1° Zoys is na 20 jaar wanhoop nabij Individuele damprijzen verdeeld Duinkikkers vernedert Zinkstuk: 23-0 m 99d iënoffjfeN wj.19 duard Weer puntendeling schakers Oude niveau terug bij Hees Erik Tolboom voelt zich thuis in heuvel-gebied £LSim 0-0: SOESTER COURANT HANDBAL Handbalsters nemen tweede plaats weer in Geen geld voor spiegelwand en nieuwe lijnen TURNEN Veel Springbokken maken kans op finaleplaats regio Sportprogramma Geen kans meer op promotie SCHAKEN Jeugdnieuws Verbetering na onaanvaardbare eerste helft ZAALVOETBAL VOETBAL zaterdag DVS/De Kuil mist geluk in duel met Inter Hesp rijs ATLETIEK Vijf Pijnenburgers naar NK indoor in Den Haag PAGINA 13 Honden vereniging viert jubileum zonder eigen terrein DVSB sluit toernooi voor scholieren af l9e (Sssq) uud ^uttenberg WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 Cees Thie scoort tienmaal tijdens prijsschieten in Aqua Indoor WATERPOLO 5 m Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Licht- en krachtinstallaties Telefoon (035) - 601 30 14 In Utrecht stond zondagmiddag de tweede plaats in de eerste districts klasse op het spel. De dames van Smeeing/BDC namen die plek in ten koste van UDSV 2. Dat gebeurde niet zonder slag of stoot. De Soesters namen na achttien minuten een 2-5-voorsprong, maar moesten de Utrechters in de pauze toch weer naast zich dulden. Daarna nam Smeeing/BDC weer het voortouw. UDSV kwam tien minuten lang niet tot een doelpoging, zelfs niet toen het met een speelster meer in het veld stond. Smeeing/BDC liep zodoen de uit naar 9-12, kwam met 11-14 voor, maar ondervond ten tweede male dat de geroutineerde en ijverige domstedelin- gen zich niet zomaar laten kloppen. Enkele minuten voor tijd was de strijd weer volledig open (14-14). In de slot fase liet de ploeg van Ien van Loon zien dat het ook het een en ander in huis heeft. Met twee treffers werd de eind stand op 14-16 bepaald. Smeeing/BDC staat tweede. De gemeente heeft slechts beperkte financiële middelen voor nieuw be leid, zeker in de sportsector waar de enige veranderingen op financieel gebied worden ingegeven door be zuinigingen. Dat is spijtig voor de clubs, zoals de Springbokken en de Mixed Hockey Club Soest. Voor de jazz- en aerobic-afdeling heeft de Springbokken een spiegelwand nodig in de gymzaal aan de Paulus Potterlaan. De hockeyers hebben gevraagd of de belijning van de twee kunstgrasvelden kan worden vervangen. Beide verzoeken zijn niet door de gemeente gehonoreerd, omdat er geen geld voor is. In het geval van de MHC Soest heeft tevens meegespeeld dat het sportpark Koningsweg zal verdwijnen. Het was de bedoeling van de gemeente de hockey club vóór 1 januari 2000 elders onder te brengen, maar door de vertragingen in de uitvoering van de clustering van sportaccommodaties zal die datum ze ker niet worden gehaald. Elf van de 21 meisjes van de Spring bokken, die zaterdag meededen aan de eerste voorronde, maken kans op een finaleplaats van het regiokam pioenschap Midden-Nederland. Gina Rens (E-opstap) werd bijvoor beeld eerste in Baarn, evenals Madeion van Hal in de El. In deze klasse eindig de Floor van Wakeren als vierde, ge volgd door Lisette Lagerweij (zesde) en Inci Kandemir (zevende). In de E2 gaf de Springbokken de toon aan met een eerste plaats voor Lisette de Zeeuw en een tweede plaats voor Esther Beukema. Sterk bezet was het deelnemersveld in de E-jeugd (11-12 jaar). Astrid van den Hoek, Artnemarijn Poortvliet, Saskia Kok en Anoeska On- wezen plaatsten zich bij de eerste tien. In