Inzet basis voor succes van SEC ars B Winnend WZ'49 doet zeer goede zaken Modderbad geen voedingsbodem Soest Dames Stam/SoVoCo weer op de rails Smeeing/BDC krabt zich achter oren Basketbalcompetitie blijft spannend r Health - lindheid Shot kruipt naar koploper PAGINA 10 woENsdaG 10 FEBRUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 11 Alle drie belagers verspelen punten, Soesters alleen aan kop VOETBAL s.v. WZ'49 - FC Horst VOETBAL zaterdag KORFBAL Eerste nederlaag in uitwedstrijd sinds 7 september 1997 VOETBAL zondag VOETBAL zondag Volleybalsters lopen puntje verder weg van degradatiezone VOLLEYBAL Sterk Aalsmeer komt evenals Apollo '70 met schrik vrij: 22-22 HANDBAL iACUPRESSUUR tART DE CURSUS Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud/warm buffet. TAFELTENNIS Groenwitten hebben boodschap van René Versteeg begrepen Slechte fase kost Red Stars wedstrijd en koppositie I BASKETBAL g.g. 6031310 Verlies stoot SEC-zaterdag niet van troon Eerste uitzege van dit seizoen voor Eemvogels 629.000.- k.k. Cafetaria en Eethuis verhuur traat35 Het feestprogramma van WZ'49 voor de maand april is nagenoeg in gevuld. Eén witte bladzijde telt het draaiboek nog. De selectie van de vijftigjarige vereniging kan die kleur geven en de ploeg verzamelt steeds meer stiften. WZ'49 deed zaterdag zeer goede za ken in de tweede klasse. Het won zelfde lastige uitwedstrijd tegen Desto (3-4), zag dat Advendo verrassend verloor en dat Jonathan en FC Horst remise over eenkwamen. Met vier, vijf en zes pun ten voorsprong op de overgebleven kanshebber hebben de Soesters de bes te uitgangspositie, ook al hebben ze één wedstrijd meer gespeeld. Eenvoudig verliep de wedstrijd in Utrecht niet. WZ'49 dacht het zich te kunnen permitteren met 'gallery-play' te beginnen, maar kreeg de kous op de kop. De combinaties liepen niet, de dieptepasses kwamen niet aan en op het middenveld werd veel balverlies gele den. Daarnaast bracht Desto de lijstaanvoer der behoorlijk aan het schrikken. Na achttien minuten tikte Daniël Hilhorst een aanvaller aan, toen hij zich voor diens voeten wierp. Een kaart bleef hem bespaard, maar de strafschop werd ver zilverd. Na een half uur werd het zelfs 2-0 toen de bal bij de tweede paal werd binnen geschoten. Antwoord WZ'49 had het antwoord snel gefor muleerd. Jordi Brouwer schoot de bal twee minuten later in het kruis en nog voor de rust werd het 2-2 via Roy Huis man. De vervanger van Gerard Becker werd vervolgens ingeruild voor Ton Wolfsen die op het middenveld ging spelen, zodat Gijs Schaap een linie op schoof. Tussen de 56ste en zestigste mi nuut kreeg de wedstrijd twee wendin gen. Eerst kwam Desto voor de tweede maal op voorsprong, maar wederom bediende WZ'49 de tegenstander van repliek. Hidde Reitsma, de kleinste man op het veld, zorgde met zijn hoofd voor de gelijkmaker en Brouwer rondde een actie af met een fraai schot. Hij hielp WZ'49 aan de 3-4-voorsprong en pas seerde Marcel van Essen (10 doelpun ten) op de topscorerslijst. Tien minuten voor tijd werd nog een doelpunt van WZ'49, overigens terecht, afgekeurd wegens buitenspel. De groenwitten moeten bij de les blijven en krijgen komende zaterdag meteen een vuurproef. FC Horst (vierde) komt op bezoek. Als deze wedstrijd wordt gewonnen, heeft de ploeg van Henri Kalk in ieder geval met een van de drie belagers afgerekend. Later krijgt WZ'49 nog Advendo op bezoek en moet het naar Jonathan toe. A.s. zaterdag aan de Eemweg Warme worst en AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Bakker Bedrijfswagengroep Amersfoort Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV d'Oude Enghe/Vini's Bar De selectie wordt ook