OTEEN ardij o.g. liegdorp weer in ban van carnaval De Heybergh (5 jaar) in perspectief HOEBÉE afwezig Praten met B&W in dorpshuis Burgstede KBO houdt koffieochtenden en organiseert busreizen KYO kan kampioen worden 'Haal meer uit uw geheugen' Kerkdiensten fc Weetje nog wel, oudje? 60311 19* Wijkagenten bezoeken scholen Filiaal van Abrona geopend GROENEyELD ,otteklappers zetten toon in feestelijke Leutbunker WOENSDAG 17 FEBRUARI 1999 F.P. Prause HUISARTS Workshop van unieke Vestering op 21 februari Meningen van lezers Samenwerken 'De Drie Eiken' [Agenda Nieuwe cursus van SWOS en Thuiszorg Medische dienst 'Burgerlijke stand' Hulpverlening [j Vertelochtend in De Drie Eiken Themamorgen PCOB VRIJWILLIGERSHULP NODIG? h i Dagcentrum Antares in Zeist Vakantieplannen De Dubbeldekker Concert Automobiliste haalt nieuw promillagerecord RBERGSESTRAAT natuurgebied "De Soester ichitterend - met fraai uit- tuin en vijverpartij - gele- ■merappartement met lijke berging in de onder- situeerd nabij winkelcen- jst-Zuid" en openbaar ver entree, hal, toilet, woonka- 4x4, keuken, slaapkamer 30 met balkon, badkamer d en wastafel. Servicekos- ing in overleg. Koopsom f 145.000,- k.k. 'OMWEG gemoderniseerd (1997) staand woonhuis uit de jaren op 120 m2 eigen ee, gang, woonkamer met jken voorzien van allerlei oparatuur ca. 26 m2, luxe sr met ligbad, douche en ombinatie, toilet. Verd.: rui- oop, 2 slaapkamers. Voor beglazing. Aanvaarding in de koopsom f 335.000,- k.k. BRINKWEG ïtrum doch rustig gelegen niseerd halfvrijstaand lis met garage omsloten fraai aangelegde tuin, entree, woonkamer, eetka- keuken met allerlei inbouw- lur, badkamer met ligbad, n wastafel, toilet. Verdieping: 5 slaapkamers en zolder, ling in overleg. Koopsom f 450.000,- k.k. BRINKWEG gelegen beeldbepalende skooi op 935 m2 eigen 'e schaapskooi heeft een ervlakte van ca. 160 m2. Het ent gerenoveerd te worden, ling in overleg. Koopsom f 550.000,- k.k. )YENLAAN slijk - nabij winkels en open- 'oer_- gelegen robuust ge- vrijstaande villa met 1 garage - 8x6 meter - en derkelderd, omsloten door aangelegde vrije zonnige :t zuid-westen. Totale opper- Om2. entree, vestibule, hal, toilet, elder, ruime woonkamer - er en open haard - met ser- 5 m2), keuken met appara- lers, badkamer met douche n veel bergruimte. Voorzien an dakisolatie. Aanvaarding Koopsom f 745.000,- k.k. WEG elegen geheel gemoderni- itgebouwd vrijstaand lis met bedrijfsgedeelte van i' -uitbreidingsmogelijkhe- vezig- op 771 m2 grond. In- ntree, toilet, woonkamer van i2, moderne open keuken 'Statuur. Verdieping: over- 6 slaapkamers, badkamer ad en toilet. Voorzien van en geïsoleerd. Bedrijfsge- an ca. 80 ms verdeeld in Aanvaarding in overleg. Koopsom f 895.000,- k.k. st en omgeving iienst als u een huis 50EST - TEL. 035-603 00 25 ters- en dakdekkersbedrijf «9 40 3764 AD Soest n 035 - 603 25 16 SOESTERBERGSEmCOURANT Dorstlusti&e Ho op hein i»ri.u Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 [Zijne Dorst lustige Hoogheid Prins olie klap de Achtste met zijn adju- [dant Emile en de Raad van Elf heb- ben een weekeinde van veel feest en veinig slaap achter de rug. De 'Leu- t', de residentie aan de Rademakerstraat daverde op zijn rondvesten vanwege muziek en fang. het begon vrijdag 12 februari op de fcarolusschool, waar uitgedoste kinderen Js raiddag hun carnavalsfeest vierden. Ondersteund met muziek van hun trou we Zotteklappersband werden daar de 3 alaafs uitgebracht. Het werd een heerlijk ontspannen kinderfeest, waar llechts een paar leerkrachten aan mee leden. Eaterdag was het 'Tropical night' in de houden Leeuw, het grote carnavalsbal, Laar burgemeester Hans de Widt en Ichtgenote de sleutels voor enkele da- ten in handen gaf van Prins Carnaval, pie wist het geheel in juiste banen te leiden, wat aan Aad Zwingelaar best is ■oevertrouwd. Zijn speeches waren ori- lineel en getuigden dat