r j Opkomst groter dan voorgaande jaren f iACTUEEL t 7HANDEL WANDEL I Vluchtelingenwerk Soest zoekt nieuwe medewerkers Bokkeduinen 033 - 4225000 Afschuwelijke pasfoto's zijn verleden tijd! VVD-delegatie naar Soest Overlast ongedierte door overmatig vogels voeren belasting Adviesbureau Soest Veerman 7 assurantiën Telefoon: 035 - 602 23 02 Waardestrippen bij de Gemar Europees Computer Rijbewijs naar de regio INFORMATIE OVER VOORTGEZET ONDERWIJS Winnaars Prijzenfestival de Pyramiden bekend Praktijkruimte Braamweg PAG|NA 6 WOENSDAG 17 FEBRUARI 1999 kelaardij' iuisweb.nl 'Geweldloos' carnaval zeker voor herhaling vatbaar SOESTER COURANT PAGINA 7 Versterking dringend nodig Sporting club Fitness, Aerobics en Sauna Klaar terwijl u wacht. 6 x Pasfoto voor f.12.50 C1000: niet 1.200, maar 1.700 bruto vierkante nieters Ook mooi zonder beeld BANG OLUFSEN CENTER CHPCrl SCHOEMAKER Gordelcontrole Enkelletsel bij aanrijding Belastingzaken Boekhoudingen jaarstukken Loonadministratie Persoonlijke leningen Hypotheken Koopsompolissen Pensioenen spaarloonregelingen Levensverzekeringen De Akkeren 43 3762 AN Soest Reis- en hotelcheques te winnen ROC de Amerlanden wordt examencentrum Verkeerde richting FO PLUS computerslvw zaak voor a! uw compuipt irinter- en fax benodigdh. in. Dillenburglaan 2« Soat 035-6032224. Sl vloerverwarming boilers/geysers thermostaten en gi|c hulpmaterialen Allo bekende merken te zien en dirckt uit voorraad leverbaa, LE AANBIEDING ESLOTEN GASWANDKETEL e (www.huisweb.nl), sning. Met dagelijkse a in de schijnwerpers ?n succesvolle verkoopi 51. at i/annn?® ig in prima staat van orv~ irondoppervlak 131 m2. an 18 m2, garage en hal. tn leistenen vloer, open Ding: 3 slaapkamers en .fTSi t balkon op 2e ï.-station en winkelcen- laakvolle metamorfose iverwegend plavuizen- n het appartement een 1 m2. <euken, 2 slaapkamers, Lf 1*1 •adkamer, dub- deels opnieuw gestuct, recentelijk vernieuwd, toderne inbouwcontact- d het Zuid-westen ligt is grote tuinkamer, berg- nkamer, keuken, balkon 1.2e verd.:2grote slaap- tverloop. Reden genoeg 9 SflgjgLfi )ing en tuin in lar 1992. Niet voor niets ote woonkamer van ca. genwijze indeling op de nhoud woonhuis ca. 331 met parket, keuken met srd.: 4 slaapkamers, bal loop. wSI jlaan, grote tuin, 16 m2 eigen grond. Onder net hal. Totale inhoud ca. indeling: B.g.: L-vormige Betkeuken, bijkeuken, toi- badkamers en overloop. trekken met fraaie hal. streeks 1867 1860 m2 grond. Het casco inde jaren grotendeels ge- jgevel en kozijnen zijn ver- ndeling verdieping dienen en alle gelegenheid om uw srlijk huis met maar liefst tal van 180 m2 en uitrij- et antieke plavuizen vloer, badkamer, toilet en hal. 14 m2, nog grotendeels vrij ïnstal met 2 paardenboxen Vervolg van voorpagina) iet carnaval van 1999 kan de ge- chiedenis in als het zoveelste in een •jj uitermate geslaagde feesten. Vol- ;ens Harry van Wegen, secretaris an de Narre Knollen, bleef er wei- lig te wensen over. loewel bij het ter perse gaan van deze u-ant nog niet bekend was hoe het af- luitende feest verlopen is, sprak Van Vegen gisteren herhaaldelijk van een jeslaagd feest. "De nadruk lag, om de ictualiteit een beetje te volgen, op ge weldloosheid en dat is goed gelukt. Vol lend jaar hopen we het nog toepasselij- :er te maken." Analoog aan het programma ging de vereniging op vrijdag eerst alle