de D-lijn werd Linda van Willigen vijfde, Angelique Kreté achtste en leg den Maaike Eichholtz en Jenine Hooft beslag op de achtste plaats. De tweede en laatste voorronde van het regiokampioenschap is voor de D-turn- sters op 20 maart en voor de E-turnsters op 10 april. VRIJDAG 12 FEBRUARI Zaalvoetbal 21.00 uur JCK/Lora-Firtina'93 (Utrecht) zaterdag 13 FEBRUARI Korfbal 14.50 uur Ter Leede-Eemvogels (Leer dam) Voetbal 14.30 uur WZ'49-FC Horst (Eemweg) 14.30 uur Eemboys-Hees (Baarn) 14.30 uur Sporting'70-SEC (Utrecht) ZONDAG 14 FEBRUARI Voetbal 14.00 uur Soest-DCG (Bosstraat-Oost) Waterpolo 18.00 uur De Haaien 2-De Duinkikkers (H) (Leusden) MAANDAG 15 FEBRUARI Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 21.00 uur DB/Unicar-SEC (Eemnes) Zaterdag werd de zesde ronde in de KNSB-competitie afgewerkt. Soest moest thuis aantreden tegen de nummer drie in de competitie; Schaesberg 1. Soest speelde met een enigszins verzwakt team, daar teamleider Loeber niet kon mee doen. Het werd 4-4. Mare Vermulst kwam niet opdagen, waardoor zijn tegenstander een regle mentair punt kreeg. Aan bord 8 speel de invaller Bouwmaester echter een so lide partij. Zijn tegenstander kwam iets beter uit de Hollandse opening, maar kon niets forceren en moest berusten in remise. Aan bord 7 speelde Van Aurich een zeer verdedigende wedstrijd. Hij trachtte met een stukoffer meer aanval te krijgen, maar zag een zet over het hoofd en verloor uiteindelijk. Otto speelde zijn geliefde "Draak". Na een theoretisch kwaliteitsoffer kreeg hij dan ook een dreigende aanval. In tijdnood overzag hij echter een winstweg en ver loor door een mooie combinatie van zijn tegenstander. Aan bord 3 speelde Van Hengel een tamme wedstrijd. Hij kreeg een voordeeltje en schoof zijn tegenstan der vervolgens regelmatig van het bord. De tussenstand kwam daarmee op 1,5- 3,5 voor Schaesberg. Er moest nog 2,5 punt gescoord worden voor een gelijkspel. Vegter speelde aan bord 6 een goede partij. Hij stond de hele partij iets beter en wikkelde be kwaam af naar een gewonnen toren eindspel. De winst volgde dan ook niet veel later. Aan bord vier speelde Stell- wagen een moeilijke wedstrijd. Hij kwam met wit tegen het Russisch een pion achter. Het eindspel was echter niet te winnen en het punt werd ge deeld. Nu rustte er de zware taak op de schouders van Muis te winnen van zijn op papier sterkere tegenstander. Na de hele partij moeilijk te hebben gestaan, pakte zijn tegenstander een vergiftigde pion, waarna zijn toren werd ingesloten. De vechtlust van Muis werd een uurtje later beloond met een vol punt. Hier door sleepte hij een gelijkspel uit het vuur. Soest zal waarschijnlijk niet degra deren, maar promotie is uitgesloten. ATLETIEK AV Pijnenburg Mini-marathon: Erik Tolboom 1.05.50; Gijs Francken 1.14.10; RudoReiling 1.15.07; Rob Jansen 1.19.10; Wim van Veen 1.24.30; Anita Klifman 1.32.30; Andre van Zadel 1.32.30; Dymen van Ernst 1.34.10; Bussaya Christi- aans 1.34.36; Rita Pen 1.36.10; Ed Kokelaar 1.36.13; Loes Nel 1.46.52; Piet Valk 1.47.30; Piet Steenbergen 1.49.29. Asselt-ronde: Paul Christiaans 1.50.28; Jan van der Lee 1.52.45; Berend Drenth 1.53.30; Kees van Essen 2.04.40; Ton Ruepert 2.07.57; Wim ter Hart 2.14.31; Leo Korte- kaas 2.15.50; Gerard Boeren 2.20.20; Ge van Zal 2.21.20; Hans Kleinekoort 2.25.10; Evert van de Pol 2.33.00; Armand Trippae- rs 2.33.30; Henny Dorresteijn 2.49.12. A KORFBAL Eemvogels De Cl was duidelijk sterker dan Wol- derwijd. Via een 4-0-ruststand werd het 6-1 voor de