i 1 CULTUUR £t WELZIJN T Natuureducatief kunstproject 'Rondom de boom' INSTALLEREN IS HET WERK VAN SPECIALISTEN Alias speelt Lorca's 'Huis van Bernarda Alba' 60311 19* Altijd perfecte pasfoto's naar uw zin! nieuw SLAS-verhalenwedstrijd over 'familie-album' Cinema NAA-voorstellingen in NAA-Omroepmuseum Schrijversfestival op het 80-jarig Baarnsch Lyceum aruóhocK Hulpverlen «sssarr mi luiuar.M'.r Expositie Ingebjorg Aaitje in Amsterdamse Hortus WOENSDAG 3 FEBRUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA WOENSDAG 3 FEBF Woensdag 10 februari 'Duimelijntje' Donderdag 11 februari Kruistocht'NUHR (Met Uit Het Raam) Informatieavonden over Reiki In de Kwekerij aan de Molenstraat Op 27 en 28 februari in C-drie Terpsichore Hersenschudding en gekneusde rug Autodief maakt het politie wel erg gemakkelijk Geen pinbox aan Koninginnelaan VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Kinderparadijs De Vrije Teugel Activiteiten-programma Eerste prijs f250,-; tweede prijs f 150,- 'Nederland en Koning Winter' Kinderparadijs De Vrije Teugel Wie vergelijkt leest de Soester Courant Vrijdag 5 februari Klassiek concert: 'Benkshaft' Zaterdag 6 februari Jazzclub Perron 5B en Expositie Maandag 8 februari 'Dr. Akagi' Zondag 7 februari Lazy Mama jazz-orkes ACHTGOEDHUUR OPGELET!! Winterlandschappen: 'Klank in kou' DRIE Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 De jeugdfilm "Duimelijntje" is geba seerd op het klassieke, gelijknamige sprookje van Hans Christian Andersen. Duimelijntjes "moeder" is eenzaam en wil dolgraag een dochtertje. Op een dag vraagt ze de goede heks om advies. De heks geeft haar een gerstekorrel die ze in een bloempot .moet stoppen. Na kor te tijd groeit er een prachtige bloem, waarin een meisje blijkt te zitten niet groter dan een duim.' Duimelijntje! Het piepkleine meisje houdt heel veel van haar moeder, maar toch zoekt ze 'ie mand van haar eigen grootte om haar leven mee te delen. Een prachtige animatiefilm voor kinde ren vanaf 4 jaar. Filmduur: 92 minuten. Nederlands gesproken. Aanvang 14.00 uur. De toegang is f 5,-/f 4,- (strippen- kaart)/f 7,50 (volwassenen). De mannen van NUHR gaan deze keer op Kruistocht. Om geweld en onrecht te bestrijden, maar ook de liefde en het recht. Eigenlijk hebben ze gewoon zin om te vechten. Van zwaardgevecht tot kieteldood, van grof geschut tot pijnlijk stil en van botte bijl tot poëzie. Vroeger wisten ze nog wel eens van ophouden. Maar daar weigert NUHR zich nu aan over te geven. Niet alleen de onderste steen moet boven. Nee, er moet ook nog gegraven worden op de plek waar de steen lag. Dit alles in een vorm van een live gespeelde film, inclusief de daarbij horende soundtrack. Hun stijl blijft onmiskenbaar NUHR: een explosieve mix van humor en dra ma op de grens van het toelaatbare. Met live muziek, gezang en tromgeroffel. Voor dat geroffel en andere niet te plaatsen geluiden, hebben zij de hulp ingeroepen van Eddie B. Wahr, die de mannen van NUHR al bijstond als drummer in hun laatste liedjesprogram ma "Alle dertien NUHR". Daarmee wordt meteen een vreemdeling binnen de groep gehaald. Dus mocht er iets misgaan tijdens een optreden, dan is er in ieder geval een zondebok. Eén ding staat vast, waar NUHR speelt laat zij een spoor van geestelijke vernieling ach ter. NUHR denkt er zelfs weer over om voor het eerst in vier jaar een pauze in het programma lassen. Maar wees voor bereid. Deze pauze is meer bedoeld voor het publiek dan voor spelers. Naast de vele theaterproducties die NUHR op zijn naam heeft staan, zijn de heren steeds meer actief in radio- en tv- programma's. In april '98 zond de Avro NUHR-tv uit: een vierluik van live ge registreerde cabarethappenings met als thema's: NUHR als zonen, NUHR als vrienden, NUHR als minnaars en NUHR als vaders. Daarnaast is Peter Heerschop te zien in "Kopspijkers" van Jack Spijkerman en werken alle drie de heren mee aan het radioprogramma "Spijkers met koppen". Ook