SO Smeeing/BDC houdt traditie in stand Red Stars ondertekent kandidatuur Olympia sluit winterserie af met derde wandeltocht NEDERLAND-DUITSLAND Dure verdedigingsfout van Eemvogels Ds. Za 7'SPORTt Nieuwe toplaag sportvelden Bokkeduinen 033 - 4225000 Duinkikkers probleemloos Sportorganisatie SOEST WOENSDAG 3 MAART 1999 SOESTER COURANT PAGINA 14 Ondanks krappe bezetting ruime zege op Dalfsen HANDBAL ZAALVOETBAL Onnodig verlies Firtina'93 Winst.in lastige uitwedstrijd (75-79) van groot belang BASKETBAL Bij LTC Soestdijk en Smeeing/BDC WANDELSPORT Sporting club Fitness, Aerobics en Sauna Meningen van lezers Kat beschoten Handen af van Rtltv! Het grimmige sprookje van Nederland Mobiel WOENSDAG 10 MAART gratis entree Korfballers lopen in slotfase sportieve revanche mis KORFBAL Ondanks ontbreken van aantal spelers WATERPOLO Affaire Boerkoel 'Jeugdbeleid?' Sportuitslagei^J] Stofzuiger weg Auto bekrast KORFBAL Schoolkorfbal bij Eemvogels in maart JEU DE BOULES Doublette Gemshoorn naar eerste klasse Sportprogramm^ VOETBAL Oranje-Duitsland op 10 maart op Bosstraat-Oost ATLETIEK Coopertest en FIT-Start Pijnenburg Jeugdnieuws^^j VOORJ/ VLOOIENI ZA. 6 en ZO. GRATIS Ti Rondje vliej; via WV Omdat iedei kind telt! Sportuitsl Vlooienma Smeeing/BDC heeft een traditie voortgezet door te winnen van Dalf sen. Deze ploeg verliet sporthal Beukendal nog nooit met een over winning. Vaak maakte ze het de Soesters wel moeilijk en was het ver schil aan het einde klein. Dit keer viel de zege wat ruimer uit: 23-18. Twee fases kenden de plaatselijke hand ballers, waarin ze de gasten van zich af schudden. Nadat de doelpunten aan vankelijk om-en-om tot stand kwamen, liet Smeeing/BDC enkele kansen lig gen, waardoor Dalfsen op 7-9 kwam. De tijd was rijp voor wat andere spelpa- tronen en prompt boekten de Soesters succes. Dalfsen had geen oplossing voor de aanvalssystemen en de ene na de andere BDC-er kon vrij afdrukken: 11- 9. Tijdens de pauze bedroeg de voor sprong nog steeds twee punten: 13-11. Richard van Hofslot en Bob van den Berge waren ziek, Mare Verdoorn ge blesseerd en daarom kon Smeeing/ BDC niet wisselen. Alleen de doelver- dedigers Berton Kemp en Dennis de Rijk losten elkaar af. De krappe bezet ting brak de ploeg van Henk van Plat eringen niet op. Verdedigend had het team de zaakjes in de tweede helft beter onder controle, waardoor Dalfsen sporadisch tot scoren kwam. Na een minuut ot zeven begon Smeeing/BDC verder uit te lopen en op 20-14 was de wedstrijd beslist. Het werd zelfs 23-16, waarna Dalfsen in de laat ste minuut nog tweemaal mocht afdruk ken. Bij Smeeing/BDC werd Arjan Roest topscorer. De aanvoerder mikte de bal liefst elfmaal in het doel, waarvan zes keer uit een strafworp. Charles van Kor- delaar en Richard van den Hoef maak ten er beiden vier, Guus Tourné en Mi- chel Roest ieder twee. Aan Soester zijde maakte Charles van Zetten zijn rentree. De linker hoekspe- ler is min of meer hersteld van een pols blessure en mocht in de laatste tien mi nuten opdraven. Onnodig, zo noemde Saban Aksit de 6-3-nederlaag die Firtina'93 maandagavond leed bij Annour. Van de Amersfoorters werd twee jaar terug nog met 9-0 gewonnen, nu staan ze bovenaan in de hoofd klasse. Met een klutsbal en een van richting veranderd schot kwam Annour op 2-0. Firtina'93 verkleinde de achterstand, maar moest in het verdere verloop twee maal de tol betalen voor