R.0UD Verhuur 125 CvVB WAARDEBO Nog geen geld voor veilig trottoir hOCK PRIKBORDr Wij en de wijkagent (10) 'Werken aan leefbare wijk' 60311 19 RODE KRUIS Wonnink PAGINA 16 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 SOESTER COURANT urco O) Nabij deling op erhoogt PAGINA 17 Dia's over Sinaï bij Plattelandsvrouwen g arm Lezing Helleborus Maatschappelijk werk School en ouders vragen om voorziening bij Vedelaarpad Klachten bezorging Soester Courant Kinderparadijs De Vrije Teugel Activiteiten-programma VRIJWILLIGERSHULP NODIG? 'Burgerlijke stand' Oecumenische vesper in De Open Hof Waarnemingen aan de de hand van foto's 'De dag samen door' Helpt U mee? Geef bloed word DONOR Soest/Soesterberg Tel. (035) 601 39 57 Bloedbank Midden Nederland Hilversum Tel. (035) 624 50 27 Dierenlief Dierenleed Kerkdiensten Pakketten voor Poolse kennissen Jaarvergadering van Passage Medische dienst Kinderbingo in de Schoof REPARATIE- EN ONDERHOUDSKOSTEN tel. 601 95 iO speelt jazz in een ing. Van oorsprong ie intieme triobe- Jaker, heeft het trio jaar een sterk eigen 'ikkeld. Enerzijds perfectionering van anderzijds zoekt het vorm ontstijgt. Dit dvoegen van eigen ken van de traditio- sgeleider/solist). oekt de romantiek, >rdig niet veel meer vallen in vals senti- •ekt de individuele het ten koste gaat in het samenspel. In et Boptale Trio de js 1997". Hieraan i geheel verzorgde >ptale Trio is op dit s langs diverse Ne- lia. Samenstelling: tenorsax; Maurice dan Slinger, contra- Entree f 10,00, Dit gmiddag 19 februari dio Soest, van 17.00 ïdag t/m vrijdag 'ebruari de Italiaanse yup tndro Gassman) van n huis in IstanbiU. Hij Icije om het pand zo ïrkopen. Tot zijn ver huis een traditionele s badhuis, te zijn. In de brieven van zijn zeer moderne tante, ;zaam van gedachten id en zijn bewoners 1 greep en uiteindelijk huis niet te verkopen pen. Als zijn vrouw 1 later achterna reist, mdere Francesco. Hij en, zachtmoediger en il zo snel mogelijk te- naar een dramatisch jevolg dat beiden niet terugkeren, elfilm toont regisseur zich een begenadigd lijnlijk omdat het ver- lt dicht bij zijn eigen etek is zelf van Turk- eeft al jaren in Italië. Ituurverschillen tussen >p een bijna achteloze end werkt. De kijker heid dezelfde indruk- als Francesco. Het in et personen en cultu- :hillen van je eigen er- leven van een mens Ihuis wordt daarbij als t waar niet alleen het 1 wordt, maar ook de ilm een eerbetoon aan uur. Entree f 9,00/ andag t/m vrijdag ëbr. "The Idiots". iiuurtascfwrmtngwducmj» IVI ag 14 februari organi- emland een wandeling rgebied het "Soester- op ca. 40 meter boven 1 de omgeving van de heuvel zo'n 57 meter et startpunt is gelegen ;rden Poelmanweg, de ussen station Soestdui- ,veld Soesterberg. Ge- gebruikelijk, om 14.00 irkeerterrein tegenover restaurant. De wande- k a 2 uur. s hier op de Utrechtse n de voorlaatste ijstijd deze hoogte is opge- van dit kwartier is dat miljoenen jaren duur cs klimaatschommelin- n in zeer koude en war- ingeduid met glacialen d.w.z. ijstijden en tus- t gebied is nu groten- dekt, waardoor er geen :idse uitzichten over de die er voor de bebos- sleden waren te zien. :r deze uitzichten is het ek alleszins waard. Het d bosgebied, waarin al- dieren leven. Over dit 1 bewoners zullen onze :ie: tel. 6014410. Y?RKOOp-VERHUUR"REPARATIES VAN kSMjfflï gereedschappen en machines voor de VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER Water/stofzuigers Rioolontstoppers earketschuurmachines Behang-afstomers Hogedrukreinigers Betonboormachines Etc GEOPEND: MA T/M VR 07.00 - 17.00 UUR f, OOK TIJDENS DE BOUWVAK-VAKANTIE Industrieweg 37B, 37 62 EH Soest TEL: (035) 