Mint Faas discipelen in Artishock Nog geen aruóhocK kt7k Busdagreizen ANBO Soest 'Griftland Unplugged' Meubelstuk decoreren in workshop bij Nijhof Baarn Wij en d 'Werken 1 CULTUUR WELZIJN! Voor VaCentyn juweliers: Loïs Lane komt niet naar Soest op vrijdag 29 april Galerie Wind begint tweede galerie Gigantische borstbeelden op Utrechtse Bouwbeurs Plien Bianca: 'Changez!' Autobestuurder onwel bij tanken Parkeercontrole Auto's doelwit van vernielers Nieuw in Soest DE DRIEHOEK café/bar OPENINGSAANBIEDING Muziek in Utrecht Oranje Parkflat viert 25-jarig bestaan uitgebreid Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Hamam, II Bagno Turco' IVN-wandeling op het Soesterhoogt Klachten bez Soester C01 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 SOESTER COURANT Vrije Teugel en Cabrio zoeken vervangers Vanaf 6 maart ook in Anna Paulownahuis PAGINA 16 WOENSDAG 10 FEE Expositie te zien t/m 21 februari Van Nadjezjda van Ittersum Bridge-drive van KBO geslaagd Boptale Trio Dia's over Sinaï bi Plattelandsvrouw School en oudei Donderdag 18 februari Wat hebben terlenka, stootwiel, Eddy Becker, marmite, Sil de Strandjutter, een Hammondorgel, twee mutsen, bokken- pootjes, groen, oranje, zweepjes, Boney M, vet haar, twee schuifspeldjes, brom merhelm met kattenstaart, Baccara, Pim Pam Pet, Ard Schenk en Kees Verkerk, smurfensnot, macramé, zoethout en Loeki Knol met elkaar te maken? Alles, volgens Piien Biancaf Met een mini mum aan middelen brengen zij een maximum aan amusement en fysiek ge weld. Plien van Bennekom en Bianca Krijgs man studeerden in 1993 af aan de Aca demie voor Kleinkunst. Daarna speel den ze allebei in verschillende jeugd-, musical-, tv-producties, Plien in o.a. de musicals "Willeke" en "Carlie", Bianca in o.a. de tv-serie "Linda, Linda". Plien en Bianca zijn erg blij dat hun samen werking na drie jaar weer wordt voort gezet in de voorstelling "Changez!". Hiermee wonnen zij zowel de jury- als publieksprijs van Cameretten 1996. "Changez!" werd uitgebouwd tot een avondvullende voorstelling. "Changez!": een voorstelling met weinig woorden, twee biljartballen én een fiets mandje. Aanvang: 20.15 uur. Entree: f 20,-/f 17,50 (CJP/Pas65/VW). Plien van Bennekom en Bianca Krijgsman. Foto: Katinka Krijgsman Een 73-jarige automobilist uit Den Dol- der is vorige week onwel geworden ter wijl hij stond te tanken bij een benzine station aan de Koningsweg. Hij werd opgevangen door het personeel en met een ambulance naar het ziekenhuis in Zeist gebracht. De auto stond in de weg en werd voorlopig elders geparkeerd. Afgelopen zaterdag hield de politie weer de nodige controles aan de Van Weedestraat, waarbij vooral gekeken werd naar het parkeergedrag. De oogst was niet groot. Er werden drie bekeurin gen uitgedeeld wegens het parkeren in de laad/loshaven. Eén automobilist kreeg een prent omdat hij doodleuk op de rijbaan geparkeerd stond. In de expositiezaal van Artishock is sinds afgelopen zaterdagavond een tentoonstelling ingericht van de Soester kunstenares Mint Faas en een aantal van haar leerlingen. Tot en met 21 februari kan men er nog terecht. De feestelijke opening vond plaats met begeleidende muziek van Artishocks huisband Perron 5B en zang van Rosa- mint Faas (de dochter, inderdaad...). Daarvoor had Mint Faas zelf een zeer kort welkomstwoord gesproken tot de veelbelovende schilders en de zeer tal rijke belangstellenden. Namens de ne gen discipelen van Mint Faas sprak Dick van den Pol - "als oudste maar ook" jongste leerling" - een gevoelig woord, waarin hij zijn waardering voor de kun stenares niet verhulde. "Wie haalt 't in z'n hoofd om zo'n risico te nemen: je leerlingen uit te nodigen om deel