schrijven ze teksten voor "Ook dat nog". In september '98 heeft NUHR de paden van de muziekindustrie betreden met hun eerste single - inclusief een heuse videoclip - "Denk het niet" van hun cd "Alle Dertien NUHR". De toegang is f 20,-/f 17,50 (CJP/ Pas65/VW-leden). Aanvang 20.15 Niet Uit Het Raamdonderdag 11 fe bruari in C-drie. Leren helen met Reiki - met universele energie - daar kunt u over horen a.s. maandag 8 en vrijdag 12 februari om 20.00 uur, aan de Di Lassostraat 66. Deze bijzondere kracht is voor iedereen beschikbaar; men moet slechts weer "aangesloten" worden op de "stroom". Elke negatieve levenssituatie (ziekte, pijn, stress enz.) kan met Reiki behan deld worden en positief beïnvloed. Reiki is niet bedoeld om een reguliere medi sche aanpak te vervangen, maar om het genezingsproces aan te vullen en te ver snellen. Bij kleine verwondingen kan Reiki voldoende zijn. Er zijn ervaringen te over van plotselinge pijnen die door de toepassing van Reiki spontaan ver dwijnen. Belangrijk te weten is dat Reiki een to tale heling bewerkstelligt. De mens be staat uit verschillende aspecten. Bij ziek te of verwonding raken deze delen uit balans; door behandeling met Reiki worden zij weer in evenwicht gebracht. Reiki wordt doorgegeven met de han den. Zodra de handen op de zere plek worden gelegd begint de energie te stro men. Dit is duidelijk voelbaar. U heeft Reiki altijd 'bij de hand' en zo kunt u in elke situatie onmiddellijk hulp bieden. Wie een informatieavond wil bijwonen kan telefonisch contact opnemen met Reiki Meester Gitti Elisabeth: 035- 6027972. In het Milieu Educatief Centrum "De Kwekerij" aan de Molenstraat 157 is vanaf 10 februari de exposi tie "Rondom de boom" van de kun stenaar Oscar van Doorn te bewon deren. De expositie is een onder deel van een natuureducatief kunstproject voor de groepen 5 en 6 van de basisscholen in Soest, dat in maart 1999 zal worden uitgevoerd. Het lesproject resulteert in een vervolg- expositie in het Milieu Educatief Cen trum "De Kwekerij", waarin de kunst werken van de leerlingen worden ge toond. Deze leerlingenexpositie wordt op 24 maart (Boomfeestdag 1999) om 11.30 uur geopend door wethouder Pie- ter ten Hove. In het kader van de viering van de na tionale Boomfeestdag organiseert het Milieu Educatief Centrum "De Kweke rij" elk jaar een educatief project. Dit jaar is er gekozen voor het natuuredu catief kunstproject "Rondom de boom" van de kunstenaar Oscar van Doorn. De werken van Oscar van Doorn zijn sa mengesteld uit stukjes landschap ("het gevonden landschap") en met name uit hout (van takken tot splinters). Het landschap is volgens de kunstenaar een onuitputtelijke inspiratiebron. Met zijn project wil de kunstenaar mensen stimu leren om met andere ogen naar het landschap en met name de bomen daar in te kijken. Met dit project willen de medewerkers van het milieucentrum "De Kwekerij" veel mensen uit Soest en omgeving op de been krijgen en enthousiast maken voor een bijzondere functie van bomen en hout. De expositie laat namelijk dui delijk zien dat bomen en hout een inspi rerende bron van verwondering en creativiteit zijn. Een bezoek aan de ex positie zal de bezoekers dan ook een andere, bijzondere kijk geven op de bos sen en de monumentale bomen in het algemeen en die in de gemeente Soest in het bijzonder. De expositie van Oscar van Doorn is te zien van 10 februari t/m 18 maart. De leerlingen expositie is te bezichtigen van 24 t/m 31 maart in het m.e.c. De Kwe kerij aan de Molenstraat 157. Openingstijden: wekelijks van dinsdag- t/m donderdagmiddag 13.00-16.30 uur. Extra: zondag 28 februari (expositie Oscar van Doorn) en zondag 28 maart (leerlingenexpositie) van 10.00-16.00 Heeft u vragen over de tentoonstelling of wilt u met een groep de tentoonstel ling bezoeken buiten de aangegeven openingstijden, neem dan contact op met Johan Simon (035-6093202). En met ruim 20 jaar ervaring mogen wij ons - zonder ons op de