Soesters. De El speelde een spannende wedstrijd tegen Antilo pen. Halverwege stond het team met 1- 2 voor, daarna liep Eemvogels uit naar 1-4. Hees De F2 was in vorm en won met 7-0. Vijf doelpunten werden gemaakt door Den nis Valkenburg, één door Meivin Schou ten en Marco Valkenburg. De F1 speel de 0-0. De E-pupillen konden niet op tegen TOV en verloren met 1-6. De D- pupillen speelden een leuke wedstrijd tegen Soest en sloten af met winst. Ook de C-junioren behaalden een overwin ning. SEC Van de pupillen hebben zaterdag alleen de alleijongste gewonnen. De F2 heeft nu 15 punten uit 5 wedstrijden. De El verloor onnodig thuis van Nieuwland met 4-1 en de E2 verloor nipt uit bij Quick met 5-4. De F1 speelde een on gelukkige wedstrijd en miste veel kan sen, Greenstars benutte ze wel en won met 4-1. De Dl behaalde een zwaarbe vochten punt door met 4-4 gelijk te spe len tegen Spakenburg. De Cl won za terdag en spoedt zich op het kampioen schap af. De Al blijft wisselvallig pres te teren, deze week verloor het met 3-1 van Hoevelaken. Soest De Al verloor in een mindere wedstrijd van UW. De BI won op verrassende wijze van VRC met 3-6. De Cl blijft zijn zegereeks voortzetten, ditmaal tegen Brederodes. Ook de C4 liet zich van zijn goede kant zien tegen Eemdijk C2. De Dl moest tegen Elinkwijk, maar dit team was iets te sterk. De E2 speelde in een spannende wedstrijd tegen VVZA gelijk. Bij de F1 nam KVVA 18 keer de aftrap. Dit team was duidelijk niet op gewassen tegen S.O. Soest Fl. Een on derlinge krachtmeting tussen de F2 en de F4 bracht de winst bij de F2. De F6 en de F10 denderden over hun tegen standers heen. Met een onaanvaardbare eerste en een goede tweede helft heeft Hees zich ontdaan van VYA'71. De zege werd bijgeschreven met de cijfers 2- 1, maar had veel hoger kunnen uit vallen als de roodwitten in het laat ste half uur beter hadden gemikt. Over de eerste drie kwartier was Ron Daselaar niet te spreken. De trainer had paniekvoetbal gezien wat niettemin na twintig minuten resulteerde in een 1-0- voorsprong. Richard Rademaker zette vanaf de achterlijn voor en Marko Ha gelen kopte bij de eerste paal binnen. Verkeerd wegwerken van de bal leidde negen minuten voor rust de gelijkmaker in. AV Pijnenburg was in het weekein de actief op vele fronten. Zoals in Apeldoorn, waar een mini-mara thon over 18,6 kilometer en de As- selt-ronde over 27,5 kilometer op het programma stonden. Van het Soester gezelschap was op de mini-marathon Erik Tolboom verreweg de snelste. Met 1.05.50 verbeterde hij zijn tijd van vorig jaar met 37 seconden. "Ik had de macht om de heuvel af tem po te maken en was heuvel op in staat me te handhaven in een goede groep," aldus de Soester die zich thuisvoelde in de heuvels en bij de eerste dertig finish te. Tweede Pijnenburger die de meet pas seerde was Gijs Francken (1.14.10), ge- De wijzigingen die Daselaar vervolgens doorvoerde, sorteerden effect. Hij schoof in de achterste linie met Bram de Vries en Johan van den Brink en ont dekte dat Hees langzaam, maar zeker het oude niveau benaderde. Rademaker en Jeffrey van Dorrestein kwamen in de beginfase voor de Amerongense doel man, maar faalden nog. In de zestigste minuut was het wel raak. Weer was het Hagelen die de bal tussen de palen werkte. Vanaf dat moment zat Daselaar ont spannen op de bank. Hij zag leuk voet bal, dat uitmondde in tenminste vijf doelrijpe situaties, maar gescoord werd er niet meer. Dat nam Daselaar op de koop toe. Zijn ploeg staat tweede met acht verliespunten