katholie- ce basisscholen langs, behalve de Mon- :essorischool, die wegens verbouwing jeen plaats had voor de feestgangers. Daarna verplaatste het gezelschap zich •ichting de bejaardentehuizen Molen- ichot en Mariënburg en Verpleeghuis Daelhove. Zaterdag was het eindelijk tijd voor de optocht, waar velen naar hadden uitge keken. De praalwagens, waar al lang van te voren hard aan gewerkt was, kon den de garages uit en worden getoond aan het publiek. Nog meer wagens dan vorig jaar, ook van de andere verenigin gen, zorgden voor een bont geheel, dat veel bekijks trok. 's Avonds werd de thuishaven van de Narre Knollen - Bos en Duin, omge doopt in de Knollenburcht - op zijn kop gezet. Ook dit onderdeel werd door Van Wegen als 'zeer geslaagd' gekenmerkt. "Het was ontzettend gezellig," aldus de secretaris. Ook het kindercarnaval op zondag was perfect volgens Van Wegen. "Er waren zoveel kinderen. Elk jaar zijn het er meer." Het carnavalsfeest werd in de avond voortgezet door het sponsorbal. Niet alleen de sponsors van de Knollen waren hierbij uitgenodigd, maar ook de andere Soester verenigingen waren van harte welkom en gezamenlijk werd een flink feest gevierd. Het seniorencarnaval van maandagmid dag verliep ook zonder problemen. "Mede door de aanwezigheid van Con- ny Vink was het feest zeer geslaagd. Er waren wel 150 mensen op de been", al dus Harry van Wegen. Onvermoeibaar stortten de feestgangers achavonds in de jongerendisco, waar het eveneens druk en gezellig was. Tot slot stond voor de dinsdagavond nog de officiële afsluiting door prins Chris I op het programma, bijgestaan door de leden van de blaaskapel. "Die hebben het hele weekeinde onvermoei baar hun best gedaan". Na vijf dagen vrijwel onafgebroken fees ten is de rust teruggekeerd in het anders zo vredige Soest. De Narre Knollen vin den dat het thema 'geweldloosheid' goed tot uiting is gekomen en dat alle activiteiten zich in gepaste sfeer hebben afgespeeld. Bejaardencarnaval op maandagmid- Kindercarnaval op zondagmiddag Foto: Aldo Allessie voor speciale aanbiedingen op internet VluchtingenWerk is een onafhan kelijke vereniging die zich inzet voor de belangen van asielzoekers en vluchtelingen. In Soest is Vluch telingenwerk actief met twee vrij- willigersteams: een "centrale groep" (werkzaam in het asielzoekerscen trum) en een "decentrale groep", die werkt vanuit het kantoor aan de Smitsweg. Voor beide groepen wordt gerichte versterking gezocht. Juridische begeleiding In de eerste plaats heeft het team in het AZC versterking nodig met een mede werker (m/v) juridische begeleiding in het asielzoekerscentrum. Daar zijn de werkzaamheden vooral gericht op de ondersteuning bij de asielprocedure. De medewerker krijgt zijn/haar "eigen" cliënten, licht hen voor over de proce dure, neemt het dossier met hen door, onderhoudt contacten met de advoca ten, bereidt hen voor op de gesprekken met ambtenaren van justitie en woont die eventueel ook bij. De werkzaamhe den worden uitgevoerd tijdens de spreekuren ('s morgens) en op afspraak. Contactpersoon Daarnaast heeft het decentrale team dringend behoefte aan een begeleider/ contactpersoon (m/v) in het kantoor aan de Smitsweg. De cliënten daar heb ben bijna allemaal een voorlopige of definitieve verblijfsvergunning. De be geleider wordt na een inwerkperiode contactpersoon voor een aantal