hij goed op de loogte is van wat er allemaal in zijn feotteklapland gebeurt. Waar hij steeds Le moed vandaan haalde om de stem ming op hoog niveau te houden, is bij hem moeilijk te bepalen. Dat de Zotteklappers regionaal goed bekend staan, bewees het bezoek van de diverse Prinsen uit de regio. Vroor het buiten meer dan tien graden, in de Leu tbunker kon men de blauwe kielen wel uitwringen. De Gouden Zotteklapper werd overhandigd aan Fenny Gramser, terwijl mevrouw Hoekstra in de blauwe kiel van de Opperzot werd gehesen. Het bonke-bonke-bonke moet velen als een nagalm in de oren hebben geklonken, maar toen was het ook al bijna weer licht. "Deze keer geen Carnavalsmis, gewoon een keertje overslaan dan blijft het mooi," zei een van de volgers van de prins. Zondagavond vertrok het Soester- bergse gezelschap naar Nieuwegein waar het was uitgenodigd. Maandag bezochten Prins Zotteklap VIII en ad judant Emile de hen bekende zieken in het Zotteklapland en 's avonds werd een bezoek aan de Leutbroeken in Hoeve laken gebracht. En toen was het al weer dinsdag 16 februari, de laatste dag met het donderop-bal. De aftakeling van de zo met glorie beladen Prins Zotteklap VIII, tot de gewone mens Aad Zwinge laar. Een gebeurtenis waarbij sommigen met moeite hun tranen kunnen bedwin gen. Want wat zijn nu vier uitbundige dagen naast de 361 zo andere. van 21 - 27 febr. De collega's nemen waar voor spoedgevallen. 3p zondag 21 februari houdt An- heke Vestering van 12.00 tot 17.00 uur in Brasserie de Tuin aan de Rademakerstraat een open dag. 3nder andere wordt haar boek 'De coraties met Veren' getoond. De open dag staat in het teken van het [komend paasfeest. Zo kan men zien hoe een mooie paasmand kunt opmaken f een paaskrans, een muurmand die je t tegen de muur aan kunt hangen. Dok wordt aandacht besteed aan opge- naakt glaswerk zoals een prachtige gla- :n koekjestrommel, cloehes en sierlij- hangvazen. Anneke Vestering geeft Ëaarin een ruime uitleg en toont daarin jevens haar nieuwste collecties op dit gebied. Bezoekers kunnen ter plaatse een vaas kopen en deze origineel op la- ;en maken met eieren, hooi en buxus. En wie van mooie stofjes houdt kan terecht bij Henni Oosterbaan, jchrijfster van een viertal boeken over guilten. Zondag 21 februari is iedereen f 12.00 uur welkom in De Hiin, de begang is gratis. Weneer Van 't Holt, de PvdA werkt in- jerdaad niet meer met GGS samen, fat is niet omdat, zoals u suggereerde, r politieke verschillen van mening zou- jen zijn. Dat is best mogelijk tussen ver- fhillende politieke partijen. Nee me- «r Van 't Holt, wij zullen bijvoorbeeld blijven samenwerken met de VD'er van Geet en de CDA'er Stori- hans uit Soesterberg, maar niet meer pet een partij als GGS. GGS wil alleen naar mensen beschadigen en is alleen naar een 'tegen'-partij, uw manier van werken is duidelijk niet onze manier van n. Wij werken graag samen met rtijen die iets voor elkaar willen krij- voor ons mooie dorp Soesterberg. Wil Stekelenburg PvdA Soesterberg Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 pelletjesmiddag _3 vrijdag 19 februari wordt in de gro- t zaal van De Drie Eiken een gezellige pelmiddag georganiseerd met als thema svintermelange1. Na de prijsuitreiking rordt er boerenkool met worst geser- jeerd. Kosten 5 gulden per persoon. Dpgave tot 18 februari 12.00 uur. Donderdag 18 februari [themamorgen PCOP, Drie Eiken Vrijdag 19 februari 114.00 spelletjesmiddag, Drie Eiken i Zaterdag 20 februari 115.50 KVO-Spirit, Banninghal P Maandag 22 februari 108.00 oud papier, Caroluskerk f 09.00 kijkdag Domeinen Dinsdag 23 februari J 08.00 oud papier, Caroluskerk Woensdag 24 februari f 20.00 praten met B&W, Burgstede Nadat dit vorig jaar november in Soest het geval was, maakt nu ook Soesterberg kennis met de nieuwe opzet van de wijkbijeen komsten onder het motto "Pra ten met burgemeester en wethou