meer dan koploper EDO, maar doet in ieder geval nog mee voor de andere prijzen. volgd door Rudo Reiling (1.15.07). Ani ta Klifman was in 1.32.30 de rapste dame. Van de dertien Pijnenburgers die de Asseltronde aflegden was Paul Christi- aanse (1.50.28) het eerst klaar. Hij had ruim twee minuten voorsprong op Jan van der Lee (1.52.45), Berend Drenth was de derde Soester die binnenkwam. (Zie ook uitslagen). Trappenbergloop In Huizen deden Gerard Klifman en Rik Hoksbergen mee aan de Trappen bergloop over 10 kilometer. Hun tijden (39.56 en 40.55) waren acceptabel, ze ker gezien de winterse omstandigheden. Bart Hilhorst volbracht de Midwinter marathon in 1.33.00. Met een winst- en verliesrekening sloot DVS/De Kuil de afgelopen week af. De eersteklasser had vrij dagavond weinig moeite met Palm/ Rabobank (5-11), maar had maan dagavond het geluk niet aan zijn zij de tegen Inter Hesp: 2-3. Bij winst had de ploeg van Jan Vlaswin kel de koppositie tot op één punt kun nen naderen, maar onder meer de paal en de lat stonden in de weg. DVS/De Kuil keek al snel tegen een 0-2-achter- stand aan, na 25 minuten was het 1-3. In de tweede helft was er sprake van eenrichtingsverkeer in sporthal Beuken dal. DVS/De Kuil speelde op de helft van de gasten, maar vond zelden een gaatje in de muur van teruggetrokken spelers. In de kopgroep van de eerste klasse zijn verschuivingen nog mogelijk. Dat meent coach Vlaswinkel die in de laatste serie van acht wedstrijden nog volop kansen voor zijn team ziet. SEC SEC kwam vrijdagavond gewoon tekort tegen Adelaars van Berkel en verloor de uitwedstrijd met 8-3. Drie dagen later verging het de Soesters beter in Beuken dal, waar het tweede team van NVC op bezoek kwam. In de eerste helft, waar in de Naarders langzamerhand het ini tiatief van SEC overnamen, werd niet veel gescoord. Daarna had SEC het vi zier scherper afgesteld. Via 4-1 werd het 5-2 voor de ploeg van Mare Koper. ramen vóór «elektrisch bedien- afstandsbediening *15" stalen metaallak. ■495.-. Bij indoorwedstrijden in de Haagse Houtrusthallen heeft een aantal Pij nenburg-atleten een visitekaartje afgegeven voor het Nederlands Kampioenschap dat aanstaand weekend wordt gehouden op dezelf de locatie in Den Haag. Lars van den Broek heeft zich gemeld als kandidaat voor één van de medail les op de 400 meter. Hoewel hij indoor op deze afstand relatief onervaren is, staat deze B-junior toch bovenaan op de lijst van alle ingeschreven atleten. Gis teren liep Van den Broek de 200 meter in een nieuw persoonlijk record yan 23.47. Volgens trainer John Alloggio heeft Lars meer kans op een medaille op de 400 meter. Vincent Hofmann zal zondag deelne men op zijn favoriete 800 meter. Zon dag eindigde hij in Den Haag in een tijd van 1.59.83, net een seconde boven zijn eigen record. Reeds in haar jeugd zette Monique van Leek knappe prestaties neer op midden afstand-nummers en op het onderdeel kogelstoten. Ruim 6 jaar geleden zette zij een punt achter haar carrière. In Den Haag maakte Van Leek een verrassen de rentree; zij finishte op de 800 meter in een nieuw persoonlijk record van 2.29.86. Andere troeven van Pijnenburg zijn Martijn Dorrestein op het onderdeel kogelstoten en Nadine de Goede op de 60 meter horden. De Kynologenclub Zoys kan bin nenkort een opmerkelijk jubileum vieren: in mei bestaat de vereniging twintig jaar, maar in al die tijd heeft ze nog nooit een eigen terrein ge had. Omdat ze onlangs is toegetre den tot.de Sportraad, hopen de le den dat nu eindelijk het tij zal