bloemetje? sjtttlom ist töNSP. OITIAIK ƒ1095.00 'Vreselijk! Wie heeft dit bedacht?' Duurzaamheidsplan Soest begint al concretere vorm aan te nemen ACTUEEL t Kom naar de sterbloemist! Uit onze 'Soest moet binnen de lijnen blijven' Wim van Hoorn GS geven nieuw College extra financiële ruimte lelasting Adviesbureau Soest Veerman i assurantiën Geharrewar over postcodes _PAGINA/ WqENSDAG 24 FEBRUAR| 1999 SOESTER COURANT PAGINA 5 Want bij ons kunt u rekenen op een prima service, vakkundige verkopers en een ruime keu- ze aan bloemen en planten van topkwaliteit. Zo is onlangs door een onafhankelijkejury van Bloemenbureau Holland vastgesteld. En daar zijn wij best wel een beetje trots op! GL-statenlid bezoekt Soester hangplek DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoffstraat 58 Derde ronde in gemeentehuis 42 Bonnen op 1 dag Rondhangen SOEST PROVINCIALE STATEN BELANGRIJK VOOR SOEST en SOESTERS DAAROM STEMMEN EN KIEZEN KIJK EN VERGELIJK op INTERNET http://home.wxs.nl/ - floetjan/#D66-Soest 2,5 zitsbank Viva stof jaguar geel ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN VVD-gedeputeerde Korthuis: BOUWBEDRIJF SOEST HVOB Belastingzaken Boekhoudingen jaarstukken Loonadministratie Persoonlijke leningen Hypotheken Koopsompolissen pensioenen spaarloonregelingen Levensverzekeringen De Akkeren 43 3762 AN Soest Telefoon: 035 - 602 23 02 Gemeente in de clinch met PTT Post Meningen van lezers Uitglijders De Veenzoom Wateroverlast aan Varenstraat Tweeënvijftig maal bekeurd in weekeinde Fietsverlichting Jeep gestolen Service bij .Schoemaker mtrale Voorlichting t Soest ntrum Molendael; :hieven gemeentelijke organisatie et volgend millennium"; lisvesting I. 2 en 3 februari 1999; B. Moons; t winkelcentrum Soest-Zuid; :n 26c; :1 Veldweg 2A; n 10; >pbrengsten ïst 1997 5-10; en, milieu c.a. iri 1999; 002; nnen om 19.30 uur. ïal gemeentehuis) ring kunnen sprekers uit het van vragen of het geven van s uit het publiek de gelegen- re maken. aal niet langer dan 30 minu- al worden in eerst het >3 728). Ige het bepaalde in artikel 3, /an 1999 de volgende dagen ikeltijdenwet vervatte verbo nt dat in de winkels alsmede worden verkocht dan wel te ogen zijn. 'oor vergunning van ons col- en 1 notenboom en van enkele essen ylandii, 1 eik, 1 lijsterbes, je en 1 iep n 6 weken na verzending van ïmeester en wethouders van jerk i, 1 beuk en 1 boom i eventuele vergunning kun- laking kenbaar maken bij de 60 CA Soest, telefoonnum- "Hartje-Zuid": Zuidpromenade 9, Soest ^CEUflaS De gemeente Soest is misschien ook niet zó enthousiast over de (eer ste) officiële hangplek voor jonge ren (want die zie je er niet). Maar het GroenLinkse statenlid Marjan Brouwer toonde zich min of meer geschokt door de droeve aanblik van het bouwsel. "Vreselijk! Wie heeft dit bedacht?" vroeg ze zich vrijdagmorgen af, toen ze in de druilerige regen samen met de Soester GL-raadsleden Ans Mann en Nel Kos ter, versterkt door fractie-assistenten Olga Duijm en Jos Tak, een kijkje nam aan de Koningsweg. Volgens Ans Mann was de Jongerenontmoetingsplaats (JOP) "het absolute einde van een totale mislukking", waarmee ze in het bijzon der het Soester jeugdbeleid (ifany) het oog had. Volgens Marjan Brouwer - tweede op de lijst van GroenLinks voor de provin ciale statenverkiezingen - moeten er wel zoiets als hangplekken bestaan. "Vroe ger zat de lieve jeugd ook op een muur tje met elkaar te kletsen... Maar of het op deze manier moet?" De JOP maakte vrijdag - bij gebrek aan zonneschijn - zo mogelijk nog een tries ter aanblik dan op andere dagen. Het betonnen bouwsel is van zichzelf al don ker, tochtig en onherbergzaam en wordt, gezien de "stille getuigen" (bierblikjes die in overvloed aanwezig zijn) vooral gebruikt als een soort vuilnisbak. Bredere aanpak Volgens Brouwer