cliënten. Een belangrijk deel van zijn/haar werk zal bestaan uit het wegwijs maken van de cliënten in onze samenleving, het - samen met de cliënt - regelen van aller lei praktische zaken en helpen bij de in burgering. Hij/zij ondersteunt cliënten met een voorlopige verblijfsvergunning in de procedure om een definitieve ver gunning te krijgen. Betrokken en nuchter Vluchtelingenwerk Soest vraagt voor beide functies mensen die met beide benen in de wereld staan, zich niet snel uit het veld laten slaan en uitgerust zijn met enige levenservaring en relative ringsvermogen, betrokken maar ook nuchter, die wat Engels en/of Frans spreken en minimaal 8 uur per week beschikbaar zijn, bij voorkeur op wisse lende tijden. Nieuwe vrijwilligers krijgen bij Vluchte lingenwerk een inwerkprogramma, scholing en training. Ze werken vanuit een team en krijgen professionele bege leiding. Met minimaal 8 uur per week hebben vrijwilligers recht op een onkos tenvergoeding. Binnen beide teams heerst een prettige, collegiale werksfeer. MensenWerk "Vluchtelingenwerk is MensenWerk", zeggen ze bij Vluchtelingenwerk Soest. "Werken voor Vluchtelingenwerk vergt heel wat van je, maar je krijgt er ook veel voor terug. Er gaat een wereld voor je open én er is een wereld te winnen." Wie belangstelling heeft voor één van deze vacatures of meer informatie wil, kan contact opnemen met Elly van Ziel of Ammy Langenbach, tel. 6026053. 7 dagen per week Want u kunt nu vooraf het resultaat van uw pasfoto's bekijken op het videobeeld van onze camera. Wij drukken ze pas af als u akkoord bent. Op deze wijze zijn uw pasfoto's altijd goed en tot uw volle tevredenheid afgedrukt! Als u wenst kunt u volgens hetzelfde systeem 1, 2, 4, 6, 9 en 16 mini-foto's (of 16 mini-fotostickers) laten afdruk ken en ook direct klaar. Vraag in onze winkel naar de mogelijkheden. illem Von Oosten fotoservice OOK VOOR APS SOESTERBERGSESTRAAT 57 (035)6013109 WINKELCENTRUM HARTJE-ZUID. In het artikel over het plan van C1000 voor een grotere vestiging in Soest-zuid stond vorige week dat de supermarkt momenteel over 1.200 vierkante meter winkeloppervlakte beschikt en in de nieuwe situatie 2.000 meter wil hebben. Volgens ei genaar Van der Graaf beslaat de hui dige winkel echter 1.700 vierkante meter bruto winkeloppervlakte. Verder benadrukt hij dat zijn plan niet zozeer is ingegeven door de ge wenste uitbreiding, maar dat het is ontwikkeld om de bereikbaarheid van het winkelcentrum te verbeteren. C1000 wil niet alleen een nieuwe su permarkt laten neerzetten, maar te vens een parkeergarage laten bou wen, waar plek is voor ongeveer honderd auto's. In het plan wordt ook de bouw van ongeveer zeventien maisonettes voorzien. In de vergadering van dinsdag 2 maart buigt de raadscommissie ruim telijke ordening zich over het plan. De BeoVision MX 7000 met veel exclusieve techniek van Bang Olufsen. Dat ziet u en dat hoort u zodra u 'm aanzet Maar daarvóór al hebt u geconstateerd dat er maar één TV is die u mooi vindt als hij uitstaat. 