KJ aruóhocK I i OP SOEST Soester Logo Puzzel in april in de Soester Courant Soest 50 jaar geleden] RADIO PROGRAMMA Kiekenhui 80 beddei BEVEILIGEN IS HET WERK VAN SPECIALISTEN Koen Vegter schildert de stilte Jeugdmuziektheater in C-drie Kras, breuk of beschadiging op uw dierbare foto? Familievoorstelling C-drie Expositie van 55-plussers OVERZICHT Êensgezindheit ieer schijn da Boeiende expositie in wandelgangen van Baamse Speeldoos Vrijdag 19 februari: Blue Line Big Band Maandag 22 februari: The Idiots Op de radio Woensdag 24 februari om 14.00 uur Wij repareren uw foto weer als nieuw! Geen negatief nodig Zondag 21 februari om 15.30 uur Sanitair Bedrijven en instellingen kunnen meedoen In fysiocentrum aan Veenbesstraat Radio Soest Clipboard Uit de Soester Courant van 18 Februari 1949 Psychologisch Astrologisch Adviesbureau Perfect Fit jgNSDAG 17 FEBR .....ghtWatchers IX Vijverhof |(volkingsonderzoe jioederhalskank Geen gedwongen WOENSDAG 17 FEBRUARI 1999 SOESTER COURANT Een inbraak brengt meer teweeg dan alleen schade en verlies. Een specialist kan u adviseren over inbraakpreventie. Want een gecertificeerd beveiligingsbedrijf weet precies wat er nodig is om een pand optimaal tegen inbraak te beveiligen. inbraakbeveiliging brandmeldsystemen camerabeveiliging alarminstallaties toegangscontrole terreinbeveiliging GECERTIFICEERD BEVEILIGINGSBEDRIJF JENSMA INSTALLATIE TECHNIEK BECKERINGHSTRAAT 29 - SOEST Tel.: 035 60 17 317 - Fax: 035 60 26 216 Hoe typeer je een kunstenaar zoals Koen Vegter? Je ziet zijn artistieke kwaliteiten niet aan hem af als je hem op straat ergens tegenkomt. Thuis ook al niet. Gewone rustige man, statig bijna. Spreekt alles pre cies op tijd uit. Vergist zich eigenlijk nooit. Aan de muur hangen een paar foto-achtige schilderijen. Stemmig. Landschappen. De muur aan de overkant toont bloemen. Er heerst een plezierige, beschouwen- de rust in huize Vegter. Koen is in de zestig. Niks artistiekerig. Hij geniet van zijn kwasten. Boven in zijn ate lier. Raam op het noord-westen. 'Mooi licht' zegt hij meteen, 'ik hoef mijn huis niet om te draaien'. 'Vroeger als jongetje tekende ik. Nooit aan schilderen gedacht. Allemaal zeil schepen. Ja, ik wilde varen, daar zal het wel mee te maken hebben gehad. Heb ik ook gedaan. Drie maandjes bij Nie- velt Goudriaan. In Siërra Leone de ri vier op en dan uit een pijp, die uit het oerwoud kwam, erts laden. Ik was 'scheepsjongen midscheeps'. Wassen, boenen, dweilen, koperpoetsen. Ik wil de graag stuurman worden, maar dat moest ik opgeven. Chemie studeren was ook mooi. Beter misschien. Een mens moet nou eenmaal keuzes maken'. Uiteindelijk werd Vegter, de laatste ja ren van zijn carrière, logistiek manager. Daar kunnen we ons iets bij voorstellen: niet van zijn stuk te krijgen, rustige al- lesoverziener. En zo gaat dat ook met de kwasten. Nauwkeurig, harmonië rend, ingetogen. Alle schilderijen lijken op enige afstand een beetje op foto's. Als je 't niet van tevoren weet tenmin ste. Daarna is het Koen Vegter. Dan haal je hem overal tussenuit. Hij vertelt spannend: 'Ik weet niet precies waarom ik schilder, maar ik heb het idee dat ik via mijn schilderijen op zoek ben naar een be paald soort harmonie: ruimte, stilte, tijd, aandacht'. We zaten er dus niet zover naast. Hij geeft voorbeelden: 'Het waaien van wind over een leeg strand, het langzame omvallen van een golf, branding, de eenzame schreeuw van een meeuw. Wolken en hun schaduwen, zo als ze over land en water glijden, de