kV f Nationale titel Lars van den Broek mm SoVoCo verrast koploper Hoogland Onbeperkt sporten in Bokkeduinen iS Lunnerscup voor Van Hal ►en Exter en De Goede Incompleet Firtina'93 niet onder indruk van JCK/Lora Bokkeduinen 033 - 4225000 .PAGINAWOENSDAG 17 FEBRUARI 1999 SOESTER COURANT PAGINA 9 IANDBAL >-specialist alle merken ^een problemen oor handbaldames kgen Fidelitas Pijnenburger meters voor finish al met handen in de lucht Tel. 035 - 601 29 98 «WEMMEN Nationaal record op J x 50 meter van Burgen van Nimwegen ATLETIEK ATLETIEK ;M| - ■«Sis Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet Loterij WZ'49 ZAALVOETBAL KORFBAL Slechte start kost Eemvogels wedstrijd: 10-8 Eline van Luyn en Donald Pondman districtskampioen TURNEN Springbokken eist groot aantal finaleplaatsen op Promotiekansen voor heren stijgen aanzienlijk VOLLEYBAL Nieuwe Sporting club onderscheidt zich met lidmaatschappen Sportuitslagen jj Sporting club Fitness, Aerobics en Sauna k sporthal Beukendal boekten de knies van Smeeing/BDC een rui- |e zege op Fulmen/Fidelitas. Het Ird 15-5 voor de handbalsters die l tweede plaats in de eerste klasse |zetten. a onder meer drie breaks en een straf- Lrp kwam Smeeing/BDC binnen een bartier op een 6-0-voorsprong. Het lurde tot de 22ste minuut, alvorens lartine van de Linden voor het eerst Kt antwoord schuldig moest blijven op ii schotpoging van de gasten uit nersfoort. De rust ging in met een ind van 10-3. na werd er niet vaak gescoord, fcewel de Soesters verschillende keren T een break scoorden, kon het hoge mpo van de eerste helft niet worden lëvenaard. Fidelitas kon daar nog min- jêr tegenover stellen. ïurgen van Nimwegen is sinds enke- e dagen in het bezit van een natio- jaal zwemrecord. De vijftienjarige öester vestigde dat met drie ploeg- tnoten van de Haaien. i Dordrecht verbeterde het viertal het lederlands jeugdrecord op de 4 x 50 Jieter wisselslag tot 1.47.89. Eerder was pe ploeg succesvol tijdens de Neder- ndse juniorenkampioenschappen met ilver op de 4 x 100 meter vrije slag en Be 4 x 200 meter vrije slag en brons op pe 4 x 100 meter wisselslag. Deze titel- Ttrijd verliep voor Van Nimwegen per- Joonlijk teleurstellend, omdat hij de na weeën had van griep. ïot vorige zomer was de Soester lid van Be Duinkikkers. Hij stapte over naar de Haaien in Leusden, omdat hij daar meer jrainingsmogelijkheden heeft. Vijfmaal per week duikt hij 's morgens om half es in het wedstrijdbad en drie keer per keek doet hij krachttraining. In de persoon van Lars van den Broek is AV Pijnenburg weer een Nederlands kampioen rijker. De ze ventienjarige Soester zegevierde zondag met overmacht op de 400 meter tijdens de NK indoor. Van den Broek schaarde zich daarmee in het fameuze rijtje van (ex)clubgeno- ten Marcel Klarenbéek, Menno Lievers, Abdes Belarbi, Eva Janssen en Dick en Marion van den Broek, van wie hij ove rigens geen familie is. Na Marion van den Broek (1986) is Lars van den Broek de eerste Pijnenbur- ger die een gouden plak op een sprint onderdeel won. Dit succes wordt voor een deel toegeschreven aan John Allo- gio, de Italiaanse trainer die enkele ja ren geleden werd aangetrokken. De verwachtingen over de prestaties van Van den Broek waren hooggespannen, omdat hij de beste seizoenstijd had neer gezet op de 400 meter. De favoriet wist goed met de druk om te gaan en zette in de series de beste tijd neer: 51.76. In de finale was hij nog sneller (51.70). De voorsprong van de Soester was dusda nig dat hij enkele meters voor de finish reeds zijn handen in de lucht kon steken. Een dag later moest de kersverse natio naal kampioen op de 200 meter genoe gen nemen met de vijfde plaats (23.79). Van een plaats in de geschiedenisboe ken van de Soester atletiekvereniging had Van den