ders". Op woensdag 24 februari komt het college naar het dorps huis Burgstede in Soesterberg om de inwoners de gelegenheid te geven bij de collegeleden on derwerpen aan te snijden die in de belangstelling staan. "Praten met burgemeester en wet houders" is destijds opgezet om de drempel tussen het gemeentebestuur en de inwoners zo laag mogelijk te houden. Een keer per jaar komt het college naar Soesterberg. Voor het eerst maakt de bevolking daar nu kennis met de nieuwe opzet van de bijeenkomst. De gemeente is afge stapt van de zaaldiscussie via de mi crofoon tussen bezoekers enerzijds en (leden van) het college van burge meester en wethouders anderzijds. In de nieuwe opzet krijgen de inwo ners van Soesterberg (en uiteraard ook die van Soest als het college daar in een van de wijken op bezoek is) de gelegenheid om afzonderlijk met een lid van het college te praten. Burge meester en wethouders hebben hier voor gekozen omdat in vorige bijeen komsten is gebleken dat mensen met klachten, problemen of vragen soms huiverig zijn voor een groot gezel schap. Soms zelfs bleven ze om die reden weg. Dit betekende, in tegen stelling tot wat juist de bedoeling van de bijeenkomsten is, dat niet alle in woners hun zegje konden doen. In de nieuwe opzet ontbreekt die drempel. Op woensdag 24 februari is iedereen in Soesterberg die iets te vragen of op te merken heeft welkom in het Dorpshuis Burgstede aan het Dorps plein. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Wachtende bezoekers worden op de hoogte gebracht van de gemeentelij ke informatiemogelijkheden zoals Internet en Teletekst. Naast de ANBO en PCOB, houdt ook de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) haar maandelijkse koffieochtenden in De Drie Eiken. Via deze ouderenbond kan men zich ook inschrijven voor interes sante dagreizen tegen gereduceerde prijs. Er is één KBO-Soest/Soesterberg, die een eigen kofüemorgen houdt, waarin leden en andere belangstellenden wel kom zijn. Voor de maand februari is die vastgesteld op donderdag 25 februari, aanvang 09.30 uur. Onder het genot van een kopje koffie/thee kunnen on derlinge gedachten worden uitgewisseld en mogelijk dan belangrijke items wor den besproken. Voor de afwisseling wordt een quiz gespeeld met leuke prijs jes. KBO busreizen. Dit jaar organiseert de KBO negen bus reizen naar interessante plaatsen in Ne derland. Deze zijn: dinsdag 23 febr. Vel- uwe-tour 42,50; dinsdag 23 maart Belgische snoeperijen 68,00; dinsdag 18 mei Drielandentour en Monschau f 79,50; dinsdag 22 juni Friesland en Otterpark 77,50; woensdag 18 augus tus Groningen en het Rijk van Ming 78,50; zondag 5 september Zundert en Bloemencorso 75,00; dinsdag 19 oktober Utrecht, Rijksmunt en grach- tentocht 55,00; donderdag 25 novem ber Brabant, Kerkelijk Museum Uden 67,50 en donderdag 30 december op naar 200072,50. De bus pikt de Soes- terbergse reizigers op de geplande data op bij De Drie Eiken. Opgave bij mevrouw Korte-Tieland, Joh. Poststraat 30, 3762 VM Soest, tel. 035-6013960, betaling uiterlijk één maand voor de bedoelde reis via bankrekening 35.99.78.290 of giro 200.70.83 t.n.v. KBO Soest/Soester- berg onder vermelding van datum reis. KVO heeft in een vrij rustige wed strijd gemakkelijk kunnen winnen van Hemur Enge uit Amerongen. Het duurde bijna tien minuten voor het eerste doelpunt viel en met de rust was het pas 2-6. In de tweede helft werd eveneens min der gescoord dan normaal het geval is en speelde KVO op zeker: 7-15. Doel punten werden gescoord door Rob de Peuter (6), Mien Driessen (4), Jaap van de Hoek (3), Tea Janssen en René Toxopeus (1). Komende zaterdag kan KVO kampioen worden. De wedstrijd tegen Spirit uit Voorthuizen wordt om 15.50 uur in de Banninghal gespeeld. Overige uitslagen: Hemur Enge 2-KVO 2 10-8, KVO 3-DWS 3 5-12, DWS Ml-KVO Ml 8-5, AntUopen A2-KVO Al 15-4, KVO Bl-Sparta B3 2-9, KVO