Boerkoel overweegt vertrek uit politiek na kritiek op 'hobby' _T\ En dit zijn de knallers van deze week: m Cowboys winnen bij carnavalsoptocht HurK 2.49 9.96 9.98 1.89 IPrimul iiintratuin ryiRER DANSANT *55 VASTE BEZORGERS 'Ik wil van dat gezeik af' Twee bruiloften in 'millenniumnacht1 6027493 -O. v5v*\ 129,50 p.p. ©rfey 77e JAARGANG NO. 26 |j WOENSDAG 17 FEBRUARI Bedrijf van PvdA-leider laat opdracht schieten Gevraagd in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 3 Actueel 3 Actueel 5 Actueel 5 Actueel 9 Sport In weekeinde geen treinen van/naar Baarn Glijpartij door slechte afwatering Gladde duinen eisen hun tol Kees Boerkoel is het zat Praalwagens trekken ondanks vrieskou veel bekijks GOH IN HET WILDE WESTE KLAREN il TROMP Ook 's avonds en in 't weekend 88 soest w"and OPEL"©- AA Tel. 06 - 53 91 12 37 Delmonte bananen Mona magere yoghurt Schouder karbonade Hele kip Verse gestoomde makreel Boerentarwe brood VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Controles Van Breukelen Vast-goed Assurantiën A. van der Lee JÜf. \>-~j v hffy 149,50 p.p. J,rl- Redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152* Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 16,50 Buiten Soest f 33,-- Losse nummers 85 ct. Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Voor PvdA-fractievoorzitter Kees Boerkoel zijn het barre tijden. Na de kritiek op de "schijn van belan genverstrengeling" doorzijn betrok kenheid bij het omstreden nieuw- bouwplan voor de Rabobank dreigt zich opnieuw zo'n affaire voor te doen. Nu met als inzet het zoge naamde bouwpIan-"Roos", op de hoek van de Dalweg en de Steen- hoffstraat. Böerkoels bedrijf werd daarbij zonder dat hij het wist ook betrokken, maar heeft de opdracht inmiddels laten schieten. Bij het recente gekrakeel over de Rabo bank kon Boerkoel - in het dagelijks le ven directeur/eigenaar van het con structiebureau Krabbendam-Boerkoel - zich ondanks zijn woede over de "aan tijgingen" van Gemeentebelangen Groen Soest aan zijn adres (en dat van Teun Middelkoop van het CDA) geluk kig prijzen met de steun van alle ande re raadsfracties. Het akkefietje leidde zelfs tot een soort "doodverklaring" van GGS door de zes andere fracties. Nu echter vreest Boerkoel opnieuw in opspraak te komen doordat zijn bureau bij de bouwaanvraag voor het plan- Roos is genoemd. Dat wil zeggen: zijn naam is - buiten zijn medeweten, zoals hij nadrukkelijk verklaart - ingevuld op het aanvraagformulier. Volgens Boer koel is dat een foutje geweest van archi tect Jan Peters, die het bouwplan heeft ingediend en alvast Boerkoels naam ver meldde. Volgens Boerkoel is dat min of meer uit macht der gewoonte geschied, omdat beiden al 28 jaar samenwerken. Een en ander valt op te maken uit een hoogst opmerkelijke rondzendbrief die Boerkoel vorige week - op verzoek van gemeentesecretaris De Kam - verstuur de aan het College van B. en W., met afschriften aan het personeel van zijn bedrijf, zijn fractiegenoten Wil Stekelen burg en Pieter ten Hove, architect Jan Peters en zijn collega-raadsleden. Boer koel zet daarin op een rijtje wat er de afgelopen weken is gebeurd. Hij stemde tijdens de raadsvergadering van 21 januari - net als de andere coa litiepartijen - tegen het voorstel van GGS om voor het bedoelde gebied een voorbereidingsbesluit te nemen. GGS wilde op die manier "ongewenste ont- wikkelingen" tegengaan (de partij van Harry Witte c.s. vreest daar o.a. voor een "tweede Visserstaete"). Achteraf blijkt er dus inderdaad sprake te zijn van een concreet plan. Zvvart-op-wit Dat Boerkoel tegen het voorstel stem de brengt hem - nu zijn betrokkenheid bij het bouwplan-Roos "zwart op wit" staat - kennelijk in de problemen. Het lijkt er immers op dat hij daarmee ook zijn eigen belang heeft gediend, omdat zijn constructiebureau een paar centen kan verdienen aan het advies over be ton-, staal en houtconstructies van het project. In de rondzendbrief doet Boerkoel alle moeite om duidelijk te maken dat hij weliswaar sinds 19 januari op de hoog te was van het bouwplan en