Slotavond Vorstelijke regeling Karnaval tegen zinloos geweld 16 februari 199 1999 Van een Raadslid: Beste Knollendamse Karnavalsvierders, Stadsprins Joris XXIII onze weer VOENSDAG 3 FEBRUAR11999 KNOLLENKRANT PAGINA 21 ideherstelbedrijven. aar liefst 2 jaar ga- htservice, een goe- perfekte landelijke .'bedrijf in de buurt. 116 februari 1999; Het Karnaval is haast voorbij, I het laatste KnoIIeniied zal gezongen worden door Prins Chris de Eerste, Knollendam wordt Soest, het feestpak wordt weer opgebor- voor een volgend seizoen, Het leven van alle dag zal weer zijn beloop hebben en Prins Chris is weer Chris Kenter, echtgenoot van I Brenda en vader van zijn twee dochters. I Samen met zijn eigen Prinses Brenda, Adjudant I Nico, Hofdame Elize, de Raadsleden en alle aan- I wezige Soester en niet Soester Karnavalvierders I wordt op deze avond afscheid genomen van I Karnaval 1999 op een wijze die reeds lang gele- I den is uitgegroeid tot een van de populairste I avonden van het Karnaval. Op deze avond wordt I door de Raadsleden van De Narre Knollen me- I nig traantje weggepinkt als Prins Chris de-Eer- ste aan Burgemeester de Widt of diens plaats vervanger de sleutel van de gemeente Soest zal teruggeven en Prins Chris de Eerste formeel het seizoen 1998/1999 voor gesloten verklaart. Als daarna tenslotte Krelis, het boegbeeld van het Soester Karnaval, in vlammen opgaat is het Karnaval 1998/1999 definitief voorbij en wor den de haringen van T HOEKJE aan de gasten Daarna volgt nog tot in de kleine uurtjes een gezellig samenzijn waarna op woensdag de zaal wordt opgeruimd en de voorbereidingen voor seizoen 1999/2000 van start gaan. De muziek op deze avond wordt zoals gewoon lijk verzorgd door onze eigen DJ Kees van Amersfoort en de toegang is, geheel volgens de traditie GRATIS. Alle gasten die op deze avond en andere avon den/middagen aanwezig zijn geweest zullen heb ben bijgedragen tot weer een mooi seizoen waar we nu al met genoegen op terug kunnen kijken. Neem de tijd om te spelen, dat is het geheim van de eeuwige jeugd. Neem de tijd om te lezen, dat is het geheim van wijsheid. neem de tijd om aardig te zijn, dat is de weg naar geluk. neem de tijd om te dromen, dat is de manier om hoog te mikken. neem de tijd om te werken, dat is de prijs voor succes. neem de tijd om te denken, dat is de bron van macht. neem de tijd om te beminnen en bemind te wor den, dat is het voorrecht van de goden. neem de tijd om te lachen, dat is de muziek van de ziel. neem de tijd om Karnaval te vieren, dat is dan echt van het leven genieten. Na een aantal jaren in de Jeugdraad werd ik na het afgelopen seizoen gevraagd om in de Raad van Elf te komen. Hiermee ging een grote wens van mij In vervul- nng en het is me tot nu toe goed bevallen en ik hoop dat ik heel veel Raadjes als Raadslid van de Narre Knollen mee mag maken. Prins Chris de Eerste, Prinses Brenda, Adju dant Nico en Hofdame Elize wens ik veel Karnavalsplezier toe in het Karnavalsseizoen 1998/1999. Verder wens ik Alle Knollendammers fijne Karnavalsdagen toe en hoop hen in grote aan tallen op onze feesten te zien. Met de vriendelijke Karnavalsgroet: Alaaf, Alaaf, Alaaf. Marco de Jong. 1. Elke 'Oud' Prins der Soester Karnavalsver- eniging "de Narre Knollen" heeft het RECHT toe te treden tot de VORSTENGARDE. 2. De Vorst wordt geïnstalleerd door het Be stuur van de vereniging. 3. Bij toetreding tot de VORSTENGARDE wordt de Vorst door de vereniging een Vorsten- steek aangeboden. 