GROENLINKS Visser UITVERKOOP 60-75% KORTING KIES OP 3 MAART GroenLinks maakt zich ongerust over bestemming ex-militaire terreinen Dierenambulance mogelijk total loss na aanrijding Lady Spri'ngfield $r') ACTUEEL f Verhelderend Ton schade door zolderbrand Vrouw met 'hypo' gewond 'Brasserie Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. BRASSERIE MENU Ongelukkige actie A-rticles JeanPaul op de gehele wintercollectie Overval op Pompstation Prins Chris geeft vechtpartij aan Soest, 035-6036000 Parkeerverbod IN DE PROVINCIALE STATEN Drie Soesters zijn kandidaat voor GroenLinks (lijst 5): Ir. MICHIEL VAN DE SANDE Tongzoen van Soester niet bewezen Niet Nix Oorzaak vermoedelijk oververhit spotje Ook voor service moet u bij ons zijn 'Verrassingsinspectie'op Kamp Zeist Adviseur Evert-Jan Wijers en secretaresse Henriëtte Beijersbergen Steenhoffstraat 66, Soest 14.00 UUR. eschotels. Kom in onze "Brasserie" genieten van een gevarieerd menu tegen een aantrekkelijke prijs! ƒ34,50 POCHE gevuld met garnalen in saffraansaus GEBRADEN LAMSFILET met rode bessensaus YOGHURTMOUSSE met gemarineerde banaan en chocolade Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 7 dagen per week geopend! De Stichting Dierenambulance Amersfoort en omstreken hangt een grote strop boven het hoofd door een aanrijding van zondag avond. Daarbij werd de wagen ern stig beschadigd. Niet uitgesloten is dat de dierenambu lance total loss wordt verklaard. In dat geval zit de Stichting met een probleem, want een andere wagen is niet beschik baar en er is geen geld voor een nieuw voertuig. Het ongeval, waarbij de dierenambulan ce werd beschadigd, deed zich zondag- Een dertigjarige man uit Ermelo heeft zich maandag drie bekeuringen op de hals gehaald door bij het uitrijden van een parkeerplaats op de Haverweerd bijna een politieauto aan te rijden. Hij werd hiervoor aangehouden en bleek toen geen rijbewijs te hebben. Verder gaf de man een valse naam op. Hij werd hiervoor meegenomen naar het bureau, waar hij uiteindelijk zijn echte naam en woonplaats gaf. Hij kreeg bekeuringen voor het opgeven van een valse naam, het niet hebben van een rijbewijs en het feit dat de auto niet APK was gekeurd. V. Weedestraat 4-8 - Soest avond rond elf uur voor op de Utrechtseweg in Amersfoort. Een te genligger zag de biggenruggen op het wegdek over het hoofd en raakte de macht over het stuur kwijt toe hij er over heen reed. Daardoor botste hij met zijn wagen frontaal tegen de dierenambulan ce. De bestuurders kwamen er zonder kleerscheuren af, maar de voertuigen werden zwaar toegetakeld. De Stichting die de dierenambulance exploiteert hoopt dat de collecte, die van 25 tot en met 29 mei wordt gehou den, een pleister op de wonde is. De opbrengst van deze inzameling zou zijn bestemd voor verbeterde hulpmiddelen en moderne apparatuur, maar op dit moment ziet het er naar uit dat al het geld moet worden gebruikt voor de ver vanging van de dierenambulance. Een 48-jarige pompbediende uit Soest heeft zondag enkele benauwde minuten gehad toen een overvaller een pistool onder zijn neus drukte en geld eiste. Rond tien voor negen 's morgens kwam de dader het station aan de A-27 binnen en lokte de pompbediende met enkele vragen vanachter zijn balie vandaan. Hierop hield hij een pistool onder de neus van de bediende en eiste geld. Met een buit van ongeveer duizend gul den reed de verdachte - tussen de 20 en 25 jaar, 1.80 meter lang en don kere huidskleur - weg in een rode personenauto met zwart dak. 'Hij droeg een lichtkleurige skatebroek, sportschoenen en een bruin jack. Carnavalsprins Chris de Eerste van de Narre Knollen heeft in het afgelopen weekeinde alsnog aangifte gedaan van een vechtpartij tijdens het carnaval, waarbij hij verwondingen aan zijn ge zicht opliep. Kort daarna deed een 17- jarige jongen uit Amersfoort ook aangif te, vermoedelijk van dezelfde vechtpar tij. Prins Chris liep bij de ruzie in de Knollenburcht verwondingen op aan zijn wang en slaap. Hij kreeg 24 hech tingen. Op de avond zelf wilde niemand aangifte doen en ook wilde niemand bemiddeling van de politie hebben. Prins Chris zag zelfs af van vervoer per ziekenauto en liet zich met een taxi naar het ziekenhuis brengen. De politie stelt nu egn onderzoek in. Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Steenhoffstraat 66, Hyp 1 T 1 De Hypotheker Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. SOESTER COURANT PAGINA 3 :en van Yves s daardoor vestigingen ces vergeten: in het beleid, ddel van ucten naar ïntie, het i van lordelijk u een aantal unt u goed schikt. n Almere; jramma's (Excel). ord staan met itiebrief met Ie heer B.H. Over, Waarom naar De Hypotheker? Voor een overzichtelijk hypotheekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypotheek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen neemt. Daarom naar De Hypotheker! Volledig objectieve en 100% onafhanke lijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele hon derden hypotheek varianten De meest gunstige voorwaarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aankoop traject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service Ook buiten de blauwe zones is het op passen geblazen met parkeren. Op de Smitsweg kregen donderdag drie men sen een bon voor het parkeren buiten de vakken. Op de Draailier nog eens twee, en één automobilist werd betrapt op parkeren op een plek waar een verbod geldt. 26 jaar, specialiteit: waterbeheer, communicatie, ruimtelijke ordening JOSTAK 47 jaar, specialiteit: duurzaamheid, gezondheidszorg, welzijn, minderheden OLGA DUIJM 43 jaar, specialiteit: sociale rechtvaardigheid, openbaar vervoer, volkshuisvesting, jeugd Smitsweg 30 3765 CT Soest Telefoon 035-6018626 Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 PAGINA 2 Een 68-jarige man uit Soest is vorige week door de Utrechtse politierechter vrijgesproken van ontucht met een min derjarige. De Soester werd ervan be schuldigd in juli in zijn manége een 13- jarig meisje een tongzoen te hebben gegeven. De verdachte vertelde op de zitting dat hij het meisje, tot haar grote teleurstel ling, had verboden een bepaald par cours te rijden terwijl anderen dat wel mochten. Volgens de Soester was het meisje hem desondanks korte tijd later in de stallen om de nek gevlogen en had hem gekust. Hij had haar teruggezoend, maar beslist niet op de mond. Het meisje deed echter aangifte bij de politie. Officier van justitie mr. J. van Spanje beschikte ook nog over twee getuigen die verklaarden dat het meisje zich vreemd gedroeg na het incident. Van Spanje kon zich bovendien niet voorstellen dat het slachtoffer iets der gelijks zou verzinnen. Zij eiste zes we ken celstraf, waarvan drie voorwaarde lijk. Rechter mr. C. van Linschoten oordeel de echter dat er te weinig bewijs was tegen de Soester. Deze toonde zich na de zitting erg opgelucht, maar ook ver drietig over het onrecht dat hem was aangedaan. Jos Tak Michiel v.d. Sande Olga Duijm Ene Marijke is zaterdag met overgrote: meerderheid gekozen tot voorzitter van de Partij van de Arbeid. Daarmee heb ben de sociaal-democraten, als je de commentaren mag geloven, conserva tisme en degelijkheid laten prevaleren boven progressiviteit en verjonging. In Soest worden de rooien al eeuwen lang gedomineerd door een Marijke, koning-moeder (king-ma) van de loka le socialisten. Door hun open-huiska- mertjespolitiek is elke vernieuwing van "tien-over-rood" tot aan "niet nix" hun gesloten deurtjes voorbij gegaan. In 1998 haalde de PvdA hier bij de gemeenteraadsverkiezingen slechts 2492 stemmen (2489 in 1994). Stil stand dus. Bij de Tweede Kamerverkiezingen in 1998 haalde de PvdA in Soest meer dan het dubbele: 5236 stemmen. Dat betekent, dat maar liefst 2724 PvdA- stemmers vorig jaar blijkbaar geen ver trouwen hebben gehad in de lokale PvdA. Frustratie alom. Het eerste slachtoffer hiervan dreigt Kees Boerkoel te