J World Outreach Church in Soesterberg Sneeuwfanaten even door het dolle ^t/lóhOCK Stilte na Zotteklapfeest Certificaat voor Tammer PAGINA 12 Gevraagd VASTE IEZORGERS STERCÖURANT WOENSDAG 24 FEBRUARI 1999 'Wij geloven in een God die wonderen kan doen!' )is Pictus' VOORJAARS VLOOIENMARKT ZA. 6 en ZO. 7 MAART GRATIS TOEGANG Meningen van lezers Bedankt! Carnaval moet je voelen en beleven ts-Zwolse (avond Ten halve vertrokken Woningbouw nabij Apollo en Wostok Kerkdiensten Medische dienst ^Burgerlijtestandj Hulpverlening - 'De Drie Eiken' Vlooienmarkt in dorpshuis Burgstede Bedrijf voldoet aan milieu-eisen Illegale bewoning aan Postweg moet worden beëindigd Agenda in Soest voor c aelden: tel. 601 41 52 loffstraat 46, tel. 60195 77 soesterbergseSLcourant Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 'ag 27 februari snight met LoeffBerchmakei zBand mans formatie, genoemd naa waaraan hun stamcafé gehuis s ontstaan in het jaar 1990 ei ïdsdien met regelmaat op blue tochten, festivallen en café's. I speelt veelal bekende en hui ïerikaanse Blues, van bekend tls Robert Gray, Robben Ford l, Stevie Ray etc. Door de bre ting van de band is men in staa uitgebreid en gevarieerd reper i gehore te brengen waarbij ei edereen wel iets van zijn favo horen zal krijgen, tting is: Ron Alflen - drums ei ibbo Hamoen - bas; Onno Oe mondharmonica; Jeroen Dop aar; Frank Hoffman - zang/gi g 22.00 uur. Entree f 15,-. idag 1 maart i Slowakije en Tsjechië een ve Ie opleving van de cinema. Hoe /olgens de huidige generatie filn geen nieuwe nouvelle vague ig is, kan men wel spreken van c dgheid van talent. De Slowaaks jr Martin Sulfk maakte eerde Jarden". Ook in "Orbis Pictus reld in beelden ofwel de zichtbar speelt Sulfk met zijn fantasie, ijnbaar tegendraadse en zestien ferezka is niet meer welkom o school. Zij gaat met een kleurer it een boek in Slowakije op zoe iar moeder. Onderweg gebeure mde, surrealistische dingen, di d lijken te houden met de dot a gekoesterde illustratie, die a latkaart haar koers bepaalt. Eind tn de zoektocht is Terezka's moe (i sprookjesachtig en tegelijkertij ïalistische figuur, die eerder vra roept dan beantwoordt, ng 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP a: ma. 8 maart "Elisabeth"; mi: irt "Winterschlafer". Met ingang van 17 januari 1999 kent Soesterberg een derde kerk, namelijk de World Outreach Church die onder andere elke zon dagmorgen om 10.30 uur een kerk dienst houdt in een fabriekshal op het adres Postweg 57. In de lege bedrijfsruimte aan de Postweg is sinds begin van dit jaar de World Outreach Church gevestigd. Naast rijen stoelen wordt de kale ruimte enigszins aangekleed met wanddoeken en plan ten. Op een podium staan een elektrisch orgel en een lessenaar. De voorganger van deze Amerikaanse kerk is dhr. Mark Six (40), een Amerikaan die de Nederlandse taal goed spreekt. Met uit gestoken hand komt hij op je af waarop een hartelijke begroeting volgt. Ergens in een hoek begint hij zijn verhaal. Ge boren en getogen in Amerika was hij lid van de Domata-kerk aldaar, een reli gieuze organisatie die zich bezig houdt met de opleiding van voorgangers (pre dikanten) van gemeenten en gevestigd in Oklahoma. Van daaruit heeft men zich onder andere gevestigd in Frank rijk, Spanje, Azië en ook in Nederland. Van heel vroeger is dhr. Six afkomstig uit Nederland en was zijn voorvader burgemeester van Amsterdam en be vriend met de vermaarde schilder Rem- brandt. Six: 'Mogelijk dat ik om die re den heel veel belangstelling voor Neder land had en ik graag naar dat land wil de. Ik had van