6019589 Nederlandse Bond van I yfj Plattelandsvrouwen I lr Hazepad 221, tel. 60224761 Op woensdag 10 februari heeft de Bond van Plattelandsvrouwen, Vrouwen van Nu, afdeling Soest weer een gezellige avond. De heer en mevrouw Bakker uit Leusden nemen de aanwezigen mee op reis "vanuit de Sinaï naar Jordanië", d.m.v. een dia-klankbeeld. De bijeen komst begint om 20.00 uur en vindt plaats in "De Deel", Kerkstraat 11b. Gasten betalen f3,- entree. &BLOEI O J A~A R Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde Hans Kramer houdt woensdag 17 fe bruari een lezing over de Helleborus, een plant die de laatste tijd in Nederland steeds meer in de belangstelling is geko men. Kramer is eigenaar van een kwe kerij in Ede en weet veel over de Kerst roos, het Stinkend Nieskruid en andere soorten van deze plantenfamilie. De bijeenkomst is georganiseerd door Groei en Bloei in Soest en wordt gehou den in de EHBO-zaal aan de Parallel weg. De aanvang is 20.00 uur, de toe gang is gratis. Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht. Bureau Soest: Burg. Grothestraat 74, 3761 CN Soest, tel. 6036800, fax 6036888. Spreekuren: Thuiszorg: - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6036800. Maatschappelijk werk - Soest: werkdagen van 9.00-10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6036800. - Soesterberg: van 9.30-10.30 uur, (al leen op woensdag) kerkellijk centrum, Gen. Winkelmanstraat 103, tel. 0346- 352606. - Soest-Zuid: woensdag 9.00-11.00 uur, tel. 6013750, Gezondheidscentrum de Bundeling, Schoutenkampweg 4. Buiten kantooruren kan men, voor uit sluitend telefonische hulp, bellen met de THD te Hilversum, tel. 6245555. Zo nodig kan de THD één van de maat schappelijk werkers bereiken. - Christelijk maatschappelijk werk: don derdagmiddag 14.00-15.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 6036800 Sociale Dienstverlening gemeente Soest, afd. Maatschappelijk Werk. - Spreekuur maatschappelijk werk: werkdagen 8.30-10.00 uur, gemeente huis, Raadhuisplein 1, tel. 6094311, toe stel 56. Sociale Verzekeringsbank, district Amersfoort (vh. Raad van Arbeid). Informatie over kinderbijslag, AOW- pensioen, weduwen- en wezenpensioen, rentezegels. - Spreekuur Soest: vrijdag 10.00-11.00 uur, gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De rijbaan van het Vedelaarpad is, aan de zijde van de Willaertstraat, hooguit drie meter breed. Toch wil len ouders van de leerlingen van de Wegwijzer dat er aan de zijde van de school een trottoir wordt aangelegd. De kinderen die op of rond het Haze pad wonen, hoeven dan niet meer de rijbaan van het Vedelaarpad over te ste ken. Volgens de betrokkenen is het er, vooral tijdens de uren waarop de schooi begint of dichtgaat, een drukte van be lang. Auto's rijden uit beide richtingen van de Willaertstraat over het Vedelaarpad en de betrokkenen hebben geconstateerd dat dat regelmatig gevaarlijke situaties oplevert. Het gemeentebestuur is bereid aandacht Foto: Aldo Allessie te schenken aan de problematiek die ze min of meer onderkent. Het probleem is dat er op dit möment geen geld is voor de aanleg van een stoep voor de schoolkinderen. Zodra dat gevonden is, zal de gemeente vermoedelijk een trot toir Sinds enige tijd is ook in Soest de wijkagent weer "terug van weggeweest". De gemeente is daarvoor opgedeeld in zes wijken. Elke wijk heeft zijn eigen agent die vooral als aan spreekpunt fungeert, toezicht houdt en contact houdt met de bewoners, scholen, buurt huizen, organisaties, de gemeente en andere instellingen in de wijk. In deze rubriek, die op gezette tijden in de Soester Courant wordt opgenomen, maakt de lezer kennis