Broek zich echter al verze kerd. Hij weet zich in goed gezelschap. Van Klarenbeek bijvoorbeeld, die eind jaren zeventig en begin jaren tachtig di verse titels op de 200 en 400 meter won en in 1980 deelnam aan de Olympische Spelen van Moskou en nog steeds de meest succesvolle Pijnenburger ooit is. En van Lievers (1.500 meter), Belarbi (800 en 1.500 meter), Janssen (veld- cross en 1.500 meter), Dick van den Broek (veldcroos jeugd) en Marion van den Broek (200 meter) De gouden medaille op de 200 meter indoor voor jeugd smaakt naar meer, moet de succesvolle Lars van den Broek hebben gedacht Foto: Jaap van den Broek Lars van de Broek was niet de enige Pijnenburger die afgelopen weekeinde aan de NK deelnam. Vincent Hofmann verbeterde zijn persoonlijk record op de 800 meter (1.57.97) en won daarmee zijn serie. Hij had de pech dat op dit onderdeel geen finale werd gehouden en de serietijd van doorslaggevende bete kenis was. In de andere serie waren drie concurrenten sneller, zodat de Soester net buiten de prijzen viel. Bij het kogel stoten legde Martijn Dorrestein beslag op de zevende plaats (12.27 meter). Nadine de Goede deed mee op de 60 meter horden, werd in 9.85 vierde in de serie en mocht daarom niet deelnemen aan de finale. «ïfU ttiïèfljf. P N De winnaars van de Runners Cup op een rij. vrijdag zijn de jaarlijkse Runners- ups, ingesteld door ex-trainer Ben Kersbergen, van de atletiekvereni ging Pijnenburg uitgereikt. De cup wordt verdiend met de beste totaal- prestatie over de 3,5,10,15 en 21 i, in één jaar. Bart van Hal mocht de eerste prijs bij Ie dames in ontvangst nemen. Goede weede werd Adri van der Zon. Mart ian Hal zette op alle afstanden de bes- e tijd neer en was daarom de terechte winnares van de Runnerscup. In Zeist werd ze zondag overigens vierde in een teldloop over 5 kilometer. Bij de heren werd in twee klassen, de ënioren en veteranen, om de runners- \ip gestreden. Senior Louis den Exter won voor de eerste keer de cup. Zijn vijf restaties waren de beste die dit jaar oor de deelnemende senioren werden ieergezet. Enkel atleten die op alle af tanden een prestatie hebben neergezet, lingen meer naar de Runnerscup. Ook de tweede plaats was voor een relatief kort meedingende atleet, Gerard Klif man. De derde plaats was voor Henk Wallet, die in 1998 goed aan zijn come back heeft gewerkt. Hans de Goede, voor het eerst deelne mend in de veteranenklasse, kaapte de cup voor alle andere veteranen weg. Zijn goede prestaties op de 3, 5 en 10 km bezorgden hem de felbegeerde ve- teranentrofee. Ondanks de beste tijden op de 15 en 21 km moest Berend Drenth genoegen nemen met de twee de plaats. Gijs Francken behaalde mede vanwege drukke zakelijke beslommerin gen slechts een eervolle derde plaats. Vierde en vijfde in de eindstand werden Rob Jansen en Ruud Ambags. De beste prestatie op de marathon kwam op naam van Jan van der Lee, dit ondanks het feit dat hij het merendeel van het jaar geblesseerd was, wederom met een tijd onder de 3 uur (2:59:06) gelopen op 19 april in de marathon van Rotterdam. Dagschotels woensdag Bami met saté en kroepoek donderdag Gebakken kabeljauw met aardappelpuree en worteltjes weekend Boerenkool met worst maandag Boerenkarbonade met frites en rode bietjes dinsdag Tortilla met aardappelschijf jes en gemengde sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Op 11 februari heeft de notaris de twee de trekking verricht van de loterij die WZ'49 heeft georganiseerd in het ka der van het 50-jarig jubileum. De winnende lotnummers zijn: nr. 612 auto-cd-speler; nr. 688dames/herenfiets; nr. 744kleuren tv; nr. 105 videorecorder; nr. 536audioset; nr. 088accu-boormachine; nr. 572workmate; nr. 174 sportbox Concept; nr. 178 fietsendrager; nr. 020hogedrukreiniger. Eemvogels