ondersteund door: G. van de Munt Automaterialen BV Van 't Net Verhuizingen ASBO Groep Broodje van Toontje Hooyer Bouw en Techniek Bouwbedrijf E.A. van den Hengel Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding Bakker Bedrijfswagengroep Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom Café Bar "De Kuil" Boutique des Fleurs Café Brasserie De Faam Van Hengsfum Apparatenbouw W.W. Deelen b.v. V.d. Meer Dakbedekkingen Wilhelm, Hop en partners •ifAV- - 5r~" Het zat er eigenlijk aan te komen dat Soest tegen een nederlaag zou oplopen. De ploeg is niet in vorm, miste zondag ook nog eens de on verzettelijke Paul van der Grift (ge blesseerd) en de betrouwbare doel man Michael van Ee (griep en ver vangen door Olaf van der Grift) en bovendien was het modderbad van Velsen niet of nauwelijks bespeel baar. Als voetballende ploeg ondervond Soest de meeste hinder van de barre omstan digheden aan de Noordzeekust. Op het middenveld was voetbal niet mogelijk, zodat de blauwwitten tegen hun princi pe 'de lange bal' moest hanteren. Het vervelende gevolg was dat de koploper van de eerste klasse voor het eerst sinds 7 september 1997 op vreemd terrein verloor. Geluk bij een ongeluk was dat ook AFC Quick onderuit ging. KBV kwam niet in actie, net zo min als AFC dat weliswaar als middenmoter staat gerangschikt, maar met een aantal inhaalduels voor de boeg wel een regelrechte bedreiging vormt voor de formatie van Peter Visee. Soest was gevaarlijker dan Velsen, maar behalve de drassige ondergrond leverde ook doelman Paul Veenboer van de gastheren problemen op. Hij onder scheidde zich als de beste man van het veld. Olaf van der Grift had eenmaal de hulp van de paal nodig. Kort voor rust leek Soest op weg naar een doelpunt, maar de bal bleef steken in het moeras, waarin het strafschopgebied was veran derd. Prompt viel de bal aan de andere zijde binnen. Na een dieptepass plaats te Paul Roelvink de bal over Van der Grift in het doel: 1-0. Vleugels Met de wind als machtige bondgenoot dacht Soest een succesvolle tweede helft in te gaan, maar een vlotte combinatie van Velsen resulteerde in de vijftigste minuut in 2-0. Visee greep direct in, haalde de verdedigers Paul Hilhorst en Hendry Hagendoorn naar de kant en zette op de vleugels Arjan Grapendaal en Martijn de Jonge in. Vanaf de zijkanten werd de ene na de andere voorzet gegeven. Een serie hoekschoppen was daarvan het gevolg, maar Roelvink was heer en meester in zijn doelgebied. De keeper van Velsen, dat eerder Quick en KBV struikelde, liet zich niet passeren. Aanvallen door het centrum strandden op het massieve blok dat de Noord- Hollanders vormden of de modder. Vel sen deed er alles aan de tijd uit te zin gen en bezondigde zich herhaaldelijk aan tijdrekken. De ploeg werd hiervoor tot driemaal bestraft met een kaart. Zelfs de verzorger werd naar de tribu ne gestuurd. Het geluk, dat Soest in de twee voor gaande, moeizaam gewonneii wedstrij den nog bijstond, ontbrak ditmaal. Hoe wel, het engeltje had zich kennelijk ver plaatst naar het terrein van Quick Amersfoort verplaatst om Osdorp - en daarmee Soest - een handje te helpen. Om kampioen te worden, volstaat niet alleen een goede ploeg. Die moet ook geluk hebben, of dat nu wel of niet af gedwongen is. Soest zal het geluk nodig hebben. Als keeperstrainer is hij nog steeds actief voor SEC, maar dat hij zelf het doel verdedigde is toch zeker twee jaar geleden. Edwin van de Luitgaarden stond zondag echter weer tussen de palen bij de groen witten, omdat zijn 'leerling' Ed Dik kers zich tijdens werkzaamheden in zijn vinger had geboord. Van de Luitgaarden liet zien dat hij het nog niet is verleerd en