'EEN i Nuchtere Henri Kalk waakt voor euforie Complimenten helpen Stam/SoVoCo niet Jij o.g. Driemaal rood voor gefrustreerd SEC Soest moet ogen open blijven houden Hees voert spanning in kopgroep op 195 Bokkeduinen 033 - 4225000 PAGINA 12 500 WoramI WOENSDAG 3 MAART 1999 SOESTER COURANT PAGINA 13 Met trainer VVZ'49 valt nog niet te praten over kampioenschap VOETBAL zaterdag Voorsprong (1-0) en optimisme verdwijnen tegen VVOG: 1-3 VOETBAL zondag Volleybalsters komen kracht te kort in twee uur durende thriller I VOLLEYBAL Riante positie, maar ook moeilijk programma voor blauwwitten VOETBAL zondag Slim spel leidt tot 0-2-zege op lijstaanvoerder EDO VOETBAL zaterdag Loodgieterswerk Promotie voor SEC-zaterdag héél dichtbij Toontje verzorgt ook catering van luxe broodjes tot koud-/warm buffet VOETBAL Koude douche voor WZ-ers Bromfiets weg HOCKEY Hockeyers maken het zichzelf bijzonder moeilijk TAFELTENNIS Shot kruipt naar koppositie door zege op koploper Sporting club Ténnisen Squash SESTRAAT bied "De Soester id - met fraai uit- ijverpartij - gele- partement met Iing in de onder- nabij winkelcen- en openbaar ver- al, toilet, woonka- iken, slaapkamer lalkon, badkamer stafel. Servicekos- erleg. om f 145.000,- k.k. G irniseerd (1997) woonhuis uit de 'P 120 m2 eigen woonkamer met irzien van allerlei ir ca. 26 m2, luxe gbad, douche en e, toilet. Verd.: rui- aapkamers. Voor- g. Aanvaarding in som f 335.000,- k.k. ustig -nabij bos en noderne half-vrij- ïet garage en een uid-westen. Bouw- 3: entree, hal, toilet, amer ca. 45 m2 met jarketvloer, uitge- net allerlei inbouw- ieping: drie slaap- Ikamer met ligbad, ils en toilet, vaste net kamer en berg- anvaarding in over- isom f 685.000,- k.k. AAN bij winkels en open elegen robuust ge lande villa met ie - 8x6 meter - en erd, omsloten door iegde vrije zonnige resten. Totale opper- vestibule, hal, toilet, uime woonkamer - sen haard - met ser- euken met appara- dkamer met douche lergruimte. Voorzien solatie. Aanvaarding psom f 745.000,- k.k. geheel gemoderni- luwd vrijstaand bedrijfsgedeelte van eidingsmogelijkhe- )p 771 m2 grond. In- lilet, woonkamer van lerne open keuken r. Verdieping: over- ikamers, badkamer toilet. Voorzien van soleerd. Bedrijfsge- 80 m2 verdeeld in arding in overleg, ipsom f 895.000,- k.k. mgeving als u een huis TEL. 035-603 00 25 Koni bij Heni Kalk niet aan met toe spelingen op het kampioenschap. Hij zal de laatste zijn die ontkent dat het goed gaat met WZ'49, maar de Veenendaler is veel te nuchter om zich al rijk te rekenen, ook na de simpele 6-1-zege op VVOP. "We moeten met beide be nen op de grond blijven staan en elke wedstrijd er tegenaan gaan. Dat zijn clichés, maar zo is het nu eenmaal." Kalk waakt voor euforie aan de Eem- weg, maar was zaterdag nog wel zo 'los lippig' te melden dat zijn spelers goed omgaan met de druk die hen van alle kanten in de voeten wordt geschoven. "Er wordt scherp getraind, de opkomst is bijna honderd procent, de jongens zijn erg met voetbal bezig en praten er veel over." Waakzaam als Kalk is, had hij zijn selec tie het belang van de thuiswedstrijd te gen hekkensluiter WOP onder de neus gewreven. "Juist dit soort wedstrijden zijn moeilijk, juist in dit soort wedstrij den word je kampioen," aldus Kalk die had gewaarschuwd voor het blok dat de Voorthuizenaren plegen op te werpen. "Je moet niet in het mes lopen, anders krijg je de counter om je oren." Combinatievoetbal Van WOP - vorig seizoen nog kam pioen in de derde klasse, waarvan WZ'49 pas in de nacompetitie de deui achter zich dichttrok - hadden de Soes- ters weinig te duchten. Het