In de wedstrijd van de El tegen EKVA werd zaterdag weinig gescoord. Het sco rebord in Aqua Indoor veranderde niet in de eerste helft. Matchwinner werd Carlijn Kraak die het enige doelpunt van de wedstrijd maakte. Nog nooit verloor Firtina'93 van JCK/Lora, maar die ploeg voert wei de ranglijst aan in de hoofklasse en was vrijdag - uitgerekend de dag dat een aantal Firtina-spelers niet be schikbaar is - tegenstander van de Soesters. Zonder René de Bree, Hendry Hagen doorn (beiden moesten met Soest trai nen) en Peter van den Berg (werk) zet te Firtina'93 echter de traditie voort en werd de koploper verslagen: 1-5. De zaalvoetballers uit Soest speelden vrij uit in de wetenschap dzt ze niets te verliezen hadden. Ontspannen, maar geconcentreerd werd de bal rondge speeld en het afwachtende JCK/Lora incasseerde voor rust twee doelpunten. Daarna moest de lijstaanvoerder wel de aanval zoeken en dat stelde Firtina'93 in de gelegenheid de counter uit te spelen. De koploper kreeg veel kansen, scoor de 1-2, maar de Soesters waren slimmer en trefzekerder, Door de zege nam Firtina'93 meer af stand van de drie onderste ploegen. Het verschil met twee, drie andere teams in de onderste helft van de brede midden moot is minimaal. Een slechte aanvangsfase heeft Eemvogels de kop gekost in het duel met Ter Leede. In de uitwedstrijd kwamen de korfballers al snel met 5-0 achter. Die marge was in de rust nog steeds in takt (7-2). Beter samenspel van Eemvo gels en fouten aan de zijde van de te genstanders leidden ertoe dat Eemvo gels de achterstand verkleinde, maar verder dan 10-8 kwamen de Soesters niet. Kennelijk hadden de dames van Eemvogels het zaterdag niet in de vin gers, want alle doelpunten werden door de heren gemaakt. Eline van Luyn en Donald Pond man zijn districtskampioen gewor den. De judoka's van Budo Ryu de den beiden mee in de klasse tot 37 kilogram. De Soester sportschool had in Cothen nog meer ijzers in het vuur en behaal de twee tweede en vier derde plaatsen. Tweede werden Ellen van den Berg (- 52) en Danny Djuhaeny (-60). Derde plaatsen werden behaald door Jessica van Workum (-63), Michel Meuleman (-41), Michel van der Meer (-50) en Mike Nupoort (-60). Op 17 april weet de Springbokken zich goed vertegenwoordigd tijdens de regio-finale voor D-, E- en F-tur- ners. Dat is duidelijk geworden nu de drie voorrondes achter de rug zijn. De D6-ploeg plaatste zich als eerste voor de eindstrijd. In het individuele klassement zijn Daan Beukema en Jel- le Brouwers al zeker van deelname in de finale, Jasper Jongerius moet nog even wachten op uitsluitsel. De D5-ploeg stond eerste na twee voor rondes, maar moest die plaats afstaan doordat alleen Mark Maarten Troost van de partij was. Hij werd eerste en is weer in actie te zien op 17 april. In de D4-ploeg ontbrak de geblesseer de Wouter Waïet. Van zijn ploeggeno ten kwalificeerde Jacob Vriend zich voor de slotwedstrijd. Tot nu onverslaanbaar is de D3-ploeg met Bas Bons, Eric van Zandwijk en Rob Demmenie. Bons is ongenaakbaar in deze klasse en leidt het klassement, Van Zandwijk is verwikkeld in de strijd om de tweede tot en met de vierde plaats. Demmenie werd zaterdag acht ste, maar won de oefening op de lange- mat. Gymnastiek Bij de gymnasten in de E- en F-lijn zijn de onderlinge verschillen minimaal, zo bleek in de voorronde. Babak Hadjipour (F6) werd tweede en mag naar de finale. Dante Henke (E6) en Roel Maalderink (E7) werden vierde en in de F5 eindigde Jaap Dirksen als der de. Op vijfhonderdste punt achterstand volgde Arjan Pieter Troost. Daan de Klerk werd vijfde, Robin Broekhuis zes de, Martijn Valkenet achtste en Michel Dubbers twaalfde. De finales zijn in maart. ZWEMMEN De Duinkikkers Zaterdag werd de derde Speedo-wed- strijd gezwommen. Ook