3 jaar garantie BANG 6. OLUFSEN Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Woensdagavond 17 februari be zoekt een stevige WD-delegatie Soest op uitnodiging van de plaatse lijke VVD. Mevrouw Eveline Kort- huis-EIion, lid van Gedeputeerde Staten en uitstekend op de hoogte van de Soester politiek, zal verge zeld zijn van de statenleden me vrouw Marian Kallen (Zeist), de heer Andries Boone (Amersfoort) en de heer Koen Dircksens (Baarii). Mevrouw Korthuis zal een inleiding houden over de rol van de provincie en het belang van communicatie tussen Soest en de provincie. Zij zal de rol van de provincie toelichten over o.a. de ruimtelijke ontwikkelingen, het milieubeleid, werkgelegenheid, welzijn en de toezichthoudende rol van de pro vincie op gemeenten. Gemeenten heb ben een grote autonomie op vele terrei nen, maar afstemming met anderen is noodzakelijk. Juist daarom zijn ook aan wezig de statenleden uit de regio. Het is niet de bedoeling dat het alleen een "luister-avond" wordt. Er is volop gelegenheid voor discussie en elke vraag zal worden beantwoord. Veelal direct, maar bij detailvragen krijgt men schrif telijk antwoord. Gezien het belang van Soest bij een goed provinciaal bestuur, zijn ook de Soester kandidaten uitgenodigd van de Eveline Korthuis (VVD). andere partijen. In ieder geval wordt verwacht de heer Jan Pieter Lokker van het CDA, nu nog raadslid in Soest. Het wordt zoals dat heet een "interactieve" avond. Woensdag 17 februari, restaurant de Soester Duinen, Soesterbergsestraat 188. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Bij de afdeling Reiniging van de ge meente komen er tijdens deze win terperiode veel klachten binnen over ongedierte (ratten/muizen) in huizen/flatgebouwen en duiven- poep op ramen en balkons van flat gebouwen. Dit ongemak wordt veroorzaakt door het veelvuldig voeren van vogels en an dere dieren. Er worden soms zelfs hele broden over het balkon gegooid. Een grote hoeveelheid daarvan wordt niet door de vogels opgegeten, maar blijft liggen, 's Avonds wanneer de vogels zich voor de nacht genesteld hebben, komen hier dan de ratten en muizen op af. Doordat het voer dicht bij de huizen/ flatgebouwen ligt komt dit ongedierte dan door de spouwmuren of andere ga ten in de woning naar binnen en dan wordt de afdeling reiniging gebeld. Het bestrijden van dit ongedierte wordt extra bemoeilijkt door het feit dat deze dieren door de overmatige voeding re sistent voor gif geworden zijn. Ook het extra voeren van de eenden in de vijver is niet noodzakelijk. Bij extra koude worden deze dieren door de gemeente van extra voedsel voorzien. Mocht u last hebben van ongedierte of wilt u nader advies, dan kunt u contact opnemen met de heer W. Roest van de afdeling Reiniging telefoon 035-6093754 of met het meldpunt woonomgeving 035- 6093666. Aan de Koningsweg heeft de politie donderdag een controle op het gebruik van autogordels gehouden. Tegen der tien overtreders is proces-verbaal opge maakt. Een 35-jarige Soestse liep vrijdagmor gen letsel aan haar enkel op, toen zij werd aangereden door een 52-jarige man. Deze gaf de vrouw, die op de fiets over de Van Weedestraat reed, geen voorrang toen hij met zijn auto vanuit de Prins Bernhardlaan wilde oversteken. De vrouw is pèr ambulance naar Molen- dael gebracht. De Gemar supermarkt aan de Pa rallelweg heeft de komende twee weken nog een strippenkaartactie, waarbij de consumenten zeer voor delig van diverse aanbiedingen kun nen profiteren. Bovendien maken zij nog kans op een reischeque ter waarde van f 500,00 en vijf troost prijzen (een Euro-hoteïcheque) t.w.v. f 95,00 voor drie gratis over nachtingen in één van de 300 Euro hotels