hield SEC in de tweede helft op de been toen BFC de 1- 0-achterstand probeerde weg te werken. In blessuretijd werd het nog 2-0 voor de Soesters. Echt goed voetbal leverde SEC niet af, maar er werd hard gewerkt en dat was het voornaamste, vond trainer René Versteeg. Na de 5-0-nederlaag tegen Hoogland en het verlies in een oefen wedstrijd tegen de clubgenoten van het tweede elftal moest er worden geknokt. Winnen van het laaggeklasseerde BFC was eveneens noodzakelijk. SEC voer de beide opdrachten uit, waaruit Verst eeg hoop putte voor het verdere verloop van de competitie. "We willen toch bij de eerste vier komen. Als je naar de kwaliteiten kijkt, hebben deze jongens meer in huis dan veel tegenstanders. Het probleem is dat ze het niet altijd kunnen opbrengen voor elkaar te wer ken. Doen ze dat wel, dan komt de kwa liteit vanzelf boven." Jonge spelers Met het oog op volgend seizoen (Verst eeg werkt dan overigens bij CDW) past de Utrechtse trainer een aantal jonge spelers in de selectie in. Zo mochten Sander van Veenendaal (voor zijn broer Remco) en Joost Croeze (voor Eric Looijsen) zondagmiddag invallen op de Bosstraat-West. Er circuleren reeds ver halen dat Luits Houkes en Van den Berg na dit seizoen een punt zetten ach ter hun activiteiten voor het eerste. SEC begon zondag meteen met een fout, waardóór BFC na vijftien secon den op Van de Luitgaarden afstormde. De Bussumse aanvaller schrok hier ken nelijk zo van, dat hij meters naast schoot. SEC controleerde verder de eer ste helft, schiep zich enkele kansen, Peter van den Berg was weer succesvol. Tegen BFC maakte hij zijn tiende com petitietreffer. Foto: Aldo Altessie maar ontbeerde lef om één-tegen-één situaties uit te spelen. Versteeg hamer de daarop in de rust én zag tien minu ten later dat routinier Peter van den Berg het voorbeeld gaf. Hij brak de wedstrijd open met zijn tiende doelpunt en liet zich meteen vervangen door Jeroen van Dorrestein. Drie minuten later had Eric Looijsen zijn ploeg op rozen kunnen zetten, maar zijn kopbal was te zacht. Toen volgde de periode, waarin Van de Luitgaarden zich mani festeerde. BFC dat het middenveld-spel beter uitvoerde, kreeg drie grote kansen. Het eerste schot verdween voorlangs, in de twee daaropvolgende situaties be paalde van de Luitgaarden met twee knappe reddingen de ontwikkelingen. In de laatste twintig minuten nam BFC meer risico, waardoor SEC meer ruim te en kansen kreeg. Toch duurde het tot de 93ste minuut, alvorens Van Dorres tein vanaf een meter of twintig de bal over de doelman van de Bussummers lobte. Het kan vriezen, het kan dooien. Een week na de min of meer onver wachte nederlaag tegen Zaandam toonde het damesteam van Stam/ So VoCo dat in de uitwedstrijd tegen DOK. Die eindigde in een 1-3-zege en dat was maar goed ook, want Zaandam won verrassend met 3-2 van Set-Up'65. Stam/SoVoCo liep daardoor tot drie punten uit op de Noord-Hollanders die, afgaande op de huidige stand, aan het einde van het seizoen promotie/degra datiewedstrijden moeten spelen. Bij de Soester club hopen ze dat de volleybal sters de juiste weg weer zijn ingeslagen. Trainster Inge Olthof gebruikte in de voorafgaande week nogal wat woorden om het ontspoorde team op de rails te krijgen. Ze had kennelijk niet tegen een muur staan praten, want er werd weer hard gewerkt en fris van de lever ge speeld. De eerste set werd met 4-15 ge wonnen. Daarna viel de servicedruk van Stam/SoVoCo weg, kon DOK gaan bouwen en met 15-6 de tweede set pak ken. De derde en vierde set namen in totaal 34 minuten in beslag. Stam/SoVoCo,- met spelverdeelster Angela van Silfhout en buitenaanvalster Judith Meerding in topvorm, kreeg