balverlies. Vijf minuten voor tijd leidde Annour, dat feller speelde, met 4-3 en kozen de Soesters voor een alles-of-niets strate gie. Dat pakte verkeerd uit. In lastige uitwedstrijden, op zon dagavond in een (te) kleine speel zaal en zonder enkele vaste krach ten, kün je kampioen worden. Wat dat betreft ondertekende Red Stars nog eens zijn kandidatuur voor de titel in de tweede klasse van Rayon West. Jan en Marco van Maanen waren er niet bij toen de ploeg zich op het voor haar ongebruikelijke tijdstip zondag om half acht in het zaaltje van Nieuwegein meldde. Coach René Lansaat was be perkt in zijn mogelijkheden, maar kon in het begin nog een beroep doen op Dick van der Hammen, de 39-jarige 'youngster' van de club die na een kwar tier weg moest om zich als zesde man bij het tweede team in Utrecht te voegen. Winnen was noodzaak om de concur rentie met Grasshoppers, Almaar Meer en Juventus vol te houden. Red Stars deed het, somber, maar effectief: 75-79. Dat Red Stars een beter team is dan New Stars, was vrij snel zichtbaar, maar werd niet in de stand tot uiting gebracht. Dat kwam vooral doordat Red Stars verdedigend te veel gaatjes liet vallen en de Nieuwegeiners van middellange af stand de basket bleef vinden. De Soesters moesten het weer vooral van de break hebben en stonden steeds een paar puntjes voor. Arend Kok ging zijn ploeg voor. De spelverdeler toonde zich wederom uiterst betrouwbaar in balbezit, hield het tempo hoog en vond regelmatig Guido La Rose die in de breaks vooruit werd gestuurd. De jonge basketballer werd weer topscorer met 27 punten, maar Lansaat aaide vooral Kok over zijn bol. In de tweede helft trok Red Stars de verdediging iets aan en kwam New Stars niet meer zo gemakkelijk aan scoren toe. Het gevolg was dat de voorsprong na de rust (42-43) werd uitgebouwd tot een punt of zeven, acht. Belangrijk was dat Red Stars in de laatste minuten de vrije worpen benutte, want New Stars verbaasde in de slotfase vriend en vijand met twee 'onmogelijke' driepunters. De banen vijf tot en met acht van tennispark Schrikslaan en het eer ste veld van Smeeing/BDC aan de Henriëtte Blaekweg krijgen een nieuwe toplaag. Twee andere hand- balvelden worden opnieuw gecoat. Met het bestuur van Smeeing/BDC wil het College nog wel praten over de schuldvraag van de scheuren die zijn ontstaan in de toplaag van het eerste veld. In de meerjarenbegroting 1999-2002 heeft de gemeente 140.000 gulden ge reserveerd voor de renovatie van de ba nen van tennispark Schrikslaan of ten nispark Kerklaan in Soesterberg. De keuze is gevallen op het park waar LTC Soestdijk gebruik van maakt, wat bete kent dat de banen op de Kerldaan voor lopig niet worden gerenoveerd. Volgens de gemeente verkeren ze nog in redelij ke conditie en kunnen ze nog drie tot vijf jaar mee. De kosten van de vervanging van de toplagen van vier tennisbanen aan de Schrikslaan kost 114.000 gulden. Het College heeft besloten het restant van het budget te gebruiken voor de reno vatie van de drie handbalvelden. De gemeente komt dan veertienduizend gulden te kort, maar dat gat wordt ge dicht met gelden uit de onderhoudsbe- groting voor dit jaar. Voordat tot uitvoering wordt overge gaan, wil het College het besluit bespre ken met de raadscommissie sport. Die zal zich tevens moeten uitspreken over het idee van het College om in het ver volg eerst deskundig technisch