in binnen- en buitenland. In de afgelopen twee weken had deze supermarkt gele en groene stripwaarde- bonpen waarbij de twee hoofdprijzen (een reischeque van f 500,00, die in sa menwerking met Toerkoop Reisbureau op de Soesterbergsestraat kan worden besteed) zijn gevallen bij J. Luijten, Pr, Bernhardlaan 21a, en mevr. G.J. Linde van Dijk, Kerkpad ZZ 20e. De Euro-hotelcheques zijn gevallen bij: fam. van Eijden, Julianalaan 62; fam. Richard, Chalonhof 107; H.G. Lievers, Bastion 26, Amersfoort; C.T. van Oost rum, Molenstraat 99; fam. De Groot, Di Lassostraat 40; J. Bredefelot, A. Hahn- weg 5; M.G.J. v. Daatselaar, Prinsenhof 26; B. Hooft, Ferd. Huycklaan 20; R. v. Steen, Hartweg 36; en P. Melgert, Van Hamelstraat 53. Tevens kon men afgelopen twee weken kans maken op één minuut gratis win kelen bij aankoop van Mars-Bounty- Snickers en Milkyway-mini. Deze mi nuut gratis winkelen is gewonnen door Margret Hagen. Om de consument extra te laten profi teren zullen de laatste twee weken van de strippenkaart 50 Euro-hotelcheque's voor drie gratis overnachtingen worden getrokken. Kom naar de gezelligste su permarkt van Soest en maak gebruik van de scherpe aanbiedingen uit de fol der of de advertentie in deze courant. Tevens kan men profiteren van kortin gen van 25 tot 50 op de Snuffel-eta- ge boven de supermarkt. ROC de Amerlanden is door het Nederlands Genootschap voor In formatica (NGI) aangewezen als een van de acht examencentra voor het Europees Computer Rijbewijs. Het examencentrum zal in maart van start gaan. Het Europees Computer Rijbewijs is een diploma voor Informatietechnologie voor alle Europese inwoners. In Euro pees verband zijn opleidingseisen vast gesteld waaraan iedere burger zou moe ten voldoen. De mogelijkheid tot het behalen van het Europees erkende cer tificaat biedt werkgevers en werknemers een betrouwbaar houvast om het niveau van kennis en vaardigheden vast te stel len. Het trainingstraject omvat kennis en vaardigheden in de meest gangbare toe passingen op informaticagebied. Het Rijbewijs omvat de volgende deelgebie den: Informatica- en Communicatie technologie, Besturingssystemen, Tekst verwerking, Rekenprogramma's, Data bases, Presentaties en Internet. Iedereen die aan de eindtermen denkt te kunnen voldoen, kan zich aanmelden voor het examen. Binnen ROC de Amerlanden worden in tal van opleidingen Informatica-lessen gegeven. Iedere nieuwe leerling kan in het Open Leercentrum zonder kosten extra lessen volgen en vervolgens in het Examencentrum het examen afleggen voor het Europees Computer Rijbewijs. Dit Open Leercentrum is zo ingericht dat iedere cursist zelf kan bepalen op welk tijdstip hij de training onder de begeleiding van een instructeur volgt. Woensdag 24 februari Open middag: Hel Baarnsch Lyceum, voor Havo, Atheneum en Gymnasium, Torenlaan 77, Baarn. Tel. 035 - 541 60 41. Vraag een uitnodiging bij ons aan. Donderdag 25 februari Informatieavond: Meridiaan College, vestiging 't Hooghe Landt, Trompetstraat 1, Amersfoort. Tel. 033 -455 93 63. Het programma begint om 19.30 uur precies en duurt ongeveer twee uur. Dinsdag 2 maart Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, locatie Sweelincksfraat, Sweelinckstraat 4, Amersfoort. Tel. 033 - 472 77 21 Het programma begint om 19.30 uur precies en duurt tot 21.30 uur. Woensdag 3 maart Open huis: Groenhorst