Opruimings finale... En dit zijn de knallers van deze week: 7.98 1.89 1.69 Politiek is best te spreken over 'bonnenbeleid' van politie Adam Familie Grift zestig jaar getrouwd 9?s «isintrafcuin IT Nog geen besluit over latere sluitingstijden cafés Soest 6027493 Magere Hamlappen Calvé Mayonaise Knip wit of tarwebrood Witte kapittelt De Widt na uitlatingen bij Zakenkring Weer discussie over bedrijfsplan Horeca-ondernemers willen wel Nog twee weken extra hoge kortingen Laptop gestolen 3 Actueel 7 Actueel 17 Sport Bijlagen Nieuwjaarsreceptie Soest op 1-1-2000 Stopverbod op de Anna Paulownalaan Scholieren hebben voorrang op VOP Tel. 06-53 91 12 37 KLAREN ff Ook 's avonds en in 't weekend NEFKENS anders OPEL O A. van der Lee Rasechte Soesters stonden aan wieg van Grift Trappen Soest bv Gezichtsbehandeling - Dr. Spil I er: (5 kwartier) 49,50 - Décleor: (4 kwartier) 80,00 Pedicure 27,50 Ossendamweg 28" - Soest - 035 - 602 44 92 bereid met scharreleieren VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest 'Diskwalificatie1 natuurbeschermers De politiek is redelijk ingenomen met de politie.-aanpak van de ver keersovertredingen in het district Eemland-Noord (Soest, Baarn, Bunschoten, Eemnes), al lijkt het streefgetal van 25.000 bekeuringen per jaar wel wat erg ver van de reali teit. Meer zorg is er over het aantal inbraken en het achterblijvende op lossingspercentage. Dat kwam maandagavond naar voren tijdens de tamelijk overbodige en tijdro vende discussie in de raadscommissie ABZ - de commissie van de fractievoor zitters - over het bedrijfsplan van de politie. Dat was in september vorig jaar óók al eens doorgesproken en de meeste fracties hadden toen al duidelijk ge maakt dat ze het allemaal prachtig von den. Op verzoek van Wim Roest (D66) deden ze het nu nog eens dunnetjes over en dus stond het punt weer op de agenda. Dat vorderde ook weer de aan wezigheid van de politiemedewerkers R. Meinema en mevrouw C. Oskam, nota bene terwijl Roest zélf schitterde door afwezigheid. Van de (verhoopte) "fun damentele discussie" kwam dan ook weinig terecht, al deed Roests plaatsver vanger Rolf-Jan Sielcken een dappere poging. Toen konden de andere fractie woordvoerders natuurlijk niet achterblij ven, maar echt iets nieuws leverde dat niet op. Flexteam De fracties kraakten, elk op hun beurt, nog wel wat nootjes over het politiebe leid, vooral met betrekking tot de jeugd- overlast. Een nieuw fenomeen is bij voorbeeld het regionale "flexteam", dat plaatselijk te hulp geroepen kan worden om bepaalde vormen van jeugdoverlast in te dammen. Soest stond voor april a.s. op de agenda van het flexteam, maar omdat de presentie daarvan har der nodig is in Woerden - waar het mo menteel kennelijk helemaal mis is - ver schuift het flexteam-bezoek aan Soest naar het najaar. Volgens Wiebe Meilof (GPV/RPF/SGP) was het dus juist géén flexibel team, dat gemakkelijk her en der kan worden ingezet. Meilof vond dat de politiek het politie werk altijd maar aan de oppervlakte gadesloeg. "Anders moeten we de diep te in en echt de samenleving verande ren, maar daar willen de meeste partijen in de raad toch niet aan..." Hij vond het een goede zaak dat de politie de laatste tijd veel attenter is op overtredingen in het verkeer. "Het dringt tot het publiek door dat je er in Soest niet meer zomaar lekker op los kunt rijden, en dat waar deer ik." Hij wenste de politie de nodi ge zelfspot én geduld toe bij het streven naar 25.000 bonnen per jaar. Irritatie CDA'er Teun Middelkoop pleitte nog eens voor staandehouding in plaats van bekeuren op kenteken, omdat de op voedkundige waarde daarvan groter is. Hij meende overigens dat het grote aan tal bekeuringen