borst te kloppen - specialisten noemen op het gebied van: inbraakbeveiliging CV-installaties sanitaire installaties luchtbehandeling elektrotechniek dak- en zinkwerk datacommunicatie loodgieterswerk BORG-GECERTiFiCEERD BEVEILIGINGSBEDRIJF JENSMA INSTALLATIE TECHNIEK BECKERINGHSTRAAT 29 - SOEST Tel.: 035 - 601 73 17 - Fax: 035 - 602 62 16 De Baarnse toneelgroep Alias speelt zaterdag 27 februari om 20.15 uur en zondag 28 februari om 14.30 uur "Het huis van Bernarda Alba" van Federico Garcia Lorca. De regie is in handen van Karin Jonker. De muzikale omlijsting ver zorgt het Humoresque Salonorkest, leden van het Naardens Kameror kest. De voorstellingen zijn te zien in Cultureel Centrum C-drie. De kaartverkoop verloopt via VW Baarn en VVV Soest. De toegangs prijs bedraagt f 15,-. In 1936, twee maanden voordat hij door de fascisten werd vermoord, voltooide Federico Garcia Lorca zijn laatste to neelstuk: "Het huis van Bernarda Alba", dat hij de ondertitel "Vrouwendrama in de dorpen van Spanje" meegaf. Deze tragische komedie is doortrokken van onderdrukking en de angst te leven on der een dictatuur. Het is het tragische verhaal van de we duwe Bernarda Alba, die na de dood van haar echtgenoot haar vijf dochters dwingt tot de lange, officiële rouwperio- de van acht jaar. Want, "zo was het en zo zal het altijd zijn". Meedogenloos veroordeelt de despotische Bernarda haar dochters tot gevangenschap in "dit huis van rouwdoeken". Bernarda's ijze ren regime werkt haat en nijd tussen de dochters in de hand. Loerend houden de vrouwen elkaar in de gaten. Ze smachten naar leven, naar liefde en vooral naar Pepe, de mooiste man uit het dorp. Hij is voor Angustias, de oudste dochter bestemd, vanwege haar Op vrijdag 12 februari organiseert Terp sichore een dansinstuif o.l.v. Annie Kroon in de gymzaal aan het Spinetpad, Amersfoort, van 20.00 tot 23.00 uur. Zaalschoenen verplicht. Entree: leden f 5,-; niet-leden f 7,50. Info: Henny Kentie, 0346-352637. Een zeventienjarige Soester heeft een lichte hersenschudding en een gekneus de rug overgehouden aan een aanrijding op de Birkstraat. Daar reed hij, dinsdag middag op zijn bromfiets. Ter hoogte van een meubelzaak moest hij plotseling remmen voor een automobilist die af sloeg en hem over het hoofd had gezien. Hierdoor raakte hij in een slip en botste hij tegen de auto. De jongeman werd naar Medisch Centrum Molendael ge bracht. De autodiefstal die in het weekeinde bij een bedrijf aan de Laanstraat werd ge pleegd, is opgelost. Met dank aan de dader die het de politie wel erg gemak kelijk maakte. Hij had, zo bleek later, op de Bongerd een andere auto achterge laten met daarin formulieren waarop zijn adres in Amersfoort stond. De po litie nam daar een kijkje, trof de gesto len auto aan en hield de verdachte aan. Hij bekende de diefstal. geld. 's Nachts mogen de twee door het getraliede raam met elkaar praten, daar na houdt hij in het geheim de jongste dochter, Adela in zijn armen. Adela is de enige die in opstand komt tegen haar tiraluiieke moeder ("Nu is het uit met de gevahgeniscommando's"). Ze is vastbe sloten uit dit knellende keurslijf te stap pen ("Wie mijn lijf krijgt, dat maak ik zelf uit.") Bernarda met haar starre hou ding en benauwde fatsoensnormen, ziet niet wat zich buiten haar gezichtsveld afspeelt. Haar demente moeder en de huishoudster proberen tevergeefs om haar milder te stemmen. Een drama kan echter niet uitblijven. Bernarda, met haar hypocrisie en strenge katholicisme, vastbesloten om de vrijheid van anderen te onderdrukken, vertegenwoordigt de heersende mentaliteit in het Spanje van de jaren dertig. Dat Spanje kon Franco lange tijd zijn dictatuur opleggen. Federico Garcia Lorca (1898-1936) was bij zijn leven al een beroemde dichter en toneelschrijver in Spanje. De Spaanse Burgeroorlog echter, maakte een vroeg tijdig einde aan zijn carrière. Lorca keer de zich tegen alle vormen van dictatuur, steunde in 1936 het Spaanse