advies in te winnen, alvorens groot onderhoud wordt uitgevoerd aan sportaccommoda ties. De Winterserie van Olympia wordt zaterdag 6 maart afgesloten met de derde wandeltocht. Op het looppro gramma staan de natuurgebieden Pijnenburg, de Stulp in Baarn en die van Staatsbosbeheer in Lage Vuursche. Vanaf 10.00 uur kan worden gestart vanaf gebouw de Zwaluw op sportpark Koningsweg. De winterwandeling be staat uit routes van 5, 10, 15 en 20 ki lometer. Starten kan tot 13.00 uur (voor de 20 kilometer tot 12.00 uur). Het startbureau sluit om 17.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden per persoon, inclusief een lint met op druk als herinnering. Wandelboekjes worden voorzien van een stempel, mits voor aanvang van de tocht afgegeven. Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met mevrouw M. Vis ser, tel. 6024490, of W. van Steendelaar, tel. 6020005 (na 19.00 uur). 7 dagen per week Onze kat is in onze voortuin beschoten met een buks. Er liep dus iemand met een buks door de Hartweg. Ik heb natuurlijk aangifte gedaan bij de politie. Dus heeft u ook een kat met een buks kogel in zijn rug? Doe dan aangifte, al is het maar voor de statistieken. En schrijf een briefje naar de krant, zodat huisdierenbezitters in de buurt gewaar schuwd zijn. Met onze kat gaat het gelukkig weer goed. T. Vermeulen-Voorhout Het besluit om Rtltv te vervangen door Net5, heeft mij onthutst. Niet dat het nieuwe SBS6-zusje niet welkom zou zijn, maar wel dat dit ten koste moet gaan van het Duitse Rtl. Kwaliteit moet niet ten koste gaan van kwaliteit. Daarom heb ik de Regionale Program maraad schriftelijk verzocht zijn besluit te baseren op democratische gronden en logica. Ik heb hem niet gekozen, noch de rest van u, desondanks bepaalt deze raad wat wij mogen zien en betalen. Daarnaast moet er logica zijn. Er zijn vier Duitse zenders, waarvan WDR ze ker op de laatste plaats staat en in feite slechts pulp, herhalingen van ARD en wat cultuur de ether inwerpt. Niemand met een gezond verstand kan goeie films, series en comedy wegdoen, wanneer er andere keuzes zijn. Ik ben een Rtltv-fan, en ik zeg: "handen af van Rtltv". De beste keuze zou het Remu- kanaal zijn. Daarom ben ik een actie begonnen voor het behoud van Rtltv en een andere, betere keuze te maken. Bij voorbaat méér democratisch en logisch. Ik roep gelijkgezinden dan ook op om deze ac tie te steunen d.m.v. een brief of tele foontje aan de Remu ofwel via een handtekeningenlijst. Ik verzet mij en zeg "handen af van RTLtv! Laat hen reke ning houden met onze wensen en niet lukraak domino spelen met de tv-zen- ders. R. de Jong Tel/fax. 033-2995425 De partij Nederland Mobiel heeft de oplossing gevonden voor het file-pro bleem, zo leert een artikel in de Soester Courant van 24 februari j.1. Een overi gens zeer leesbaar artikel en de oplos sing is van een aandoenlijke eenvoud: het wegennet aanpassen aan het aantal auto's. Ik zie de wegenbouwers en de autofabrikanten in hun handen wrijven, want dit is nog eens vooruitgang. Dit is een partij met visie. De partij claimt dat tenminste 45.000 kiesgerechtigden hun stem zullen geven. Dat valt mee, slechts 45.000 Nederlan ders die niet verder kijken dan de neus van hun auto lang is. Het had erger kun nen zijn. Het huidige wegennet beslaat "slechts" 2% van de totale oppervlakte van Nederland. Dat komt neer op on geveer 800 vierkante kilometer. Een