1 4f wasper van! Wildschut Optiek Gastouderbureau Soest/Hilversum zoekt nieuwe gastouders Mirjam Bongers wint Thea Beekman-loterij FINALE WINTEROPRUIMING xm Soester Onderlinge 1 ACTUEEL Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS m wm Nooit meer ontevreden over uw pasfoto's! PAGINA 4 )MP WALSEM I ileet met jt op bed. FOTOGRAFIE VREPORTAGES rucks Mooier kunnen we het niet maken 18 karaats gouden monturen Huiselijk, kleinschalig en flexibel Geschil over veertig centimeter Soester Courant Containers Van Asch mogen even blijven £del4tee*i4lijJie>Ui '"DSSTKCW#" Meningen van lezers >oooc fPcdrm de TBeemte EPocim de d^eeAe Prijsuitreiking bij Van de Ven Landhuizen op Zonnegloren (2) KORTINGEN TOT 50% B.v. KOSTUUMS 998? 698,- 798? 549,- 998? 479,- 400,- 350,- 300,- B.v. COLBERTS 998? 598 498? B.v. PANTALONS 239? T98? Alle WINTERJACKS 40 korting Alle WINTERTRUIEN 50% korting OVERHEMDEN per stuk 59,- per 2 stuks 100,- Dienstencentra Boete voor Soesterse na 'doorrijden' Parkeerverbod De Grachten uitgesteld Service bij jSchoemaker De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd, inclusief glas! dvies elingen? ar ten! WOENSDAG 3 FEBRUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 uidsreportage onze waarde- nde 1 999. ten van een ïtduinen Royal p de kamer! non (035) 602 59 42 ZUIDPROMENADE 14 - 3768 EM SOEST HARTJE-ZUID - TELEFOON (035) 602 22 12 Een goothoogte van veertig centimeter was tot vorige week dinsdag onderwerp van onenigheid tussen twee bewoners van de Bosstraat. Na tussenkomen van B. en W. is alles inmiddels opgelost. De oorzaak van het geheel was de bouw van een praktijkruimte met garage ach ter een woonhuis aan de Bosstraat. De eigenaar had hiervoor een bouwvergun ning gekregen, maar na klachten van een buurman bleek dat het bouwwerk veertig centimeter hoger werd dan in de vergunning werd toegestaan. Nadat hiervan melding gedaan was, werd het bouwplan aangepast en was in principe de zaak r De klacht van de buurman ging nog ietsje verder. Volgens de tekeningen zouden het woonhuis en de praktijk ruimte even hoog worden, maar in de praktijk steekt de praktijkruimte boven het woonhuis uit. Na meting bleek dat het woonhuis in werkelijkheid lager was dan de oorspronkelijke tekening. Dit maakt niet uit voorde toegestane hoog te van de praktijkruimte, want dit valt buiten het bouwplan. De laatste klacht, het belemmeren van het uitzicht, werd net als de andere ongegrond verklaard omdat dit tijdens de inspraakperiode niet gemeld was. De bouwvergunning was inmiddels onherroepelijk verklaard en daarmee achten B. en W. de zaak in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 AUTOBEDRIJF de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 59,95 (incl.) Rademakerstraat31a Soesterberg Tel.: 0346 - 351 530 Wie vergelijkt leest de Soester Courant De containers van Van Asch aan de Soesterbergsestraat mogen toch blijven staan, mits er voor 1 september wordt begonnen aan de bouw van een opslag loods. Gebeurt dit niet, dan moeten de containers, zoals in een eerder raadsbe sluit is besloten, alsnog verwijderd wor den. De containers staan in principe illegaal op het perceel aan de Soesterberg sestraat, waar ze waren neergezet in af wachting van een bouwvergunning voor een loods. Volgens de letteren der wet staan ze daar voor langere tijd, en zijn ze dus 'gebouwd'. Omdat hiervoor geen vergunning is verleend, moeten ze ver wijderd worden. Dit hadden B. en W. op 17 november dan ook besloten, ook omdat de aangevraagde vergunning voor de loods was afgewezen. De eigenaar ging echter in beroep tegen