met de politiemannen die in de wijkzorg zo'n centrale rol spelen. Zij belichten telkens een aspect van hun werk. Deze week: Kees Ruiter, wijkagent van De Engh. "De wijkagenten van Smitsveen en De Engh proberen vanuit het buurt beheer te werken aan een leefbare wijk waarin mensen zich vooral vei lig voelen," aldus wijkagent Kees Ruiter van De Engh, "We moeten samen aan de oplossing van een probleem werken." Bij het leveren van veiligheid gaat het volgens Ruiter niet alleen om wat hij noemt 'objectieve veiligheid', maar vooral om het 'subjectieve' gevoel van veiligheid. "Situaties die objectief gezien redelijk veilig zijn, worden soms toch als onveilig beleefd, terwijl ook het omge keerde fenomeen zich voor kan doen: een onveilige situatie wordt door de burger toch niet als onveilig ervaren." Ruiter is verder van mening dat ze de veiligheidsproblemen niet 'af moeten pakken' van de burgers, maar dat het veel beter werkt als ze samen met de 'probleemhebbers' aan de oplossing van het gesignaleerde probleem werken. "Op die manier kom je tot een oplossing waarvan je zeker weet dat ze door de betrokkenen inderdaad als een goede oplossing ervaren wordt. Bovendien be vorder je daarmee de zelfredzaamheid. Het buurtbeheer is hiervoor een prima instrument." Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Resultaat van deze doelstellingen moet zijn dat het gevoel van veiligheid toe neemt, de wijk er schoner en mooier uitziet en de sociale integratie zal ver groten. Hierdoor zal volgens Ruiter de gezondheid van de mensen, zowel gees telijk als lichamelijk verbeteren. "Het kennen en gekend worden zal een steeds grotere rol gaan krijgen in de wijk. Steeds meer tijd zal door de politie ge stoken kunnen worden in het 'pro-actief werken. Het aantal meldingen met een hoge prioriteit zal afnemen, omdat pro blemen in een veel eerder stadium wor den gesignaleerd en aangepakt. Deze positieve ontwikkelingen zullen aller eerst leiden tot een stijging van het aan tal aangiften en meldingen. In een later stadium zal dit zeker tot een daling moeten leiden." Vragen of opmerkingen? Bel 5487411. De servicemedewerker van de politie noteert alle berichten en geeft ze zo nodig door aan de wijkagent. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag; 's Ochtends en 's middags natuureduca- tie, 's ochtends knutselen voor dames en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardagspartijtje. Vrijdag; Natuureducatie ('s ochtends) en 's mid dags de mogelijkheid voor een verjaar dagspartijtje. Elke le en 3e vrijdag van de maand or ganiseren wij 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco, kosten f 3,- per kind en.de 2e en 4e vrijdag van de maand is er 's avonds de gelegenheid om een kinderverjaardagsdisco te boe ken, ook van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmiddag: Gelegenheid om een verjaardagspartij tje te boeken van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van een verjaardagspartijtje zijn: t/m 10 kinderen f 125,-, elk kind meer f 12,50, inclusief een cadeautje voor de jarige, limonade en een zakje snoep. Maandag en dinsdag: In de ochtend en middag Natuureduca tie voor de basisscholen en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardags partijtje. Woensdag: Peuter-ouderochtend en 's middags in stuif voor kinderen uit de buurt in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Kosten f 3,- per kind. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 28 januari t/m 4 februari 1999 GEBOREN: Geen. ONDERTROUWD: Johannes Franciscus Smit en Petronel- la Gabriëlla Kraan. - Johan Jansen en Monique Maria Louise Dankelman. GETROUWD: Geen. OVERLEDEN: Matthijs Apon, echtg. van F. Beun. - Franciscus Johannes Mosmans. - Eliza- beth Willemina Snel, wed. van J.D.C. Dekker. - Max Miliaan Rudolf Engbe- rink, echtg. van M.C. Deckers. - Wij- mpje Wernsen, wed. van E. Beitler en wed. van J. Hoogeweg. - Hendrika Ol- denburg, wed. van M. Houttum. - Meinderdina Eva Stel, echtg. van L.W. Velthuyzen. - Louisa Catharina Alida Brugman, wed. van M.P. Verheij. De volgende gegevens zijn verstrekt door de gemeente Baarn: GEBOREN: Eiine Elisabeth, dochter van R.R. van Rijswijk en E.F. Snitjer. - Aloys Johan nes Willem, zoon van W.A.J. van Baal en A.J.S. van Beusichem. - Melda, dochter van O.L. Ugüncü en A. Altun- tas. - Selinay, dochter van E. Ilhan en F. Emik. - Mark, zoon van E.J.G. Bakker en K. de Bruin. - Wouter Antonius, zoon van W.G.M. van Oostrum en M.E. Trapp. - Alihan, zoon van I. Ibis en M. Unal. - Sedanur, dochter van M. Kurt en F. Kurt. - Semiha, dochter van A. Yilmaz en E. Yilmaz. - Sam Yu Lin, zoon van S.B. Go en E. Pol. - Daan Henrik, zoon van K. van de Geest en M.G. Hartog. - Aukje, dochter van H. van den Hoek en S. Kamp. - Momen Joël, zoon van M. Youssef en V. Mou- wens. - Leonie Elvire Agatha, dochter P.H. Diphoorn en L.A.A.H. Westbroek. - Nasra Mustafa Abdirahman, dochter van M.A. Yuusu en Ifrah Mohamed Fara. - Alec, zoon van H. Hurkmans en A.Y. Ouderdorp. - Frederik Jacobus Theodorus, zoon van B.L.M. Schols en M. Kuijer. - Isabella Claudia, dochter van A.J.M. van der Steenhoven en C.M. Stuyvenberg. - Hendrikje Einikje, doch ter van W. Koelewijn en E. Duijst. - Maria, dochter van B.H.H. Asouhayli en S.D.A. As-Sabey. - Markus, zoon van J. van den Tol en A. van den Berg. - Ruben Cornelis, zoon van P.C. Kor- pelshoek en M.A. Filet. Zondag 14 februari (aanvang 17.00 uur) wordt in De Open Hof de derde oecu menische vesperdienst van dit seizoen gehouden. Centraal staat de thematiek van ballingschap en bevrijding, zoals verwoord in de verhalen en psalmen over de Babylonische ballingschap van het joodse volk. De joden overdachten "aan Babels stro men" wat hen was overkomen. Hun lied verstomde, maar ze bleven dromen van Jeruzalem. Voor deze vesper is geput uit het Liedboek voor de Kerken en de bundel Zingend Geloven. De vesper- cantorij en de gemeente zingen afwisse lend de coupletten en refreinen. De can- torij is afzonderlijk te horen in een vier stemmige zetting van psalm 137 ("An den Flüssen Babylons")' van Johonn Philipp Kirnberger, een leerling van Bach. Kirnbergers stijl is typerend voor de muzikale ontwikkeling in de loop van de 18e eeuw naar een vrijere expressi viteit en sterke gevoelsontladingen. Het Magnificat in deze vesper is in een toonzetting van Willem Vogel op een tekst van Sytze de Vries. Smitsweg311, telefoon 6012630 Deze week vraagt de Vrijwilligers Vaca ture Bank Soest e.o. aandacht voor de volgende vacatures: 01-101 Stichting Welzijnswerk Soest vraagt vrijwillig(st)ers voor het uitlenen en terugnemen van speelgoed; het ver zorgen en de administratie hiervan. Gemiddeld 1 x per week, volgens een rooster. 01-107 Int. Tandheelk. Gezondheids organisatie Nederland vraagt een admi nistratieve hulp, die het werk van de penningmeester en de magazijnbeheer der op het financiële en administratieve vlak kan verlichten. Specifieke kennis van tandheelkundige apparatuur, instru menten etc. is niet nodig. Computer vaardigheid in het werken met Windows en Word is noodzakelijk. Kennis van het dBase programma wordt zeer op prijs PASO houdt op maandag 15 februari een bijeenkomst in het clubgebouw van de Vriendschap aan de Nachtegaalweg. Ditmaal worden door Tinie de Ruiter waarnemingen verricht aan de hand