oppervlakte ter grootte van Flevoland. Ik probeer me dat voor te stellen: een grimmig en desolaat beeld. Nederland Mobiel wil daar graag nog een Flevo- polder aan toevoegen, begrijp ik. Maar simpel is het voorstel wel, dat kan niet worden ontkend. Het voorstel van Nederland Mobiel klinkt me als zoet gefluit in de oren: gewoon meer en bredere wegen en weg zijn de files. Wat is tenslotte 2%. Maar zoet gefluit doet me denken aan het ver haal van de rattenvanger van Hameien en dat verhaal liep heel slecht af. Het voorstel van Nederland Mobiel doet me denken aan de appel uit het verhaal van Sneeuwwitje. Een prachtige glan zende appel maar de appel was giftig, even giftig als uitlaatgassen en ook met Sneeuwwitje zou het slecht afgelopen zijn als daar niet de prins op het witte paard was geweest. En dat is wat Neder land Mobiel nodig heeft: een prins op een wit paard die ze wakkerschudt en ze de ogen opent en ze uit de droom helpt, zodat ze verder kunnen kijken dan de neus van hun auto lang is. Nederland Mobiel wil de wegen aanpas sen aan het aantal rijdende auto's. Ik heb een ander voorstel dat even simpel klinkt: laten we het aantal auto's aan passen aan het beschikbare wegennet. Dat betekent niet dat het aantal auto's gehalveerd hoeft te worden. Een ver mindering met 10% van het aantal rij dende auto's tijdens spitsuren zou waar schijnlijk' al heel veel oplossen. Mijn voorstel betekent wel dat de gemiddel de Nederlander iets anders moet gaan aanvang 19.00 uur k Sportpark Bosstraat-Oost Kwalificatiewedstrijd WK Militairen Combinatie in het .aanvalsvak van Eemvogels dat verdedigend de fout in ging. Foto: Aldo Allessie In de laatste thuiswedstrijd van de zaalcompetitie heeft Eemvogels te vergeefs geprobeerd zich te revan cheren voor de ruime nederlaag te gen Activas. Wat de eindstand be treft, bleef de schade ditmaal wel beperkt: 12-13. In Aqua Indoor namen de gasten het heft in handen (0-2), maar na vijf minu ten werden de Soesters wakker. Reyk Muller en Almar Lijfering deden wat terug (2-3) en daarna brachten Wim Oldewarris en Muller hun ploeg voor het eerst op voorsprong. Door nog eens twee, treffers van Oldewarris en een doelpunt van Annissa van Bemmel werd de rust bereikt met een 7-5-voor- sprong. Slecht verdedigen en het missen van kansen braken de thuisploeg in de twee de helft op. Toch had Eemvogels tot twee minuten voor het einde de beste papieren. Dankzij Oldewarris, Henriëtte Wisse en Van Bemmel stond het toen 11-10. Via een strafworp kwam Activas op gelijk en balverlies leidde de 11-12 in. Lijfering trok de stand nog gelijk, maar een verdedigingsfout van Eemvo gels stelde Activas in staat de winnen de treffer te maken. De korfballers uit Soest sluiten zaterdag de zaalcompetitie af met een uitwed strijd tegen Reflex. Die ploeg staat on deraan. De jeugdspelers waren niet beschik baar, Cees Thie en Remco van de Meij konden niet en dus werd voor malig heren 1-speler Jeroen van Drie, hersteld van een rugblessure, opgetrommeld. Toch won de Duin kikkers probleemloos van Water vlo. De waterpoloërs speelden in Vleuten, waar ze direct aantoonden sterker te zijn dat de gastheren. De eerste periode werd afgesloten met een 0-3-voor sprong. De doelpunten kwamen op naam van Marco Bremer (twee) en Marcel Brittijn. In het volgende kwart bouwden Pieter van Schalkwijk en Brit tijn de voorsprong uit. Pas op 0-5 deed