moet een hangplek een onderdeel zijn van een bredere aan- voor particulieren en bedrijven Na twee eerdere gespreksrondes kwamen de diverse deelnemers aan de gemeentelijke duurzaamheids- dialoog dinsdag opnieuw bij elkaar. Ze gingen in discussie over de con cept-Duurzaamheidsvisie, die is opgesteld na de eerste rondes. Ook de politiek mocht haar zegje nu doen. De "visie" is neergelegd in een tamelijk omslachtig en ambtelijk stuk, waarin de opmerkingen en ideeën van de beide eerste bijeenkomsten zijn verwerkt, maar ook het beleidsprogramma 1998- 2002 van B. en W. alsmede de ontwik kelingen op het gebied van de Milieu wetgeving en de trends op het gebied van duurzaamheid en leefbaarheid. De bedoeling is dat de gedachtenwisseling opnieuw plaatsvindt aan de hand van de vier thema's "Wonen", "Werken". "Mo biliteit" en "Buitengebied". De gespreksdeelnemers mogen zich uit spreken over een aantal stellingen, in het stuk omschreven als resp. "taakstellin gen" (de feitelijke ambities), "projecten" (eenmalige prestaties) en "producten" (continue prestaties). Het hoofdstuk Wonen mondt bijvoorbeeld uit in de taakstelling om de woningbehoefte in Soest zoveel mogelijk in te vullen door herstructurering van de gebouwde om geving. Wat dat dan precies inhoudt is niet helemaal duidelijk, maar dat komt nog wel na de derde ronde. Als project wordt in elk geval genoemd het opstel len van een beleidsnotitie op dit punt. Een tweede taakstelling is per gebied het opstellen van een programma van eisen met randvoorwaarden voor duur zaamheid (energiebesparing, waterbe heer etc.) Met de woningbouwcorpora ties wordt overlegd om te komen tot duurzaam onderhoud en renovatie (pro ject) en aanbevelingen bij de bouwaan- vragen voor het toepassen van duurza me producten en om het binnenmilieu op een aanvaardbaar niveau te houden/ brengen. De politie heeft woensdag in één dag 42 bonnen uitgedeeld. Bij een parkeer- schijfcontrole op het Dalplein vijf, op de Smitsweg achttien en bij twee controles op de Koningsweg op het gebruik van de autogordel nog eens 21. Water en bodem In vogelvlucht noemt de notitie nog een aantal 'opdrachten'. Zo moet de kwali teit van het water en de bodem van de' vijvers in Overhees gemeten gaan wor den en moeten er extra opvangvoorzie ningen komen voor de vuiluitworp op het oppervlaktewater. Verder wordt ge^ sproken over o.a. flexibel peilbeheer in de Boerenstreek. Wat de afvalsituatie betreft moet de tex- tielinzameling (dit jaar voor het eerst ook door Spullenhulp) gemeten kunnen worden. Over de energievoorziening merkt het stuk op dat in 2003 voor 80 moet worden voldaan aan het streven om de stroombehoefte voor 10% met "groene stroom" te dekken. Daarvoor moet er een windmolen worden opge richt, samen met de Remu, en een cam pagne om groene stroom te propageren. Ook zal er een pakket energie- en wa terbesparende maatregelen worden ont wikkeld voor bestaande woningen. Waardevolle bomen Het groenbeheer zal voortaan ook via ecologische principes ter hand genomen moeten worden en de voorlichting daar over moet ook beter worden. Bij elk bestemmingsplan moeten de waardevol le bomen geïnventariseerd worden en de gemeente wil ook een actief lokaal ge- luidbeleid voeren, met een geluidsni- veaukaart en een verkeersmilieukaart en jaarlijkse isolatiemetingen bij nieuw bouwwoningen. Ook de communicatie binnen en buiten het gemeentehuis moet verbeterd worden, waarbij de be trokkenheid van de diverse doelgroepen wordt verhoogd. Op het terrein van Werken zijn er voor nemens om het aantal milieuvergunnin gen en controles op bepaalde niveaus vast te leggen. Er komt ook een nieuwe notitie over het Bouwstoffenbesluit en Na klachten van bewoners heeft de po litie op het Bleekveld zeven jongens, in leeftijd variërend tussen de