>ezen 3,- WÊIM 8000 Mjii lactueel r Toch nog redding voor Mavo-Soest? Banden Service verdwijnt uit Hees Utrecht protesteert bij minister tegen aanvliegroutes Schiphol DSN(B ƒ1595.00 Dwangsom voor 'stiekeme' bouwers Statenleden PvdA op werkbezoek sp en pel elasting Adviesbureau Soest veerman i vssurantiën Telefoon: 035 - 602 23 02 121 Inschrijvingen voor 47 koopappartementen HlffliïHglL Uit onze Verras je allerliefste PAGINA 4 WOENSDAG 10 FEBRUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 Belastingzaken Boekhoudingen jaarstukken Loonadministratie Persoonlijke leningen Hypotheken Koopsompolissen Pensioenen Spaarloonregelingen Levensverzekeringen De Akkeren 43 3762 AN Soest Ouders nemen initiatief tot actie Schoeman begint deze week met verkoop Verhuizing mogelijk door nieuwbouw twee woningen aan Veenzoom Soest sluit zich aan bij brief van provincie Opzienbarend tcr^CtS 2,5 zitsbank Tigra stof santos mix uni leren armhoezen per 2 stuks ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Vernielingen aan 'Darthuizen1 Paard sloopt spoorbomen Amsterdammer loopt tegen de lamp Wie vergelijkt leest de Soester Courant z°nóa9 A4teW^an 'Jis 4 College geeft Soesters nog enige tijd voor afbraak (Brom)fietscontrole Service bij „Schoemaker ert het huidige bestem- r een meerderheid van >tuur heeft zich coulant dt dat er een uitzonde- noet kunnen worden et bestemmingsplan js en probleem. en bouwtekening klaar r de commissie ruimte* an tafel geveegd. Ze wA| een plan komt, dat var en past in de natuurlij 'at de commissie met dat is niet helemaal duide- s ze wel bereid een pro-, n die de bouw mogelijk d onder voorwaarde dat sn verklaring van geen ;even. 3 54 20 65 .01 38 77 raie Voorlichting >oest 1 hulst, 1 acer weken na verzending van sester en wethouders van loods -zoon- somme ren dwangsom van itste gedeelte van de i de nieuw gestorte be- weken te verwijderen. anschrijven de verhar- m.u.v. een container te juni a.s. indien nodig worden toegepast. an tennisvereniging LTV nning verlenen op grond Je Wet op de Kansspelen ïlijke voorwaarden en ïoud van de mogelijkheid vijziging indien dit neinde te voldoen aan de r oplegging van een van f 4.000,00 per ischrijven tot verwijdering- ng voortuin 3 aanschrijven deze te 1 april a.s. op straffe m van f 5.000,00. e bewoners aanschrijven 1 dwangsom binnen een anden de verdieping van het perceel Jachthuis- spronkelijke staat terug te inde te maken aan de De dwangsom bedraagt de beëindiging bewoning oor het terug brengen in «e staat. an MHC-Soest inzake de ingediende wens de KG-velden 1 en 2 van gsweg te vervangen, on- :n omdat bij de afweging d slechts beperkte len beschikbaar zijn en /an de prioriteiten mede uden met het feit dat het iccommodatie per 01-01- eniging is opgezegd en te voor vervangende al worden gezorgd. an AGV De Springbokken aren omdat bij de afweging id slechts beperkte mid- ar zijn en dat in de loop aeg alle door de vereniging sn zijn ingewilligd. Het lijkt een beetje op "pompen of verzuipen", maar de initiatiefne mers zijn ervan overtuigd dat het nog niet te laat is voor een reddings actie voor de Mavo-Soest. Drie ouders hebben vorige week een "to taalplan" op tafel gelegd om de school alsnog voor sluiting te be hoeden. Het plan is gebaseerd op een schriftelij ke enquête die de drie initiatiefnemers - de ouders Caria Blaauw, Riet Wagen- aar en Douwe Minkema - onder de an dere ouders op touw hebben gezet. Daar zijn tot dusver heel wat positieve reacties op gekomen. De basis van het plan is dat de ouders zich niet zonder slag of stoot willen neerleggen bij het besluit om de school volgend jaar of over drie jaar te sluiten. Zij