de afwijzing, waarop B. en W. maatre gelen uitstelden totdat hiervan de uitslag bekend was. Inmiddels heeft de eigenaar alsnog een vergunning voor de loods. Tegemoetkomend aan de bouw mogen de containers nu blijven staan, als op zijn laatst op 1 september aan de bouw begonnen wordt. Na aanvang van de bouwwerkzaamheden mogen de contai ners nog uiterlijk acht maanden blijven staan. Dit vinden B. en W. ruim vol doende tijd om de loods af te bouwen, waarna er geen behoefte meer is aan de containers. De stichting Gastouderbureau Soest/Hilversum constateert een groeiende belangstelling voor de opvang van kinderen in de leeftijd van 0 tot 13 jaar. Het Gastouderbu reau, als bemiddelende organisatie tussen "vraagouders" en "gast ouders", wordt overspoeld door aanvragen naar kinderopvang bij particulieren. De keuze voor deze manier van kinderopvang berust vaak op bijzondere voordelen, na melijk huiselijk, kleinschalig en flexibel. Gastouderopvang vindt plaats bij de gastouder thuis. Elk contract tussen een "vraagouder" en een "gastouder" wordt door het bureau "op maat" ontworpen, al naar gelang de wensen en de moge lijkheden van beide partijen. Het gast ouderbureau Soest is op zoek naar nieu we gastouders. Wat houdt deze baan in?: Arda van de Groep-van der Hoeven (35 jaar), sinds een paar maanden werk zaam als gastouder in Soest, vertelt over haar werk. "Na mijn middelbare school opleiding ben ik Frans gaan studeren. Na mijn studie heb ik o.a. tolkwerk ge daan tot aan de geboorte van mijn eer ste dochtertje. Ik heb ervoor gekozen om de zorg en de opvoeding van mijn kind zelf te doen. Naast de opvoeding van mijn eigen dochtertjes, Lauren en Lisa, nu negen jaar en zeven jaar, zorg de ik voor twee neefjes en enkele kin deren uit de buurt. Ik heb dit met veel plezier gedaan. Het was af en toe net een zoete inval. Wij verhuisden van Utrecht naar Soest, waardoor ik geen oppaskinderen meer had. Nadat ons zoontje Just werd geboren en we hier in Soest gesetteld waren, had ik weer tijd en ruimte voor een oppaskind. Motivatie Ik kende niemand in Soest die opvang zocht. Daarom heb ik Gastouderbureau Soest gebeld. Zij stuurden mij informa tie en daarna zijn twee bemiddelingsme dewerksters bij mij thuis geweest voor een informatief gesprek. Zij wilden we ten wat mijn motivatie was om kinderen op te vangen, naar welke' leeftijd mijn voorkeur uitging en zij wilden weten en bekijken of mijn huis geschikt was voor het opvangen van kinderen. Ik wil graag gastouder worden omdat ik het leuk vind voor mijn zoontje om met een an der kind te spelen, maar vooral omdat eigen collectie gouden sieraden met edelsteen en brillant zilveren sieraden met edelsteen en colliers reparaties, colliers knopen etc. eigen slijperij Lange Brinkweg 66 - Soest - 035-60130 42 ik aandacht en ruimte over heb voor een extra kindje. Verder vind ik het verant woordelijk werk, waar mijn gezin hele maal achter staat. Mijn dochters vinden het prachtig en ook mijn man vindt het prima als er een ander kind bij komt. Wat ik heel prettig vind is dat het gast ouderbureau al voorwerk heeft gedaan en dat ik weet dat ik altijd een beroep op ze kan doen. Het gastouderbureau belde mij twee maanden na dit gesprek met de vraag of ik kennis wilde maken met een ouder paar dat voor twee dagen in de week opvang zocht voor hun bijna driejarig dochtertje Marijn. Dit kennismakingsge sprek vond plaats bij mij thuis met de ouders van Marijn en een bemidde lingsmedewerkster van het gastouderbu reau. Over en weer zijn vragen gesteld over praktische en pedagogische zaken om de opvang zo goed