eerste hall uur speelde WZ'49 snel combinatie voetbal. Vooral aan de rechter kant tik ten Hidde Reitsma en Gerard Beckei hun tegenstanders dol en het wachter was op de eerste treffer. Die kwam na twintig minuten. Een vrije trap van Ton Wolfsen werd met het hoofd verlengd en bij de tweede paal stond Gijs Schaap klaar. Nadat Jordi Brouwer de paal had ge- Jordi Brouwer wordt op de huid gezetenmaar schermt de bal af. De topscorer nam tegen VVOP een van de zes treffers voor zijn rekening. Gijs Schaap scoorde viermaal tegen de hekkensluiter. miMll Foto: Aldo Allessie raakt, maakte Schaap er in de 27ste mi nuut 2-0 én 3-0 van. Eerst lobte hij de bal over invaller-doelman Erik Mons- houwer, daarna omspeelde hij hem, na dat WOP de bal meteen na de aftrap had ingeleverd. Vanaf dat moment schakelden de groen- witten een aantal versnellingen terug WOP kreeg zowaar drie grote kansen maar het was WZ'49 dat in de laatste minuut voor de pauze scoorde, door eer droge knal van topscorer Brouwer. Te vrezen viel voor een matige tweede helft en die angst bleek niet ongegrond. Het enige hoogtepunt kwam in de 65ste minuut tot stand. Ruben de Goede gaf een prima steekpass en Schaap tikte de bal even beheerst als argeloos langs de doelman. Het werd nog 5-1 en 6-1 (door Marcel van Essen die een andere treffer onterecht zag afgekeurd wegens buitenspel), maar daarmee was vrijwel alles gezegd. Behalve dat Wobbe-Jan Reitsma (in de tweede helft ingevallen voor Alendar Kurt) geel kreeg. Andere invallers waren Gert-Jan van de Munt die nog tegen de lat schoot, en Erik Grunemeijer (voor Reitsma en De Goe de). Kracht Ronald de Rooij was er zaterdag niet bij. De libero zat in Euro Disney. Ook Roy Huisman was weg, nadat eerder andere spelers in het buitenland vertier zochten. Kalk verbaast zich erover dat zoveel voetballers tijdens het seizoen op vakan tie zijn, maar merkte tevens op dat de omzettingen in de opstelling tot nu toe geen problemen opleverden. "De rest van de jongens pakt het goed op. Dat is de kracht van de selectie en is een teken voor de jongens in de basis dat ze elke week scherp moeten zijn." Scorend vermogen WZ'49 kan de eerste periodetitel nor maal gesproken niet meer ontgaan, staat bovenaan in de tweede en leidt inmid dels ook de derde. Het scorend vermo gen van de ploeg is groot. De ranglijst wordt aangevoerd met een voorsprong van respectievelijk zes en zeven punten op de drie overgebleven achtervolgers die zaterdag ook wonnen en één duel minder speelden dan WZ'49. Desalniettemin zul je Kalk nog niet ho ren praten over het kampioenschap. Wel wilde hij kwijt dat hij het erg naar zijn zin heeft bij de club, waar hij onlangs voor een seizoen bijtekende. "Het eni ge manco is dat je af en toe het trai ningsveld niet op mag, omdat er een plas water op ligt. Dat heb ik nog nooit meegemaakt, maar dat ligt aan de ge meente. Daar kan de vereniging niets aan doen." mm Scheidsrechter M. van der Pol had zondagmiddag dezelfde invloed op SEC als een rode lap op een stier. Frustraties aan Soester zijde mond den op de Bosstraat-West uit in rode kaarten voor achtereenvolgens Marco Martens, Eric Looijsen en Cees Dorrestein. In het met 1-3 verloren duel met WOG had Martens in de eerste helft al geel gekregen. Het was zijn derde, zo dat hij een schorsing van één wedstrijd zal krijgen. In de tweede helft, twee mi nuten nadat trainer René Versteeg het veld was opgestapt om zijn elftal tot kalmte te manen, trok Martens aan de handrem met direct rood als gevolg. Tien minuten later hadden Looijsen (gaf de scheidsrechter een duwtje) en Dor restein (trappende