vinden de Mavo-Soest "een unieke school voor kinderen die behoefte hebben aan klein schalig, individueel, structureel en plan matig begeleid onderwijs". Voorwaarde om het plan te laten slagen is dat de school per 1 oktober 1999 (of Voor de 47 koopappartementen van Braamhage, die in de zomer van 2000 worden opgeleverd, hebben zich definitief 121 mensen inge schreven. Dat is desgevraagd mee gedeeld door een woordvoerster van Schoeman, het makelaarskantoor dat de verkoop coördineert. Alleen al tijdens de twee informatieda gen in december werden honderden do cumentatiemappen uitgedeeld. Uitein delijk bleven er ruim honderd serieuze kandidaten over. Inwoners van Soest en mensen van bui ten, die economisch gebonden zijn aan Soest, krijgen voorrang bij de toewijzing van de appartementen die in prijs varië ren van 385.000 tot 795.000 gulden. Aan de hand van de lijst van de ge meente heeft de notaris de potentiële kopers een rangnummer gegeven en die yolgorde wordt door Schoeman Garan tiemakelaars gehanteerd voor de afwik keling van de transacties. Deze weken wordt begonnen met de eerste twaalf gegadigden. De 47 koopappartementen maken deel uit van het complex van 120 woningen, waarvan de bouw onlangs is gestart. De overige 73 appartementen worden ver huurd. De inschrijftermijn voor deze huurwoningen start pas in het laatste kwartaal van dit jaar. De aanvangshuur is nog niet vastgesteld. Bekend is wel dat de servicekosten daar in niet zullen zijn inbegrepen. De toe komstige bewoners van de 120 apparte menten kunnen terugvallen op de dien sten van de Zorgstichting Braamhage en - voor eenvoudige klusjes - gebruik ma ken van de technische dienst. Daarvoor moet wel worden betaald. Na de bouw van het complex wordt het bestaande Braamhage-gebouw gesloopt. Op die plaats wordt een park aangelegd. CAfU - V-. Kareisen Banden Service gaaf na ruim veertig jaar de Veenzoom ver laten. Het bedrijf verplaatst zich naar de hoek van de Dorresteinweg en de Industrieweg. Dat is finan cieel mogelijk, nu de gemeente wil meewerken aan de bouw van twee woningen op het huidige bedrijf sterrein in Hees. Het College wilde eigenlijk maar één woning toestaan op het terrein, maar notabene de fracties van de wethouders (WD, CDA, PvdA) en GPV/RPF/ SGP kwamen tegemoet aan de wens van eigenaar Martijn de Winter, de der de generatie van het bedrijf. Hoewel de bouw van twee woningen niet past in het beleid dat de gemeente in Hees tracht te voeren, stemden de fracties in met twee woningen. Het ar gument dat het bedrijf daardoor uit dit buitengebied verdwijnt en zich op het industrieterrein vestigt, woog voor; hen zwaarder. De vader van Martijn de Winter, die te zijner tijd een van de woningen betrekt (de andere is eveneens bestemd voor een familie), had vorige week de com missie ruimtelijke ordening duidelijk gemaakt dat het hele verhuisplan niet haalbaar zou zijn als er maar één huis zou mogen worden gebouwd. "We wil len het bedrijf uitbreiden, dus er zal meer vrachtverkeer door de woonwijk komen. Als het bedrijf aan de Veen zoom blijft, krijgt de buurt daar meer last van. Dat is niet bedoeld als een drei gement, maar we moeten oog hebben voor de realiteit. Iemand die een bedrijf uit de wijk haalt, mag daar best iets voor terug krijgen," aldus de tweede genera tie De Winter. Dat vindt een meerder heid van het gemeentebestuur ook. Foto: Aldo Allessie GGS en D66 wilden niet verder gaan dan één woning, omdat ze een constant beleid willen voeren. Het huidige bedrijfscomplex aan de Veenzoom beslaat ongeveer 1.800 ku bieke meter. Daarvoor in de plaats ko men twee vrijstaande woningen die elk ongeveer 550 kubieke meter zullen