En dit zijn de knallers van deze week: 7.98 8.99 2.45 Valentuintje 5?5 il 'Soest moet grond durven te kopen' Messentrekker leed aan psychose Aviodome komt niet in Soesterberg C1000 wil uitbreiden in Hartje-znid Sporters raken slaags lisintratuin k 6027493 Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Soester Courant Magere riblappen Kabeljauwfilet Pepsi Cola 2e fles gratis WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 j 77e JAARGANG NO. 25 Wethouder Krol wil invloed op bouw goedkope woningen Justitie wil Soester laten opnemen in inrichting 'Aantrekkelijk museumkwartier maken van Kamp van Zeist' Valentijn brunch Verkeersprobleem door ambulance transport Tel. 06 -53 91 1237 3 Actueel 3 Actueel 5 Actueel 7 Actueel 13 Sport Gladheid leidt alleen tot materiële schade Duizend gulden boete voor stelen van condoomautomaat A. van der Lee KLAREN fa TROMP Ook 's avonds en in 't weekend 88 NEFKENS jmS SOEST wie «nder Ruimere supermarkt, circa 17 maisonettes en parkeergarage i|g§Qsp3> ö-bJBF Verse met gratis kruiden VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Soest en UW stellen onderzoek in staat het liefst 20 licht S Redactie en administratie: Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 16,50 Buiten Soest f 33, Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Wil Soest invloed kunnen uitoefe nen op de nieuwbouw van goedko pe huur- en koopwoningen, dan zal het op het gebied van de ruimtelijke ordening een actievere rol moeten spelen. "En dus zul je af en toe moe ten durven grond te kopen," vindt wethouder Bart Krol. Hij is verantwoordelijk voor het ge meentelijk volkshuisvestingsbeleid en presenteerde onlangs een rapportage daarover. Uit deze tussentijdse balans blijkt dat te veel Soesters met een laag inkomen in een te duur huis zitten. "Dan moeten er meer goedkopere wo ningen komen," riepen de raadsfracties in koor toen de rapportage vorige week in commissieverband werd besproken. Niet eenvoudig Zo eenvoudig gaat dat niet. Op steun van het rijk hoeft de gemeente niet te rekenen. Als de subsidiekraan nog open staat, komt daar hooguit sporadisch een druppeltje uit. Woningbouwcorporaties proberen geld te genereren door de duurdere huurwoningen te verkopen. Met dat geld kan bijvoorbeeld de huur van andere huizen laag worden gehou den, zoals de SCW onlangs heeft ge daan. Achtgoed is inmiddels ook in een verkooptraject verwikkeld met de huur ders van de duurdere huizen. Het zijn lapmiddelen, want het tekort aan huur woningen voor de lagere inkomensgroep blijft groot. Die tendens zal voorlopig nauwelijks aan mutaties onderhevig zijn. De grond- Wethouder Bart Krol prijzen rijzen dusdanig de pan uit, dat projectontwikkelaren alleen baat hebben bij de bouw van dure huizen. In Soest zijn daar voldoende voorbeelden van. Volgens wethouder Bart Krol zijn de kansen gering om projectontwikkelaren te beïnvloeden. De gemeente zou na tuurlijk in bepaalde gevallen alleen me dewerking kunnen verlenen aan bouw plannen, indien de aanvrager daarvoor in de plaats een aantal goedkope wonin gen realiseert. Krol denkt echter dat de projectontwikkelaren dan snel afhaken, omdat hun plannen dan niet meer fi nancieel aantrekkelijk zijn. "Het is moeilijk invloed uit te oefenen op woningbouw op grond die niet van ons is. Daarom zullen we zelf vaker ac tief ruimtelijke ordening bedrijven. We moeten niet meer alleen projectontwik kelaren inschakelen, maar als gemeen te zeggen: wij bepalen hier wat er ge beurt. En dus zul je af en toe moeten durven grond te kopen." Beleid Of Soest daartoe bereid (en bemiddeld genoeg) is, zal moeten blijken. De ko mende maanden buigt het gemeentebe stuur zich nog over de rapportage, die daarna moet worden omgezet in beleid. Uit de eerste reacties blijkt dat alle raadsfracties het ermee eens zijn, dat Soest voorlopig niet meer buiten de be staande bebouwing activiteiten moet gaan ontplooien, maar zich dient te rich ten op de open plekken binnen de be bouwde kom. "Stap 1 is een politiek draagvlak te krijgen voor de herstructu rering van het volkshuisvestingsbeleid. Daarna komen we met een concreet beleid over welke terreinen bebouwd kunnen worden," aldus Krol die in zijn negenjarige carrière als raadslid nog nooit zoveel unanimiteit in de commis sie ruimtelijke ordening had meege maakt als vorige week; dinsdag. De bevolking van Soest heeft tot en met 5 maart de gelegenheid in te spreken op de volkshuisvestingsrapportage. In april wordt de notitie vastgesteld door de ge meenteraad. Daarna, zo heeft Krol be loofd, wordt er een beleid ontwikkeld. 