lij nen van heuvels in een landschap. En dan schilder ik dat. Maar waarom ik het doe? Ik vind de wereld buitengewoon mooi; daar zal het mee te maken heb ben. Mijn oudste dochter stuurde me naar een cursus. Oudste dochters moet je niet tegenspreken. Meer kan ik er ei genlijk niet over zeggen'. Dat hoeft ook niet, u kunt Koen Vegter gaan zien in de wandelgangen van thea ter 'De Speeldoos' in Baarn. U kunt Koen Vegter soms kopen. Veel van wat u er ziet hangt onder normale omstan digheden bij particulieren. En die willen Koen niet kwijt. Kennissen, vrienden, familie. Wat te koop is wordt duidelijk aangegeven in de folder die bij de expo sitie hoort. U haalt er een prachtig stuk je stilte mee in huis. 'In dekkende wa terverf, schrijf dat er bij, want dat maakt het nogal bijzonder. Gouaches dus'. Koen Vegter, u kunt hem niet missen als u naar De Speeldoos gaat. Van 15 fe bruari tot en met eind maart. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 De Blue Line Bigband, voortgekomen uit de Zeister muziekvereniging "Voor waarts", staat vanaf 1992 onder leiding van Andries Faber die de bigband mu zikaal heeft gevormd een een goede re putatie heeft bezorgd. Deze 22-mans formatie heeft de afgelopen jaren deel genomen aan diverse concours, waar op prijzen werden gewonnen en eervolle vermeldingen werden verkregen. Ook hebben zij verscheidene radio-optredens verzorgd en zijn onlangs gestart met cd- opnamen. Het jaarlijks terugkerend Nieuwjaarsconcert in samenwerking met 'groten' uit de Nederlandse jazz is steeds een hoogtepunt, waarin de ama teur en professional elkaar ontmoeten. De afgelopen jaren hebben zij een breed repertoire opgebouwd, variërend van oude traditionele Bigband muziek, zo als die van Glenn Miller, Count Basie en Benny Goodman tot de meer funky en rock stijlen van Earth Wind Fire en Pat Metheny. Daarnaast schuwen zij zeker niet La tin en Mainstream genre en hedendaagse componisten en arran geurs. De leden van de Blue Line Big band zijn zeer enthousiaste amateurs met professionele ambities. Allen zijn in het dagelijks leven zeer drukke baasjes vanuit zeer verschillende beroepsgroe pen, die zich eenmaal per week laven aan de jazz-muziek. Het is iedere keer weer fascinerend hoe zo'n heterogeen gezelschap kan worden tot een muzikale eenheid. Zij hopen dat u met hen zult genieten van de emotionele gedreven heid, ingetogenheid, de vrolijkheid en droefheid die in de Bigband muziek ten gehore wordt gebracht. Aanvang 21.00 uur. Entree f 10,00. Reserveren van maandag t/m vrijdag tussen 09.00-13.00 uur. Dat provoceren niet het voorrecht is van de jeugd, bewijst Lars von Trier ('56) door opnieuw een film af te leveren die de toeschouwers heftig verdeelt. Met The Idiots onderzoekt Von Trier de grenzen tussen normaal en abnormaal gedrag. Hij laat een groep twintigers op zoek gaan naar "hun eigen idioot", de ongeremde gek die in elk mens verbor gen zit. Met die kant van zichzelf moe ten ze de wereld in, om te ondervinden dat de meeste mensen maar tot op zeer geringe hoogte de confrontatie met de gestoorde medemens kunnen waarde ren. Karen, een verlegen en teruggetrokken vrouw, raakt in een restaurant betrokken bij een groep verstandelijk gehandicap ten. Als een van hen haar niet meer los wil laten, besluit ze met de groep mee te gaan. Tot haar verbazing echter stapt de diepst gestoorde man doodleuk ach ter het stuur van het busje en blijken de gekken normale mensen te zijn die als experiment doen alsof ze gestoord zijn. Karen is geschokt en kwaad, maar sluit zich tenslotte toch bij de groep aan om in de er op volgende weken door sensi- tivity-achtige trainingen en uitstapjes dichter bij de idioot in zichzelf te raken. Wanneer de groep dreigt te bezwijken aan zijn interne processen, stelt Stoffer, de ongekroonde koning, voor om als ultieme test de hervonden gekte uit te proberen in de huiselijke kring van elk groepslid afzonderlijk, een test die zal uitwijzen wie de werkelijk labiele per soon in de groep is. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Ontmoeting met... In "Ontmoeting met" op donderdag 18 februari (11.00 uur) spreekt Rita van Zweeden met Annelies Polderman over de Open Ochtenden in Soest. Een inter kerkelijke werkgroep organiseert twee keer' per jaar een koffieochtend voor vrouwen, waarin een spreekster een be paald thema komt belichten. Een inte ressant gesprek waarbij ook gesproken wordt over haar interesse in de Ooster se godsdiensten. Het programma wordt herhaald op dinsdagmiddag 23 februa ri om 17.00 uur. Radio Soest M.M. Het magazine op de zondagmiddag, van 14.00 tot 16.00 uur heeft voor zondag 21 februari o.a. de volgende onderwer pen: Hoe staat de Soester bevolking te genover de dreigende sluiting van de Mavo Soest? het Milleniumprobleem; beroep van de "week: pianostemmer; Raad waar-ie staat; verkeersprobleem bij het kruispunt Koningsweg/Biltse- weg; Jolien Pol over de Stichting Ge zond Gewicht; de muziekmarathon op 26 en 27 februari van PVO in de Brand weerkazerne. Soest MM is een pro gramma van Eef van der Horst, Ernst Jawetz en Ivo van Gurp. 't Hart van Soest In "'t Hart van Soest", het Radio Soest- programma op dinsdagmiddag 23 fe bruari om 16,00 uur, praat Jan Visser met Jos van de Laar (63), die na 38 jaar overheidsdienst (bij de gemeente Soest) met vervroegd pensioen (FPU) ging. Vanaf 1986 was hij administratief coör dinator bij de Brandweer. Columnist René Eijbersen vertelt over Arie Kuiper en Abel Herzberg. Visser leest zijn ge dicht "Brandbrief' voor de Soester licht kunstenaar Judith Gor, die momenteel exposeert in de Brandweerkazerne. Het programma wordt herhaald op zon dagmiddag 28 februari om één uur. Techniek: Frank Smit. Zondag aan staande om één uur wordt in 't Hart de opname herhaald van het interview met Frank de Zanger en de column van Eit Algra over "wiskunde". Techniek: Fre- dy Timmer. PAGINA In een land zo leeg dat het lijkt of God het vergeten is, wordt een ko ningskind geboren. Een meisje. Bij haar geboorte voorspelt een oude wijze dat zij een bijzondere kind zal zijn en dat de koning er goed aan doet naar zijn dochter te luisteren. Het mooie koningskind groeit voorspoe dig op. Tot op een dag haar moeder sterft en de koning gek wordt van ver driet, zelfs de nar kan hem niet troosten. De wijze geeft de raad opnieuw te trou wen. Maar in heel het rijk vindt de ko ning niet één vrouw die hem zijn over leden echtgenote kan doen vergeten... op zijn dochter na, het evenbeeld van haar moeder. Maar zij volgt haar eigen hart en vlucht naar wat toen het einde van de wereld was: België. De koning is woedend. Samen met de nar gaat hij er op uit om zijn dochter te vinden. In de voorstelling "Blauw Bloed" vloeien tekst, muziek en zang naadloos in elkaar over. In hoog tempo volgen tragische en feestelijke momenten elkaar op. De schrijfster van het stuk is geïn spireerd door een oude keltische legen de. Net als in alle volksverhalen en le genden, zijn in "Blauw Bloed" grote