vijftien en twintig jaar, aangehouden wegens 'rond hangen'. Vier van hen probeerden nog zich te verstoppen, maar werden uitein delijk ook in de kraag gegrepen. Vol gens de buurtbewoners gedroegen de zeven zich vervelend. Ze hebben alle maal een proces-verbaal gekregen. een bodeminformatiesysteem. Bedrijven wordn gestimuleerd om een eigen be drijfsinterne milieuzorg (BIM) op te zet ten en verder wordt gedacht aan "mi lieukeur" bij auto-wasstraten. Voor de bedrijfsvestiging worden ook nieuwe criteria voorbereid. Wat de Mobiliteit betreft worden fiets- verkeer, openbaar vervoer en alternatie ven voor de auto als speerpunten ge noemd. Er moeten dan ook betere voor zieningen komen voor de "fietsbereik- baarheid" van de wijken, bushaltes en winkelcentra, plus een publiekscampag ne voor selectief en duurzaam autoge bruik. 'Dreigend verval' Het hoofstuk Buitengebied ten slotte bevat o.a. kritische opmerkingen over het "dreigend verval" van het landelijk gebied, met name aan de noordoost-zij- de van Soest maar ook aan de Wiek- sloot, door bijvoorbeeld vreemde om heiningen voor paardenhouderijen, ca ravanstallingen en andere zaken. Daar om moet er worden nagedacht over de omgang met de gevolgen van agrarische bedrijfsbeëindiging en normen voor de beeldkwaliteit van het buitengebied worden ontwikkeld. Verder wordt er gedacht aan nieuwe bermen- en sloten- beheerplannen, evenals het bosbeheers- plan, en de bevordering van duurzame recreatie. Voor dat laatste wordt bijvoor beeld gedacht aan het herstel van een uitzichtpunt op het Soester Hoogt of de Vlasakkers. 16 weken na verzending van meester en wethouders van DEMOCRATEN om DEMOCRATEN SOESTERBERG en SOESTDUINEN tP Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum pak per wijk, inclusief een echt buurt huis en een actieve en deskundige jon gerenwerker. Jongeren moeten zelf we ten waar ze willen rondhangen, dat laat zich niet dwingen, aldus het" statenlid. "Maar dit is wel een heel onaangename plek, vooral voor meisjes." Ans Mann pleitte overigens voor een beetje "luxe aankleding" van de bunker, bijvoorbeeld met ramen en verlichting. Het jeugdprobleem van Soest is niet uniek, onderstreepte Marjan Brouwer V.l.n.r. de dames Mann, Koster, Tak, Duijm en Brouwer bij de JOP. nog. Ze is in het dagelijks leven organi satiepsycholoog en -adviseur, docente aan de Hogeschool de Horst en vice- voorzitter van landelijk GroenLinks. "De meeste gemeenten zetten wel graag een wipkip of glijbaantje neer voor de jongste jeugd, maar voor de oudere jeugd wordt overal maar weinig ge daan." Een aantal jaren geleden leek het er op dat de provincies hun langste tijd gehad hadden. Maar die discussie is verstomd en met name de provincie Utrecht staat als bestuur weer stevig op de kaart. Gemeenten hebben een grote eigen verantwoordelijk heid, maar de provincie heeft een stevige vinger in de pap. De provincie stimuleert o.a. om bij re gionale zaken samen te werken met ge meenten en rijk. Maar ook met instellin gen, bedrijfsleven en burgers om tot oplossing van knelpunten te komen. Zowel beslissingen betreffende de ruim telijke ordening alsook welzijn en daar onder jeugdbeleid en ouderenzorg wor den stevig aangestuurd door de provin cie, waarbij de omslag is gemaakt van subsidie- naar vraaggericht beleid. Duidelijk is ook dat Soest met name niet moet denken dat men over de gren zen van het streekplan zou mogen gaan. Afgezien van de Boerenstreek moet Soest voor nieuwbouw of vernieuw bouw 'binnen de lijnen' blijven. Bouwen in de polder wat wel eens wordt gesug gereerd, kan men wel vergeten. Geen weitje erbij De plannen van Soest, zoals die zijn beschreven in de actuele volkshuisves tingsnota, zijn terdege bekend op het provinciehuis. Omdat deze nota nog in behandeling is bij belanghebbenden, geeft