mogelijk te laten verlopen. Hoe spreek je de betaling af, hoe laat wordt Marijn opgehaald, mag ik haar ergens mee naar toe nemen, mag het af en toe iets later worden in ver band met werkzaamheden van de ouders van Marijn? Prettig gesprek Om Marijn zo goed mogelijk te kunnen begrijpen is het belangrijk dat ik veel )QO(; >OOOCX X X X XXJC DCIIl. W UU ►■J" op uw huid gezeten- dat kan op een prettige manier bij dmv. div. schoonheidsbehandelingen Bel voor vrijblijvende informatie CM. v. Oosterhout-Haarsma Oranjelaan 18-Soest-Tel. 035-601 83 14 V Gastouder Arda van de Groep en de kinderen Marijn (hetgastkindJust en Lauren. van haar weet. Wat doe ik als ze huilt, hoe consequent moet ik zijn, hoelang mag er televisie gekeken worden, is zij ergens allergisch voor, enz. Het is een prettig gesprek geworden en zowel de ouders van Marijn als ik besloten na dit gesprek met elkaar verder te gaan. Marijn komt twee dagen in de week van 8.00 tot 18.00 uur. Zij gaat mee als de meisjes naar school moeten worden ge bracht, ze gaat mee met boodschappen doen; neemt deel aan ons gezinsleven. Ik breng haar een middag, van die twee dagen dat ze bij mij is, naar de peuter speelzaal en laat een telefoonnummer achter in geval er iets met Marijn aan de hand is, dan kan ik haar direct ophalen. Als de vader of moeder van Marijn haar aan het eind van de dag komt ophalen drinken we thee en spreken we de dag door." Baan Op de vraag aan Arda of zij dit als een baan ziet antwoordt zij: "Jazeker, ik voel mij verantwoordelijk, de ouders rekenen op mij, ik moet er zijn. Zij moeten hun kind met een gerust hart bij mij achter kunnen laten. Het is leuk dat ik deze baan kan combineren met de zorg voor mijn eigen kinderen en tóch aan de ver wachtingen van de ouders van Marijn kan voldoen". Belangstellenden die zich als gastouder willen aanmelden of eerst nog meer in formatie willen, kunnen contact opne men met de Stichting Gastouderbureau Hilversum/Soest, Badhuislaan 10, 1217 SK Hilversum. Tel. 035-6021427. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. Kijk nu vooraf naar het resultaat van uw pasfoto's op het videobeeld van onze camera. Wij drukken ze pas af als u akkoord bent. Op deze wijze zijn uw foto's altijd goed en tot uw volle tevredenheid afgedrukt! Reactie op de "Meningen van lezers" (Soester Courant van 27-01-99) van K.L. Mulder: U schrijft hierin dat de PvdA grote de len van het Zonneglorenterrein wil ver kopen aan een projectontwikkelaar. Nonsens natuurlijk, want het hele Zon neglorenterrein is reeds van een project ontwikkelaar, te weten Amstelland. Even ter uwer informatie: de situatie van Ziekenhuis Zonnegloren tot nu. Si naï heeft het Zonneglorenterrein ge kocht van Molendael om er een zorg centrum te kunnen bouwen. Dat zorgcentrum ging uiteindelijk niet door. Sinaï ging naar Amsterdam. Toen dat de gemeente Soest ter ore kwam heeft met name de PvdA-wethouder er alles aan gedaan om het Zonneglorenterrein te kopen en dan totaal terug te geven aan de natuur. Uiteindelijk is dat op het laatste moment niet doorgegaan. Vervolgens heeft Sinaï het verkocht aan een projectontwikkelaar (Amstelland) zonder dat de gemeente Soest daaraan iets kon doen. Over het Zonneglorenter rein heeft de PvdA juist altijd gezegd dat er zoveel mogelijk weer bosgebied moet komen. Toen er in het verleden sprake was van een redelijk grootscha lig woongebied (ca. 200 a 300 wonin gen) waren we tegen en daar zullen we ook tegen blijven. De PvdA heeft geen behoefte aan een klein villadorpje in het bos. Want er mag geen misverstand hierover zijn, K.L. Mulder, in