Het Bestuur van de Karnavals- verenigiag de Harre Knollen 'RST Wat is Karnaval?? >EST •013314 «WOENSDAG 3 FEBRUAR11999 KNOLLENKRANT PAGINA 17 Sjaak de Vries Penningmeester/vice- voorzitter Als langst aanwezige Raads- Bestuurd heeft hij het nog steeds naar zijn zin envindt hij het een sport om steeds weer met behulp van Ad verteerders en sponsors het Kinderkarnaval en Seniorenbal rond te krijgen. 3INA16 HenkRenes Algemene Zaken, Evenementen en Muziek Als mede organisator van diverse evenementen voor de Raadsleden en leden van de vereniging heeft dit bestuurslid ook de verantwoording van de muziek op de diverse evenementenm. Begint al aardig gehoorgestoord te worden van het luis teren naar de diverse muziekgezelschappen. 6023608 Harry van Wegen Secretaris, Raadszaken en Dans mariekes Na een afwezigheid van enige jaren is Harry toch weer terug op het oude nest. Naast de portefuille Raadszaken en Daqnsmariekes heeft hij ook het secretariaat mede onder zijn beheer. Zal dit de eerste tijd nog samen met de 2e secr,. blijven - uitvoeren. Chris Kenter Algemene Zaken, PR en Reizen Naast zijn taken als PR en algemene zaken is hij ook verantwoordelijk voor het op tijd aanwezig zijn en vertrek bij een uittreden. Had zoveel vrije tijd dat hij besloot om dit sei zoen als Prins der Narre Knollen de vereniging terzijde te staan. Tegen de tijd van het Karnaval schalt de ene Karnavalskraker na de andere uit uw Hi-Fi Geluids-installatie. O, u brult ze wel mee hoor, maar wat heeft u eigenlijk met Karnaval te maken Niets toch zeker. Dat doen alleen maar malle dwazen of zatlappen, nee hoor dat is helemaal niets voor ons, wat denken ze eigenlijk wel, daar zijn wij veel te netjes voor en zoiets is aan ons helemaal niet besteed. Ik zie me daar al lopen in zo'n clowns- of cowboypak; Nee hoor, mij niet ge zien Maar zeg nu eens heel eerlijk, bent u wel eens op een echte Karnavalsavond van De Narre Knollen geweest Ja, dan hoef ik u niets meer te vertellen; Neen dan is het toch zinnig om dit verhaaltje eens verder te lezen. Want zo gaat het vaak op zo'n Karnavalsavond. Nieuwsgierig maar toch een beetje angstig gaat de nieuwe karnavalsvierder naar zo'n Karna valsavond, komt bij de ingang en wordt verzocht bij het binnenkomen een entreebedrag te beta len en zijn eerste gedachte is:"dat is snel ver diend voor die gasten". In de zaal ziet hij een groep mensen staan, def tig gekleed in smoking met van die rare hoeden op hun kop en witte handschoenen aan. Ook ziet hij iemand die een nog mooier pak aan heeft dan de andere, met een nog mooiere hoed en- een bos veren en als deze persoon iets heeft geroe pen doen ze allemaal hun rechterhand naar hun linkeroor en roepen hard Alaaf. Tjonge jonge wat hebben die lui een lol; Hij neemt een pilsje en staat vanaf de bar de boel maar een beetje aan te kijken. Opeens wordt hij beetgepakt, moet mee hossen en dansen en loopt ineens hand in hand met een dame die hij nog nooit gezien heeft en helemaal niet kent. Iedereen heeft grote pret en even later zingt hij de bekende liedjes mee. Opeens, zomaar uit het niets, staat daar een Boerenblaaskapel en hop, daar gaan ze weer; hossen en dansen dat het een lieve lust is. Hij begint er aardig lol in te krijgen. Even later wordt door een vent met een hoed met een paar pluimen (ze noemen hem Adju dant) om stilte geroepen en gaat de man met het mooie pak (de Prins) prijzen en medailles uit delen aan de mensen die het mooiste gekostu meerd zijn. Links en rechts ziet hij nu mensen hun vermom ming afdoen en herkent diverse buurtgenoten waarvan hij nooit had verwacht dat zij aan zo iets mee zouden doen. Na een tijdje gaan de mensen in smoking (Raads leden hebben ze hem verteld) voor het podium staan en beginnen onder leiding van een van die gasten te zingen en iedereen zingt mee. Dan kijkt hij op zijn horloge en ziet tot zijn verbazing dat het ondertussen al over tweeën is. Nou, dat is ook vlug gegaan. Als hij een uurtje later in zijn bed ligt denkt hij 'jammer dat ik ook niet zo'n boerenkiel of iets geks heb aangetrokken, maar ja, het was toch reuze gezellig, ik heb me lekker uitgeleefd. De volgende keer ga ik beslist weer'. Slaperig brengt hij zijn rechterhand naar zijn linkeroor en zacht klinkt het in de donkere slaap kamer "Alaaaaaaaaaffffffffff". Prinses Brenda Kenter De tweede Prinses van de Narre Knollen. Aan de rijde van haar Prins Chris de Eerste staat rij haar mannetje(vrouwtjé) en geniet dubbel en dwars van het eerbetoon dat haar en haar Prins gemaal ten deel valt. Elize van de Berg Heeft in het tweede jaar bij de vereniging haar plaats gevonden in de EC waarvoor zij, naast haar taak als Hofdame nog steeds een drijvende kracht is. Verzorgt, vanwege haar administra tieve kwaliteiten, met het secretariaat van de vereniging de notulen van de vergaderingen. Adjudant Nico van den Berg Door zijn historie bij Karnavalvierend SEC nu de steun en toeverlaat van Prins Chris de eer ste. Weet ook steeds zijn Prins en Prinses en Hofdame te verrassen en heeft daarnaast ook nog tijd voor het meewerken aan de Prinsen wagen en zijn trainingen aan de jeugd van Smeeing/BDC. Rijk van Gardingen President 2e Secretaris Na 5 jaar Voorzitter (President) secretaris gaat deze President het iets rustiger aan doen. Van secretaris is hij nu 2e secretaris geworden hetgeen in de toekomst een lastenvermindering niet zich mee zal brengen. Maakt als lid PR Com missie in zijn vrije tijd het clubblad voor de le den, het Knollennieuws. Chris Kenter Prins en Zang Knol en Bestuurslid Deze Karnavalsvierder bij uitstek ziet dit jaar een droom in vervulling gaan, Prins der Narre Knollen rijn. Hij geniet van minuut tot minuut en dat uit zich in weer een nieuwe lading Kar- navalsliedjes die hij overal ten gehore mag bren gen. Heeft naast deze job ook nog tijd om te werken en lid te zijn van de vrijwillige Brand weer van Soest.

Soester Courant | 1999 | | pagina 37