Dl-CorbersDl 4- 3 en SparteFl-KVO F1 1-3. De SWOS (Stichting Welzijn Oude ren Soest) en de Stichting Thuiszorg Eemland hebben samen het initia tief genomen voor een nieuwe cur sus geheugentraining. Het motto is: "Beter onthouden, gewoon een kwestie van doen!" Vergeten is een heel normaal verschijn sel. Iedereen heeft er wel eens last van. Vergeetachtigheid ontstaat eerder door routine en sleur dan door het ouder worden. Toch zijn heel wat ouderen bang dat het geheugen hen voorgoed in de steek laat. Maar men kan wel dege lijk zelf invloed uitoefenen op het ge heugen. Hoe? - dat leert men op een speelse manier in de cursus "haal meer uit uw geheugen". De cursus is bedoeld voor 55-plussers die de conditie van hun geheugen wil len verbeteren. In de cursus worden technieken geleerd om zaken beter te onthouden. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten van vijf kwartier. Men ontvangt een cursusboek met de infor matie en de oefeningen die tijdens de cursus aan de orde komen. Op dinsdag 2 maart is er een informa tiebijeenkomst in het dienstencentrum De Drie Eiken, Dorpsplein 18 in Soesterberg, van 10.00 tot 11.15 uur. De cursus zelf start op dinsdag 16 maart. Aanmelding Men kan zich aanmelden bij de stichting Thuiszorg Eemland, tel. 033-4600046, of op de informatiebijeenkomst van 2 maart. De kosten bedragen f 75,- (incl. consumpties en cursusmateriaal). Wie Thuiszorg-contributie betaalt ontvangt f 10,- korting. Belangstellenden wordt aangeraden bij de ziektekostenverzeke raar te informeren naar de mogelijkheid tot vergoeding van de kosten. Woensdag 17 februari (Aswoensdag) ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor Van Hooijdonk 19.00 gemengd koor Zondag 21 februari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: aalm. Crooymans Zaterdag 19.00 ca ntores Zondag 10.30 herenkoor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 ds. R. Zandstra STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) OVERLEDEN 12 februari: Arthur Wilhelm Geisler (73), Dorpsplein 65. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Dit jaar viert de Heybergh haar eer ste lustrum. In de afgelopen vijf ja ren is het centrum uitgegroeid tot een moderne en gezellige ruimte waar ouderen een tijd op de wacht lijst moeten staan, voordat zij zich bewoners kunnen noemen. Binnen de gemeente Soest kennen we drie verzorgingshuizen: Klein Engend- aal en Molenschot te Soest en de Hey bergh in Soesterberg. In 1997 vormden deze drie door een fusie een eenheid onder de naam: 'Stichting Zorgcentra Soest' onder leiding van de algemeen directeur mw. E.E. Vischer, met naast haar een bestuur bestaande uit in totaal zes personen. Elk verzorgingshuis had zijn eigen "vrienden" met als doel het bevorderen van het welzijn van de be woners en medewerkers van de drie ver zorgingshuizen. Ook deze zijn gefuseerd tot de 'Stichting Vrienden van Stichting Zorgcentra Soest', afgekort SVSZS. Binnenkort zal zij zich, nadat de statu ten bij de notaris zijn gepasseerd, offi cieel presenteren. Voor de bewoners en medewerkers van de drie verzorgings huizen een garantie dat op vele terrei nen aan het bevorderen van hun welzijn wordt gewerkt. De Heybergh De jongste van de drie is de Heybergh. Het was 15 februari 1993 dat met de bouw daarvan werd gestart. Het hoog ste punt werd op 17 september van dat jaar bereikt en de ingebruikname volg de medio 1994. Zaterdag 26 maart 1994 was het groot feest met de opening van het nieuwe centrum door de toenmali ge wethouder Frans Kingma. De 83-ja- rige E. Maes was de eerste die zich toen als bewoner inschreef en dolblij was dat ze na jaren weer in haar eigen vliegdorp mocht wonen. Zuster Anne-Marie - niet te vergissen met zuster Marie-Anne - werd belast met de algemene leiding, een taak die ze nu nog met verve verricht. Haar eerste taak was de 28 woningen en 13 aan leunwoningen vol