beweging) zich bij hem in de kleedkamer gevoegd. Overtreding In de eerste helft had Van der Pol ver geten de rode kaart te trekken voor een Harderwijker die al geel op zak had en andermaal een kaartrijpe overtreding beging. Van der Pol greep al naar zijn borstzak, maar trok die terug toen hij ontdekte wat de gevolgen zouden zijn van een tweede kaart. Ook onthield hij SEC een geheide strafschop toen Peter van den Berg in het strafschopgebied omver was gekegeld. En twee minuten daarna kende hij de gasten wel een pin gel toe na een minder zwaar vergrijp. Versteeg was helder in zijn commentaar. "Over de kaarten op zich kun je niets aanmerken. Het enige wat je de scheids rechter kunt verwijten, is dat hij incon- seguent was. Ik ben teleurgesteld dat hij ons heeft benadeeld, maar ik vind dat je altijd de zelfbeheersing moet hebben en blij moet zijn dat er nog dit soort men sen zijn. Ik ben niet iemand die gaat af- geyen op de scheidsrechter, ik conclu deer alleen dat hij van invloed is ge weest op de wedstrijd." Ondanks de tegenstrijdige beslissingen van Van der Pol begreep Versteeg niet dat sommige van zijn spelers zich had den laten gaan. "Je hebt er niets aan om wat te zeggen, gedane beslissingen kun je niet keren. Daar gaan we deze week maar eens over praten, al zal het mij dit seizoen niet meer lukken om het eruit te krijgen." Na 45 minuten dacht Versteeg nog dat het allemaal goed zat. Hij had beleving gezien en spelers die bereid waren voor elkaar te knokken. De beloning kwam in de dertigste minuut toen Looijsen met een lob over 35 meter scoorde. "Je zag daarna het vertrouwen met de mi nuut groeien en eerlijk gezegd dacht ik dat VVOG in de tweede helft wellicht de fout zou ingaan." Begin van einde Dat pakte dus anders uit. WOG, ge holpen door de wind in de rug, voerde wat meer druk uit zonder overigens gro te kansen te krijgen. Het werd pas ge lijk na verkeerd uitverdedigen door SEC. Dat was het begin van het einde. Terwijl SEC een strafschop claimde, liet Van de Pol doorspelen. Kort daarna wees hij naar de stip in het strafschop gebied van SEC (1-2), leidden enkele zware overtredingen aan weerszijden een kort opstootje in en even later stond SEC met nog maar acht spelers in het veld. Na de kaart van Martens werd het 1-3. Versteeg zal rekening moeten houden met schorsingen van de weggestuurde spelers. Ramon Heijnen (werk) en Mar cel van Dorrestein (vakantie) waren er zondag niet bij. Ze werden vervangen door Michael van de Broek en Joop Kroeze. "Gezien het vertoonde spel had ik meer verwacht," keek Versteeg op de wed strijd terug. "Dat zie ik maar als het po sitieve voor de volgende wedstrijd." Complimenten waren er voor de dames van Stam/SoVoCo. Van Set Up'65 nog wel, de ploeg uit Oot- marssum die de tweede plaats bezet in de eerste divisie. De lovende woorden hadden betrekking op het goede spel van de volleybalsters, maar hielpen het team geen stap verder. Set Up'65 liet alleen lofui tingen achter en nam de drie wed- strijdpunten mee naar het oosten van het land. Stam/SoVoCo had zich niet zomaar gewonnen gegeven. Op zijn minst één punt verdiende het en de kans op meer lag zaterdag voor het oprapen in de Bunt. De jonge ploeg die nog in een leerproces is verwikkeld, kwam net het laatste beetje kracht te kort tegen de brok ervaring van Set Up'65. Bijna twee uur duurde de sportieve ont moeting. Voor de eerste set trokken bei de teams al 26 minuten uit. Stam/ SoVoCo trok na 3-0, 4-7 en 10-10 het kortste stokje: 14-16. Een minuut lan ger duurde de tweede set die via 10-5 en 14-10 met 15-12 werd gewonnen. Daar na gooide Stam/SoVoCo