worden. Deze fractie voorzitter is als Heer van Stand volko men verstrikt geraakt in het donkere Bomenbos van de lokale politiek, waar hij achterna gezeten wordt door een zwarte kat, die niet aanwezig is. Als je sterk en sociaal bent, sta je boven al die verdachtmakingen. "Ik wil van dat gezeik af', zegt onze in paniek geraakte O.B. Bommel, van wie ik overtuigd ben dat hij zijn zakelijke belangen nooit verstrengeld heeft met zijn "hobby". Raar dat hij zo'n belangrijke, openbare functie als het raadslidmaatschap drie keer in zijn rondschrijfbrief aanduidt met de term "hobby". Blijkbaar te verge lijken met zijn tweede passie: golfen. Minder vertrouwen heb ik in de beide andere hobbyisten in de PvdA-fractie: wethouder J.O.P. ten Hove en mevrouw Van Stekelenburg, die veel vaker de ver gaderzaal zou moeten verlaten sinds zij haar "hobby" heeft verstrengeld met de belangen van de Kamer van Koophan del. Vele oud-gedienden van de PvdA moe ten niet gelukkig zijn met het woordge bruik van de Utrechtse straatvechter. Hij stelde tijdens de nieuwjaarsreceptie van de partij dat de kloothomméls van Gemeentebelangen Groen Soest (GGS) in een volgend leven zullen "terugkeren als varkens". Er hangt een lekker sfeertje rond het Raadhuisplein. De nestor van de Raad heeft de vorige week geprobeerd in een vergadering van alle fractievoorzitters o.l.v. de burgemeester de sfeer te verbe teren. Alleen Kees Boerkoel schitterde door afwezigheid. Uit zijn vlugschrift (zie de Soester Cou rant van de vorige week) blijkt ook, en dat is veel erger, dat de top van de drie coalitiepartijen WD, CDA en PvdA regelmatig met elkaar vergadert achter gesloten deuren. In feite wordt ons dorp ondemocratisch bestuurd door een Schaduwraad van een handvol bobo's. U komt toch wel stemmen voor de Pro vinciale Staten, volgende week woens- dag? WOENSDAG 24 FEBRUARI 1999 Binnen GroenLinks heerst - van de top tot aan de basis en andersom - grote ongerustheid over de toekom stige bestemming van 16 (nu nog) militaire terreinen op de Utrechtse Heuvelrug, die op de nominatie staan om door Defensie te worden verkocht. In de gemeente Soest gaat het met name om het Kamp Zeist en de Richelleweg. Maandagmorgen was het GroenLinks- Twwede Kamerlid Marijke Vos even op bezoek in Soesterberg, voor wat ge noemd werd een "verrassingsinspectie". Ze was daar in gezelschap van de Utrechtse statenleden Rein Bijkerk en Boude van Geffen, alsmede het Soester raadslid Ans Mann en statenkandidaat Michiel van der Sande, ook uit Soest en tiende op de lijst, plus nog een aantal Soesterbergse GL-leden en raadsleden uit Zeist. De GroenLinks-delegatie kreeg royaal koffie en onderdak in het kantoor van de directeur van het Militair Luchtvaart museum op het Kamp Zeist, Dick Piëst, die vermoedelijk niet dagelijks Groen- Linksers over de vloer heeft en ter ver welkoming iets vertelde over de geschie denis van het Kamp Zeist. Hij trad la ter nog als gids op bij een korte rond wandeling. Wat Piëst nog niet wist was dat Kamp Zeist óók op het lijstje staat van af te stoten militaire terreinen, al thans het gedeelte buiten het museum. Maximale opbrengst GroenLinks maakt zich ernstig zorgen over de toekomst van zo'n 16 militaire terreinen op de Utrechtse Heuvelrug. Defensie (c.q. Domeinen) heeft van het ministerie van Financiën de opdracht gekregen deze terreinen te verkopen met een zo hoog mogelijke opbrengst. Dat wil in het algemeen zeggen dat de grond wordt verkocht voor industrie en woningbouw, of misschien hooguit hier en daar een medisch/sociale bestem ming krijgt (in bestaande gebouwen), en pas als dat niet kan wordt teruggeven aan de oorspronkelijke bestemming: woeste gronden, dus natuur en land schap. Volgens Van Geffen is dat laatste in de praktijk vrijwel uitgesloten als Defensie de maximale opbrengst wil binnenhalen. Voor Kamp Zeist is de verkoop overi gens nog niet bijzonder actueel, in ver band met het Lockerbie-proces, waar- vpoor en deel van het terrein wordt in gericht. Maar over wellicht vijf a tien jaar wordt ca. 10 hectare van het terrein wellicht alsnog verkocht. 