zaanstad. De Noord-Hollanders hebben het voordeel dat ze nog tegen het zwakke en puntloze Zwolle moeten spelen. Een man overboord is er nog niet, maar Stam/SoVoCo zal in de laatste serie van negen duels uit een ander vaatje moe ten tappen, wil het in een vroeg stadium de zorgen definitief van zich kunnen af schudden* De inzet liet zaterdag te wensen over. Zaanstad, in oktober op eigen terrein nog met 0-3 geklopt, had de belangen die op het spel stonden, beter in de smiezen. Het knokte voor de punten en kreeg loon naar werken: 15-6,12-15,9- 15,11-15. De krachtsverschillen in de eerste divi sie A zijn niet van dien aard dat reeds gevreesd moet worden voor dezelfde problemen als vorig seizoen, toen de ploeg degradeerde. Dankzij de (indirec te) promotie van het tweede damesteam behield de club alsnog een verblijfsver gunning in de een-na-hoogste klasse van Nederland. Met het tegenvallende resultaat van zaterdag in het achter hoofd en de daaruitvoortvloeiende rangschikking wordt het wel steeds in teressanter te kijken hoe dames 2 ervoor staat in de tweede divisie. De ploeg staat derde met twee, respectievelijk vier pun ten achterstand op de voorlopers. Naar verluidt wil dames 2 het volgend seizoen best zelf gaan proberen in de eerste di visie en dus zal dames 1 het de komen de maanden op eigen kracht moeten redden. Heren Bij de heren van Stam/SoVoCo is de positie van het tweede team ook beter dan die van het eerste, al slonken de promotiekansen door de nederlaag te gen Vollkei. Het eerste team kwam niet in actie, maar Ali Moghadassian be treurde het verlies van heren 2 dat in compleet aan de start verscheen, nog wel tweede staat, maar het verschil met koploper Forza/Hoogland zag groeien. Heren 1 staat wel in de halve finale van het regionale bekertoernooi. Tegenstan der daarin is Forza/Hoogland of een van de regioklassers Vollkei 2 of Alsta- vo. Een datum voor de halve eindstrijd is nog steeds niet bekend. In de sportzaal van C-drie werd za terdag een kampioensfeestje ge vierd, maar niet door Selby. Aan de Willaertstraat ging de titel naar BAS Badminton. Met drie invallers konden de Soesters minder tegen stand bieden dan anders. In de laatste competitiewedstrijden ont braken Johan Meijer, Herman Scheer- hoorn en Chantal Broekhuis bij Selby dat overigens geen kandidaat meer was voor het kampioenschap. De bezoekers uit Biddinghuizen wonnen alle acht par tijen. Siebren Roorda verving Meijer en deed zijn uiterste best. Hij won zelfs de eer ste game (15-10), maar leverde vervol gens in: 10-15, 6-15. Een derde game dwong Selby ook in de mix van Han Broekhuis (vervanger van Scheerhoorn) en Maya Dirksen (vervangster van Chantal Broekhuis): 4-15, 15-12, 3-15. De overige partijen gingen in twee ga mes verloren, zoals dat van de zusjes Maya en Asmara Dirksen. Zij verloren de eerste game met 6-15, maar gaven daarna goed partij: 13-15. In het dames- dubbel waren de krachtsverhoudingen minder groot dan in de enkelspelen van de dames. Asmara Dirksen verloor met 0 2-11 en 0-11, Maya met 2-11, 4-11. De competitie zit er voor Selby op. Het eerste team eindigde dit seizoen in de middenmoot. Selby sloot de competitie af met drie invallers. Kampioen BAS Badminton won prompt alle acht partijen. Sport is lang niet altijd rechtvaardig. Firtina'93 kent beide zijden van die bladzijde. Tegen 's Graveland was het iets beter, maar werd verloren. Vijf dagen later had Wings het bete re van het spel, maar wonnen de Soesters. "Als we maar het eerste doelpunt ma ken, hoeven we ons weinig zorgen te maken, dan kunnen we de bal rondspe len," zei Saban Aksit die erover denkt te stoppen met zaalvoetballen bij Firti na'93, waarvan hij oprichter is. De voor naamste reden is dat hij te vaak te veel spelers achter de broek aan moet zitten om een team op de been te kunnen brengen. Terug naar vorige week woensdag toen, een overigens compleet Firtina'93 met 4-1 verloor in 's Graveland. Qua voet bal scoorde het Soester team beter, maar in kansrijke situaties toonde 's Grave land zich slagvaardiger. Zodra de voor sprong was gerealiseerd, concentreerden de tegenstanders zich op de consolida tie daarvan. Tegen Wings waren de rollen maandag avond enigszins omgedraaid. In Beu kendal deden de gasten beslist niet on der voor Firtina'93 dat niet in de sterk ste opstelling verscheen. De thuisploeg speelde het spelletje wel slimmer en won met 8-4. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035)-601 30 14 Een gelijkspel was rechtvaardiger geweest, maar bij gebrek aan daad kracht leed het Soester Shot de eer ste nederlaag in de vierde divisie. Shot'65 uit Zwijndrecht, een week eerder al te sterk voor Woerden (10- 0) zette de tafeltennissers op grote re achterstand: 4-6. Met name Marcel Jansen stak in zijn eerste competitiewedstrijd van de voor jaarscompetitie niet in beste vorm. Na dat hij vorige week uitviel, moest hij nu een "nulletje" noteren. In zijn eerste par tij begon hij nog sterk tegen Ekema en verloor nipt in drie games. Daarna kon hij niet overtuigen. Zijn andere wedstrij den gingen in twee games verloren. Echte excuses waren er niet voor zijn slechte spel, er wordt genoeg getraind en ook het gevoel was wel degelijk aan wezig tijdens de trainingen. Eerlijk ge zegd waren het niet de makkelijkste spe lers voor Marcel Jansen die meer houdt van snellere en meer aanvallende spe lers. Al met al was de start van Shot niet best. Na het verlies van Jansen verloor ook Martin Fransen zijn eerste wed strijd. Tegen de sterke speler Woerkens die al zijn partijen won, speelde Fransen twee goede games, maar kon niet meer meekomen in de beslissende game. Ge lukkig was het daarna wel raak, in een goede wedstrijd speelde Erik Merkus zich in de kijker en won zijn eerste wed strijd van dit seizoen van tegenstander Kiviets. Het is plezierig om te zien hoe snel deze jonge speler zich ontwikkelt, voornamelijk op het tactische vlak. Na een ronduit slecht dubbel, wat nor maal gesproken het geheime wapen is van dit team, wist Fransen aan zijn ver plichtingen te voldoen en won zijn twee resterende wedstrijden. Ook Erik Mer kus wist nogmaals tot winst te komen tegen Ekema. Als Shot in de loop van de competitie nog kans wil maken op het kampioenschap, zal er in de uitwed strijd toch gewonnen moeten worden van dit team. Zeker wanneer Hans van Gooi meespeelt in plaats van Marcel Jansen moet er een betere uitslag moge lijk zijn. De kansen van Shot op de titel zijn ge slonken door de nederlaag tegen Shot'65, een andere kandidaat die nu al zes punten voorsprong heeft. Drie minuten na rust gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van Red Stars. In het hol van de leeuw stond de nummer twee met 55-37 achter tegen koploper Grasshop pers en had het er alle schijn van dat de achterstand in wedstrijdpunten zou oplopen tot vier. Dan nog zou er niets aan de hand zijn geweest, want aan het eind van de rit mag de nummer twee promotiewedstrij den spelen. Maar Red Stars wilde meer, schakelde over op een zone-verdediging en brachten de Katwijkers tot wanhoop: 72-77. Door de verrassende overwinning voeg de Red Stars zich naast Grasshoppers op de eerste plaats. Officieel staat het Soester basketbalteam alleen aan kop, maar Grasshoppers heeft één duel meer voor de boeg en kan zich dus nog her stellen. Een persoonlijke verdediging was voor Red Stars niet de juiste tactiek tegen de ploeg, waarvan thuis terecht was verlo ren. De ploeg legde het op het fysieke vlak af en werd onder het eigen bord opzij gezet. Het gevolg was een 46-33- ruststand en coach René Lansaat besefte dat hij zijn defensie een andere vorm moest geven. Tegen de fanatieke zone wist Grasshop pers zich geen raad. De schoten misten hun doel en dankzij de andere opstelling had Red Stars het meest te vertellen in het luchtruim. Daardoor kon ook de break weer uit de kast halen, hetgeen koren op de molen was van Guido La Rose (22 punten). Met Bob Kooter, Gerben de Jong, Marco van Maanen en Frank Renzenbrink (die naar verluidt zijn laatste duel voor Red Stars speelde) werd een onmogelijk geachte en daarom imposante inhaalrace