voor parkeren zonder schijf in de blauwe zones, meer irritatie dan waardering opriep bij de bevolking. Ook vond hij het jammer dat de daders van het vuurwerk op de Koninginnelaan in de oudejaarsnacht - evenals vorig jaar - niet gepakt waren, omdat daarmee het "verhaal" van zo'n 10.000 gulden voor beschadiging van het wegdek onmoge lijk was, terwijl de politie tevoren ge waarschuwd was en dus eigenlijk wel had kunnen weten naar wie ze moest zoeken... Karei van Geet (WD) maakte zich o.a. zorgen over de jeugdcriminaliteit. Hij vond dat de pakkans groter moest wor den. Hans van Wuijckhuijse (Gemeen tebelangen) vond de discussie overbodig en wenste de politie veel succes met Of de cafés in Soest binnenkort, zo als een aantal plaatselijke horeca ondernemers willen, ruimere ope ningstijden (een latere sluitingstijd) mogen hanteren staat nog niet vast. Burgemeester De Widt studeert nog op het verzoek. De burgemeester - die daarover de ex clusieve zeggenschap heeft als "bewaar der van de openbare orde" - liet maan dagavond in de commissie ABZ op vra gen van Harry Witte (Gemeentebelan gen) weten dat hij nog zit te wachten op het advies van de politie en de officier van justitie. Hij had inmiddels wel een gesprek met de horeca-ondernemers ge voerd en daar duidelijk gemaakt dat hij graag zou zien dat er in de Soester ca fés voortaan een zichtbaar lijstje met de "spelregels voor (het bezoek aan) de horeca" of iets dergelijks werd opgehan gen. De Soester horeca wil dat Soest dezelf de aanpak volgt als Baarn, waar de ca fés in het weekeinde tot 04.00 uur open mogen zijn. Dat houdt in dat het bezoek de cafés veel meer gespreid verlaat, waardoor de kans op vernielingen etc. afneemt. "Maar in Baarn is het makke lijker, want daar is de horeca gecen treerd, terwijl we in Soest vooral ver spreide cafés hebben," aldus de burge meester. Reputatie Wiebe Meilof (GPV/RPF/SGP) voor spelde overigens dat langere openings tijden geheid zouden leiden tot meer alcoholconsumptie. "Dan wordt het al leen maar erger." Hij stelde daarom voor alleen cafés met een "goede repu tatie" zo'n vergunning te verlenen. Vol gens de burgemeester was het echter ondoenlijk om vast te stellen in welk(e) café(s) de veronderstelde vandalen hun biertjes hadden genoten. o.a. van Gils, Arrow, Wellington of Bilmore, Paul Shark, State of Art, Konen, Marz, Desch, Schiesser, John Miller, Trenco, Jaguar, Wimmers, Pierre Cardin, Point, Yves St. Laurent, Sportman. HERENMODE Winkelcentrum Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat 51, Soest haar aanpak. Ans Mann (GroenLinks- PS) vroeg, naast de jeugdproblematiek en de verkeersveiligheid, nog aandacht voor lagere prioriteiten als hondenpoep en zwerfvuil, en Kees Boerkoel (PvdA) beperkte zich enigszins geïrriteerd tot de opmerking dat burgemeester De Widt hetzelfde soort vragen vorig jaar óók al had gekregen, maar nog nooit concreet beantwoord had. Volgens De Widt kwam dat o.a. doordat hij nog steeds op een reactie van districtschef Schutzmann wachtte, en verder zouden alle concre te maatregelen binnenkort beantwoord worden in het activiteitenplan, dat uit het bedrijfsplan voortkomt. Normhandhaving Meinema en Oskam beantwoordden de vragen op hun terrein. Meinema noem de het aantal van 25.000 bekeuringen - al zijn het er vorig jaar met veel moeite maar goed 10.000 geweest - niet on haalbaar, en vond dat de politie op deze manier goed "normstellend" bezig was. "En normhandhaving, daar waren we met z'n allen toch langzamerhand wel weer een beetje aan toe," aldus de rayonchef van Soest. Meinema wees er verder op dat het bij de veelvuldige controles van de laatste maanden doorgaans ging om gevaarlij ke