Volksfront en koos ook in zijn poëzie de kant van de armen en kanslozen. Onder Franco's regime werd hij op 38-jarige leeftijd zonder enige vorm van proces door de fascisten gefusilleerd. In 1998 werd de honderdste geboortedag van Lorca over de hele wereld met voorstellingen en evenementen herdacht. Toneelgroep Alias bestaat momenteel uit negen vrouwen met een grote liefde voor toneelspelen. De groep werd opge richt in 1994. Alias speelde in 1995 in de Wintertuin de voorstelling "Eten" van Martin van Velthuizen en in 1997 een kindervoorstelling op basis van door de speelsters zelf geschreven sprookjes. De Rabobank mag van B. en W. geen pinbox plaatsen aan de Koninginnelaan. De geplande locatie is volgens het be stemmingsplan een tuin, en daar mag een dergelijk bouwwerk niet staan. Een pinbox is een apart gebouwtje waar klanten geld kunnen halen. Dit gebouw is volgens B. en W. te groot om in een tuin te mogen staan. Vooral de hoogte komt niet overeen met het bestem mingsplan. Volgens de afdeling Plano logie en Bouwen dient een dergelijk bouwwerk "uit stedenbouwkundig oog punt een solitaire plaats te hebben." Centraal Meldpunt Vrijwitligershulp Soest - Soesterberg Kijk nu vooraf naar het resultaat van uw pasfoto's op het videobeeld van onze camera. Wij drukken ze pas af als u akkoord bent. Op deze wijze zijn uw foto's altijd goed en tot uw volle tevredenheid afgedrukt! Klaar terwijl u wacht. 6 x Pasfoto voor f.127s Als u wenst kunt u volgens hetzelfde systeem 1, 2, 4, 6, 9 of 16 mini-foto's (of 16 mini-fotostickers) laten afdruk ken en ook direct klaar. Vraag in onze winkel naar de mogelijkheden. 'illem Van Oosten fotoservice 5* OOK VOOR APS SOESTERBERGSESTRAAT 57 (035)601 31 09 WINKELCENTRUM HARTJE-ZUID. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag: 's Ochtends en 's middags natuureduca- tie, 's ochtends knutselen voor dames en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardagspartijtje. Vrijdag: Natuureducatie ('s ochtends) en 's mid dags de mogelijkheid voor een verjaar dagspartijtje. Elke le en 3e vrijdag van de maand or ganiseren wij 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco, kosten f 3,- per kind en de 2e en 4e vrijdag van de maand is er 's avonds de gelegenheid om een kinderverjaardagsdisco te boe ken, ook van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmiddag: Gelegenheid om een verjaardagspartij tje te boeken van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van een verjaardagspartijtje zijn: t/m 10 kinderen f 125,-, elk kind meer f 12,50, inclusief een cadeautje voor de jarige, limonade en een zakje snoep. Maandag en dinsdag: In de ochtend en middag Natuureduca tie voor de basisscholen en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardags partijtje. Woensdag: Peuter-ouderochtend en 's middags in stuif voor kinderen uit de buurt in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Kosten f-3,- per kind. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Stichting Literaire Activiteiten Soest (SLAS) organi seert deze organisatie i.s.m. de Soester Courant en Radio Soest voor de komende Boekenweek 1999 een verlialenwedstrijd voor jong en oud. Iedereen mag mee doen. De eerste prijs bestaat uit een bedrag van tweehonderdvijftig gulden en de tweede prijs uit honderdvijftig gulden. Deze prijzen worden uitgereikt in de Boekenweek 1999, op 13 maart, tijdens een literaire avond in C-drie. Het thema van de komende Boeken week is "Familie-album". Hierop inha kend kan men verhalen insturen over onderwerpen als: "Mijn oma", "Mijn schoonmoeder", "Haar stiefvader", "Onze oudste zoon", "Ome Dirk", "Mijn jongste dochter", "Onze familie", "Tan te Sjaan", etc. etc. etc. Een keuze uit de verhalen wordt gepubliceerd in de Soes ter Courant en uitgezonden door Radio Soest. Stuur de verhalen op twee, hooguit drie getypte A-viertjes naar de SLAS: Ger- rit van der Veenstraat 52, 3762 XM Soest. Vermeld op de enveloppe