te krijgen, wat in het begin vrij moeilijk ging. Nu, vijf jaren later, is dat heel anders. Men staat nu gemiddeld ruim een jaar op de wacht lijst. Dat betekent tevens dat er in hui ze de Heybergh elke dag behoorlijk veel werk wordt verzet door de beroeps krachten en ook hier weer, gelukkig veel vrijwilligers. De Heybergh is niet meer weg te den ken uit Soesterberg, met zijn heel eigen Eén keer per maand is er een vertel ochtend in de Drie Eiken. Men ver telt elkaar de belevenissen van vele jaren geleden, verhalen met soms een traan maar meestal een lach. Beelden uit vervlogen jaren komen ter tafel, die soms haaks op de tijd van nu staan. Ongeveer twintig bewoners zaten 's morgens rond een lange tafel in de grote zaal van de Drie Eiken. Er werd koffie met appelgebak geserveerd, dat men zich goed liet smaken. Nadat ook 'ome Cees' was gearriveerd heette mw. Tosca van Bussel een ieder welkom en stelde dat deze ochtend het onderwerp de ra dio en tv van de beginjaren aan de orde was. Kennelijk werd dit niet zo goed be grepen toen een mevrouw vertelde over de eerste tijd direct na de oorlog. De pe riode dat je blij was met een dak boven je hoofd en brandstof in de schuur. Dit werd gevonden in een gevelde boom die na heel wat hakwerk in de bergruim te van de woning verdween. Toen men 's avonds de buit wilde bekijken, straal de het hout een groen licht uit. Het was bedekt met het zeer brandbare fosfor, dus een levensgevaarlijk brandvoorraad. Uiteraard werd de hele lading supersnel uit de opslag verwijderd om erger te De afdeling PCOB Soesterberg houdt op donderdag 18 februari haar jaarver gadering in de grote zaal van De Drie Eiken, aanvang 09.45 uur. Uiteraard worden daarin de jaarverslagen van de penningmeester en secretaris behan deld, teruggekeken op het afgelopen jaar en vooruitgeblikt op het laatste jaar van deze eeuw. Verder wordt een quiz gehouden. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom en de koffie staat klaar. voorkomen. Anderen volgden over die spanneqde tijd, een periode waarin iedereen zoveel mogelijk in zijn eigen onderhoud tracht te te voorzien. Bijvoorbeeld de afwas- middelen uit die tijd en de handigheid jes daarin. Vla deze omzwervingen kwam men toch uit op eerste radio die, vooral in het prille begin, op een accu speelde. Sommigen hadden buiten hun huis luidsprekers geplaatst om anderen te laten meegenieten. Zo zag het er zwart van de mensen als een interland voetbalwedstrijd werd verslagen. En dan de eerste televisiebeelden, wat vooral voor de ouderen ongeloofwaar dig was. Om die reden keek opa maar eens achter de tv of iemand daar nu iets in het kastje stopte. In de straat werd de tv naar het land van de fabelen verwe zen. Volksverlakkerij en mensen geld uit de zak kloppen, werd er gezegd. De ra dio-distributie via de kabel kwam ter sprake, hetzelfde idee zoals we die nu kennen in kabel-tv. Het waren beelden uit de tijd van toen die onderling veel herkenning gaven. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg charme en sfeer. De leiding vertolkt daarin een rol van betekenis. Vooral om en nabij de feestdagen straalt de ont moetingsruimte van gezelligheid en weet men steeds een passende aankleding te vinden. Met de andere twee verzor gingstehuizen streeft het naar perfectie ten dienste van de bewoners. Zo kent men de keuze uit maaltijden, een feit waar sommigen eerst aan moesten wen nen, maar die er nu vol lof over zijn. Dan het streven naar het zogenaamde Verzorgingscentrum De Heybergh. kwaliteitskenmerk, misschien te verge lijken met een vijf-sterren-restaurant. Nog maar weinig verzorgingshuizen in Nederland bezitten dit predikaat en de Stichting Zorgcentra Soest heeft goede hoop dat de drie tehuizen dit jaar dat bijzondere keurmerk mogen ontvangen. In maart bestaat de Heybergh vijf jaar en het is de bedoeling dat dit niet on gemerkt voorbij zal