verkeersovertredingen (rood licht, snelheid, gordels, fietsverlichting), hoe wel Middelkoop het parkeren in de blauwe zone niet zo levensbedreigend vond. Meinema: "Wie nu klaagt over de blauwe zone heeft waarschijnlijk altijd geluk gehad, want er is van tevoren ge noeg gewaarschuwd..." Te veel betaald? Middelkoop informeerde nog voorzich tig of Soest financieel misschien te veel betaalde (door het aanstellen van zeven surveillanten op conto van de gemeen te) als het regionale flexteam met zo veel gemak elders kan worden ingezet waar ergere kennelijk problemen zijn. Maar dat zag hij toch verkeerd, vond de burgemeester. En Meilof vergiste zich ook als hij vreesde dat zo'n (vreemd) flexteam de intussen gegroeide maar nog zo broze relaties tussen bijvoorbeeld de vertrouwde Soester wijkagenten en de plaatselijke jeugd alleen zou verknal len, vond mevrouw Oskam. Zij bena drukte dat het flexteam juist wordt in gezet om andere actuele problemen aan te pakken. De bestaande relaties worden niet "overgenomen". Uit de auto van een 34-jarige Soester is een laptop gestolen. Dat gebeurde dins dagavond op de Johannes Poststraat. De dader sloeg een portierruit in om binnen te komen. Soest protesteert tegen burger luchtvaart. Bio-ijsberen bezetten Sparrenlaan. Misverstanden door éne zorgloket. Klankbordgroep nog niet gehoord. Overlast heiwerk zaamheden voorbij. Goede papieren voor ambitieus WZ'49. Shot ontbeert daad kracht tegen Shot. SoVoCo moet uit ander vaatje tappen. Red Stars nestelt zich naast koploper. Seniorennieuws. Op 't Hoogt (vier pagina's gemeen telijke voorlichting) De Knoilenkranf: Alles over het carnavalsfeest. Burgemeester en Wethouders heb ben besloten de gemeentelijke nieuwjaarsreceptie volgend jaar (2000) te laten plaatsvinden op de Nieuwjaarsdag, 1 januari. De bijeen komst vindt - met het oog op de te verwachten drukte - niet plaats in het gemeentehuis, maar in de sporthal Beukendal. B. en W. hebben boven dien, op aanraden van de stuurgroep 2000, besloten de ontvangst 's mid dags te laten plaatsvinden, tussen 15.00 uur en 17.30 uur. Het argument dat de meeste burgers juist de Nieuwjaarsdag gebruiken voor het traditionele familiebezoek spreekt B. en W. niet aan. Volgens burgemeester De Widt is daarom juist gekozen voor de middaguren. Over het programma van de Nieuw jaarsreceptie - die het voor het eerst sinds tien jaar zonder het optreden van Thomasvaer en Pieternel moet doen - is op dit moment nog niets bekend. Op de Anna Paulownalaan werden vo rige week diverse waarschuwingen uit gedeeld aan automobilisten die het ter plaatse geldende stopverbod negeerden. Vanaf deze week stelt de politie zich strenger op en vallen er bekeuringen. Volgens een politiewoordvoerder komen er veel klachten van omwonenden over het lukraak geparkeerd staan van auto's. De politie zal deze week strenger gaan optreden tegen automobilisten die geen voorrang verlenen aan de schooljeugd van de Wegwijzer en de obs Overhees, die gebruik maakt van de VOP ("ze bra") op de Willaertstraat. Er komen aanhoudend klachten binnen over het gedrag van de autobestuurders. Vanaf deze week gaat de politie bekeuringen uitdelen. Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. Burg. Grothestraat 54 zie pagina 4 SOEST Wie automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 accountancy belastingadvie* Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 In het bijzijn van de familie vierde het echtpaar Grift zijn zestigjarig huwelijk. De heer A.B. Grift (84) en mevrouw C.A. Grift-Mulders (83) kregen felicitaties van burgemeester Hans de Widt, namens het voltalli ge college van B. en W. Meneer en mevrouw Grift zijn beide echte Soesters. Ze zijn geboren en ge trouwd in Soest en hebben met hun ei gen bedrijf ook altijd in Soest gewerkt. Grift Trappen Soest BV is zevenenveer tig jaar geleden opgericht door Grift. Totdat het bedrijf, waar ze nog steeds zelfstandig bij wonen, zevenentwintig jaar geleden verhuisde naar de Nijver- heidsweg was het gelegen aan de Nieuwstraat. Volgens een van zijn zonen is Grift nooit echt gestopt met werken, maar is hij het twintig jaar geleden "wat rustiger aan gaan doen. Hij loopt nog geregeld rond, om overal kleine klusjes te doen." De twee echtelieden hebben elkaar le ren kennen bij de toneelvereniging, waar Grift in een band speelde toen mevrouw Grift eens kwam kijken. Ze raakten aan de praat en "het klikte meteen", aldus mevrouw Grift. Momenteel bestaat de familie uit drie zonen en schoondoch ters, zes kleinkinderen en vier achter kleinkinderen. Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING tevens verzorging van boekhouding. Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST Tel./fax: 035 - 601 26 71 Kilo: NU Pot 500 ml Heel Harry Witte (GGS) heeft burge meester Hans de Widt maandag avond in de commissie ABZ open lijk gekapitteld voor diens uitlatingen tijdens de nieuwjaarsreceptie van de Soester Zakenkring. Volgens Witte had hij daarmee met name de Soes ter natuurbeschermers gediskwalifi ceerd. De Widt had onlangs in reactie op de toespraak van Zakenkring-voorzitter Van Loon opgemerkt dat hij het de ondernemers nu eenmaal niet voor honderd procent naar de zin kon maken, "want er zou direct wel weer een of andere actiegroep 'teuge' zijn, omdat het ten koste gaat van de vo geltjes en weet-ik-niet-wat". "Hoe verhoudt zich zo'n opmerking met de afspraak over het 'open om gaan' met de burgers?" wilde de frac tievoorzitter van Gemeentebelangen horen, die het citaat uit de Soester Courant had. De burgemeester stond daar voor 100 procent achter, zoals hij liet weten, "maar het betekent óók dat ik open met mijn opvattingen mag omgaan. 'Naar gevoel' Witte vond dat verbijsterend. "Als burgemeester moet u juist boven de partijen staan en niet de indruk wek ken dat u aan een bepaalde kant staat." De Widt grapte nog wat on handig dat hij ook natuurliefhebber was en dat het lot van de weidevogels hem zeer ter harte ging, maar Witte liet weten dat hij er toch een "naar gevoel" bij kreeg. De Widt antwoordde daarop wat se rieuzer dat hij slechts had willen aan geven dat besturen in de huidige tijd moeilijk is, maar Witte kreeg bijval van Wiebe Meilof (GPV/RPF/ SGP), die vond dat De Widt bijvoor beeld ook had kunnen zeggen dat er in Soest ondernemers zijn "die weer eens ergens een bedrijfje willen neer leggen". Hij meende ook dat de bur gemeester voorzichtig moest zijn met de emotionele lading van zijn open bare opmerkingen. De overige frac ties lieten de discussie zwijgend langs zich heen gaan. De kamerjasmijn heeft eerst prachtige roze knoppen en bloeit met heerlijk geurende witte bloemen. In z'n donkerbruine vaas (pl4 cm, h. 21 cm) staat hij het liefst op een lichte, niet te warme plek. Van 14.95 voor AMERSFOORT Amsterdamseweg 139 Tel. 033-4611203 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Ma. vanaf 10.00 uur. STORENDE OVERBEHARING? RODE ADERTJES? OF WILT U WEER WENKBRAUWEN? Wij doen het permanent Pijnloze ontharing met blijvend resultaat Verwijderen van couperose Creëren van wenkbrauwen, eyeliner of lipliner middels Permanent Make-up mooi voor minder geld bij udio ance Andeweg U kunt natuurlijk ook terecht voor schoonheidsbehandelingen - Kunstnagels of een ontspannende SpaPedicure Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens afspr. 035 - 601 20 13

Soester Courant | 1999 | | pagina 1