van foto's van overleden personen, die door de bezoekers zijn meegebracht. De aan vang is 20.00 uur. Entree: 2,50 gulden voor leden, 7,50 gulden voor andere belangstellenden. Het verzorgen van een dementerend fa milielid valt vaak niet mee en vraagt een grote inzet van hen die de verzorging op zich hebben genomen. Het kan zijn dat u vragen heeft als: Doe ik het wel goed? Wie kan ik inschakelen voor hulp in de verzorging? Hoe kan ik in contact ko men met mensen die ook voor een de menterende zorgen? Het Riagg Amersfoort Omstreken start op dinsdag 9 maart a.s. met de ge spreksgroep "De dag samen door". De gespreksgroep telt zeven bijeenkomsten van twee uur en is bedoeld voor part ners, kinderen en anderen die zorgen voor een thuiswonend dementerende oudere. In deze gespreksgroep praten de deelnemers onder meer gezamenlijk over: omgaan met het familielid, daar leer ik elke dag weer van; zorgen voor en toch toekomen aan jezelf; samen din gen doen, is dat nog mogelijk? De gespreksgroep wordt gehouden in het gebouw van het RIAGG Amers foort Omstreken, Westsingel 41 te Amersfoort op de data: 9,15, 23 en 30 maart en 13, 20 en 27 april 1999, van 14.15-16.15 uur. De kosten zijn f 25,- inclusief informa tiemap en consumptie. Voor de ge spreksgroep begint vindt een kort kennismakingsgesprek met de begelei ders plaats. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met: Riagg Amersfoort Omstreken; Mevrouw A. Beek, afdeling Preventie, tel. 033- 4603500 (op werkdagen, behalve woensdag). Amivedi Tel. 035-60134 87, bgg 035-6019911 04-114 Scoutinggroep in Baarn vraagt iemand die het leuk vindt een clubge bouw te onderhouden en te verbeteren. Eerst samen met de huidige beheerder, later event. zelfstandig. In die functie ook lid van het bestuur. 09-164 Thuishulpcentrale vraagt een vrijwillig(st)er om op vrijdagmiddag (1 x in de 14 dagen) een dame rolstoelafhankelijk, te begeleiden met het zelf boodschappen doen in Baarn. 10-124 Centrum voor Verstandelijk Gehandicapten in Baarn zoekt vrijwillig(st)ers voor verschillende acti viteiten met de bewoners, zoals sport, muziek, dans, zang en creativiteit, en ondersteuning van de bewoners op di verse locaties. Voor informatie over de vacatures kan men terecht bij de Vrijwilligers Vacatu re Bank Soest e.o., Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, van dinsdag tot en met don derdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 6012630. VERMIST: Boerenfox, reu, wit met donkerbruine vlekken, witte streep op kop, voorsnuit wit, zwarte neus, schuw, bos de Zoom, komt van 2e Heezerlaantje, Soest. Licht-grijs-cyperse kater, (droeg) licht blauw hls.b. met tel.nr. aan binnenzijde, kan lopen tussen Einder en Dahlia straat, Baarn. Zwarte kater, géén affekT, behalve op buik, tussen achterpoten wit vlekje, donker-bruine vl.b., Ant. v. Dijcklaan, Baarnr Donker-cyperse poes, onder kin en op buik wit vlekje, nerveus, open eczeem plekje in nek rechts, jong, Abel Tasman laan, Baarn. Cyperse poes, wit om bekje, witte bef en buik, 4 x witte sokjes, over rug bijna egaal zwart, staart en poten dwars ge streept, staart donkere punt, opv. stre pen op wangen naar oren, zwart hls.b. peervormig bel. naamkok. de Beaufortlaan, Soesterberg. Zwart-witte poes, 3 x witte sokjes, wit onder bekje, korte opv. dikke vacht, bij staartinplant iets kaal, opv. klein poes je, 15 jr., kan lopen tussen Koekoeks bloemlaan Schoonoordstraat, Baarn. Zwart-witte poes, wit rond bekje door lopend tussen ogen, wit beije, 4 x witte voetjes, korte pootjes, 12 jr., Ant. v. Leeuwenhoeklaan, Soesterberg. Lapjespoes, rond 1 oog zwart, wit bef je, choc.kl. vlekje onder kin,- onder