de provincie nog geen commen taar. Tbssen de regels door bleek wel tij dens de WD-bijeenkomst dat de plan nen van Soest om inderdaad binnen de lijnen te blijven, op instemming kunnen rekenen. Een stevige kanttekening maakte me vrouw Korthuis echter bij de mogelijk heden om de groene plekken in Soest ook te bebouwen. Die mogelijkheden mogen er dan wel zijn, er moeten van de zijde van Soest wel heel zwaarwegende argumenten komen om daarvoor toe stemming van de provincie te krijgen. Dat kan een interessante confrontatie worden, omdat Soest o.a. plannen heeft om het zogenaamde Geiteweitje (tussen Middelwijkstraat en Kerkpad) te verko pen voor woningbouw! Het gaat de pro vincie bij bouwen binnen de lijnen voor al om herstructurering van de bestaan de bebouwing. De provincie Utrecht zal, zo zei me vrouw Korthuis (WD), ook stevig in vesteren in de ontwikkeling van natuur en landschap. De provincie heeft onder andere plannen om nieuw bos en nieuw groen ontwikkelen in de omgeving van Utrecht (1030 ha) en bij Amersfoort (Vathorst). Voor het te ontwikkelen pro vinciaal beleid is een visie op het jaar 2020 gemaakt. Boerenstreek Aan die visie worden allerlei plannen, ook van gemeenten, getoetst. Centraal in die visie van de provincie staan kwa liteit en leefbaarheid. Dat heeft er o.a. al toe geleid dat Soest, bij de herziening van het bestemmingsplan Boerenstreek, waar door een herschikking van de in eerste instantie geplande 550 woningen er een aantal woningen meer kan wor den gebouwd, dat maar eens moet uit leggen. Of dat wel nodig is. Het geeft aan dat de provincie de toezichthouden de rol serieus neemt. Het beleid van de provincie is de laat ste jaren sterk bepaald door de WD- fractie, die met 21 van de 63 statenze- tels een grote invloed heeft. Uiteraard hoopt de WD-fractie in Provinciale Staten weer met zo'n stevige fractie te kunnen werken. Niet alleen voor een goed beheer in de provincie Utrecht wat betreft de ruimtelijke ordening, ook voor een goed economisch beleid, waar onder ook een betere afstemming tussen onderwijs en arbeidsplaatsen, en vol doende bedrijfsterreinen. Sinds 1963 lid NVOB lid Boiwgarani MEER DAN 35 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 ONDERHOUD FAX (035) 601 74 96 Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben de Ontwerp Kadernota 2000 bekend gemaakt. De nota laat zien dat het huidige College een flinke budgettaire ruimte meegeeft aan het College dat na de Provincia le Staten verkiezingen van 3 maart geformeerd zal worden. De budget taire ruimte voor nieuw beleid kan oplopen van ruim acht miljoen gul den in 2000 tot ruim veertien mil joen gulden in 2003. De Ontwerp Kadernota 2000 dient ter afsluiting van de huidige collegeperiode en bevat daarom geen beleidsvoorstel len voor de komende vier jaar. Na de Statenverkiezingen wordt een nieuw collegeprogramma opgesteld. De be leidskeuzes uit dat programma worden meegenomen in de Begroting 2000 die in het najaar 1999 aan Provinciale Sta ten wordt aangeboden. Ombuigingen Voor de collegeperiode 1995-1999 was een taakstelling voor ombuigingen afge sproken van totaal 13,5 miljoen gulden. Die taakstelling kwam voort uit de wens om extra ruimte te maken voor nieuw beleid en er diende rekening gehouden te worden met de effecten van een her verdeling van het Provinciefonds. Inmiddels is 3 miljoen bezuinigd op subsidies welzijn, 0,5 miljoen bezuinigd op subsidies voor natuur en landschap en 9,1 miljoen bezuinigd op directe (apparaats)kosten. Mede door deze ombuigingen was er in de begroting voor 1999 ruimte voor nieuwe impulsen. Zo is er bijvoorbeeld voor dit jaar 1 miljoen extra gereser veerd voor stads- en dorpsvernieuwing, 1,2 miljoen vrijgemaakt voor subsidië ring van verdrogingsprojecten, 1,6 mil joen uitgetrokken