daarin de tegenstander op de knieën en het tachtigkoppige pu bliek muisstil: 6-15, 3-15. Met 20 pun ten uit veertien duels deelt Stam/SoVo Co nu de achtste/negende plaats. Heren Na twee nederlagen boekten de heren van Stam/SoVoCo een overwinning. De ploeg moest echter een van de drie pun ten afstaan aan Oberon: 3-2. In de Bunt verloor Stam/SoVoCo de eerste set door een gebrek aan communicatie. Bo vendien hadden de blokkeerders grote moeite te anticiperen op het goede spel van de spelverdeler van de bezoekers: 12-15. Onder meer servicedruk leverde winst op in de volgende set (15-8), maar door een reeks van bizarre fouten leverden de Soesters de derde set weer in: 7-15. In de korte pauze stapte Ali Moghadassian van zijn principes af en sprak hij zijn spelers hard toe. De 'peptalk' had ken nelijk succes. Even dreigde het fout te lopen (2-7), maar Stam/SoVoCo won de vierde en vervolgens ook de beslis sende set met 15-8. De loting heeft Stam/SoVoCo in de halve finale voor de regiobeker aan Als- tavo'81 gekoppeld. De Soesters moeten daarvoor naar Almere, alleen is nog niet bekend wanneer. Alstavo'81 speelt een klasse hoger, kansloos zijn de Soesters niet. In januari eindigde een oefenduel tussen beide teams in 2-2. Ook het vier de damesteam heeft zich overigens voor de halve finale van het bekertoernooi geplaatst. Bij Smeeing/BDC krabben ze zich wel eens achter de oren. Zondag middag bijvoorbeeld, na de thuis wedstrijd tegen Aalsmeer 2. De handballers sleepten een gelijkspel uit het vuur tegen deze sterke ploeg, afkomstig uit een van de handbal- bolwerken van Nederland. Da's mooi, zou men denken, maar niets was minder waar. Net als tegen koploper Apollo'70 vergat Smeeing/BDC de wedstrijd te winnen. Dat de 5-1-voorsprong uit handen werd gegeven, was misschien nog enigszins te pruimen. Maar dat het team uit Soest in het tweede deel een marge van drie doelpunten uit handen gaf, was zuur en kostte een punt: 22-22. Twee minuten voor tijd was het 22-20 toen de gasten een strafworp kregen wegens cirkelverdedigen. Terecht en de zeven meter worp werd benut: 22-21. In de daaropvolgende aanval van de Soes ters maakte Aalsmeer dezelfde fout en wachtte iedereen op het fluitsignaal van de scheidsrechter. Dat kwam, maar dit maal kende de leidsman slechts een vrije worp toe. Daar kwam niets uit en in de slotfase trok Aalsmeer de stand nog recht. Het door blessures geteisterde Smeeing/ BDC had wederom niet meer dan één wisselspeler tot zijn beschikking. Zelfs coach Henk van Plateringen had licha melijke klachten, doordat hij tijdens zijn vakantie gekneusde ribben had opgelo pen bij een valpartij. Zijn wisselmoge lijkheden waren helemaal beperkt, na dat Guus Tourné voor de derde keer een tijdstraf had gekregen en op de tri bune moest plaatsnemen. De opbouwer had voor de rust (9-9) vijf doelpunten meegepikt. "Met meer wissels hadden we zeker gewonnen," meende Tourné die zich een half uurtje na het duel al weer met de volgende tegenstander be zighield. "Als we die pakken, zou dat heel mooi zijn." De volgende opponent is landskam pioen E&O 2, op dinsdag 16 februari om 20.00 uur in sporthal Beukendal. Het betreft een wedstrijd in de achtste finale van het nationale bekertoernooi. De toegang bedraagt 2,50 gulden voor volwassenen en 1,50 gulden voor jeugd. Het Nederlands Handbal Verbond heeft bepaald dat de thuisclubs entree moeten heffen voor de bekerwedstrijden. Smeeing/BDC heeft het tarief bewust laag gehouden. EYA, de wereldleraar, snomstotelijk bewij st een gezamenlijke wereld te redden. 