Watervlo iets terug. Dat gebeurdé in de derde periode, waar in aan Soester zijde alleen Wouter Wijn malen een gaatje vond. Duinkikkers- doelman Peter Wiss kreeg in deze fase veel steun van.de paal en de lat. In de laatste penode waren ,de rollen weer omgedraaid. Van Schalkwijk pak te zijn tweede doelpunt meer, Bremer zijn derde en Ivor Bosch nam ook plaats aan de productieband. Vijf seconden voor tijd scoorde Watervlo uit een alles- of-niets poging: 2-9. Dames Het damesteam boekte de twèede sei zoenzege. De jonge Soesters deden dat ten koste van de oude speelsters van UZSC. Het werd 1-3 in Utrecht. Duin kikkers opende snel de score, waarna beide ploegen tijdstraffen kregen, maar niet profiteerden van de overtal-situa- ties, waarin ze af en toe verkeerden. Pas in de derde periode viel er weer een doelpunt. De midvoor van de Utrech ters bracht de score in evenwicht, waar na zware overtredingen aan beide zijden wederom leidden tot tijdelijke verban ningen. Rustig was het begin van het vierde kwart, waarna de Duinkikkers voor het echte vuurwerk zorgden. Na een felle strijd voor het doel scoorden de Soesters 1-2 en bij een snelle uitbraak werd de wedstrijd beslist: 1-3. denken over auto's en autorijden en dat is lastig. Het betekent een verandering van de mentaliteit. Maar de files zouden ook dan verdwijnen. Nederland Mobiel, loop alstublieft niet te hard van stapel, want ik vrees dat onze wereld nog eens aan uw soort vlijt, ten onder gaat. Ik heb wel een goede verkiezingsslogan voor u: Weg met Ne derland Mobiel. KJ.Vegter Op de voorpagina van de Soester Cou rant van 24-2-99 stond belangrijk nieuws. Wat insiders vast wel wisten en bezorgde burgers al dan niet vreesden, is waar. De Soester coalitie (CDA-WD-PvdA) overlegt over van alles buiten de com missie- en raadsvergaderingen om. Boerkoel (PvdA) noemt dit "regulier overleg tussen coalitiepartners". Hoe zou u dat noemen? Burgers zijn niet bij dit gesloten overleg. Je kunt nu van alles gaan fantaseren over de inhoud en vorm van deze geslo ten bijeenkomsten. Moeten we nu maar vertrouwen (tijdens de Bijlmer-enquê te), dat het in Soest allemaal wel in orde is? Of zijn de commissie- en raadsver gaderingen, voor een deel, goed geregis seerde toneelstukjes? Het maakt volgens mij weinig uit of een raadslid van de leidende partijen wel of niet meestemt over zaken waarbij dat raadslid persoonlijk belang zou kunnen hebben. De coalitie heeft immers ook nog eens een redelijke meerderheid in de raad. Met belangrijke Soester zakenlieden in de plaatselijke politiek lijkt het onder- .werp van de "belangenverstrengeling" me sowieso moeilijk en ondoorzichtig. Pierrp Verkerk Dat de "hangbunker" voor bepaalde (probleem?)jeugdigen het "absolute ein de van een totale mislukking" (volgens A. Mann) is, kan ik niet gelijk beamen. Wel is het zo dat de bunker mij soms doet denken aan de - verdwenen - Ber- lijnse Muur, maar dat terzijde. Soms moet een gemeente experimenteren met zulke bouwsels en blijkt het niet te vol doen, .dan moet de slopershamer er maar in. Aldoende leert men. Maar wat is nu volgens GroenLinks een "Echt Jeugdbeleid"? Ik ben als sociaal werker betrokken geweest bij de liqui datie van de buurtvereniging "De Engh" in '93. De gemeente Soest heeft toen- dertijd uitermate veel tijd en energie gestopt in dit project: een buurtvereni ging "De Engh". Uiteindelijk bleven er een