'Auto-boulevard' De gemeente Zeist heeft daar al een "licht-industriële" bestemming voor op het oog, wisten de Zeister raadsleden Carolien Spruyt en Jo Schneider te mel den. Het gemeentebestuur van Zeist schijnt al hardop na te denken over een "auto-boulevard"...! Soest heeft voor de Richelleweg ook alvast een plan: daar zouden met name transportbedrijven uit de bebouwde kom van Soest zich kun nen vestigen. Dat Defensie op die manier de rol van project-ontwikkelaar gaat spelen is GroenLinks een doorn in het oog. Zo wel Kamp Zeist (42 hectare) als het ter rein aan de Richelleweg (5 hectare) lig gen precies in de Ecologische Hoofd structuur, waar de provincie en de ge- De GroenLinks, onder aanvoering van kamerlid Marijke Vos (4e van links), vonden het wel amusant om voor een straaljager te poseren. meenten bijzonder zuinig op zijn. De besluitvorming is nog niet rond, maar GroenLinks zit "er bovenop", al dus kamerlid Marijke Vos. Dat Kamp Zeist voorlopig niet aan de beurt is om afgestoten te worden is te danken aan het Lockerbie-proces. Nog steeds houdt men er rekening mee dat dat doorgaat. Het zal al-met-al wei enige jaren in be slag nemen en die "extra bedenktijd" voor Domeinen komt goed uit. "Dan kunnen ze er nog eens over nadenken... "De maximale winst-optie is volgens Vos compleet in strijd met het landelijk beleid op het gebied van natuur en landschap. GroenLinks wil op z'n minst bereiken dat, als er al nieuwe bedrijvig heid (goed voor de werkgelegenheid) moet komen, dat alleen plaatsvindt als het de natuur- en recreatiedoeleinden van de provincie dient. 'Plafond' Ook de gevreesde overlast van de bur gerluchtvaart in de regio Soesterberg - door het verlagen van het "plafond" voor de vliegroutes van en naar Schip hol - kwam nog even ter sprake. Alle vertegenwoordigers van Groen Links - het kamerlid, dè statenleden en de raadsleden - waren eenstemmig in hun conclusie dat dat voorkomen moet wor den. Marijke Vos was overigens onge rust dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat de hele kwestie ambtelijk "onderling regelt" met de andere minis teries. "Maar daar zullen we als kamer fractie nog een vinger achter proberen te krijgen." >1 F. v.d. Heijden 5 jaar. ipleiding krijgt u gedurende deze e prijs van f 35,- por uur. elde opleidingen (30 uur) ixamen. utomaat toen hij buiten de rookmelder hoorde. Hij ging het huis in en sloot gas, licht en water af. Tevens alarmeerde hij de brandweer. Bij aankomst van de brand weer was intussen een flinke rookont wikkeling ontstaan, waardoor adembe- scherming noodzakelijk was. De brand weer trof op één van de kamers een brandhaard aan en vermoedt dat een oververhit spotje de brand heeft veroor zaakt. Foto: Brandweer Soest werd met kneuzingen overgebracht naar Molendael in Baarn. Haar zoontje, die bij haar in de auto zat, kwam met de schrik vrij. De oorzaak was een plotse ling optredend te laag bloedsuikergehal te. De auto moest worden weggesleept. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. -035-60177 50 Een zolderverdieping en een deel van een dakconstructie van een huis aan de Schoutenkampweg zijn zaterdagmiddag in rook opgegaan bij een brand. De brandweer slaagde erin met één straal de brand onder controle te houden, maar kon niet voorkomen dat twee kin derkamers, de overloop en een deel van de kapconstructie aan de vlammen ten- onder gingen. De schade wordt geschat op 100.000 gulden. Een overbuurman ontdekte de brand Een 38-jarige inwoonster van Bunscho ten raakte vorige week dinsdagmiddag licht gewond toen ze met haar auto van af de rotonde bij de Beek en Daalselaan slingerend tegen het hek bij het parkeer terrein van Albert Heijn botste. Ze raakte daarbij ook een vlaggemast en belandde gedeeltelijk in de sloot. Zè

Soester Courant | 1999 | | pagina 3