4. Deze Vorstensteek is voorzien van de naam van de Vorst, voorafgegaan door de titel 'Vorst, en de naam en evt logo van de vereniging. 5. De Vorst heeft toegang tot ALLE evenemen ten van de vereniging, dé Raadsvergaderingen en Kennismakings- en Afsluitingsavonden. 6. De Partner van de Vorst heeft het Recht zich aan te sluiten bij de Raadsdames, zich te kleden gelijk de Raadsdames en deel te nemen aan be sprekingen van de Raadsdames. 7. De Partner van de Vorst heeft toegang tot ALLE evenementen van de vereniging, de Raadsvergaderingen en Kennismakings- en Afsluitingsavonden. 8. De Vorst dient minimaal, gekleed in smoking met Vorstensteek, aanwezig te zijn op het Prinsenbal bij de installatie van de Prins der Narre Knollen. 9. Van de Vorst wordt verwacht dat hij naast het Prinsenbal bij een of meerdere gelegenhe den aanwezig zal zijn. 10. De Vorst dient de Prins, Raad en Bestuur gevraagd en ongevraagd met advies terzijde te staan. 11. Vorsten zijn, in tegenstelling met Ereleden, contributie aan de vereniging verschuldigd. In dien hij tevens Erelid is vervalt uiteraard zijn contributieplicht. Na alle geledingen (Raadslid, Adjudant, Bestuurslid en drie keer Prins) bij de Narre Knollen te hebben doorlopen is 'Oud' Prins Berend de eerste op het Prinsenbal 1998 geïnstalleerd als Vorst Berend 1. Een titel waar ALLE oud-Prinsen uit het verleden en in de toekomst voor in aanmerking kunnen komenHet streven van de vereniging is om zoveel mogelijk Oud-Prinsen bij de nieuwe Prinsengarde te betrekken om zo de Prinsen van de Narre Knollen met Raad en daad terzijde te staan en diverse representatieve taken voor het bestuur uit te voeren. Naast deze installatie heeft Berend zich extra ingezet om voor de vereniging een foto-galerij van Oud-Prinsen te maken en daarvoor menig vrij uur doorgebracht met het zoeken naar foto's etc. Voorwaar een hele klus, die op het Prinsenbal van 14 november 1998 aan het talrijke publiek werd tentoongesteld Naar aanleiding van de stille protesttochten te gen zinloos geweld hebben wij, Prins Chris de Eerste van Knollendam en Stadsprins Joris XXIII met alle Karnavalsvierders op zaterdag 16 januari 1999 een moment stil gestaan bij dit vreselijk gebeuren door middel van een korte toespraak door Stadsprins Joris XXIII, onze voorzitter Rijk van Gardingen. De bijval op deze korte rede was, net als bij de Meerschuimers en Carnavalleien overweldigend en wij willen dan ook de Karnavalsverenigingen, Horeca-gelegenheden en Taxi-Chauffeurs com plimenteren welke op zaterdag 16 januari 1999 om 24.00 uur een minuut stilte in acht hebben genomen danwel op andere wijze hun deelne ming hebben getoond. Net als menigeen weten wij dat geweld niet meer uit deze samenleving weg te denken is maar als we hier met z'n allen in berusten en niets doen, zelfs niet over praten, zal het alleen maar erger worden. Wij, Prins Chris de Eerste, Joris XXIII en ALLE Prinsen van Draakstekersland (Amers foort en Omgeving) roepen daarom alle Karnavalsvierders in Knollendam en Draakste kersland op om juist met Karnaval te pogen een beetje meer verdraagzaamheid te betrachten en het doel van Karnaval - Leut,Gein en Plezier - voor ogen te houden en zo een vreugdevol maar vooral veilig Karnaval te mogen beleven. PRINS CHRIS DE EERSTE STADSPRINS JORIS XXIII Chris Kenter Rijk van Gardingen en hun gezamenlijke Hofhoudingen. Adjudant Frans Hofdames Thea en Loes

Soester Courant | 1999 | | pagina 41