het woord "Verhalenwedstrijd" en in de ge frankeerde brief, naam, adres, leeftijd en telefoonnummer. De jury bestaat uit drie bestuursleden van de SLAS: Lenora Crom (mede werkster van de Openbare Bibliotheek), Trees Nelissen (directeur Boekhandel van de Ven) en Aad Post (redacteur Soester Courant). De inzendingen in drievoud moeten 1 maart binnen zijn. Nadere inlichtingen: tel. 035- 6014283. Het NAA-Omroepmuseum ia Hil versum presenteert tot en met 28 maart haar tweede Cinema NAA- voorstelling. In de videozaal van het museum is een winterse greep uit de collectie van het Nederlands Au diovisueel Archief te zien. Het pro gramma, dat doorlopend vertoond wordt, draagt ditmaal de titel: "Ne derland en Koning Winter". Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Vlinderfestival In het kader van het Gouden Vlinder festival treedt woensdag 10 februari Peter Vermeulen op in kinderparadijs de Vrije Teugel. De voorstelling 'Een onbe woond eiland' begint om 14.00 uur en duurt ongeveer een uur. Daarna zijn er aan het Vedelaarpad tot 16.00 uur ac tiviteiten voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De entree kost drie gul den per persoon. Zodra er ijs ligt, raken Nederlanders in een feeststemming. Dat is niet iets van de laatste jaren: ijspret is te zien op vele film- en televisiebeelden van vroeger. Vanaf 7 februari kunnen bezoekers van het NAA Omroepmuseum hun hart ophalen aan unieke beelden van schaatsgekte, toen en nu. "Nederland en Koning Winter" toont zeldzame beelden van Nederlanders op het ijs. Een Marker bruiloft, die in 1940 geheel op het ijs werd voltrokken, een autorally op het bevroren IJsselmeer en natuurlijk veel schaatshelden en -heldin nen. De gloriedagen van Ard Kees- sie, Yvonne van Gennip en Marianne Timmer, de Elfstedentocht plus een paar legendarische bloopers. En kent u de Spaanse krabbelaar Gomez nog, de publiekslieveling van Heerenveen? Hij verdween in de anonimiteit, maar be leeft zijn heldenrace opnieuw in het NAA-Omroepmuseum. Het NAA-Omroepmuseum is gevestigd aan de Oude Amersfoortseweg 121-131 in Hilversum. Openingstijden: di. t/m vr. 10.00-17.00 uur en za-zo 12.00- 17.00 uur. Ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van Het Baarnsch Lyceum wordt op 10 februari een tiental schrijvers op deze school uitgeno digd om over hun werk te praten, voor te lezen, vragen te beantwoor den en hun boeken te signeren. Na tuurlijk verwacht men veel leerlin gen, maar ook ouders en andere geïnteresseerden zijn van harte wel kom. Bijna simultaan worden drie program ma's afgewerkt. Ten eerste is er vanaf 19.30 uur in de kantine een programma voor leerlingen van de achtste groep van de lagere scholen in de omgeving en voor leerlingen uit de onderbouw van het lyceum. Voor hen houdt de lustrum commissie een programma met Caja Cazemier, Karei Eykman en Theo Hoogstraten. Cazemiers boek Iris dat in 1995 door de kinderjury genomineerd werd, behan delt de.levensfase die zij het liefst aan de orde stelt, n.1. meisjes in de puberteit en alles wat hen dan bezig houdt: hun identiteit en seksualiteit, de school, ouders en vriendjes. Karei Eykman is natuurlijk bekend van zijn prachtige Bijbel "her"taling Woord voor Woord, maar ook van zijn werk in het schrijverscollectief samen met Wil lem Wilmink en Hans Dorrestijn. Ver scheidene van zijn boeken zijn be kroond. Velen kennen Theo Hoogstraten als een crimi-schrijver van b.v. IJzige poppen. Maar deze zeer sympathieke leraar ge schiedenis uit Alkmaar heeft ook heel ander werk gemaakt, b.v. de historische verhaaltrilogie: Sansculotten en spion nen en het oorlogsboek Tussen twee vuren. Te zelfder tijd programmeert men in de aula een programma voor de boven bouw van de school en voor eenieder die in literatuur geïnteresseerd is. Gro te namen als Lydia Rood, Diana Ozon, Ronald Giphart en Koos van Zomeren stellen zich aan het publiek voor. Ro nald Giphart is natuurlijk een oude be kende op Het