te ne men aan zo'n tentoonstelling? Dat doet alleen Mint Faas. Als je het naar je zin hebt met schilderen heb je ook recht om mee te doen aan een expositie, vindt ze. En daar krijgen wij allemaal een kick van." Hij vertelde verder dat de leerlingen al lemaal veel schik beleven aan de weke lijkse cursusavond in huize Faas. "Er voor speciale aanbiedingen op internet Ouderenbond ANBO Soest houdt binnenkort weer een drietal busrei zen. De dagtochtjes gaan naar Giet hoorn, Ulvenhout en de Utrechtse Vecht. Allereerst gaat de reis op woensdag 24 februari naar een natuurgebied in de omgeving van Giethoorn, 's Middags wordt een bingo georganiseerd en ver telt een verhalenverteller over de streek. Deelname kost, inclusief koffie en een maaltijd, voor leden 55 gulden en voor niet-leden 60 gulden. Op woensdag 31 maart vertrekt de bus naar Ulvenhout waar de deelnemers worden opgewacht met een paas-koffie- tafel. Een gids neemt de bus mee door de streek en onderweg wordt een eier- zoek-stop ingelast. Deelname kost weer 55 gulden voor leden en 60 gulden voor niet-leden. Tenslotte wordt op woensdag 21 april een cruise gemaakt op de Utrechtse Vecht. Vooraf wordt in Haarzuilens een kopje koffie geserveerd en daarna gaat de bus naar Maarssen, waar de boot ligt te wachten. Deelname kost 60 gulden voor leden en 65 gulden voor niet-le den. Voor inschrijven en informatie over ver trektijden kunnen geïnteresseerden con tact opnemen met M. Diteweg, tel. 6016953. Mint Faas (2e van links) en haar leer lingen in Artishock. wordt veel gelachen en gepraat, maar ook hard gewerkt, want Mint weet de mensen optimaal te motiveren." De be zoekers konden vervolgens met eigen ogen zien dat Van den Pol niet overdre ven had, al was er voor de kenners wel enig verschil te ontdekken tussen de "groene" en de "rijpere" kunstenaars. Wie de tentoonstelling nog wil zien kan tot en met zondag 21 februari nog te recht in Artishock (via ingang Museüm Oud Soest), op zaterdag en zondag tus sen 14.00 en 17.00 uur, of op a via tel. 6019577. De politie ontving in het afgelopen weekeinde diverse meldingen van ver nielingen aan auto's. Aan de Haver- weerd waren twee banden lek gestoken en ook aan het Bleekveld was dat het geval. Bovendien waren daar poststuk ken uit de brievenbussen gehaald. Op de Hobbemalaan was een auto toegeta keld met krassen en deuken en op de Albert Cuyplaan was een autoruit kapot gemaakt. Elke dag geopend van 14.00 tot 1.00 uur en vrijdag en zaterdag tot 2.00 uur. Dagelijks van 18.00 tot 19.00 uur 2 BIER VOOR DE PRIJS VAN 1 BIER Soesterbergsestraat 20-Soest-Tel. 602 72 25 'Adieu, Sweet Bahnhof van The Nits, zelfgeschreven songs, maar ook wer ken van Mendelssohn, dans en toneel. Op het artistieke vlak kun je met de leer lingen van het Griftland College alle kanten op. Onder leiding van - wie an - ders -muziekdocent Freek Banier vond vrijdagavond een creatieve uitbarsting plaats in de aula van de school aan de Noorderweg. 'Griftland Unplugged' was de titel die hetpmgramma voor leerlingen en do centen meekreeg. Het werd volgens de betrokkenen een 'oergezellige avond' die werd gekenmerkt door variëteit. Het culturele evenement nam drieënhalf uur in beslag. Op de foto een van de leerlingen die een muzikale invulling gaf aan 'Griftland Unplugged'. Al enige jaren organiseert Nijhof Bouw en Woonwaren in Baarn di verse workshops zoals interieurar chitectuur, tuinontwerp en het veel bezochte decoratieve verftechnie ken. Dit jaar introduceert Nijhof, in samenwerking met het Instituut voor Restauratie en Decoratie, een nieuwe workshop t.w. eigen meubel stuk decoreren. Wilde men altijd al iets doen met die saaie yaas, dat vergane krukje