694 62 62 www.sharenl.org r Mellema oest 035 - 601 81 37 Dagschotels woensdag: Lamsfifet mei aardappel schijfjes en spinazie, donderdagDuitse biefstuk met frites en snijbonen, weekend: Rosbiefschijf met aardappel schijfjes en sperziebonen, maandag: Hachee met aardappelpuree en rode kool. dinsdagWitlofschotel met reepjes kipfilet Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Shot speelde zaterdag zijn derde wedstrijd van het seizoen in Woer- den. Hoewel uitspelen meestal als lastig ervaren wordt, nam Shot in dit geval toch een zeer overtuigende winst mee naar huis: 2-8. Daardoor naderden de Soesters koploper I Shot'65. Marcel Janssen speelde het openings- l duel tegen de sterkste man van Woer- J den, Paul van Gend. Dit bleek direct een lastige tegenstander voor hem te i zijn. "De enige manier om van hem te winnen, is te blijven schuiven en dat wil je natuurlijk niet. Zeker niet de eerste pot", aldus Jansen. En sommige toe schouwers, voor wie het spel en kijkge not belangrijker zijn dan het resultaat, zijn het daar volkomen mee eens. Maar het eerste winstpuntje ging dus wel naar Woerden. Vervolgens won Martin Franssen van Jerry Oeveren en Erik Merkus van Cees de Joode. De dubbel ging naar de thuis club en dat bracht de stand op 2-2. Van af dat moment wist Shot alle partijen netjes naar zich toe te trekken. De ster ke Van Gend werd zowel door Merkus als door Fransen verslagen. Met name Merkus deed dat op zeer beheerste wij ze en stond in de derde game zelfs al snel op een riante 1-16 voorsprong. De jonge Merkus, die nog maar net in de vierde divisie komt kijken, verklaarde achteraf eenvoudig: "Ik maakte gewoon punten, en hij maakte fouten". Aan zelfvertrouwen ontbreekt het de "nieuwkomer" niet. En terecht, want hij heeft zijn waarde voor het eerste Shot team inmiddels aardig bewezen. Fran sen had in de laatste partij heel wat meer moeite met Van Gend. "Als je bij een 2-7 voorsprong de laatste wedstrijd moet spelen, is het moeilijk om je nog goed te motiveren." Op souplesse wist hij Van Gend uiteindelijk toch te pak ken: 21-15,17-21 en 18-21. Na het iet wat teleurstellende verlies van vorige week waren de Soesters extra gemoti veerd om in Woerden een beter resultaat neer te zetten. "Schoolmeester" Fransen moest bovendien het goede voorbeeld geven aan een leerlinge die kwam kij ken. Erik Merkus speelde gewoon weer een goede partij. De basketbalcompetitie van Red Stars blijft volledig open. Vier ploe gen beconcurreren elkaar op het scherpst van de snede en maken nog kans op de eerste plaats. De Soester heren moesten die, een week na de officieuze troonsbestijging, weer af staan. Almaar Meer, een van de an dere kandidaten, maakte een einde aan een fraaie serie van zes thuisze ges en zegevierde in Beukendal met 69-79. Dat Red Stars het moeilijk zou krijgen stond bij voorbaat vast. Daar kwam bij dat Igor Smink (werk) en de zestienja rige Frank Renzenbrink (vertrokken naar Prisma College) niet meededen. Dat Red Stars er na een grillige eerste helft (0-7, 19-14, 25-33 en 43-38) nog lang niet was, kon eveneens iedereen bedenken. Maar op 51-43, na vijf minu ten in de tweede helft, begon het opti misme de overhand te nemen. En toen ging het mis. Omdat Jan van Maanen vanwege fou- tenlast niet meer de bewaking van Joop Epskamp op zich kon nemen, kwam de center van Almaar Meer vaker in de buurt van de basket. Toen Van Maanen (goed voor 13 punten) in de achtste minuut tweemaal werd betrapt op een overtreding (de laatste was twijfelach tig), moest hij definitief naar de kant en was coach René Lansaat één troefkaart kwijt. De overige kaarten werden ver keerd uitgespeeld. Vier vrije kansen on der het bord werden gemist en vanaf de vrije worplijn schoot Red Stars in acht minuten tijd één-op-zeven. In