College, voor algem. vormend en agrarisch onder wijs, Luxoolseweg 1, Nijkerk. Tel. 033 -245 14 08. Van 13.30- ló.OO uur. Zaterdag 6 maart Informatieochtend: Meridiaan College, vestiging Het Nieuwe Eemland, Daam Fockemalaan 12, Amersfoort. Tel. 033-461 29 84. Het programma duurt ongeveer twee uur en start zowel om 10.00 uur als om 11.00 uur in gebouw Constantijn Maandag 8 maart Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, locatie Liendertseweg, Liendertseweg 101, Amersfoort. Tel. 033-472 07 27 Rondleidingen starten tussen 19.00 en 20.00 uur. Dinsdag 9 maart Informatieavond: Meridiaan College, vestiging Het Stromenland, locatie Uraniumweg, Uraniumweg 17, Amersfoort. Tel. 033 -461 47 43. Rondleidingen starten tussen 19.00 en 20.00 uur. Vyoensdag lOmaart Informatieavond: De Koppel, voor Vmbo (Vbo en Ivbo), Hooglandseweg-Noord 55, Amersfoort. Tel. 033-472 82 03. Van 16.00-20.00 uur. Maandagavond heeft bij restaurant De Pyramiden de trekking plaats gevonden van het Prijzenfestival, dat sinds vorig jaar november heeft plaatsgevonden. Bij besteding van minimaal f 47,50 konden de klan ten een bonnetje invullen. Al die bonnetjes bij elkaar - enige hon derden - stonden maandagavond gereed in een grote schaal in het restaurant aan de Soesterbergsestraat, waar de eige naars Ehab en Samir sinds ongeveer anderhalfjaar de scepter zwaaien. Vol gens hen was de actie vooral bedoeld om de relatie met de klanten van het Egyptisch grill-specialiteiten restaurant annex pizzeria te onderhouden. "We zeggen niet alleen maar 'eet smakelijk en tot ziens', maar we willen het ook gezellig maken en de klanten verrassen." De eerste prijs - drie dagen Parijs voor twee personen - gaat naar de fam. Wij- nands van de Klaarwaterweg 67. De tweede prijs - een dagje shoppen in Londen voor 2 personen - is voor Jan en Carolien de Vries, Koninginnelaan 99. De derde prijs - een diner voor twee in de Pyramiden zelf - is gewonnen door mevrouw Carta, Lisdodde 10. De prijs uitreiking zal binnenkort plaatsvinden. Tenzij er gegrond bezwaar wordt aangetekend, mag aan de Braam- weg een praktijk voor geestelijke en maatschappelijke dienstverlening worden gevestigd in een woning. Dat heeft het College besloten. Het verzoek voor de praktijkruimte had oorspronkelijk een klein probleem, om dat volgens het bestemmingsplan een dergelijke voorziening alleen in een bij gebouw mag worden gevestigd. Het be treffende gebouw staat echter zelfstan dig op een apart stuk grond en hoort flus niet bij één van de aangrenzende woningen. Volgens het beleid van de gemeente wordt het gebruik van een dergelijk ge bouw in eenzelfde situatie bijna altijd toegestaan, mits er voldoende parkeer ruimte is. Bij het gebouwtje is ruimte voor twee auto's. Volgens de eigenaresse is dit voldoende, omdat voor elk consult een afspraak wordt gemaakt en een con sult individueel is, dus steeds maar één auto voor de deur staat. Nu B. en W. bereid zijn medewerking te verlenen, gaat het plan de inspraakpro cedure in. Zelfs fietsers ontkomen niet aan het al ziende oog van de politie. Dat merkten zes fietsers donderdag toen ze op de Birkstraat tegen de rijrichting inreden. Ze reden aan de kant van het Avia-sta- tion in de richting van de Bartolottilaan en kregen een bon. U BENT OOK VAN HARTE WELKOM 10.00 TOT 14.00 UUR

Soester Courant | 1999 | | pagina 7