Grote Karnavalsoptocht De Prinsenwagen Zaterdag 13 februari 1999 in Knollendam: aanvang 13.00 uur Route optocht WOENSDAG 3 FEBRUARI 1999 KNOLLENKRANT PAGINA 3 MlODElAtAN Dank zij de inspanningen van de wagen bouwers, dit jaar onder lkeiding van Nico van den Berg en Marchel Klomp is het ook ditjaar weer gelukt om een degelijke Prinsen wagen te bouwen. Nog steeds zijn de eisen van de Prinsenwagen van de Narre Knollen degelijkheid, duide lijkheid en herkenbaarheid. Als organiserend comité isdeze commissie onder leiding van de Prins der Narre Knollen verantwoorde lijk voor een goed en veilig verloop van de optocht, reden waarom hij vanaf zijn Prinsenwagen bij Garage Stam een ware vlootschouw afneemt van de Praalwagens van deelnemende verenigingen en uitgedoste Karnavallisten in grote en kleine groepen. Voorafgaand aan de optocht, die ook dit jaar weer voorafgegaan zal worden door een har monie, zal de optochtcommissie vanaf 11.00 tot 13.00 uur zitting houden in Café Willem I aan de Koninginnelaan alwaar de laatste deelnemers zich alsnog kunnen aanmelden en inschrijven. Aan het einde van de rit, in de Knollenburcht in Partycentrum Bos en Duin, zullen Prins Chris de Eerste, Prinses Brenda, Adjudant Nico en Hofdame Elize de Prinsenwagen verlaten om in de Knollenburcht de prijs uitreiking voor de mooiste wagen, best uit gedoste groep en personen te verrichten. Hopende op een voortzetting van de traditie 'mooi weer' verwacht ik u allen te zien langs de route zodat iedereen kan genieten van de creativiteit van de Soester Karnavalvierders. 11. De wagen/act zal door een deskundige juiy beoordeeld worden op: - Keuze van het motto, - Uitbeelding van het motto, - Het'carnavaleske'. De bekendmaking van de winnaars en uitreiking van de prijzen zal om ongeveer 16.00 uur plaats vinden in de Knollenburcht in Party-Centrum Bos en Duin, alwaar volop muziek aanwezig zal zijn. Sedert een aantal jaren gaat het steeds beter met de deelname en vooral met de kwaliteit van de Karnavalsoptocht in Soest. Een bewijs van de kwaliteit is de stroom prijzen die trouwe deelnemers aan onze optocht in Soest, o.a. de Bosknollen en de Plattelandsgenotsknotsen, al vele jaren in de grootste Karnavalsoptocht van Midden Ne derland in Hoogland behalen. Aan het einde van de optocht zal omstreeks 14.00 uur door Burgemeester J. de Widt of diens plaatsvervanger in de Knollenburcht in Party-Centrum Bos en Duin aan de Bosstraat in Soest de Sleutel van de gemeente Soest aan Prins Chris de Eerste worden overhandigd waarna na voorlezing van zijn proclamatie Soest voor drie dagen KNOLLENDAM zal heten en het Karnaval daadwerkelijk zal losbarsten. De muziek op deze vanoudsher als gezellig bekendstaande middag zal weer v erzorgd worden door onze eigen Soester Disck-Jockey Kees van Amersfoort en er zal ook een blaaskapel voor de vrolijke noten zorgen. 12. Het parkeren van de karnavalswagens na af loop van de optocht aan de Bosstraat valt bui ten de optocht en dus buiten verantwoordelijk heid en verzekering van de Karnavalsvereniging De Narre Knollen. Gegadigden kunnen zich tot aan het vertrek van de optocht aanmelden bij de commissie die op zaterdag 13 febr. vanaf 11.00 uur aanwezig is in Café Willem I aan de Koninginnelaan. Telefo nisch aanmelden kan ook op telnr. 035-6022332 035-6012020 of schriftelijk bij Postbus 368, 3760 AJ 'te Soest of bij Mw. W. Meijer, Den Blieklaan 47,3766 AR te Soest. Na aanmelding krijgt u de reglementen van ons thuisgestuurd. 7. Op grond van de gemeentelijke verordening is het gebruik van confetti verboden. Overtreders van deze verordening zullen per soonlijk aansprakelijk gesteld worden voor de kosten welke verbonden zijn aan de opruimings werkzaamheden. 