paar gedreven mensen over - waar onder de door mij zeer gewaardeerde en bekende mevrouw Jo Otten - die de kar wilden trekken, maar uiteindelijk bleef alleen van de gehele Engh laatstge noemde mevrouw over en ben ik met haar toestemming overgegaan tot ont binding van de vereniging. Het is een ideefixe te veronderstellen dat je (veel) mensen betrekken kan bij hun woonwijk. Idealistisch, maar niet realistisch! Makkelijk om kritiek te heb ben op het beleid van de gemeente, maar om een passend antwoord te heb ben op "problemen" in de maatschappij waar kinderen worden weggedrukt uit de volwassen samenleving, dat is weer een geheel andere zaak. Eigen initiatief en eigen verantwoorde lijkheid klinkt mooi, maar de praktijk van alle dag, de weerbarstige werkelijk heid, is totaal anders dan men mogelijk wel bij GL denkt. De ideale samenle ving bestaat niet, dat zouden de dames zo langzamerhand toch wel moeten we- 'en- Joost Muurling BOWLING Soester Bowling Vereniging Torentjes-Big Splitters 1-4; Flinstones-Resto Team 0-5; Vrije Teugel-Team ZZZZ 5-0; Strajk-Briljantjes 1-4; Téam Work-Wafe 5-0; Spare-The Outsiders 2-3; Team AAA-Tover- bal 0-5; C-drie Team-Energy 0-5; De Noten- De Cobra's 5-0;. De Taxi Drivers-Ham 0-5; Naadje-Wei 5-0; Cool Cat-Happie Hoekers 4-1. Hees Hees F2-Eemdijk F3 16-0; Hees Fl-Roda F3 3-6; Quick E7-Hees El 4-2; Eemdijk D2-Hees Dl 2-8; SEC Cl-Hees Cl 6-2; Greenstars Al-Hees Al 0-0. Soest De Bilt Al-SO Soest Al 3-3; SO Soest A2- APWC A2 2-7; Brederodes Bl-SO Soest BI 3-1; SO Soest B2-Amsvorde BI 1-3; Nieu wegein Cl-SO Soest Cl 2-0; SO Soest C2- TOV C2 6-3; SO Soest C4-Roda'46 C6 8- 1; SO Soest C5-Zuidvogels C8 0-10; SO Soest D2-Cobu Boys Dl 5-1; SO Soest D3- CJW D3 2-2; Eemboys Dl-SO Soest D4 3- 1; SO Soest D5-Spakenburg D3 0-3; SO Soest D6-WZA D5 4-2; WZA E2-SO Soest El 1-0; SO Soest E2-Cobu Boys El 3-8; SO Soest E3-WZA E5 10-2; Spaken burg E3-SO Soest E4 3-3; Nieuwland E2- SO Soest E5 6-1; SO Soest E6-WZ'49 E3 3-1; SO Soest E7-Roda'46 E13 3-0; Cobu Boys E6-SO Soest E9 1-3; SO Soest E10- KWA E4 5-3; SO Soest Fl-TOV F1 1-4; SO Soest F2-Hoogland F4 11-1; APWC Fl- SO Soest F3 4-2; SO Soest F4-Eemdijk F1 2-1; Roda'46 F5-SO Soest F5 4-6; Eemdijk F2-SO Soest F6 1-8; Amsvorde F2-SO Soest F7 2-1; SO Soest F8-Hoogland Fll 6-2; SO Soest F10-WZ'49 F5 6-5; Quick F10 SO Soest Fll 13-1; Dames junioren: Horst FC 1-SO Soest B 1-2; Huizen 1-SO Soest C 0- WZ'49 WZ'49 Al-KWA Al 2-3; KWA Bl- WZ'49 BI 3-1; APWC Cl-WZ'49 Cl 6- 1; WZ'49 C2-Greenstars C2 3-3; Saestum Dl-WZ'49 Dl 2-6; WZ'49 D2-KWA D2 1-3; WZ'49 El-Roda'46 E5 1-0; WZ'49 E2-Greenstars E2 6-0; SO Soest E6- WZ'49 E3 3-1; WZ'49 E4-De Glind El 0-12; Hoevelaken E6-WZ'49 E5 2-6; WZ'49 E6-WZA E10 6-1; WZ'49 Fl- Spakenburg F2 5-1; WZ'49 F2-Spakenburg F3 0-0; KWA F4-FFZ'49 F3 2-0; Nieuw land F7-WZ'49 F4 8-4; SO Soest F10- WZ'49 F5 6-5; TOV F5-WZ'49 F6 7-0. Uit het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein is in de afgelopen week een stofzuiger gestolen. Aangifte deed een 50-jarige bewoner van Eemnes. Een 41-jarige bewoner van de Brik deed maandag aangifte wegens vernieling bij de politie. Onbekenden hadden 's nachts zijn auto bekrast. Tot en met maandag 8 maart kun nen basisscholen zich inschrijven voor het korfbaltoernooi van de Eemvogels. Dat wordt op zaterdag 27 maart gehouden in Aqua Indoor. De wedstrijden zijn georganiseerd voor de vier oudste groepen. Door