wit, lang, smal, rank poesje, regenboogkl. bandje penning, Kettingweg, Baarn. GEVONDEN: Mechelse herder, reu, Montgomeryweg, Soesterberg. Bastaard, reu, klein, bruin, 4 x witte pootjes, hangoren, wit staartpuntje, zil verkleurig halsbandje, Gorhaak (Eem- nes). Schildpadpoes, jong volwassen, vrij schuw, Molenstraat, Soest. Cyperse poes, veel wit, witte pootjes, jong, achter rest. Greenfield, Baarn. Hangoorkonijn (v), zwart-wit, 30 cm, Vinkenweg, Soest. Duiven (2), paartje Talmalaan, Soest. Zaterdag 13 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19.00 woord/communieviering; samen zang Zondag 14 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 11.00 woord/communieviering; canto- res Joanneskerk, VVillaertstraat51 09.30 woord/communieviering; samen zang Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 11.00 eucharistieviering; parochiekoor Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 09.30 eucharistieviering; mannenkoor HERVORMD/GEREFORMEERD (Federatie 'Samen op Weg') Julianakerk, Julianalaan 19 10.00 ds. P. van Winden De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.00 ds. H.R. van Heil Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00 ds. J.W. Huisman HERVORMDE GEMEENTE Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00 en 17.00 ds. J.W. van Estrik CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 09.30 en 16.30 ds. J. Slagboom GEREF. KERK VRIJGEMAAKT Parallelweg 1 10.00 en 17.00 ds. G.E. Geerds; H.A. GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehobothkerk, Dalweg 44 09.00 leesdienst 19.00 ds. W. Visscher VRIJZ. GELOOFSGEMEENSCHAP NPB afd. SOEST Rembrandtlaan 20 10.15 R.R. Eijbersen EVANGELIEGEMEENTE Julianakerk, Julianalaan 19 15.30 H. Somhorst CHRISTENGEMEENTE SOEST Griftland College, Noorderweg 79 10.00 Harpert Tromp; H.A. LEVEND-GELOOFGEMEENTE DE HONINGRAAT' EHBO-gebomv, Parallelweg 7A 10.00 Bert Niehof JEHOVAH'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastraat 18 Gemeente Soest: dinsdag 19.25 uur; zaterdag 18.00 uur Gemeente Baarn: zondag 10.00 uur; donderdag 19.25 uur Soesterberg Zie Soesterbergse pagina Baarn DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B 10.30 ds. A.A. van Daalen NED. GEREFORMEERDE KERK Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10.30 ds. M. Janssens M.C. MOLENDAEL Molenweg 2 10.00 drs. C. Geraets LEGER DES HEILS Acacialaan 6 10.00 geen opgave Amersfoort EVANGELISCH-LUTHERS Lutherse kerk, Langestraat 61 10.30 ds. K. v.d. Horst ORTHODOX Parochie van de H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19.00 vespers zaterdag 19.00 vespers zondag 09.00 metten zondag 10.30 goddelijke liturgie NIEUW APOSTOLISCHE KERK Utrechtseweg 73-1 Zondag 10.00 uur; woensdag 20.00 uur Bij familie De Groot aan de Di Lasso straat 40 kunnen vrijdag 19 februari pakketten worden ingeleverd voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. 1\ts- sen 17.00 en 22.00 uur worden de pak ketten (tot maximaal 25 kilogram) inge nomen. De kosten bedragen 7,50 gul den per pakket en 2,50 gulden per kilo. Bij het inleveren moet men zich legiti meren. Voor meer informatie, tel. 6024377. Christelijk-maatschappelijke vrouwen beweging Passage houdt op donderdag 11 februari haar jaarvergadering. Aan sluitend wordt onder leiding van ds. L.C. Stilma gepraat over "Van klooster klas tot basisschool", een overzicht van opvoeding en onderwijs in Nederland. Het huishoudelijke deel van de vergade ring begint om half acht in de wijkzaal van de Emmakerk aan de Regentesse- laan. Om acht uur is iedereen tegen be taling van drie gulden van harte wel kom. Passage is het resultaat van de fusie