zijn glazen in. Tot 8-5 ging het goed, maar toen beging de thuisclub een aantal fo.uten. Het werd ineens 8-10 en toen ook de pass weg viel, kwam Stam/SoVoCo niet meer aan gevaarlijke aanvallen toe: 9-5 na 25 minuten. Wat volgde was het spannendste (en met 36 minuten tevens langste) hoofd stuk uit een 'crimi'. Tien opslagbeurten lang hield Stam/SoVoCo de Ootmars- summers van het scoren. Het werd 4-0 en 7-1 voor de ploeg uit Soest, die ech ter de 'power' ontbeerde om de genade klap uit te delen. Op 12-11 leek het nog goed te gaan, maar Set Up'65 benutte de kansjes beter en won met 13-15. Heren In Atriersfoort ondervonden de heren weinig problemen met het vierde team van Vollkei. Ondanks de afwezigheid van drie spelers werd gedecideerd ge wonnen met 0-3. Stam/SoVoCo hield de servicedruk hoog, was alert in de blokkering en was technisch superieur aan de tegenstander. Met 2-15 en 5-15 werden de eerste twee sets vlotjes inge pakt. Traditioneel was de terugval in de der de set. Gemakszucht sloop binnen de ploeg, maar op 7-1 nam routinier Jan Visser de touwtjes weer in handen. Ge holpen door Sander van Ginkel en een goede opslagserie van Jurrian van Sloot- en draaide de ploeg van Ali Moghadas- sian de rollen om. Via 10-13 werd het 10-15 en daarmee 0-3. De heren van Stam/SoVoCo krijgen zaterdag om 17.00 uur koploper Vollkei 3 op bezoek. "We zullen top moeten zijn om een kans te maken," aldus Mogha- dassian. Zijn ploeg zal er alles aan doen om het tweede team weer in het zadel te helpen. Heren 2 kreeg met 3-0 klop van het Soesterbergse AGAVS en liep achterstand op in de strijd om promo tie. Op woensdag 17 maart speelt Stam/ SoVoCo 1 om 20.30 uur de halve fina le van de districtsbeker tegen Alstya- vo'81. Het duel vindt plaats in Almere. Foto: Aldo Allessie Strijdend ging Stam/So VoCo ten onder tegen het hooggeklasseerde Set Up'65. De jonge ploeg kwam op de beslissende momenten net te kort tegen de ervaren Ootmarsummers. Terwijl de concurrenten AFC en Quick elkaar beroofden van pun ten, won Soest de uitwedstrijd tegen DWS (1-3). De koploper van de eer ste klasse moet echter meer tegen standers in het oog houden. Zoals EDO, dat is opgeklommen naar de gedeelde tweede plaats en zondag op bezoek komt op de Bosstraat- Oost. De competitie is nog lang niet beslist. Soest moet over stalen slokdarmen be schikken als het in maart thee gaat drin ken bij AFC en kan zijn borst nat ma ken wanneer het in Amersfoort Quick treft. Die ploegen zullen meer oppositie voe ren dan DWS dat zondagmiddag lange tijd niets te melden had. De in het wit gestoken Soesters bepaalden het tempo, het beeld en het scoreverloop van de wedstrijd en kon het zich permitteren kansen onbenut te laten. Soest speelde voor rust voor de wind en kwam na een kwartier aan de leiding. Na het overtuigende spel dat de ploeg had laten zien, was dat terecht. Topsco rer Hilmi Michi legde de bal klaar voor André Hufman, de goalgetter van vorig seizoen. Hij legde zijn ziel en zaligheid in het schot, waarmee Soest op 0-i kwam. DWS probeerde het met dieptepasses vanaf het sterk bezette middenveld, maar de spitsen kwamen niet verder dan slappe schoten. De kansen die Soest kreeg, waren groter. Toch kon ook aan het spel van Soest worden afgelezen dat er na de doorbroken reeks van afgelas tingen aan ritme is ingeleverd. In het begin van de tweede helft werd het 0-2 voor Soest. Martijn de Jonge bracht een verre pass onder controle en transporteerde de bal door naar Huf man die voor de tweede maal diè mid dag succesvol was. DWS reageerde met een wissel. De nieuwe linksbuiten van de Amsterdam