de groe pen vijf en zes wordt gespeeld tussen 12.30 en 15.30 uur, de oudste basisscho lieren spelen daarna tot 17.30 uur. Voor aanmelden of informatie kan men terecht bij Agnes Kraaikamp, tel. 6012743. Justin Wuring en Bastiaan Velthuijsen van de Gemshoorn kunnen zich volgend jaar meten met de jeu de boulers in de eerste klasse. Promotie kan het Soester doublette niet meer ontgaan na de drie overtuigende overwinningen van don derdagavond. Het tweetal won met 13- 3,13-0 en 13-0. Waarschijnlijk wisselen de twee Soesters stuivertje met hun clubgenoten Albert en Mies Wuring die het in de eerste klasse niet redden. Zij verloren donder dag met 1-13,1-13 en 9-13. In de twee de klasse wonnen Michel Timboni en Wiel Koenen, maar hun voordelig saldo is niet toereikend voor promotie. ZATERDAG 6 MAART Basketbal 18.30 uur Red Stars (H)-DAS (Beuken dal) 19.00 uur Jump-Red Stars (D) (LJsselstein) Handbal 20.30 uur De Gazellen-Smeeing/BDC (H) (Doetinchem) Korfbal 13.50 uur Reflex-Eem vogels Schaken 12.00 uur Hoensbroek-SSC (Hoens- broek) Voetbal 14.30 uur Zwart Wit-WZ'49 (Harder wijk) 14.30 uur Hees-Dalto (V.O. Utrechtse- weg) 14.30 uur CDW-SEC (Wijk bij Duur stede) Volleybal 16.00 uur Flash-Stam/SoVoCo (D) (Vèendam) 17.00 uur Stam/SoVoCo (H)-Vollkei 3 (De Bunt) Wandelsport 10.00 uur Derde wandeling Winterserie Olympia (start gebouw de Zwaluw) ZONDAG 7 MAART Voetbal 14.00 uur Soest-EDO (Bosstraat-Oost) 14.00 uur Brederodes-SEC (Vianen) Waterpolo 18.30 uur Duinkikkers (D)-Aquarijn 3 (Aqua Indoor) 20.00 uur Duinkikkers (H)-UZSC 7 (Aqua Indoor) MAANDAG 8 MAART Bowling 19.30 uur Competitie Soester Bowling Vereniging, ook op dinsdag (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Eemnes-DVS/De Kuil (Eemnes) 21.00 uur Firtina'93-Adelaars van Berkel (Beukendal) Het Nederlandse Militaire voetbalelf tal speelt op woensdag 10 maart op de Bosstraat-Oost een interland te gen Duitsland. Het betreft een kwa lificatieduel voor de Europese kam pioenschap. De wedstrijd bégint om 19.00 uur op het hoofdveld van S.O. Soest en staat onder leiding van een Belgisch arbi traal trio. De toegang is gratis. De oosterburen staan eerste in de groep. Na twee ontmoetingen heb ben ze zes punten. Nederland staat derde met drie punten en een doel saldo van min twee. Alleen een rui me overwinning op de Duitsers kan de Nederlandse militairen nog hel pen. Cyprus (tweede met drie pun ten en een doelsaldo van plus twee) speelt binnenkort tegen het puntlo ze Litouwen. Bij AV Pijnenburg kan donderdag 4 maart weer worden meegedaan aan de Coopertest. De start is om 19.00 uur op de atletiekbaan aan de Wieksloterweg. Deelname kost 2,50 gulden. Op zaterdag 6 maart begint op dezelf de accommodatie FIT-Start, een spe ciaal programma voor ongetrainde men sen die hun conditie willen opvijzelen. Tot en met mei wordt elke zaterdag (9.00-10.00 uur) en maandag (19.00- 20.00 uur) in groepsverband getraind. Deelname kost 45 gulden. Eemvogels De BI speelde geconcentreerd en won na een 3-5-ruststand met 4-7 van DOS. In Leusden maakte de Cl een 3-0-ach- terstand goed (3-3) en de El miste het kampioenschap door met 4-0 te verlie zen van concurrent Telstar. De F1 ver loor thuis met 3-6 van Dalto. VOETBAL Hees De A-junioren gingen naar Baarn. In deze wedstrijd bleef de stand 0-0. De Cl kon de winst niet naar zich toetrek ken. De D-pupillen wonnen ook en hebben een goede