Baarnsch Lyceum: niet alleen als oud-leerling, maar ook als schrijver blijft hij de school eigenlijk wel een goed hart toedragen. Koos van Zomeren wordt zeker in onze omgeving zeer gewaardeerd vanwege zijn columns in NRC-Handelsblad. "Het gaat mij om de inhoud", zegt hij en daarom kiest hij meestal eerst een the ma en verzint hij er daarna pas een ver haal bij. Voor de liefhebbers van poëzie worden ook vanaf 20.00 uur workshops georga niseerd o.l.v. Jean Pierre Rawie, Jan Engelman en Willem van Toorn. Tijdi ge aanmelding wordt aanbevolen. Voor belangstellenden zijn kaarten te koop via Het Baarnsch Lyceum of bij Boekhandel Den Boer in de Laanstraat voor f 5,-. Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Na het succes van "Brikele" hebben Mariejan van Oort en Jacques Verhei- jen opnieuw een concertprogramma van Jiddische liederen samengesteld. Ze hebben het "Benkshaft" genoemd, wat "verlangen" betekent. De oogst van hun intensieve speurtocht is een aantal prachtige liederen, waaron der weer een aantal minder bekende, die het dagelijks leven van de oost-Eu- ropese joden van voor WO II schetsen. Een terugkerend thema (Promenade, Shpatsir) voert de luisteraar van de ene groep kleurrijke, sfeervolle liederen naar de andere; het concertprogramma is georganiseerd zoals Moussorgsky's schilderijententoonstelling. Onder de vertolkers van jiddische liede ren hebben ze inmiddels een eigen stijl ontwikkeld, die internationaal aanzien heeft verworven. De arrangementen en composities van Jacques Verheijen zijn eigenzinnig maar bescheiden. Pas na zorgvuldige studie van het jiddische idi oom voegt hij zijn eigen achtergrond (vooral klassiek) en interpretatie toe. De vertolking van Mariejan van Oort, met haar natuurlijke stem, is zuiver en tem peramentvol. Zo ontstaat een subtiel muzikaal weef sel dat er per lied weer heel anders uit ziet. Geen wonder dat "Benkshaft" net als "Brikele", zich even makkelijk thuis- voelt in een klassieke programmering als in een context van wereldmuziek. Door hun interpretatie, en de vertellingen tus sen de liederen door, weten ze een in tieme sfeer te scheppen waarin ruimte is voor ontroering, vrolijkheid, humor en ernst. Joodse muziek is verbonden met verlan gen. De tekst kan vertellen over twee geliefden, een vader in een ver land die zijn dierbare vrouw en kinderen mist, of de diepe wens naar vrede. Maar ook in de muziek zelf klinkt het door en is het voelbaar. Zelf worden Mariejan en Jac ques gedreven door een verlangen om via de muziek uiting te geven aan met name dat wat met woorden alleen niet te benoemen is. Dat geldt voor de klei ne en grote momenten uit het leven van alledag, maar ook voor de verbijs terende historie van het antisemitisme. Daarin willen ze delen met het publiek. Aanvang 20.15 uur. Entree f 15,-. Mirjam van Alphen, Anita Bleiksloot, Rob van der Broeck, Wimke Delhaas, Rosamint Faas, Wia Huisman, Minke Hersevoort, Dick van der Pol, Joke de Vries, Mint Faas-Wagenaar. Deze expositie is samengesteld met wer ken van een aantal zeer enthousiaste schilders, die iedere week samen schil deren in het atelier van Mint Faas. Dit heeft als resultaat dat er een zeer geva rieerde tentoonstelling samengesteld is. Voor enkele exposanten is het de eerste keer dat zij hun werk tentoonstellen. Zo zal men op deze gecombineerde exposi tie werken kunnen zien van beginnen de schilders, maar ook werken van schil ders die zich al wat langer op het pad van de schilderkunst begeven. Rob van der Broeck heeft eerder in Ar- tishock geëxposeerd met zijn grafische werken en Mint Faas met pasteltekenin gen van portretten en naakten. Beiden hebben ook op andere locaties geëxpo seerd. Op 6 februari vindt om 21.00 uur de opening van deze bijzondere exposi tie plaats. De muziek wordt verzorgd door Perron 5B: Semmy Prinsen tenor sax; Job Helmers baritonsax; Jorg Kaay saxen; Jasper v.d. Wilden drums; Dom- nik Mack contrabas. Aanvang 21.00 uur. Entree