gaan. - w •T fa A, Wijkagent Evert Oosterman en zijn collega bezoeken de hoogste groepen van de basisscholen voor hét geven van verkeerslessen. Maar ook veel niet-verkeer vragen worden aan hen gesteld. Een klus die beiden met plezier doen. In Zeist is het dagcentrum Antares geopend, een werkproject voor mensen met een verstandelijke han dicap. Het is een kleinschalig dag- bestedingsproject van Abrona, dat ruime mogelijkheden aan derden verstrekt. Het was voor Nico Peelen, directeur, en mevrouw Rinie Peters, één van de clus termanagers van Abrona, een bijzondere dag toen zij op vrijdag 22 januari het belangrijke steunpunt 'Antares' van Abrona mochten openen aan de Mon- taubanstraat 84 in Zeist. Antares is een Jongeren tussen 12 en 20 jaar kunnen tijdens de vakantie terecht in De Dub beldekker aan het Dorpsplein. Donder dag is er tussen 16.00 en 18.00 uur een themamiddag over jongerenwerk in Soesterberg, de huidige situatie en de toekomstige plannen. Hier wordt na drukkelijk naar de behoeften van jonge ren geluisterd. De toegang is gratis. Op vrijdag kunnen jongeren tussen 16.00 en 17.30 uur meedoen aan een sportmiddag in de sportzaal van het dorpshuis. De toegang is twee gulden. Voor meer informatie: Houssein Alaoui tel. 0346-353411 of 035-6021981 KASTEEL NATIONAAL CENTRUM n a n j\T VOOR BOS. NATUUR O/V/VIVI^ EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 Zaterdag 27 februari concerteert Aca demie Trio Praha in de Hasselaerzaal in kasteel Groeneveld. Dit abonnements concert is weer georganiseerd door de Baarnse Muziekkring. Aanvang van het concert: 20.15 uur. Kaarten: reserveren bij de receptie van het kasteel tijdens kantooruren: di. t/m vr. 10.00-17.00 uur; za. en zo. 12.00-17.00 uur, tel. 5420446; toegangsprijs: f 22,50 (Pas 65 f 21,00). Kaarten zijn eveneens verkrijg baar vanaf drie kwartier voor aanvang van het concert bij de receptie in het kasteel. werkproject voor mensen met een ver standelijke handicap. Het omvat ver schillende werkplaatsen waar producten worden gemaakt die vervolgens in de bijbehorende winkel worden verkocht. Daarnaast is er een lunchcafé, waar ie dereen van harte welkom is voor een drankje en een hapje. Vanaf 18.00 uur wordt deze ruimte omgetoverd tot een restaurant waar mensen met een ver standelijke handicap kunnen eten. Tij dens de avonduren worden er culturele en ontspannende activiteiten georgani seerd voor de doelgroep. Openingstijden De winkel is op van dinsdag t/m vrijdag van 09.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur. Het lunchcafé is open op donderdag, vrijdag en zater dag van 10.00 tot 16.00 uur. Het restau rant is alleen op vrijdagavond geopend van 18.00 tot 21.30 uur. Het 'uit-pro- gramma' is van 20.00 tot 22.00 uur. In het lunchcafé zijn kunstwerken te bezichtigen gemaakt door mensen werk zaam op Abrona. De eerste tentoonstel ling is samengesteld met het toepasselij ke thema: 'eten en drinken'. De kunst werken zijn te koop of te huur via de afdeling Kunstuitleen van Abrona op de locatie Sterrenberg. Met vijf keer zoveel alcohol in haar bloed als toegestaan, probeerde een 46- jarige vrouw uit Soesterberg na haar bezoek aan een café aan de Rademaker straat nog naar huis te rijden. Ondanks pogingen van anderen om haar dit af te raden, kroop de vrouw toch achter het stuur, om prompt tegen een lantaarn paal te rijden. Desondanks wilde de vrouw nog steeds op eigen kracht naar huis. De inmiddels gearriveerde politie wist dit te voorkomen en nam het rijbe wijs van de vrouw, die al eens eerder voor hetzelfde feit was aangehouden, in beslag. In ruil hiervoor kreeg de vrouw een dagvaarding om zich voor de rech ter te verantwoorden. Volgens de poli tiewoordvoerster mag de vrouw zich houdster van een dubieus record noe men, want zo'n hoog promillage had de politie nog niet eerder meegemaakt. nl k

Soester Courant | 1999 | | pagina 11