start gemaakt in de tweede helft van deze competitie. Dat kan niet worden gezegd van de E-pupil- len, want die kunnen maar niet winnen. Soest De damesteams hadden een goede dag. Met name de damesjunioren B speelden een goede wedstrijd tegen FC Horst. De F1 liep tegen zijn eerste verlies op. De F2 was oppermachtig. Bij de E-pupillen waren er 5 winst-, 3 verliespartijen en 1 gelijkspel. De E3 won voor de derde maal op rij. De D3 speelde een span nende wedstrijd tegen CJW D3, die in een gelijkspel eindigde. Bij de jC-junioren waren de resultaten verschillend. WZ'49 Goede resultaten waren er niet veel bij de oudere jeugd. Alleen de C2 wist een punt te bemachtigen tegen Greenstars. De Dl continueerde de goede vorm door Saestum met 6-2 aan de kant te zetten. De E-tjes behaalden veel pun ten, waarbij het goede spel van de E2 en de tweede achtereenvolgende zege van de E3 opvielen. De F1 heeft de smaak te pakken: 5-1 winst tegen Spakenburg. Dorpshuis Burgstee van 10.00 -1 Inlichtingen: 034 Via de WV Soest kaï ven voor een 'Rondje berg', die wordt gehou 10 en 31 maart a.s. Da bij het kantoor van de de Steenhoffstraat eer mee men gratis nai Soesterberg wordt ven te waar normaliter vlie vlucht worden gebrieft kom geheten en krijgt zetting wat de vliegba: Uiteraard zijn er grat foto's van vliegtuigen e Daarna wordt een hanj een zware Chinook he nen en van buiten mag en vervolgens de ietwa helikopter. Na een roni basis en het voormal kamp 'Camp New Am: men weer terug naar melding aan het kan Soest of telefonisch vi Bij te weinig aanmeldi niet door. Onder deze noemer or testants christelijke sch Soesterberg een them den, ouders en belangs onderwerp 'rugzakk avond wordt gehoudei maart a.s. om 20.15 school de Bron aan d< in Soest. Sprekers zij ambulant begeleider o] kinderen met commui en R Davelaar, direct* gerschool. De toegang 'De eerste stappen d berg heb gezet zijl vend. Nog elders w vreemd van het Am: is het uiteraard evei de bezoeken die ik 1 ren gewoon fantasti Zondag 7 februari wa predikant van de Vre< berg. Een volle kerk toen zij in haar nieuwi vestigd door haar co wijn. Twee indringen: haar gesteld, die zij ir 'ja, van harte' beant werd de gemeente ge tra als haar predikan haar in woord en gebt toen klonk het 'ja, vai den van gezang 51 v zowel dominee Zan< meente heel persoon: haar preek koos zij ui 'Gij zijt het zout dei dracht voor zowel v meenteleden. Zondag 14 februari 'gewone' zondag dat voorging. Voor de lei kerk was het een sooi king en voor domini vuurdoop? 'Nee, dat varen. Natuurlijk mo' wennen en sta ik op< tie. We moeten elkaz en vooral de tijd', alc tra. Gemeenteleden wan tief in hun opmerkin was te horen dat me moest wennen. 'Het r komst van dominee F verschillen tussen ge: VOLLEYBAL AGAVS Heren: AGAVS 1-Sü AGAVS 2-Spirit 4 0-3; 3; AGAVS 3-Leos 5 3 Bl-Volleem BI 1-2. D rit 3 2-2; AGAVS 2-Sp Spirit 5 2-2; Meisjes: 0-3; AGAVS Bl-Volle< Op zaterdag 6 en zoi van 10.00 tot 15.0( Burgstede de grote markt' gehouden. A die iets ten verkooj zijn uitgenodigd. In i ningen, schilderijen, duunverk, houtsnijv kleding, speelgoed stands die goederen voor een goed doel. gen blijkt dat het ec sinkel' gaat wordei dorpshuis Burgstede zaal zijn hiervoor ing dagje uit worden oir dorpshuis garant sta: droogje. De toegan; verwacht veel bezoe Er zijn voor de ve plaatsen beschikbaa 3561975.

Soester Courant | 1999 | | pagina 14