tijdens deze wedstrijd werden door de Duinkikkers veel persoonlijke records behaald. Tim Knopper (10) en Nicky van Rouwend aal (9) presteerden het op alle afstanden eerste te worden. Ook Martje (10) en haar broer Jelmer van Velzeri (8) be haalden op alle afstanden een eerste of tweede plaats. Verder zwommen Rem- ko Hooft en Elize Stolze voor de eerste keer een 100 meter vlinderslag, waarop ze zeer snelle tijden behaalden. De kans op promotie voor de heren van Stam/SoVoCo zijn aanzienlijk gestegen. Het eerste team verraste zaterdag koploper Forza/Hoogland (2-3) en manoeuvreerde het tweede team van de Soester volleybalvere niging in een goede uitgangspositie. Het tweede staat nr tweede met één punt achterstand op Hoogland, maar heeft één duel minder ge speeld. Het eerste hielp dus het tweede, anders om was dat ook het geval. Ron Goet; hals van heren 2 wees het eerste team namelijk de weg naar de zege. De rou tinier was meegereisd naar Hoogland, omdat coach Ali Moghadassian vier spelers miste. Goethals begon op de bank en zag een gespannen °tam/ SoVoCo de eerste set met 15-2 verlie- Moghadassian moest ingrijpen, stelde Goethals als buitenaanvaller op en zet te Jan Visser op het midden. "Daardoor kregen we meer balans in de passing," aldus de volleybaltrainer die zich terde ge had voorbereid op de sterke en zwak ke punten van de tegenstander. In de rally's joegen Goethals en Richard Rou wendaal de bajlen over het net en tegen het linoleum. De overigen speelden op zeker en met 8-15 werd de tweede set binnengehaald. De derde was spannend en werd nipt gewonnen door de Soes ters die daarmee in elk geval één punt hadden veiliggesteld. Een zwak fase in het begin kostte Stam/ SoVoCo de vierde set. De ploeg kwam met 8-1 achter en die marge was te groot. Wel was het zo dat Stam/SoVó- Co vanaf dat moment met name blok kerend en verdedigend weer beter in het spel kwam en Hoogland steeds meer moeite kreeg met het benutten van de side-outs. De vierde set werd nog verlo ren (15-12), maar de tendens van het laatste deel zette zich voort in de beslis sende set die Stam/SoVoCo met 8-15 won. "Petje af voor Ron," zei Moghadassian. "Hij heeft de moraal opgepept. We heb ben iemand nodig die de grote anima tor is. We hebben goede spelers, maar er moet ook iemand zijn die verbaal aanwezig is. Met zo'n speler erbij krij gen de anderen meer zelfvertrouwen. Het is knap dat we van Forza/Hoogland hebben gewonnen." M ?ïoone Zes tennisbanen, vier squashbanen, een ruime fitnesszaal en aerobic- ruimte, een horecagedeelte en bin nenkort tevens sauna's, zonneban ken, vergaderruimten en vier bui tentennisbanen. Dat heeft Sporting club Bokkeduinen te bieden in het spiksplinternieuwe complex op de grens van Soest en Amersfoort. De Birkstraat uitrijden, bij de verkeers lichten voor het viaduct rechts, de eer ste links en de eerste rechts. Dat is van- BOWLING Soester Bowling Vereniging Big Splitters-De Vrije Teugel 0-5; Resto Team-Team ZZZZZ 5-0; Flinstones-Toren- ties 0-5; Wafe-Briljant]es 2-3; The Outsiders- Strajk 3-2; Spare-Team Work 4-1; Cobra's Team AAAA 5-0; De Noten-C-drie Team 5- 0; Energy-Toverbal 1-4; Wei-Ham 1-4; Coolcat-Naadje 3-2; Heppie Hoekers-De Taxi Drivers 5-0. ZWEMMEN De Duinkikkers 100 meter rugslag: Niels Vlug 1.41.92; Chris- tine Strating 1.41.44; Suzanne Schuurman 1.38.23; Stephanie Epskamp 1.27.58. 50 meter rugslag: Tim Knopper 46.97; Mar tje van Velzen 50.40. 50 meter vlinderslag: Nicky van Rouwendaal 57.28; Suzanne Willems 59.69. 25 meter vlinderslag: Micha Essid 26.06; Jelmer van Velzen 21.15; Martijn Smeets 22.22; Daniëlle van Tol 23.16. 100 meter schoolslag: Remko Hooft 1.29.16; Elize Stolze 1.36.63; Denise van Rouwend aal 1.31.70. 