en tijdloze vragen verweven over goed en kwaad, wonderen en wijzen. "Blauw Bloed" wordt met veel plezier gespeeld en gezongen door 3 acteurs, een zange res en 2 musici. Een voorstelling voor iedereen vanaf 8 jaar: Te zien op woensdag 24 februari - 14.00 uur; De toegang is: f 7,50/f 6,- (strippenkaart)/f 10,00 (volwassenen): bezoekadres: Willaertstraat 49 in Soest. Telefonisch kaarten reserveren is moge lijk bij: Cultureel centrum C-drie, ma t/ m vr. van 13.00-17.30 uur, tel. 6022188. VW Theaterbespreekbureau Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 6012075. Beschadigde foto's, oud of nieuw, maar ook het verwijderen van bepaalde delen van uw foto, bijvoorbeeld een achtergrond, kunnen wij voor u wegretoucheren. U bepreekt met ons wat u wilt en mogelijk Is en wij leveren u het gewenste aantal printen. Wij gebruiken geen negatief, dus de originele foto ontvangt u retour. Krasverwijdering e.d. vanaf fl. 25,00 per foto, exclusief de prlntkosten. Vraagt u ons geheel vrijblijvend naar de mogelijkheden. tem Von Oosten fotoservice SOESTERBERGSESTRAAT 57 (035) 601 31 SOEST - WINKELCENTRUM HARTJE-ZUID. Twee danseressen en een acteur spelen in een kleurrijk decor met blokken, ballen en kegels. "Eén, twee, drie!' is een muzikale voorstel ling, waarin de spelers dans ver mengen met clowneske humor. De peuters en kleuters worden op een speelse manier in contact gebracht met vormen en kleuren. De voorstelling is geïnspireerd op de Triadische balletten van Oskar Schlemmer uit de jaren '20, waarin veelvuldig gebruik werd gemaakt van bijzondere kostuums in opvallende kleuren en vormen. Ontwikkeld en uitgevoerd door STAP Kunstprojecten. Dit is een uniek kunst educatief bedrijf waar dansers, muzi kanten, schrijvers, acteurs en beeldend kunstenaars samen werken aan projec ten en voorstellingen. De voorstelling is voor kinderen van 2 tot 6 jaar, zondag 21 februari - aanvang: 15.30 uur: De toegang is f 7,50/f 6,- (strippenkaart/f 10,00 (volwassenen); Bezoekadres: Willaertstraat 49 in Soest. Telefonisch kaarten reserveren is moge lijk bij: Cultureel centrum C-drie ma. t/ m vr. van 13.00-17.30 uur, tel. 6022188. VW Theaterbespreekbureau Soest, Steenhoffstraat 9a, tel. 6012075. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Allerlèi Soester(bergse) bedrij ven, verenigingen en instellingen kunnen binnen afzienbare tijd een telefoontje verwachten van uitgeverij Goezinnen uit Soest, organisator van de Soester Logo Puzzel die medio april in de Soester Courant zal verschijnen. Men kan echter ook zichzelf op geven. De puzzel wordt gemaakt naar het model van het Logospel in De Tele graaf, dat de deelnemende bedrijven en instellingen veel naams- en pro ductbekendheid oplevert. Om logo en naam bij elkaar te zoeken speuren duizenden zeer gemotiveerd de ad vertenties na in kranten, tijdschriften en op de televisie. De creatieve Soester uitgeverij Goe zinnen organiseert met toestemming van De Telegraaf en in samenwer king met de Soester Courant een Logo Puzzel voor Soester(bergse) bedrijven en instellingen. Wie mee wil doen kan - liefst op korte termijn - de ruimte reserveren voor een logo/advertentie in de huis-aan-huis editie van 14 april 1999. Voor meer informatie kan men bel len met: Organisatie Soester Logo Puzzel, tel. 035 - 6016341. -J* 33- De dames J. van Houdt en B. Schoonfeld leerden elkaar kennen tijdens een te- ken- en schildercursus van de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS). Sindsdien trokken