vrienden die hier bij de Amerikaanse Luchtmacht hebben ge diend, gehoord dat Soesterberg een leuk dorp was. Ik zoek nog naar een woning voor mijn gezin, mijn vrouw en twee kinderen. Tevens moest ik ruimte vin den om de World Outreach Church on derdak te geven en dat vond ik in deze bedrijfsruimte aan de Postweg 57. Dag- en avondschool Six: 'Het is niet de bedoeling om Neder land nu eens te gaan bekeren, maar met alle andere bestaande kerken het geloof in Jezus Christus en Zijn verlossend werk te gaan verkondigen. Men kan ons ongeveer vergelijken met de Volle Evangelie Gemeente. Wij werken in Soesterberg graag samen met bijvoor beeld dë Rooms Katholieke kerk en de Samen-op-Wegkerk. Misschien dat wij als kerk iets kunnen bieden wat men tot op heden niet heeft kunnen vinden. Naast de zondagse kerkdienst van 10.30 uur geven wij ook bijbellessen. Iedereen die meer van de Bijbel wil weten is hier elke dinsdagavond welkom van 19.30 tot 22.00 uur. De avondschool duurt vijf weken per thema. We behandelen negen thema's zoals gebed, geloof, verlossing, het gezag van de gelovige enz. Per the ma vragen we een bijdrage van 75 gul den. Momenteel volgen 20 personen deze avondschool. Ook richten wij ons tot de leiders van gemeenten en geven aan hen door middel van een dagschool de nodige geestelijke bagage. Deze dag school telt nu 10 studenten en duurt tot september van dit jaar. We zijn een normale protestantse kerk die niet onder het begrip sekte valt. Op geen enkele wijze wordt men onder druk gezet, maar in kennis gesteld van het blijde evangelie van Jezus Christus. Dat zal men ook in elke zondagse kerk dienst van ons kunnen zien en horen, waarin aanbidding, zang en evangelie verkondiging centraal staat. Uiteraard zijn onze kerkdiensten vrij toegankelijk. Ik zou zeggen: komt en ziet om een juis te beoordeling te kunnen maken. In een duistere wereld om ons heen geloven wij in een God die wonderen kan doen!', aldus de bezielde voorganger Mark Six. Dorpshuis Burgstede Soesterberg van 10.00 - 15.00 uur. Inlichtingen: 0346 - 35 19 75 Het carnaval zit er weer op. Na drie thuisfeesten, twaalf uittredens, senioren- carnaval en carnaval in de Carolus- school is er een eind gekomen aan het seizoen 1998-1999. De Zotteklappers houden een lente- en zomerslaap, maar voordat wij dat doen willen Aad Zwin gelaar (ex-Prins Zotteklap de Achtste), Emile Daalmeijer (ex-Adjudant) en het bestuur de volgende mensen bedanken voor alles wat ze voor ons en de vere niging hebben gedaan: Alle Raadsleden van de CV de Zotteklappers, het bar- personeel van café De Gouden Leeuw (ex-Leutbunker), alle carnavalsvereni gingen van Amersfoort, 'De Narre Knollen' te Soest, donateurs, sponsors van de vereniging, adverteerders, mede werkers van de Carolusschool en ge meente Soest, Piet Taai en natuurlijk carnaval vierend Soesterberg en alle andere mensen die we zijn vergeten.' BEDANKT voor een geweldig seizoen. Zotteklappers welterusten en in novem ber gezond weer op. 3 x Alaaf. Stevan Hoekstra, voorzitter Caranavalsvereniging 'De Zotteklappers'. ag 26 februari ïlke laatste vrijdag van de maant ishock de Soesters weer tractere: :e bands waarvan de muziek ne inder is dan die van Jantje Smil februari is het de beurt aan Lo en Great Unwashed. 