deze om geving komen echt geen goedkope wo ningen. Daar is het gebied veel te duur voor verkocht aan Amstelland. Wat is de situatie op dit moment? De huidige eigenaar van Zonnegloren, juist een projectontwikkelaar, kan er nu zeer veel gebouwen neer zetten in de zorg sfeer, tot een grootte van ca. 25.000 m2 en dat is erg veel gebouw. Daarom heb ik gezegd: laten we zien of we in over leg met die projectontwikkelaar tot over eenstemming kunnen komen over een aantal landhuizen. Dat is in onze visie beter dan zo'n grootschalig zorgcom- plex. Het voordeel daarbij is dat dan het meeste van het Zonneglorenterrein weer gewoon bos kan worden. En dat geeft op termijn de beste zekerheid. Te uwer informatie volgt hieronder wat ik heb uitgesproken over het Zonneglo renterrein als een van de onderwerpen op de nieuwjaarsreceptie van de PvdA. "De PvdA wil ook geen echt grootscha lige woningbouw op het Zonnegloren terrein, maar we zullen wel als gemeen teraad moeten aangeven wat we wel willen. De PvdA denkt er daarbij aan dat een projectontwikkelaar een aantal landhuizen op een heel groot stuk grond kan laten ontwikkelen. Want-te lang gewacht met een overeen te komen be slissing kan tot vreemde gevolgen lei den. Alleen maar proberen bebouwing tegen houden is echt ruim onvoldoen- de." In de radio-uitzending van Radio Soest op 20 januari 1999 heb ik een en ander nogmaals gezegd. Als het aan de PvdA ligt, geen grootschalige bouwplannen in dat gebied, geen grootschalige woning bouw in dat gebied en zoveel mogelijk terug aan de natuur geven, maar dat kun je alleen bereiken als je bereid bent na te denken over de rest van de be stemming en dat bereik je niet door de kop in het zand steken. Natuurlijk is de PvdA altijd bereid tot discussie, maar dan niet meer via de krant maar graag met burgers in de Commissie en de Gemeenteraad van Soest. Kees Boerkoel, fractievoorzitter PvdA KINDERBOEKEN f/fi -ml Klaar terwijl u wacht. 6 x Pasfoto voor f.1275 Als u wenst kunt u volgens hetzelfde systeem 1, 2, 4, 6, 9 of 16 mini-foto's (of 16 mini-fotostickers) laten afdruk ken en ook direct klaar. Vraag in onze winkel naar de mogelijkheden. illem Van Oosten fotoservice OOK VOOR APS SOESTERBERGSESTRAAT 57 (035)601 31 09 WINKELCENTRUM HARTJE-ZUID. Ik was enigszins onaangenaam verrast door het artikel in de SC van woensdag 27 januari 1999, waarin dhr. Blom zijn visie op het rapport over de diensten centra in Soest ventileert. Het kwam oj!> mij over als een soort natrappen. Ik heb het vermoeden dat dhr. Blom het doel en de opzet van het rapport niet heeft begrepen en dat hij zich direct aangevallen voelt. Dit laatste is zeker niet het geval. Wel is het zo, dat wan neer er sprake is van een gespannen re latie tussen twee personen of een per soon en een instantie, het heel moeilijk is om bepaalde situaties objectief te be kijken. Ik denk dat de visie van dhr. Blom enigszins vertroebeld is. Dhr. Blom moet wel rekening houden met het feit dat hij nu meedoet aan stemmingmake rij door zijn visie op het rapport via de SC te verspreiden. Het negatieve beeld dat uit het rapport zou blijken over dé vrijwilligers en uitspraken als "Alsof het hier maar een zootje is", komen dus ook geheel voor de rekening van dhr. Blom. Er zijn een aantal dingen waar dhr. Blom rekening mee moet houden. Dat zijn, als we ze in de vragende vorm stel len: Zie ik de zaken wel juist? Is een andere visie wel altijd slechter dan mijn visie? Ben ik wel eerlijk? (hiermee doel ik op de reden van het neerleggen van zijn functie). Hoe is het met mijn geheu gen? (Nel Verhoeven is wel degelijk