ke ren. Zoys is de wanhoop nabij. Nergens is een geschikte locatie te vinden. Ook bij de clustering van de overige sportvere nigingen is geen plaats gereserveerd, want toen de ruimte daarvoor ingedeeld werd, was de vereniging nog niet aange sloten bij de sportraad. De leden van Zoys begonnen twintig jaar geleden in de Lange Duinen, in af wachting van een eigen terrein. Ze kre gen in 1980 een voorlopig terrein toe gewezen aan de Nieuwegracht, achter sportpark Koningsweg. Dit terrein was slechts tijdelijk in gebruik, omdat er het bedrijventerrein de Nieuwe Grachten werd ontwikkeld. Toen de tijd kwam om te vertrekken, kwam Piet Hoogendoorn van de afde ling Sport, Onderwijs en Welzijn met de suggestie om tijdelijk onderdak te zoe ken bij een andere vereniging. Toenter tijd trainde een Amersfoortse vereniging aan de Zandlaan, waarbij Zoys onder dak vond. Ook deze locatie was voor de Soester club van voorbijgaande aard, omdat de gemeente Amersfoort het land had verkocht aan een projectont wikkelaar. Het daaropvolgende voorstel ketste de vereniging zelf af. Er werd aangeboden om buiten het seizóen gebruik te maken van het terrein van de ijsbaan. Dit zou betekenen dat tussen november en maart zeker niet getraind zou kunnen worden, en het veld waarschijnlijk tot april te drassig zou zijn. De vereniging vond dit niet aanvaardbaar, omdat ze het hele jaar door moet kunnen werken. Jonge honden laten eenvoudigweg niet op zich wachten tot het weer goed ge noeg is. Het resultaat was dat de vere niging tot nu toe in'Amersfoort achter het Elizabethziekenhuis wederom bij een andere vereniging 'inwoont'. Sportraad Sinds juli vorig jaar is Zoys vertegen woordigd in de sportraad. Dit werd mogelijk toen de club zich aansloot bij de landelijke bond. Het was te laat om nog te participeren in de clustering van sportaccommodaties, dus moest men toch zelf verder zoeken. Heel even leek het erop dat bij WZ'49 aan de Eem weg een mogelijkheid vrij zou komen, maar dat ging al gauw niet door. Geertje Haring, instructeur en hoofd van de commissie 'Nieuwe locatie', pro beert nog van alles, maar geeft toe dat er nog maar weinig mogelijkheden zijn. "Het bestemmingsplan is overal vol. al les wat niet bebouwd is, is óf landbouw grond óf natuurgebied. Pas geleden heeft Smeeing nog land gekocht wat wij hadden kunnen gebruiken. We zouden bij Molendael misschien kunnen, maar de projectontwikkelaar daar weet zelf niet eens wat daar gaat gebeuren. We zouden misschien in de buurt van de ijs baan moeten zoeken; daar zit nog een aantal varkensboeren en heel misschien moeten die van de minister wel sluiten. Niet dat ik ze graag weg wil hebben, maar als ze wegmoeten, nemen wij graag een stuk land over." Greetje Haring: "Het zou leuk zijn als we het 25-jarig bestaan wel op ons eigen terrein zouden kunnen vieren. "We zijn een Soester vereniging en daar om willen we uiteraard in Soest kunnen werken. Uit metingen blijkt dat wij min der herrie maken dan een gemiddelde voetbalwedstrijd, dus veel overlast kun nen we niet veroorzaken. Bovendien hebben we momenteel ruim vierhon derd leden, vrijwel allemaal Soesters, en groeien we nog." Wanhoop "Het probleem is dat we niet zomaar elk grasveldje kunnen gebruiken, omdat we daar niet op passen. We zijn altijd met meerdere cursussen tegelijkertijd bezig, en die kunnen niet door elkaar heen lo pen. Daar komen dan nog alle objecten voor de behendigheidstraining bij. Die moeten ook nog eens opgeborgen kun nen worden en de baasjes willen graag ergens