'olse punkcoretrash-formatie Lo zal deze avond een authentiek rollshow geven. Hun muzie '°1 van de Motorhead invloede gd met een flinke scheut The Ex l. Dit leverde optredens op me ideclinable Ambuscade, The Ex Herman Brood en The Hellaco1 orprogramma is Shock-inn trot ar eerste buitenlandse act Grea hed te presenteren. Dit uit Vel 3er.) afkomstige viertal maal? e Punkrock met herkenbare me- en afwisselende zang. Het op in Artishock maakt deel uit vai :ine Nederlandse toernee ter prcr, I van de lp "Welcome back to rei ng: 21.00 uur. Entree: f 10,-. bite. De vier dagen van carnaval zijn weer voorbij. Buitenstaanders haal den hun schouders op, de echte Zotteklappers kregen er geen ge noeg van. Het werden vier dagen waarin je even iemand anders kon zijn, los van spanning, regelmaat en verplichtingen. Een feest dat, als je je helemaal geeft, ook niet langer dan vier dagen kan duren. Wie een Prins Carnaval gedurende de vier dagen van feesten op de voet volgt komt onder de indruk van de vele ook sociale taken die zo'n Dorstlustige Hoogheid vervult en het steeds maar weer attent zijn en adequaat reageren op de omstandigheden, uiteraard met steun van zijn Adjudant en de Raad van Elf. Op de meeste onverwachte ogenblikken wordt hij geconfronteerd met zaken die nu eenmaal niet op de rol staan. Impro viseren is dan de eerste reactie en dan graag zo goed mogelijk. Maar ook oog hebben voor die anderen, die op dat moment even niet aan feesten denken. Zo bezocht de Prins enkele zieken en hoogbejaarden. Zo ook in de Heybergh waar men 's middags om ongeveer één uur gezamenlijk aan de maaltijd was. De binnenkomst van Prins Carnaval met zijn Adjudant in vol ornaat was voor zelfs een bijna 100-jarige een leuke ver rassing. En als flaar ook nog een bloe metje bij komt, kan het niet meer op. Maandagavond met elkaar op visite naar de collega Leutbroeken in Hoeve laken. Maar daarvoor een gezamenlijke warme maaltijd om 19.30 uur in hun Leutbunker 'De Gouden Leeuw'. Een echte winterkost bestaande uit boeren kool met worst en uitgebraden spek, en of dat lekker was! Zeker vijftig in diver se soorten kleding uitgedoste feestgan gers zaten naast elkaar aan de bar met deze heerlijke warme hap. Van marine mensen, meisjes in militaire kleding, tot spookverschijningen enz. enz. zaten in een bijzondere sfeer met elkaar te eten, wat op zichzelf al een feest was. Dinsdagmiddag veel muziek en zang in het seniorencarnaval, alweer in de Leu tbunker. De ouderen vermaakten zich kostelijk met de grappen en grollen van de feestneuzen. Vooraf werden ze ver rast door bakker v.d.Berg van de Zoete Verleiding met een gebakje, met daarop de beeltenis van Prins Zotteklap VIII. En dan dinsdagavond de overhandiging van de sleutels aan de wethouder Bart Krol. Vier dagen lang mocht de Prins baas zijn in Zotteklapland, nu moest hij niet alleen de sleutels maar zijn hele waardigheid inleveren. Natuurlijk is bouwen mooier dan afbreken, maar des ondanks bleef het feest en was de tra ditionele zoute haring weer van de par tij. Het kopje verwijst naar onze laatste be richtgeving in december: een plan voor de naaste toekomst betreffende ons, zusters, sinds 71 jaar bewoonsters van het Cenakel. Omdat een deel van onze groep begin januari al zou vertrekken, wat ook intussen is gebeurd, hadden wij u uitgenodigd voor 12 en/of 13 decem ber om persoonlijk afscheid te kunnen nemen. Zeer vele vrienden en bekenden mochten wij in die dagen ontmoeten en de hand drukken - het was overweldi gend en hartverwarmend. Dit verzachtte de pijn van het afscheid en het komen de gemis. In een sfeer van vriendschap, wederzijdse waardering en hartelijk meeleven mochten wij u de hand druk ken. Grote dank vervult ons om u allen en om al het goede wat we in deze ja ren samen mochten beleven en u houdt een plaats in ons hart' en ons ge bed. God overbrugt alle afstanden. Onze zeven zusters die begin