ze vaak samen op en momenteel zijn in fysiocentrum Veenstreek aan de Ereprijsstraat aquarellen en pasteltekeningen van hen te zien. Landschappen, vogels en clowns zijn enkele onderwerpen die ze hebben uitgebeeld. Het tweetal exposeerde eerder al in C-drie en Kasteel Groeneveld. Ook namen ze deel aan schilderweken in binnen- en buitenland. De expositie in Veenstreek is tijdens kantooruren en op afspraak te bezichtigen, tel. 6011525. Bewaar de Soester Couranten! Er komt een Soester Logo Puzzel 'Een computer is een apparaat dat de problemen oplost die we niet zouden hebben als er geen computers waren'. Computers komen tot leven dankzij de mensen die ze van voedsel voorzien. Die mensen heten programmeurs. Letterlijk: mensen die programma's maken. Ook bij Radio Soest hebben we program meurs. Alleen heten die bij ons pro grammamakers. Zij voeden geen com puters, maar zij stellen interessante, ver strooiende, educatieve, informatieve of actuele programma's samen die we tot genoegen van onze luisteraars uitzen den. Een programmamaker bij Radio Soest is een allesweter, iemand die van veel dingen een klein beetje weet. Of iemand die daarentegen van heel weinig dingen juist bijna alles weet. Een volg zaam persoon, of juist een eigenwijs ie mand. Een man of een vrouw. Een jon gere, of een oudere. Iemand met weinig vrije tijd, of juist iemand die dat in over vloed voorhanden heeft. Kortom: een programmamaker bij Radio Soest vol doet niet aan een standaardprofiel. Maar één ding hebben zij allemaal ge meen: ze vinden radio maken leuk, ze zijn enthousiast en (soms) bijna hinder lijk nieuwsgierig. Programmamakers werken bij ons niet in hun eentje. Er is inhoudelijke onder steuning door een redactie, er is ook technische assistentie bij het maken van opnamen en uitzendingen. In eerdere afleveringen van Radio Soest Clipboard kwamen de technicus, de presentator, de verslaggever en de redacteur aan de orde. Vandaag dus de programmama ker. Zeer ruime beloning Waarom besteedt Radio Soest zoveel aandacht aan de verschillende functies die er bij onze lokale zender voorhan den zijn? Dat heeft twee redenen. De eerste is, dat wij blij zijn met iedereen die ons een warm hart toedraagt en die daarvan ook blijk wil geven door (een deel van) z'n vrije tijd bij ons te beste den. De tweede is, dat er onder u wel licht nieuwsgierige, enthousiaste, volg zame, eigenwijze, manlijke, vrouwelijke, jongere, oudere allesweters en specialis ten zijn, die we' op deze manier gelukkig(er) kunnen maken. Natuurlijk zijn er wel een paar 'huisregels'. Maar buiten die regels heeft iedereen alle vrij heid naar beste weten en kunnen en naar eigen inzicht te werken en pro gramma's te maken, en daarbij vooral de eigen creativiteit en oorspronkelijkheid in te brengen. Uw beloning is zeer ruim: voldoening, tevredenheid, waardering (niet in het minst bij uw luisteraars!) èn het gevoel, opgenomen te zijn in een club vrolijke, gezellige mensen waar u veel mee deelt. "Ja, maar..." zegt u? Pri ma begin. Zeiden we zelf ook toen we bij Radio Soest begonnen. Ach, waag er eens een telefoontje aan. Wat kost dat nou helemaal? En zeker als het u gelukkig(er) kan maken? Gerda Alders (035-6018253, ook 's avonds) staat u graag te woord. Dus wat let u...? Kerkstraat 3-5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 UITVOERING "OLYMPIA". Dinsdag- en Woensdagavond gaf de Gymnastiekvereniging "Olympia" haar jaarlijkse uitvoering. De zaal van Eem- land was Dinsdagavond tot