succesvol afgeslo ten. Drie minuten voor tijd kwam Red Stars weer op voorsprong (67-69). In de spannende slotfase misten beide ploe gen nog veel kansen. Zelfs vrije lay-ups werden niet in scores omgezet. Red Stars maakte de minste fouten en be houdt daardoor uitstekend zicht op het kampioenschap. De ploeg heeft nog ze ven duels te gaan en ontvangt zaterdag (18.00 uur) Almaar Meer, een andere concurrent. Dames In gedachten had Wim Bolwerk al een biertje besteld om de derde seizoensze ge te bestellen. Zijn damesteam leidde met 51-46 tegen Crackerjacks en er was nog een minuut te spelen. Twee onver wachte driepunters van de Amersfoor- ters joegen hem schrik aan, maar tien seconden voor tijd werd Maaike Leenen matchwinner: 53-52. Crackeijacks kreeg daarna nog de kans om aan te vallen, maar Bolwerk zorgde voor verwarring bij de gasten door de zone-verdediging ineens om te ruilen voor een man-to- man-tactiek. "Daardoor was er bij Crackeijacks veel gedribbel, maar had den ze geen tijd meer voor een schot." Henk van Plateringen was niet de enige die ontbrak bij Smeeing/ BDC. Behalve de coach, vervangen door voorzitter Bert Smeeing die zelf jarenlang in het eerste speelde, konden Mare van Doorn en Charles van Zetten zich niet in de strijd mengen met UDSV, notabene de club waar Van Plateringen jaren lang furore maakte. Van Plateringen was op wintersport, Van Zetten had last van zijn hamstring en vooral de afwezigheid van de linker hoekspeler vormde een aderlating. Op bouwer Charles van Kordelaar, een week eerder nog goed voor acht doel punten, nam de plaats in de hoek in, maar kwam op deze voor hem vreem de stek niet zo goed uit de verf. Richard van Hofslot maakte zijn rentree. Hij stond geruime tijd op non-actief vanwege een halsstarrige knieblessure, maar trainde vorige week voor het eerst mee. Zijn terugkeer duurde enkele mi nuten, eenvoudigweg omdat hij nog niet geheel fit is. Toch waren de minimale wisselmogelijk heden (Bob van den Berge en Willem Jan Ruder losten elkaar af) volgens aan voerder Aijan Roest niet de belangrijk ste reden voor de 21-18-nederlaag tegen de Utrechters die voor de tweede keer te sterk waren voor de Soesters. "Je mist Charles van Zetten heel erg, maar of dat ons heeft opgebroken, weet ik niet. Het was een jo-jo-wedstrijd, zoals je dat noemt." Het ene moment stonden de Soesters op voorsprong, dan weer nam UDSV het voortouw. Een minuut of zeven voor tijd was alles in balans (16-16), maar uitgerekend in de beslissende fase mis te Smeeing/BDC gevoel voor richting. Aijan Roest, meestal trefzeker vanaf zeven meter, forceerde zelf een straf- worp en in dat soort situaties laat hij graag anderen het vonnis vellen. Ri chard van den Hoef mikte echter op de lat. In dezelfde periode speelde Smeeing/BDC tot tweemaal toe een te genaanval slordig uit en in plaats daar van scoorde UDSV wél. "En toen was de tijd te kort om de zaken recht te zet ten," aldus Roest die drie strafworpen benutte. Guus Tourné werd topscorer met vijf doelpunten, gevolgd door Van den Hoef (4). Dames In Baarn raakten de dames van Smeeing/BDC in de tweede helft de grip op de wedstrijd kwijt. Voor rust hadden ze de 'bliksemstart' (6-2) van Greenstars gecompenseerd (7-7) en kort na de hervatting kwamen ze zelfs op voorsprong (10-11). Maar toen tot tweemaal toe balverlies werd geleden, rende Greenstars naar 12-11. De ploeg uit Baarn kreeg hierdoor extra impulsen en bouwde de voorsprong uit naar 15- 11. Smeeing/BDC zette daarop twee tegenstandsters vast. Dat sorteerde wel iswaar effect, maar er was onvoldoende tijd de achterstand ongedaan te maken: 16-14. De Gemshoorn Eerste klasse wintercompetitie: Albert en Mies Wuring: 11-13,13-4,0-13; tweede klas se: Justin Wuring en Bastiaan Veldhuisen 13- 1,13-8,13-8; Michel Tomboni en Wiel Koe nen 13-1, 13-4, 6-13; Wim van de Beek en Wim Cornelisse 13-4,13-8, 10-13. TAFELTENNIS Shot Landelijk C: Shot 1-SKF 1 1-9; Derde klas se: Shot 2-Huizen 4 3-7; Shot 3-Bijmaat 4 5-5; Vierde klasse: Shot 4-Huizen 6 6-4. 5'

Soester Courant | 1999 | | pagina 17