of die le lijke lamp? Tijdens deze eendaagse workshop gaat men samen met de workshopleidster een meegebracht meubelstuk (met de maximale grootte van een eetkamerstoel) naar eigen crea tiviteit decoreren. Dit kan met spons- en wikkeltechnieken, stempelen, sja bloneren of door antiekeffecten zoals craquelé, decoupage, patineren en ver gulden. De workshop vindt plaats in het styling atelier van Nijhof. Het atelier ligt op loopafstand van de winkel. Als men de verf, kwasten en/of rollers .meeneemt, zorgt Nijhof voor de overige materialen en gereedschappen. De verf die men meeneemt dient op waterbasis acryl verf) te zijn vanwege de snellere droog tijd. Uiteraard kunnen de kwasten, rol lers en de verf ook bij Nijhof in de win kel aangeschaft worden. De eendaagse workshop wordt gehou den op woensdag 7 april, dinsdag 7 sep tember en vrijdag 19 november a.s. tus sen 10.00 en 16.00 uur. De prijs van de workshop is f 175,-. Dit is inclusief ove rige materiaalkosten, lunch, koffie, thee of frisdrank. Voor meer informatie: tel. 5486112. Zaterdag 13 februari, Domkerk: Goldbergvariaties van J.S. Bach, door Dom-organist Jan Jansen (Batz-orgel). Aanvang 15.30 uur. Toegang vrij. Zondag 14 februari, Ste. Gertrudis- kerk: concerten voor orgel en orkest opus 4 nr. 1 en 2 van F. Handel en con cert voor hobo en orkest in d-moll van Albinoni, door barokorkest van de Ne derlandse Cantorij, Gonny v.d. Maten (orgel) en Piet Dhont (barokhobo), o.l.v. Maarten Kooij. Aanvang 15.30 uur. Toegang: collecte. In besloten kring hebben de bewo ners van de Oranje Parkflat aan de Vredehofstraat vorige week het 25- jarig bestaan van hun wooncomplex gevierd. Om half elf werd woensdag het feest ingeluid in het versierde restaurant. Ter wijl Cees Cools voor de muziek zorgde, nuttigden de bewoners koffie, oranje gebak en aansluitend een borreltje, 's Middags werd het feest om vijf uur voortgezet met een cocktail en een koud en warm buffet met dessert. "Dat we een prima kok hebben, dat wisten we, maar hij zou zo in een viersterrenrestau- rant kunnen werken," aldus een van de bewoners. In de avonduren werd het programma afgesloten met een optreden van Cools en Annette. Zij zorgden ervoor dat oude tijden herleefden. Di Lassostraat 65', te1.6022195 Lezing Steeds meer mensen maken in hun va kantie een trektocht per fiets. In eigen land of in ons omringende landen. Slechts weinigen zullen hiervoor als reis doel Karnataka en Goa uitzoeken. De heer Sitters, net terug van een fietstocht door Thailand, heeft dit wel gedaan en kan u hier veel over vertellen. Op dins dag 23 februari (19.30-21.30 uur) doet hij over deze reis verslag aan u aan de hand van dia's. Karnataka en Goa zijn Indiase deelstaten, die een groot con trast vormen ten opzichte van elkaar. Karnataka is het echte India met de overal aanwezige hindoe-atmosfeer, die op de fiets goed merkbaar is door het moeten uitwijken voor de vele heilige koeien op straat. Goa was daarentegen tot 1961 een Portugese kolonie. De Por tugese taal is inmiddels verdwenen, doch de invloed van de Portugese le vensstijl is nog duidelijk waarneembaar. De kosten van deze lezing bedragen f 15,-. Tuinkeramiek Nog even en het tuinseizoen staat weer voor de deur. De cursus tuinkeramiek stelt u in de gelegenheid uw tuin op een persoonlijke en creatieve wijze te ver fraaien. In deze cursus kunt u naar ei gen inzichten een tuin vaas of planten bak maken. De voorwerpen worden niet op de pottenbakkersschijf gedraaid, maar u vormt ze met de hand uit plak ken klei. U leert hiertoe hoe u met een binnenvorm een kleiwand kunt steunen. De cursus start donderdag 25 februari om 19.15 uur en bestaat uit drie lessen van 2,5 uur. De kosten bedragen f 92,50 (incl. 17,50 materiaal). Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las sostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 035- 6022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Maandag 15 februari Onverwachts erft de Italiaanse yup Francesco (Alessandro Gassman) van zijn tante Anita een huis in Istanbul. Hij vertrekt naar Tbrkije om het pand zo snel mogelijk te verkopen. Tot zijn ver bazing blijkt het huis een traditionele hamam, een Turks badhuis, te zijn. In Istanbul leest hij de brieven van zijn avontuurlijke en zeer moderne tante, waardoor hij langzaam van gedachten verandert. De stad en zijn bewoners krijgen hem in zijn greep en uiteindelijk besluit hij het badhuis niet te verkopen maar op te knappen. Als zijn vrouw Marta hem weken later achterna reist, ziet zij een totaal andere Francesco. Hij is rustiger geworden, zachtmoediger en socialer. Marta wil zo snel mogelijk te rug naar Italië maar een dramatisch voorval heeft tot gevolg dat beiden niet naar Italië zullen terugkeren. In zijn eerste speelfilm toont regisseur Ferzan Ozpetek zich een begenadigd verteller. Waarschijnlijk omdat het ver haal dat hij vertelt dicht bij zijn eigen persoon ligt. Ozpetek is zelf van Turk se origine maar leeft al jaren in Italië. Hij schildert de cultuurverschillen tussen de beide landen op een bijna achteloze wijze die verfrissend werkt. De kijker krijgt de mogelijkheid dezelfde indruk ken op te doen als Francesco. Het in contact komen met personen en cultu ren die sterk verschillen van je eigen er varingen kan het leven van een mens verrijken. Het badhuis wordt daarbij als symbool gebruikt waar niet alleen het lichaam gereinigd wordt, maar ook de geest. Ook is de film een eerbetoon aan de stad Istanbul. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,00/ CJP/65+ f 7,00. Reserveren: maandag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur. Agenda: ma. 22 febr. "The Idiots". Op zondagmiddag 14 februari organi seert het IVN-Eemland een wandeling door het natuurgebied het "Soester hoogt", gelegen op ca. 40 meter boven zeeniveau, en in de omgeving van de "Stompert", een heuvel zo'n 57 meter boven N.A.P. Het startpunt is gelegen aan de Van Weerden Poelmanweg, de verbindingsweg tussen station Soestdui- nen en het vliegveld Soesterberg. Ge start wordt zoals gebruikelijk, om 14.00 uur vanaf het parkeerterrein tegenover het daar gelegen restaurant. De wande ling duurt ca. U/2 a 2 uur. We bevinden ons hier op de Utrechtse Heuvelrug, die in de voorlaatste ijstijd door het ijs tot deze hoogte is opge stuwd. Kenmerk van dit kwartier is dat zich tijdens de miljoenen jaren duur hiervan een reeks klimaatschommelin gen ontwikkelden in zeer koude en war me perioden. Aangeduid met glacialen en interglacialen, d.w.z. ijstijden en tus- senijstijden. Het gebied is nu groten deels met bos bedekt, waardoor er geen sprake is van weidse uitzichten over de omgeving, zoals die er voor de bebos sing een eeuw geleden waren te zien. Maar ook zonder deze uitzichten is het gebied een bezoek alleszins waard. Het is een afwisselend bosgebied, waarin al lerlei planten en dieren leven. Over dit landschap en zijn bewoners zullen onze gidsen vertellen. Nadere informatie: tel. 6014410. De rijbaan van het Vedela aan de zijde van de Willai hooguit drie meter breed. len ouders van de leerling! Wegwijzer dat er aan de zij school een trottoir wordt ai De kinderen die op of rond pad wonen, hoeven dan nie rijbaan van het Vedelaarpad Sinds enige tijd is ook in Soest is daarvoor opgedeeld in zes 1 spreekpunf fungeert, toezicht huizen, organisaties, de gemi In deze rubriek, die op gezett