de laatste plaats bezet, toen de ruim 200 mede werkende gymnasten opmarcheerden en zich op het podium opstelden. Na het brengen van de vaandelgroet en het zin gen van het Wilhelmus nam de voorzit ter, de heer Tak, het woord. Het verheugde spr. zoveel belangstelling te mogen zien en vooral de aanwezig heid van de burgemeester stelde spreker op hoge prijs. Een bijzonder woord van welkom rechtte spreker eveneens tot de Herv. Kerkraden en tot de gasten van deze avond, de heer Vermoten, voorzit ter van het Ned. Chr. Gymnas- tiekverbond en de afgevaardigden van de R.K. Gymnastiekvereniging "Cres cendo". "De Soester TXirnclub" er "Ex celsior" uit Baarn. Nadat de burgemeester de nieuwe club- vlag van de afdeling Soest-Zuid aan de stok had bevestigd, ging de voorzitter voor in gebed, waarna met de uitvoering werd begonnen. Het programma voor de pauze bevatte, behalve het brugturnen door de dames, alle nummers uit te voeren door de jeugd en de wijze waarop de kleine meisjes en jongens de oefeningen uit voerden, verdient alle lof. Het tweede gedeelte van het program ma, uitgevoerd door de dames en heren leden van Olympia, gaven prachtige staaltjes van lenigheid en kracht te zien en bijzondere vermelding verdienen hierbij zeer zeker het hoge brug-turnen heren en de lenigheidsoefeningen met de oefeningen aan de evenwichtsbalk door de dames. De hulde, die de voorzitter aan 't slot van de avond aan de directeur, de heer W. Egberts, voor de perfecte uitvoering bracht, was meer dan verdiend. Ook de dames Stempvoort en v.d. Flier, die de directeur bij de lesavonden trouw terzij de hadden gestaan en de secretaris en zijn echtgenote werden in deze hu betrokken. Ds E. Groeneveld sprak het lai woord en vertolkte daarbij de t§ "Vaardig en sterk tot Gods eer!" OOK EEN HUISHOUD SCHOOL VOOR SOEST. De Stichting "Koningin Emma Hui houdschool" alhier heeft het gem& bestuur medewerking verzocht bijj stichten van een huishoudschool. W. adviseren de raad, op dit ven goedkeurend te beschikken. Het is bij herhaling gebleken, aldus ij ken B. en W. in hun toelichting opt| aan de oprichting van een huishcf school grote behoefte bestaat; eenl hoefte waaraan niet kan worden i daan door de reeds jarenlang besta; Naai- en Breischool, welke dan ookj worden opgeheven. Laatstgenoeq school biedt immers niet het onden dat aan een Nijverheidsschool w<3 gegeven, waar ook les wordt gegevei koken, voedingsleer, wasbehandel enz. Met grote dankbaarheid denktl gemeentebestuur terug aan de velef ren, dat de Naai- en Breischool in st{| gehouden is door de vrijgevige fin; ciële medewerking van het Huis i Oranje. De Inspectie van het Nijverheidsoncl wijs is van oordeel, dat de opricht! van een huishoudschool geheel op ha] plaats is. Het aantal meisjes, dat i menteel een huishoudschool buiten gemeente bezoekt, kan gesteld worc op 90. Aan te nemen valt, dat een v groter aantal leerlingen dan thans i Soest op huishoudscholen in andere meenten gaat, een huishoudschool! eigen gemeente zal gaan bezoeken, c vooral voor meisjes het heen en we8 trekken naar een andere plaats bezwaj lijk is. Een leerlingenaantal van rui 120 lijkt B. en W. voor de op te richtl huishoudschool dan ook alleszins 1 reikbaar. De jaarlijkse kosten per leerling wordJ geschat op ruw f 300,-, waarvan 30 f voor rekening der gemeente komt. Voor: Cursussen astrologie. Individuele adviesgesprekken over jezelf, relaties, werk, gezondheid, kinderen, het spirituele pad, etc. BEL VOOR INFORMATIE TEL 06 - 51075023 VAN DONDERDAG T/M WOENSDAG FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. Elke dag nieuws op de hele uren DONDERDAG 18 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP 11.00 ONTMOETING MET... 12.00 RADIO SOEST NON-STOP 13.00 LUNCHROOM pr. Mini Schneider. 