een kop koffie kunnen krijgen. Die baasjes komen bijna allemaal met de auto en die moeten tot slot ook nog ergens kunnen staan. Alles bij elkaar hebben we een oppervlakte van mini maal anderhalf voetbalveld nodig. Maar vergeleken bij andere sportverenigingen is dat misschien niet eens zo veel." Namens Zoys schreeuwt Geertje bij ie dereen om hulp. Iedereen die een idee heeft, boeren die een stuk land af moe ten of kunnen staan, kunnen terecht op nummer 0346-352552. "Het twintigja rig jubileum op 29 mei is te dichtbij, maar het zou leuk zijn als we het vijfen twintigjarig bestaan wel op ons eigen terrein zouden kunnen vieren." Bjom van de Sandisde beste basisschooldammer van Soest. De leerling van de O BS O verhees bewees dat tijdens de indi viduele kampioenschappen die DVSB in januari hield. Hij won alle zeven partijen in de A-groep. Tim Mout van de Bron werd tweede met zes overwinningen, gevolgd door Valon Sokoli van de O BS O verhees. Deze school nam daarmee revanche voor het feit dat ze eerder in januari op het damtoernooi voor teams genoegen moest ne men met de tweede plaats. De Achtbaan won toen en doorbrak daarmee de hegemonie van de OBS Overhees. In groep B van het individuele kampioenschap kwam de win naar van de Bron. Stefan Florijn won drie partijen en kwam eenmaal remise overeen. Hij bleef onder anderen Timothy Loos (Achtbaan) en Matthijs Mouwen (Montessori) voor. In de klasse voor het voortgezet onderwijs werd meegedaan door drie leerlingen van het Griftland College. Bram de Vries won, Armando Ar laar eindigde als tweede en Rick Schutte werd laatste, maar toch nog derde. De prijsuitreiking bij DVSB vond maandagavond plaats in het duivenzaaltje aan de Ko ningsweg. Foto: Aldo Allessie Reparatie alle merken station iring dieselmotoren auto's laan 50 - Soest 1035-6023608 it wat F0CWA 5n allemaal bieden... Er was geen speciaal vakantiepro- gramma of iets van dien aard en toch was het zondagavond prijs schieten in Aqua Indoor, waar de Duinkikkers de Utrechtse studen ten van Zinkstuk vernederde: 23-0. De tegenstand van de waterpoloërs uit de Domstad had weinig om het lijf. De onervaren opponenten komen veel te kort op technisch en tactisch gebied en het is daarom niet verwonderlijk dat ze 'stijf onderaan staan. Dat de Duinkik kers zich zo mocht uitleven, was even wel niet verwacht. De wedstrijd was nog geen anderhalve minuut oud of Pieter van Schalkwijk had driemaal gescoord. De score werd regelmatig opgebouwd via de periodes- tanden 6-0, 6-0 en 6-0 werd het 18-0. De lol was er toen wel een beetje af bij de Soesters die zich voortdurend pro beerden te concentreren op hun tacti sche opdrachten. In het laatste kwart werden nog vijf treffers genoteerd. Routinier Cees Thle maakte maar liefst tien doelpunten. Van Schalkwijk wierp de bal zesmaal in het doel. Marco Bre- mer (2), Peter Oosthof, Wouter Wijn malen, Marcel Brittijn en Remco van der Meij deelden eveneens in de feest vreugde. Dames Ook de dames boekten een ruime zege. Na een reeks van nederlagen werd met 10-3 gewonnen van Wilskracht. Dat ge beurde in Aqua Indoor via de periodes tanden 3-1, 2-1, 2-0 en 3-1. Foto: Aldo Allessie een probleem meer. kende autoschadeherstelbedrijven. nerstel. Met maar liefst 2 jaar garan- lag- en nacbtserv/ce, een goede ei- en een perfekte landelijke spreiding, itiebedrijf in de buurt Zoals: JFB.V. ZJ 3 Soest. Tel. 035 - 6020339. !n fruitspecialistü \bRJJrtEN erijn 21 - tel. 601 24 25 an donderdag t/m zaterdag

Soester Courant | 1999 | | pagina 13