in de Vijverhof geweest op uw uitnodi ging). Hoe ga ik met mensen om? (Dié Nel Verhoeven: Zo spreek je iemand niet aan via de media, dat is niet fat soenlijk.) Tenslotte wil ik dhr. Blom het verschil tussen taakgericht en doelgericht wer ken, maar ook het verschil tussen zinni ge- en onzinnige uitspraken wel eens uitleggen. J.W. Zeijseink, Trainer Sociale en Communicatieve vaardigheden Voor het doorrijden na een aanrijding in Amsterdam werd een 21-jarige vrouw uit Soest vorige week door de Amster damse politierechter mr. U. Bentinck veroordeeld tot een boete van 500 gul den. Deze straf stond gelijk aan de eis van officier van justitie mr. J. van Leyen, die sprak van "een vervelend feit". Op 21 april van het vorig jaar reed de Soesterse met haar auto in Amsterdam tegen een geparkeerde auto aan. Ze ver klaarde hierdoor zo geëmotioneerd te zijn geraakt, dat zij doorreed zonder de eigenaar van de auto van het ongeval op de hoogte te stellen. De officier vond het gedrag van de Soesterse getuigen van een bepaalde laksheid. Hij kon zich niet voorstellen dat de vrouw zo ge schrokken was dat zij geen briefje bij de auto achter had kunnen laten. Als de vrouw de boete niet kan of wil betalen, moet zij tien dagen de gevangenis in. Ze verklaarde echter dat ze zo snel moge lijk aan de betaling zou voldoen. f\<f MODE ZUIDPROMENADE 12 3768 EM SOEST TELEFOON 035 - 602 35 30 Afgelopen zaterdag vond bij boekhan del van de Ven aan de Zuidpromenade de prijsuitreiking plaats van de Thea Beekman-loterij. De gelukkige winnares J was mevrouw Mirjam Bongers. Zij nam de prijs, een keus van vijf boeken uit het omvangrijke werk van Thea Beekman, in ontvangst samen met haar twee doch ters, Corlijn en Geertje. Mevrouw Bon- I gers vedelde dat ze zelf begonnen was met het lezen van de boeken van Thea Beekman omdat haar dochters eraan toe waren. Ze is erg enthousiast over het werk van Beekman: "Je leest een span nend verhaal en intussen kom je veel te weten over het onderwerp." Thea Beek man is vooral bekend vanwege haar his torische romans, waarvan "Kruistocht in spijkerbroek" waarschijnlijk wel de be- kenctete is. De invoering van het door B. en W. geplande parkeerverbod op bedrij venterrein "De Grachten" wordt met drie maanden uitgesteld. Hier toe is besloten op verzoek van een aantal ondernemers. Na aanhoudende klachten van overlast was besloten om een parkeerverbod in te voeren op het hele terrein. Transport bedrijf Ben Becker klaagde echter dat het zijn vrachtwagens dan niet meer kwijt zou kunnen. Op het eigen terrein van het bedrijf is slechts plaats voor der tig van de 97 wagens. De overige wor den momenteel geparkeerd op straat. Dit probleem zal volgens het bedrijf rond het einde van deze maand opgelost worden als een terrein aan de Nijver- heidsweg beschikbaar wordt. Hier kun nen dan 60 wagens staan. Totdat dit zo is, heeft het bedrijf uitstel gevraagd. Te gemoetkomend aan dit verzoek is beslo ten de invoering drie maanden uit te stellen. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk) koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! menen! Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Bijvoorbeeld: Opstalverzekering steen/hard Opstalverzekering steen/riet ®- Inboedelverzekering steen/hard vanaf inboedelverzekering steen/riet vanaf natuurlijk bij: VOOR AL UW VERZEKERINGEN, FINANCIËLE DIENSTEN, HYPOTHEKEN EN PENSIOENEN Soesterbergsestraat 26 te Soest, tel.: 6029060 Internet: www.soesteronderltnge.nl - E-mail: info@soest^ Fl. 0,75 o/oo Fl. 2,00 o/oo Fl. 1,30 o/oo Fl. 1,90 o/oo

Soester Courant | 1999 | | pagina 5