daarvan in het "reguliere overleg tussen de coalitie partners" ook melding heeft gemaakt, echter zónder dat hij wist dat zijn naam inmiddels aan het plan verbonden was. Dat heeft hij, volgens de brief, namelijk pas op 27 januari vernomen in een te lefoongesprek met architect Peters. Volgens de brief heeft Boerkoel toen onmiddellijk ("sneller kan niet") contact .iV»»tïS%11 J Kees Boerkoel (PvdA). gezocht met burgemeester De Widt en gemeentesecretaris De Kam en hen na drukkelijk gevraagd hoe hij met deze situatie moest omgaan, met het voorstel om daarover gesprekken te voeren met enkele andere fracties. Volgens Boer koel heeft burgemeester De Widt hem bij die gelegenheid - terwijl De Kam aan de telefoon meeluisterde - gezeg dat hij eventuele problemen met Harry Witte en GGS zélf maar moest oplossen... Coalitie-overleg Een week later (4 februari) was er op nieuw "coalitie-overleg" en maakte Boerkoels collega Wil Stekelenburg daarin mondeling melding van de ge beurtenissen. Intussen (op 29 januari) had Boerkoel zelf de oppositie (overi gens zónder GGS) al benaderd, althans Wim Roest van D66, om te discussiëren over de vraag hoe hij (Boerkoel) moest omgaan met bouwplannen in Soest. Boerkoel had daarbij ook Ans Mann (GroenLinks-PS) en Wiebe Meilof (GPV/RPF/SGP) willen betrekken, die uiteindelijk in de raad ook tegen het voorstel van GGS hadden gestemd. Maar Roest liet niets van zich horen, al heeft Boerkoel hem er op 4 februari nog wel over aangesproken. Verder heeft Boerkoel volgens eigen zeggen niets meer over het bouwplan vernomen; hij weet niet eens hoe het eruit ziet. 'Hobby' In de brief trekt Boerkoel vervolgens zelf de conclusie dat hij er alles aan ge daan heeft om iedereen te informeren. Hij onderstreept nog eens dat hij op geen enkele manier wil dat zijn bedrijf in diskrediet wordt gebracht wegens zijn "hobby" als raadslid, of dat zijn bedrijf in een vreemde discussie wordt betrok ken. En aan architect Jan Peters heeft hij laten weten dat hij - "vanwege de mo gelijke politieke discussie" - niet in aan merking wil komen voor de constructie- klus. Dat laatste is voor het bedrijf natuurlijk een bittere pil, vandaar dat Boerkoel aan zijn medewerkers laat weten dat hij - als het ondanks zijn zorgvuldigheid vaker gebeurt dat het constructiebureau een project moet laten schieten - met hén wil overleggen over zijn aanblijven als raadslid, vanwege de vraagtekens die zijn betrokkenheid kennelijk oproept. In feite laat hij het daardoor aan zijn per soneel over om antwoord te geven op de vraag of hij zich beter uit de politiek kan terugtrekken. Kennelijk is die gedachte Verzorging aangifte-biljet INKOMSTENBELASTING tevens verzorging van boekhouding. Administratiekantoor N.J. Konijn De Akkeren 18, SOEST Tel./fax: 035 - 601 26 71 voor Boerkoel min of meer actueel. "Meer dan zorgvuldig ermee omgaan kan ik niet," aldus Booerkoel in zijn opmerkingen aan B. en W., nu van die kant geen behoefte is gebleken aan ge sprekken met raadsleden over het the ma "hoe kan iemand uit het bedrijfsle ven zitting hebben in de gemeenteraad van Soest?" Boerkoel vindt wel dat zo'n gesprek - in breed verband - nodig is: "Wie mag, wanneer en bij welk onder werp in de commissie en de raad aan wezig zijn en meedoen aan de discussie en de besluitvorming?", en: "Welk werk is nog acceptabel om te doen naast je 'hobby' als raadslid; hoe dient een geko zen volksvertegenwoordiger om te gaan met dit soort zaken?" Geen waarborg Tegenover de fractie en het bestuur van de PvdA verzucht Boerkoel nog dat zelfs het met-in-discussie-brengen van RO-zaken in de fractie, evenmin als zijn niet-deelname in commissie en raad bij bouwzaken waarbij zijn bedrijf betrok ken is, "geen waarborg tegen dit soort van discussie is". "De combinatie van werk en 'hobby' wordt op deze manier wel erg moeilijk," aldus Boerkoel. Opmerkelijk is tenslotte ook Boerkoels beklag aan het adres van architect Pe ters: "Het wil maar niet lukken mensen duidelijk te maken dat een constructie adviseur geen invloed heeft op het pro gramma van