mers stichtte onrust in de laatste linie van Soest en toen de defensie weifelde na vermeend buitenspel, greep Pascal Tevreden zijn kans: 1-2. Intussen werden Hufman en Michi in bedwang gehouden door de Amster damse verdedigers. Martijn Stalenhoef had dat in de gaten, pakte de achterlijn en gaf de bal voor. Jeroen van Veenend- aal kwam in en realiseerde de 1-3. Daar na mocht Arjan Grapendaal de plaats van Hufman innemen en gunde trainer Peter Visee ook Jaap ten Haaf ook wat speelminuten. De jonge voetballer ver ving De Jonge. De stand is nu: 1. Soest 14-29, 2. KBV 15-25, 3. EDO 15-25, 4. DCG 15-24, 5. Quick 14-22, 6. AFC 12-21, 7. Stormvogels 14-21, 8. DWS 14-18, 9. DEM 15-17, 10. Velsen 15-16, 11. Os dorp 14-12,12. OSV 13-5. Hees is nog volop in de race om het kampioenschap. De roodwitten haalden een kunststukje uit door lijstaanvoerder EDO in Utrecht te kloppen en de achterstand te ver kleinen tot vijf punten. Dat kunnen er twee worden, want Hees heeft een duel te goed. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 EDO speelde zeker een uur op de helft van Hees en kreeg vijftien hoekschop pen. Hees geen één, maar de Soesters konden makkelijk voetballen, omdat ze al in de vierde minuut op voorsprong waren gekomen dankzij een treffer van Richard Rademaker. Ondanks het aandringen van de Utrech ters, was er slechts tweemaal gevaar voor Hees. In de zesde minuut ramde de bal de lat en na een uur spel kreeg de lat het te verduren. In de daaropvol gende counter maakte Jeffrey Dorres tein er 2-0 van en zat Hees op rozen. Dacht trainer Ron Daselaar. Drie minu ten later kreeg Peter de Jong rood. Hij liep weg na een overtreding, aaide een tegenstander over de bol, maar die ac tie werd door de scheidsrechter als een slaande beweging geïnterpreteerd. Ken nelijk was de leidsman niet helemaal zeker van zijn zaak, want meteen daar na stuurde hij een Utrechter weg voor een niet bepaald harde overtreding. Dat De Jong werd weggestuurd was, los gezien van de schorsing die zal volgen, jammer. In de thuiswedstrijd (6-3-zege) scoorde hij driemaal tegen EDO, Om dat Daselaar extra bewaking verwacht te, gaf hij De Jong een vrije rol en de voetballer was zaterdagmiddag overal te vinden. EDO geloofde er al-niet meer in toen de rode kaarten vielen en maakte het Hans Uit den Boogaard slechts fysiek moei lijk. Twee spelers 'sandwichten' de doel man en schoten vervolgens tegen zijn elleboog. Omdat de keeper van het tweede a! geblesseerd was, bleef Uit den Boogaard het laatste kwartier in het veld. In gevaar kwam Hees niet. Hees gelooft er nu nog steeds in. Vol gens Daselaar zijn de komende twee weken doorslaggevend. Hees speelt za terdag thuis tegen Dalto (tweede) en krijgt verder onder meer De Bilt en Eemboys. "EDO heeft de beste papie ren, maar de spanning blijft door deze overwinning in de groep." Hoe lang het geleden is dat SEC-za terdag niet in de laagste klasse voet balde, weet vrijwel niemand meer. In de afgelopen jaren kon de ploeg via de nacompetitie afscheid nemeri van de bodem van het amateurvoetbal, maar het luik ging steeds dicht. Nu is promotie wel héél dichtbij ge komen. Vijf wedstrijden voor het eind van de competitie staat de ploeg een handvol punten voor op de ach tervolgers. Bovendien gaan er ge ruchten dat de periodekampioenen uit de zevende klasse sowieso promo veren, omdat het aantal zevende klasses omlaag wordt gebracht, zodat de zesde klassen kunnen worden uit gebreid van tien naar twaalf ploegen. Op de Bosstraat-West nam SEC in de eerste helft een 2-0-voorsprong op het bescheiden OSO. Daarna ver slapten de concentratie