januari naar het kloosterverzorgingshuis in Uden zijn vertrokken, berichtten reeds over hun dagindeling. Zij hebben in hun kleine kapel een eigen afdeling al voor meerdere uren per dag de aanbidding ingevoerd. Samen met de aldaar wonen de missiezusters hopen zij dit te kunnen uitbreiden en zo hun levensopdracht op aangepaste wijze voort te zetten. En wat het overige deel van onze gemeenschap betreft, ons overgaan naar de gezochte kleinere locatie in Utrecht, St. Willibro- dusstraat 34, heeft zeer veel vertraging opgelopen en het tijdstip blijft onzeker. Het gereedmaken van onze nieuwe huisvesting ontmoet stagnaties van aller lei aard. Het zal waarschijnlijk wel eind mei worden. Een definitieve datum kunnen we nu nog niet vaststellen. In tussen gaan we met onze kleine groep zusters hier in Soesterberg verder. Aller eerst trekken we samen met u biddend op naar Pasen. U bent nog elke dag welkom in onze kapel, vooral op zon en feestdagen. U, uw lief en leed en alle belangen van onze wereld hebben daar in een plaats. Met vriendelijke groet en dank voor uw meeleven. De zusters van het Cenakel in Soesterberg en Uden Het in de Soester Courant van 2 februa ri 1999 gepubliceerde stuk van mijn hand over dit onderwerp heeft veel reacties opgeleverd. Unaniem blijkt hier uit afkeuring van gemeentelijke gedach ten om de Kamerlingh Onneslaan van af de Oude Tempellaan door te trekken naar de Richelleweg en het gedeelte tus sen deze verlengde laan en Apollo/ Wostok voor woningbouw beschikbaar te stellen. Men acht algemeen de waarde van het betreffende 'beschermde dorpsgezicht' en 'monument' te groot om deze plan nen op puur commerciële gronden te laten doorgaan. Er mag zelfs vastgesteld worden, dat enige hypocrisie de ge meentelijke plannenmakers niet vreemd is. Waarom anders de beoogde bestem mingswijziging voor het betreffende ge bied motiveren als: 'planalogisch beter', terwijl het verzoek van de Stichting 'Kontakt der Kontinenten' om op een deel van haar grondgebied te mogen bouwen (passend in de gedachte: 'planalogisch beter') wordt afgewezen, omdat aan dit verzoek een commerciële achtergrond ten grondslag ligt. Conse quent doordenkend mag men ook ver wachten, dat tenminste de Statenfractie van de Partij van de Arbeid ook afwij zend zal staan tegenover het verzoek tot ontheffing van bebouwing binnen de 35 tot 40 KE-norm in het gehele gebied tussen verlengde Kamerlingh Onneslaan en Apollo/Wostok. Zoals blijkt uit de publicatie in de Handelspost is deze fractie ook tegen bebouwing van maxi maal 2 hectare op het minst 'groene' gedeelte van het areaal van het Kontakt der Kontinenten. Eén van de reacties wijst voorts op an dere delen van Soesterberg, met name op de ijsbaan, het evenemententerrein, de volkstuinen en het bos achter Eggh- Zondag 28 februuari ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor Van Hooijdonk Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10.00 drs. G. van Belzen, Leusden STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 Z. Hageman-Vos WORLD OUTREACH CHURCH Postweg 57 (tel. 350458) 10.30 Mark Six Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 18 februari: Johanna Tammer-Weren- steijn (91), Huis ten Halve 15. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. ermonde, die vogelvrij zouden worden, als het bovengenoemde plan doorgang zou vinden. Ook deze terreinen liggen binnen de 35 tot 40 KE-norm. Ook ontving ik een reactie van de heer Buns- koek, directeur van het Kontakt der Kontinenten. In het aansluitende ge sprek lichtte hij de achtergronden van zijn plan tot bebouwing van 2 hectare van het gebied verder toe. Hieruit blijkt, dat niet, zoals in de gemeentelijke infor matie vermeld, de hieruit voortvloeien de opbrengsten nodig zijn voor de ver betering van de exploitatie, maar om de verbouwing van het Cenakel te financie ren. Deze verbouwing heeft ten doel, het Cenakel geschikt te maken als cur suscentrum voor maatschappelijk ver antwoord ondernemen. Bij zijn verzoek aan de gemeente tot ontheffing van het verbouwingsverbod is een plan tot het bouwen van 60 tot 70 huizen in alle ca tegorieën ingediend en dus niet voor sociale woningbouw tot maximaal NLG 250.000,— (eveneens uit gemeentelijke informatie). Het KdK denkt, dat daar mee in een grote behoefte wordt voor zien. Ook heeft de heer Bunskoek grote pro blemen met het feit, dat Defensie nog steeds vasthoudt aan de uit de tijd van de F15 en F16 vastgestelde KE-norm gebieden. Uit zijn gegevens blijkt, dat de huidige totale belasting van de helikop ters Chinook en Cougar (hiervoor zijn de belastingen van de Chinook aange houden) plus de reserve-functie (oefen vliegveld voor de Koninklijke Neder landse Luchtmacht) plus de COB-hoe- danigheid (stand-by voor Amerikaanse straaljagers in voorkomende situaties) ruim ligt onder de ruimte die men fei telijk heeft. De heer Bunskoek vraagt zich af, of men zich niet langzamerhand moet gaan afvragen, of het maatschap pelijk nog verantwoord is, dat Defensie al 5 jaar geluidsruimte in stand houdt, die men niet (meer) gebruikt. Uit oog punt van de grote vraag naar woningen en bedrijfsruimte is deze vraagstelling zeker aanvaardbaar. Zeker is dat, indien de gedachten van de heer Bunskoek werkelijkheid worden, de gemeentelijke plannenmakers dan geen oplossingen meer hoeven te bedenken in gebieden met het predikaat: 'Beschermd dorpsge zicht' en 'monument'. Ook nu weer graag uw reacties. Jos van Engelen, Apollo 29. r 'Ineens valt hier de sneeuw met bakken uit de hemel, terwijl we daar anders helemaal voor naar Zwitser land of Oostenrijk moeten rijden. De eerste gedachte was op het snow- board, maar hoe doe je dat op het vlakke land? Wij hebben toen het auto-snowboarden uitgevonden, een belevenis die we niet snel zullen vergeten'. Het vliegdorp kent een groep jonge mannen die elkaar vanaf de schoolban ken kennen en met elkaar omgaan. Zie hebben nu de leeftijd van zo tussen de 20 en 30 jaar bereikt, een vriendin ge vonden, een goede baan en wonen zelfs in een eigen huis. De wilde haren van elke week stappen en een biertje drin ken zijn ietwat afgenomen, maar één ding blijft bestaan. Dat is met elkaar - en uiteraard zonder vriendinnen - op wintersport en dan als een stel jonge honden op het snowboard vanaf de hel lingen gieren. Martin Hoffmann, Bram van Kooten, Paul van Dijk, Sjoerd Over- goor en Herbert Verwey, om er een paar te noemen, raken daarover niet uitge praat. 'Weet je, dat is pas een belevenis. Sneeuw met snowboarden geeft ons een kick, dat moet je voelen. En dan loopings maken van soms 180°, gevolgd door een doffe klap in die immense ruimte van sneeuw. Dat geeft zo'n enor me ontspanning en plezier, waar we elk jaar met een groot verlangen naar uit zien', aldus Bram. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Boetseren Bij voldoende belangstelling wordt in maart gestart met een cursus boetseren met klei. De cursus bestaat uit tien bij eenkomsten van 2V2 uur die op een maandagmorgen of een vrijdagmorgen worden gehouden, voor materialen wordt gezorgd evenals voor het bakken van de gemaakte producten. Het aantal deelnemers is maximaal 10 personen. Docente is mw. Inge Nijhof. De kosten bedragen in totaal 150 gulden. Opgave bij mw. Tosca van Bussel, elke ochtend tussen 10 en 12 uur, via telefoon 351402. 