gratis. De tentoonstelling is t/m 21 februari te bezichtigen op de openingstijden van Museum Oud Soest (via deze ingang) in het weekend van 14.00-17.00 uur. Ver der na telefonische afspraak: 035- 6019577. Shohei Imamura, die in 1926 werd: boren in Tokyo, sluit met "Dr. A^.' zijn carrière waardig af. Alle oude O ma's uit zijn oeuvre passeren in dit;,, misch testament nog eenmaal de rev^ het gevecht van de uitgestotene metj' hem omringende waanzin, de out&i die moet zien te overleven, de zoektoS naar het oprechte leven en het onu.' mogen tot communiceren, zoals dat Lv voorbeeld al tot uiting kwam in Imacr!. ra's voorlaatste, al even milde "Uiu*« (The eel). "Dr. Akagi" speelt zich af aan het e.n de van de Tweede Wereldoorlog, opCf.j van de eilandjes van de Japanse are,"' pel. Een dorpsdokter bindt de strijd a tegen de hepatitis, die om zich hei grijpt. Deze Dr. Akagi, zoals hij noemd wordt (letterlijk: dokter leve, stelt zich niet tevreden met de ver ging van de vele slachtoffers, maar v - de oorzaak van het virus opspor^. Daarbij krijgt hij hulp van een aan la/v wal geraakte monnik, een aan morfh verslaafde chirurg en een ex-prostitu De laatste wordt zijn, platonische, ste. en toeverlaat. De gebeurtenissen kom: in een stroomversnelling wanneer et gewonde Nederlandse soldaat naarh dorpje vlucht. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CIJ,» 65+f7,-. Agenda: ma. 15 febr. "Hamman"; m 22 febr. "The Idiots". Het Lazy Mama jazz-orkest is een kit ne bigband die zich vooral bezighou met het repertoire uit de twintiger jare Een ritmesectie van vier man ondt steunt een zevental blazers. Samen m de zangeres Zenja Damm staan zij g - rant voor een middag puur muzika plezier. Het orkest wordt getransfo meerd in een kleine bezetting al de zaï. geres wordt begeleid in nummers v; bijvoorbeeld Billy Holiday. Speciale actiefarieve Achtgoed huurwonii Stap daarom eens binnen v advies over uw hypotheek, en uw toekomst. Voor heldere taal en uitleg is er maar een Weekend-opvangdienst Henderson en Duke Ellington hooS feestdagen, tel. 6245555. vierden. Men waant zich in de befaamc Stichting Hulpdienst Soesterbe Cotton club of in the Savoy Ballroor, Hulp aanvragen dagelijks tussen 9 Lazy Mama's Jazz orkest is opgericht i 10.00 uur, tel. (0346) 3517? 1972 onder de naam Lazy Mama's au: 352097. their Crazy Papa's. Dit orkest, dat zr Nazorg borstkankerpatiënten ook al bezighield met de oude zwan> Informatie: Borstkanker informat hotjazz uit de roaring twenties brac! trum Utrecht (BIC), tel. 030-231 zijn eerste elpee uit in 1978 onder c. di. t/m. vrij. 10.00-13.00 uur. naam "hot time". Daarna heeft het o Werkgroep Kind en Ziekenhuis kest een aantal ontwikkelingen doorgi Behartigt de belangen van kil maakt, waaronder een naamswisselini ouders vóór, tijdens en na de z In 1986 kwam er een tweede elpee u huisopname. Informatie: mevr. M onder de naam "after all". Van de lede ung) tel. 6014470. uit die tijd is nu alleen Piet Brand, e taar/banjo, actief in het orkest. De te Iede™UWdonderdag 20.00-21.0t ste opname is de cd just do .t» uit 99! Stadsri 31A (Vrouwenhuis), t Een aantal van de huidige bandlede. foort> te,B(033)4616612. Als je ar ztjn op deze cd te hoten, waaronder o. U( ka^ dat zangeres Zenja Damm. J Bezetting: Zenja Damm, zangeres; To Meidentelefoon Damm, klarinet/saxen; Johan Ehrlid Voor specifieke meisjesprob klarinet/saxen; John Macfarlane, klar Maandag 19.00-21.00 uur; woi net/saxen; Hayo Brinkers, saxen e: 16.00-18.00 uur;donderdag techniek; Jos van der Wulp, trompe: - 21.00 uur, tel. (030)2322020. Wim van der Pouw, trompet; Ruu Vrouwen in de Bijstand Wolterman, trombone; Wim van Oos! Vrouwen die problemen hebben veen, piano; Piet Brand, gitaar/banjf terrein van de bijstand kunnen dt Peter Diepenveen, drums; Pieter Jas terecht bij de werkgroep Vrouwei pers, contra-bas/sousafoon. Aanvang 15.00 uur. Toegang f 10,- "Stormvogel", schilderij van Mint Faa een van de