me ten. De goothoogte zal ongeveer drie meter bedragen en de woningen worden voorzien van een rieten kap. In overleg met de gemeente wordt nog bepaald waar ze precies op het terrein komen te staan. Eigenaar Martijn de Winter van Karei sen Banden Service hoopt dat het be drijf al aan het eind van dit jaar kan ver huizen. De hal aan de Dorresteinweg is al in zijn bezit, maar moet worden ver bouwd, omdat de vrachtwagens anders niet naar binnen kunnen rijden. Mede namens Soest en andere ge meenten hebben Gedeputeerde Staten van Utrecht vorige week scherp geprotesteerd tegen de plan nen om de aanvliegroutes voor Schiphol te veranderen. G.S. heb ben minister Netelenbos (Verkeer en Waterstaat) een brief geschreven waarin zij stellen dat de geluidhin der voor een groot aantal inwoners onevenredig zal toenemen. Het gemeentebestuur heeft zich bij de brief van G.S. aangesloten en daarom zal het College van B. en W. niet zelf nog eens met een brief en een motie de boer opgaan, zoals vorige week in de commissie ABZ nog werd afgesproken. "Grote verontrusting" spreekt uit de brief van G.S. Uit recent onderzoek is gebleken dat de inwoners van zowel westelijk als oostelijk Utrecht relatief al veel hinder ondervinden van het vlieg verkeer. Zo is het grote aantal "ge- luidgehinderden" rondom Soesterberg al een reden om de militaire activiteiten hier zoveel mogelijk te beperken. "Het bevreemdt ons dan ook dat u nu met voorstellen komt waarbij de hinder voor de Utrechtse bewoners juist wordt ver groot," aldus het provinciebestuur. Stiltegebieden Daarnaast wijzen G.S. op de stiltegebie den in het westen van de provincie, die door de toenémende bijdrage van Schiphol aan de geluidhinder hun status als "stiltegebied" al hebben verloren. Al in april vorig jaar heeft de provincie er bij de minister op aangedrongen dat deze aspecten nadrukkelijk betrokken zouden worden bij de "herconfiguratie" van Schiphol, en om tijdig op de hoog te gesteld te worden van de milieugevol gen. Maar G.S. hebben daar nooit ant woord op gehad en vinden het onjuist dat ze de (reeds concrete) voorstellen tot wijziging van het benaderingsgebied van Schiphol uit de krant moesten verne men. G.S. vinden de aanpassing "zeer be zwaarlijk", vooral omdat nu ook ande re stiltegebieden in de provincie getrof fen gaan worden. De plannen zijn dan ook in strijd met het provinciaal beleid, temeer daar er geen overleg is gepleegd en het aantal geluidgehinderden zal toe nemen. G.S. vragen de minister verder ook om overleg op korte termijn. Een kopie van de brief is verstuurd aan de vaste kamercommissies voor Verkeer en Waterstaat en voor Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. brillen - contactlenzen Smitsweg 30 3765 CT Soest Telefoon 035-6018626 2001) minimaal 240 leerlingen telt in plaats van de huidige 180. Dan wordt de sluitingsprocedure stop gezet en die kans wil het trio niet laten liggen. Daar voor moet dan wel voldoende draagvlak gevonden worden. Het drietal heeft daarom een "Totaal communicatieplan" gelanceerd, met als doelstelling voor de langere termijn: "het positioneren van de Mavo-Soest als dé school die naast het aanbrengen van de vereiste kennis en vaardigheden er ook in slaagt om de attitude en het gedrag van de leerlingen voor te bereiden op de eisen van de maatschappij in termen van zelfstandig heid en zelfwerkzaamheid, initiatief, dis cipline, normen- en waardenbesef, tole rantie, integriteit en maatschappelijke betrokkenheid". Publiciteitsoffensief Het plan kent drie invalshoeken: (1) het draagvlak en de betrokkenheid van leer lingen, ouders, docenten, directie en be stuur behouden en vergroten; (2) de