deze fase zetten de gasten, die inmiddels hun be palende forward De Graaf weer hadden ingezet, daar zes-uit-zes tegenover. Het was de fase waarin Red Stars, met iets meer richtinggevoel, de wedstrijd had kunnen beslissen. Dat gebeurde niet en in de laatste vier minuten - die ingin gen op 63-63 - brak de zwakke aanval- sopzet Red Stars óp. Het gevolg was de eerste nederlaag in Beukendal sinds 17 oktober vorig jaar. Red Stars blijft even wel kanshebber op het kampioenschap. Evenals Almaar Meer, Grasshoppers en Juventus. Van deze teams krijgt Red Stars alleen de laatste nog op zijn bord je. Dames Het is geen verkeerde keuze van Wim Bolwerk geweest om zijn damesteam voortaan een zone-verdediging te laten spelen. In de eerste competitiehelft kreeg Red Stars, dat toen nog de man- to-man hanteerde, met ruim verschil geklopt door Almaar Meer. In Almere NVM Ondanks de nederlaag tegen OSM'75 blijft SEC-zaterdag aan kop van het klassement in de zeven de klasse. De voorsprong op Huls horst slonk tot een punt. CDW, dat drie duels minder heeft ge speeld, heeft drie verliespunten minder en kan de Soesters nog voorbijstreven. Het verlies tegen OSM'75 viel uiteinde lijk ruim uit. SEC draaide niet op het eigen veld aan de Bosstraat. Na één helft was het nog gelijk (1-1, voor SEC scoorde Johnny Huiden), daarna kwa men de gasten driemaal tot scoren. Dat deden ze telkens via een snelle uitval. Marco van Maanen, goed voor vijftien punten, wringt zich in alle bochten, maar moet zich in deze situatie schikken m een (sierlijke) bijrol. Foto: Aldo Allessie oonwijk Overhees :huur op ruim per- huur, hal, toil. m. til.,m.k.,woonkmr en spachtelputzw., uw, gaskookplt. De It naar de le verd.: douche en aansl. struinde. Vaste trap i. opstel), combiktl, knieschotten. Fr. :n, dakisol. en ged. >M:f 425.000,- k.k. UBB.WOONH.M. idkmr op beg.gr. Fr. nZ,tot.398m2.De nir ruimte dan de Ind: entree, hal, toil. gelde keld. op sta ren op.hrd, zr ruime oy. bijkeuk. m. aansl. gar. m. loop/kantel- ir v.v. douche, v.w. en mrbereikb.viaach- erd: overlp, badkmr geb. slp.kmr m. dak- ïndls v.v. dubb. begl. 'iligh.sloten. M: f689.000,- k.k. Voor het eerst dit seizoen keerde Eemvogels met een overwinning te rug van een uitwedstrijd. De korf ballers, in Aqua Indoor al enige malen succesvol, won met 12-15 van Fortis. »De Soesters namen in het begin een voorsprong, maar moesten toezien hoe I Fortis bij kwam. De rust ging in met een stand van 6-6. J Ook in de tweede helft liep Eemvogels H even uit, maar mocht Fortis terugkomen (8-8). 'Met overzicht en effectief spel bouwde Eemvogels voor de derde maal t aan een voordelige marge en die werd niet meer uit handen gegeven. Een be langrijke rol was weggelegd voor Kath- ja Rauch die viermaal scoorde. ging het er zaterdag anders aan toe. De Soesters verloren nipt: 41-37. Twee mi nuten voor tijd leidde Red Stars nog met 36-37. Dat de thuisclub langszij kwam, was enigszins discutabel, want een loep zuivere driepunter van Antoinette Eeten werd om onbegrijpelijke reden afgekeurd. Ondanks dat had er meer ingezeten, indien meer kansen waren benut. "Alle moeilijke dingen gingen goed, alle makkelijke fout," aldus Bol werk. /jaar 1928, met grote garage en tibule, meterkast, gang en toilet, terzijde met boiler, elektrische ;euken met buitenuitgang. Woon- huifdeuren glas-in-lood, parket- oorzijde en serre-aanbouw aan ien is van isolerende beglazing slaapkamers. Badkamer met lig- loilet, wastafel en openslaande aar zolder met 2 zolderkamers, ter dakkapel. Veel bergruimte en Jerhouden. De woning heeft een ielsoppervlakte van 300 m2. Wo- g en garantieverzekering. Ople-

Soester Courant | 1999 | | pagina 11