'Ik speelde met mijn vlindermes. Het was echt niet mijn bedoeling om hem neer te steken'. Dit ver klaarde een negentienjarige man uit Soest gisteren op de zitting van de Utrechtse rechtbank. De Soester werd ervan beschuldigd een van zijn beste vrienden met opzet in de buik te hebben gestoken. De verdachte noemde de gebeurtenissen in november in Soest een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Hij stak met zijn mes in de deur van een berging en het slachtoffer stond daar toevallig achter. Het slachtoffer en een getuige verklaarden echter dat de Soes ter zich vreemd gedroeg en hen allebei probeerde te steken. Tenslotte stak hij een van beiden onderhands in de buik. Rechtbankvoorzitter mr. R. Jansen noemde de verwonding ernstig. Zij wees de verdachte erop dat het ditmaal be perkt was gebleven tot een maagperfo ratie, maar de gevolgen nog veel erger hadden kunnen zijn. Het vlindermes was dezelfde dag buit gemaakt bij een inbraak op de Kastan jelaan in Soest. De verdachte verklaar de dat hij daar slechts op de uitkijk had gestaan. Daarnaast bekende hij tegen over de politie nog meer inbraken. De politie kon echter niets met deze beken tenis, omdat er met de Soester nauwe lijks viel te communiceren en er ook geen aangiftes waren. Een psychiater stelde vast dat de ver dachte tijdens zijn daad aan een psycho se leed. De onderzoekers meenden dat de Soester niet over een vast normen en waarden patroon beschikte. Hij zou het gebruik van geweld daarom nauwe lijks kunnen beheersen. De deskundigen achtten de verdachte nauwelijks toereke ningsvatbaar, maar de kans op herhaling groot. Het advies luidde om de verdach te, hoewel hij al meerderjarig is, op te laten nemen in een inrichting voor jeug digen. Officier mr. H. Veen meende dat er ju ridisch gezien geen bewijs was tegen zijn cliënt. Deze kon volgens Veen niet zijn eigen wil bepalen en daarom was er van opzet geen sprake. Veen vroeg dan ook om vrijspraak voor de steekpartij en om een taakstraf voor de inbraak. De verdachte was al eerder veroordeeld. De rechtbank doet op 23 februari uit- De komst van het Nationaal Lucht vaartmuseum Aviodome naar het Kamp van Zeist in Soesterberg is van de baan. De doelstellingen van Aviodome blijken niet verenigbaar met die van de Koninklijke Lucht macht, Soest, Zeist en de provincie. Grootste struikelblok vormde de wens van Aviodome om op de vliegbasis zelf activiteiten te ontplooien, zoals rond vluchten. De inkomsten hieruit zouden nodig zijn om de exploitatie van Avio dome financieel rond te breien. De Luchtmacht wil echter pertinent niets weten van activiteiten op de vliegbasis. Alle partijen juichten de komst van Aviodome naar Soesterberg aanvanke lijk toe. Het overleg was erop gericht een geschikte locatie in de nabijheid van het Militaire Luchtvaartmuseum te vin den. Uitgangspunt was dat beide musea zelfstandig zouden blijven, maar op on derdelen zouden gaan samenwerken. Met de eventuele komst van Aviodome zou in Soesterberg een nationaal mu seumpark over de Nederlandse lucht vaart zijn gerealiseerd. Aviodome, gevestigd op Schiphol, moet nu op zoek naar een andere locatie. De Luchtmacht, Soest, Zeist en de provin cie zoeken intussen naar een alternatief voor het niet benutte deel van het Kamp van Zeist. Het is de bedoeling dat het terrein een aantrekkelijk museumkwar tier wordt. Het onlangs aangepaste Mi litaire Luchtvaartmuseum blijft in ieder geval zitten waar het zit. Zodra een an dere museum zich op het terrein vestigt, zal de entreehal worden verbouwd en worden nieuwe voorzieningen gereali seerd. r>\^ SOESTDUINEN ROYAL PARC V/alentijn dansant arrangement op zoterdog 13 februari 1999 Een cocktail d' amour, een romantisch vier gangen diner dansant met live muzie, een overnachting en de uitgebreide Valentijnbrunch voor slechts 189,50 per persoon, alleen diner dansant 129,50 p.p. (op basis van een tweepersoonskamer inclusief gebruik van sauna en fitness) op zondag 14 februari 1999 Vanaf 12.00 uur wordt u vorstelijk welkom geheten met een sprankelende cupido cocktail, waarna u verrast wordt met een gastronomisch brunchbuffet voor 59,50 per persoon Inclusief koffie, thee, melk en vruchtensappen en een hartverwarmende verrassing Diner voor twee op zondag 14 februari 1999 Voor een vier gangen diner d'amour kunt u zich culinair laten verrassen in ons sfeervolle restaurant, Vanaf 18.00 uur bent u van harte welkom! 