'Kijk op Kunst' Wegens groot succes wordt deze cursus vervolgd en wel op vrijdag 19 en 26 maart en 9 en 16 april, van 10.00 tot 12.00 uur. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De kosten bedragen 12,50 voor de gehele cursus. Docent is dhr. Hans van Baaien. Opgave via telefoon 351402. Bingo Vrijdag 26 februari wordt in de grote zaal van De Drie Eiken de maandelijk se bingo-avond gehouden, zaal open 19.00 uur. De kaarten kosten 7 gulden pp incl een kopje koffie. Op zaterdag 6 en zondag 7 maart a.s. wordt van 10.00-15.00 uur in alle za len van dorpshuis Burgstede een 'voor jaarsvlooienmarkt' gehouden. Alleen particulieren die iets te koop willen aan bieden kunnen zich hiervoor aanmel den. Dat kan zijn: tekeningen, schilde rijen, hand of borduurwerk, houtsnij werk, zelfgemaakte kleding, kinder speelgoed enz. Ook elke verkoop voor een goed doel is welkom. Als men de schuur, zolder of rommelhoek wil oprui men, dan heeft men nu de kans de spul len aan de man of vrouw te brengen. Het kan echt een Winkel van Sinkel worden waar alles te koop is, aldus de beheerders van dorpshuis Burgstede. Met ingang van heden kan men zich daar inschrijven tegen betaling van 37,50 per dag of voor beide dagen 55 gulden, vermeerderd met 10 gulden borg. De toegang is gratis. De bar in dorpshuis Burgstede staat garant voor het natje en droogje. Voor nadere infor matie en aanmelding kan men bellen, telefoon (0346) 351975. Sneeuw naast de deur En toen gebeurde het in de zesde week van dit jaar, dat de wereld in Soester berg ineens veranderde in Zwitserland en Oostenrijk. Bram: 'Je wordt wakker en je ziet sneeuw, heel veel sneeuw. Of ik door een wesp werd gestoken, zo gaf mij die sneeuw de kick van yes! Het bloed kreeg weer die kriebels van erte genaan, we moeten iets doen. Snel wer den de maten gebeld en even later had den we de oplossing: met de snowboard achter de auto. De werkgevers werden in kennis gesteld dat we dinsdag- en donderdagmiddag niet konden komen vanwege andere dringende zaken. Rondom ons dorp heb je voldoende stil le plekken waar je je op dit gebied kunt uitleven. En zo vlogen we even later met een snelheid van soms wel 60 km/u via een touw achter de auto over de sneeuw. Zelfs oefenende tanks kwamen kijken naar dit machtig feest. Soms gierden we met drie man achter de auto en beleef- Snowboarden achter een auto: een nieuw soort wintersport? den hetzelfde gevoel als tijdens de win tersport. Dat niet op alle plekjes veel sneeuw lag hebben we ook gevoeld. Dat kostte soms een gat in de broek en een pijnlijke knie. Op een gegeven moment hingen Paul en Martin achter de auto en beiden maakten een looping met een draai van 180°. Maar dat ging niet syn chroon, met het gevolg dat ze ergens in de lucht een behoorlijke frontale aanva ring hadden. Dat was een echte mega- klapper en we gierden van plezier. Paul en Martin moesten wel een paar dagen pijn lijden, maar dat kon niet opwegen tegen de belevenis'. De sneeuw is helaas voor hen verdwe nen, maar de herinnering dat ze naast de deur hun eigen wintersport mochten beleven is nog aan hen te zien en horen. Wie weet hebben zij een nieuw soort wintersport geïntroduceerd: auto-snow- boarden. 