beïnvloeding van toekomstige leerlingen en ouders; (3) de beïnvloeding van an deren, zoals de overheid en andere ma vo's (met als doel samenwerking). Met als basis het veronderstelde enthousias me van de ouders omvat het plan voor al een soort publiciteitsoffensief, waar bij zelfs de landelijke televisie (zoals "Breekijzer") ingeschakeld moet wor den. De voordelen van de mavo in het alge meen en die van Mavo-Soest in het bij zonder worden breed uitgemeten: de kleinschalige gemeenschap ("geen leer fabriek"), de structurele en planmatige begeleiding, de balans tussen school werk en vrije tijd, de sociale en etnische samenstelling van de school als afspie geling van de samenleving, naast kennis en vaardigheden of normen en waarden, hoge resultaten en veel doorstromers naar VWO en MBO, integriteit en to lerantie, etc. "Waar vindt u dit nog in Soest en omgeving?", aldus de brief aan de ouders. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum De politie heeft vorige week drie knaap jes van 14 en 15 jaar aangehouden die bij het voormalige restaurant "Darthui zen" aan de Prins Hendriklaan vernie lingen hadden aangericht. Ze werden in de kraag gevat door een 24-jarige Leer- summer, die ontdekte dat er een ruit was kapot geslagen. De jongens wilden overigens niet toegeven dat ze de ruit hadden vernield, al werden ze wel be trapt met een steen in hun handen. Aan de Peter van den Breemerweg heeft een geschrokken paard woensdagmid dag een spoorboom gesloopt. Het dier sprong van de schrik over de boom heen en beschadigde deze. Het paard werd zonder letsel teruggevoerd naar de ma nege. De spoorwegpolitie was snel ter plekke om de schade te herstellen, de financiële afwikkeling werd geregeld met de eigenaar. De politie heeft zich vrijdagmiddag ont fermd over een 39-jarige man uit Am sterdam, die in een supermarkt aan de Zuidpromenade zonder betalen lasagne en tortellini meenam, met een totale waarde van f 12,95. Hij kreeg daarnaast nog een proces-verbaal omdat hij eerder in de week zonder betalen had getankt bij een benzinestation aan de Weegbree- straat. Communicatiejargon In de uitgangspunten voor het commu nicatieplan wordt o.a. gesteld dat er een markt is voor de Mavo-Soest, maar dat de school een negatief imago heeft ("zwarte school, slechte resultaten"). De uitwerking, die stijf staat van het com municatiejargon, omvat drie fases: (1) initiatief; (2) 100 nieuwe leerlingen; (3) imago. In elk van de drie fases speelt de pers een centrale rol. In de laatste fase wordt zelfs aansluiting gezocht bij Soes ter evenementen als Gildefeesten en Sylvesterloop en worden er suggesties gedaan voor thematische acties rondom het milieu, asielzoekers, dierenasiel, de Paardenkamp en de ouderenproblema tiek. Desgevraagd geeft directeur J.W. de Gruijl van Mavo-Soest te kennen dat hij en zijn collega-docenten het plan van harte ondersteunen. Hij vindt in elk ge val dat het een zo groot mogelijke kans van slagen moet krijgen. "Dan zal wel blijken of het realiteitswaarde heeft of niet. We doen in ieder geval ons best." Bij Jasmijn vind je de grootste keuze in de leukste bloemen. Lieve kleine Valentijnboeketjes, Valentijnrozen, Valentijnkaarten, VaJentijnkaarsen. BLOEMENHUJS "Hartje-Zuid Zuidpromenade 9 Soest Tel. 035-6016877 rr- nuKuiicItcf Pannekoekenboerderij De Smickel heeft zes weken de tijd om twee re clameborden weg te halen, die zon der vergunning langs de weg zijn ge plaatst. Gebeurt dat niet, dan moet de eigenaar een boete betalen. Bij het restaurant aan de Lange Brink- weg staan op de parkeerplaats aan de straatzijde twee borden. Om in dezelf de stijl te blijven als de boerderij heeft de eigenaar