eisen van een gebouw en dientengevolge op het architectuur-ont werp. Voor vakmensen lijkt het me duidelijk dat in deze fase de inbreng van een constructieadviseur niet aan de orde is. De gemeenteraad van Soest is van een iets andere samenstelling en heeft blijkbaar andere interesse." Ingetrokken Inmiddels heeft het College van B. en W. nu zelf een voorstel ingediend om voor een deel van het betrokken gebied een voorbereidingsbesluit te nemen. Daarin zou echter wél ruimte zijn voor een nieuwbouwproject in het bouwplan- Roos. Desondanks heeft architect Peters het bouwplan ingetrokken, "omdat de welstandscommissie het heeft afgewe zen". Peters heeft volgens ingewijden nog een herkansing als hij vóór de raadsvergadering van 25 februari een herzien bouwplan indient. De naam Boerkoel zal daar dan zeker niet aan verbonden zijn. jttT' Geen oplossing Koningswegkruising. Raad spreekt zich uit tegen aanpassing vliegroute. 40 Mille voor verslaafden zorg. Twaalfde lustrum echtpaar Corsmit. Nationale titel Lars van den Broek. In verband met werkzaamheden rij den er zaterdag 20 en zondag 21 fe- bTuari geen treinen tussen de stations Soest en Baarn. De Nederlandse Spoorwegen zet bussen in om de ver binding tussen Soest-zuid en Baarn in stand te houden. Tussen Soest- zuid en Utrecht rijden de treinen ge woon volgens de normale dienstrege ling. Vanaf maandagmorgen is er weer treinverkeer tussen Soest en Baarn. Twee Soester snorfietsers, een zeven tienjarige bestuurder en een zestienjari ge passagier, zijn zaterdagmiddag pijn lijk uitgegleden over het bevroren weg dek van de Inspecteur Schreuderlaan. Vanwege bouwwerkzaamheden op die plek wordt overtollig water uit de bouw put in het riool gepompt. Omdat de put de hoeveelheid water niet aankon, stroomde het de straat op waar het di rect bevroor. De jongens, die beiden knieletsel opliepen en wier snorfiets werd beschadigd, stellen de aannemer aansprakelijk. Dat de gladheid van het afgelopen weekeinde niet beperkt bleef tot stoe pen en straten, kwam een 55-jarige Soestse zondag maar al te pijnlijk te weten. Tijdens een wandeling in de Lan ge Duinen gleed ze uit en kon vervol gens niet meer op eigen kracht opstaan. Ze werd per ambulance naar Molendael gebracht voor onderzoek. Er is geen sprake van dat Kees Boerkoel zich zal terugtrekken uit de politiek, althans niet vanwege de commotie over het plan-Roos. "Maar als er nóg eens zoiets gebeurt en er komt wéér gezeik over, ga ik echt met m'n personeel praten." Boerkoel is het "gezeik" meer dan zat, zoals hij het in rond Nederlands formu leert. "Daar wil ik wel eens van af. Er wordt van bepaalde zijden net gedaan of ik iets onoirbaars doe als ik adviseer over de constructie van bouwplannen in Soest. Dat is gewoon mijn werk, en dat wil ik op een normale manier kunnen blijven doen." Hij heeft op verzoek van burgemeester De Widt in zijn rondzendbrief alleen maar wat zaken op een rijtje gezet, laat hij weten. "Dat komt omdat er één raadslid is geweest - nee, ik zeg niet wie dat is geweest - die bij de burgemeester 'heeft geïnformeerd of dit allemaal wel kon. Mijn voorstel om dan, in breder verband, met z'n allen verder te praten over wat je als raadslid en ondernemer kunt doen, is helaas niet gehonoreerd, maar misschien gebeurt dat nog." Boer koel wil zijn collega's in de politiek graag nog eens uitleggen hoe het werkt bij bouwprojecten. "Wij geven alleen advies over de constructie; wij produce ren niets. Met het ontwerp hebben wij niets te maken..." Door de beugel Boerkoel heeft zich er onlangs nogmaals van verzekerd dat zijn handelwijze met betrekking tot bouwprojecten in Soest in alle opzichten door de beugel kan. Zijn fractiegenote Wil Stekelenburg heeft daarvoor allerlei geledingen binnen de PvdA benaderd - tot zelfs de Tweede Kamerfractie en het landelijk partijbe stuur toe - en te horen gekregen dat er op Boerkoels optreden niets aan te mer ken valt. "Ik hoef me nergens voor te schamen," aldus Boerkoel, "maar ik heb wel een bedrijf met twintig man personeel. Voor hen is het zeker