de lezer kennis met de politi belichten telkens een aspect Engh. "De wijkagenten van Smi De Engh proberen vanuit beheer te werken aan ee wijk waarin mensen zich lig voelen," aldus wijka: Ruiter van De Engh, "V samen aan de oplossin] probleem werken." Bij het leveren van veilighe volgens Ruiter niet alleen noemt 'objectieve veiligfi vooral om het 'subjectieve' veiligheid. "Situaties die obji redelijk veilig zijn, worden s< onveilig beleefd, terwijl ooi keerde fenomeen zich voo: een onveilige situatie woi burger toch niet als onveilij Ruiter is verder van menir veiligheidsproblemen niet pakken' van de burgers, n veel beter werkt als ze saD 'probleemhebbers' aan de 0 het gesignaleerde problei "Op die manier kom je tot e waarvan je zeker weet dal betrokkenen inderdaad al oplossing ervaren wordt. B vorder je daarmee de zelf) Het buurtbeheer is hiervo instrument." Indien u op woensdag 01 de Soester Courant noj bezit heeft, kunt u tot 18 ons kantoor bellen (tel. De krant wordt dan de2 nog nabezorgd. Als u lat uur belt, kunt u de klach woordapparaat insprek» val krijgt u de krant de v in de namiddag bezorgt Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Cultureel Centrum Willaertstraat 49, tel. 602 2188 Zuidpromenade 2B - Soest - tel. 035 - 601 59 54 Het geplande concert van Loïs Lane op 29 april in Cabrio gaat niet door. Het zangduo is dan in Londen voor de opnamen van een nieuwe cd. De Vrije Teugel en Cabrio, de organisa toren van het concert, zijn naarstig op zoek naar een alternatieve act. Mede werkers van beide instellingen hebben in de afgelopen week een nieuw verlang lijstje gemaakt en trachten in samenwer king met het managementsbureau een solist, duo of groep van vergelijkbaar niveau naar Soest te halen. Een mogelijkheid is ook dat op vrijdag 29 april een ander soort optreden wordt geregeld en dat Loïs Lane op een ande re datum alsnog naar het theater aan de Soesterbergsestraat komt. Waarschijnlijk wordt de knoop vandaag, anders ver moedelijk in de loop van deze week, doorgehakt. De organisatoren betreuren het dat Loïs Lane op 29 april niet kan optreden in Soest. De Vrije Teugel en Cabrio werk ten vorig jaar voor het eerst samen en strikten toen de jazz-zangeres Laura Fygi voor een openluchtconcert dat zes honderd toeschouwers trok en aansloeg. Loïs Lane bereidt momenteel een nieu we cd voor en heeft voor de opnamen een Engelse producer in de arm geno men. Die was alleen eind april beschik baar. In het contract is overigens be paald dat Loïs Lane voor cd-opnamen onder het concert in het openluchtthea ter uit kan. De voorverkoop van kaar ten was nog niet begonnen. De eigenaars van Galerie Wind in Soest starten op 6 maart nieuwe ac tiviteiten in het monumentale Anna Paulownahuis, ook in Soest. In het Anna Paulownahuis, gemeentelijk eigendom, was de laatste jaren al een galerie gevestigd. Galerie Anna Paulownahuis. Het programma van beide galerieën is gericht op internationale hedendaagse kunst. Door de start van een tweede galerie breidt Galerie Wind haar moge lijkheden uit. In Galerie Anna Paulow nahuis ligt de nadruk op figuratieve kunst, terwijl de collectie van Galerie Wind hoofdzakelijk abstract is en blijft. In zes exposities per jaar tonen beide galerieën schilderijen, etsen, litho's en beelden. Er is steeds royale keuze mo gelijk uit de permanente collecties van de galerieën. De openingstijden van beide galerieën zijn: donderdag t/m zondag van 13.00 tot 18.00 uur. Afspraken op andere da gen/tijden zijn geen probleem. Galerie Wind, Steenhoffstraat 6, 3764 BL Soest, tel. 035-6031300. Galerie Anna Paulownahuis, Burg. Grothestraat 51, 3761 CL Soest, tel. 035-6021983. De Soester