daar een rieten dakje boven gemaakt, zodat alles een harmonieus geheel is. De totale hoogte zit rond de twee meter. Wat de eigenaar niet wist, was dat hij hiervoor een nieuwe vergun ning had moeten aanvragen. Dit had hij niet gedaan. Echter, deze vergunning zou hij toch niet krijgen, omdat de borden zo groot zijn dat gesproken wordt van bouwwer ken. Volgens het bestemmingsplan is de plek waar de borden staan, bedoeld als tuin en daar mogen alleen bouwwerken staan van maximaal een meter hoog. De eigenaar heeft een brief gekregen, waar in staat dat hij tot zes weken na ont vangst de tijd krijgt om de borden weg te halen en anders een dwangsom van vierduizend gulden per bord moet beta len. Middelwijkstraat Aan de Middelwijkstraat, tegenover Vi ni's bar, heeft een bewoner vanwege de overlast die hierdoor ondervonden wordt een schutting rond zijn tuin ge plaatst. In opdracht van afdeling Plano logie en Bouwen heeft de welstands commissie zich hierover gebogen en geoordeeld dat de schutting de relatie voortuin/straatbeeld verstoort. De schutting moet dus weg. De bewo- ners beweerden eerst nog dat de schut ting er al lang staat, maar luchtfoto's uit 1995 tonen aan dat er toen nog geen schutting stond. Na overleg is overeen gekomen dat een hekje of muurtje van hooguit een meter is toegestaan. De bewoners zelf stelden al voor om een pergola neer te zetten, wat ook goedge vonden wordt, als de dichte onderkant hooguit een meter hoog is. Is dit alles niet voor 1 april geregeld, dan wordt een dwangsom opgelegd van vijfduizend gulden. Loods Ook een loods aan de Wieksloterweg De nieuwe reclameborden bij de Smickel moeten van de gemeente worden verwijderd WZ moet worden verwijderd, stelt het College. De loods staat daar al langere tijd. In het bestemmingsplan is gesteld dat bijgebouwen een maximale opper vlakte van 64 vierkante meter mogen beslaan. De loods is groter, maar hier voor is een zogeheten uitstervingsregé- ling getroffen. Omdat de loods al stond, voordat het bestemmingsplan inging hoeft er niet direct gesloopt te worden, tenzij er verbouwd dient te worden. De gebruiker van de loods had een vergun ning voor renovatie van het voorste ge deelte gekregen, zodat na de renovatie een oppervlakte over zou blijven die binnen het bestemmingsplan past. Bij controle leek het erop dat de hele loods gerenoveerd zou worden. De bouw is toen stilgelegd, maar even later is door het noodweer het achterste deel half ingestort. Na enig getouwtrek is besloten dat de gebruiker het nieuwe deel, waarvoor hij de vergunning heeft, mag afmaken, maar de rest voorgoed op moet ruimen. Doet hij dit niet, dan kost hem dat tienduizend gulden. "Goed dat we het eens zelf gezien hebben," was de reactie van de le den van provinciale staten van de PvdA. Op verzoek van de Soester fractie kwamen ze kijken naar een aantal actuele knelpunten in Soesterberg. Allemaal punten waar de provincie direct (of mede) voor verantwoordelijk is. Met name de Rademakerstraat en de busverbinding, al dan niet door deze straat of buitenom, wel of geen roton de hielden de gemoederen bezig. Peter Rombouts, huidig en toekomstig staten lid: "Het lijkt een goed idee dat wij eens serieus laten onderzoeken of een roton de op termijn niet een veel betere oplos sing is dan de nu bedachte doorsteek over de Amersfoortseweg." Mogelijk kan het geld (ca. f 300.000,-) dat de provincie (uit de Boer-gelden, ter bevor dering van het openbaar vervoer) be schikbaar stelt beter benut worden, ook uit economische motieven om het be drijventerrein beter te ontsluiten. Gesuggereerd werd dat het bedrijfsleven daarin ook een bijdrage zou kunnen le veren. Dat de