tus sen het CPB en de NCVB, en heeft tot doel vrouwen te stimuleren tot actief burgerschap. Meer informatie is ver krijgbaar bij mevrouw A.G. van Mou- rik-de Knijff, tel. 6025411. Zaterdag 13 februari en zondag 14 februari HUISARTS (groep A) Zaïerdag 08.00 - zondag 24.00 uur: H.D. van Dorssen, Gerrit v.d. Veenstraat 129, 6015631. Groep A: Bavinck, Van Dorssen, Van Kra nenburg, Krijger, Mout, Spelberg, Vrijmoet, Walter. HUISARTS (groep B) Zaterdag 08.00 - zondag 08.00: J.H.H. Overbeek, Foekenlaan 16, 6012333. Zondag 08.00 - 24.00 uur: B.C.A. Nicolas, Lange Brinkweg 63A, 6090424. Groep B: Von Bartheld, Chavannes/Verber- ne, Huitema, Oudshoom, Nicolas, Overbeek, Smits-Schaffels. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbel len! APOTHEEK Vanaf vrijdag 17.30 uur: Apotheek Overhees, Tamboerijn 35, 6025073. TANDARTS Zaterdag en zondag 13.00-13.30 uur: W.H.A. Steen, Nassauplantsoen 27, 6015970. DIERENARTS Vrijdag 20.00 - zondag 24.00 uur: Alle dieren H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, 5415632. DIERENAMBULANCE Dierenambulance Amersfoort e.o., 24 uur per dag bereikbaar, 06-54337407. M.C. MOLENDAEL Bezoekadres Soest: Dalplein 61, 6092911, maandag-donderdag 08.00- 17.00 uur; vrijdag 08.00-16.30 uur. Bezoekadres Baarn: Molenweg 2, Baarn, 5482511. Bezoektijden: Alle afdelingen Dagelijks 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; op zondag tevens 11.00-11.30 uur. Uitzonderingen: Kinderafdeling Doorlopend bezoek voor familie; ove rig bezoek: 15.00-16.30 uur. Kraamafdeling Voor vaders en kinderen: 15.00-16.30 en 18.30-20.00 uur; overig bezoek: 15.30-16.30 en 19.00-20.00 uur. Special Care Dagelijks 11.00-11.30, 15.00-15.30 en 19.30-20.00 uur. Spoedeisende hulp Zeven dagen per week, 24 uur per dag, in m.c. Molendael Baarn, Molenweg 2, Baarn, 5482511. Patiënten Service Bureau voor algemene informatie over o.a. ziek ten; geopend: maandag t/m donderdag 09.00-17.00 uur; vrijdag 09.00-13.00 uur. ZIEKENHUIS EEMLAND Bezoekadres St. Elisabeth: Ringweg Randenbroek 110, Amersfoort. Bezoekadres De Lichtenberg: Utrechtseweg 160, Amersfoort. Polikliniek De Lichtenberg: Hellestraat 24, Amersfoort. Algemeen telefoonnummer: 033- 4222345. Postadres: Postbus 1502, 3800 BM Amersfoort. Bezoektijden Algemene afdelingen dagelijks 13.30-14.00 en 18.30-19.30 uur; extra op zondag: 11.00-11.30 uur. Afwijkende bezoektijden: afdelingen Geriatrie, Hartbewaking/ Cardiologie, Intensive Care (IC), Kraamafdeling, Pediatrie en Psychiatrie (PAAZ). Informatie voor informatie over bezoektijden of de afdeling/locatie waar de patiënt zich bevindt, kan men de receptie van het ziekenhuis of het algemene telefoon nummer bellen: 033-4222345. KRUISWERK Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht: 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). RODE KRUIS/BLOEDBANK Aanmelding nieuwe bloeddonoren: Bloedbank Midden-Nederland, Rem brandtlaan 31, 1213 BE Hilversum, 6245027; Donorwerving Rode Kruis afdeling Soest/Soesterberg, Schrikslaan 15, 3762 TA Soest, 6013957. Secretariaat Rode Kruis Soest/Soesteii- berg: 6022029. Stichting Balans houdt op woensdag l) februari tussen twee uur en half vier een kinderbingo in de Schoof aan de Molen straat. Alle kinderen tussen vier en twaalf jaar kunnen voor twee gulden meedoen. Bovendien is er voor ieder kind een prijsje. Tegen inlevering van'deze waardebon ontvangt u 10% korting op al onze Voor het betere zonweringswerk Technisch Bureau Wonnink en co. b.v. 3765 GE Soest Tel. (035) 609 06 90 Nieuweweg 66 Fax (035) 609 06 96 3828 AC Hoogland Hamseweg 89a 480 22 44 480 25 20 Tel. (033) Fax (033)

Soester Courant | 1999 | | pagina 17