8. Overmatig en provocerend gebruik van alco hol dient tijdens de gehele optocht te worden vermeden door alle deelnemers. De deelname aan de Karnavalsoptocht van de Narre Knollen is ook dit jaar geheel GRATIS en opengesteld voor particulieren, verenigingen en zeker ook bedrijven die op Karnavaleske wijze hun (on)genoegen met de lokale politiek of hun vereniging of bedrijf aan de Soester ge meenschap wil etaleren. Alle deelnemers worden op vakkundige wijze beoordeeld door een deskundige jury welke door de voorzitster van de optochtcommissie, Mw. Wil Meijer zal worden samengesteld. De beoordeling richt zich o.a. op: Keuze van het motto; uitbeelding van het motto, het 'Karnavaleske'; aankleding. De prijzen zullen door Prins Chris de Eerste na bekendmaking door Mw. Wil Meijer worden uitgereikt. Tevens zal dan de wisselbeker, welke door Druk kerij Smit u weet wel, die van de Soester Cou rant) beschikbaar is gesteld aan de algemene winnaar uitgereikt worden. De wisselbeker is een jaarlijks te winnen trofee welke eigendom wordt van die groep of deelne mer die deze beker drie keer opeenvolgend of vijf keer in totaal heeft bemachtigd. Nadat een wisselbeker eigendom is geworden van een groep of deelnemer gaat voor deze groep of deelnemer de telling natuurlijk weer van vo ren af aan beginnen. Deze trofee was de afgelopen jaren een strijd tussen de Plattelands Genotsknotsen en de Bos knollen en iedereen is benieuwd of zich onder tussen een derde of zelfs vierde gegadigde in de strijd heeft geworpen. U kunt meedoen in drie categoriën, te weten: a. Individueel; b. Kleine groepen (2 t/m 5 personen); c. Grote groepen (meer dan 5 personen). Reglement: 1. VERTREK OM 13.00 UUR PRECIES. 2. U krijgt bij aanmelding een nummer toege wezen. Bij de start wordt dit u uitgereikt en u dient het goed zichtbaar, liefst aan de voorzijde, mee te voeren (na afloop weer inleveren bij de Optochtcommissie). 3. Opstellen en vertrek vanaf de Regentesselaan Bij het opstellen dient u de aanwijzingen van de Optochtcommissie en Politie strikt op te volgen. De oprit plus woning van Dr. Huitema dient u vrij toegankelijk te houden. Tevens dient u tussen de praalwagens voldoende ruimte vrij te houden voor evt. uitwijkende per sonenauto's. 4. Alle motorisch aangedreven voertuigen die nen MINIMAAL W.A. verzekerd te zijn Voor eventuele overige risico's bent u alleen tij dens de optocht via de Karnavalsvereniging De Narre Knollen verzekerd. 5. Het deelnemen aan de karnavalsoptocht ge schiedt voor eigen risico, met uitzondering van de omstandigheden die zijn gedekt in de door de Soester karnavalsvereniging De Narre knol len, danwel door de vereniging namens welke men aan de optocht deelneemt, afgesloten ver zekering. 6. Wielen goed afschermen om ongelukken te voorkomen. Bewegende onderdelen op het voertuig, alsmede posities voor figuranten dienen voor wat betreft de uitvoering en constructie aan de daarvoor geldende veiligheidseisen te voldoen. Geen personen op uw wagen toelaten die er niet bijhoren. Overtreders van deze regel kunnen worden gediskwalificeerd en/of uit de optocht worden verwijderd. Chauffeurs van optocht(motor)voertuigen die nen zich te onthouden van het gebruik van alco hol, op straffe van het uit de optocht verwijde ren van het betreffende voertuig en een op juri dische gronden te verwachten proces verbaal. 9. Deelnemers aan de optocht dienen zich voor dat deze aanvangt te overtuigen van de doorgang smogelijkheden (lengte, breedte, hoogte, draai- cirkel). 10. U kunt in drie categorieën meedoen, te we ten: a. Individueel; b. Kleine groep (2 t/m 5 personen); c. Grote groep (meer dan 5 personen Voor elke categorie zijn prijsjes beschikbaar. De wisselbeker gaat naar de individuele deelne mer of groep die het hoogst aantal punten heeft behaald. 13. Het reglement voor deelname en het Jury- reglement is van toepassing op alle deelnemers van de karnavalsoptocht in Soest. De Optochtcommissie behoudt zich het recht voor deelnemers die in strijd met het reglement handelen, verdere deelname aan de optocht te ontzeggen en/of uit te sluiten voor de einduitslag en/of de prijsuitreiking. In gevallen waarin het reglement niet voorziet zal het door de Optochtcommissie genomen be sluit bindend zijn. 14. Het bestuur van de Soester karnavalsver eniging De Narre Knollen behoudt zich het recht voor om bij onvoldoende deelname de optocht niet door te laten gaan. 13.00 uur Vertrek Regentesselaan, Koningin nelaan, Nieuwerhoekplein, Burg Grothe- straat, v. Weedestraat, Steenhoffstraat, Mo lenstraat, Nieuweweg, Smitsweg, Weegbree straat, Dalweg, Dorpsstreek, Willaertstraat, Obrechtstraat, v/d Weijdenstraat, Insinger- straat, den Blieklaan, Bosstraat tot aan de Knollenburcht in Café-Partycentrum Bos en Duin.

Soester Courant | 1999 | | pagina 27