kunstenares Nadjezjda van Ittersum is prominent aanwezig op de Utrechtse Bouwbeurs, die van 8 tot en met 13 februari in de Jaar beurs plaatsvindt. Van haar hand zullen er drie gigantische borstbeel den te zien zijn. Nadjezjda heeft de afgelopen maanden aan de beelden gewerkt in het atelier van beeldhouwer Herman Driessen op het terrein van de keramische industrie Sint Joris in het Limburgse Beesel. De Zondagmiddag was de zaal van de Vij verhof gevuld met 84 enthousiaste se nior-bridgers. In een geanimeerde sfeei werd gestreden voor de hoogste eer. Uiteindelijk werden de dames Buiten huis - Veldhuizen winnaar met 65,13 procent. Tweede werd het echtpaai Groen met 62,17 procent. Op de derde plaats eindigden de heren Elissen - Van Loon met 61,95 procent. Vierde en vijf de werden mevrouw Ter Rele en de heei Verkade met 61,95 procent, en de da mes Otto - Snelder met 60,75 procent. De KBO heeft al aangekondigd dat dit evenement zeker voor een herhaling in aanmerking komt. Nadjezjda van Ittersum en het beeld Isis. drie vrouwelijke borstbeelden - met de namen Isis, Rebecca en Pandora - zijn vervaardigd uit chamotteklei en verhui zen na de Bouwbeurs naar een exposi tie in Galerie Désudé in Udenhout, waar de bakstenenfabriek De Simpel gevestigd is. De Simpel heeft de beelden gesponsord. De drie beelden zijn kleurrijk geglazuur de vrouwen, met gouden hoorntjes en zilveren visjes op het hoofd. Ze staan op ronde sokkels van zwarte baksteen en hebben een afmeting van ongeveer 1 meter hoog en 60 centimeter breed, meer dan "levensgroot" dus. 'Kunstblik' De beelden spelen ook een bijzondere rol in het kunstprogramma "Kunstblik" (AVRO-televisie). In november van dit jaar.wordt de uitzending daarvan geheel gewijd aan de kunstwerken op de Bouwbeurs. Tijdens die uitzending wor den de werken verloot onder een aan tal nonprofit-instellingen. Overigens is ook dichterbij nog aan dachttrekkend werk van Nadjezjda van Ittersum te zien. In de beeldentuin De Hazelaar aan de Bosstraat ("Beelden in Soest") staan ruimtelijk werk en kerami sche objecten. Zaterdag 13 februari Het Boptale Trio speelt jazz in een avontuurlijke bezetting. Van oorsprong geïnspireerd door de intieme triobe zettingen van Chet Baker, heeft het trio in de afgelopen vijfjaar een sterk eigen groepsgeluid ontwikkeld. Enerzijds streeft het naar de perfectionering van de standaard-vorm, anderzijds zoekt het naar wegen die deze vorm ontstijgt. Dit zowel door het toevoegen van eigen werk als het doorbreken van de traditio nele rolverdeling (begeleider/solist). Het Boptale Trio zoekt de romantiek, zoals men tegenwoordig niet veel meer hoort, zonder te vervallen in vals senti ment. De band zoekt de individuele vrijheid zonder dat het ten koste gaat van de coherentie van het samenspel. In ma£rt 1997 won het Boptale Trio de "Dordtse Jazz Prijs 1997". Hieraan verbonden was een geheel verzorgde cd-opname. Het Boptale Trio is op dit moment op toernee langs diverse Ne derlandse jazz-podia. Samenstelling: Willem Hellebreker, tenorsax; Maurice Rugebregt, gitaar; Han Slinger, contra bas. Aanvang 21.00 uur. Entree f 10,00. Dit concert wordt vrijdagmiddag 19 februari uitgezonden op Radio Soest, van 17.00 tot 18.00 uur. Reserveren: maandag t/m vrijdag 09.00-13.00 uur. Nederlandse Bond P'atlelandsvrouwei tF Hazepad 221, tel. 6022 Op woensdag 10 februari heeft d van Plattelandsvrouwen, Vrouv Nu, afdeling Soest weer een g avond. De heer en mevrouw Ba Leusden nemen de aanwezigen reis "vanuit de Sinaï naar Jo d.m.v. een dia-klankbeeld. De komst begint om 20.00 uur e plaats in "De Deel", Kerkstra Gasten betalen f3,- entree. Watei Parke Hogec Etc.

Soester Courant | 1999 | | pagina 16