14.00 OPERETTELAND "Friederike"; pr. Paul Sparnaaij. 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 DE VERREKIJKER chr. programma voor de jeugd; pr. Rita van Zweeden e.a. 17.00 RADIO SOEST NON-STOP 18.00 Sluiting. VRIJDAG 19 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Miep Jansen. 10.00 OVER HET VOETLICHT pr. Ad van Wijngaarden. 11.00 SOEST 55+ pr. Ellie v.d. Wel. 12.00 SPORTCAFÉ-LUNCHROOM pr. Joop v. Ipenburg. 13.00 LUNCHROOM pr. Ria Hilhorst. 14.00 RADIO SOEST NON-STOP 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 JAZZY LISTENING pr. Peter v.d. Weij. 17.00 JAZZCONCERT pr. Semmy Prinsen/Frans Kingma. 18.00 Sluiting. ZATERDAG 20 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08100 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 OUD GOUD pr. Ap Kruitbosch. 12.00 COCKTAIL pr. Cock Schouten. 15.00 JAZZCONCERT (H) 16.00 MUSICA AETERNA pr. Liesbeth en Jaap Gankema. 17.00 HET BOEK OPEN pr. Herman Spoor. 18.00 Sluiting. ZONDAG 21 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 INTERLUDIUM pr. Jacques v.d. Griendt. 09.00 RELIGIE EN POëZIE pr. Maria Drost. 10.00 OMMETJE IN NATUUR EN MILIEU pr. Ina Aangeenbrug/ Annelies Nelis. 11.00 HET RAADHUISPLEIN (H) 12.00 PARA-CONTACT pr. Ronald Groenensteijn. 13.00 'T HART VAN SOEST (H) 14.00 SOEST M.M. pr. Ernst Jawetz/Eef v.d. Horst. 16.00 UW FAVORIETE KEUZE Klassieke verzoekplaten; pr. Jap van Vuu en/Mieke Boon (aanvragen: postbus 306 3760 DB Soest). 17.00 HET BOEK BINNENSTEBUI TEN pr. Herman Spoor. 18.00 Sluiting. MAANDAG 22 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Eef v.d. Horst. 10.00 RADIO SOEST NON-STOP 11.00 RONDJE SOESTERBERG pr. Anneke Vestering. 12.00 RADIO SOEST NON-STOP 13.00 LUNCHROOM pr. Gerda Alders. 14.00 ALLES UIT DE KAST 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 MUZIEKPALET pr. Wim Leeuwenkamp. 17.00 DE DERDE HELFT pr. Joop van Ipenburg. 18.00 Sluiting. DINSDAG 23 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Jan Visser. 10.00 NEDERLANDS OP RADIO SOEST pr. Thari Schroder. 11.00 ONTMOETING MET... 12.00 RADIO SOEST NON-STOP 13.00 LUNCHROOM pr. Ada van Os. 14.00 RADIO SOEST NON-STOP 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 'T HART VAN SOEST pr. Jan Visser. 17.00 ONTMOETING MET... (H) 18.00 Sluiting. WOENSDAG 24 FEBRUARI 07.00 RADIO SOEST NON-STOP 08.00 GOEDEMORGEN SOEST 09.00 SOEST ACTUEEL pr. Ernst Jawetz. 10.00 UW FAVORIETE KEUZE Populaire verzoekplaten; pr. Jap van Vuur- en en Mieke Boon (aanvragen: postbus 3062, 3760 DB Soest). 11.00 HET RAADHUISPLEIN Gemeente-informatie; pr. Ben van Os/ Yvonne Dijkhuis. 12.00 RADIO SOEST NON-STOP 13.00 LUNCHROOM pr. Lonneke Meijer. 14.00 RADIO SOEST NON-STOP 15.00 SOEST ACTUEEL (H) 16.00 A COUNTRY SONG pr. Gerard van Holland. 17.00 DIVERTIMENTO pr. Jacques v.d. Griendt. 18.00 Sluiting. Radio Soest, 6093851/6093852. 