'Wij zijn trots en blij dat wij na een jaar van intensieve controle, de hoogste graad van kwaliteitsbeheer sing zowel administratief als voor de gehele verdere uitvoering van ons bedrijf hebben behaald. Wij vol doen met ingang van heden aan alle wettelijke eisen en voorschriften die aan een transportbedrijf als dat van ons kunnen worden gesteld'. Geen vlaggen, geen feestje, maar wel een hoera-stemming bij het transportbe drijf Tammer aan de Amersfoort sestraat. In een tijd van toenemende verscherping van milieu-eisen, heeft het bedrijf de moed gehad zichzelf op dit gebied te laten onderzoeken. Een jaar lang liep personeel van KPMG, de in stantie die die zware graad kan beoor delen, in en uit en werden vele uren be steed aan het samenstellen van rappor ten en verslagen. Voor het bedrijf was het onderzoek geen verplichting, maar De gemeente Soest werd in augus tus 1997 gevraagd of het bedrijfs pand Postweg 41, dat al geruime tijd leeg stond, aangekocht mocht wor den voor gebruik van woonruimte. Hierop werd negatief door de ge meente Soest gereageerd. In 1998 werd vernomen dat hel pand toch werd bewoond, waarop de ge meente andermaal duidelijk maakte dat dit niet was toegestaan. De bewoners beloofden om na de zomervakantie hierop te reageren, maar dat werd niet gedaan. Voor de derde keer werden ze verzocht de bedrijfsruimte te ontruimen, ook hier werd niet op gereageerd. Om duidelijkheid te verkrijgen of het pand werd bewoond, heeft de gemeente on langs een controle gehouden. Overdui delijk kwam vast te staan dat zulks wel het geval was. De bewoners hebben nu een schrijven van de gemeente ontvan gen, waarin staat dat zij binnen drie maanden de bewoning moeten opheffen op straffe van een dwangsom van 150.000 gulden, indien dit na die perio de nog niet is beëindigd. Mocht ook dit niet voldoende zijn, dan zal op bestuurs dwang worden overgegaan. J' men wilde mee gaan in een tijd van het stellen van hoge eisen aan de vele tak ken van transport. De vraag óf het transportbedrijf Tam mer wel aan al die eisen voldoet, kan met ingang van heden met een volmon dig 'ja' worden beantwoord. Dat bete kent tevens dat alle overheidsinstellin gen zonder enig bezwaar een beroep op het bedrijf kan doen, aangezien het be zitten van die kwaliteitscertificaten juist voor hen een vereiste is. Jan Tammer: 'Een jaar lang hebben we daar veel tijd ert energie aan geschon ken. Denk niet dat zoiets maar eventjes tussen neus en lippen door kan. Het voordeel voor ons was dat wij in onze arbeid tot het maximum van de daaraan gestelde eisen reeds werkten. Het was nu een zaak van het duidelijk op schrift stellen en het geven van aanvullende opleidingen voor onder andere onze chauffeurs. Nu zult u bij elke chauffeur een logboek aantreffen, waarin alle ei sen staan genoteerd waaraan hij moet voldoen. Nadat we dit alles hadden vol tooid, werd het geheel aan de Raad voor Accreditatie voorgelegd. Uiteraard zijn we verheugd met de uitslag van dit col lege en dat wij nu in het bezit zijn van de vereiste certificaten. In dit verband zijn ook alle voertuigen en machines van ons bedrijf betrokken en gecontroleerd op gebied van veiligheid. We hebben er veel effort in gestoken, maar wij zijn nu dan ook een bedrijf dat aan de hoogste eisen kan voldoen. Dat betekent voor ons als bedrijf een dosis perspectief die we goed kunnen gebruiken.' Woensdag 24 februari 20.00 praten met B&W, Burgstede Donderdag 25 februari 10.00 vertelochtend, Drie Eiken 10.00 themamorgen KBO, Drie Eiken Vrijdag 26 februari 20.00 bingo, Drie Eiken Zaterdag 27 februari 18.00 KV03-MLA3, Banninghal Maandag 1 maart 11.15 zitting Rabobank, Drie Eiken Dinsdag 2 maart 09.00 koopdag, Domeinen 11.00 cursus beter onthouden, Drie Ei ken Woensdag 3 maart 20.00 workshop, Burgstede

Soester Courant | 1999 | | pagina 13