Rademakerstraat onveilig is kon men zelf ervaren: twee bussen die de straat blokkeren, schots en scheef geparkeerde auto's, auto's die benzine willen tanken, voetgangers die over wil len steken, kortom totaal onveilig, aldus Jan v. Bergen, fractievoorzitter en lijst trekker bij de komende verkiezingen op 3 maart a.s. De mening over het Kamp van Zeist was helder. Als defensie het terrein vrij geeft, wat als het Lockerbie-proces doorgaat nog wel heel veel jaren kan gaan duren, ziet de PvdA het als een goede locatie om binnen het bestaande terrein enige vorm van bedrijvigheid toe te staan. Het moet dan zowel Soest als Zeist de mogelijkheid bieden om be staande bedrijven uit de bebouwde kom hiernaartoe te verplaatsen. Men ver wacht overigens dat zowel Soest als Zeist hierover goede afspraken maakt. Nadrukkelijk zal e.e.a. door de provin cie kritisch gevolgd worden. Logisch vervolg Over de bebouwingsmogelijkheden op het terrein van het Kontakt der Kontin enten was de PvdA nog niet zover dat ze ja kon zeggen. Het probleem zit met name in het feit dat het provinciale streekplan vooralsnog geen mogelijk heid hiervoor biedt. Het terrein van het K.d.K. is 20 hectare groot. Zij zouden graag 2 ha. gelegen tegen de wijk Apol- lo aan willen benutten om woningbouw te realiseren. Niet als uitbreidingslocatie, maar als een logisch vervolg op de wijk Apollo. Het overige bos willen zij zelf houden, omdat met name de gasten er een goede ontspanningsmogelijkheid houden. Wel waren de PvdA-leden van mening dat de invulling die het K.d.K. aan het Cenakel wil geven getuigen van histo risch besef. Het K.d.K. en het Cenakel horen vanuit hun oorsprong bij elkaar. Wico Bunskoek, directeur van het K.d.K., is wel van mening dat hij 40 jaar lang eerst gehinderd werd door het vliegtuiglawaai en nu dat feitelijk is ver dwenen het streekplan, wat gebaseerd was op dat lawaai en de (K)kostenge- luidseenheden, hem het haast onmoge lijk maakt iets te realiseren. "U begrijpt", aldus Bunskoek, "dat de aankoop en verbouwing van het Cena kel een enorm bedrag gaan kosten." De PvdA-leden willen bekijken of er in het kader van behoud monumentale pan den ("wij hechten daar zeer aan" aldus Mevr. Nelleke Wuurman) mogelijkhe den zijn. Kazernes Nadat met name PvdA-wethouder Pie- ter ten Hove en raadslid Wil Stekelen burg nog eens wezen op het feit dat het her (en intensiever) bezetten van kazer nes ook met zich meebrengt dat deze mensen moeten kunnen wonen, en dat al dat heen-en-weer-gereis, bijvoorbeeld naar de toekomstige locaties Vathorst in Amersfoort of Leidsche Rijn in Utrecht, zeker vanuit milieudoelstellingen ook niet alles is, beloofden de provin ciebestuurders hier nog eens goed over na te zullen denken. Het feit dat het luchtruim boven Soesterberg gebruikt zou kunnen wor den door vliegverkeer van Schiphol keurt de fractie af. "Wij vinden," aldus Jan v. Bergen, "dat in een zo dichtbe volkt gebied met een hoge lawaaibelas- ting - bijvoorbeeld de A28 en een mili tair vliegveld - het al te gek is als dat óók nog staat te gebeuren." Wat betreft de A28 wil de PvdA alles in het werk stellen voor betere benuttingsmogelijk- heden, met name in de spitsuren, o.a. door toeritdosering en het gebruik van de derde baan, net zoals bij Vollenhove in Zeist. Bij een (brom)fietscontrole op diverse plaatsen in Soest vielen er vrijdag 9 be keuringen wegens een gebrekkige of geheel afwezige fietsverlichting. Drie bromfietsers waren het haasje omdat ze zonder helm reden. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel-' kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMR£E! Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5