1 aonderdag om 19.00 uur kon Km Watchers bijeen in De Vij\ 1' de Klarinet. Geïnteresseen Fa zich ellc moment aansluiten /wer wil gzaag alles vertellen o 'iuwe 'Succes signalen plus'-f De nadruk ligt niet alleen Ei'maar beslist ook op veran Bet programma kan aan elke li orden aangepast en is zeer fl Voor meer informatie kan tijd 1 uren gebeld worden naar ni 1/0182-632218. Louwen van 30 t/m 60 jaar I [eens in de vijfjaar een uitnodi; |,e( bevolkingsonderzoek i Moederhalskanker. In februari liTouwen die zijn geboren in 1 Itnodigd. Lnodiging wordt toegezonden i ICGD of door de eigen huisart {al ontvangen ongeveer 6.000 v tjn Midden-Nederland deze nu [uitnodiging. Het onderzoek L|s bij de huisarts, door middel fuitstrijkje. Mis wordt in Nederland bij o f,700 vrouwen baarmoederhals [vastgesteld. Door een uitstrijk iten zijn veranderingen aan de I .«lethals te ontdekken, nog voc kchten zijn. Bij vroege ontdek goede behandeling is in bijna rillen genezing mogelijk, «t vragen over dit bevolkingsol lil kan een speciaal telefoonnur f Preventicon worden gebeld: f34184, op werkdagen van 9.0 I iOO uur. uw artikel "Soest moet „irven te kopen" van woensd kbruari, schrijft u: "Uit de eacties blijkt dat alle fracties I iet eens zijn, dat Soest vooi iet meer buiten de bestaand Auwing activiteiten moet gaai plooien, maar zich dient te ri op de open plekken binnen c bouwde kom." Gemeentebelangen Groen Soe [daar wel enige kanttekeningen bij: Iade allereerste plaats wil Gemee: langen Groen Soest dat definitief afgezien van bouwen in het b [gebied, dus niks voorlopig. Dat f partijen er wel voorlopig van af2 geen kwestie van vrije keuze. Het gevolg van het feit dat het strei van de provincie tot 2005 bouwer landelijk gebied niet toestaat. De partijen zullen wellicht bij de pre pleiten om in het nieuwe streekpl mogelijkheden In het büitengebi Soest op te nemen. Het idee dat de gemeente haar aa nu op de open plekken binnen bouwde kom moet richten, woi gedeeld door Gemeentebelangen Soest. Wij vechten juist tegen h bouwen van open plekjes, zoa geleden het plantsoen op de ho lome van Leeuwenhoeklaan/Bu lotlaan en de op stapel staande plannen voor het geitenweitje la Kerkpad. Juist het bestaan va plekken binnen de bebouwde ko Soest het groene dorpskarakt moet worden beschermd. De gemeente wil in het gebied 1 ten van de spoorlijn Utrecht-Ba; Ziekenhuis Eemïand heeft lopen weken hard gewerkt opstellen van de conceptbe voor 1999. Er moesten ingr keuzes gemaakt worden on begrotingstekort 12 miljoen was. Het te bezuinigen b< opgebouwd uit een tekort •biljoen uit 1998 en aanvraj bieuw beleid ter grootte van joen gulden. De Raad van Bestuur heeft voi alle medewerkers geïnformeeri conceptbegroting voor 1999. de ingrijpende maatregelen geen gedwongen ontslagen, bezuinigingen is er toch ook r •baakt voor nieuw "zorgbeleid ge de afgewogen besluitvormi de conceptbegroting pas voi rond. Elke eenheid (afdeling) ken geweest bij de begrotingsc De bezuinigingsmaatregelen v< ber 1998 om het tekort in 199 dringen (vacaturestop, stop o) klachten en vermindering bec le in de kerstperiode) hel Vruchten afgeworpen. Daard tekort beperkt gebleven. Doe voldoende dekking voor de van de 36-urige werkweek,1 CAO en de stijging van de s ten, is het te bezuinigen be 1999 hoger. Het structureel te opgevangen door verminder beddencapaciteit. In overleg re zorgverleners en instellir regio wordt bekeken hoe ev< volgen kunnen worden opge 80 bedden weg Ziekenhuis Eemland sluit n tal verpleegafdelingen om ziekenhuisbedden met tacr minderen. De betreffende m worden op andere afdeling Ook andere onderdelen van buis krijgen te maken me gevolgen. Het Facilitair Bed paalde taken uitbesteden, zc maak en drukwerk. Er wc bele organisatie grote en kJc regelen getroffen om de be te realiseren.

Soester Courant | 1999 | | pagina 12