65,00 per persoon Valentijn Info Reserveringslijn 035 603 8383 De politie heeft vorige week dinsdag het verkeer in de Van Weedestraat moeten regelen als gevolg van een bijzonder ambulancetransport. Het personeel van de GGD moest een oudere bewoonster in horizontale positie vanaf de eerste verdieping naar beneden zien te krijgen. Ze was in haar woning onwel geworden en werd naar het ziekenhuis gebracht. Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. Nederlands Blok stuit op tegenstand. Ernstige botsing op Burgemeester Grothestraat. Bank mag bij nieuwbouw afwijken van bestemmingsplan. Soest locatie voor brandweerfilm. Toch redding voor Mavo Soest? Aviodome komt niet in Soesterberg. Soesters houden van 'hun' dorp Zoys is wanhoop nabij. De gladheid als gevolg van sneeuw val heeft in Soest, zover bekend bij de politie, alleen materiële schade veroorzaakt. In de loop van maandag werden zes ongevallen gemeld. Daar bij liep niemand letsel op. Op de Koningsweg ontstonden twee aanrijdingen tussen auto's, ook op de Nieuweweg botsten twee wagens te gen elkaar en op de Weegbreestraat gleed een auto tegen een lantaarn paal. Op de Soesterbergsestraat was een kop-staartbotsing te zien en op de Smitsweg kwamen een fietser en een voetganger met elkaar in aanra king. Een 21-jarige Soester is vrijdag door de Utrechtse politierechter overeenkomstig de eis veroordeeld tot duizend gulden boete. De man kreeg die straf voor het stelen van een condoomautomaat en het ver nielen van een telefoonel. De verdachte stal de condoomautomaat met een groepje vrienden in juli 1997 bij een tankstation aan de Birkstraat. Het vriendengroepje wrikte net zo lang aan het apparaat tot het van de muur los kwam. De Soester bekende op de zitting bo vendien herhaaldelijk de ruiten van een telefooncel in Baarn te hebben vernield. Dat zou tussen mei en juni 1997 zes keer zijn gebeurd. Volgens de man deed hij twee keer aan de vernieling mee. De andere keren keek hij slechts toe hoe zijn vrienden de telefooncel sloopten. Rechter F. de Vries vond het "niet niks" wat de Soester had gedaan. Naast de geëiste duizend gulden boete vond hij dan ook dat de verdachte op moest draaien voor zijn aandeel in de veroor zaakte schade aan de telefooncel. Het gaat om een bedrag van 615 gulden wat de Soester aan KPN-telecom moet be talen. Een vordering van het tankstation van ruim veertienhonderd gulden wees De Vries af, omdat die te onduidelijk Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 12 nakolaart Burg. Grothestraat 54 automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 BANK Een grotere C1000, ongeveer 17 appartementen en een parkeergara ge. Om dat te realiseren hebben de supermarkt en projectontwikkelaar G.W. van de Grift hun oog laten val len op het terrein dat rechts ligt van Apotheek Soest aan het 't Driftje. C1000 heeft nu de beschikking over 1.200 vierkante meter winkelvloerop pervlakte, in de nieuwe situatie moet dat tweeduizend meter zijn. Op de winkel willen de planmakers zeventien maiso nettes bouwen, terwijl daar ook parkeer plaatsen kunnen worden aangelegd. De parkeerkelder moet plaats bieden aan tachtig auto's. Van de Grift en architec- tenburo H.H. van Zeeland sleutelen nog aan het plan. Ze hadden de gemeente gevraagd het bouwplan in vertrouwelijkheid te be handelen, maar daar wilde de raads commissie ruimtelijke ordening niets van weten. Op dinsdag 2 maart buigt de politiek zich voor het eerst over het (voorlopige) plan. Dat gebeurt tijdens de maandelijkse vergadering die om half acht in het gemeentehuis begint. Om uitvoering van het plan mogelijk te maken, zal in ieder geval het bestem mingsplan moeten worden gewijzigd. Het