als bijdrage bij het realiseren van verpleegunits en is 6,3 miljoen gereserveerd voor infrastructu rele werken. Motorrijtuigenbelasting De aanhoudend gunstige ontwikkelin gen bij de opbrengsten motorrijtuigen belasting spelen een belangrijke rol bij de financiële ruimte die het huidige College voor een nieuw College nalaat. De gunstige ontwikkelingen op dit vlak hebben te maken met de sterkere dan verwachte groei van het aantal auto's in de provincie Utrecht en het gemiddeld steeds zwaarder worden van deze auto's. De financiële ramingen voor de komen de collegeperiode zijn gemaakt op ba sis van bepaalde veronderstellingen. Budgettair gezien bestaat het belangrijk ste risico daarbij uit de ontwikkeling van de opbrengsten uit de motorrijtuigenbe lasting. In een negatief scenario zou de budgettaire ruimte voor 2000 met ruim 5 miljoen gulden kunnen verminderen. Sinds de gemeentegrens tussen Soest en Baarn is aangepast, wonen ruim tien ex-Baarnaars in Soest. Op zich is dat geen probleem, maar voor een goede bezorging van de post moet de postcode van deze mensen veranderd worden. PTT Post wil dit echter pas doen ais hier voor betaald wordt. Tot die tijd is de post gemiddeld vier dagen te laat. De bewoners ondervinden niet alleen hiervan hinder, maar ze zijn tevens onvindbaar in allerlei bestanden, omdat ze volgens de postcode in Baarn wonen, maar in het echt niet meer. Eén bewoner is het zo zat dat hij al heeft aangeboden het vereiste bedrag zelf te* betalen, maar volgens de gemeente is dat helemaal niet nodig. In een overeenkomst tussen de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten en PTT Post staat duidelijk beschreven hoe er in dergelijke situaties gehandeld wordt. De gemeente die de grenscorrec tie uitvoert, betaalt normaliter per adres 250 gulden, behalve in een aantal uit zonderingsgevallen. Als eerste uitzondering zal PTT Post volgens de overeenkomst niets in reke ning brengen als de grenscorrectie een rechtstreeks gevolg is van een door de centrale of provinciale overheid geno men besluit. Volgens de afdeling Milieu en Stadsbeheer van de gemeente is het besluit over de grenscorrectie afkomstig uit het Herindelingsplan Provincie Utrecht. Over dit plan hebben Gedepu teerde Staten en de centrale overheid besloten, dus is volgens de gemeente aan deze eis voldaan. Daarnaast is volgens de gemeente de rol van de Biltseweg als belangrijke ontslui tingsroute één van de voornaamste aan leidingen voor de grenscorrectie. Daar mee doelt de gemeente op een andere uitzondering van PTT Post: Als een grenscorrectie een rechtstreeks gevolg is van planologische ontwikkelingen, hoeft er niet betaald te worden voor de post code-aanpassing. Deze twee uitzonderingen zijn volgens Milieu en Stadsbeheer beide van toepas sing. Dit heeft de afdeling dan ook in een brief aan PTT Post duidelijk ge maakt. Tevens wordt in die brief ver zocht de aanpassing zo spoedig moge lijk uit te voeren. PTT Post was echter vanaf het begin van mening dat het ini tiatief door de gemeente zelf genomen was, en dat de uitzondering dus niet opgaat. Bij navraag bij PTT Post stelde een woordvoerster dat de brief nog niet ontvangen was en dat men nog niet heeft kunnen reageren op de argumen ten. Tot die tijd blijft PTT Post dus bij het oude standpunt. Vanmorgen stapte ik vrolijk op mijn fiets, om naar mijn werk te gaan, en wat gebeurt er; ik sta met mijn schoenen volop in de hondenpoep! Dat bederft dus wél dusdanig mijn humeur, daar dit niet de eerste keer is. Overhees wordt een poepgat, je kan geen pad betreden of je glijdt uit over de poep. De niet opgevoede hondenbezitters zijn hieraan medeschuldig, maar men moet bij de gemeente hier strenger tegen optreden. De waarschuwingen op de radio de af gelopen weken over gladheid zijn aan ons niet