en de inzet van de Soesters. De gasten profiteer den en kwamen langszij. Wakker ge schrokken door de gelijke stand veer de SEC weer op en maakte Robbie van Doorn de winnende treffer: 3-2. Dagschotels woensdag Speklapje, pommes parisien- nes, rode bieten donderdag Kwartetje, pommes duches- se, rode kool weekend Katenhaasje, aardappelschijf jes. witlof maandag Vleesspies/e, frites, snijboon tjes dinsdag Chili con ca me, aardappel schijfjes, gemengde sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Club zet bussen in De ketel had het begeven en dus was er, behalve in de thee, geen warm water voorhanden op sportpark Eemweg. De leiding van WZ'49 reageerde op de plotselinge situatie door twee taxi-bussen in te zetten. Die brachten de voetballers van de thuisclub en de bezoekers desge wenst naar het Griftland College, waar ze onder een warme douche konden kruipen, en weer terug naar het voetbalcomplex. In de ochtenduren werd niet veel ge bruik gemaakt' van de vlotte service van WZ'49. De elftallen die om 12.00 uur speelden, stapten 's mid dags wel de bus in. Spelers van het eerste elftal waren kort na de 6-1- zege op VVOP omgekleed in de kantine te vinden. Zij namen een koude douche. Of de gemeente, die verantwoorde lijk voor de installatie is, de taxi-kos ten voor zijn rekening neemt, is niet bekend. Voorzitter Henk van der Pol: "We zullen kijken waartoe de ge meente bereid is. Het zal een kwes tie zijn van overleggen. In eerste in stantie was het een initiatief van ons." Maandag had Van er Pol contact met een ambtenaar van de gemeente. Van hem kreeg hij te horen dat er gisteren een nieuwe ketel zou worden geplaatst. Een 27-jarige inwoner van Soest ont dekte vrijdagmiddag dat zijn bromfiets, die hij in de stalling aan de Spoorstraat (bij station Soestdijk) had geparkeerd, verdwenen was. Hij deed wegens dief stal aangifte bij de politie. De heren van MHC Soest hebben zichzelf in een lastige uitgangsposi tie gemanoeuvreerd door van Hop bel té verliezen. De tegenstander was te pakken, maar de hockeyers bemoeiden zich te veel met de lei ding en verspeelden een voor sprong. Die bedroeg halverwege 2-1, dankzij doelpunten van Tim van Tol en Rein Jansen. In de tweede helft verlegden de Soesters hun aandacht naar de scheids rechters. De verbale inzet eiste zijn tol. Hopbel bleef zich met hockey bezighou den en verzilverde twee strafcorners: 2- 3. Ook de dames verloren, met 0-1 van Roomburg. De tegenstanders probeert, net als MHC Soest, het vege lijf te red den in de eerste klasse. De beslissing viel tien minuten voor tijd toen de be zoeksters een strafbal mochten nemen, omdat Merion van Asch de bal met haar voet keerde. x De achterstand van Shot op koplo per Rega bedraagt nog maar één punt. De Soesters verkleinden de marge door de nummer één met 4- 6 te verslaan. De wedstrijd werd begonnen met een nederlaag van de jonge Erik Merkus, maar Hans van Gooi en Martin Fransen wonnen eerst hun 'single' en vervolgens ook hun dubbel. Merkus wilde ook meedelen in de vreugde en won tijdens zijn tweede optreden, waardoor het 1- 4 werd voor de tafeltennissers. Nijkerker Jansen, eerder te sterk voor dezelfde Merkus, was echter van plan ongeslagen te blijven en realiseerde dat in de partijen tegen Van Gooi en Fran sen. Door verlies van Merkus werd het 4-4, maar zijn teamgenoten stelden daarna de zege alsnog veilig. Van de tien wedstrijden in de voorjaars competitie moet Shot er nog zes afwer ken. De ploeg degradeerde in december naar de vierde divisie, maar heeft de derde divisie weer in het vizier gekregen.

Soester Courant | 1999 | | pagina 13