beoogde terrein heeft nu een woon bestemming. Er staan nu vijf woningen. Met de bewoners ervan wordt reeds overlegd. Meer ruimte C1000 wil graag meer ruimte in gebruik nemen. De supermarkt refereert aan de uitbreiding van Hoogvliet, AH aan de Smitshof en de komst van AH aan de Burgemeester Grothestraat en stelt dat het winkelcentrum in Soest-zuid kan worden verbeterd als de gemeente in stemt met het plan. Het huidige pand van C1000 zou dan kunnen worden verhuurd aan andere winkels in de non-foodsector. Van de Graaf denkt daarbij onder meer aan een trekker, zoals de Hema. De blinde muur bij de bestaande parkeerplaatsen zou dan kunnen worden veranderen in een aantrekkelijke gevel van verschillende winkels. Bovendien, zo stelt hij, heeft Hartje-zuid behoefte aan extra parkeer plaatsen. In Soest-zuid bouwt Bouwmaatschappij Uyland momenteel twee appartemen tencomplexen, waaronder de Plein- Op het terrein aan de rechterzijde van de Apotheek Soest-Zuid wil C1000 een grotere supermarkt met woningen en een parkeergarage realiseren. wand. Ook worden nog vier villablok- ken gerealiseerd. Deze projecten worden de komende twee jaar opgeleverd. On der de voorwaarde dat C1000 en Van de Grift een bouwvergunning krijgen, zal het nog twee tot drie jaar duren, alvo rens de nieuwe supermarkt, de maiso nettes en de parkeergarage gereed zijn. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Rundvlees kilo: 15,98 500 gram fles 1,5 liter Het bestuur van S.O. Soest stelt een onderzoek in naar een vechtpartij die zaterdagmiddag op de parkeer plaats bij de Bosstraat-Oost heeft plaatsgevonden. Enkele spelers van de Al en/of familieleden zouden slaags zijn geraakt met tegenstan ders en begeleiders van UVV. De toedracht en de gevolgen waren gis termiddag nog niet helemaal duidelijk. Bestuursleden hadden gisteravond over leg met enkele betrokkenen, onder wie de vermoedelijke aanstichter. Over het handgemeen doen verschillende lezin gen de ronde. Een speler van TYirkse afkomst van Soest Al zou tijdens de wedstrijd tegen UW uit het veld zijn gestuurd. Vanaf het complex belde hij een familielid op, dat een aantal fami lieleden en/of kennissen optrommelde en naar de parkeerplaats kwam. Daar werden de Marokkaanse spelers van UW opgewacht. De ontmoeting tussen beide groepen ontaardde in een knok partij. Toen de gealarmeerde politie arriveerde, waren de vechtende partijen reeds uit elkaar. Omdat niemand aangifte wilde doen, verrichtte de politie geen aanhou dingen. Of er gewonden waren gevallen, kon een woordvoerster van de politie bevestigen nocht ontkennen. Het verhaal dat de politie met kogelvrije vesten naar de Bosstraat was gekomen, verwees ze naar het land der fabelen. "De mensen van ons korps hebben die in ieder geval niet gedragen, misschien is er om assistentie gevraagd van een ander korps en hebben die collega's de vesten gebruikt." Evenmin was het de woordvoerster bekend dat haar collega's eerst naar het Esso-station waren gere den in plaats van het complex van S.O. Soest. Het uitgedraaide dagrapport had ze niet meer en omdat de computer 'vast' zat, kon ze daar ook niet inkijken toen ze gisteren om de informatie werd gevraagd. Intussen houdt het bestuur van de sport organisatie zich met de kwestie bezig. Afhankelijk van de bevindingen, zal bekeken worden welke stappen worden ondernomen. Voorzitter Paul Smit heeft inmiddels contact gehad met zijn colle ga van 'UW, maar dat had tot gister middag geen duidelijkheid opgeleverd. De preses van de Utrechters woonde het duel zaterdag bij, maar vertrok daarna meteen. Hij was daarom geen getuige van de vechtpartij, maar zou de zaak intern onderzoeken. Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING tevens verzorging van boekhouding. Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST Tel./fax: 035 - 601 26 71 Romantisch cadeau-idee voor Valentijn, dit rode miniatuurroosje in een trendy mini-windlicht. Jr mogelijk. Compleet van 9.95 voor AMERSFOORT Amsterdamseweg 139 Tel. 033-4611203 www.intratuin.nl Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 u 4 HET GROENE WARENHUIS /r. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Ma. vanaf 10.00 uur.

Soester Courant | 1999 | | pagina 1