besteed, wij glijden al jarenlang uit, en de gemeente doet hier niet ge noeg aan! Wel moet je allerlei belastingen betalen, zoals onroerendgoedbelasting voor het genot van het wonen in een eigen huis. Ik vind dat prima, als er met het geld dan ook iets nuttigs wordt gedaan i.p.v. het kopen van nutteloze kunstwerken, die Soest nog lelijker maken. Als je belt met de gemeente over het feit of er ver keersdrempels geplaatst kunnen worden i.v.m. het hardrijden in de straat, krijg je geen serieus gehoor. Kom gemeente, 3oe eens wat meer voor je inwoners, zodat onze kinderen zonder uit te glijden in de poep, en zonder ge vaar van hardrijdende auto's wat pretti ger kunnen buiten spelen. En hou je niet alleen met kunst en steeds grotere gebouwen bezig, want we willen wel een plaats blijven met karakter, en nog wat natuurschoon. En niet een of ander sur rogaat van een grote stad, daar zitten wij niet op te wachten. C. Westerveld Nu inmiddels 50 jaar geleden kwam de fam. v. Doorn op de Veenzoom wonen. Hun hele leven van hard werken en fijn wonen ligt daar (40 jaar). Voor 10 jaar terug sterft ons Pa en Ma blijft alleen achter op de boerderij. Voor 5 jaar terug werd besloten om het spul te verkopen, want het werd te groot en te veel voor 1 persoon. Vele wegen hebben we bewandeld om het voor elkaar te krijgen om voor ons Ma een huisje in de kippenren te mogen bouwen, zodat ze haar laatste jaren daar toch kon blijven wonen. Maar het was agrarisch gebied en daar mocht zeker de eerste 20 jaar niet gebouwd worden, dus geen schijn van kans. Met veel verdriet verliet ons Ma de Veenzoom. Nu 4 jaar later: De fam. de Winter gaat met de bandenhal naar het industrieter rein, tot groot genoegen van de gemeen te. Nou je raad het al: wat mag er ge bouwd worden? Niet één maar zelfs twee huizen! Lieve gemeente Soest. Ons moeder is al Vh jaar ziek van de heimwee naar de Veenzoom. En dat zal ze de rest van haar leven, als het een beetje slecht wil, wel blijven ook. Maar dat zal jullie een worst wezen, als jullie er maar beter van worden. Als dé gemeente Soest je maar nodig heeft kan alles. Van je gemeente moet je het maar hebben. Bedankt. Haar kinderen De politie werd vorige week dinsdag morgen omstreeks half vijf gewaar schuwd omdat flats aan de Varenstraat overlast ondervonden van een lekkage in een woning op de derde verdieping. Het water sijpelde langs de balkons naar beneden. Het ging om dezelfde flat waar onlangs brand werd gesticht. De woningbouwvereniging werd ingescha keld, die voor een loodgieter zou zor gen. De politie heeft bij verschillende contro les in het weekeinde 52 bekeuringen uit gedeeld. Wegens verkeerd parkeren kre gen op de Van Weedestraat tien mensen een bon, op het Raadhuisplein en Dal plein vier en op de Burgemeester Gro- thestraat twee. Op het Nieuwerhoek- plein werden vijf automobilisten betrapt op het rijden door rood licht, en op de kruising Soesterbergsestraat-Vondellaan vier. Zeven mensen reden vanaf de Os- sendamweg de Eikenlaan in, en achttien automobilisten droegen op de Soester- bergsestraat geen gordel. Een bromfiet ser reed door rood licht en had geen bromfietscertificaat, een ander kreeg een bekeuring omdat zijn uitlaat lek Vier fietsers die donderdag zonder licht op de Weegbreestraat reden, hadden pech dat ze door de politie in de kraag werden gevat. Ze kregen alle vier een proces-verbaal. Een 56-jarige bewoner van de Vosse- veldlaan werd maandagmorgen onaam genaam verrast toen hij ontdekte dat zijn auto gestolen was. De man, leraar bedrijfshulpverlening, is tevens zijn les materiaal dat in de auto lag kwijt. De gestolen auto is een Nissan Jeep, kente ken VH-76-DR. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! snoert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1999 | | pagina 5