niet leuk als we omzet of winst missen door het kabaal dat an deren over een project maken. Het is tenslotte ook hun brood. Als het zo doorgaat zal ik zeker met hen overleg gen of ik kan aanblijven als raadslid." Twee aanstaande bruidsparen hebben zich bij de gemeente Soest aangemeld voor een huwe lijksvoltrekking in de millen niumnacht. Het is de bedoeling dat ze een kwartier voor de eeuw wisseling tegelijkertijd in de echt worden verbonden. Het gaat om een stel uit Soest en een paar uit Amersfoort. Er is nog plaats voor een derde trouwerij in het ge meentehuis. De speciale plechtighe den maken deel uit van het feestelij ke programma dat Soest rond de mil lenniumwijziging organiseert. De aanstaande echtparen moeten op vrijdag 31 december het zaterdag-ta rief betalen. Dat bedraagt 1.132 gul den en 75 cent, ruim 750 gulden meer dan op maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag. Op woensdag kan men elkaar gratis het ja-woord geven in het raadhuis. 9 Het "Carnaval in het Wilde Westen" van de organiserende Narre Knol len haalde zaterdag de meeste stem men tijdens de carnavalsoptochten won daarmee de eerste prijs in de categorie grote groepen. De Narre Knollen, de grootste carnavalsvere niging in Soest, kunnen terugkijken op een geslaagd carnaval. Behalve de praalwagenoptocht bestaat het carnaval uiteraard voornamelijk uit feesten. Dat hebben de verschillende verenigingen de afgelopen vijf dagen dan ook bijna onafgebroken gedaan. Naast een offciële opening en afsluiting konden de feestgangers zich traditiege trouw uitleven tijdens het kindercarna val, het seniorencarnaval en/of het Burg. Grothestraat 54 NEFKENS jers a u tomobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 "■■"VAN »ENW7 accountancy k belastingadviea Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 Lubbersen Autoservice Voor reparatie en onderhoud van uw auto ook aan huis. kilo aardbei, perzik of I tropische vruchten. Literpak I w W 2 kilo 2 stuks a 950 gram 100 gram j O met sesamzaad heel Bij de optocht kon worden meegedaan in drie categorieën: individueel, groepen van twee tot vijf man en groepen vanaf zes mensen. In de categorie individueel werd 'In de lappenmand' eerste, het 'le lijke eendje' tweede en de 'robot' derde. De categorie kleine groep werd gewon nen door 'Paars II', gevolgd door 'Zo vader zo zoon' en 'ZOO Boys'. Bij de grote groepen ging de eerste prijs naar de Narre Knollen met 'Carnaval in het Wilde westen'. De andere Soester carnavalsvereniging de Plattelandsge- De Narre Knollen wonnen weer de carnavalsoptocht in de categorie grote groepen, de eerste prijs met 'Carnaval in het Wilde Westen'. Foto: Aldo Allessie notsknotsen werd tweede met de 'Leren jassen' en de 'Euro'-wagen kreeg de der de prijs. (Lees verder op pagina 7). De politie heeft vorige week dinsdag op het Raadhuisplein een controle gehou den op het gebruik van de parkeerschijf. In totaal werden elf bonnen uitgeschre ven. zie pagina 5 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 14 Deze Primula acaulis of J?*** MSsaaTJi sleutelbloem bloeit het f' hele voorjaar met trosjes i bloemen. Staat graag op een lichte, niet al te warme plaats. Voelt zich ook buiten op haar gemak; Van 1.95 per stuk, nu 5 stuks voor slechts AMERSFOORT Amsterdamseweg 139 Tel. 033-4611203 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Di. t/m za. vanaf 9.00 uur. Ma. vanaf 10.00 uur. Op slechts 10 minuten van Utrecht, gelegen in de bossen, met een 9-holes golfbaan, healthclub, tennisbaan, restaurant, bar annex bibliotheek en nog veel meer! y\ SOESTDllINEN ROYAL PA 20 februari Tevens iedere 3e zaterdag van de maand Klassieke avond met live-muziek, een 5 gangen menu en een drankenarrangement voor ir En elke le zaterdag van de maand! Wervelend entertainment, welkomstcocktail, een gastronomisch 5 gangen menu, onbeperkt rode en witte wijn en koffie voor Voor info, reserveringen of de gratis arrangementenfolder belt u: 035 - 603 83 83 ^Vraagnaarde^pedcdejikti^^en '^Pasen en Moederdag

Soester Courant | 1999 | | pagina 1