kunstenaars die meedoen m de expositie in Artishock. voor speciale aanbiedingen op internet WWW, tref, nl/eemiand/scholtan-bloemen In de Amsterdamse Hortus Botani cus zijn van 5 februari tot 3 maart schilderijen te zien van Ingebjorg Aanje uit Soest. De expositie is on der de titel "Klank in kou" te zien in de Hortus Botanicus aan de Planta ge Middenlaan 2A. "Klank in kou" is een serie winterland schappen in olieverf op doek, geïnspi reerd op de barre en koude schoonheid van Noorwegen, haar geboorteland. De beelden zijn geënt op gevoelens van de betrekkelijkheid van het bestaan en de nietigheid van levende wezens. Overle vingsdrang leidt tot éénworden met de natuur; in de serene leegte van het win terlandschap voert stilte de boventoon. Ingebjorg Aanje werd in 1946 geboren in Noorwegen. Op haar vierde leerde ze tekenen van haar grootvader, die schil der was. Het menselijk lichaam, de wil de natuur en de oude Noorse sagen en sprookjes hebben altijd haar fantasie gevoed. Haar drang tot expressie tracht te zij aanvankelijk te uiten in weven en boetseren, maar uiteindelijk koos ze voor tekenen en schilderen, waarin ze de meest directe weg van het oog via de hand naar het werkvlak vond. Vanaf 1985 volgde ze vijf jaar lang de opleiding aan de Nieuwe Academie in Utrecht en volbracht de post-academi- sche opleiding aan de Academie de Blaak in Rotterdam. Sinds 1991 expo seert ze regelmatig op uiteenlopende locaties. Momenteel volgt ze lessen por tretschilderen. Bijstand, telefonisch dagelijks 13.00 of na 18.00 uur. Soei 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vrijdag v maand, 10.00-11.30 uur, in het li tionaal Vrouwencentrum, Smitswi VTO-samenwerkingsverband Vroegtijdige Onderkenning Ont lingsstoornissen bij kinderen, p 240, 3800 AB Amersfoort (033)4637285. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak voor slacl van misdrijven en verkeersonge tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemland 24 uur per dag telefonisch ber< voor Soest, Soestdijk Soest tussen 7.00 en 23.00 uur: tel. 60 tussen 23.00 en 7.00 uur: via dc kamer van de Amersfoortse poli 033-4666666. Al Anon-groep Soest Steun aan familie van degene di matig veel drinkt of dronk, tel. 6 of 5415474 Baarn. Ouders van een overleden kir Landelijke zelfhulp-organisatie. Contactadres: Eveline Mossel, breestraat 543, 3765 XR Soe 6014310. Thuishulpcentrale Eemland De THC biedt partners en fam dementerenden, van chronisch zi ouders van verstandelijk of lich gehandicapte kinderen hulp doe of passief oppassen door vrijw Informatie: tel. 033-4631334. n Contactpersoon Soest: Tineke E tel. 6022395. Thuiszorg/Maatschappelijk 1 Stichting Thuiszorg en Maatsch: Werk N.O. Utrecht. Bureau Burg. Grothestraat 74, 3764 Cf tel. 6036800, fax 6036888. Jongerenspreekuur GGD Voor jongeren van 12 tot 20 jaai dag 15.30-16.30 uur, Zonnel Amersfoort. Psycho-profylaxe Stichting Psycho-profylaxe voi ding op de bevalling. Contactac v.d. Poll, Clauslaan 23, 3761 C tel. 6031396. Steunpunt Rouwverwerking S ^Contactadres: Nelleke Wijnho KBrinkweg 18, 3761 ED Soi &6022122 (9.00-11.00 uur) *6014310. Een van de schilderijen van IngebjOh £eiJ1^!jn'SC',e Hu'Pd'enst Aanje in de Amsterdamse Hortus. Dag en nacht bereikbaar in ps; 3.en sociale nood, tel. 6245555. De winterlandschappen in "Klank tf .^Kinder- en jeugdtelefoon, e kou" zijn ontstaan uit expressief kleur 12.00-21.00 uur, tel. 6245556. gebruik, waarover in dunne laagjes Adviesbureau voor vachtvei "sneeuw en ijs" zijn aangebracht. Na het ^en vachtproblemen bij honden opbrengen van voldoende lagen ontstaat Pouw> Den BliekJaan 30, er harmonie en blijft alleen een verstil- Soest Behandeling volgens a de klank over. tel. 6012855. De Hortus Botanicus is op werkdag^ geopend van 09.00 tot 16.00 uur; op za terdag en zondag van 11.00 tot 16.01 uur. Wie hulp zoekt, maar het juiste ren bij het Centraal Meldpunt V 11.00 uur, tel. 6031119.

Soester Courant | 1999 | | pagina 18