200 meter wisselslag: Niels Vlug 3.48.82; Christine Strating 3.42.69; Suzanne Schuur man 3.30.72; Stephanie Epskamp 3.12.97. 100 meter wisselslag: Tim Knopper 1.39.64; Martje van Velzen 1.45.77. 100 meter rugslag: Nicky van Rouwendaal 1.37.27. 50 meter rugslag: Micha Essid 55.22; Jelmer van Velzen 48.41; Martijn Smeets 51.13. 100 meter vlinderslag: Remko Hooft 1.32.38; Elize Stolze 1.41.63; Denise van Rouwend aal 1.35.59. 100 meter vrije slag: Niels Vlug 1.30.31; Christine Strating 1.29.62; Suzanne Schuur man 1.31.10; Stephanie Epskamp 1.18.46. 50 meter vrije slag: Tim Knopper 39.52; Martje van Velzen 46.79. 50 meter schoolslag: Suzanne Willem 53.88. uit Soest de weg naar Bokkeduinen. Wie zomaar een keertje een uurtje een van de sporten wil beoefenen, kan zich het korte ritje besparen. Bokkeduinen is er alleen voor leden, maar die kunnen dan ook net zo vaak komen als ze wil len. Men kan individueel lid worden, maar ook als gezin (met maximaal drie kin deren tot 25 jaar). De tarieven variëren van 75 tot 230 gulden per maand, af hankelijk van het type lidmaatschap dat overigens in alle gevallen - met uitzon dering van een introductie-lidmaatschap van twee maanden - wordt voor de duur van een jaar. Voordeel Immy Uitterdijk, supervisor verkoop, kan alles vertellen over de gevarieerde mogelijkheden in de moderne accom modatie. "Het grote voordeel van het lidmaatschap is dat je één keer betaalt en vervolgens altijd kunt komen. Als je niet kan, kom je gewoon morgen weer. Ieder lid kan één hoofdsport kiezen. Neemt hij bijvorbeeld tennis, dan kan hij één keer per week op een vaste tijd een baan gebruiken. Tussendoor kan hij net zo vaak als hij wil komen tennissen, squashen, fitnessen of wat dan ook." Eigenaar van Sporting club Bokkedui nen is Rudwin H. Pieëte die tevens Ten nis Squash Centrum De Inslag in Leus den heeft. De directeur en het vaste team van medewerkers bruisen van de ideeën en hebben bijvoorbeeld ook voor bedrijven een speciaal lidmaatschap be dacht, waarmee ze aan de weg gaan tim meren. In het vorige maand geopende complex is er elke woensdagmiddag kidsaerobic, in overleg wordt er gezorgd voor kinderopvang en er wordt een in tern systeem opgezet, dat leden in de Immy Uitterdijk: "Hetgrote voordeelis dat je één keer betaalt en vervolgens al tijd kunt komen. FotoGoos van der Wilt gelegenheid stelt met elkaar te gaan sporten, bijvoorbeeld als de vaste part ner is verhinderd. Op de zaterdagavond kunnen de ruimten en faciliteiten wor den gereserveerd en benut door bedrij ven. Elk bedrijf dat een lidmaatschap afsluit, krijgt overigens een keer per jaar een gratis sportavond aangeboden. Niveau Opmerkelijk in de fitnessruimte zijn de toestellen van LifeFitness voor het trai nen van de spiergroepen en het verbe teren van de conditie. Elk apparaat is aangesloten op een computer. De spor ter toetst zijn code in en ziet meteen op wélk niveau hij de vorige keer heeft ge traind. Uiteraard worden nieuwe leden eerst wegwijs gemaakt in de Sporting club. De sauna hoort tot het vaste pakket, waarin verder tennis, squash, fitness en aerobics zitten. Omdat de sauna's in de loop van dit jaar gereed komen, wordt tot die tijd 20 gulden per maand korting gegeven op de lidmaatschapstarieven. Immy Uitterdijk voelt zich als een vis in het water in Sporting club Bokkedui nen. "Het loopt ontzettend goed. We zitten nu in de opbouwfase, maar krij gen elke dag nieuwe leden erbij en steeds meer naamsbekendheid. Hier komen zelfs mensen uit Zeist en Hilver sum. Vanwege onze formule van lid maatschappen richten we ons niet alleen op Amersfoort, maar ook op Soest, Leusden en Hoogland. We hebben plaats voor tweeduizend leden." Sporting club Bokkeduinen is gevestigd in sportpark Bokkeduinen, tel. 033- 4225000. 7 dagen per week

Soester Courant | 1999 | | pagina 9